MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Gradovi > Podgorica

Notices

Rezultati ankete: Jeste li za to da se izvrsi rekonstrukcija Jusovace?
Da 8 66.67%
Ne 4 33.33%
Glasači: 12. You may not vote on this poll

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 07-12-09, 17:19   #21
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

Registrovan: Aug 2008
laufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čeka

meni je to morbidno, narocito znajuci da ce biti ispolitizovana i iskoristeno za produbljivanje podjela i vaskrsavanje istorijskih gubitnika s najmanje dvije strane, ja poslije obilaska ostrva mamula, koje je tranzicijom ukraseno raznoraznim ekskrementima, grafitima i praznim mitraljeskim gnijezdima za malu nuzdu, ne zelim da udjem vise ni u jedan spomenik nase kulture i istorije tog tipa. pametnije bi bilo odbetonirat dva parkica u glavnom gradu da se bolje dise, da se djeca uce vaznosti zelenih poivrsina umjesto nepokornosti i neizbjeznosti zatvorskih zidina. vodite ekskurzije u spuz i tamo ih ucite o zatvorsko-politicko-istorijskoj strani nase konfuzije.
(zadrzavam pravo da promijenim misljenje, ako mi se mijenja misljenje u buducnosti, skorijoj ili antiskorijoj, tako da je ovo samo privremeni odgovor, sve je relativno, samo je kamen vjecan.)
Old 07-12-09, 17:41   #22
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Ajde mijenjaj, imas cijelih 5 sekundi.
Posted via Mobile Device
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 03-05-10, 14:52   #23
BrankoPG
MiM team Početnik

BrankoPG's Avatar

Registrovan: May 2010
BrankoPG na dobrome putu

Ja bih Jusovaču sravnio sa zemljom i izgradio poslovni prostor. Kakav-takav.Jusovača ne može da podsjeća ni na šta lijepo. K
Old 03-05-10, 23:12   #24
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Ako je ozb post.

Po toj logici trebalo bi sravniti npr. Cele kulu, Tower of London, Koloseum, Petrovgrad...
Posted via Mobile Device
Old 03-05-10, 23:19   #25
BrankoPG
MiM team Početnik

BrankoPG's Avatar

Registrovan: May 2010
BrankoPG na dobrome putu

Kralj je Nikola tamo slao političke zatvorenike,bjelaške i srpske vlasti su tamo tamničile zelenaše,nakon rata ove mrčenike što kolaborirahu sa Njemcima i Italijanima. A i nema neku vrijednost. Ne možeš Jusovaču da porediš da Ćele kulom jer je to bio sukob Srba i Turaka,a ne Srba međusobno. Nadam se da si me shvatio.
Old 04-05-10, 00:08   #26
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

A Turci? Oni su ga, cini mi se sagradili.
A ToF? Ko je tu strada'?
A Koloseum i Petrovgrad? Ok ovo dvoje je malo karikiranje, ali opet ni malo pohvalno koliko je desetina hiljada ljudi stradalo u blatu od gladi itd. pri izgradnji Petrovgrada. Ovi mi primjeri prvi padose na'm, pa ih postavih.
Sa istorijskog aspekta vrlo zanimljiva gradjevina i treba da stoji u neku ruju ka' opomena, ne valja bacati pod tepih. Plus interesantna je sa turistickog aspekta, e Pg nema puno istorijskih gradjevina...
Gledah jednu emisiju dje se Moskovljani bune protiv rusenja nekih ki gradjevina, koje je tamosnji gradonacelnik sprovodio, a pravljenja novih. No mi je lako za njih, oni toga imaju na pretek.
Posted via Mobile Device
Old 04-05-10, 07:49   #27
Airbender
Φιλημον

Airbender's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Airbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Yosemite Sam View Post
Australijanci koji su njihovi potomcu su sada ponosni na to porijeklo.
Može biti. Čoek vazda nađe nešto na šta je ponosan iako bi se neko drugi postidio toga.
Airbender is offline   Reply With Quote
Old 19-08-12, 12:51   #28
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Mnogi od tih robijaša su bili krivi za npr krađu hljeba ili mlijeka,
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 19-08-12, 13:56   #29
THE COON
Nobleman in exile

THE COON's Avatar

Registrovan: Mar 2007
THE COON uskoro postaje slavanTHE COON uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by kliko View Post
Protiv sam svih podsjecanja na negativna mjesta i dogadjaje. Ko zna koliko ih je u staru Jusovacu zalelekalo.
Ovo je poenta.
Drugo, kakvu to kulturnu, estetsku ili bilo koju drugu vrijednost ima to glupavo i rugobno mjesto koje je nekad sluzilo za zna se za sto?
Za mene se tu prica zavrsava.
Old 19-08-12, 23:36   #30
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Sve stoji, ali onda kad pogledaš ne bi nikad i niđe imali spomenike.

Ja nijesam za to da se Jusovača obnovi i od nje napravi šoping centar i kafane, no da se obnovi i konzervira kao nijemo svjedočanstvo prošlosti.
Old 20-08-12, 00:38   #31
THE COON
Nobleman in exile

THE COON's Avatar

Registrovan: Mar 2007
THE COON uskoro postaje slavanTHE COON uskoro postaje slavan

Ali nije to ona tragicna a na neki nacin slavna proslost. Ovo je dno u svakom smislu, nista za ponudit.
Opomena velis? Trosenje prostora nece opomenut ovaj narod. Ako ga ratovi, bombe i vlast i opozicija nijesu opomenuli evo 22g nece ni konzervirana Jusovaca.
Mugi!, bagere!
Old 20-08-12, 00:42   #32
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Nijesam rekao opomena, no svjedočanstvo.
Mada, u pravu si da sve te muke nijesu sagledane suštinski svo ovo vrijeme.
Old 29-10-12, 14:00   #33
STOCK
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: Oct 2012
STOCK uskoro postaje slavanSTOCK uskoro postaje slavan

jusovacu treba obnoviti i vratiti joj staru funkciju za nove lupeze
STOCK is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
jusovace, obnavljanje

Opcije Teme