MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav > Zanimljivosti

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 27-11-07, 23:14   #1
mary
MiM team Guru

mary's Avatar

Registrovan: Feb 2007
mary has disabled reputation
Default Kako najbezbolnije reći - dvojka si

Kako najbezbolnije reći - dvojka si

Smuvali ste se pre nekoliko meseci, na početku je bilo super ali si ti vremenom shvatio da vi i niste baš savršen par.

Kako saopštiti partneru da je kraj?

Najbolje je ne okolišati jer pogodan trenutak ne postoji, kao ni prave reči. Treba biti iskren i direktan.

Predlog da se ne vidjate neko vreme nije dobro rešenje jer to drugoj strani može samo dati lažnu nadu, ili navesti na pomisao da treba više da se trudi.

Loše je i kada se izbegava razgovor na tu temu, kao i vidjanje. Izgovori - bolesna/bolestan sam, radim, putujem... zapravo su laži, a to nije fer.

Naravno da to nećete saopštiti ni sms-om ili mejlom. To nije pristojno, a i prikazalo bi vas kao kukavicu koja ne sme da pogleda u oči kada ima nešto da saopšti.

Kada već shvatiš da je kraj to lepo i reci: "Nismo jedno za drugo, barem se ja ne osećam dobro u ovoj vezi i ne želim da se više vidjamo".

Iskrenim nastupom se izbegavaju nesporazumi, kao i optužbe da ste loša osoba koja vara, zavlači, povredjuje...

(MONDO)
mary is offline  
Reply With Quote
Old 27-11-07, 23:37   #2
kliko
Sai Ram

kliko's Avatar

Registrovan: Sep 2006
kliko has disabled reputation

Ja bih recimo to rekao bezbolno i diskretno poput:"Da znas da si mi izmedju jedinice i trojke,a ne mislim na zube..." ili tako nesto slicno.
Old 28-11-07, 00:26   #3
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Batboy uskoro postaje slavan

Mislim da postoji slična ili ista teme ''neđe''

Ne postoji bezbolan način...

Ako pokušaš na fin način, odn. da na bilo koji način pokažeš da ti je još uvijek na neki način stalo patiće, a ako joj to ne pokažeš (osjećaje) mrziće...

Ovo je slučaj kod većine djevojaka koje sam poznavao, iako ima izuzetaka.

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 28-11-07, 00:34   #4
THE COON
Nobleman in exile

THE COON's Avatar

Registrovan: Mar 2007
THE COON uskoro postaje slavanTHE COON uskoro postaje slavan

Zaista je najbolje sve reci direktno. Licno to mogu reci iz iskustva, bez obzira ko govori to, ona ili ja (a desavalo se i jedno i drugo).
Mislim da je svako u stanju da shvati kada druga osoba kaze da joj veza ne odgovara, da se ne osjeca lijepo i da ne vidi buducnost. Medjutim, nije to problem. Problem je kako ce to ona druga osoba prihvatiti, pa se zato treba potruditi da se to kaze na jedan lijep (koliko je to moguce) i neuvrjedljiv nacin. Da steta bude sto manja. Ja kad sam to radio, razgovori su bili dugi, da i ona kaze sve sto osjeca, da se ispricamo i dobro razumijemo. Pri tom nikada nisam zelio ispasti licemjer i nekom davati laznu nadu, jer je to najuvrjedljivija stvar. Bar za mene.

P.S. Zasto uvijek na pratecim slikama nekog teksta o ljubavi jesu lijepi ljudi? Jel' to zato sto su ruzni nesposobni za ljubav, ili sto se svijet pretvorio u mjesto marketinske onanije, sto ce uskoro i ljubav postati stvar koja se kupuje, pa zbog reklame?
Old 28-11-07, 00:37   #5
Janjičar
Vitez Orijenta

Janjičar's Avatar

Registrovan: Oct 2007
Janjičar nepoznate kvantitete u ovom trenu

Z A J E B A N O.
Šta god reko ili uradio ostaje gorak ukus u ustima.
Old 28-11-07, 00:54   #6
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

Onaj moj (Lesi) ode prije dvije godine skoro...ni traga, ni glasa od njega...nit' ikad saznah zashto...
Opet mi se potvrdjuje ona stara da se ljubav ne sastoji u gledanju jedan u drugog, vec u gledanju u istom pravcu...
Old 28-11-07, 00:56   #7
Janjičar
Vitez Orijenta

Janjičar's Avatar

Grešiš sinak silno grešiš.
To se desi kad pomiješamo strast i ljubav.
Old 28-11-07, 01:57   #8
Dukileus
MiM team Forumaš

Dukileus's Avatar

Registrovan: Apr 2007
Dukileus na dobrome putu

Istog trena kad to shvatiš samo tako isto kažeš...
Dukileus is offline   Reply With Quote
Old 28-11-07, 08:23   #9
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

Registrovan: Jan 2007
mala_mu na dobrome putu
Send a message via MSN to mala_mu

A sto cju kad mogu bez tebe....
mala mu...uh to bice je toliko fino i umiljato moglo biti, ali mislim da je odbrambeni mehanizam uzeo maha kod nje ..tako je sva svatka , ali pravi mali fighter, sto se licno meni ne svidja...mazio bih je po citav dan ali bi mi ruke polomila ( da to tako predstavim)...
mala_mu is offline   Reply With Quote
Old 28-11-07, 16:14   #10
Janjičar
Vitez Orijenta

Janjičar's Avatar

Quote:
Originally Posted by mala_mu View Post
A sto cju kad mogu bez tebe....
To možeš reći ovdje na postu. A u stvarnosti zna biti zaguljeno čak i za onoga ko ostavlja.
Old 28-11-07, 17:32   #11
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

explosion nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to explosion

Upoznas ga sa novim momkom.: Posle toga te automatski pocne mrzjeti, i onda ga ne boli
Old 28-11-07, 17:56   #12
Janjičar
Vitez Orijenta

Janjičar's Avatar

Quote:
Originally Posted by explosion View Post
Upoznas ga sa novim momkom.: Posle toga te automatski pocne mrzjeti, i onda ga ne boli
Ovo ni slučajno ne pokušavati kod kuće i bez obezbjeđenja.
Old 28-11-07, 18:31   #13
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

explosion nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to explosion

hahahahaha to sam zaboravila naglasiti!
Old 28-11-07, 20:14   #14
Janjičar
Vitez Orijenta

Janjičar's Avatar

Quote:
Originally Posted by explosion View Post
hahahahaha to sam zaboravila naglasiti!
Nemoj to zaboravljat. Najbitniji detalj. Bilo sa druge strane muško ili žensko. Pogotovoako ćuti, ustane pogleda te preko ramena "Biće ti žao". BBBRRRRR.
Old 28-11-07, 22:25   #15
Temis
MiM team Forumaš

Temis's Avatar

Temis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auru

Njegovo/njeno nezadovoljstvo dok slusa te rijeci na fin ili na neki ne bas pravi nacin je neizbjezno...Sto je duza bila veza ono ce biti vece i obratno...Ta nezadovoljstva bilo iz tog razloga ili nekog sasvim desetog desavaju se cesto u zivotu...Smatram da je ipak mnogo vazno biti covjek pa priznati i reci istinu ma sta da je u pitanju pa i sa svjesnom mislju da toj istoj osobi sve to nece pasti bas tako lako...To daje bar utjehu da ce jednog dana kad to nezadovoljstvo prodje,a proci ce prije ili kasnije,on/ona naci nacin da razumije ono sto se tada nije dalo razumijeti i prihvatiti...I da ce ta ista osoba posle svega ustvari biti zahvalna na tome...

http://i.imgur.com/f7EFogt.png
Temis is offline   Reply With Quote
Old 28-11-07, 22:59   #16
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

Ni danas ne znam šta mi je teže padalo, kada sam pio ili davao korpe.
Popiješ korpu, par dana (ili nedjelja) patiš i opet u akciju. Što ćeš, mora se!?
A kad treba da zvekiš nekome korpu? Jednom sam se mjesecima mučio. I nikad nijesam to uradio na dobar način. Možda i nema dobrog načina? Najbolje je to odmah prekratiti, iskreno.

Najgora je ova varijanta što se Rosoneri desila, kad ni danas ne zna zašto!
Homer is offline   Reply With Quote
Old 28-11-07, 23:04   #17
Janjičar
Vitez Orijenta

Janjičar's Avatar

Nema druge no muškarci fino se prijavite u Legiju stranaca. Odradite pet godina i ona će otić sama. Ako je nadarena možda i napiše roman o tebi.
Old 28-11-07, 23:16   #18
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Zor_djevojka has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by Homer
Najgora je ova varijanta što se Rosoneri desila, kad ni danas ne zna zašto!

E, a ti i dan danas razbijash glavu dje si(pa da tu greshku ne napravish naredni put s' nekim drugim) i jesi li uopshte pogrijeshila…Jedno odvratno i nevaspitano ‘MRSH’ meni bi apsolutno razjasnilo situaciju i zavrhsilo (njegov) posa’ sa mnom…Ada nije mi ga majka rodila da ne mogu bez njega…Shto je najgore, ja izbjegavam mjesta dje on izlazi, da se ne sretnemo (a ‘tresnuce’ me nedje kad ga najmanje budem ochekivala) a i kad bi’ ga srela ja bi bila ta koja bi spushtila glavu…Avetinja na kub..eto to sam ja…I shto je najsmjeshnije..ja i dalje vjerujem u ljubav...i u LJUDE prije svega

Last edited by Zor_djevojka; 28-11-07 at 23:19..
Zor_djevojka is offline   Reply With Quote
Old 28-11-07, 23:26   #19
kliko
Sai Ram

kliko's Avatar

Registrovan: Sep 2006
kliko has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by rossonera1981 View Post
I shto je najsmjeshnije..ja i dalje vjerujem u ljubav...i u LJUDE prije svega
Sad mi je zao sto ne mogu da te pohvalim zelenom kockicom.
Old 28-11-07, 23:44   #20
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

Nemoj da razbijaš glavu. I ne spuštaj pogled ako ga sreteš, samo se pravi da ga ne vidiš. Dovoljno je.
A razlozi mogu biti razni i vjeruj mi ne mora da bude u opšte do tebe. Jednostavno dođe do nekog zasićenja i pored sveg što ti je osoba jako draga i što misliš sve najbolje o njoj, to više nije to. Jako je teško za objasniti i shvatiti nemkome kome se to nije desilo. Jednostavno, ujutro se probudiš i skontaš da neko koga si sinoć volio svim srcem i koga jako cijeniš i poštuješ i za koga vjeruješ da je jedinstvena i da ti se više nikada neće desiti ni slično nešto kao sa njom, više ti ne znači ništa. Najgora moguća varijanta, n i š t a! Bez razloga. Uh kako je to teško osjećanje.

A sad, nema toga među nama da nije nikad "govno izio". Ne snađu se ljudi u trenutku i to je to.
Kako god okreneš, bio splačina ili žrtva, život ide dalje i treba ga živjeti...

Zajebi patnju!
Homer is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
dvojka, kako, najbezbolnije, reći

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules