MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Gradovi > Pljevlja

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 11-10-09, 15:55   #21
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Registrovan: May 2007
Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Calathea View Post
Ovo nije tačno, Biogradsko jezero je bilo Nikolin zabran i išao je tamo, u lov i na kačamak (ali biće da je sir bio lisnati, tj. kolašinski) Nije on kriv sto pola ove zemlje u taj vakat nije bilo njegovo
Kralju Nikoli se često spočitava što nikada nije bio u berane a ako sam ja sa istorijom dobro Berane je ušlo u sastav Crnogorske države na sam kraj 1912-te godine da bi već julu 1914-te godine bio konkut ferdinand. I da I BR traje do sredine trinaeste (skadarska avantura je kralju bila važnija nego dešavanja na sjeveru i metohiji) da bi samo nekoliko nedjelja kasnije početo rat sa Bugarima. Kralj je najdalje stigao do Kolašina da dočeka "junake sa Bregalnice". i opet velim manevri K&K monarhije i rat. Moga se posukat do Berana ali mu je bio bizi-skedžl.

Lumpenproletarijat, ta pasivna trulež najdonjih slojeva starog društva, biće delimično ubačen u pokret proleterskom revolucijom, ali će se po čitavom svom životnom položaju radije dati potkupiti za reakcionarna rovarenja.
Iz komunističkog manifesta.

Ne potcjenjujem ničije predispozicije za bavljenje politikom, ali treba znati da u društvima kao što je crnogorsko, harizmu često održava jedna pokorna struktura, koja brani njegovu harizmu zarad očuvanja sopstvenih interesa i želje da bude blizu vođe, predstavljajući sebe kao nezavisne posmatrače

Nevjerovatan je broj tzv. “nevladinih organizacija” u Crnoj Gori, bore se za prava tuljana, sibirskih tigrova, vjeverica, homoseksualaca, za čiste plaže, orlove i sokolove, trudnice, slijepce i osobe sa ravnim tabanima. To je znak da Crna Gora postaje moderna i civilizirana država ?

Last edited by Nabuko; 11-10-09 at 16:01..
Nabuko is offline   Reply With Quote
Old 11-10-09, 16:00   #22
Calathea
MiM team Expert

Calathea's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Calathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjem

Ne bih da se pačam u istoriju, jer o njoj pojma nemam, ali sam živ svjedok da kod mojih i danas kažu Polja Kolašinska i da je Tara dijelila Sandžak od Crne Gore
Old 11-10-09, 16:05   #23
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

Ovo su ti fakti. Često se provlači ovo da kralj nije bio nikad u Berane a bio u Parizu i to je dobra propaganda jer se često zahvaljujući nikakvog obrazovanju misli da je Berane ušlo u knjaževinu 1878-me a to nije tačno. E zbilja bi bila bruka da nije išao u djelove ne baš velike kraljevine za 36 godine.

Lumpenproletarijat, ta pasivna trulež najdonjih slojeva starog društva, biće delimično ubačen u pokret proleterskom revolucijom, ali će se po čitavom svom životnom položaju radije dati potkupiti za reakcionarna rovarenja.

Ne potcjenjujem ničije predispozicije za bavljenje politikom, ali treba znati da u društvima kao što je crnogorsko, harizmu često održava jedna pokorna struktura, koja brani njegovu harizmu zarad očuvanja sopstvenih interesa i želje da bude blizu vođe, predstavljajući sebe kao nezavisne posmatrače

Nevjerovatan je broj tzv. “nevladinih organizacija” u Crnoj Gori, bore se za prava tuljana, sibirskih tigrova, vjeverica, homoseksualaca, za čiste plaže, orlove i sokolove, trudnice, slijepce i osobe sa ravnim tabanima. To je znak da Crna Gora postaje moderna i civilizirana država ?
Old 11-10-09, 16:15   #24
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

Registrovan: Aug 2008
laufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by Nabuko View Post
Kralju Nikoli se često spočitava što nikada nije bio u berane a ako sam ja sa istorijom dobro Berane je ušlo u sastav Crnogorske države na sam kraj 1912-te godine da bi već julu 1914-te godine bio konkut ferdinand. I da I BR traje do sredine trinaeste (skadarska avantura je kralju bila važnija nego dešavanja na sjeveru i metohiji) da bi samo nekoliko nedjelja kasnije početo rat sa Bugarima. Kralj je najdalje stigao do Kolašina da dočeka "junake sa Bregalnice". i opet velim manevri K&K monarhije i rat. Moga se posukat do Berana ali mu je bio bizi-skedžl.
isao je u slobodnu andrijevicu dva puta, knjazevac je promijenio ime zbog njega dok je bio knjaz, a dosao je i kad je bio kralj. berane je stari turski grad, ne treba mu pridavat mnogo istorijskog znacaja, jer ga za crnu goru i brda nije imalo, mnogo je za nase ljude iz tog dijela polimlja vaznija bila andrijevica, sjeverno cetinje, no berane, jer je i zvanicno postala crnogorska (i brdski) od 1852, sa prvim teritorijama slobodnim sa istocne strane lima koje su usle u sastav knjazevine. (koliko je vasojevica stradala na kolasinu, mogli su bar jednu ulicu dobit, ovako ni pomena, pa se cude kralju sto ih je izbjegavao.)

o pljevljima sve najbolje, al su nesto izdvojeni, ne znam sta i je?!

Last edited by laufer; 11-10-09 at 16:18..
laufer is offline   Reply With Quote
Old 11-10-09, 16:18   #25
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Da nije Andrijevica došla u veljem ratu?

Inače broj Vasojevića na relativno visokim položajima nije bio uopšte za bačiti i mnogi zavrijeđuju pomen.

Old 03-10-10, 08:28   #26
verka_bg
MiM team Početnik

verka_bg's Avatar

Registrovan: Oct 2010
verka_bg na dobrome putu
Send a message via Skype™ to verka_bg

Quote:
Originally Posted by nestasni_cipiripi View Post
Ne kontas.Pitah te jesi li u Pg ili u PV.
A kako bi to Pg bilo dno dna da nije industrije iz Pv?
Vecina pljevljaka ti je u Pg.I sad su oni svi podgoricani,a ne pljevljaci...Kontas.Fino dodju amo,i zaborave na rodnu grudu...Eto tako...

.... rodjena sam Pljevljanka..... i ne stoji ti bas taj beogradski zargon..... vecina je iz Pljevalja krenula put Bg ili Pg..... i NIKO NIJE ZABORAVIO NA RODNU GRUDU... "KONTAS"???????
verka_bg is offline   Reply With Quote
Old 03-10-10, 18:27   #27
satellit
MiM team Početnik

Registrovan: Sep 2010
satellit na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by verka_bg View Post
.... rodjena sam Pljevljanka..... i ne stoji ti bas taj beogradski zargon..... vecina je iz Pljevalja krenula put Bg ili Pg..... i NIKO NIJE ZABORAVIO NA RODNU GRUDU... "KONTAS"???????
nice...

satellit is offline   Reply With Quote
Old 03-10-10, 21:19   #28
verka_bg
MiM team Početnik

verka_bg's Avatar

Registrovan: Oct 2010
verka_bg na dobrome putu
Send a message via Skype™ to verka_bg

Quote:
Originally Posted by satellit View Post
nice...

..

Vidim da si daleko, postavila sam nekoliko slika Pljevalja na ovom forumu... potrazi ih.... nostalgije radi.... znam sta je to!

Bila sam ljetos, i ukrstila uzduz i popreko citavu CG.... imam gomilu slika, postavicu neke i ovde....

Iskreni pozdrav!
verka_bg is offline   Reply With Quote
Old 04-10-10, 00:43   #29
Milly
Tu sam i kad nisam

Milly's Avatar

Milly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auru

Sve što valja dolazi iz Pljevalja !
Old 04-10-10, 00:45   #30
Montenigger
MiM team Forumaš i po'

Montenigger's Avatar

Registrovan: Jul 2010
Montenigger na dobrome putu

to ne pitaj ahahahhahah a sta je to doslo iz pljevalja?
Old 04-10-10, 00:50   #31
Milly
Tu sam i kad nisam

Milly's Avatar

Milly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auru

jedna domaća rakija koja nas je zimus ugrijala

Što fali PLevLima?
Old 04-10-10, 01:05   #32
Montenigger
MiM team Forumaš i po'

Montenigger's Avatar

Registrovan: Jul 2010
Montenigger na dobrome putu

ma dje da fali pored sarica
Old 03-12-10, 00:43   #33
njanja1011
*look by njanja*

njanja1011's Avatar

Registrovan: Sep 2010
njanja1011 nepoznate kvantitete u ovom trenu

Meni je majka iz Pljevalja,al što znam...onako grad ka grad i nije nešto da rečeš...
ali kako je krenulo otić ću ja ipak u Pljevljapa nek mi se i ne sviđa...
moje srce je tamo đe je moja ljubav...neko reče...(a i ja se složih)!
Old 28-10-13, 14:33   #34
Sejdefa
MiM team Početnik

Registrovan: Sep 2013
Sejdefa nepoznate kvantitete u ovom trenu

da pozdravim pljevljake
samo sam jednom bila u pljevljima iako odatle vicem korijene. otac mij e pljevljak.. abd sljedece godine planiram otici u pljevlje nakon trideset i kusur godina
Sejdefa is offline   Reply With Quote
Old 28-10-13, 23:11   #35
Neko Drugi
MiM team Expert

Registrovan: Jul 2012
Neko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tunelu

Quote:
Originally Posted by Sejdefa View Post
da pozdravim pljevljake
samo sam jednom bila u pljevljima iako odatle vicem korijene. otac mij e pljevljak.. abd sljedece godine planiram otici u pljevlje nakon trideset i kusur godina
oli snahu da ti posaljem da se razelis?

salim se. lijepa je okolina pljevalja i grad je simpatican.
Neko Drugi is offline   Reply With Quote
Old 29-10-13, 11:27   #36
Angelina75
otisla

Registrovan: Dec 2007
Angelina75 has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by Neko Drugi View Post
salim se. lijepa je okolina pljevalja i grad je simpatican.
e dje sve tvoja noga nije krocila ...ccc

Foul appearance hide fair reality!
Angelina75 is offline   Reply With Quote
Old 03-11-13, 01:31   #37
andjela pizelli
Moderator

andjela pizelli's Avatar

Registrovan: Nov 2006
andjela pizelli has disabled reputation

Sišli na more ... u Kotor i okolinu
andjela pizelli is offline   Reply With Quote
Old 21-03-16, 14:57   #38
selma55
MiM team Početnik

selma55's Avatar

Registrovan: Feb 2008
selma55 na dobrome putu
Default trn u oku

Quote:
Originally Posted by Zor_djevojka View Post
skidam vam kapu za sir, to je jedino za shta ve mogu pofalit..i pljevaljske tamburashe ...za ostalo nijesam nadlezhna...
Pljevljaka nijednog ne poznajem - ne chojkamo se, niti je kad moja noga krochila tamo..niti na $ever Crne Gore...

A cemu onda komentari kad tvoja nogica nije krocila na sjever MNE. U pravu si za sir, u pravu si za tamburase a neki nemaju bas nista pa se hvale

Tags
dje, pljevljaci, svi

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules