MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Gradovi > Podgorica

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 13-11-10, 01:31   #1
unreachable for injustice
Banned

Registrovan: Dec 2008
unreachable for injustice uskoro postaje slavan
Default Voda sa Mareze nije za piće [trenutna neispravnost vode]

Voda sa izvorišta Mareza, u naredna dva dana, neće biti za piće, kaže se u saopštenju Javnog preduzeća Vodovod i kanalizacija Podgorica, javlja RTCG.

"Obilne padavine na području Podgorice izazvale su blago zamućenje vode izvorišta, pa vodu ne treba koristiti bez prethodnog prokuvavanja. Voda za piće sa izvorišta Mareza uredno se hloriše, ali se zbog povećane mutunoće građanima preporučuje da je ne piju direktno sa slavine i da je prokuvavaju u naredna dva dana“, navodi se u saopštenju.

JP Vodovod i kanalizacja redovno će kontrolisati vode svih izvorišta i obavještavati građane o mogućim neispravnostima.
unreachable for injustice is offline  
Reply With Quote
Old 13-11-10, 01:37   #2
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Registrovan: Mar 2008
sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

ja kupih danas jednu flašu od 5 litara i opet svako malo na česmu podjem , ka čojak se napijem i čim se napijem rečem "aok mene, ne smijem ovo pit'"
dvije litre sam tako popila ako mi što bude dodjite na čepurke
Old 13-11-10, 02:01   #3
Banned

Stavi je na vidno mjesto u kuhinji, pa kad kreneš da piješ vodu vidiš flašu. (tako smo mi uradili da se ne pređemo )
unreachable for injustice is offline   Reply With Quote
Old 13-11-10, 18:03   #4
petar
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: Apr 2007
petar uskoro postaje slavan

Nista vi nece biti od te vode
petar is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 19:00   #5
Sanuška
Tempus fugit

Sanuška's Avatar

Registrovan: Jul 2008
Sanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tunelu

Danas nova kontrola vode
NA VODOIZVORIŠTU MAREZA
Institut za javno zdravlje ponovo će danas kontrolisati uzorke vode i dati nove preporuke građanima o korišćenju vode sa vodoizvorišta Mareza. Obilne kiše proteklih dana na teritoriji glavnog grada prouzrokovale su blago zamućenje vode, pa je iz “Vodovoda” građanima preporučeno da prokuvaju vodu sa vodoizvorišta Mareza i da je ne koriste za piće.
Prema informacijama iz JP \"Vodovod\" preporuka o nekorištenju vode sa izvorišta Mareza bez prethodnog prokuvavanja važila je tokom vikenda, a danas će Institut za javno zdravlje ponovo kontrolisati uzorke vode i dati nove preporuke.
Zbog blage zamućenosti vode sa izvorišta Mareze proteklih dana u glavnom gradu porasla je potrošnja flaširane vode, a veći prodajni centri - \"Voli\", \"Novito\", \"Delta - Maksi\", \"Merkator - Mex\" dobro su snabdjeveni flaširanom vodom.
- Proteklih dana značajno je pojačana potrošnja flaširane vode, a mi smo za naše potrošaće obezbijedili dovoljne zalihe. “Voli” je distributer vode \"Suza\", tako da neće biti problema u snabdjevanju građana flaširanom vodom, bez obzira što je ovo period u godini kada obično na lagerima nema velikih zaliha flaširane vode - kazala nam je juče Olja Šuškavčević, PR \"Volija\".
I u ostalim prodajnim objektima na teritoriji glavnog grada dobili smo informacije da imaju dovoljne količine flaširane vode.
Old 20-11-10, 18:10   #6
Sanuška
Tempus fugit

Sanuška's Avatar

Sanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tunelu

Mareza bistrija
INSTITUT ZA ZDRAVLJE

Od završenih mikrobioloških analiza svi uzorci uzeti iz gradske vodovodne mreže odgovarali su uslovima predviđenim Pravilnikom o higijenskoj ispravnosti vode za piće, saopštila je juče PR Instituta za javno zdravlje Vesna Nikaljević.
- Juče je uzorkovano pet uzoraka i ustanovljeno da se nastavlja trend smanjivanja mutnoće. Analize su u toku, a za sada možemo reći da mutnoća u uzorcima uzorkovanim na Koniku i u Moskovskoj ulici odgovara uslovima predviđenim pravilnikom o higijenskoj ispravnosti vode za piće- kazala je Nikaljević.
Iz „Vodovoda” su juče saopštili “Vijestima” da očekuju nove analize uzoraka Instituta za javno zdravlje, ali da preporučuju građanima da i dalje prokuvavaju vodu.
Old 22-11-10, 17:20   #7
Sanuška
Tempus fugit

Sanuška's Avatar

Quote:
Originally Posted by san ljetnje noci View Post
Mareza bistrija
INSTITUT ZA ZDRAVLJE

Od završenih mikrobioloških analiza svi uzorci uzeti iz gradske vodovodne mreže odgovarali su uslovima predviđenim Pravilnikom o higijenskoj ispravnosti vode za piće, saopštila je juče PR Instituta za javno zdravlje Vesna Nikaljević.
- Juče je uzorkovano pet uzoraka i ustanovljeno da se nastavlja trend smanjivanja mutnoće. Analize su u toku, a za sada možemo reći da mutnoća u uzorcima uzorkovanim na Koniku i u Moskovskoj ulici odgovara uslovima predviđenim pravilnikom o higijenskoj ispravnosti vode za piće- kazala je Nikaljević.
Iz „Vodovoda” su juče saopštili “Vijestima” da očekuju nove analize uzoraka Instituta za javno zdravlje, ali da preporučuju građanima da i dalje prokuvavaju vodu.

'Mareza' i dalje nije za piće

Zbog zamućenja vode Podgoričanima se i dalje preporučuje prokuvavanje ili kupovina flaširane vode, rekao je direktor Vodovoda Filip Makrid.

Stanje na izvorištu pogoršava i kiša, koja će, prema prognozama sinoptičari, padati do kraja ove sedmice.

Iz Hidrometeorološkog zavoda je saopšteno da je prosjek padavina za novembra u Podgorici već premašen. U glavnom gradu je do sada palo 400 litara kiše po metru kvadratnom, što je najveća količina padavina za poslednjih 25 godina.

Old 22-11-10, 19:01   #8
_qwerta_
MiM team Forumaš i po'

_qwerta_'s Avatar

Registrovan: May 2008
_qwerta_ has disabled reputation

Zna li se kad će se moć pit ta voda? Ja nemam para više za ove bidone! Pomožite mi kolko možete...
Old 22-11-10, 19:04   #9
Sanuška
Tempus fugit

Sanuška's Avatar

koju koristis vodu akva,prolom.....voda-voda.....
Old 22-11-10, 19:05   #10
_qwerta_
MiM team Forumaš i po'

_qwerta_'s Avatar

e voda, samo da je voda
Old 22-11-10, 19:23   #11
Djudja
The Dude

Djudja's Avatar

Registrovan: May 2007
Djudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auru

Uzaviri je.
Djudja is offline   Reply With Quote
Old 22-11-10, 19:55   #12
Sanuška
Tempus fugit

Sanuška's Avatar

Quote:
Originally Posted by _qwerta_ View Post
e voda, samo da je voda
...a i Djudja pravo zbori....
Old 22-11-10, 21:29   #13
Banned

Quote:
Originally Posted by petar View Post
Nista vi nece biti od te vode
Da je planinska sa izvora ne bih se brinula, ovako...
Old 22-11-10, 22:26   #14
EFO_KING
MiM team Početnik

EFO_KING's Avatar

Registrovan: Nov 2010
EFO_KING nepoznate kvantitete u ovom trenu

Ja je pijem i nastavit cu jer mi se cini da su i prosle godine bile poplave pa nidje nije apelovano gradjanima da voda nije za pice. A i ako uzmete u obzir da smo jedna medju par drzava koja i dalje koristi "cesmovacu" a hocemo u Evropu , to se mora promijeniti.

Samo da dodam da ljudi iz okolnih mjesta pa i iz samog centra grada koji zive u kucama imaju svoje septicke jame u dnu objekta a u samoj blizini mu se nalazi i bunar iz kojeg koristi vodu za domacinstvo , nikad nijesu provjeravali vodu a podzemne vode imaju veoma dugu i razclanjenu "zilu".
Old 22-11-10, 23:24   #15
Banned

ne znam koliko ti je pametno da rizikuješ tako... a i nisu bila baš ovakve poplave
Old 23-11-10, 15:05   #16
Banned

BTW ako nastavi ovako da pada kiša tek sledeće godine imaćemo ispravnu vodu
Old 23-11-10, 15:50   #17
Pera Detlic
Banned

Registrovan: Jan 2007
Pera Detlic na dobrome putu
Send a message via Yahoo to Pera Detlic

ne bi me iznenadilo da Svetska Zdravstvena Organizacija proglasi pandemiju neispravne vode.

ja se zaboravih zadnja 2 dana pa sam pio....i evo nije mi ništa...e čuš nije
Pera Detlic is offline   Reply With Quote
Old 23-11-10, 16:06   #18
cosmic girl
MiM team Početnik

cosmic girl's Avatar

Registrovan: Nov 2010
cosmic girl na dobrome putu

isto tako sam i ja zaboravila bila pa popih sa cesme vodu ,ne valja jos uvijek voda da se pije, ja sam imala posledice ,nekome nece biti nista, nekome oce,bolje da se ne unose te bakterije
cosmic girl is offline   Reply With Quote
Old 23-11-10, 17:07   #19
_qwerta_
MiM team Forumaš i po'

_qwerta_'s Avatar

ja sam odustao od pijeeenja vode, sad isključivo derem vareniku i sok od šipka
Old 24-11-10, 13:25   #20
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Registrovan: Apr 2008
Madagaskar uskoro postaje slavanMadagaskar uskoro postaje slavan

Naučno je dokazano da, ako dnevno pijemo 1 litar vode, za godinu dana u organizam unesemo više od 1 kg bakterija Escherichia coli, koja se nalazi u fekalijama. To drugim riječima znači da za godinu dana pojedemo 1 kg fekalija.

Tako nešto ne može se dogoditi ako pijemo vino. Zbog alkohola, u vinu nema bakterija Escherichia coli (takođe i zato što vinova loza profiltrira vodu koju ugrađuje u grožđe).

Zato je mnogo primjerenije piti vino i srati gluposti, nego piti vodu i jesti govna! U to ime -
Madagaskar is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
mareze, neispravnost, nije, piće, trenutna, voda, vode

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules