MADEinMONTENEGRO.com Capital Logistic

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Sport > Ostali sportovi

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 14-01-13, 13:00   #1
Sanuška
Tempus fugit

Sanuška's Avatar

Registrovan: Jul 2008
Thanks (Received): 116
Likes (Received): 2714
Sanuška has disabled reputation
Default Evropska liga-Odbojka

Crnogorski odbojkaši igraće Evropsku ligu

Prvi put u istoriji, crnogorski odbojkaši igraće Evropsku ligu, koja počinje sredinom juna, saopšteno je iz Evropske odbojkaške konfederacije.

Od obnavljanja državne samostalnosti, nakon učešća Budućnosti i Budvanske rivijere u Ligi šampiona, to je, svakako, najznačajnija vijest na našu odbojku koja je već neko vrijeme “na aparatima”, bez rezultata na klupskom i reprezentativnom planu.
U Luksemburgu, sjedištu CEV-a, obavljen je i žrijeb grupa, i na osnovu rejtinga reprezentacija na rang listi CEV-a, pa će Crna Gora igrati u grupi B sa Španijom, Češkom i Mađarskom. U grupi A su Slovačka, Belgija, Austrija i Danska, te u grupi C Turska, Portugal, Izrael i Bjelorusija.

Evroliga će se igrati turnirski, pri čemu će svaka država biti domaćin jednog turnira. Prvi turnir u grupi B igra se u Mađarskoj, od 13. do 16. juna, drugi u Španiji (20 – 23. jun), Crna Gora je domaćin trećeg (27 – 30. jun), a posljednji se igra u Češkoj, od 4. do 7. jula.
Finalni turnir Evrolige igraće se u turskoj Bursi, 13. i 14. jula, a na njemu će učestvovati prvoplasirane selekcije iz sve tri grupe, te Turska kao organizator. U slučaju da Turska bude prvoplasirana u svojoj grupi, na finalni turnir će se plasirati i najbolja drugoplasirana selekcija iz sve tri grupe.

Pobjednik Evropske lige dobiće šansu da se bori za ulazak u Svjetsku ligu, u baražu sa posljednjeplasiranom ekipom iz tog takmičenja.

Last edited by Dekster; 14-01-13 at 14:13..
Sanuška is offline  
Reply With Quote
Post Thanks / Like - 0 Thanks, 1 Likes, 0 Dislikes
Likes nero Liked
Old 15-06-13, 10:30   #2
Sanuška
Tempus fugit

Sanuška's Avatar

Današnjom utakmicom protiv Mađarske, odbojkaši Crne Gore debitovaće u Evropskoj ligi. Osim novog takmičenja, za izabranike Nikole Matijaševića nepoznanica su i sopstvene mogućnosti, posebno nakon promjena u sastavu po završetku neuspješnog kvalifikacionog turnira za Svjetsko prvenstvo.

Novi crnogorski selektor je nakon turnira u Skoplju izostavio Sima Dabovića i Marka Bojića, zbog povrede ramena nema ni prvog korektora Miloša Ćulafića...U Evropskoj ligi biće testirana nova pravila. Prva četiri seta igraće se do 21. poena, dok ostaje da se peti set igra do 15. Umjesto dosadašnja dva tehnička tajm-auta, na 8. i 16. poenu, u Evroligi će biti samo jedan, na dvanaestom, osim u odlučujućem setu... Takođe, vrijeme između završetka prethodnog poena i sudijskog znaka za naredni skraćeno je na maksimum 10 sekundi, što bi trebalo da ubrza igru.

Raspored

Danas

Španija – Češka (15.30)

Mađarska – Crna Gora (18.00)

Sjutra

Crna Gora – Češka (15.30)

Mađarska – Španija (18.00)

Ponedjeljak

Crna Gora – Španija (15.30)

Češka – Mađarska (18.00)

srecno!!

Sanuška is offline   Reply With Quote
Old 15-06-13, 10:30   #3
Sanuška
Tempus fugit

Sanuška's Avatar

Današnjom utakmicom protiv Mađarske, odbojkaši Crne Gore debitovaće u Evropskoj ligi. Osim novog takmičenja, za izabranike Nikole Matijaševića nepoznanica su i sopstvene mogućnosti, posebno nakon promjena u sastavu po završetku neuspješnog kvalifikacionog turnira za Svjetsko prvenstvo.

Novi crnogorski selektor je nakon turnira u Skoplju izostavio Sima Dabovića i Marka Bojića, zbog povrede ramena nema ni prvog korektora Miloša Ćulafića...U Evropskoj ligi biće testirana nova pravila. Prva četiri seta igraće se do 21. poena, dok ostaje da se peti set igra do 15. Umjesto dosadašnja dva tehnička tajm-auta, na 8. i 16. poenu, u Evroligi će biti samo jedan, na dvanaestom, osim u odlučujućem setu... Takođe, vrijeme između završetka prethodnog poena i sudijskog znaka za naredni skraćeno je na maksimum 10 sekundi, što bi trebalo da ubrza igru.

Raspored

Danas

Španija – Češka (15.30)

Mađarska – Crna Gora (18.00)

Sjutra

Crna Gora – Češka (15.30)

Mađarska – Španija (18.00)

Ponedjeljak

Crna Gora – Španija (15.30)

Češka – Mađarska (18.00)

srecno!!

Old 15-06-13, 11:03   #4
Derek_Trotter
Ko reskira profitira!

Derek_Trotter's Avatar

Registrovan: Mar 2006
Thanks (Received): 65
Likes (Received): 1439
Derek_Trotter dragulj među dragim kamenjemDerek_Trotter dragulj među dragim kamenjemDerek_Trotter dragulj među dragim kamenjemDerek_Trotter dragulj među dragim kamenjemDerek_Trotter dragulj među dragim kamenjemDerek_Trotter dragulj među dragim kamenjemDerek_Trotter dragulj među dragim kamenjemDerek_Trotter dragulj među dragim kamenjemDerek_Trotter dragulj među dragim kamenjemDerek_Trotter dragulj među dragim kamenjemDerek_Trotter dragulj među dragim kamenjem

U ovoj grupi je realno jedino da dobijemo Madjare.
Kviz u sve 16 | Upisi BESPLATNO osnovne podatke o firmi
Derek_Trotter is offline   Reply With Quote
Old 15-06-13, 23:42   #5
Rakoon
jagnjeca brigada

Rakoon's Avatar

Registrovan: Oct 2007
Thanks (Received): 8
Likes (Received): 1259
Rakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjem

realno je samo da ce OSCG bankrotirati kroz euro ligu. za mjesec dana , za one koji ne znaju, OSCG je ostao bez selektora (dobro, zamijenjen je), direktora i genseka. eto tako
Rakoon is offline   Reply With Quote
Old 17-06-13, 15:14   #6
Derek_Trotter
Ko reskira profitira!

Derek_Trotter's Avatar

Registrovan: Mar 2006
Thanks (Received): 65
Likes (Received): 1439
Derek_Trotter dragulj među dragim kamenjemDerek_Trotter dragulj među dragim kamenjemDerek_Trotter dragulj među dragim kamenjemDerek_Trotter dragulj među dragim kamenjemDerek_Trotter dragulj među dragim kamenjemDerek_Trotter dragulj među dragim kamenjemDerek_Trotter dragulj među dragim kamenjemDerek_Trotter dragulj među dragim kamenjemDerek_Trotter dragulj među dragim kamenjemDerek_Trotter dragulj među dragim kamenjemDerek_Trotter dragulj među dragim kamenjem

Pobijedili smo madjare 3-0 od Ceha izgubili 3-1 i sad trenutno vodimo protiv Spanije sa 2-0 u setovima
Kviz u sve 16 | Upisi BESPLATNO osnovne podatke o firmi
Derek_Trotter is offline   Reply With Quote
Old 22-06-13, 15:52   #7
Sanuška
Tempus fugit

Sanuška's Avatar

Crna Gora - Češka 1:3 (21:16, 14:21, 14:21, 17:21)
Crna Gora turnir završava sjutra (15 časova) utakmicom protiv Mađarske, koja od 18 časova igra sa Španijom.

Old 30-06-13, 22:06   #8
Sanuška
Tempus fugit

Sanuška's Avatar

Odbojkaška reprezentacija Crne Gore trijumfovala je u meču protiv Češke, u dramatičnoj utakmici, rezultatom 3:2 (21:16, 16:21, 18:21, 21:18, 18:16).

Ovo je prvi trijumf naših odbojkaša u istoriji susreta sa selekcijom Češke.

Naša reprezentacija se nakon ove pobjede nalazi na drugom mjestu na tabeli i ima šansu da, teoretski, napravi čudo i nakon finalne serije u Češkoj izbori plasman na završni turnir. Nakon odigrana tri turnira Crna Gora je zabilježila šest pobjeda i tri poraza.

Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules