MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Psihologija

Notices

Psihologija Za one koji vole da analiziraju

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 07-05-09, 14:22   #1
Leptirić
Čuperak

Leptirić's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Leptirić has disabled reputation
Send a message via Skype™ to Leptirić
Default Ispovijedanje preko interneta

Primjetila sam da je veliki broj ljudi koji dođu na forum i ispovijedaju cio svoj život potpunim strancima u nadi da će ih ovi shvatiti, posavjetovati, saslušati i sl. Da li je to zbog nedostatka prijatelja u stvarnom životu, otuđenosti od društva ili zbog nečeg trećeg? Da li takve osobe na taj način žele da skrenu pažnju na sebe jer se osjećaju usamljeno?
Old 07-05-09, 14:24   #2
kliko
Sai Ram

kliko's Avatar

Registrovan: Sep 2006
kliko has disabled reputation

Lakse im je iznijeti svoje "slabosti" ljudima koji im to ne mogu zloupotrijebiti i nanijeti im shtetu u stvarnom zivotu. Tako da je odgovor na tvoje pitanje: "strah i nepovjerenje prema ljudima".
Old 08-05-09, 22:06   #3
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Batboy uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by Leptiric View Post
Primjetila sam da je veliki broj ljudi koji dođu na forum i ispovijedaju cio svoj život potpunim strancima u nadi da će ih ovi shvatiti, posavjetovati, saslušati i sl. Da li je to zbog nedostatka prijatelja u stvarnom životu, otuđenosti od društva ili zbog nečeg trećeg? Da li takve osobe na taj način žele da skrenu pažnju na sebe jer se osjećaju usamljeno?
- Pojedini žele da se rasterete...
- Drugi ne mogu nikom drugom reći.., pa se iza nick-ova relaksiraju.., kao kod psihijatra...
- Treći žele da budu u centru pažnje...
- A pojedini misle da će lakše riješiti problem... Isto kao kod psihijatra...
- Neki drugi se i ne ispovjedaju.., već pričaju o drugima.., ili izmišljaju...

Malecka.., ima tu svega i svačega...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 09-05-09, 00:09   #4
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Registrovan: Mar 2008
sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

Tacno tako...svako ima svoje motive, ali uglavnom je lako pricati sto god hoces kada se krijes iza monitora. A ima i onih koji izmisljaju, koji pricaju ono sto bi zeljeli, a u stvarnom zivotu nista od toga...a i, ako cemo iskreno, otudji se covjek otkad nam se ova moderna sredstva komunikacije masovno nametnuse...uhvatim nekad samu sebe da jedva cekam da vidim sto mi cinite ovdje, a ne poznajem vas nikoga...ne znam je li to normalno...
sneguljica is offline   Reply With Quote
Old 09-05-09, 13:12   #5
Tiga
MiM team Guru

Registrovan: Mar 2009
Tiga uskoro postaje slavanTiga uskoro postaje slavan

Mislim da ljudi na forumima žele da čuju objektivno mišljenje od onih koji ih ne poznaju, jer nas prijatelji mogu ponekad lagati iz najbolje namere ili već imaju neko mišljenje ili sud o nama, dok nepoznati ljudi otvoreno iznose mišljenje o nečijem problemu, bez bilo kakvog pretvaranja ili straha da će nekog povrediti. Naravno, ova pojava je povezana i sa otuđenjem i usamljenošću.
Tiga is offline   Reply With Quote
Old 09-05-09, 14:02   #6
The cheljade
Bez piva ne biva!

The cheljade's Avatar

Registrovan: Mar 2009
The cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Tiga View Post
Mislim da ljudi na forumima žele da čuju objektivno mišljenje od onih koji ih ne poznaju, jer nas prijatelji mogu ponekad lagati iz najbolje namere ili već imaju neko mišljenje ili sud o nama, dok nepoznati ljudi otvoreno iznose mišljenje o nečijem problemu, bez bilo kakvog pretvaranja ili straha da će nekog povrediti.
Naravno, samo sto nekima istina ne odgovara uvek...sem toga, uvek ce se naci neki "pametan" da zbija salu na racun tudje muke; ja cesto navodim primere kada se raspravlja o nekoj temi, ali nikada ne bih iznela ono sto me stvarno muci u vidu neke teme, jer takva pitanja cesto deluju nekako...hm, ocajnicki, sada mi druga rec ne pada na pamet...kada sam videla ovu temu prvo sam pomislila na forum Krstarice, gde se cesto pojavljuju pitanja koja na prvi pogled deluju smesno...e sad, meni jeste smesno kada ocigledno mladji maloletnik pita da li je duzina "one stvari" od 17.5 cm Ok, decko valjda nema sa kim o tome da prica ovako pa postavio temu na forum, a ovi ga ubise...naravno, od 80 odgovora na temu bilo je mozda 2-3 koja su bila koliko toliko "normalna", u fazonu "ok ti je duzina, ne brini se"; ostali mu nabise komplekse sacuvaj boze!
Mislim da se svaka vrsta "poveravanja" treba i dati i uzimati sa rezervom, posebno ako ste od onih koji posle nekog vremena rese da nekoga sa interneta puste i u "real life", jer nikada se ne zna kako se to moze okrenuti protiv vas...

Ima ljudi čiji je život trag vrelog železa u tle utisnut. Gde stupe, pod njima gori. Kad minu, dim spaljene zemlje dugo još vređa oči. Oni su kao zvezde čije rađanje vidimo milionima godina pošto su zgasle ali ga nikad ne čujemo. Smrt starog sunca izgleda kao rađanje novog; umiranje ovakvih ljudi uvek je rađanje novog i neizvesnog. Oni su bića Vatre. Vatra je njihov Element. Njihova priroda i sudbina.
B. Pekić
The cheljade is offline   Reply With Quote
Old 14-05-09, 13:58   #7
codex
MiM team Forumaš i po'

codex's Avatar

Registrovan: Feb 2007
codex na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Leptiric View Post
Mislim da je uredu ako to neko radi samo zbog sebe
-a sve je moguce ``zasto ``si vec rekla i mozda jos neki ali mislim da je to nebitno
mislim da je nebitan razlog zbog cega je to ,niti bi to trebalo nas da interesuje tako ja bar razmisljam.svako ima svoje razloge i neka ih zato smo i razliciti
sto mi je drago a to je sto se takve stvari desavaju ,jer neko je to procitao i vijerovatno je nasao i sebe u tome ili necemu slicnom i tako da je to postala cesta pojava.
LJudi traze/ispitju u svoim granicama a kada im je to postalo tijesno onda traze i druge srodne duse (savijete) a PC je tu na dohvatu ruke jer ih to ispunjava.
moje misljenje sve je uredu dok oni to rade zbog sebe licno , nadam se da ce da nadju sto traze i da ce naci svoj mir.
codex is offline   Reply With Quote
Old 30-05-09, 15:49   #8
Paramanand
Moderator

Registrovan: Jan 2008
Paramanand has disabled reputation

Bolna usamljenost. Jer to se uvijek govori nekome bliskom – ljudska potreba ispovijedanja, razgovora, maštanja…da se to ‘izvadi’ iz sebe, preda nekome ko će shvatiti, razumjeti, podržati… A njega/nje nema. Samoća pritiska, riječi kuljaju, misli nemaju kud zarobljene nerazumijevanjem okoline, društva, kolega… Forum dođe kao spas , nada da će se pojaviti neko ko će shvatiti, znati šta se na izvoru misli začelo, šta poželjelo…

Prepoznajem nekoliko takvih. I nadam se da su pronašli to što su, možda i nesvjesno, tražili. Da im je forum, koliko toliko, ispunio tu samocu koja ih pritiska.
Paramanand is offline   Reply With Quote
Old 30-05-09, 16:36   #9
Davy I
MiM team Expert

Davy I's Avatar

Registrovan: Mar 2007
Davy I has disabled reputation

"Volim kompjuter jer u njemu žive svi moju prijatelji." Ovo je bolno istinito.

Ali imamo sledeću situaciju: cimer je na faksu, ja sam zatvoren u kocki od 30-tak kvadrata. Pogled mi pada na hotel "Slaviju" sa zadnje strane, sa dvije strane su zgrade, ne vidim ni nebo k'o čoek. U toku je ispitni rok, pa sjedim kući da me ne bi grizla savjest. I šta da radim? Družim se sa vama. To ne znači da sam zapostavio socijalni život; koncepcija života u velikom gradu in this very moment je takva da nemamo baš vremena jedni za druge. A od ljudi sa foruma se trudim da upoznam one koji su mi najzanimljiviji, pa da tako počnemo druženje (jer ovo ne računam u druženje).

Što se tiče ispovijedanja, i ja spadam u one koji svoje probleme iznose ovde. Ali ne očekujem nikakav savjet niti bilo šta slično, jednostavno na trenutak osjetim olakšanje. Kako kaže Bat, kao kod psihijatra. Ja sam htio da kažem kao u ispovedaonici (u crkvi, ne u kući VB ). Skriven identitet (iako ja dosta ljudi odavde poznajem, a sa par njih sam se družio praktično svakodnevno) je ono što uliva sigurnost. Slično priči o caru Trojanu: napravim nick, ulogujem se i ovde viknem sve što mi padne na pamet. Ali uvijek postoje neke stvari koje ovde nikad ne bih iznio. Ono što dijelim sa vama je moje mišljenje i problemi koji me toliko ne opterećuju. Talk the talk, kako kažu Anglosaksonci.
tada će jedan od nas najzad da se odmori!

Davy I is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
interneta, ispovijedanje, preko

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules