MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Umjetnost i kultura > Književnost i lingvistika

Notices

Književnost i lingvistika Malo o književnosti, kulturi jezika, govoru i svemu što nas zanima vezano za narječja.

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 25-05-09, 12:27   #21
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Registrovan: Apr 2008
Madagaskar uskoro postaje slavanMadagaskar uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by mistique View Post
umiju i oni i te kako da opsuju,samo što je taj jezik toliko lijep,pa ako ga ne razumiješ ,imas osjecaj da ti dijele komplimente
Ovo me pod$eti na incident sa trgovcem kad sam u Riminiju kupovala đeci nekakvu kravu što leti. Prodavac (sav nikakav, crn, glibav, nabijen, rastom meni do pasa...) je pokušao da me animira cvrkućući italijanski i smijuljeći se pa je onda dati iznerviran mojim ignorisanjem a vjerovatno i blagorodnom facom prokomentarisao sa osmijehom nešto kao "Ovakve su i crnogorske žene" mašući mi sa onom kravom pred nos. Ah mene, neću detaljisati osim da su nas razdvajali
Madagaskar is offline   Reply With Quote
Old 25-05-09, 12:32   #22
Milly
Tu sam i kad nisam

Milly's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Milly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by madagaskar View Post
Ovo me pod$eti na incident sa trgovcem kad sam u Riminiju kupovala đeci nekakvu kravu što leti. Prodavac (sav nikakav, crn, glibav, nabijen, rastom meni do pasa...) je pokušao da me animira cvrkućući italijanski i smijuljeći se pa je onda dati iznerviran mojim ignorisanjem a vjerovatno i blagorodnom facom prokomentarisao sa osmijehom nešto kao "Ovakve su i crnogorske žene" mašući mi sa onom kravom pred nos. Ah mene, neću detaljisati osim da su nas razdvajali
pretpostavljam da si mu i ti procvrkutala nesto.. tipa šaka-nos-patos
Old 25-05-09, 12:38   #23
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

'je*em ti ono dijete od kilo''..uzhasno morbidna psovka, koju chuh na jednom snimku u mobilnom telefonu..prenerazila sam se...
Old 25-05-09, 20:31   #24
aeroponik
MiM team Početnik

aeroponik's Avatar

Registrovan: Mar 2009
aeroponik na dobrome putu

Narod kaže: "Što nije opjevano i opsovano, to i nije vrijedno!". Psovkom su se bavili mnogo pametniji od mene (kao i sad, uostalom), i ne zaključiše mnogo osim da je to i uzvik radosti i tuge i očajanja i bijesa i ljutnje i frustracije... Naravno, ne može se smatrati naprednijim narod koji ima poganije psovke (psovke na drugim jezicima nam ne znače mnogo, izgovaramo ih najčešće bez emocija, što je - ništa, zar ne?). Ali, unutar naroda iz kojih je psovka potekla, ona je dovoljno rječita, bez obzira na to što nama izgleda više nego bezazlena. U Srbiji ima strašno gadnih psovki, posebno one vezane za djecu, čak i nerođenu.
Posebno je interesantna jedna osobita vrsta psovke: U ranija, jugoslovenska vremena, kad u kafani (kafana kao institucija, a ne kao ugostiteljski objekat), neko nekome opsuje majku, može da se desi da prođe bez nekih posljedica. ALI, ukoliko mu opsuje majku muslimansku/srpsku/hrvatsku/cigansku..., e tu garantovano pada krv!
I ja strašno psujem, najviše na religijskoj osnovi. Što je jako ružno prema vjernicima. Zato im se izvinjavam.

Tags
jezicima, kako, nastajale, psovke

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules