MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Gradovi > Podgorica

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 14-01-12, 11:26   #1
Algol
MiM team Forumaš

Algol's Avatar

Registrovan: Nov 2006
Algol nepoznate kvantitete u ovom trenu
Default Sta nedostaje Podgorici?

Sigurno da nasem gradu nedostaje mnogo toga da bismo bili zadovoljni, a sta je to po vama.?Ovdje ne mislim samo na mjesta za izlaske nego uopste, kad su u pitanju i kulturna desavanja, institucije, bilo sta sto mislite da bi bilo korisno za nas grad. Moje razmisljanje je usmjereno na djecu i omladinu i smatram da prvo od njih treba poceti i obezbijediti im sto vise aktivnosti i kvalitetnog sadrzaja. Valjda od njih treba da pocnemo,ako zelimo neku bolju buducnost?? U tom slucaju bi mozda kreativnost i energiju usmjeravali na neke bolje, ljepse i korisnije stvari umjesto sjedenja po kaficima i pretpostavljam manje konzumirali alkohol i drogu.

http://i115.photobucket.com/albums/n...orafortuna.gif
Algol is offline  
Reply With Quote
Old 14-01-12, 12:52   #2
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

kulture i vaspitanja najviše!
Prvo tih velikih, pa onda i malih ljudi...
Old 14-01-12, 13:00   #3
Afrika
Hakuna Matata

Afrika's Avatar

Registrovan: Nov 2009
Afrika has disabled reputation

Bazen, da se mogu i zimi smochit.
Jos jedna gimnazija
Vise zelenila.
Niskobudzetne avio kompanije.
Old 14-01-12, 13:44   #4
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Registrovan: Dec 2011
arwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjem

Oh,ne znam odakle da pocnem...

Urbanog duha,civilizovanog ponasanja (to,valjda,ukljucuje vaspitanje,higijenu,kulturno ponasanje,pristojnost...)

Nedostaje baletski ansambl,svakodnevne pozorisne predstave,zooloski vrt,pokriveni bazen,parkovi namijenjeni samo djeci (bez pasa),parkovi namijenjeni samo psima (bez djece),redovniji gradski prevoz,kako neko rece-barem jos jedna gimnazija,mekdonalds...

Mozda se jos neceg sjetim.
arwen is offline   Reply With Quote
Old 14-01-12, 14:13   #5
Čiko Vido
MiM team Forumaš i po'

Čiko Vido's Avatar

Registrovan: Nov 2008
Čiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjem

Inicijative fali. Fali ljudi koji, osim što vole svoj grad, su spremni i učiniti nešto za njega. Kao i cijeloj Crnoj Gori, uostalom.
Na prste se mogu prebrojati zgrade su uređenim prilazom i -nedajbože- travnjakom, a svakome puna usta kuknjave oko higijene.

Moj jedan poznanik npr. je počeo samoinicijativno da kosi travnjak ispred zgrade. Prva dva puta sam, kasnije su mu se pridružile i neke komšije, sad konačno i svi iz ulaza vode brigu o travnjaku. A počelo je s jednim čovjekom. Eto toga fali.
Old 14-01-12, 14:22   #6
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

i ja sam sama 4 dana čistila smeće iza zgrade (svaki dan po dvije velike plastične kese za smeće) u kojoj živim ove neđelje, pa mi NIKO, ali baš NIKO od stanara nije pomogao, iako su me viđeli i sigurno pomislili da sam šašava, nako jedan čistač 'Gradske čistoće', koji samo što mi se nije izvinjavao, jer je to njegov reon...a on, mrčo, ne može stizat...
Nebitno da li smeće bačaju stanari, pretpostavljam da bačaju, jer mi je ulaz ogavan, ili smeće 'navrati' sa strane..SMETA MI kad pogledam s prozora ili terase ruglo od dvorišta puno kesa, omota, kutija, papira, novina...
A onda kad sam se vrnula iz šetnje, na međuspratu me dočekao istovar nečijeg kućnog ljubimca, kutije od cigara, limenke..
Mislim da glibavijeg ulaza u Podgorici nema od mog..bez prećerivanja..a što je najtužnije većina stanara su porodični ljudi sa dvoje i više đece...i ne mogu da vjerujem da nikom od njih nije stalo da promijene nešto po pitanju čistoće i održavanja..ulaza barem...
Definitivno smo GLIBOČI kakvih niđe nema, i nijesmo zaslužili ništa dok sami sebe ne naučimo osnovim stvarima

Last edited by Zor_djevojka; 14-01-12 at 14:27..
Zor_djevojka is offline   Reply With Quote
Old 14-01-12, 15:41   #7
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

arwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by Čiko Vido View Post
Inicijative fali. Fali ljudi koji, osim što vole svoj grad, su spremni i učiniti nešto za njega. Kao i cijeloj Crnoj Gori, uostalom.
Na prste se mogu prebrojati zgrade su uređenim prilazom i -nedajbože- travnjakom, a svakome puna usta kuknjave oko higijene.

Moj jedan poznanik npr. je počeo samoinicijativno da kosi travnjak ispred zgrade. Prva dva puta sam, kasnije su mu se pridružile i neke komšije, sad konačno i svi iz ulaza vode brigu o travnjaku. A počelo je s jednim čovjekom. Eto toga fali.
Hm,zar nisu ovi iz cistoce duzni da kose travnjak?

Ja,kao uljudjeni stanovnik Grada, imam samo obavezu postovati tu travnatu povrsinu.
Ne gaziti ju,ne pljuvati u nju,ne bacati smece po njoj,uciti djecu i kucne ljubimce istome.

Cijenim svaciji entuzijazam oko odrzavanja travnjaka,ali meni ne pada napamet da to radim.
Nemam vremena.
A nisam ni placena za to.

I ne mislim da sam zbog toga manje dobar gradjanin svojeg grada.
Old 14-01-12, 15:50   #8
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Quote:
Originally Posted by Zor_djevojka View Post
i ja sam sama 4 dana čistila smeće iza zgrade (svaki dan po dvije velike plastične kese za smeće) u kojoj živim ove neđelje, pa mi NIKO, ali baš NIKO od stanara nije pomogao, iako su me viđeli i sigurno pomislili da sam šašava, nako jedan čistač 'Gradske čistoće', koji samo što mi se nije izvinjavao, jer je to njegov reon...a on, mrčo, ne može stizat...
Nebitno da li smeće bačaju stanari, pretpostavljam da bačaju, jer mi je ulaz ogavan, ili smeće 'navrati' sa strane..SMETA MI kad pogledam s prozora ili terase ruglo od dvorišta puno kesa, omota, kutija, papira, novina...
A onda kad sam se vrnula iz šetnje, na međuspratu me dočekao istovar nečijeg kućnog ljubimca, kutije od cigara, limenke..
Mislim da glibavijeg ulaza u Podgorici nema od mog..bez prećerivanja..a što je najtužnije većina stanara su porodični ljudi sa dvoje i više đece...i ne mogu da vjerujem da nikom od njih nije stalo da promijene nešto po pitanju čistoće i održavanja..ulaza barem...
Definitivno smo GLIBOČI kakvih niđe nema, i nijesmo zaslužili ništa dok sami sebe ne naučimo osnovim stvarima

Naravno da misle da si sasava ili "greote kako je dooobra",a to mu,nekako,dodje na isto.
Sve dok budes radila tudji posao za oo,oo eura i tapsanje po ramenu,tako ce i misliti.

A tebi ce vrlo brzo dosaditi da cijeloj zgradi budes besplatna cistacica i opet ce sve biti isto.

Osnujte skupstinu stanara.I zakon vas,na kraju krajeva,tjera na to.Placajte dogovoreni mjesecni iznos i od te love,dio za cistacicu.

Mi smo u nasoj zgradi to tako rijesili.

Isto smo i dodatno platili komunalca da sakuplja smece oko zgrada.
Old 14-01-12, 15:54   #9
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

3 eura nijesu bili u stanju da daju za istu, a dvojica su se zamalo pobila oko uvođenja interfona, koji, naravno, nije uveden (samo u našem ulazu, a ima ih 3)...

ne mora mene niko da tapše i govori kako sam dobra i savjesna, samo znam da bih kod rijetko koga od njih popila kafu, jer bi me bilo strah da se ne zarazim.
Čovjek koji ima imalo savjesti i koji vodi računa o sebi mora da povede SAMO MALO računa i o prostoru u kojem stanuje, živi, radi...Ne da čisti, nego DA NE OSTAVLJA ZA SOBOM...
i ne bi bilo nikakvih problema...

i takvima da daš bazen?
ispišali bi se u njega...

Last edited by Zor_djevojka; 14-01-12 at 15:56..
Zor_djevojka is offline   Reply With Quote
Old 14-01-12, 16:10   #10
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Ma znam da tebi ne trebaju ni tapsanje po ramenu i medalja za najuredniju komsinicu...Nego mi cisto bude zao kad vidim/cujem tako nesto.

A dosadice ti vrlo brzo.

Lijepo pozovi kao stanar ove iz Agencije,vecina treba da osnuje skupstinu,a ostali moraju placati iznos koji je utvrdjen po zakonu.(Zakon o etaznoj svojini).

Kod nas jedna zena nije htjela da placa (Kao,nema o'kle...) pa ju je,bogami,upravnik u ime svih stanara tuzio.
Da vidis kako su se pare pronasle,i za zateznu kamatu,cak.

A to sto pricas za opstu (ne) higijenu pojedinih ljudi/stanara,u pravu si.

Sto se mene tice neka u svojoj kuci plivaju u vlastitim govnima,ali napolju...treba im spicit kazne,pa ce drugi put razmislit kad bace smece,kutiju,opusak,bilo sto van kante za smece ili kontejnera.
Old 14-01-12, 17:08   #11
Bronx-PG
privatni detektiv

Bronx-PG's Avatar

Registrovan: Dec 2010
Bronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auru

Kod mene u ulaz problem pseceg izmeta lako se rijesi tj vec je rijesen i toga naravno vise nema.

Evo vam rjesenje:

Tacno se zna ko u ulazu ima psa.... ko jednom ostavi da prostite na izrazu "govna" po ulazu sledeci dan ce ih naci na svojoj stazi izmazane o tepih.

Sledeceg puta svi paze sta njegov pas (ili neki drugi kucni ljubimac radi)...

Bacanje smeca sa terase:

- jedan dan organizuju se komsije da prate ko baca smece sa terase (jer je gospodjama muka snijet smece na samo 20m od ulaza nego gadjaju sa terase pa koja dje pane )

cim se primijeti odakle "dolazi smece" toj istoj gospodji kesa koje je zamotana odveze se i istovari pred vrata!

Sa ovakvim narodom samo bezobrazno treba pa ce se dovest u red!

Quote:
Originally Posted by Bronx-PG
Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će Vas spustiti na svoj nivo, a onda pobijediti na iskustvo
Bronx-PG is offline   Reply With Quote
Old 14-01-12, 17:39   #12
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Istina.

Mi smo imali komsiju koji je do kasno u noc...ma,do ranih jutarnjih sati,pustao 'do daske' hitove turbo-folka.Komsije par puta zvale policiju,on stisaj,pa opet Jovo nanovo...

Na kraju smo mi nabavili cd Radmile Bakocevic (ona sto pjeva operu,mezosopran),pa mu je pustali danju u periodu kad odmara...

Nekako je co'ek ukapiro,pa batalio.
Old 14-01-12, 20:18   #13
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

Registrovan: Aug 2008
laufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čeka

javni toaleti sa tus kabinama za starogradjane.
Old 14-01-12, 22:30   #14
Čiko Vido
MiM team Forumaš i po'

Čiko Vido's Avatar

Čiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by arwen View Post
Hm,zar nisu ovi iz cistoce duzni da kose travnjak?
Nijesu iz Čistoće nego iz Zelenila. I nije baš da su plaćeni niti da se nešto puno tih "uljuđenih građana" satire da im plaća račune.
Quote:
Originally Posted by arwen View Post
Nemam vremena.
Kad imaš za forum imala bi i za tih 15 minuta društveno korisnog rada.

Quote:
Originally Posted by Bronx-PG View Post
ko jednom ostavi da prostite na izrazu "govna" po ulazu sledeci dan ce ih naci na svojoj stazi izmazane o tepih.
A nemoj se ništa izvinjavat, kad ti nije muka govno razmazivat (!?) nemoj ni da ti je muka da napišeš tu riječ.
Old 14-01-12, 23:13   #15
Mstislav
MiM team Početnik

Mstislav's Avatar

Registrovan: Mar 2011
Mstislav nepoznate kvantitete u ovom trenu

Култура живљења у граду.
Mstislav is offline   Reply With Quote
Old 14-01-12, 23:47   #16
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Quote:
Originally Posted by Čiko Vido View Post

Nijesu iz Čistoće nego iz Zelenila. I nije baš da su plaćeni niti da se nešto puno tih "uljuđenih građana" satire da im plaća račune.

Kad imaš za forum imala bi i za tih 15 minuta društveno korisnog rada.

.
I?

Ja placam redovno svoje racune,porez drzavi i briga me za druge.Neka ih sudski gone,nek strajkuju,sta vec...

Usput,hvala na pitanju,ali nisam krivicno gonjena,pa da imam drustveno korisni rad.
Radim za pare.
Altruizam ostavljam tebi.
Old 15-01-12, 00:09   #17
Čiko Vido
MiM team Forumaš i po'

Čiko Vido's Avatar

Bravo ti ga.
Old 14-03-12, 01:06   #18
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

A nijesam živa što neću vaskrnsut temu s ovakvim prizorom, đe bi mi se i Kusturica poklonio, jer ovako nešto ne bi ni on moga' improvizovat'..
http://i40.tinypic.com/znotuh.jpg
(ovo što blješti je obraz i gadluk cijele moje zgrade)
http://i41.tinypic.com/22gxns.jpg
Old 14-03-12, 01:19   #19
Bronx-PG
privatni detektiv

Bronx-PG's Avatar

Registrovan: Dec 2010
Bronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auru

Kod sklonista xD preko puta bunkerice (steta sto skloniste nisi slikala to je veci prizor)

Quote:
Originally Posted by Bronx-PG
Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će Vas spustiti na svoj nivo, a onda pobijediti na iskustvo
Bronx-PG is offline   Reply With Quote
Old 14-03-12, 08:08   #20
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Quote:
Originally Posted by Zor_djevojka View Post
A nijesam živa što neću vaskrnsut temu s ovakvim prizorom, đe bi mi se i Kusturica poklonio, jer ovako nešto ne bi ni on moga' improvizovat'..
http://i40.tinypic.com/znotuh.jpg
(ovo što blješti je obraz i gadluk cijele moje zgrade)
http://i41.tinypic.com/22gxns.jpg
Koji nadrealisticni prizor...djecije igraliste i deponija smeca.

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules