MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Muška zona

Notices

Muška zona Prostor za lovačke i slične priče :D

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 31-05-15, 20:54   #1361
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Registrovan: Sep 2008
nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru
Send a message via Skype™ to nihil

Quote:
Originally Posted by alea View Post
Pare su nesto sto hrani nase porodice, pa i nas same.
Ne vidim zasto bi u tom kontekstu "njegove pare" bile nesto posbno, kao da je to neki raritet? Ili nesto sto je bogom dano, posebno, nesvakidasnje, pa samo neka vreba iz budzaka da mu ih ukrade? Zaradjivati i primati platu u novcu je nesto sto je zrelom coveku sasvim normalna stvar. Nista specijalno.
Riječ je o kontrolisanju novca kojeg on zarađuje, a ne o bilo kojem novcu za bilo koje namjene. Ne radi se tu o novcu koji hrani porodicu, već o onome koji preostaje kao višak, a kojeg je zaradio on, jer se posvetio poslu više nego porodici. No, njegova "gospođa" koja je s njim zbog toga što je bio paraš nije zadovoljna time da bude kući, brine o djeci i lakira nokte, već bi da prati njegove finansije i njegovo kretanje. E pa trebala je o tome prije da misli...
Quote:
To sto si napisao je meni u najmanju ruku - jadno, i ja znam da vecina muskaraca ne razmislja na takav nacin.
Jadno je što ti sebi daješ za pravo da me direktno uvrijediš. Ne samo da je jadno, no i primitivno tako raspravljati. ... Ti si napisala da se muškarci obično ostvaruju kroz materijalnu stranu, a sada pišeš da većina muškaraca ne razmišlja na takav način da misli na materijalnu stranu?! I pitaš nas za naše mišljenje, a kad ja navedem svoje ti počneš direktno da vrijeđaš. Pa još pišeš o nekavoj zrelosti. Najočigledniji pokazatelj nezrelosti jeste direktno vrijeđanje. ... Najprije lajkuješ lika koji ono što sam napisao nazove ljigavim, a onda ti tome još dodaš da je to jadno. Tipičan primjer nezrelog pubertetlijskog ponašanja. Fizički izađu iz puberteta, ali psihički nikada.
Quote:
Koliko ja znam, vecina zrelih muskaraca voli svojim zenama da priusti "nesto" u zavisnosti od svojih mogucnosti. I oseca se vrlo lepo u trenutku kada necim obraduje zenu koju voli. Neki ce zeni koju voli priustiti jednom nedeljno lep rucak u restoranu, ili nesto sto zna da ce nju obradovati, a neki ce svojoj dragoj priustiti nove jagodice, usne ili silikone.
Eto to je nezrelo. Što muškarac treba da ženi "priušti nešto"? Da ona nije maloljetna ili nesposobna da sebi prušti to što joj treba? Zar ne bi trebalo da uzajamno poklanjaju jedno drugom sebe i svoje vrijeme, pa i stvari, a ne on njoj treba i još da se raduje tome?! Zar nije nezrelo nekoga "obradovati" kupovinom stvari i svakojakih proteza, umjesto da on sam o sebi vodi računa? Pa ne pokazuje se zrelost kupovinom i poklanjanjem stvari. Dapače, upravo to je nezrelost.
Old 31-05-15, 21:03   #1362
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru

Quote:
Nihile, ti u svakom mogucem postu koji si napisao vredjas i degradiras zenski rod...i jedno sasvim normalno zensko pitanje si takodje iskorstio da izneses, po ko zna koji put svoje frustracije zenskim rodom...
Ja ne vrijeđam nikoga direktno i konkretno, a to što sam iznio mišljenje ko pokazuje kako žene materijalno iskorišćavaju svoje muškarce nije nikakva novost, već opšte mjesto. Pitanje koje si postavila je upravo primjer jednog takvog iskorišćavanja, gdje se žene pozivaju na ljubav kada muškarca ne mogu finansijski kontrolisati. Tvoje pitanje je upravo to što kažeš, primjer ženske frustriranosti zbog nemogućnosti kontrolisanja muškaraca u finansijskom i svakom drugom smislu. I zaista jeste frustrirajuće koliko žene pričaju o ljubavi, a koliko pod tim misle na novac, poklone, materijalne stvari i sl.
Dakle, tvoje frustracije nisu ništa bolje od mojih, ali ja tebe ne nazivam ni ljigaom ni jadnom, kao što si ti ovdje pozdravila lajkujući post u kojem se moji postovi nazivaju ljigavim, a ti ih kasnije u svom postu nazivaš jadnim. Aloooo. To je direktna lična uvreda, a ne iznošenje nekog mišljenja o polu koje je neprijatno. Trebala bi da tu razliku prepoznaš. Uglavnom, obrišite onu uvredu na moj račun, da ja na njegov račun ne uputim salvu uvreda.
Old 02-06-15, 15:50   #1363
glo
MiM team Guru

Registrovan: Dec 2008
glo has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by nihil View Post
Ja ne vrijeđam nikoga direktno i konkretno...
jbg, tvoj život između čojstva i mila je k'o teniski meč iz prvog reda. ušinućeš vrat negde na putu levo-desno.
čuvaj se lirski romantičaru, 21. je.
dobra ale iz dosade često lovi albatrose ...

kamo pretnja iz #1359? maca pokakila tastaturu?
glo is offline   Reply With Quote
Old 02-06-15, 23:42   #1364
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Quote:
Originally Posted by glo View Post
jbg, tvoj život između čojstva i mila je k'o teniski meč iz prvog reda. ušinućeš vrat negde na putu levo-desno.
čuvaj se lirski romantičaru, 21. je.
dobra ale iz dosade često lovi albatrose ...

kamo pretnja iz #1359? maca pokakila tastaturu?
Evo ga opet da malo uvrijedi retorikom dostojnom uličnog prodavca probušenih kondoma. Batali raspravljanje o životima drugih i posebno baljenjem čojstvom, jer je to za tebe nepoznata riječ. Prepotentno vrijeđanje odlika je impotentnih kompleksaša. ... A evo, dobijaš svoju porciju nazad. Što si sijao to ćeš i da žanješ sa te tvoje tastature sa sve mačkom. ... Ovo nije prijetnja, ovo je milo za drago, samoodbrana, kad već admini ne rade svoj posao.
Old 05-06-15, 21:12   #1365
ibis
MiM team Expert

ibis's Avatar

Registrovan: Dec 2013
ibis svjetlost u tuneluibis svjetlost u tuneluibis svjetlost u tuneluibis svjetlost u tuneluibis svjetlost u tuneluibis svjetlost u tuneluibis svjetlost u tuneluibis svjetlost u tuneluibis svjetlost u tuneluibis svjetlost u tuneluibis svjetlost u tunelu

Quote:
Da li vam je vazniji status, novac, ili ljubav, da imate partnera sa kojim ste sretni?
Muskarci se obicno ostvaruju kroz materijalnu stranu mnogo vise nego kroz emotivnu, ali me zanima vase misljenje.

Da li biste zrtvovali ljubav radi potrage za parama i uspehom ili ne?
Mislim, draga da to nema veze sa polom. Covek hijerarhijski zadovoljava svoje potrebe. Na prvom mestu su uvek stvari vezane za opstanak, sto naravno podrazumeva novac. Tek kada su one zadovoljene, osoba je u stanju da usmeri resurse, vreme i energiju, na druge vrste potreba.

Jedino po cemu se razlikujemo je sto mozda muskarci misle da im neophodno vise novca, bilo to realno ili ne.
ibis is offline   Reply With Quote
Old 05-06-15, 21:57   #1366
glo
MiM team Guru

to sin by silence, when we should protest, makes cowards out of men
Old 06-06-15, 07:47   #1367
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

"Naša potrošačka i tržišna privreda temelji se na ideji da se sreća može kupiti, kako se sve može kupiti. I kada se za nešto ne mora plaćati novcem, onda to ne može da učini srećnim. Ali, da je sreća nešto sasvim drugo, nešto što proizlazi iz vlastitog napora, iz unutrašnjosti bića i da ne košta ništa, da je sreća nešto najjeftinije što postoji na svijetu, do toga se ljudi još nisu uzdigli." ― Erich Fromm
Old 06-06-15, 09:39   #1368
ibis
MiM team Expert

ibis's Avatar

ibis svjetlost u tuneluibis svjetlost u tuneluibis svjetlost u tuneluibis svjetlost u tuneluibis svjetlost u tuneluibis svjetlost u tuneluibis svjetlost u tuneluibis svjetlost u tuneluibis svjetlost u tuneluibis svjetlost u tuneluibis svjetlost u tunelu

Quote:
Originally Posted by nihil View Post
"Naša potrošačka i tržišna privreda temelji se na ideji da se sreća može kupiti, kako se sve može kupiti...." ― Erich Fromm
Budi ti srecan gladan, zedan, smrznut, bolestan.
Cvrc.
A sve to se kupuje novcem.

From je genije, ali ovaj pasus ne ide uz ovu temu.
Old 06-06-15, 13:17   #1369
glo
MiM team Guru

to je from rekao/pisao - nigde
Old 06-06-15, 17:46   #1370
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Quote:
Originally Posted by ibis View Post
Budi ti srecan gladan, zedan, smrznut, bolestan.
Cvrc.
A sve to se kupuje novcem.

From je genije, ali ovaj pasus ne ide uz ovu temu.
Samim tim što sebi možeš da kupiš jelo i piće, drva i struju, kuću, pa i ljekara da te liječi, ne znači da si srećna, jer se sreća ne kupuje, baš kao ni ljubav. Nigdje ti ne piše da je srećan onaj ko je gladan, žedan, smrznut, bolestan i sl., već da se sreća ne može kupiti.
From nije genije, već sjajan naučnik, psihoanalitičar koji se bavio pitanjima koje je postavila alea. Njegove knjige "Imati ili biti" i "Umijeće ljubavi" se bave pitanjem odnosa ljubavi i materijalnog bogatstva.

A za glo(ginjavca) evo kako zvuče ove Fromove rečenice na njemačkom:

"Unsere Konsum- und Marktwirtschaft beruht auf der Idee, daß man Glück kaufen kann, wie man alles kaufen kann. Und wenn man kein Geld bezahlen muß für etwas, dann kann es einen auch nicht glücklich machen. Daß Glück aber etwas ganz anderes ist, was nur aus der eigenen Anstrengung, aus dem Innern kommt und überhaupt kein Geld kostet, daß Glück das "Billigste" ist, was es auf der Welt gibt, das ist den Menschen noch nicht aufgegangen."

Erich Fromm (1900-80), amerik. Psychoanalytiker dt. Herkunft sein letztes Interview in "Stern", 1980.
Old 06-06-15, 19:50   #1371
ibis
MiM team Expert

ibis's Avatar

Last edited by ibis; 06-06-15 at 20:05..
Old 06-06-15, 20:26   #1372
glo
MiM team Guru

da ne znam da si revijalni wannabe intelktualac tipa "od svačeg po malo, od svega - ništa" mislio bih da si manipulator s namerom.

ae sad ceo pasus pročitaj, ne izvlači iz konteksta i ne bacaj citate okolo. iritiraš, misliće neko da si obrazovan, načitan i da sijaš diskurs ž/m odnosi, a tobom samo upravlja patološka želja da kinjiš žene.

a sada lepo block i glo-ginjavcu više poganiti monitor nećeš smešnim fontom za privlačenje pažnje. crni čoveče, tebe nisu/niko ne voli, spavaš li uopšte? odgovor ne piši, videti ga neću.
Old 06-06-15, 23:06   #1373
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Quote:
Originally Posted by glo View Post
da ne znam da si revijalni wannabe intelktualac tipa "od svačeg po malo, od svega - ništa" mislio bih da si manipulator s namerom.

ae sad ceo pasus pročitaj, ne izvlači iz konteksta i ne bacaj citate okolo. iritiraš, misliće neko da si obrazovan, načitan i da sijaš diskurs ž/m odnosi, a tobom samo upravlja patološka želja da kinjiš žene.

a sada lepo block i glo-ginjavcu više poganiti monitor nećeš smešnim fontom za privlačenje pažnje. crni čoveče, tebe nisu/niko ne voli, spavaš li uopšte? odgovor ne piši, videti ga neću.
Jopet uvrede i ništa drugo. Znači, nakon što si ispalio laž, da prethodni citat ne pripada Fromu i ja te u tome demantovao svoju zlonamjernost pokrivaš bijegom. Ne postoji nikakva manipulacija u ovoj priči sa moje strane, već jasno ukazivanje na motivacije aleinog pitanja, a njih ima dubinski u arhetipovima ženske uloge.
Moja želja je da demistifikujem muško-ženske odnose, da ih razgolitim i učinim jasnim, da sa njih skinem velove predrasuda i stereotipa, zabluda, odnosno, da se među polovima ukine patologija sukobljavanja i nasilja, manipulacija i laži.
A ne pišem ja glou ovo zato što se nadam da će on nešto razumjeti i biti spreman na raspravu, već ostalima koji eventualno budu čitali. Treba ima skrenuti pažnju na štetnost stila u kojem se neznanje brani uvredama, te da se tom pristupu vazda treba suprotstaviti argumentima i ne treba popuštati, jer mnogo je lažnosti u svijetu u kojem smo prolaznici.
Old 07-06-15, 10:33   #1374
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Quote:
Originally Posted by ibis View Post
Old 19-06-15, 08:30   #1375
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

Mužjaci, ležite u krevetu između Eltona Johna i manekenke Adriane Lime.
Kome ćete okrenuti leđa?
Old 19-06-15, 08:37   #1376
glo
MiM team Guru

ako mi je ispred AL, nek košta šta košta pa makar mi i EJ bio na vr' goozice
Old 06-07-15, 08:21   #1377
Calathea
MiM team Expert

Calathea's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Calathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjem

Momci, perete li kosu u frizerskom salonu? Mislim da samo dodjete da operete kosu, nikakva druga usluga?
Old 06-07-15, 21:11   #1378
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

Registrovan: Aug 2008
laufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čeka

andjeli stobom, a ko kosu pere po narodu? kosase kuci pere, u svoje kupatilo, pored svoje fine toalete i radnog stola za docerivanje, cus, neno imamo vremena ic po gradu i onako iz dosade ajda pojenom operemo kosu, ajmo drustvo, casti veljko il lazar, il nikola, il safet, il djon. ajmo, pa svi uletimo i zauzmemo najsiru lozu a pranje kosee. svastali izmisljate samo dabise osjetili evropski, a prslija gaca i carapa u narod idete, ove glume i drame nasvijet nema. (ilti to nagonis musterije nekoj odavde odivi, kojabe imala vise posla kadbijojse vise dolazilo na pranje kosee od muskija, no na vaksiranje one rabote zenama, jer je i to uslo u modu?)
Old 07-07-15, 19:09   #1379
Čiko Vido
MiM team Forumaš i po'

Čiko Vido's Avatar

Registrovan: Nov 2008
Čiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by Calathea View Post
Momci, perete li kosu u frizerskom salonu? Mislim da samo dodjete da operete kosu, nikakva druga usluga?
Ja lično ne nikad, čak ni kad sam dugu kosu nosio. To mi djeluje i kao pederisanje i kao bačanje para, vjerovatno mi nikad ne bi ni palo na pamet da razmišljam o tome, da jednom nisam bio kod frizera kad dođe jedan polu-visoki Državni Činovnik da mu operu kosu jer "važan sastanak, delegacija, komisija". Te mu oni opraše, te ja malo razmislih o tome i zaključih da pranje kose kod frizera baš i priliči tim dojuče gologuzanima koji su se progospodili od državnih para, pa sad izigravaju plavu krv, cijeđena pomorandža, kapreze samo s ovim uljem a plodovi mora samo s onim vinom, naviklo se od malena na losos, a'e mrš.
Old 08-07-15, 08:39   #1380
Calathea
MiM team Expert

Calathea's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Calathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by Čiko Vido View Post
Ja lično ne nikad, čak ni kad sam dugu kosu nosio. To mi djeluje i kao pederisanje i kao bačanje para, vjerovatno mi nikad ne bi ni palo na pamet da razmišljam o tome, da jednom nisam bio kod frizera kad dođe jedan polu-visoki Državni Činovnik da mu operu kosu jer "važan sastanak, delegacija, komisija". Te mu oni opraše, te ja malo razmislih o tome i zaključih da pranje kose kod frizera baš i priliči tim dojuče gologuzanima koji su se progospodili od državnih para, pa sad izigravaju plavu krv, cijeđena pomorandža, kapreze samo s ovim uljem a plodovi mora samo s onim vinom, naviklo se od malena na losos, a'e mrš.
Ista stvar!

Ja kod moje frizerke poslom, ona pere cojku kosu! Zapanjena pitam je li to ona pocela da sisa muskarce, a sebe presabiram vidim li dobro, kad ona veli: "Ne, ne, on samo da opere kosu..." Te on oprane kose izadje iz salona uz smijesak, ne cuh sta bi povod.

Cojka znam, javna je licnost, da me pljunes ne bih sad mogla da se sjetim ko je i kako se zove, bice da je onda politicar cim mi nije vazan.

Dodjem kuci, pitam muza je li on kad vidio cojka da pere kosu u salonu, on veli da nije, ali da se ne bi zacudio, nemaju ljudi vremena, takav je moj cojek, on za sve ima razumijevanja, na celu sa mnom, a ja opet mislim, jebemmuoca, ako si momak mlad, sto ce reci tu do 45 godina u dupe, idi kuci istusiraj se i operi i tu kosu, sta ti se to zove, peres kosu po salonima...

Tags
Žene pitaju, muškarci odgovaraju..., muškarci, odgovaraju, pitaju, Žene

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules