MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Alternativa > Mistika

Notices

Mistika Beyond the science...

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 14-06-07, 09:49   #1
Vivien_Leigh
MiM team Početnik

Vivien_Leigh's Avatar

Registrovan: May 2007
Vivien_Leigh na dobrome putu
Default Kuće izgradjene na grobljima

Imam ozbiljno pitanje.

Dakle, stizem s mora, a docekaju me vesti da je u dvoristu mamine rodne kuce, u koju ja inace vrlo cesto dolazim i volim je jako, pre par dana pronadjen ljudski kostur.
Na tu pricu se nadovezu price, da su jos moji baba i deda, nakon sto su 1908.-e godine kupili plac za kucu (plac je inace ogroman, skoro pola hektara-50 000 kvm), bili upozoreni od strane prodavca placa, da je to lose mesto za kucu, jer je na tom prostoru bio Carigradski drum, da je tu postojala kafana s motelom, u kojoj su se okupljali hajduci.

Elem, nadovezuje se prica, da je moj deda, kopajuci plac za bastu, naisao na tri kostura, a zatim, nakon bega iz kuce tokom II svetskog rata, vrativsi se u kucu, naisao na relativno svez grob nekog nemackog vojnika. Nista nije uradio, ostavljen je tu.

Po mojoj logici, gde su 4-5 kostura, ko zna koliko ih je jos, jer zaista na jednom delu placa nema nikakvog rastinja.

Kosturi su verovatno jos iz doba Turskih ratova, ali je zanimljivo da je cela mamina porodica prosla veoma cudno u zivotu: od sestoro dece, troje je ostalo neudato i neozenjeno, rodjeni brat mog dede je oteran u rat, bosonog i nikad se nije vratio, a neki clanovi su umirali u krajnje losim i teskim okolnostima.

E sad, mene zanima, da li IKO ima ideju sta bi bilo dobro uraditi? Pozvati svestenika koji bi osvestao kucu i zemlju i procitao molitvu za mrtve....Ne znam. Cela prica je vrlo jeziva.

Potpuno mi je jeziva pomisao da sve ove godine hodam zapravo po ko zna na koliko surov nacin ubijenim ljudima.

Na moj predlog da se prostor citav osvesta, reakcija je bila: ma zamisli da nam komsiluk cuje kako neko po dvoristu vice : Aleluja, delovali bi smo im ludo i sujeverno.

Ima li iko predlog sta uraditi, bilo kakve informacije su mi neophodne, bilo kakvi predlozi takodje.

Ovo je sveza prica, od pre par dana i ja ZNAm da mora nesto da se uradi ali sta????

Pomagajte!

Pozdrav
Vivien_Leigh is offline  
Reply With Quote
Old 14-06-07, 10:02   #2
anon1
Super Moderator

anon1's Avatar

Registrovan: Sep 2006
anon1 has disabled reputation

cenzura

Last edited by anon1; 16-06-07 at 14:00.. Reason: izvini Viv
anon1 is offline   Reply With Quote
Old 14-06-07, 10:37   #3
grunf
MiM team Početnik

grunf has disabled reputation

1ha= 100x100m=10 000m2 što će reći Vivien da je uočena greška koju treba popraviti 1/2 ha je 5000m2 ne 50000m2 !
Old 14-06-07, 10:53   #4
Vivien_Leigh
MiM team Početnik

Vivien_Leigh's Avatar

hahahahha Grunf, sasvim tacno lollll. Al bre, kako si iz celog posta uspeo da vidis samo gresku u metrima? ccc
)))

Anon1, hvala na postu, ali vidi, cak mi se i u horoskopu vidi krvoprolice, koje se zaista desilo pre nekih 300 i nesto godina.

Zanimljivo je da svi, koji malo proucavaju ovu tematiku, tvrde da period od 300 godina uopste nije kratak i zanemarljiv. Sve to spada u blisku proslost. Ti ljudi nisu sahranjeni propisno, verovatno se vode kao jednostavno nestali...a cela situacija je definitivno losha.
Ovo s molitvom se i meni cini ok.

Cekam dalje sugestije i hvala ti sto si ovako brzo reagovao na post
Vivien_Leigh is offline   Reply With Quote
Old 14-06-07, 11:02   #5
grunf
MiM team Početnik

Pa da sam ti bilo šta drugo pomenuo o postu krvi bi mi se napila ...
kažu ljudi da na mestima gde ima mnogo umrlih,ubijenih i tamo gde su se desile neke nesreće javlja se tzv. alfa negativno zračenje koje utiče na živa bića ma šta to značilo i zračilo!!
Old 14-06-07, 11:12   #6
Vivien_Leigh
MiM team Početnik

Vivien_Leigh's Avatar

Elem, da se nadovezem, jer ovo kaci temu : Bojite li se smrti

U toj kuci, trenutno zivi samo moja tetka, zena od 75 godina. Prosle godine u Februaru mi je umro najomiljeniji ujak na svetu, tako da sada ona zivi sama u toj ogromnoj kucerini.

Ujak joj se cesto javlja u snovima.

Vazno je napomenuti da je nekih 8 ari placa prodato mestaninu, koji hoce da izgradi tu kucu.

Elem, pre dva meseca, moja tetka sanja ujaka, koji joj u snu kaze: Na dan kada ovaj bude postavljao temelj za kucu, idi negde, nemoj da budes tu i ne spremaj radnicima nista.

Tetka je nama taj san odmah ispricala, ja sam ga jaaaako dobro zapamtila i otprilike cekala dan postavljanja temelja, da bih videla znaci li taj san nesto.

Taj covek je pre 4 dana krenuo da kopa rupu za temelj i pronasao ovog kostura, sto me je naravno navelo na pomisao da je sasvim moguce da nam za zivota bliski pokojnici i te kako skrecu paznju i daju uputstva.

Ili sam ja preterano pocela da verujem u sve i svasta????
Old 14-06-07, 11:20   #7
Vivien_Leigh
MiM team Početnik

Vivien_Leigh's Avatar

Eh Grunf, znam ja sve to, ali osecam da nesto treba da se uradi. Nikad nisam bila sklona da pronalazim razne znalce, koji bi mi neke obrede vrsili, pa mi je ovo sve novo, a pritom sam pomalo i samu sebe uplasila pridavanjem ovolikog znacaja svemu ovome.
Old 14-06-07, 11:24   #8
anon1
Super Moderator

anon1's Avatar

Last edited by anon1; 16-06-07 at 14:00..
Old 14-06-07, 11:27   #9
Vivien_Leigh
MiM team Početnik

Vivien_Leigh's Avatar

Anon1, kada bi smo sve mogli tako da racionalizujemo, ljudi ne bi ni u sta verovali, ni u Boga, bili bi totalno raspusteni i anarhicni. Ipak nas ti strahovi teraju da razmisljamo o svojim postupcima i kocimo svoje mracne strane, zatrpamo ih, kako nikad ne bi izasle na videlo.
Old 14-06-07, 11:42   #10
anon1
Super Moderator

anon1's Avatar

Last edited by anon1; 16-06-07 at 14:00..
Old 14-06-07, 12:03   #11
Vivien_Leigh
MiM team Početnik

Vivien_Leigh's Avatar

Eh, razumem te skroz, ali vidi, teorija o pozitivnom razmisljanju je po meni deo americke afirmativne psihologije, a teza: Tvoj zivot je u tvojim rukama nije nista drugo do glavnog motoa Crowley-ove Knjige Zakona: Cini sto ti je volja i neka ti to bude jedini zakon. Drugiim recima, pobija se postojanje vise sile, a sve se svodi na odluke pojedinaca. Ja ne zelim da verujem da je sve to bas tako.

Primer pozitivnog razmisljanja imam u drugarici, koja sebe dribla samo tako na pozitivno razmisljanje. Spolja gledano, ona zaista za sebe privlaci pozitivna desavanja, ali je to , veruj mi, kod nje samo spoljasnja manifestacija, a ostvarenje zelja i tako uporan i isforsiran rad na postizanju zeljenog je ostavio neke druge, mnogo jace posledice po nju samu.
Ali da sad ovo ne obrazlazem u detalje.

Moja poenta je da pozitivno razmisljanje stvara jednu iluziju i to veliku. Imas ljude oko kojih se svet rusi, sami tonu sve dublje i dublje, ali i dalje iz svake recenice i dogadjaja izvlace ono najbolje znacenje.
Pritom, kazem sami su potonuli duboko, ne vide ni gde su ni sta su, pa meni licno ta njihova interpetacija svakog dogadjaja u najboljem svetlu izgleda smesno, iluzorno i nerealno. Ne mislim ni da je njima samima lakse u zivotu, samo beze sami od sebe, svoje situacije i istinskog karaktera.

Ovo se naravno ne odnosi na one koji su prirodno, u svojoj samoj srzi bica optimisti, vec na one koji pozitivnim razmisljanjem pokusavaju da uticu na promene u zivotu. Postignu oni razne NAIZGLED pozitivne promene, a sami se udalje od sebe na daljinu svetlosnih godina.

Ipak je poenta da covek prihvati sebe onakvim kakav je zapravo, da ponekad pljune sebi u lice, prizna mane, prizna osobine karaktera sa kojima je rodjen, a koje su samo malko modifikovane usled interakcije sa drugim ljudima ili okolnostima. To je pravo oslobodjenje.

Ja licno afirmativno razmisljanje stavljam u pod znacenje one cuvene recenice: Pazi sta zelis i cemu tezis, mozda ti se upravo to i desi.

Pa sve zive religijske i okultne gnjige govore o uskladjivanju sa univerzalnim principom, pri cemu nase licne zelje, ciljevi i teznje igraju malu ulogu, jer zivot sam cesto, bar meni, nametne situacije, za koje instiktivno i u dubini svog bica osecas da su morale da se dese, dakle one koje nazivamo sudbinskim.

Ne znam koliko si perceptivan i koliko pratis znakove na putu, ja jesam i to uzasno i sada bi mogla da ti nabrajam desetine primera iz sopstvenog zivota, gde su mi se odjednom pojavili neki levi ljudi, potpuno razliciti od mene, a cije je pojavljivanje bila zapravo samo najava za nesto sto ce se tek desiti. Ovo vazi i za ljude i za dogadjaje.

Nadam se da si uspeo da pohvatas o cemu sam zapravo pisala.

Pozdrav za tebe Anon1

Last edited by Vivien_Leigh; 14-06-07 at 12:06..
Old 14-06-07, 12:20   #12
grunf
MiM team Početnik

Ja sam ukapirao za znakove na putu i leve ljude ali šta je sa desnim ?! Šta biva kad se desni pojave ?!!
Old 14-06-07, 12:59   #13
anon1
Super Moderator

anon1's Avatar

cenzura

Last edited by anon1; 16-06-07 at 13:59..
Old 14-06-07, 13:22   #14
Vivien_Leigh
MiM team Početnik

Vivien_Leigh's Avatar

E pa Anon, nemam stvarno sta da dodam, potrefio si prilicno srz svega.

Ti ode u hinduizam, ja u budizam, o jogi stvarno ne znam mnogo, osim da je to put do slobodnog protoka energije kroz sve celije tela, dakle opet pokusaj stapanje sa univerzlnim principom i nesmetanim ocekivanjem predstojeceg.

Svasta sam citala: od Grcke mitologije, preko hriscanske literature, preko nekih okultnih knjiga, citala o tarotu, Ji Djingu...ma svasta nesto. Sve mi se to izmesalo i donela sam neke totalno subjektivne zakljucke, od kakve su mi koristi samo ne znam, jer i dalje mislim da ne postoji tezi zadatak od onog koji covek sam sebi postavi, a to je da se menja, da promeni svoj karakter i sustinu, pa sam prilicno skepticna prema svim ovim pokusajima.

Od neke Jogi filozofije, znam jedino za nacelo : prema cemu se otvoris, to ce ti se i dogoditi. Ali nekako...pravim razliku izmedju otvaranja i dopustanja s jedne strane i pozitivnog razmisljanja s druge.
Ovo je tema za rasprave i rasprave....suvise sveobuhvatna i najteza od svih.

Ja i dalje cekam sugestije u vezi pocetnog posta ove teme.

Hvala vam sto smo za jedno pre podne ovako razradili topic.

Pozdrav
Old 16-06-07, 18:29   #15
FORMICA
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: Feb 2007
FORMICA uskoro postaje slavan

Ne mogu pročitati Anonove postove???

Vivien Leight nijesam bio u prilici da naiđem na takve pojave mada sam čitao o tome. Meni je to čudno. Čovjek kad umre ode na onaj svijet i tu je tačka. S druge strane iza njega ostaje energetski trag koji ne bi trebao biti problem. Istina ako se na nekom mjestu dogodilo nešto grozno, postoje neki iz onog višeg svijeta koji vole taka mjesta i moguće je da se tu i zadržavaju očekujući još malo energetske hrane(za što im mi koristimo). Tu bagru brzo rašćeram i ne pojavljuju se oko mene. Takođe je istina da postoje duše koje poslije smrti ne idu na onaj svijet nego se zadržavaju oko ovog materijalnog, valjda ne žele da prihvate smrt od straha ili zbunjenosti.Neđe davno sam nailazio i na takve ali me ne vole pa me u zadnje vrijeme izbjegavaju. Oni su naročito mučni slučajevi jer su zapetljani u svoje misli ka pilad u kučine. Takođe postoje mjesta koja sama po sebi loša ili dobra zavisno na kojim mjestima energetskih tokova (planetarnih) se nalaze. Možda zaista postoje ljudi koji mogu nešto učinjeti po tom pitanju. Ja ih ne znam. Možda je Anon imao neke prijedloge no ne mogu pročitati njegove postove.
FORMICA is offline   Reply With Quote
Old 17-06-07, 00:08   #16
Vivien_Leigh
MiM team Početnik

Vivien_Leigh's Avatar

Zanimljivo!!!

Formica, kako si ih rasterao???
Old 17-06-07, 12:08   #17
FORMICA
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: Feb 2007
FORMICA uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by Vivien_Leigh View Post
Zanimljivo!!!

Formica, kako si ih rasterao???

Šalim se ovaj smajli je smiješan pa sam ga stavio onako.
Vidi postoje ta stvorenja u višem svijetu neko ih zovu reptiloidima ili lizardima a oni zaista i liče na njih mada ih je teško vidjeti. Okupljaju se na mjestima gdje dojaze ljudi i gdje se doživljavaju jaki osjećaji. Naročito im je mili da se skupljaju gdje se ljudi muče ili ih ubijaju na zvjerske načine. oni se izgleda hrane našom energiom izazvanom osjećanjima a usjećaj patnje im je najzanimljiviji i najukusniji. Počnu po malo da skupljaju strah i tjeskobu a onda postaju nezasiti i počinji da utiču na čovjeka da drugima čini zlo kako bi se hranili. Pojedini ljudi upadaju u njihovu mrežu misleći da služe moćnom Sotoni. Ima i takvih ali ti nijesu ovi ljudi. Ovi baksuzi postaju vrlo zli i primitivni i čine užasne zločine nadajući se nekakvoj nagradi ne svatajući da su se grdno prevarili. čudna je priroda ljudska. Nijesam znao kako da se trsim tih gadova pa mi se ni život nije milio. Najzad me je pratilac podučio. Rekao je da moram shvatiti svoju pravu prirodu. Nijesam imao pojma o čemu priča, a nije mi htio ništa više reći. Jednom prilikom kad sam mislio da ću pući od tjeskobe uvijajući se u strahu i panici sinulo mi je jednostavno rješenje. To je zaista vrlo prosto. JA SAM BESMRTAN. I to je sve, niko ti ništa ne može ama baš ništa ukoliko ti sam to ne dozvoliš. Sa takim saznajem niko ti zaista ništa ne može Čim svi postanu svjesni da to znaš prevaranti i gadovi se sami pokupe i više se ne pojavljuju.
FORMICA is offline   Reply With Quote
Old 17-06-07, 13:04   #18
Prle007
MiM team Početnik

Prle007's Avatar

Prle007 nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to Prle007

Ја имам једну занимљиву причицу што се тиче ове теме. Додуше није кућа већ Гимназија Ј.Ј.Змај у Новом Саду.
Пре неких 3-4 године негде не почетку студија добио сам посао као обезбеђење у школи. Посао је био подјељен у три смјене укључујући и трећу. Наиме, ова школа има неке веома вредне ствари тако да је својеврстан музеј. Елем, пошто смо чули од запослених да је школа саграђена на гробљу и да је њен ктитор Барон Милош Бајић, па су кружиле приче о његовом појављивању... Један од нас који смо радили ту избјегавао је ноћну смјену на све могуће начине али ни једном не признавши да је то због страха.
Стицајем околности дошло је и до тога да он мора да ради ту смјену а ја сам долазио у следећу смјену. Оно што сам затекао у најмању руку ме је запрепастило. Човјек који има 40-ак година најблаже речено био је истраумиран причао је не повезано о томе како га је цијелу ноћ кроз школу јурио дух Барона Бајића... Да ми није било жао јадног човјека, који се тресао од страха, вјероватно би умро од смијеха.
Звучи глупо али сам ја као најмлађи имао највише ноћних смјена и највише су ми одговарале што због учења, спавања или кориштења сале са друштвом. Е сад можда је ту био и дух Бајића али ја га нисам примјетио.
Шала на страну, али ја мислим да једино објашњење за ово страх или је човјек све измислио. Ко вјерује у Бога нема чега да се боји и све што није вјера то је празновјерје.
П.С. Следеће вече сам сједио са сложеним шахом чекајући Барона да дође да убијемо вријеме... шупак се није појавиоAttachment 358
Смрад ухвати лафа у кљусама,
затрије се име црногорско,
не остаде крста од три прста!"

Last edited by Prle007; 22-08-08 at 14:31..
Prle007 is offline   Reply With Quote
Old 17-06-07, 21:54   #19
Arabea
Reborn

Arabea's Avatar

Registrovan: Mar 2006
Arabea na dobrome putu

Moje bivše naselje je kompletno izgrađeno na turskome groblju. Građeno je kada još nisam rođena, ali sam čula priče o tome. Jednom su čak i neka djeca pronašla dijelove kostura. Štoviše, odmah preko puta naselja nalazi se Katoličko groblje i moja je djevojačka soba gledala direktno na nj. Ne mogu reći da sam ikada doživjela nešto neobjašnjivo što se dotičnih groblja tiče, osim što su se znali šmucati grobljem razni sektaši.
Arabea is offline   Reply With Quote
Old 28-06-07, 18:57   #20
BlackWoman
MiM team Expert

BlackWoman's Avatar

Registrovan: Aug 2006
BlackWoman has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by Vivien_Leigh View Post
Anon1, hvala na postu, ali vidi, cak mi se i u horoskopu vidi krvoprolice, koje se zaista desilo pre nekih 300 i nesto godina...
Ovo s horoskopom ama baš nikako ne razumijem!
Pročitala sam pažljivo tvoju priču i ne znam šta da ti kažem... samo znam da uopšte nije dobro živjeti na tuđim kostima, to je prokletstvo i ono može da se proteže s koljena na koljeno. Taj ko vam je prodao zemljište vas je debelo i dugoročno zeznuo. Idi kod sveštenika, kako pravoslavnog tako i islamskog. Najozbiljnije.

Tags
grobljima, izgradjene, kuće

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules