MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ženska zona

Notices

Ženska zona Ženski dio univerzuma. Muškarci imaju pravo da vire :D

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 23-11-12, 14:00   #1
Demo
MiM team Guru

Demo's Avatar

Registrovan: Sep 2010
Demo has disabled reputation
Default Štikle - tajno žensko oružje ili sprava za mučenje?

Dobro de što žene naglabaju o cipelama i visokim petama, nego mi upadoše u oči u poslednje vrijeme i neki muški komentari na tu temu, recimo Lauferov, ili Gaulov, a ne sumnjam da imaju još istomišljenika.

Jesu li štikle zaista toliko bitne za žensku privlačnost? Koristite li se tim pomagalom?

Kad ste kupile i obule svoje prve štikle, kako se snalazite na tim visinama i pravite li kolekcije, ili ih obuvate samo u rijetkim prilikama, ono, kad se baš mora to čudo pretrpjeti?

Za potrebe topika, štiklama ćemo smatrati sve iznad 6 cm, mada inače ne priznajem ništa ispod 8-9 cm.
Demo is offline  
Reply With Quote
Old 23-11-12, 14:10   #2
bloom
Moderator

bloom's Avatar

Registrovan: Aug 2008
bloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu auru

Uh! Prve stikle, matursko vece!
6 - 8 cm mi je uobicajena stikla koju nosim. Volim stikle u bojama. Kad ih kojim slucajem obujem popodne (a trebala bih patike), mladji sin mi kaze: "Sto si obukla 'tike, kao da ces na pos'o"
Uopste ne bih morala da ih nosim zbog visine ali me od ravne obuce brzo zabole listovi i pocnu grcevi. Inace, obozavam da vidim na zenama ravnu obucu, a ja je malo imam.
Lauferov post nisam do sad procitala, tako da sam u kuzini uglavnom u papucama .... za ubuduce imacu u vidu njegovo misljenje jer nije uopste ludo.
Old 23-11-12, 14:11   #3
Zhaan
MiM team Guru

Zhaan's Avatar

Registrovan: May 2012
Zhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čeka

Omiljeni detalj. Ne mogu bez njih i opsesivno ih kupujem.
Prve sam sebi priuštila kao srednjoškolka i od tada smo najbolje drugarice.
Osjećam se lijepo u njima,sigurno ženstveno.
Biram udobne i kvalitetne , samim tim me i koštaju, ali ne žalim dati za njih dobar novac.
Na poslu, plesu, šetnji (bez smijeha, molim), provod, čak i po kući ...uvijek je tu jako visoka štikla, što visočija, izazov veći.
Najveći problem pred izlazak je koje odabrati....
Zhaan is offline   Reply With Quote
Old 23-11-12, 14:22   #4
Demo
MiM team Guru

Demo's Avatar

Quote:
Originally Posted by bloom View Post
Uh! Prve stikle, matursko vece!
Eno de! I ja isto tako, prve štikle za maturu, i to sa baš visokom petom. Zanimljivo, ali uopšte mi nije trebalo nekakvo uvježbavanje ili navikavanje, bilo je kao da sam čitavog života samo njih nosila.

Dobro, ne računa se ono kad smo bile male, pa neumorno nosile majčine. Koliko smo ih samo tako đavolisale, strahota!

Quote:
Uopste ne bih morala da ih nosim zbog visine ali me od ravne obuce brzo zabole listovi i pocnu grcevi.
Ista stvar, odmah počne nekakvo neprijatno zatezanje u listovima, ali samo od sasvim ravne obuće, baletanke su mi, recimo, smrt, a volim da ih nosim. Problem je što je meni sva obuća sa petom od 3-4 cm, koja je valjda za nogu najbolja, užasno ružna, ne znam je li do mene ili je i drugim tako.
Demo is offline   Reply With Quote
Old 23-11-12, 14:25   #5
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Registrovan: Mar 2008
sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

da ih volim, slagala bih, ali ih nosim više nego što želim, mada priznajem da su nezamjenjive.
Prve štikle su mi bile čizme, nekih 6-7 cm, u prvom srednje i to smo imali ekskurziju u BG, posjeta Dedinju i Titovom grobu (tek bejaše otiš'o)...plan puta-uveče voz, sjutra pješke do Dedinja i vas dan na noge i uveče u 22 sata povratak vozom...dakle, damica se bila sredila ali od tog dana štikle su mi postale neprijatelj br 1, jer ne pamtim da sam ikad više imala takve bolove u nogama
Odtad ih nosim ali ih ne volim
Old 23-11-12, 14:27   #6
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Registrovan: Mar 2008
sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Demo View Post
Eno de! I ja isto tako, prve štikle za maturu, i to sa baš visokom petom. Zanimljivo, ali uopšte mi nije trebalo nekakvo uvježbavanje ili navikavanje, bilo je kao da sam čitavog života samo njih nosila.

Dobro, ne računa se ono kad smo bile male, pa neumorno nosile majčine. Koliko smo ih samo tako đavolisale, strahota!

Ista stvar, odmah počne nekakvo neprijatno zatezanje u listovima, ali samo od sasvim ravne obuće, baletanke su mi, recimo, smrt, a volim da ih nosim. Problem je što je meni sva obuća sa petom od 3-4 cm, koja je valjda za nogu najbolja, užasno ružna, ne znam je li do mene ili je i drugim tako.
i meni se ne dopadaju a najviše mi odgovaraju te od 5 cm...mada može da s enaleti na lijepe modele...sad s platformom zna da bude lijepih štiklica a da niejsu previsoke iako djeluju tako
Old 23-11-12, 16:03   #7
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Registrovan: Feb 2007
pehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelu
Wink

Stikla-termin sa kojim sam ni na nebu ni na zemlji
Carobna tvorevina,ne znam ko je izumio?
Ima neke misterije u njoj,svaka od tih stikli krije neku tajnu,zenski pol definitivno krasi.Pojedine zene u njima leprsaju,neke hodaju kao kad oskusnete praporce prolecnih zvoncica,cingili cing,nekima su koraci teski,cuk,cuk,iza svake moze se naslutiti lepota koju cini zenu
Elem nemam nista protiv stikli,i kad mi se pominje taj termin pomislim na one od 12 cm.Ne nosim stikle zato sto osecam neki ogroman pritisak na petama,i bol u listovima,neke stikle sam poklonila sestrama i drugaricama,u cipelarniku gde stoji moja obuca tamo ih nema vise.Ranije sam umela da ih obujem eto za neke doceke Novih godini,slavlja...Prve stikle sam obula u cetvrtoj godini gimnazije,hodala sam kao po kokosjim jajima Kasnije sam vezbala kuci,stavljala tri-cetiri knjige na glavu,prav hod i cupkanje po kuci Vise mi se dopadaju baletanke sa njima mrtkam kako hocu,a da Vam kazem i baletanke nose neku lepotu
pehar is offline   Reply With Quote
Old 23-11-12, 18:02   #8
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Registrovan: Dec 2011
arwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjem

I ja sam prve stikle obula za proslavu mature.

Volim ih,kao i vecina zena,ali sam godinama naucila da od njih ne pravim fetis (citajpsesivna kupovina).Da je bilo lako-nije...

Nezaobilazan su mi dio poslovnog stajlinga ili rijetkih vecernjih izlazaka sa muzem i drustvom.

Za porodicne varijante sa djecom,razumljivo,biram ravnu obucu.

Jesu zensko oruzje i saveznik u zavodjenju ,na opste musko odusevljenje i stoga ih nikad ne bih smatrala spravom za mucenje.
Osim,u kontekstu 'sprave' koja muskima zadaje one slatke muke...
Old 23-11-12, 18:19   #9
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Registrovan: Dec 2010
Lady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čeka

Koje mature?
Ja sam ih obula u 8. razredu na maloj maturi.
Mala sam zena i bez stikli ne mogu da zamislim bilo koju svecanu priliku, ali za svaki dan, hvala lepo! Uvek imam najudobniju cipelu, ortopedsku petu, stikle od 5 cm.

Kada sam ja imala 20 godina najvise stikle su bile oko 9 cm,
kad vidim ovu decu na 12, 15, zacudim se...

Retko kad sam na potpuno ravnim cipelama, retko na visokim stiklama.
Zlatna sredina i udobnost.

Mnogo sam pesacila, za mene je sportska cipela, a stikle za retke prilike...

Ali da, noga u njima najlepse izgleda.
Ne mislim da su sprava za mucenje.

Imitirali su me na faksu zbog stikli.

"Ide nasa N....na stiklicama. Caka caka caka".

Old 23-11-12, 18:42   #10
Demo
MiM team Guru

Demo's Avatar

Quote:
Originally Posted by sneguljica View Post
Prve štikle su mi bile čizme, nekih 6-7 cm, u prvom srednje i to smo imali ekskurziju u BG, posjeta Dedinju i Titovom grobu (tek bejaše otiš'o)...plan puta-uveče voz, sjutra pješke do Dedinja i vas dan na noge i uveče u 22 sata povratak vozom...dakle, damica se bila sredila ali od tog dana štikle su mi postale neprijatelj br 1, jer ne pamtim da sam ikad više imala takve bolove u nogama
Prvi put štikle, pa vas dan na noge? Nije ti čudo što ih ne voliš.
Mada, čizme na visoku petu su neuporedivo udobnije i stabilnije od cipela, ili sandala, bar su takva moja iskustva.

Quote:
Originally Posted by Lady of Rohan View Post
Koje mature?
Ja sam ih obula u 8. razredu na maloj maturi.
Prvi srednje, kraj osnovne... Ala ste vi bile napredne...

Nisu ni meni za svaki dan, na posao ih ne nosim nikad, obujem ih samo naveče za izlazak, ali ni to uvijek, zavisi kakva je kombinacija u pitanju, recimo s pantalonama vrlo rijetko, s farmerkama već češće, a sa suknjom obavezno. A svojevremeno, kad sam ih tek počela nositi, nisam brojala da sam se sredila ako ne bi bila desetka i kratka suknja, haljina, štogod.

Neprijatnih epizoda nisam, srećom, imala, ali sam nerijetko bila svjedok. Jedna mi je drugarica skoro svake ovjerila kod obućara jer bi peta redovno završila u onim fugama na trotoaru, ili rupama na kaldrmi, što se najčešće dešavalo kad bi pokušala što zamamnije hodati u susret kakvom tipu što bi joj se u tom momentu sviđao.
Old 23-11-12, 19:02   #11
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Lady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čeka

Ja sam jednom ljosnula na sred Slavije, a nosile su se visoke i debele pete, kao sad, i crne cipele na sniranje, prelepe, iz inostranstva, vratise se te cipele u modu posle 15 godina. Uopste se ne zezam, htela sam da vidim nekog frajera, jelte, da ga bolje vidim, a u asvaltu je bila neka rupa (nisu jos sredili, kao sad). Drugarica mi pruzila ruku...

Drugi put sam pala na Platou, a imala sam na nogama najvise stikle koje sam imala i cipelice sa kaisicem. Neki momci sa Filozofskog koji su sedeli na onim klupama pukose od smeha, ja sam brzo skocila, popravila pripijenu suknju i nastavila dalje ko da nista nije bilo.

Vise nisam padala.

Ja padam iskljucivo u uzem centru grada, na najprometnijim mestima.
Samo su mi kamere falile...
Old 23-11-12, 19:28   #12
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

arwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjem

Padala nisam,ali sam se jednom sa stiklom zaglavila,nasred prepunog Jelacic placa u Zagrebu,na tramvajskim tracnicama.

Pobjegla sam uspaniceno i ostavila stiklu da je pregazi tramvaj.

Ne pitajte kako sam hodala (klecala) do prve trgovine sa obicnim plasticnim slapama.
Old 23-11-12, 19:32   #13
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Jao, kako strasno zvuci...Neka si je ostavila,
vaznija si ti od stikle.
Old 23-11-12, 19:41   #14
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Quote:
Originally Posted by Lady of Rohan View Post
Jao, kako strasno zvuci...Neka si je ostavila,
vaznija si ti od stikle.
Eh...da znas,mada je to meni duuugo bila jedna od onih komicnih blam epizoda.Da ne pricam kako precrkoh za stiklom (stiklama)
Mladost-ludost.

Ali,zbilja,da je bila cizma ili sandala sa hrpom onih kaisica,brrr... ,morala bih biti brza kao jedan Hudini,maltene.
Old 23-11-12, 19:49   #15
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Znaci da stikle ipak mogu biti opasne kad se nose svakodnevno...
Old 24-11-12, 13:20   #16
Demo
MiM team Guru

Demo's Avatar

Ženama draže prve cipele od prvog poljupca

Mnogi muškarci su u to sumnjali, a sada se i potvrdilo - cipele su ženama draže od njihovih poljubaca. U stvari, mnoge će se radije sjetiti svojih prvih štikli nego momaka koje su odbile, pokazuje istraživanje. Oko 92 posto žena sjeća se prvih cipela koje su kupile vlastitim novcem. No kada se treba prisjetiti osobe koju su prvu poljubili, samo 63 posto uspijeva.

Dok 96 posto žali što je moralo baciti neki par svojih cipela, samo 15 posto osjeća sažaljenje prema odbijenim dečkima.

Stručnjaci kažu da razlozi zbog kojih su žene vezane za cipele leže u njihovim kupovnim navikama. Mnoge kupuju novi par cipela za specijalne prilike, poput vjenčanja, rođendana ili zabave.
I što često smeta njihove partnere, vežu se za svoje stare cipele, zbog čega stvore veliku kolekciju čak i ako neke od njih više ne mogu nositi.
Istraživači s internet stranice tszuji.co.uk koja prodaje skladišta za cipele, ispitali su više od 1000 žena da usporede sjećanja na svoje cipele i bivše veze.

Direktor Glendon Lloyd objašnjava: ˝Rezultati su pokazali da su žene čak i više vezane za obuću nego što se prije pretpostavljalo. Uvijek se smatralo kako žene čuvaju ljubavna pisma u kutijama od cipela, no u mnogim slučajevima, same cipele su im još i draže. Žene tretiraju cipele kao najbolje prijateljice i sjećanje na njih traje im duže nego na neke bivše partnere.˝

Da mi je znati na kakvom to uzorku dolaze do ovakvih rezultata.
Old 24-11-12, 16:07   #17
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

laufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čeka

bez stikle ne valja, nase su zene prirodno niskorpfilne trinaestice sa zadnje strane, ako se ne izdignu na stikle i umetnu da su petnaestice- zlo!
Old 24-11-12, 18:31   #18
zoxy
MiM team Guru

zoxy's Avatar

Registrovan: Sep 2006
zoxy has disabled reputation

Stikle na zeni koliko mogu biti privlacne, isto tako znaju biti i odbojne. Treba imati ukusa u odabiru i znati kad ih nositi, sa cim ih nositi i posebno kako ih nositi i onda je to pun pogodak, sve ostalo je promasaj i kontra efekat.

Sto se mene tice, osim poslovne varijante koja moze biti veoma veoma privlacna, kombinacija sa lezernijim i obavezno uzim farmerkama i kosuljom kao i ona sa odgovarajuce i ne vulgarno kratkom suknjicom su neprevazidjene, sto ne znaci da ih nema jos mastovitih i za pozeljeti Nego, nista vez slike da se priloze, pa da odaberemo
zoxy is offline   Reply With Quote
Old 24-11-12, 19:05   #19
Calathea
MiM team Expert

Calathea's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Calathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjem

Pricala je jedna koleginica na studijama kako je prvi put obula stikle na sestrinoj svadbi, cijeli dan leti na njima i sve se misli ima li iko ljepsi i elegantniji od nje medju tom masom, dok pri fajrontu ne cuje jednog momka kako komentarise: "Zaboga, sto ova djevojka cio dan nabada na ove stikle ovako?!"

I ja sam ih prvi put nosila na maturskom, uz vecernju haljinu, pet cm. Ni danas mi nisu za svaku priliku i odjecu, mada volim lijepe stikle i imam ih prilicno. Ove trenutno moderne sa platformama su mi se smucile s ulice i mislim da nisu bez za oko sipke.
Old 24-11-12, 19:22   #20
Yello
Hejter.

Yello's Avatar

Yello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjem

Ne volim štikle i nerado ih se sećam.
Yello is offline   Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules