MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Zdravlje i ljepota > Medicina

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 20-02-13, 17:38   #1
Aritmije
henri_kinaski henri_kinaski is offline 20-02-13, 17:38

Pozdrav ljudi,
ne preferiram medicinu preko foruma, ali posto medju vama ima ljekara vjerovatno, zanima me misljenje. Bavio sam se sportom profesionalno 10-tak godina, a onda sam prosle godine morao naglo da prekinem zbog povrede. nakon pola godine od povrede, javljaju mi se aritmije od kojih cu da poludim. svakodnevno skoro. prvo sam to povezivao sa naporima i stresom na poslu(kojeg stvarno ima preko svake humane mjere, u neogranicenim kolicinama), a onda sam odlucio da potrazim i pomoc ljekara, jer srce jednom otkida. Mislio sam da mi se aritmije javljaju samo pri nervozi(koje, kako sam rekao ima bas puno, svakodnevno), a onda sam, pokusavajuci malo da se vratim neki rekreativnim aktivnostima - primjetio da mi se javljaju i kad pocnem vjezbe, pa ih nema dok traju vjezbe(ili ih ja ne osjecam) i onda opet kad zavrsim vjezbe, dakle pola sata, sat, nakon zavrsetka zadnje vjezbe i one traju mozda nekih sat vremena i stanu. malo je reci da sam napunio gace pri svemu ovome, pa sam odlucio da strogo mirujem, ali sam onda primjetio i da se javljaju bez pravila- dok sjedim kuci gledam tv, citam knjigu...ne znam. najbolje od svega je sto ja ne osjecam nikakvu nemoc u misicima, grudima itd itd, sasvim sam regularan, samo cujem kako srce lupa svoju politiku. ove zajebancije traju nekih skoro godinu dana,i bas bih volio da se otarasim te muke. nisam pusac, ne pijem previse (mozda samo za vikend, i to ne previse, nikad se ne napijam)i nemam jos 30 godina. doktori su mi rekli da su vjerovatno zivci, ali predugo to traje. drzao sam holter i radio sam test opterecenja - za test opterecenja mogu da kazem da sam namjerno bio mjesec dana ranije neaktivan, da bi bio u sto goroj kondiciji, da se pokaze neka slabost, bolest ako je ima. ako iko ima ista da mi preporuci, predlozi, uputi, bio bih zahvalan jer me ovo poludje. hvala unaprijed ljudi.

"holter monitoringa registruje se sinusni ritam prosjecne fr 60/min, min fr 33/min max 121/min. Registrovano je 1960 VES iz dva fokusa, od cega 3 cupleta, 167 SVS. Nisu registrovane znacajne pauze."

"Ergometrijski test po brucu, IV stepen, fr 180/min.
Test je prekinut u 10.toj minuti, na IV stepenu opterecenja zbog postizanja max fr. U toku testa nije bilo bolova u grudima. Na pocetku testa registruju se ceste VES, koje se smanjuju tokom testa i nestaju pri vecem opterecenju. Javljaju se nakon testa u mirovanju, monomorfne, ceste povremeno cupleti i tripleti. Nisu registrovane signifikantne promjene u ST-T. TA adekvatno rasla. Ostvaren rad koji odgovara 9,9 METS-a. Test je negativan na provociranu mikardnu ishemiju. Zabiljezen veliki broj VES u odmoru, monomorfnih, kupleti i tripleti"

henri_kinaski
MiM team Početnik
Registrovan: Mar 2011
Thanks (Received): 0
Likes (Received): 1
Pregledi: 2090
Reply With Quote
Old 20-02-13, 20:31   #2
tinky
ツ ♫ ツ♫ ツ

tinky's Avatar

Registrovan: Nov 2008
Thanks (Received): 31
Likes (Received): 959
tinky has disabled reputation

relativno cesta pojava kod mladih ljudi nakon prestanka bavljenja sportom...pretpostvaljam da je cijela kardioloska obrada zavrsena, laboratoriski nalazi i hormoni stitaste zlijezde radjeni? ultrazvuk srca uredan? terapija nikakva ili ,eventualno, neki od beta blokatora?
tinky is offline   Reply With Quote
Post Thanks / Like - 0 Thanks, 2 Likes, 0 Dislikes
Old 20-02-13, 21:43   #3
nisan
charlie

nisan's Avatar

Registrovan: Nov 2007
Thanks (Received): 3
Likes (Received): 314
nisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu auru

VES su ventrikularne ekstrasistole tj. aritmija koja potiče iz komore, za razliku onih koje potiču iz predkomore, neprijatnije su i rekla bih ozbiljnije. ne bih da te plašim ali svakako mislim da treba da nastaviš sa posjetama specijalisti dok ti ne prezentira cijelu sliku o problemu i dok ne nađete rješenje.

dugo godina sam se liječila od ovog problema i pila beta blokatore koji smiruju ovakvo preskakanje odnosno obrnut ritam srca. vremenom sam prestala da koristim tablete i bilo mi je dobro mada i sad ponekad osjetim to preskakanje.

kao dodatak liječenju možeš da uzimaš koenzim Q10, ali se svakako posavjetuj i o tome sa doktorom.
ako si za alternativnu, narodnu medicinu imaš korjen koji se kupuje na pijaci kod teta i zove se srčanik. stavlja se u šljivu, dobru domaću rakiju. o svemu tome možeš dosta naći na netu ili mi piši na PP.

ja sam sve nabrojano koristila godinama unazad a Q10 i dan-danas pijem redovno svaki dan

nešto više o VES http://www.simptomi.rs/index.php/bol...beograd-srbija

nisan is offline   Reply With Quote
Post Thanks / Like - 0 Thanks, 2 Likes, 0 Dislikes
Old 21-02-13, 10:33   #4
henri_kinaski
MiM team Početnik

henri_kinaski nepoznate kvantitete u ovom trenu

tinky jeste, u pravu si - uradio sam sve te nalaze, preglede, ultrazvuke, hormone, viruse (koksaki sam samo radio) - nalazi su mi potpuno ok. i dr su mi rekli da ne treba nista od terapije, da mogu da radim umjerene fizicke aktivnosti (pa radim jogu, sklekove, neka istezanja...nadam se da me nece naci nasmijanog od toga ) ne trcim, a i plivanje i voznju biciklom sam batalio. ne znam, od straha. rekli su mi da malo smirim zivce... jedna doktorka mi je dala ritalmex da pijem, ali rekla je da ona nije ekspert sa srcani ritam, pa je drugi koji je kao ekspert za to - rekao da to ukinem i da za sad nista. da li moze biti da mi se aritmije javljaju od povrede kicme, s obzirom da sam sport morao da batalim zbog povrede vratnih prsljenova?

nisan reci mi da li ti je sad ok? i ako nije previse direktno, koliko si imala godina kad su ti se javile, a koliko imas sad? iskren da budem vise volim te narodne stvari nego ljekove, koji izazivaju vise stete nego koristi.

meni kad se jave, a opet nema nekog pravila, hvata me neprijatnost i panika, kao neko blago stanje euforije, ne znam ni sam. hvala ljudi na odgovorima
henri_kinaski is offline   Reply With Quote
Old 21-02-13, 11:20   #5
tinky
ツ ♫ ツ♫ ツ

tinky's Avatar

Registrovan: Nov 2008
Thanks (Received): 31
Likes (Received): 959
tinky has disabled reputation

Ritalmex je antiaritmik (genericko ime meksiletin) i u principu on se vrlo rijetko daje zbog svojih nezeljenih dejstava a jedno o njih je upravo proaritmogeno. Poremecaj srcnog ritma se ne javlja zbog povreda vratnih prsljenova. Srce samo proizvodi svoj ritam pomocu cvorova i celija koji se nalaze u njemu samom. Neka desavanja u organizmu mogu da uticu na rad npr. preko hormona.

Ventrikularne ekstrasistole kod mladih ljudi su cesta pojava i svi mi ih imamo svakodnevno samo sto ih vecina ne osjeca.

Ako nema nikakvih organskih ostecenja na srcu (sto nema, vidjelo bi se na ultrazvuku) i ako su svi ostali nalazi uredni, pokusaj da se rasteretis. Imamo odlicne kardiologe, neki od njih su i doktorirali na aritmijama, da ima potrebe, sigurno te ne bi ostavili bez terapije i bez eventualnog elektrofizioloskog ispitivanja. Zivi normalno, ne osluskuj nonstop otkucaje, redovno se kontrolisi kod kardiologa i to je to. Tebi se ekstrasistole gube pri fizickom naporu sto je jos jedan povoljan momenat. Magnezijum moze da pomogne donekle u smanjenju tih tvojih osjecaja neprijatnosti. U slucaju omaglica, gubitka svijesti, bola u grudima, javi se ljekaru.

e da, pušenje i energetska pica ni pod razno. I dovoljno sna
tinky is offline   Reply With Quote
Old 21-02-13, 11:38   #6
nisan
charlie

nisan's Avatar

Registrovan: Nov 2007
Thanks (Received): 3
Likes (Received): 314
nisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by henri_kinaski View Post
.......

nisan reci mi da li ti je sad ok? i ako nije previse direktno, koliko si imala godina kad su ti se javile, a koliko imas sad? iskren da budem vise volim te narodne stvari nego ljekove, koji izazivaju vise stete nego koristi.

meni kad se jave, a opet nema nekog pravila, hvata me neprijatnost i panika, kao neko blago stanje euforije, ne znam ni sam. hvala ljudi na odgovorima
ja sam zakačila jak koksaki i aritmije su bile posljedica te virusne infekcije. bile su prilično jake čak do gubitka svijesti i morala sam da ih smirim tabletama. ovo ti pišem jer u tom smislu nisu bitne godine, bitan je moj virus

sada sam ok, kao što sam ti rekla povremeno ih osjetim ali sam naučila da sama sebe osluškujem i povremeno odem kod doktorke. znam da je neprijatno ali samo pokušaj da se umiriš na momenat i da ne paničiš

nisan is offline   Reply With Quote
Old 21-02-13, 14:53   #7
henri_kinaski
MiM team Početnik

henri_kinaski nepoznate kvantitete u ovom trenu

ljudi hvala vam jos jednom. bas stvara velike neprijatnosti...mozda cak i neki blagi napad panike kad uhvati - jer traje po sat vremena. ultrazvuk mi je uredan, to su prvo odmah uradili. takodje pitali su me da li imam bol u grudima, jesam li padao u nesvjestice, omaglice - nista od toga nisam imao. ubrzo cu ponoviti sve nalaze, eto cisto da se provjerim jos koji put, mada kao sto sam rekao - prilicno zdravo zivim - ne jedem crveno meso, furam bonela style )) ne pusim, a ni ne pijem, sem ako se ne racuna par piva jednom nedjeljno. mislio sam i ja da je ovo psiha samo, jer sam primjetio da krenu kad se iznerviram, ali me je frka pocela hvatati kad sam vidio da mi se malo u treningu javljaju, kad radim aerobne stvari.
nisan, ako ti nije problem, napisi mi par rijeci o tom srcaniku i sljivi na pp ) ne moze da skodi naravno) jos jednom hvala puno i nadam se da cemo uskoro komentarisati samo neke gluposti na ovom forumu
henri_kinaski is offline   Reply With Quote
Post Thanks / Like - 0 Thanks, 1 Likes, 0 Dislikes
Likes FLoRyy Liked
Old 28-05-13, 14:59   #8
Pancevo013
MiM team Početnik

Registrovan: May 2013
Likes (Received): 0
Pancevo013 nepoznate kvantitete u ovom trenu
Default Ritalmex 200 mg

Moze li mi neko reci ima li gdje u Crnoj Gori lijek Ritalmex u prodaji? Ovdje u Srbiji je deficitaran, a meni je neophodan. Pozdrav!
Pancevo013 is offline   Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules