MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > MIM Info > Druzenja forumasa i akcije na forumu

Notices

Druzenja forumasa i akcije na forumu Ovdje se dogovaramo oko susreta i akcija koje organizujemo.

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 12-06-18, 20:30   #121
Neko Drugi
MiM team Expert

Registrovan: Jul 2012
Neko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tunelu

Dvadesetsedmogodišnja Nikšićanka Rosa Knežević već sedam godina je na dijalizi. Ona se od prvog dana dijalize nalazi na listi za trasplantaciju, međutim, naznaka da će se pojaviti donor nema. Jedini način da se izliječi i počne da živi bez aparata je transplantacija u inostranstvu, za koju joj je potrebno 60.000 eura plus ostali troškovi.

“Uspjela sam da sakupim oko 28.000 zahvaljujući ljudima dobre volje, opštinama Šavnik, Plužine i Žabljak. Nažalost, tu se stalo. Nadam se da će ljudi koji mogu da mi pomognu razumjeti moju situaciju i izaći mi u susret”, rekla je Rosa.
Situaciju dodatno otežavaju i teški uslovi u kojima živi.

“Svaki drugi dan sam na dijalizi. Teško podnosim. Dijaliza traje po četiri sata. Poslije toga nemam snage ni da pričam. Šta god da se desi i kada bi nešto htjela i smogla snage da promijenim, dijaliza me opomene da ne mogu. Cijeli život mi se svodi na dijalizu. Svaka zamisao svodi se na kraju na dijalizu. Živim zahvaljujući aparatu”, objasnila je Rosa, za Dnevne novine.

Njeni roditelji, zbog lošeg zdravstvenog stanja, ne mogu biti donori, a Rosa sa majkom živi kao podstanar od 200 eura, koliko iznosi tuđa njega i naknada sa Biroa, koju njih dvije primaju.

Svi koji mogu da pomognu da Rosa počne život bez aparata mogu da uplate sredstva na broj žiro računa 535-0100100587887-08, Prva banka, i devizni račun 0130500007940.
Old 13-06-18, 09:42   #122
Derek_Trotter
Ko reskira profitira!

Derek_Trotter's Avatar

Registrovan: Mar 2006
Derek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čeka

Da nema neki sms broj za pomoc
Kviz u sve 16 | BESPLATNO reklamiraj firmu
Derek_Trotter is offline   Reply With Quote
Old 31-08-18, 20:10   #123
Neko Drugi
MiM team Expert

Neko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tunelu

Pomognimo malom Jovanu, potrebno 9.000 eura

Šestogodišnji Jovan Dašić iz Plava boluje od leukocefalopatije, progresivne bolesti koja napada bijelu moždanu masu.

Za njegovu bolest nema lijeka, a porodici je jedina nada odlazak u Holandiju gdje bi se uradila nova ispitivanja i terapija kako bi se ova bolest usporila.

Jovan je prije dvije godine bio zdrav dječak koji se igrao sa svojim drugarima, a od decembra ne hoda i više ne može čak ni da stoji sam.

Porodica moli sve ljude dobre volje da pomognu Jovanu kako bi otišli u Holandiju.

Novac možete donirati u Prvoj banci na broj računa 535-1900-1000-128-5092.
Old 03-08-19, 21:13   #124
Neko Drugi
MiM team Expert

Potrebna pomoć: Vatrena borba, vatrenog navijača

Đorđije Đoka Vučković, jedan od najstarijih navijača FK Budućnost i reprezentacije Crne Gore, moli sve građane i privredne subjekte koji su u mogućnosti da mu pomognu u liječenju sina Vidoja, koji se bori sa tumorom.

“Moj sin jednac je teško bolestan, jer je operisan od tumora, pa sam kao otac vrlo očajan i zabrinut za njegov život”, kaže Đorđije.

Vidoju su ljekari predložili nastavak liječenja u Beogradu ili Ljubljani.

Đorđije kaže da je u teškoj materijalnoj situaciji, jedino primanje mu je penzija od 154 eura, sa kojom ne mogu ni da prežive, a kamoli da obezbijede neophodne ljekove.

“Pomoć mi je prijeko potrebna”, poručuje Đorđije.

Svi oni koji mogu i žele da pomognu porodici Vučković sredstva mogu da uplate na račun Đorđija Vučkovića u Podgoričkoj banci (bivša Societe Generale Montentenegro) na broj 907-55001-17, broj partije 550-0120100077529-35

Oni koji žele lično da kontaktiraju Đorđija, njegov broj je 069/572 835.

Tags
akciju, prijedlog

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules