MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Politika

Notices

Politika Za rasprave bez vrijedjanja

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 27-03-12, 01:13   #141
Mr.Smith
MiM team Početnik

Mr.Smith's Avatar

Registrovan: Feb 2012
Mr.Smith nepoznate kvantitete u ovom trenu

Izborima ,legalno i demokratski moje mišljenje da smjena vlasti nema šanse da se izvrši.
Old 27-03-12, 10:45   #142
avast
MiM team Početnik

avast's Avatar

avast uskoro postaje slavan

srusiti vladu kao pre 20 i koju godinu.
avast is offline   Reply With Quote
Old 27-03-12, 12:37   #143
Mr.Smith
MiM team Početnik

Mr.Smith's Avatar

Quote:
Originally Posted by avast View Post
srusiti vladu kao pre 20 i koju godinu.
Old 27-03-12, 15:51   #144
avast
MiM team Početnik

avast's Avatar

Quote:
Originally Posted by Mr.Smith View Post
Ajde 1989 godine ako je zbog godine...
Cim se promeni vlada promenice se i predsednik.
Old 27-03-12, 19:33   #145
Mr.Smith
MiM team Početnik

Mr.Smith's Avatar

Quote:
Originally Posted by avast View Post
Ajde 1989 godine ako je zbog godine...
Cim se promeni vlada promenice se i predsednik.
Filip Vujanović nije neki problem,možda griješim.

Htio sam reći da je nemoguće ponoviti scenario iz 1989 godine, stvari su dijametralno drugačije.
Old 28-03-12, 11:11   #146
avast
MiM team Početnik

avast's Avatar

Quote:
Originally Posted by Mr.Smith View Post
Filip Vujanović nije neki problem,možda griješim.

Htio sam reći da je nemoguće ponoviti scenario iz 1989 godine, stvari su dijametralno drugačije.
Sve se moze kad se hoce, protesti su ponovo poceli, ako zelimo u EU moraju se neke stvari menjati, jedna od tih promena je i vlast koja ne moze vecno da traje, po mojim proracunima do jeseni ce nam biti ova vlast, zatim je vreme za promene.
Old 28-03-12, 14:42   #147
Jagodica Bobica
MiM team Početnik

Registrovan: Oct 2008
Jagodica Bobica uskoro postaje slavanJagodica Bobica uskoro postaje slavanJagodica Bobica uskoro postaje slavan

Protest i raspisivanje vanrednih izbora!
Pokrali su sve sto su mogli ovih 20 godina, obezbijedili cukununuce, prijatelje, ljubanike-ce i sada bi bio red da se skinu narodu sa kicme.
Jagodica Bobica is offline   Reply With Quote
Old 28-03-12, 16:33   #148
Mr.Smith
MiM team Početnik

Mr.Smith's Avatar

Ništa bez protesta, sa time se počinje.
Ovo dosada je bilo, nije da nepoštujem i necijenim, ali blagi povjetarac koji eto ako neko ima duže šiške bi ga malo omelo.

Mada zaorila se parola
Milo lopove!
Jednom je zatalasala,ako se dobro sjećam, veliki dan za Crnu Goru jer se još od Slavka Perovića i mitinga LSCG nije moglo čuti tako nešto.

Biće toga još mnogo, treniraćemo naše glasne žice da ćemo svi na Milanskoj skali mogli proć prijemni.

Samo polako neće DPS niđe uteć
Old 24-08-15, 16:20   #149
stefan357965
MiM team Početnik

Registrovan: Jul 2015
stefan357965 nepoznate kvantitete u ovom trenu

Da ustane kuka i motika, to je lek

Među članovima ovog benda su i muzičari sa Fakulteta muzičke umetnosti u Beogradu, kao i vicešampion sveta u harmonici!

Znajte da će Vam ovaj bend pružiti zabavu na kakvu niste navikli i da ćete prepričavati ludu atmosferu koju ste osetili na toj svadbi!
stefan357965 is offline   Reply With Quote
Old 25-08-15, 12:26   #150
Zoran
Na'vi

Zoran's Avatar

Registrovan: Jul 2006
Zoran has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by stefan357965 View Post
Da ustane kuka i motika, to je lek
A tesko moj prijatelju, kad vidis da na ovu temu niko vise od 3 godine nista nije pisao.

Mijenjam:
Poslovno-rekreativni komplex Golden Kej za 20.000 akcija JGPK!!!
Zoran is offline   Reply With Quote
Old 24-01-16, 21:03   #151
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

PRIČA O ČAROBNJAKU I OVCAMA (čitanje 2 min, mudrost zauvek)

Na livadi usred ogromne šume, živio je čarobnjak, koji je imao veliko stado ovaca. Svaki dan on bi pojeo po jednu ovcu iz stada.

Ovce su dosta zabrinjavale čarobnjaka - one su trčale kroz šumu, i on je provodio mnogo vremena pokušavajući da uhvati odlutale ovce, da ih dovede u stado. Još bi ovca, koju je nameravao da ubije, osetila to i počela očajnički da se odupre, a njeni krici uplašili bi druge. Potom je čarobnjak odlučio da bude lukav - razgovarao je sa svakom ovcom nasamo, i svakoj nešto sugerisao.

Jednoj je rekao: "Ti nisi ovca, ti si osoba kao ja. Nemaš čega da se plašiš, jer ja ubijam i jedem samo ovce, a ti si jedini čovek u ovom stadu a to znači i moj najbolji drug."
Drugoj je rekao: "Zašto bežiš od mene kao druge ovce. Ti si lav i ne moraš se ničega plašiti. Ja ubijam samo ovce, a ti si moj drug."

Trećoj je sugerisao: "Vidi, ti nisi ovca, ti si vuk. Vuk koga ja poštujem. Ja ću kao i ranije, nastaviti da ubijam svakog dana po jednu ovcu iz stada, a vuk, najbolji čarobnjakov drug, nema razloga da strahuje..."

Na taj način on je razgovarao sa svakom ovcom i svakoj sugerisao da ona nije ovca, već potpuno drugačija životinja koja se razlikuje od svih ostalih ovaca u stadu. Nakon ovog razgovora, ponašanje ovaca se potpuno promenilo - one su mirno pasle, i nikada više nisu bežale u šumu. A kada bi čarobnjak ubijao narednu ovcu, mislile su: "Pa, ubio je ovcu, a ja sam - lav, vuk, čovek... najbolji čarobnjakov drug, nemam razloga za strah."

Čak ni ovce, koji je ubijao, nisu se opirale. On bi samo prišao jednoj od njih i rekao: "O, moj najbolji druže, nismo odavno razgovarali. Dođi u moje dvorište. Treba mi tvoj savet u vezi stada ovaca." I ovce bi ponosno išle u dvorište čarobnjaka. A tamo bi on stvarno pitao svog najboljeg druga šta se dešava u stadu. Žrtva bi mu sva radosna pričala o svemu, a zatim ju je čarobnjak ubijao.

Pošto je smrt nastupala trenutno, ovca nije imala vremena ništa da shvati. Čarobnjak je bio veoma zadovoljan, on je podigao samopoštovanje svakoj ovci, kao rezultat toga one nisu više mislile o neizbežnoj smrti, manje su bile nervozne, uživale su u životu i mirno pasle travu, zbog toga je njihovo meso bilo mnogo ukusnije.

Dugi niz godina, čarobnjak je lako upravljao velikim stadom, a najzanimljivije je da su same ovce počele da mu pomažu. Ako bi neka suviše razborita ovca počele da pretpostavlja kakvo je pravo stanje stvari, tada bi ostale ovce... posto su one, lavovi, ljudi, vukovi, najbolji čarobnjakovi drugovi, obaveštavale ga o čudnom ponašanju te ovce. Sledećeg dana čarobnjak bi je sa zadovoljstvom pojeo.

*Priča o čarobnjaku i ovcama je omiljena priča Georgija Gurđijeva, koju je često pričao svojim učenicima.
Homer is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
crnoj, gori, kako, promjene, vlasti

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules