MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Filosofija i religija

Notices

Filosofija i religija Otvorene debate.

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 30-10-08, 09:53   #1
kliko
Sai Ram

kliko's Avatar

Registrovan: Sep 2006
kliko has disabled reputation
Default Kako izgleda Bog?

Kako Ga zamisljate ?
Old 30-10-08, 10:02   #2
Baron
MiM team Expert

Baron's Avatar

Registrovan: May 2007
Baron uskoro postaje slavanBaron uskoro postaje slavan

ima bijelu bradu, visok 3 metra i živi u crkvi na Vidrovan, bar su tako mene učili
Old 30-10-08, 10:08   #3
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

ja ga zamishljam kao zhensko...
zashto bi bio mushkog roda?
Old 30-10-08, 10:17   #4
Airbender
Φιλημον

Airbender's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Airbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auru

Sveukupnost
Airbender is offline   Reply With Quote
Old 30-10-08, 11:13   #5
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Registrovan: Jul 2007
seka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čeka

nisam nikad razmišljala o tome kako Bog izgleda niti Ga ikad poistovjećujem sa nekim odredjenim likom.. On je svuda oko mene i u meni.. svako od nas će, snagom svoje težnje, iskustva i ostvarenja, vidjeti i doživjeti Boga na drugačiji način.. kad zahvaljujući našoj težnji ostvarimo Boga, od Njega zavisi kako će se pred nama pojaviti..
seka is offline   Reply With Quote
Old 30-10-08, 12:19   #6
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Bog je red, a red uzmice pred neredom. Nije li to paradoksalno sa teoloskog aspekta

Zamisljati nesto cega nema (prim. prev.) je isto kao gledati u sredinu beskrajnog sivog zida. Obojeni vakuum.

Posto se postojanje Boga protivi nekim osnovnim prirodnim zakonima, ja sam svoju imaginaciju skrenuo na neke manje destruktivne motive. Zao mi je.
Još metaše gradi u te,
Ljubim ti tvoje prekrasne skute.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 30-10-08, 12:21   #7
Airbender
Φιλημον

Airbender's Avatar

Airbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auru

Bog je i red i nered. Skup svih parova suprotnosti. Cjelina.
Old 30-10-08, 14:04   #8
Pera Detlic
Banned

Registrovan: Jan 2007
Pera Detlic na dobrome putu
Send a message via Yahoo to Pera Detlic

Ja mislim da je Bog crnac.
Pera Detlic is offline   Reply With Quote
Old 30-10-08, 14:26   #9
Malasirenica82
MiM team Početnik

Malasirenica82's Avatar

Registrovan: Oct 2008
Malasirenica82 na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by seka View Post
nisam nikad razmiljala o tome kako Bog izgleda niti Ga ikad poistovjeujem sa nekim odredjenim likom.. On je svuda oko mene i u meni.. svako od nas e, snagom svoje tenje, iskustva i ostvarenja, vidjeti i doivjeti Boga na drugaiji nain.. kad zahvaljujui naoj tenji ostvarimo Boga, od Njega zavisi kako e se pred nama pojaviti..
Slazem se u potpunosti Sekice, isto nam je misljenje
Malasirenica82 is offline   Reply With Quote
Old 30-10-08, 16:58   #10
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

Bog se ne može opisati nekim osobinama koje su karakteristične za ovozemaljski život. On je gospodar cijele vasione. Prema kur'anu, ni vrijeme nije univerzalna dimenzija, pa je primjera radi, jedan božiji dan jednak hiljadu 'ljudskih' godina života. Takodje, on nije rodjen, već postoji po nekim zakonitostima njemu znanim, a nama neshvatljivim. No, za mene nije nužno vidjeti boga da bih u njega vjerovala, jer imamo oko sebe toliko materijalnih dokaza njegovog postojanja, tako da se nikada nisam bavila mišlju o tome kako on izgleda, ali znam samo da postoji u svima nama.

Negdje sam pročitala jednu lijepu izreku: svi smo mi stvoreni da budemo neko i nešto, jer Bog nije ništarija da bi se bavio stvaranjem ništarija.

U potrazi za smislom
Astrologija blog

Last edited by Supernova; 30-10-08 at 17:38..
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 30-10-08, 18:18   #11
anon1
Super Moderator

anon1's Avatar

Registrovan: Sep 2006
anon1 has disabled reputation

Bog se nikako ne moze doživjeti samo culom vida. Tako doživljen Bog je nedefinisan, nedorečen. Boga treba doživjeti svim svojim bićem i tek tada je moguce govoriti o Bogu, o spoznaji Boga.

Last edited by anon1; 30-10-08 at 21:46..
anon1 is offline   Reply With Quote
Old 30-10-08, 18:28   #12
timi
MiM team Forumaš

timi's Avatar

Registrovan: Jun 2008
timi na dobrome putu
Send a message via MSN to timi Send a message via Skype™ to timi

ja mislim da je BOG zenskog roda,

POZDRAV ,

timi is offline   Reply With Quote
Old 30-10-08, 19:31   #13
Airbender
Φιλημον

Airbender's Avatar

Thumbs up

http://madeinmontenegro.com/vbforum/...8&postcount=32
Old 30-10-08, 20:19   #14
Daci
MiM team Expert

Daci's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Daci na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Supernova View Post
Bog se ne može opisati nekim osobinama koje su karakteristične za ovozemaljski život. On je gospodar cijele vasione. Prema kur'anu, ni vrijeme nije univerzalna dimenzija, pa je primjera radi, jedan božiji dan jednak hiljadu 'ljudskih' godina života. Takodje, on nije rodjen, već postoji po nekim zakonitostima njemu znanim, a nama neshvatljivim. No, za mene nije nužno vidjeti boga da bih u njega vjerovala, jer imamo oko sebe toliko materijalnih dokaza njegovog postojanja, tako da se nikada nisam bavila mišlju o tome kako on izgleda, ali znam samo da postoji u svima nama.

Negdje sam pročitala jednu lijepu izreku: svi smo mi stvoreni da budemo neko i nešto, jer Bog nije ništarija da bi se bavio stvaranjem ništarija.
istog sam mišlljenja i ovo potvrđujem...
Old 30-10-08, 21:28   #15
Okugata
Guest

Aleksandrijski biskup i njegovi ucenici su prvi poceli da zamisljaju Boga otelovljeno, kao starca sa velikom belom bradom.
  Reply With Quote
Old 30-10-08, 21:43   #16
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by Okugata View Post
Aleksandrijski biskup i njegovi ucenici su prvi poceli da zamisljaju Boga otelovljeno, kao starca sa velikom belom bradom.
Vjerovatno zato jer su u to vrijeme mudri ljudi dostojni postovanja bili skoro iskljucivo stari ljudi sa bijelom bradom.
Još metaše gradi u te,
Old 30-10-08, 21:44   #17
Okugata
Guest

Quote:
Originally Posted by simm View Post
Vjerovatno zato jer su u to vrijeme mudri ljudi dostojni postovanja bili skoro iskljucivo stari ljudi sa bijelom bradom.
da, oni su tada bili asocijacija za autoritet.
  Reply With Quote
Old 30-10-08, 22:02   #18
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Ispada da su u to vrijeme bliskosti sa Bogom ljudi njega zamisljali po sebi. Jel to pogresan smjer, ili cisto iz prakticnih razloga?
Još metaše gradi u te,
Old 30-10-08, 22:12   #19
Pera Detlic
Banned

Registrovan: Jan 2007
Pera Detlic na dobrome putu
Send a message via Yahoo to Pera Detlic

Quote:
Originally Posted by Okugata View Post
da, oni su tada bili asocijacija za autoritet.
Bolje je reći asocijacija za mudrost na osnovu koje dolazi autoritet.
Apstrakno mišljenje je mnogim ljudima često strano, nekima i nedokučivo, pa je takav pristup "opipljivosti" potpuno logičan u nastojanju da se približi širem broju "kupaca"
Pera Detlic is offline   Reply With Quote
Old 30-10-08, 22:35   #20
Okugata
Guest

Quote:
Originally Posted by simm View Post
Ispada da su u to vrijeme bliskosti sa Bogom ljudi njega zamisljali po sebi. Jel to pogresan smjer, ili cisto iz prakticnih razloga?
cisto iz prakticnih razloga, lepo je to Pera objasnio biskupi su smatrali da ce tada ljude tako najlakse zatrasiti. mislim da tada zaista niko nije bio blizak sa Bogom.
  Reply With Quote
Reply

Tags
bog, izgleda, kako

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules