MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Politika

Notices

Politika Za rasprave bez vrijedjanja

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 27-10-07, 13:42   #1
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru
Default Kako do promjene vlasti u Crnoj Gori?

Znači, ovo nije za podjele već za ideje!
Ova divna opozicija neme ni snage ni volje ni pameti da smijeni vladajuću oligarhiju u Crnoj Gori.
Ajmo da im pomognemo, ako ko ima kakvu ideju!
Naravno, možemo komentarisati i djelovanje političkih partija u konkretnim situacijama na tom putu.
Homer is offline  
Reply With Quote
Old 27-10-07, 14:16   #2
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Registrovan: May 2007
Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

Da probam.
- Vecina ljudi nije ni za vlast ni za opoziciju.
- Opozicija kritikuje i sto treba i sto ne treba.
- Vecina jos zivi u doba prije referenduma pa to spusta mogucnost da se vlast pobijedi.
- Opozicija prica daje programe ali ne odgovara na pitanja sto uraditi u konkretnim zivotnim situacijama.
- Prijetnje revansizmom su zabijanje autogolova.
- Ljudi zele jednostavne odgovore na jednostavna pitanja.
- Ja bih mogao sve sto me u politici interesuje da skupim u pet - sest problema i zelio bih da cujem konkratan odgovor na to. Nista vise. Pa onda ili ne izadjem (obicno) a u septembru sam po prvi put glasao za vlast jer sam mislio da je bolje da oni nastave poslije referenduma a po pravilu rijetko izlazim na izbore ili glasam za neku opoziciju.
- Jos jedan problem opozicije je personalitet. Ne govorim da imaju dosta putera na celu vec kad uzmete one stranacke liste jeste da znate da onaj 77-mi sa opozicione liste nece uci u parlament a vidite da je neka avetinja onda bljak. Dakle, DPS-SDP su mnogo personalno jaci (eno ih kakvi su) od svake pojedinacne opozicione partije.
- Konacno mislim da su opoziciona okupljanja na kojima se dobija mandat dva vise a zapravo sabiraju lose strane a ne neke prednosti. Razdvojte se pa ko sto ponese pa se onda sastavljajte kolacije na kraju ako to bude moguce.

Lumpenproletarijat, ta pasivna trulež najdonjih slojeva starog društva, biće delimično ubačen u pokret proleterskom revolucijom, ali će se po čitavom svom životnom položaju radije dati potkupiti za reakcionarna rovarenja.
Iz komunističkog manifesta.

Ne potcjenjujem ničije predispozicije za bavljenje politikom, ali treba znati da u društvima kao što je crnogorsko, harizmu često održava jedna pokorna struktura, koja brani njegovu harizmu zarad očuvanja sopstvenih interesa i želje da bude blizu vođe, predstavljajući sebe kao nezavisne posmatrače

Nevjerovatan je broj tzv. “nevladinih organizacija” u Crnoj Gori, bore se za prava tuljana, sibirskih tigrova, vjeverica, homoseksualaca, za čiste plaže, orlove i sokolove, trudnice, slijepce i osobe sa ravnim tabanima. To je znak da Crna Gora postaje moderna i civilizirana država ?
Nabuko is offline   Reply With Quote
Old 27-10-07, 15:56   #3
Soul
Universe

Soul's Avatar

Registrovan: Sep 2006
Soul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auru
Send a message via MSN to Soul Send a message via Skype™ to Soul

Quote:
Originally Posted by Homer View Post
Ova divna opozicija neme ni snage ni volje ni pameti da smijeni vladajuću oligarhiju u Crnoj Gori.

Svi oni rade zajedno i zajednicki grade politicku scenu, svima njima je zajednicki dzep, e kad ova vlast ne bude vise mogla punit taj dzep onda ce doci neko drugi a u medju vremenu ce narodu ispirati mozak i narod ce se medjusobno prepucavati dok ovi pune (zajednicki) dzep

Tek cemo se o jadu zabavit
Soul is offline   Reply With Quote
Old 27-10-07, 16:22   #4
Janjičar
Vitez Orijenta

Janjičar's Avatar

Registrovan: Oct 2007
Janjičar nepoznate kvantitete u ovom trenu

Genetika je čudo. Mi se nikad ne bunimo protiv gospodara. Pomirite se sa tim. Penzionere i mlade intelektualce u pokušaju, niko nemože ubijediti da glasaju protiv vlasti kakva god opozicija bila.
Janjičar is offline   Reply With Quote
Old 29-10-07, 08:47   #5
MILIKA
MiM team Forumaš

MILIKA's Avatar

MILIKA na dobrome putu

Interesantno je da mladi ljudi razmisljaju isto kao dnevna stampa, mi odje nemamo energije koja moze da donese promjene. Promjenu vlasti narocito. Ne pretendujem da sve posrbim, ali kao mali sam mrzio i jednoglasan nacin razmisljanja, kada su poslanici jedinstvenog DPS jos tada i dobre predloge opozicije glatko odbijali. Treba da trgnemo ove ljude, vidis da se ponasaju kao starci. Kad si vidio zadnji put protest studenata? Ne mora da znaci da smo Srbi a ni Crnogorci, ali mladost treba da bude opoziciono nastrojena. Tako je svuda u svijetu osim kod nas.
MILIKA is offline   Reply With Quote
Old 29-10-07, 15:31   #6
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Registrovan: Aug 2007
explosion nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to explosion

Quote:
Originally Posted by Janjičar View Post
Genetika je čudo. Mi se nikad ne bunimo protiv gospodara. Pomirite se sa tim. Penzionere i mlade intelektualce u pokušaju, niko nemože ubijediti da glasaju protiv vlasti kakva god opozicija bila.
Slazem se u potpunosti! Jos bih dodala da nemamo opoziciju! Ovi sto se trenutno tako nazivaju nemaju nikakvu inicijativu, nove ideje, sva politika im se zasniva na pljuvanje po vlasti. Hvala, ali znamo mi kakva nam je vlast, ne moraju nam pricati! Samo sto nemamo za koga da glasamo!

A sta mislite o tome da se ja kandidujem
Old 29-10-07, 15:34   #7
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

Registrovan: Jan 2007
mala_mu na dobrome putu
Send a message via MSN to mala_mu

Mos slobodno, ovi se politicari u politiku razumiju, taman koliko i ti... Mozda bi ev. nekoliko nas odavde prosperirali uz tebe, akop bi ti se dobro tisnuli
mala mu...uh to bice je toliko fino i umiljato moglo biti, ali mislim da je odbrambeni mehanizam uzeo maha kod nje ..tako je sva svatka , ali pravi mali fighter, sto se licno meni ne svidja...mazio bih je po citav dan ali bi mi ruke polomila ( da to tako predstavim)...
mala_mu is offline   Reply With Quote
Old 29-10-07, 15:34   #8
Janjičar
Vitez Orijenta

Janjičar's Avatar

E tu ste u pravu. Ma to su stari "komunisti". Ista škola iste navike. Mladi su ono gdje sam se lično najviše razočarao. Kakva pobuna od njih. Pa u CG je IN biti član mladih DPS, SNP ili SDP -a. Ko da su svi utekli iz filma "Tito i ja".
Old 29-10-07, 15:39   #9
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Quote:
Originally Posted by mala_mu View Post
Mos slobodno, ovi se politicari u politiku razumiju, taman koliko i ti... Mozda bi ev. nekoliko nas odavde prosperirali uz tebe, akop bi ti se dobro tisnuli
Ti si vec otpustena sa svih radnih jesta u cg

Evo , sad cu da se uozbiljim. Neka mala, ne diraj me, ovo je ozbiljna tema i ja sam odusevljena.
Old 29-10-07, 15:43   #10
Janjičar
Vitez Orijenta

Janjičar's Avatar

Nije ozbiljna tema. Ali ovdje bar mogu da im se .... i tako dalje. Znamo mi dobro da oni neće otići sa vlasti zbog našeg pisanja. A i da odu nema ko doć iskreno. Osim ako nam je prifalilo pjevanja uz gusle.
Old 29-10-07, 15:48   #11
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

mala_mu na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by explosion View Post
Ti si vec otpustena sa svih radnih jesta u cg
JESTA jel... Vec si pocela po onoj poznatoj *Sija ti ne mogu, a jeba ti necju* Eeeee Jeco, Jeco, drzacemo ti postere ka Milove slike po kancelarijah...
mala mu...uh to bice je toliko fino i umiljato moglo biti, ali mislim da je odbrambeni mehanizam uzeo maha kod nje ..tako je sva svatka , ali pravi mali fighter, sto se licno meni ne svidja...mazio bih je po citav dan ali bi mi ruke polomila ( da to tako predstavim)...
Old 29-10-07, 15:52   #12
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

hahhaahha moze!

Ne, valjalo bi stvarno davati ideje ovdje! TO je extra tema!
Old 29-10-07, 15:52   #13
Janjičar
Vitez Orijenta

Janjičar's Avatar

Jedino zadovoljstvo je kad posteri ko brodići počnu ići Moračom. Pušatju ih najviše ono koji ih i najviše imaju.
Old 29-10-07, 16:02   #14
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

mala_mu na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Janjičar View Post
Jedino zadovoljstvo je kad posteri ko brodići počnu ići Moračom. Pušatju ih najviše ono koji ih i najviše imaju.
Janicar nisi me trebao shvatiti preozbiljno.
Old 29-10-07, 16:06   #15
Janjičar
Vitez Orijenta

Janjičar's Avatar

Ma ne. Nisam mislio na ti. Evo po mom mošljenju sledeće fore vlasti nebitno ko to bude tad. Spojiće referendum o ulasku u EU i NATO savez.
Old 29-10-07, 16:31   #16
MILIKA
MiM team Forumaš

MILIKA's Avatar

MILIKA na dobrome putu

Dobro je sto sam inicirao temu, vidim da ima interesovanja.
Moje je misljenje da nemamo elitu, tj nismo intelektualno zreli za promjene. Sustina je sledeca, u Osnovnoj skoli roditelje ne zanima obrazovanje i vaspitanje svog djeteta. Neke skole nemaju salu za fizicko, a neke je skoro i ne koriste. Slicno je sa srednjim skolama, npr, gradjevinska, hemijska i elektro dijele jednu salu. Na fakultetima predstavnike studenata uglavnom poznajete kad im treba glas, posle toga se slabo bore za studentska prava. U domovima studenata vlada haos, a i sverc nije strana pojava.
Sto se tice zdravstva, , postoje pravi cjenovnici za usluge u drzavnom sektoru, pri tome ne mislim na one zvanicne, nego i na crne. Korupcija je zauzela maha i nece se zaustaviti lako, razradjen je sistem.
---Znamo mi dobro da oni neće otići sa vlasti zbog našeg pisanja---Janjicar
Ja kazem da ako budemo cutali, sigurno otici nece, ili oce a da ih niko ne smije pitati okle vam toliki milioni...
Ma, probudite se ljudi
Old 29-10-07, 17:42   #17
Nocturne
DeViLiSh|HuSbAnD

Nocturne's Avatar

Nocturne na dobrome putu

ja i exp. dijelimo isto mishljenje...ako sam dobro upoznat kad su izbori svako dobija po 1 milion za kampanju....NIKAD u zivotu nisam chuo da je iko ikad iz opozicije rekao -

"ako mi budemo na vlasti potrudicemo se da napravimo to i to"
"radicemo na poboljshanju tih i tih sektora"
"napravicemo 30 mostova,novih bioskopa i ne znam ni ja vec chega"
"radicemo na poboljshanju plata,radnog vremena i sl"

i da zapravo od tih para i naprave neshto....ne moze mi niko objasniti da toliko koshta da se shtampaju letci i posteri i da se plate reklame za tv,novine,radio i ne znam shta

znachi da bar ako i nece da urade to,zamaste ochi gradjanima...Milo sigurno nije doshao na vlast kad je doshao jer je pljuvao po momu...nego je "NUDIO" bolji zivot...sad shto je lagao to je druga pricha uspio je u svojoj namjeri i ja mislim da dok se ne nadje neko ravan njemu ili bolji(chitaj - lazljiviji) ova vlast se nece mijenjat`....mozda ali MOZDA tek kad se opozicija opameti(a nije mi jasno kako nije u ove 16godina od kako je dps na vlasti ako se ne varam) i batali sa pljuvanjem po Milu i kompaniji jer ne znam kako do sad nije uvidjela da to jednostavno NE PALI.

Uostalom....ne znam o chemu ljudi razmishljaju....kod god dodje na vlast krashce kao i njegovi prethodnici....samo je pitanje oce li vishe ili manje....i koliko ce dugo moci da laze narod....NE DAJ boze da sadashnja opozicija pobijedi,kad bi doshli na vlast ja mislim da ne bi znali shta da rade koliko su vremena proveli u "pljuvachkoj kampanji"
----------------------------------------------------
“To understand everything is to forgive everything”

Last edited by Nocturne; 29-10-07 at 17:50..
Nocturne is offline   Reply With Quote
Old 30-10-07, 08:44   #18
MILIKA
MiM team Forumaš

MILIKA's Avatar

MILIKA na dobrome putu

Nije stvar u nedostatku kadrova u opoziciji, stvar je u sistemu. Zadnji covjek odavde koji ode u inostranstvo mora da uspije jer su tamo strogo definisana pravila ponasanja. Znaci, nije da nemamo kadrove, nego sistem moramo da promijenimo.
Recimo, ko je od vas palio svjetla u toku dana prije 2 godine?
Kad postoje institucije koje bi kaznile nase politicare, tj, da im oduzmemo sudstvo, policiju, i da tamo rade strucni i nekorumpirani ljudi, zavrsili bi 90% posla
Old 30-10-07, 08:45   #19
MILIKA
MiM team Forumaš

MILIKA's Avatar

MILIKA na dobrome putu

E, kako da ih naceramo na to, to bi trebalo da vidimo...
Old 30-10-07, 15:10   #20
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Tacno tako. Ali znas li sta je problem, sto imaju sva prava. EVo da krenem od banalnog primjera- politicar moze da proleti kroz crveno, zamalo pregazi pjesaka i skrene na zabranjenom mjestu, pored policajca! Bila sam u drustvu naseg mladog politicara kad se to desilo, tako da ne pricam bezveze! Policajac pali rotaciona, krece za njim, zaustavlja ga i kaze -U redu gospodine, znam da zurite, samo nemojte vise ovako. Dovidjenja. A taj moj drug je opozicija! Sta da pricamo dalje.
E sa, kad bi oni bili tretirani u svemu kao ostali ljudi, kad bi bili kaznjavani za klevete i uvrede, zbog korupcije, kriminala itd., o drugim ,vaznim, stvarima bi pricali,donosili resenja, a ne bismo gledali samo pljuvanje i njihovu borbu - kako sebi obezbijediti sto vise para! To svi rade! I opozicija i pozicija.
Znaci trebaju nam stroziji zakoni po ovim pitanjima. Ali, ko donosi zakone? Ko odlucuje i sprovodi ih? Nesto mi ne izgleda da ce ova postavka ikad mrdnuti s mjesta.

Tags
crnoj, gori, kako, promjene, vlasti

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules