MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Umjetnost i kultura > Književnost i lingvistika

Notices

Književnost i lingvistika Malo o književnosti, kulturi jezika, govoru i svemu što nas zanima vezano za narječja.

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 04-06-09, 09:51   #21
ja_sam_papa
MiM team Početnik

ja_sam_papa's Avatar

Registrovan: Jan 2007
ja_sam_papa na dobrome putu

bila je prije 4 god u pg.sjajno knjizevno vece.majka moja je poznaje.

napise knjigu poezije dok ceka avion za indiju.
Old 05-06-09, 09:57   #22
zagorski
N.N.

zagorski's Avatar

Registrovan: Aug 2007
zagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjem
Send a message via Yahoo to zagorski

Quote:
Originally Posted by ja_sam_papa View Post
napise knjigu poezije dok ceka avion za indiju.
između ostalog i to radi

SVE MOGU

Sve mogu,

samo vas ne mogu prisiliti na ljubav.

Planinskomu vrhu zapovijedim

da Mi siđe na dlan,

poplavi kažem da se vrati u korito,

suncu, da produlji dan.

Ali vašemu srcu Ja ne naređujem.

Vaše srce Ja tiho molim

da poslusa urođen, zaboravljen

nalog ljubavi.

zagorski is offline   Reply With Quote
Old 08-06-09, 09:13   #23
zagorski
N.N.

zagorski's Avatar

zagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjem

JEDAN PROZOR

Jedan prozor cijelu noć ti svijetli,

sve dokle ga ne ugase pijetli.

Taj prozor je bdijenje nad tobom

i usnulim rodom.

Pogledaj ga, otvori mu se širom,

sretna sto ga vidiš ljudskim okom,

i siđi mu u vidik, spusti se duboko,

s Mojim budnim mirom.
Old 10-06-09, 08:09   #24
zagorski
N.N.

zagorski's Avatar

BILA JEDNA RAVNA I GLATKA VODA

Bila jedna ravna i glatka voda, površine poput stakla. Izgledala je tvrda zbog svoje neprispodobive glatkosti, svoje neumoljive ravnosti. Nad njom je bio isto takav zrak: sjajan, staklen, nijem.
Onda je tom savršeno glatkom površinom krenula mreška - a u danu bez vjetra. Odakle mreška u danu bez vjetra?
Pred mreškom, za mreškom, voda je bila zrcalo bez bora. Nad mreškom, zrak bez glasa i pokreta. A mreška je lagano putovala ravnom glatkošću, izazov svemu zakonu.
Odakle mreška?
Odakle svijet?

Gledala sam mrešku. Ona jedina nije tu spadala; podsjećala je na čarobni poremećaj, zabludu, na pitanje, koje se rađa i umire unutar odgovora.

“Ne pitajte”, rekao je mudrac svojim učenicima. “Promatrajte”.
“I što dalje”?
“Uživajte”.

Old 12-06-09, 09:27   #25
zagorski
N.N.

zagorski's Avatar

DIM BEZ VATRE

Bio jedan dim bez vatre - a zašto ne bi bio?
Evo jednoga od načina kako je mogao biti: postoji izvjesni dragi kamen, topaz, podvrsta mu je dimni topaz. Unutra, u tomu kamenu, koluta zlatni dim. Zaostao tko zna od kakve vatre u pravremenima zemlje, uhvaćen još rastaljenim čeljustima tvari, i neprogutan, stvrdnut u času kad se trebao rastočiti u nešto drugo i treće; i eto ga u topazu, dim bez vatre, dim zauvijek, zauvijek dim.
Kad pogledaš, vidiš: sačuvao je svoju karakterističnu kretnju: savija se, rijedi, i gusne, udara glavom o strop i stijene topaza, gasne i svjetluca, i tako stalno: dim, pa dim, dimi li, dimi.

Vodoskok, koji je pršio nad topaznim dlanom u sultanovu vrtu, pitao je dim:
”A gdje ti je vatra?”
Dim je na pitanje uzvratio pitanjem:
“Vatra - što je to?”
“To je tvoj uzrok,” objašnjavala je prskovita voda. “Vatra je moja starija sestra, jedna od nas petoro braće-i-sestara - petoro od kojih je sačinjen svijet. Bez vatre ti ne postojiš.”
“Kao što vidiš, to nije istina, jer postojim. Nego, reci mi koja su to braća-i-sestre od kojih je sačinjen svijet?”
“Jedna od sestara je zemlja. Ona je najmlađa. Ona najljepše miriše - svi mi ostali zapravo smo bezmirisni.”
“Hm. A braća?”
“Stariji od vatre je zrak.”
“A najstariji?”
“Najstariji je eter, onaj, kojega za razliku od nas drugih ne možeš ni vidjeti, ni čuti, ni opipati. On je u svima nama, prožima nas, drži nas sobom; nema svoje korito, ni svoj lik, ni svoje međe, a ni svoja posebna svojstva, kao mi ostali.”
“Tako li je to,” zamišljeno će dim, i zaiskri od svoje misli.
“Ti si nahoče,” reče voda. “Znaš li što to znači? Tebe je mati vatra u bijegu ispustila, pa te našla sestrica zemljica, i povjerila te jednomu od svojih sporih izdanaka, dragomu topazu. Da te usvoji, do daljnjega.”
“Ja bih rekao da ja potječem izravno od etera. Ima nas takvih, vodo, raspitaj se kod svojega najstarijeg brata.”
“Koještarije i maštarije maloga sužnja,” prskavo se nasmija voda, i tako zažubori da se sultanija trgnula iz drijemeža.
Voda više ne htjede razgovarati s dimom. Smatrala ga je neukim i drskim. Ipak, ostao je u njoj tračak radoznalosti, pa kada je jednom ulučila zgodu, ona se tajom, putem vatre i zraka, obrati eteru, najstarijemu od njih petoro:
“Brate, ovdje ima neki smiješni mali dim, koji tvrdi da mu vatra nije mati, to jest, da potječe izravno od tebe.”
Eter, ne služeći se ustima i ne obraćajući se ušima, otkuca svoj posvudašnji, svoj neposebni, svoj svevremeni odgovor:
“Ima stvari, sestrice, koje je sâm red odredio da iskoče iz njega.”

Ima.
Old 15-06-09, 10:25   #26
zagorski
N.N.

zagorski's Avatar

S DRUGE STRANE DRUGOGA

Uzeše se jedne noći vjetar i kiša, divlje a složno uzeše se, i svima se to na znanje dalo, da nitko ne ostane nezvan i za gozbu prikraćen. Svi su znali, jer se nije moglo ne znati, svi su istiha čekali da se vjetar i kiša izdivljaju, da se jedno od drugoga umore, pa da jedno sa drugoga spuznu, da se jedno drugomu oduzmu, i, naposljetku, da se razuzmu.
Kad se istok zabijelio, smalaksaše kiša i vjetar, pa se razuzeše. Na rastanku jedno drugomu rekoše, kiša šaptom, vjetar ćuhom:
“Tko će ikad uživati ovako, kao što smo nas dvoje jedno u drugomu? Jer toga ima sve manje na svijetu, i to je pravi razlog da svijet propada! Svi pomoću drugoga uživaju u sebi. A mi smo pošteno u drugomu drugo gledali, i drugo voljeli, dok nismo stigli na drugu stranu drugoga”.
Slušao je istok, slušao je zapad, a gluhi sjever upita:
“Ne dovršiste nam priču – ne rekoste što ste našli na drugoj strani drugoga”?
“Sebe – koga drugoga”?!

Tako jednostavno.
Old 22-06-09, 08:16   #27
zagorski
N.N.

zagorski's Avatar

USUD

Vojska jednoga cara ruknula je u dva susjedna carstva, gazeći i paleći što je stigla. Onda su neki drugi i treći priskočili u pomoć gaženima i spaljenima. Onda je vojska cara napasnika uzmaknula u svoje carstvo.
Onda se potpisao sporazum o miru, o sudu za zločine, i o ratnoj odšteti.
Onda... ta ista vojska poče gaziti i paliti po vlastitomu carstvu. S istim bijesom, istom žudnjom za tlačenjem, istom nesmiljenošću. Naposljetku se dogodi neminovno: poubijaše ministre, ubiše i cara.
Carstvo je plakalo jer je, eto, ubijena država.
Nije shvatilo da sada plače zbog toga, što tada nije imalo suza za susjede.

Da, to se zove usud, a proizvodi se u vlastitoj radionici.
Old 01-07-09, 12:58   #28
zagorski
N.N.

zagorski's Avatar

STRANČEV IZBOR

Jedan je čovjek u selu imao kuću punu čeljadi: Tu su bile tetke i bake, djed i nećaci, neudate sestre, čopor vlastite djece, i jedna jedina žena. Taj je čovjek od jutra do mraka radio za svoju čeljad; ali nije radio samo za njih. Radio je i za sve one, koji bi s puta svratili u njegovu kuću da se odmore i prizalogaje. Radio je i za prosjake, koji su redovito navraćali. Radio je i za radnike, koji su za nj radili.

Drugi jedan čovjek živio je sam. On je svoj dan rasporedio u mala razdoblja molitve, tihovanja, i rijetkih susreta s ljudima. Njegova je kuća bila pravi balzam spokoja. U kući je imao samo jednu sobu, u sobi dva kreveta: jedan za sebe, a drugi za Stranca, kad bude navratio. U domaćinovoj pak kući nije bilo mjesta ni za sve njih, ali domaćin se nije brinuo gdje bi smjestio Stranca, ako bi ovaj naišao: u svoj krevet, dakako, a sam će spavati u sjeniku.

Ljudi u selu su se kladili: u čijoj će, zbilja, kući, Stranac prenoćiti? Tko je od dvojice bogougodniji? Stvorile se navijačke skupine – jedni su za bogoljubivoga samotnika, drugi za domaćina s viškom čeljadi.

Kad je Divni Stranac jednoga predvečerja ukoračio u selo, pola je sela vidjelo da je uljezao u kuću domaćina, a pola se klelo da je svratio kod samotnika. Uzrujano se stražarilo i virilo, i svaka je polovica tvrdila svoje: On je tu, kod našega.

Ujutro su osvanula dva Stranca – jedan je izašao iz kuće pune čeljadi, a drugi iz samotne kuće. Kratak su još čas bila dvojica, a onda se pred očima mnoštva stopiše u jednoga. Taj jedan reče okupljenima:
“Kod pobožnjaka sam se divno odmorio. Kod domaćina sam se divno razigrao”.

Misa se služi na raznim jezicima.
Old 14-07-09, 18:13   #29
zagorski
N.N.

zagorski's Avatar

ŽIVIŠ USRED SNA

Živiš usred sna, koji se zove grad, ljudi, zemlja.

Usred sna, koji se zove obitelj, prijatelji.

Sna, koji se zove riječ i poezija.

Samo Ja nisam san, i pomoću Mene živiš.

Old 15-07-09, 14:01   #30
zagorski
N.N.

zagorski's Avatar

OBEĆAO SAM TI

Obećao sam ti da ćemo zboriti jezikom jasmina i pčele, da nijednu
čašku nećemo ostaviti nerasklopljenu, nijedan paunov rep neraširen, nijedan
biser neizronjen, nijednu frulu neodsviranu..

Ja sam ti sve to obećao, a ti plaho ćutiš da će se cio svijet
otvoriti kao na dlanu kutija, kad ti budeš otvorila svoje srce kretnjom
lotosa u svanuće.

Jer za tom će kretnjom briznuti jasmini i frule, paunovi i pčele, i
biseri bez broja.

Obećao sam ti - ali što? Da će se tvoje srce otvoriti kao lotos u
svanuće.

Daj Mi da ti ispunim obećanje.
Old 08-08-09, 21:49   #31
Airbender
Φιλημον

Airbender's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Airbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auru
Default 108x108 - zapisala Vesna Krmpotić

Mnogo bi se tema otvorilo ako bi za svaku Vesninu knjigu otvorili posebnu, pa sam odlučio da pjesme iz knjige 108x108 ovdje postujem, a neka nadležni moderator odluči da li da ih naknadno izdvaja.

Knjiga 108x108 se sastoji od 108 knjiga po 108 pjesama. Vesna kaže da ih ona nije pisala nego zapisivala. Period zapisivanja je trajao 9 godina, od 1990. do 1999. Kažu da knjiga odgovara na pitanja.

Pa da čujemo:

Izabrao sam jezik, pjesmen, magican,
rijeci bliske onomu sto znace,
rijeci-izvore, rijeci-kljuceve, Tvorceve zvukove;
sve sto se smije u njima da se nasmije,
i sve sto place u njima da zaplace.

Zakopan pod gromadama glasovitih jezika,
pod naslagama zvucnih ruda,
taj jezik je zlatna zila, jos nenadjena,
sto nije ni cudo u vrijeme zeljeza.

(100,28)

Uzvisio sam govor Juznih Slava,
kazujuci njim Svoj nauk svima.
I svi ce hodocastiti u taj jezik,
u tu pecinu sa stotinu i osam cupova
svetih rukopisa.

U Mojoj predstavi nema sporednih uloga.
U Mojemu hotelu nema slucajnih gostiju.
U Mojemu vrtu nema nezvana cvijeca.

Valovi uzvisenosti putuju svijetom,
klanjajuci se tako duboko,
koliko su visoki.

(56,43)

Prozivam vas, Slaveni,
da proslavite Slovo o polku Bozjemu.
Ne snebivajte se, ne gordite se,
ne pokusavajte razumjeti,
vec otvorite usta i slusajte Slovo,
koje vas izgovara,
u dobar cas po svijet.

Slaveni slavite Slovo,
svim svojim sluhom, svim grlom svojim,
svim srcem svojim.
Sloveni slavite,
Slaveni slavite.

(27,21)

Slovo je vas znak, Slaveni!
Sva ova krv i sluz, smrt i pozar, sjena je golemoga
Slova, sto se s neba spusta na vas rod.
Odsada, bit cete narod Moje rijeci, a ne vise robovi
i porobljivaci. Dosao sam vam uruciti Slovo, po kojemu
cete odsada Mene slaviti.
Kao da pjevate, vi cete zivjeti.

(21,107)

Last edited by Airbender; 08-08-09 at 21:51..
Airbender is offline   Reply With Quote
Old 08-08-09, 21:53   #32
Airbender
Φιλημον

Airbender's Avatar

Airbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auru

Ovo su tragovi, po kojima zivi mrtvaci ulaze u novi dan.
Ovo su vodici u podzemlju, za duse umrtvljene tijelima.
Ovo su tlorisi za prolaz kroz nocnu bakanaliju uma.

Citajte ih kao da sebe citate,
listajte ih kao da sebe listate.
Uistinu vi ne listate knjigu,
ona vasim rukama lista vas,

i cita vas vasim srcem i ocima.

Ovo nisu knjige, ovo ste vi,
putokazi i putnici
kroz sumracni urnebes uma.

(25,1)

Last edited by Airbender; 08-08-09 at 23:07..
Old 08-08-09, 21:54   #33
Airbender
Φιλημον

Airbender's Avatar

108x108 o zvijezdama i karmi:

Uvjeri zlosretne zvijezde

Uvjeri zlosretne zvijezde da im je isteklo vrijeme,
jer vrijeme usuda skratila si vremenom
molitve.
Šaljem te na poprište dosuđenih stvari,
i neizmjenjivih presuda, da pokušaš otključati ono,
što je davno zaključano.
Svi ti šapuću da gubiš vrijeme i snagu; ali Ja
te šaljem, pa idi, budi zvijezdama skretnica, budi
gvožđu mekoća i rosi tvrdoća, na krivoj strani
pravost - idi, budi, ja ću stati u stranu da ti prolaz
otvorim, ali se neću u taj dvoboj miješati, osim kao
sekundant i svjedok, i jednima i drugima.

(48,25)

Oružje karme

Oružje karme može biti čovjek, zmija, potres, boljetica, vatra, povodanj; može biti
gladak šljunak na kojemu ćeš se poskliznuti, krov kuće koji će se urušiti.
Oh, mrkoj karmi ne manjkaju sredstva da dosegne cilj; ali ni vedra karma ne treba nego
posegnuti za prvim smiješkom djeteta, ili dobre sreće, da bi se susrela s ispunjenjem.
Ako oko vas nema ni čovjeka, ni zmije, ni izvora, ni vatre, zrnce će pijeska, zaostalo u cipeli,
odigrati ulogu osvetnika, ili nagraditelja. Jer karma nije neka božica Erinija, ili apsara,
biće, koje vam je za petama s bičem, ili sa cvijetom. Karma je sila teža vaših djela, koja bez
misli o kazni ili nagradi privlači sebi slično, a odbija različno.
Karma je sud bez suđenja i rasprave, jer je utemeljena na božanskoj pravdi.

(47,42)

Čovjek kojemu ste nekada kuću spalili

Čovjek, kojemu ste nekada kuću spalili, prvi je na nebu upitan želi li biti oruđem
uzvratnoga zakona. Taj čovjek, pristane li, i učini li vam točno onoliko, koliko je
njemu nekad učinjeno - taj čovjek neće biti kriv, već ravan.
No učini li više nego što mu je učinjeno, krivnja će prijeći na njegovu stranu, i jednoga
će dana biti zatraženo da mu se uzvrati.
Tko želi vraćati, mora biti svjestan opasnosti, koja vreba iz pomame za osvetom. Najsretniji
sam kad se za uzvratni udarac ne javi udareni; tada zamolim vratolomnu cestu,
ili gromovnicu strijelu da obave posao u ime ravnoteže, da posljedicu sprovedu do uzroka,
i jedno drugim prekriže.

(47,43)

Ne dajem ja zvijezdama

Ne dajem Ja zvijezdama na čuvanje vašu sudbinu, jer zvijezde ne znaju o vama
ono, što Ja znam; one znaju samo ono, što ste učinili, i kako ste, i kad, učinili.
Ali Ja znam što ste mogli učiniti, a niste htjeli; što ste htjeli učiniti, a niste mogli. Ja
sam zato i stroži, i blaži od zvijezda.
Čude se zvijezde kuda im izmičete; ponekad ih zasmeta vaš jauk, tamo, gdje su vam
namijeniile poklič.
Ne pitajte zvijezde što je s vama, jer njima ne kazujem ono o vama, što savija gvožđe vašeg usuda.

(44,107)

Last edited by Airbender; 08-08-09 at 21:58..
Old 08-08-09, 22:01   #34
Airbender
Φιλημον

Airbender's Avatar

Bio jedan Kralj, koji je beskrajno volio Kraljicu.
Bila jedna Kraljica, koja je voljela Kralja
gotovo beskrajno.
Kraljica je imala sluškinju, koju je vrlo voljela.
Ali sluškinja nije bila.

Sluškinja nije voljela ni Kralja, ni Kraljicu.
Ali ona nije bila.
Tako je počeo zaplet i patnja.

Zašto je Kralj to dopustio? Zar nije znao?
On je znao.
Ali On je htio da Ga Kraljica voli isto tako beskrajno,
kao što je On volio Nju.

Od te razlike između beskraja i gotovo beskraja
rodila se sluškinja, željna sebe podmetnuti
na Kraljičino mjesto.

Zar je ta razlika između beskraja i gotovo beskraja
tako moćna, da može roditi svijet
dvorskoga zapleta i varke?

Što si bliža beskraju, kaže Kralj,
to je svaka razlika sve strašnija - nije ni mala, ni velika,
već naprosto ubitačna.
Pasti s osme stube nije isto, što i pasti s druge.

Više ništa ne pitaj,
nego dovrši priču, koju ti u pero kazujem:
o Kralju i Kraljici.

(71,23)

Last edited by Airbender; 08-08-09 at 23:09..
Old 06-09-09, 19:54   #35
zagorski
N.N.

zagorski's Avatar

NE RASPITUJ SE O MENI

Ne raspituj se o Meni kod slijepih gluhonijemih. Nego napokon saznaj
gdje stanujem, i ne oklijevaj doći, dok je sunce još u rujnoj snazi.

Ako budes dočekala mjesec, ma kako on srebren i uštapan bio, sjene
će te prevariti svojom ljubičastom maglom, koja može na se uzeti svaku
sklonost tvoje mašte.

Ne oklijevaj doći, dok je sunce još u svojoj nepodmitljivoj, zlatnoj
snazi. Rubovi nagorjeli žeravicom večeri, samo su znak da ne zastajkuješ.

Old 06-09-09, 20:57   #36
Zagorka
MiM team Forumaš i po'

Zagorka's Avatar

Registrovan: Oct 2008
Zagorka uskoro postaje slavan

Odakle si dosao

dosao si iz svih stvari koje sam vidjela,
iz svih zvukova koje sam cula,
iz lica svih, iz svakog pogleda,
iz svake kapi, svakog mirisa,
iz cjelova svakog, svakog udarca,
iz svega toga ti si se izvio
ko iz cvijeca miris, ko plamen iz suharja,
i kad stavim uho na tebe ko na skoljku,
cujem sum gradova kroz koje sam prosla,
i onih kroz koje samo htjedoh proci -
odraze vidim dalekih kupola
kako se njisu u bistroj vodi tvog bica;
slusam i gle, prolijecu atomi zaboravljenih ruza,
i glasovi iz mrtvih pluca ustaju,
slusam, moj zivot treperi u tebi,
kao ptica u zamku ulovljena -
Old 22-09-09, 20:13   #37
tinky
ツ ♫ ツ♫ ツ

tinky's Avatar

Registrovan: Nov 2008
tinky has disabled reputation

U onom dijelu mene koji imaš
nikad nisam bila tvoja.
Zauvijek sam tvoja
u onom dijelu mene
koji ne znaš imati...
Old 07-10-09, 11:16   #38
tinky
ツ ♫ ツ♫ ツ

tinky's Avatar

Svuda sam te tražila

Svuda sam Te tražila
Osim u svom srcu.
Sve sam bila
Osim Tebe.

Potonule lađe su me vozile,
Zmajske su me spilje zatvarale,
Mutne su me vode ispijale.
Mislila sam, to je cijena za Tebe.
Nisam znala da se Ti poklanjaš onome
Tko zna da ne može platiti.

Svuda sam Te tražila,
A Ti si već bio nađen.
Sanjala sam da Te osvojim
Svojim stradanjem,
Da Te zaslužim dugim hodočašćem:
Nisam Te htjela bez plaće i truda.

Nisam znala da se Ti poklanjaš onome
Tko zna da nema takvog stradanja
Kojim će te zaslužiti.
Old 07-10-09, 11:21   #39
tinky
ツ ♫ ツ♫ ツ

tinky's Avatar

LJUBAV SA MNOM

Ljubav sa mnom nije samo smješak u tišini srca;
Ljubav sa mnom potres je pod korakom,
Rušenje brane na rijekama razbora,
Ljubav sa mnom udar je groma o visoki bedem tvrdoga uma,
Ljubav sa mnom samoća je u svijetu i neljubav ljudska - da,
Ljubav sa mnom nije samo smješak u tišini srca
Gdje mirišu jasmini jasnih suza,
Ljubav je sa mnom udar,
Potres i jaka samoća susreta sa istinom.
Old 06-02-12, 15:41   #40
zagorski
N.N.

zagorski's Avatar

VOLIŠ BITI U PRAVU

Voliš biti u pravu. I Ja volim da budeš u pravu. Ali katkada više volim da pogriješiš zbog svoje misli da si pogrešiva, nego da budeš u pravu, misleći da si nepogrešiva.

Budi u pravu, ali tiho; ne počinjaj greške, ali se zbog toga ne oholi. Više volim stid onoga tko je gađao i promašio, nego gordost onoga tko je gađao i pogodio.
Reply

Tags
kako, krmpotić, suncu, vesna, šutjeti

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules