MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Roditeljski kutak

Notices

Roditeljski kutak Savjeti za roditelje

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 08-06-09, 10:39   #1
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation
Default kako prevaspitati

razmazheno dijete
odnosno kako ne razmaziti dijete??

jer, apsolutno - razmaziti dijete znachi unishtiti mu zhivot!

Da li ste vi kao djeca bili razmazheni?
da li roditelji svjesno ili nesvjesno grijeshe kad 'nachine' dijete ovakvim?
Da li postoje vishe vrsta razmazhenosti?
Reply With Quote
Old 08-06-09, 10:56   #2
bloom
Moderator

bloom's Avatar

Registrovan: Aug 2008
bloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu auru

Što ti postavljaš jednostavna pitanja!
Evo ja, fala na pitanju, tragam za odgovorima vec nekoliko godina.
Ne volim razmaženu djecu jer izrastaju u razmažene ljude koji postaju teret i sebi i drugima.
Trudim se da ga ne razmazim, jako sam stroga, puno radim s njim, pravim se bezosjecajna ponekad, a obozavam malog dragosnika najslađeg na svijetu i tako iznalazim sve moguće načine da ga učinim samostalnim, samosvjesnim, jakim i na kraju on je opet malčice razmažen. Kako, e reci ti meni! Ma znam griješim i ja tu i tamo kao i svi ostali, stvoriš ga da mu pružiš i daš sve najbolj, a to je isto mač s dvije oštrice.
Nisam razmažena, niti sam nikad bila i uopšte ne žalim za tim.
Prvi ko je htio da me razmazi bio je i dan današnji je moj dragi ali ne dam se ja!
Roditelji griješe kad razmazuju djecu ali mahom nesvijesno, svako valjda svom djetetu želi najbolje.
Postoje razni modaliteti razmaženosti ali svi su mi jednako mrzni! Eto tako!
Old 08-06-09, 10:58   #3
Baron
MiM team Expert

Baron's Avatar

Registrovan: May 2007
Baron uskoro postaje slavanBaron uskoro postaje slavan

mogu li ja da promijenim pitanja profesore, bas ova nijesam ucio
Old 08-06-09, 11:01   #4
MirIam
Put Your Lights On

MirIam's Avatar

Registrovan: Oct 2007
MirIam uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by Baron View Post

Naučićeš...uskoro!!!!
Old 08-06-09, 11:06   #5
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by Baron View Post
ne, no cesh doci u avgust pa priuchi malo..
Vaspitanje je slozhena pricha. U teoriji svi znamo shta bi otprilike trebali da radimo, ali praksa je vec neshto drugo.
"Mala knjiga za velike roditelje" (Zoran Milivojevic i drugi) smatra da je za razmazheno dijete nachin vaspitanja bio takav da je bilo previshe pohvala i nagrada, a nedovoljno zahtjeva sa jedne strane i kritika i kazni sa druge strane. Da su zahtevi bili zamijenjeni pasivnim ochekivanjima (nada da ce sve na kraju ispasti dobro ), a kritike i kazne nemocnom kritikom i emocionalnim ucjenama. Dobro vaspitanje, po toj knjizi, je ono koje odrzhava ravnotezhu izmedju zahteva, pohvala/nagrada i kritika/kazni. Smatra se da djetetu treba postaviti granice i da mu moramo dozvoliti da mu ponekad bude teshko i neprijatno, kako bi bilo samostalno i srecno u buducnosti.
jer, na kraju
sva djeca probaju koliko daleko mogu da idu, a na roditeljima je da postave granice njima .
mada, prvo treba napraviti razliku izmedju razmazhene i nevaspitane djece.
Old 08-06-09, 11:14   #6
Arkhetren
MiM team Forumaš i po'

Arkhetren's Avatar

Registrovan: Apr 2009
Arkhetren na dobrome putu

Evo kako:

Last edited by Arkhetren; 08-06-09 at 11:20..
Arkhetren is offline   Reply With Quote
Old 08-06-09, 12:37   #7
ljubic bejbic
MiM team Forumaš

ljubic bejbic's Avatar

Registrovan: Mar 2009
ljubic bejbic nepoznate kvantitete u ovom trenu

mislim da je razmazeno dete proizvod popustljivog vaspitanja,a ne preterane ljubavi i mazenja.Detetu ljubavi i neznosti nikad dosta i nikad previse,ali razmaziti ga to znaci obavljati umesto njega previse stvari,koje ono moze uz malo muke da uradi.Razmaziti dete znaci onesposobiti ga za normalan zivot,dakle razmazena deca su nesigurna deca.Niti ta deca mogu dalje imati normalne socijalne i emotivne odnose,niti bilo sta drugo..ona traze da se njihove obaveze svale na nekog drugog,nisu drustvena,niti su razvila saosecajnost,sebicna su..a i ti roditelji nemaju bas jasnu predstavu sta znaci biti roditelj i sta znaci vaspitanje deteta..najbolji su mi oni koji popustaju,popustaju dok im se njihov potomak ne popne na mozak pa ga onda oderu od batina,a onda gonjeni krivicom opet ga maze i tako u krug...
Old 08-06-09, 22:43   #8
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

laufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čeka

roditelje macugom svakdnevno, a dijete prutom kad precera.
pocet prevaspitavanje od lekcije broj jedan (nijesmo sami na svijetu, muci tu), preko lekcije broj dva (umukni, majka te nemala takvoga te, cuju komsije sve sta se radi), te broj tri ( kad se vratim iz kupatila da je sve sredjeno u tvojoj sobi, necu jednu stvar da vidim raslozenu niti papire razasute po sobi,) do finalne lekcije broj cetiri (sunce tatino pametno, lijepo, dodji da te tata poljubi, evo dvades dolara da kupis nesto fino sad kad si sve uradio kako treba i nijesi jos poceo da se drogiras ko ostala djeca iz komsiluka)!
Old 08-06-09, 22:52   #9
Arkhetren
MiM team Forumaš i po'

Arkhetren's Avatar

Kad ja budem imao djecu, biće lijepa na tatu i pametna na oca
Old 08-06-09, 22:54   #10
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

laufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čeka

nek samo lice na mamu, da ne bude sumnje i u to!
Old 08-06-09, 22:56   #11
Arkhetren
MiM team Forumaš i po'

Arkhetren's Avatar

nema šanse
Mami neće smetati da me gleda u množini
Old 08-06-09, 23:00   #12
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

samo se ti nadaj!
Old 02-12-12, 23:17   #13
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Registrovan: Jul 2007
seka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čeka

odgledah ovaj video i jos sam zatecena..

Ablisa's X Factor Audition

neko je dobro zakazao u njihovom vaspitanju.. a s obzirom na njihovu dob moze li se ovo prevaspitati?
seka is offline   Reply With Quote
Old 03-12-12, 00:48   #14
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Registrovan: Dec 2011
arwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by seka View Post
odgledah ovaj video i jos sam zatecena..

Ablisa's X Factor Audition

neko je dobro zakazao u njihovom vaspitanju.. a s obzirom na njihovu dob moze li se ovo prevaspitati?
Vjerujem da moze uz pomoc strucnjaka.

Meni je 'najfascinantnije' bilo koliko su ruzne i gadne i spolja i iznutra.

Tags
kako, prevaspitati

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules