MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav > Zanimljivosti

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 23-10-11, 22:40   #1
Afrika
Hakuna Matata

Afrika's Avatar

Registrovan: Nov 2009
Afrika has disabled reputation
Default Jedna zanimljiva definicija ljubavi

Ljubav je... bolest zavisnosti?

Svetska zdravstvena organizacija prepoznala je ljubav kao mentalnu aberaciju. Od sada, ljubav se smatra "poremećajem privlačnosti i navike".
Pored ljubavi, u ovu grupu poremećaja spadaju i bolesti zavisnosti kao što su alkoholizam, narkomanija, kleptomanija, i kockanje.
Naučnici veruju da ljubav može da se uporedi sa opsesivno-kompulzivnim poremećajem. Štaviše, način na koji osoba voli može pomoći da se oceni stanje njegovog/njenog mentalnog zdravlja.

Ljubav otkriva ekstremne crte karaktera - i dobre i patološke. Najbolnije osećanje ljubavi primećeno je kod ljudi melanholične prirode, koji su osetljivi i depresivni, ali i žučnih ljudi, koji se lako razbesne čim naiđu na najmanje probleme.

Ne postoje lekovi da se izleči ljubav: problem zahteva pomoć kvalifikovanog psihologa.

http://www.smedia.rs/ona/vest/7788/L...avisnosti.html
Old 23-10-11, 22:59   #2
Čiko Vido
MiM team Forumaš i po'

Čiko Vido's Avatar

Registrovan: Nov 2008
Čiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjem

Ma da, vjerovatno će dodati i amandman tipa - jeste bolest ali ne, nikako nije bolest ako se radi o homoseksualnoj ljubavi, u tom slučaju to je normalno i poželjno zdravstveno stanje...
Old 24-10-11, 01:43   #3
Alessandra
Amor fati

Alessandra's Avatar

Registrovan: Mar 2011
Alessandra uskoro postaje slavan

Ljubav menja coveka, njegov zivot, njegov odnos prema okolini i prema samom sebi. To nije razlog da ljubav smatramo psihickom bolesti, ili mentalnim poremecajem. Medjutim, kao i u svemu, tako i u ljubavi, preterivanje ni na jednu stranu ne moze da izadje na dobro. Problem je u tome sto, kada se zaljubi, covek vise nije vlasnik svojih osecanja, ali je jos uvek vlasnik svog karaktera, pa tako ne mora da postane ni ubica, ni silovatelj. Licno mislim da emocije samo pojacavaju ono sto je i tako u coveku, kako god da se te emocije ispoljavaju. Moja teorija je, da kada se, na primer, zla osoba zaljubi, emocije u njoj jos pojacavaju to zlo, koje se ispoljava na razne nacine (spletke, namestanja, igre, podmetanje, zavist), ne mora uvek da bude rec o masovnom ubici. Dok, dobar covek postane jos bolji. Primer: JA, mozes na leba da me mazes trenutno.

Naravno da postoji odredjena zavisnost, jer, kada je covek zaljubljen, u njemu se luce endorfini koji izazivaju, radost, srecu, dobro raspolozenje, pozitivan stav prema zivotu. Covek voli da se tako oseca i lako potpadne pod tu zavisnost. Medjutim, i zavisnost treba klasifikovati. Mi smo zavisni od svega, od vazduha, od hrane, a kada se zaljubimo i od ljubavi. Ali, ni vazduh, ni hrana, ako se konzumiraju sa merom, nisu stetni po coveka i njegovo zdravlje. Tako je i sa ljubavlju.

Za ljubav ne znam da li je izleciva, mislim da nije, jer se kod ljubavi ne radi samo o fizickim manifestacijama, kao sto je lucenje endorfina, tu su involvirani procesi duha i duse koji se spajaju tom prilikom. Dok je zaljubljenost, koja ima veoma sicne efekte u pocetku, veoma lako izleciva. Bar je kod mene tako, da zaljubljenost biva kao presecena macem. Ostaje samo zalost za navikom, ali i to prodje tokom vremena.

Opsesivnost ljubavi je normalan proces u toku spajanja dusa dvoje koji se vole. Medjutim, jednostrana opsesivnost ne moze da bude zdrava za tu osobu, ali onda i nije rec o ljubavi, jer ljubav nije predmet koji se uzima i ostavlja ili koji postoji sam za sebe. Ljubav je biljka koja raste kada oseti eho osobe koju voli, to je njeno zalivanje i to joj odrzava zivot. Sama biljka bez zalivanja, umire, ona ne moze da postoji. Tako i opsesija samo na jednoj strani dovodi do katastrofe za tu osobu.

Nacin na koji osoba voli vise govori o njenom karakteru, nego o mentalnom zdravlju. Puno toga se danas gura u kalupe, ali ljubav, kako god da je okrenes, ne mozes da gurnes u kalup i da onoga ko ne pasuje u taj kalup proglasis mentalno bolesnim. Tako da o zavisnosti kada je rec o ljubavi tesko moze da se govori bez da se postave odredjeni parametri. To pitanje nije crno-belo ili kocka-krug, to je veoma slozeno pitanje u kome ljudska psiha igra samo jedan deo uloge.

A sto se tice svetske zdravstvene organizacije, ja sam veoma oprezna kada su u pitanju njihove izjave. Ova studija je jako povrsna, zvuci mi kao kada roditelji objasnjavaju detetu nesto. Bazira se samo na hemijskim procesima u organizmu i njihovom dejstvu na coveciju psihu, a to nije definicija ljubavi. Covek ima dusu, nije ni zivotinja, ni automat da bi njegove reakcije na ovaj nacin mogule da se klasifikuju, jer dusa ne moze da se izostavi kada je rec o ljubavi. WHO se ni do sada nije istakla nekim pametnijim poduhvatima, na protiv. Jedan od mnogih primera: pandemija svinjskog gripa i mahinacije u vezi sa time. Ovo kao da pripremaju teren za prodaju vakcine kako bi ljude izlecili od ljubavi.

Last edited by Alessandra; 24-10-11 at 01:47..
Alessandra is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 08:12   #4
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Registrovan: Jul 2007
seka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čeka

skup anonimnih zaljubljenika

"zdravo svima..zovem se seka..i ja sam zaljubljena.."

seka is offline   Reply With Quote
Old 25-10-11, 01:11   #5
Alessandra
Amor fati

Alessandra's Avatar

Zdravo Seko. Dobrodosla Seko.....

Last edited by Alessandra; 25-10-11 at 01:16..
Alessandra is offline   Reply With Quote
Old 25-10-11, 03:30   #6
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Registrovan: Dec 2010
Lady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čeka

Stvarno odličan humor, Seko.
Old 25-10-11, 15:35   #7
Afrika
Hakuna Matata

Afrika's Avatar

Registrovan: Nov 2009
Afrika has disabled reputation

Psihopatija bi po ovome bila normalno stanje.
Potpuno odsustvo emocija, nedostatak saosjecajnosti i sva ona druga emotivna stanja bliska ljubavi, a koja su u deficitu znaci da je covjek zdrav.
Homosexualizam je odraz zdravlja, heterosexualnost je passe
Osim sto u resavanju ovog golemog problema trebamo zatraziti pomoc kvalifikovanog lica, zivo me interesuje da li se oni extremniji slucajevi koji pate od ove teeeeeeske bolestine tretiraju medikamentima?
I'm eager to see what's next!
E, da.... I'm Africa, and I'm loveholic

Pardon, ali *ba nam kevu SZO
Old 25-10-11, 17:45   #8
Demo
MiM team Guru

Demo's Avatar

Registrovan: Sep 2010
Demo has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by Afrika View Post
Osim sto u resavanju ovog golemog problema trebamo zatraziti pomoc kvalifikovanog lica, zivo me interesuje da li se oni extremniji slucajevi koji pate od ove teeeeeeske bolestine tretiraju medikamentima?
Ofkors, ne samo ekstremniji, svi koji svoje stanje smatraju teškim za izdržat. Nu ti lijek
Demo is offline   Reply With Quote
Old 25-10-11, 18:14   #9
anon1
Super Moderator

anon1's Avatar

Registrovan: Sep 2006
anon1 has disabled reputation

Jos je dobro dok zaljubljene salju psihologu, kad pocnu da idu kod psihijatra e to ce biti ono pravo Bice tu da lud zbunjenoga... iskoristi na brzinu

Ova SZO pocinje ozbiljno da zabrinjava...

anon1 is offline   Reply With Quote
Old 25-10-11, 21:50   #10
Alessandra
Amor fati

Alessandra's Avatar

Quote:
Originally Posted by Demo View Post
Ofkors, ne samo ekstremniji, svi koji svoje stanje smatraju teškim za izdržat. Nu ti lijek
Jeli moguce? A ovo je najjace: http://www.amorex.eu/dosage.html
Old 25-10-11, 23:54   #11
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Registrovan: Dec 2010
Lady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čeka

Nisam sigurna da je smesno.
A brushalter od 2,5 miliona dolara...

To je ono sto ja pricam godinama, al mi niko ne veruje.
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules