MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Gastronomija

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 09-09-09, 08:35   #1
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Thanks (Received): 223
Likes (Received): 5136
Zor_djevojka has disabled reputation
Default Najneuspješniji kulinarski poduhvat

Vaš...
Izvolite se 'prosuti' ..da ako naučimo što na tuđim greškama

ja sam jednom 'mjesto prezle fiknula u tanjir mljevenu plazmu i šnicle fino 'okitila' istom i bačila u tiganj da se pohuju...
naravno, ne kapirajući da nešto nije u redu
kad sam servirala brat i otac su mi tražili malo šlaga ili šećera u prahu...

ne bi mi jasno što im bi, dok ih ne probah...
Voli te tvoja zver

Last edited by Zor_djevojka; 09-09-09 at 12:07..
Zor_djevojka is offline  
Reply With Quote
Old 09-09-09, 09:11   #2
Calathea
MiM team Expert

Calathea's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Thanks (Received): 67
Likes (Received): 568
Calathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auru

Ne racunajuci par puta slanu kafu (posljedica nezainteresovanosti za istu i identicnih zdjelica), jedna pita koja nikako nije htjela da se razvije, nego se tijesto stalno cijepalo i povlacilo u jos deblje. Đed me sve tješio da će biti dobra, ali nikako nije išlo.
Old 09-09-09, 09:11   #3
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Registrovan: Apr 2008
Thanks (Received): 7
Likes (Received): 41
Madagaskar uskoro postaje slavanMadagaskar uskoro postaje slavan

Bijah teke privedena nevjesta i trebah da ugostim svekra, svekrvu i đevere na večeru. Donijeli katunjani paket suvoga mesa pa ga je valjalo malo okrenut na tiganj a i ide sa kuvanom kobasicom i krtolom koju bijah već pristavila. Uz sve to ubačih u rernu kokošku???????? E sad neuštosana na novi šporet (munja nebeska) podcijenih ga i kad je počelo da plamti što iz rerne što sa ploče skočiše svi, zamalo vatrogasnu ne zvaše! Pečenica, vrat i pršuta je bila ka čips a jado kokoška ne bi veća od prepelice. I dan danas mi se sprdaju kako sam ih fino dočekala.
Madagaskar is offline   Reply With Quote
Post Thanks / Like - 1 Thanks, 0 Likes, 0 Dislikes
Thanks Zor_djevojka Thanked
Old 09-09-09, 09:36   #4
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

mojoj bivšoj koleginici je majka ostavila u zadatak da kad se vrne s posla (a imala je 29 godina) procijedi supu koju je skuvala i doda paštu..sve drugo je ona pripremila..
i ona dođe u kužinu, uzme onaj expres lonac, izbači kokošku iz njega - jer je kokošija DOMAĆA supa bila u pitanju, uzme cjediljku , stavi je iznad sudopere i svu supu procijedi kroz nju..i ona naravno ode u slivnik...
otac kad je vidio što je uradila, samo je najljubaznije zamolio da izađe iz kužine, isprati do sobe ka' šašavu i zamolio da ne pomalja nos u kužinu dok ne servira...
Vrištali smo joj od smijeha...
Voli te tvoja zver
Zor_djevojka is offline   Reply With Quote
Old 09-09-09, 09:45   #5
bloom
Moderator

bloom's Avatar

Registrovan: Aug 2008
Thanks (Received): 36
Likes (Received): 455
bloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu auru

Skuvala moja komšinica salamuru za sir ili ti raso što bi rekli u Pg i veli ćerki: "ubači mi jedno jaje u tu salamuru da viđu je li dobra" (jaje treba da pliva). Ova ladno slomi jaje i odsutno ga ubači: pljus, a mama umalo ne pljusnu u nesvijes!

Meni nisu uspjele tulumbe, a kad ih tetka pravi tako su jednostavne za napravit.
Old 09-09-09, 10:05   #6
Calathea
MiM team Expert

Calathea's Avatar

Calathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auru

Znam ja jednu sto je, ko sve za kuhinju neznavene zene,, htjela taze muža da ukljuci u te aktivnosti, je l`te, pa mu dala da prebere pirinač za pilav... Nakon pola sata, vraća se ona u kuhinju, kad on prebro tek šoljicu, jer odvaja zrno po zrno sa one gomile što mu je ona istresla...
Old 09-09-09, 11:02   #7
The cheljade
Bez piva ne biva!

The cheljade's Avatar

Registrovan: Mar 2009
Thanks (Received): 28
Likes (Received): 209
The cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auru

Nek' mu kaze sledeci put da se to ne prebira k'o pasulj....

Ima ljudi čiji je život trag vrelog železa u tle utisnut. Gde stupe, pod njima gori. Kad minu, dim spaljene zemlje dugo još vređa oči. Oni su kao zvezde čije rađanje vidimo milionima godina pošto su zgasle ali ga nikad ne čujemo. Smrt starog sunca izgleda kao rađanje novog; umiranje ovakvih ljudi uvek je rađanje novog i neizvesnog. Oni su bića Vatre. Vatra je njihov Element. Njihova priroda i sudbina.
B. Pekić
The cheljade is offline   Reply With Quote
Old 09-09-09, 12:02   #8
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Thanks (Received): 52
Likes (Received): 797
Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Ja ovih problema nemam, ne kuvam.
Posted via Mobile Device
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 09-09-09, 12:18   #9
bloom
Moderator

bloom's Avatar

bloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu auru

Kaže moja drugarica mužu:" ubaci viršle da se kuvaju", on malo promisli, prvi mu put, zna da s njih nešto treba da spane kad se kuvaju, pa ne razmišljajući mnogo ubači ih u provrelu vodu sa svim pakovanjem. Bio je to pravi kulinarski poduhvat stoljeća
Thanks Zor_djevojka Thanked
Old 09-09-09, 13:22   #10
Blade
Moderator

Blade's Avatar

Registrovan: Nov 2007
Thanks (Received): 1
Likes (Received): 94
Blade uskoro postaje slavanBlade uskoro postaje slavanBlade uskoro postaje slavan
Default nijesam ja

Je li ko kad propržio čitavu ribu(sa utrobom)? Jes jedna...
Blade is offline   Reply With Quote
Old 09-09-09, 13:25   #11
Calathea
MiM team Expert

Calathea's Avatar

Default isto nijesam ja

Čuš ribu, pile cijelo, jadna ne bila, još taze nevjesta, što reče Madge...
Old 09-09-09, 13:27   #12
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Registrovan: Apr 2008
Thanks (Received): 7
Likes (Received): 41
Madagaskar uskoro postaje slavanMadagaskar uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by Blade View Post
Je li ko kad propržio čitavu ribu(sa utrobom)? Jes jedna...
Jesam ja! UkLevu!
Madagaskar is offline   Reply With Quote
Old 09-09-09, 13:37   #13
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Thanks (Received): 34
Likes (Received): 408
sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

davno nedje slavismo neki od ranih djetinjih rodjendana i rijesim da svome, tada jedincetu, napravim reform tortu...onako ogromnu, duplu dozu...sve pripremim, ispecem kore, napravim fil koji se kuva na pari...nikad dotad nijesam kuvala filove na pari i ovaj sam toliko kuvala da se skoro u karamel pretvorio i lijepo isfilovala tortu, ubacila je u frizider i cekam da se stegne pa da je ukrasavam s ljubavlju...

proslo 2 sata i sva ponosna otvorim frizider da cojku, koji je taman dosa sa posla, pokazem umjetnicko djelo (bas tako sam ga zamisljala) kad unutra, svaka kora se prosula na svoju stranu!!! ka' da su se posvadjale, iskliznule, jedna lijevo, jedna desno, jedna unazadacke, a jedna put naprijed...
treba li vi pricat koliko sam suza prolila dok me cojak cesio i onda se lijepo odlucim da ne bacim tortu (to je bila bomba od cokolade, oraha i jaja) nego lijepo zasucem rukave, oblikujem je kao POLULOPTU, ukrasim obojanim narandzastim slagom, iscrtam braon linije i napisem braon slovima NBA...hahahahhaaha tako je REFORM TORTA postala kosarkaska lopta
Post Thanks / Like - 0 Thanks, 1 Likes, 0 Dislikes
Likes Zor_djevojka Liked
Old 09-09-09, 13:39   #14
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Thanks (Received): 50
Likes (Received): 1292
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by madagaskar View Post
Jesam ja! UkLevu!
Ukljeva nikad nije lijepa očišćena kad se prži, a oni drobovi grki joj daju jedinsten ukus.
Još metaše gradi u te,
Ljubim ti tvoje prekrasne skute.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 09-09-09, 13:40   #15
Blade
Moderator

Blade's Avatar

Blade uskoro postaje slavanBlade uskoro postaje slavanBlade uskoro postaje slavan

Mazohisto
Old 09-09-09, 13:42   #16
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Šta je, svilena leptir-mašno? Jesi li kad jela suve ukljeve? SVaka grkne od droba, i po tome je jedinstvena i odlična.
Još metaše gradi u te,
Ljubim ti tvoje prekrasne skute.
Old 09-09-09, 13:44   #17
The cheljade
Bez piva ne biva!

The cheljade's Avatar

The cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auru

Ja sam jednom po receptu pokusala napraviti neki cokoladni mus...na kraju je izgledao kao milk-shake od cokolade, pa sam ga popila

Ima ljudi čiji je život trag vrelog železa u tle utisnut. Gde stupe, pod njima gori. Kad minu, dim spaljene zemlje dugo još vređa oči. Oni su kao zvezde čije rađanje vidimo milionima godina pošto su zgasle ali ga nikad ne čujemo. Smrt starog sunca izgleda kao rađanje novog; umiranje ovakvih ljudi uvek je rađanje novog i neizvesnog. Oni su bića Vatre. Vatra je njihov Element. Njihova priroda i sudbina.
B. Pekić
Old 09-09-09, 13:51   #18
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Quote:
Originally Posted by zmzm View Post
Kaže moja drugarica mužu:" ubaci viršle da se kuvaju", on malo promisli, prvi mu put, zna da s njih nešto treba da spane kad se kuvaju, pa ne razmišljajući mnogo ubači ih u provrelu vodu sa svim pakovanjem. Bio je to pravi kulinarski poduhvat stoljeća
i ja nekakvi gulaš te je dolazio u ona zlatna pakovanja, koja je trebalo samo bućnut u vrelu vodu onako neotpakovane, a ja ga fino razbucala (nježno na meni svojsvtven način) i onaj gulaš prosula u vrelu vodu...
kako ja s mojim kulinarskim sposobnostima nijesam ka' čibuk nije mi jasno...

Voli te tvoja zver
Old 09-09-09, 13:59   #19
Blade
Moderator

Blade's Avatar

Fino me podsjetiste na ona 4 džempera nova novcata, što mi je majka greškom otkuvala, pa su postali ka' benkice...
Old 09-09-09, 14:04   #20
Milly
Tu sam i kad nisam

Milly's Avatar

Thanks (Received): 11
Likes (Received): 111
Milly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auru

iha..toga meni ne fali ...
najtraumatičniji kulinarski fijasko sma imala kad sam ćufte sa sve šerpom prvo zapalila i digla u vazduh ...

na plafonu jedne kužine(srećom ne moje) ostala je crna kružnica da svjedoči o tom dogadjaju

nemam vremena sad,pa ću naknadno dopisati kako se iz najbolje namjere i želje za lijepim obrokom mogu otrovati bližnji i dragi naši
Old 09-09-09, 14:17   #21
Tiga
MiM team Guru

Thanks (Received): 2
Likes (Received): 55
Tiga uskoro postaje slavanTiga uskoro postaje slavan

Nemam ja tih problema, ja sam savršena kuvarica...
(Kad za sebe kuvam)
Tiga is offline   Reply With Quote
Old 09-09-09, 21:06   #22
Okugata
Guest

Thanks (Received):
Likes (Received):

Quote:
Originally Posted by sneguljica View Post
davno nedje slavismo neki od ranih djetinjih rodjendana i rijesim da svome, tada jedincetu, napravim reform tortu...onako ogromnu, duplu dozu...sve pripremim, ispecem kore, napravim fil koji se kuva na pari...nikad dotad nijesam kuvala filove na pari i ovaj sam toliko kuvala da se skoro u karamel pretvorio i lijepo isfilovala tortu, ubacila je u frizider i cekam da se stegne pa da je ukrasavam s ljubavlju...

proslo 2 sata i sva ponosna otvorim frizider da cojku, koji je taman dosa sa posla, pokazem umjetnicko djelo (bas tako sam ga zamisljala) kad unutra, svaka kora se prosula na svoju stranu!!! ka' da su se posvadjale, iskliznule, jedna lijevo, jedna desno, jedna unazadacke, a jedna put naprijed...
treba li vi pricat koliko sam suza prolila dok me cojak cesio i onda se lijepo odlucim da ne bacim tortu (to je bila bomba od cokolade, oraha i jaja) nego lijepo zasucem rukave, oblikujem je kao POLULOPTU, ukrasim obojanim narandzastim slagom, iscrtam braon linije i napisem braon slovima NBA...hahahahhaaha tako je REFORM TORTA postala kosarkaska lopta
hahahhahaha i moja mama je isto tako uradila, kada se nije stegao fil. sve se rasulo, a to smo primetili tek kada je izvukla iz frizidera da posluzi goste za moj rodjendan joj sramote...ne znam da li je mene vise bila ili nju mada, smo je pojeli....naravno kashikom
inace, ja sam u prvom srednje pravila neki omlet za drugaricu i mene i otrovala nas zavrsile smo obe u hitnoj posle visecasovnog povracanja od tada slabo zalazim u kuhinju
  Reply With Quote
Old 09-09-09, 23:16   #23
The cheljade
Bez piva ne biva!

The cheljade's Avatar

Mozda su jajca bila malo pokvarena?

B. Pekić
Old 10-09-09, 13:04   #24
Okugata
Guest

Thanks (Received):
Likes (Received):

Quote:
Originally Posted by The cheljade View Post
Mozda su jajca bila malo pokvarena?
verovatno...dobro nismo salmonelu dobile
  Reply With Quote
Old 10-09-09, 13:16   #25
BlackWoman
MiM team Expert

BlackWoman's Avatar

Thanks (Received): 2
Likes (Received): 6
BlackWoman has disabled reputation

Moj peh - prvo "razvijanje" tijesta za pitu....

Uzela meko brašno i valjda ga zamijesila tvrdo.
Sve ekstra, sjedinilo se tijesto, kad sam stavila da ga razvlačim a ono kao žvaka, raširim ga u stranu ono se po dužini skupi, izdužim ga u dužinu ono se sa strana povuče... zamalo da ga ekserima zakucam za sto da ne "bježi".

(završilo u kanti za smeće)
Old 13-11-09, 18:27   #26
templarlady
MiM team Početnik

templarlady's Avatar

Registrovan: Feb 2009
Likes (Received): 7
templarlady nepoznate kvantitete u ovom trenu

Kao mala donela sam ljubičice sa obližnje livade, a majka u brzini ih ubaci u fil od torte. Vadili su gosti drščice iz zuba..
A moja je čuvena projara kojom si mogao nekome da razbiješ glavu- čitala sam novine ..
Moja bivša svekrva je zamrzavala višnje sa košticama, jer je mrzelo da čisti.. Zato su gosti(budući prijatelji) bivšeg devera umalo slomili zube o njih u piti- naravno, ja sam bila majstorica kuvarica..

Last edited by templarlady; 13-11-09 at 18:35..
templarlady is offline   Reply With Quote
Old 13-11-09, 21:43   #27
tinky
ツ ♫ ツ♫ ツ

tinky's Avatar

Registrovan: Nov 2008
Thanks (Received): 51
Likes (Received): 1172
tinky has disabled reputation

Danas sam negdje oko 5h skuvala jedan veoma dobar pileći paprikaš...Uh, i sad mi voda krene na usta kako je bio dobar . Ali, nekoliko minuta prije definitivnog skidanja sa šporeta, zazvoni mi telefon. Prepadnem se od saopštenog i odmah izletim iz stana potpuno zaboravivši na paprikaš . Ulazim večeras u stan. Puno dima . lele. Izletim na balkon i na šporetu imam šta vidjeti. Sve se u šerpi pretvorilo u gar, šerpa potpuno crna. Srećom, nije bilo požara . U buduće, ako vidite da nešto gori preko Morače, moguće da ja kuvam paprikaš u garu
Old 14-11-09, 01:01   #28
L'enfant_terrible
MiM team Forumaš i po'

L'enfant_terrible's Avatar

Likes (Received): 145
L'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auru

Rijesila ja da umijesim pravi somun, onaj da je tanak i mekan i da mirise... otanjila tijesto, ispekla male somunicice... koje sam poslije mogla da koristim samo kao podmetace za case, a izgledali su vrlo originalni i imali karakteristike pravih glinenih
L'enfant_terrible is offline   Reply With Quote
Old 14-11-09, 01:10   #29
templarlady
MiM team Početnik

templarlady's Avatar

Registrovan: Feb 2009
Likes (Received): 7
templarlady nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Originally Posted by gargamelka View Post
Danas sam negdje oko 5h skuvala jedan veoma dobar pileći paprikaš...Uh, i sad mi voda krene na usta kako je bio dobar . Ali, nekoliko minuta prije definitivnog skidanja sa šporeta, zazvoni mi telefon. Prepadnem se od saopštenog i odmah izletim iz stana potpuno zaboravivši na paprikaš . Ulazim večeras u stan. Puno dima . lele. Izletim na balkon i na šporetu imam šta vidjeti. Sve se u šerpi pretvorilo u gar, šerpa potpuno crna. Srećom, nije bilo požara . U buduće, ako vidite da nešto gori preko Morače, moguće da ja kuvam paprikaš u garu
Ako se bude dimilo do Srbije- znaću da ti kuvaš paprikaš; ali ako ti nađeš košticu u piti sa višnjama- znaj to je moja pita..
Old 14-11-09, 12:54   #30
bloom
Moderator

bloom's Avatar

Kad sam ljetos pravila sok od limuna, pozvah dragoga s rabote, da mi zdjelu sa sokom stavi u frizider jer je bilo jako toplo, pa da se ne ubaždi.
Smotan taman ko svaki prosječni muž, on je prosuo nekih pola litre tu do litar, a da to uopšte nije ni primijetio. Popodne i uvece nijesmo bili kuci, tako da sam tek sjutra ujutro zatekla prizor! Prosuti sok je prelijep u poređenju s ovim: nevjerovatna stvar se desila, sok od limuna je izjeo spoj na tetrapaku jogurta, tako da je cijela sedmična zaliha hrane bila prelivena mirisnom mješavinom jogurta i soka od limuna!
Naravno ja sam bila proglašena za krivca jer sam sok u zdjelu sipala do vrha, a on se velikodušno ponudio da zalihu hrane (bez pokušaja spašavanja) odnese do kontejnera i ode u VOLI u ponovnu nabavku!
Old 02-03-10, 20:10   #31
tinky
ツ ♫ ツ♫ ツ

tinky's Avatar

Eeeee, zamutih noćas palačinke... Stavih fino tiganj na šporet, ulje u njega i palačinku... I zaboravih zbog komšijinog problema

...a mene problemi... Vole! Jako! A imam problem i sa tiganjima!
Ili tiganji imaju problem sa mnom, ne znam više...
Toliko ih sludim da se jednostavno zapale! Vatrena neka cura?!
Old 02-03-10, 20:15   #32
mrgo
MiM team Expert

mrgo's Avatar

Registrovan: Jun 2007
Thanks (Received): 71
Likes (Received): 212
mrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu auru

AUUU
A ovo ste vi "zapalili" kvart
mrgo is offline   Reply With Quote
Old 02-03-10, 20:40   #33
tinky
ツ ♫ ツ♫ ツ

tinky's Avatar

Kako mi se zalomilo, najbolje rješenje je da nekog vatrogasca uselim kod sebe
Old 02-03-10, 20:55   #34
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Sad znam zasto je Mala P'jaca gorela.
Posted via Mobile Device
Old 02-03-10, 21:02   #35
tinky
ツ ♫ ツ♫ ツ

tinky's Avatar

A rekla sam ti da nikom to ne pričaš

Old 18-05-10, 21:28   #36
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

kao najstarija radost, prva sreća - rodila majka, organizujem ja bandu (sestru i brata) da napravimo za jučerašnji rođendan majki tortu i udarimo generalku po kući..brata zadužim da melje orahe i keks (skoro sve je izio, tako mi te pomoći), sestru ispratim u trgovinu sa sve spiskom dugačkim ka' jorgan, a ja da kutarišem oko omiljene poslastice naše famelje JUPI torte..
potrudim se kao nikad do sad - časna riječ, majka i tata su bili u Baru da kreče kuću, znam da će doći umorni, pretpostavljam da majka misli da nećemo ništa spremit', pa odlučih da je opovrgnemo i prijatno iznenadimo...
radi mikser, koliko iđe može, tresemo se i on i ja, žumanca kreče keramiku po kužini - pršte na sve strane, šećer u oči, u sudoperu, ama svuđe sem u pinjatu đe trebam da ga uspem i da vam ne dočaravam dalje moja umijeća i koliko sam spretna kad je kulinarstvo u pitanju
sve u svemu torta je fantastično ukusna, ali sam sjebala drugi sloj čokoladni, koji je bio prerijedak, jer mlijeka nijesam žalila, al sam umjesto tri kesice pudinga tisnula dvije...
kolač se odlično ponaša i ne bruka me dok je u plehu, ali kad se izreže i servira na tanjir, to izgleda ka' pire ..
i maloprije dolazi sestrin momak, ja pošla do sobe da se pitam sa njim kad sestra - bistrica po'ita da me obraduje :
- Reka' ti je Nikola da bi sljedeći kolač volio da izije sa tanjira, a ne iz čaše na slamku...

e, da..kako se majka oduševila kad sam umjesto 52, okrenula brojke i natakarila na tortu cifru 25...to je greškom mojom, a svi su misli da je namjerna fora
Voli te tvoja zver
Old 18-05-10, 22:14   #37
bloom
Moderator

bloom's Avatar

Quote:
Originally Posted by Zor_djevojka View Post
kao najstarija radost, prva sreća - rodila majka, organizujem ja bandu (sestru i brata) da napravimo za jučerašnji rođendan majki tortu i udarimo generalku po kući..brata zadužim da melje orahe i keks (skoro sve je izio, tako mi te pomoći), sestru ispratim u trgovinu sa sve spiskom dugačkim ka' jorgan, a ja da kutarišem oko omiljene poslastice naše famelje JUPI torte..
potrudim se kao nikad do sad - časna riječ, majka i tata su bili u Baru da kreče kuću, znam da će doći umorni, pretpostavljam da majka misli da nećemo ništa spremit', pa odlučih da je opovrgnemo i prijatno iznenadimo...
radi mikser, koliko iđe može, tresemo se i on i ja, žumanca kreče keramiku po kužini - pršte na sve strane, šećer u oči, u sudoperu, ama svuđe sem u pinjatu đe trebam da ga uspem i da vam ne dočaravam dalje moja umijeća i koliko sam spretna kad je kulinarstvo u pitanju
sve u svemu torta je fantastično ukusna, ali sam sjebala drugi sloj čokoladni, koji je bio prerijedak, jer mlijeka nijesam žalila, al sam umjesto tri kesice pudinga tisnula dvije...
kolač se odlično ponaša i ne bruka me dok je u plehu, ali kad se izreže i servira na tanjir, to izgleda ka' pire ..
i maloprije dolazi sestrin momak, ja pošla do sobe da se pitam sa njim kad sestra - bistrica po'ita da me obraduje :
- Reka' ti je Nikola da bi sljedeći kolač volio da izije sa tanjira, a ne iz čaše na slamku...

e, da..kako se majka oduševila kad sam umjesto 52, okrenula brojke i natakarila na tortu cifru 25...to je greškom mojom, a svi su misli da je namjerna fora
Bitna je pažnja!

e bruko, đe si uspjela da s****š najjednostavniju tortu na svijetu!
Old 18-05-10, 22:21   #38
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

pa, ćurka zvana ja tek kasnije ukapirala, logika je u nezbor sa mnom, da na gušći puding ide manje mlijeka...a ja suprotnički ot'šla...i suturisala ....biće bolje...što je najgore, ovo mi je milioniti put da je pravim, al' šta mi bi...ni sama ne znam...
teke ja sad viđeh da je pleh poharan ...pa služio se iz čaše, ili tanjira pušti đa'ola
Voli te tvoja zver
Old 19-05-10, 01:00   #39
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

moram priznati da sam prilično talentovana, prosto umEtnica, kad je kuhinja u pitanju, i nešto nijesam imala nikad poduhvata tipa, neukusno jelo, presoljeno, nesoljeno....uglavnom sam toliko vješta da se presoljavanje nikad ne dogodi, a nezačinjavanje, čak i krtole, pretvorim u svoju poBedu

Moji neuspjesi, kuhinjski, se odnose na prevrtanja pleha, lomljenja vatrostalne, onako komple', sa sve musakom (ih kako bi Zora $eknula na mene zbog ove prosute musake), prosijavanja brašna pa vrćanje u kesu punu buba i onda zamijesim leb, pa kad je sve gotovo naidje pokoja bubica po onome tijestu...ja u smeće s tijestom, a moj tata veli da je to zdravo brašno...UH!
Old 06-03-11, 17:26   #40
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Red face kulinarski neuspjesi- molim savjet

Zbog sopstvenog problema dobila sam ideju da otvorim temu o kulinarskim promašajima, greškama i da ovdje pomažemo jedni druge savjetima i pokušamo da prevazidjemo stres od boravka u kuhinji u kojoj se krčka ili peče nešto što obično ne uspijeva...

samo domaćica koja želi da ugodi svojim ukućanima zna koliko boli "majko, ADA NIJE LOŠE, ne znam što se nerviraš..."

ja sam danas pred slomom, ali po nepisanom pravilu, u sledećem postu ću vi se izjadat, ovo je samo početni!
Old 06-03-11, 17:36   #41
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

daklem...od kako sam počela da domaćičim pravim gibanicu!
Mogu se pohvaliti da je to jedno od prvih jela koje sam naučila da spremam (govorim o srbijanskoj gužvari) i to tako dobro da su naši prijatelji uživali u prelijepoj gibanici.
Dok se peče, ljudi, znala je da naraste bukvalno do gornjeg grijača rerne, tako da je postojala realna opasnost da mi kakvi kurcšlus napravi!!!

NE FALIM SE SVEGA MI!

nećemo o godinama pa vi neću reć koliko decenija (pardon, godina) pravim gibanicu, ali poslednjih godinu dana nema šanse da mi poraste JEDNOGA JEDINOGA CENTIMETRA!!!

Sve je isto, na isti način je pravim, izuzev što imam novi šporet, ali ovaj bi trebao bolji da bude, nije valjda da može do šporeta bit????

Ovako je pravim- dosta kajmaka, mladoga srbijanskoga (vazda ofrlje) kašićica soli, 5 jaja na kg kora, jogurta pola litra, malo varenike (2 dcl) ili ki$ele kako sam kad raspoložena...eto to je to!
Uvijek isto, samo sad nete da se digne!!! Ostarala sam izgleda!
čak sam i prašak za pecivo metala, naučili me...ma džaba mi je!!!

POMAŽITE, ako boga znate!
Old 06-03-11, 19:30   #42
Calathea
MiM team Expert

Calathea's Avatar

Mislim da je problem u jajima, kako koke nosilje vise ne kljucaju vani, jaja su mnogo goreg kvaliteta. Vjerovatno se sjecas da su ranije jaja gotovo i bez praska za pecivo mogla da podignu tijesto. Probaj da nadjes domaca jaja i povratis guzvarsku cast.
Old 06-03-11, 19:36   #43
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Thanks (Received): 1595
Likes (Received): 5357
Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

I ja mislim da je do jaja.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 06-03-11, 20:04   #44
nico
Moderator

nico's Avatar

Registrovan: Apr 2010
Thanks (Received): 86
Likes (Received): 933
nico dragulj među dragim kamenjemnico dragulj među dragim kamenjemnico dragulj među dragim kamenjemnico dragulj među dragim kamenjemnico dragulj među dragim kamenjemnico dragulj među dragim kamenjemnico dragulj među dragim kamenjemnico dragulj među dragim kamenjemnico dragulj među dragim kamenjemnico dragulj među dragim kamenjemnico dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Wenn ein Architekt einen Fehler macht, lässt er Efeu darüber wachsen. Wenn ein Arzt einen Fehler macht, lässt er Erde darüber schütten. Und wenn ein Koch einen Fehler macht, gießt er ein wenig Sauce darüber und sagt, dies ist ein neues Rezept.
ovo procitah nedavno u jednoj pizzerii na ulazu...

kad arhitekt napravi gresku, pusti da brsljan izraste preko... kad doktor napravi gresku, pusti da se zemljom prekrije... ali kad kuhar napravi gresku, doda malo sosa preko i kaze, ovo vam je novi recept...

tako i gibanicu...
Old 06-03-11, 20:53   #45
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

ja u posljednje vrijeme gledam recepte po netu, imam volju da naučim nešto, al' izludim kad ne napišu za koliki je pleh dovoljna porcija koja se sprema, no moram ja onako od oka da ocijenim...i redovno se zajebucnem...
Voli te tvoja zver
Old 06-03-11, 21:22   #46
bloom
Moderator

bloom's Avatar

... JA sam skroz zadovoljna Coolinarkinim receptima i objašnjenjima pa ih svima toplo preporučujem .... mada ja kao zaljubljenica u kuvanje dosta često improvizujem, to je prosto nešto za šta imam dara ....
Old 30-04-12, 22:09   #47
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Registrovan: Dec 2011
Thanks (Received): 159
Likes (Received): 1466
arwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjem

Kolaci 'Padobranci'.

Totalno su ispali nejestivi.Da sam ih kome ponudila,proglasili bi me za trovacicu,garant.
Old 30-04-12, 23:36   #48
Tanana
MiM team Početnik

Registrovan: Jan 2012
Thanks (Received): 0
Likes (Received): 143
Tanana ima famoznu auruTanana ima famoznu auruTanana ima famoznu auruTanana ima famoznu auruTanana ima famoznu auruTanana ima famoznu auru

Skoro sam potpuno ugljenisala ribu u mirkotalasnoj. Stavih na najjace na 10min i odem. Dolazim nakon 7min, cela kuhinja se dimi, smrdiiiiiii da povratis. Par puta sam morala izadji da se nadisem vazduha. 3 dana sam prala komplet elemente, da bi izasao taj smrad. Na sve to stigli i gosti, koji su se iz pristojnosti pravili da je sve ok. A mene sramota, do neba i nazad.
Nista gore, nego kad sprzis ribu.
Desavalo mi se da sam toliko rasejana i zamisljena, da sipam brazno u kafu umesto secera.
Moj prijatelj je skuvao zito sa sve kesom i posluzio. Ispalo je koljivo sa ukusom plastike. Ali on to nije doziveo nesto previse tragicno i nastavio bi da jede, da mu nismo rekli da ce se otrovati i on i mi svi zajedno sa njim.

Last edited by Tanana; 30-04-12 at 23:40..
Tanana is offline   Reply With Quote
Old 01-05-12, 23:49   #49
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Registrovan: Dec 2010
Thanks (Received): 767
Likes (Received): 4269
Lady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čeka

Secam se nekih krofni koje su bile toliko tvrde,
da mi je na njima mogla pozavideti Kalamiti Dzejn...

Seca li se neko njenih vanilica kojima je izlomila zube celom Divljem zapadu?

Palacinke koje se cepaju ili lepe, torta od ruma u kojoj krcka pod zubima kristal secer (tad sam bas bila klinka), majonez koji se nije povezao, svasta se desavalo dok se ucilo...

Mnogo puta mi nesto zagori jer radim sto stvari u isto vreme...to najvise mrzim.

U principu, sa zacinima retko gresim.
Imam preciznu vagu u ocima i prstima.

Last edited by Lady of Rohan; 01-05-12 at 23:50..
Lady of Rohan is offline   Reply With Quote
Old 02-05-12, 08:30   #50
Basta
MiM team Forumaš i po'

Basta's Avatar

Registrovan: Jan 2012
Thanks (Received): 0
Likes (Received): 24
Basta na dobrome putu

Neđe sa 13-14, prvi pokušaj da se, u nedostatku ženske ruke u kući, napravi nešto jestivo - stavljanje gomile krompira i ribe u pleh i guranje u rernu na maksimum.

Nepodmazan pleh.
Neočićene ribe.
Basta is offline   Reply With Quote
Old 02-05-12, 11:33   #51
Watchman
MiM team King / Queen

Watchman's Avatar

Registrovan: Jan 2010
Thanks (Received): 76
Likes (Received): 2154
Watchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čeka

Prženje slanine u tiganj sa uljem...
I posle toga da se ne bači ulje, prženje jaja na oko u istome... Izgledalo je kao padobranski miting
Watchman is offline   Reply With Quote
Old 02-05-12, 12:30   #52
bloom
Moderator

bloom's Avatar

Quote:
Originally Posted by Basta View Post
Neđe sa 13-14, prvi pokušaj da se, u nedostatku ženske ruke u kući, napravi nešto jestivo - stavljanje gomile krompira i ribe u pleh i guranje u rernu na maksimum.

Nepodmazan pleh.
Neočićene ribe.
mog'o si nešto jednostavnije za početak, no odma riblji specijalitet

meni nikad nijesu uspjeli prženi fileti oslića niti bilo koje druge ribe, sve mi se raspane i u kašu pretvori, odustah od fileta i onako su skuplji no nefiletirana riba
Old 02-05-12, 12:38   #53
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Limun po njima prije prženja.
Old 02-05-12, 16:30   #54
nisan
charlie

nisan's Avatar

Thanks (Received): 3
Likes (Received): 336
nisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu auru

... I obrisani cistom krpom da budu suvi. A inace im ne treba mnogo vremena da budu gotovi

nisan is offline   Reply With Quote
Old 02-05-12, 17:36   #55
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

i pozvat nekog strucnjaka da zavrsi pripremu i zavrsi posa
i da je keks korjen svega
Likes Yello Liked
Old 05-07-12, 21:04   #56
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Thanks (Received): 126
Likes (Received): 3253
pehar has disabled reputation

Pokusaj dobos torte,korice izgledale debljine kao korica za krem-pitu a posle kao trebalo prosusiti u rerni,izgorele da se pusila kujna.Fil cokoladni izedesmo s merak.A ona na vrh korica od isprzenog secera,dotle ne stigoh,nestao fil tako da od dobosice ispadne jedno veeeeliko ič
pehar is offline   Reply With Quote
Old 06-07-12, 08:40   #57
bloom
Moderator

bloom's Avatar

Quote:
Originally Posted by pehar View Post
Pokusaj dobos torte,korice izgledale debljine kao korica za krem-pitu a posle kao trebalo prosusiti u rerni,izgorele da se pusila kujna.Fil cokoladni izedesmo s merak.A ona na vrh korica od isprzenog secera,dotle ne stigoh,nestao fil tako da od dobosice ispadne jedno veeeeliko ič
no siki-riki, vrijednost te torte i onako je precijenjenja, najbolje od svega i jes' fil, tako da dobro ste prošli
Stare se domaćice oko mene utrkuju koja će je bolje napravit, a meni je ta torta nešto bzv. ako se uporedi s ostalim klasičnim tortama tipa Vasina, Reforma i sl.
Old 24-07-12, 15:35   #58
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Thanks (Received): 126
Likes (Received): 3253
pehar has disabled reputation
Wink

Quote:
Originally Posted by bloom View Post
no siki-riki, vrijednost te torte i onako je precijenjenja, najbolje od svega i jes' fil, tako da dobro ste prošli
Stare se domaćice oko mene utrkuju koja će je bolje napravit, a meni je ta torta nešto bzv. ako se uporedi s ostalim klasičnim tortama tipa Vasina, Reforma i sl.
Vasina torta je ukusnija,a ova je bas slast kad krcka ona korica od serbeta,krc,krc
pehar is offline   Reply With Quote
Old 21-11-12, 17:52   #59
Yello
Hejter.

Yello's Avatar

Thanks (Received): 70
Likes (Received): 1156
Yello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjem

Pre neki dan rešim da napravim bešamel sos, brata da iznenadim. I, uzmem lepo margarin iz frižidera, ostalo taman pola pakovanja. Lepo otpakujem, stavim onaj margarin u šerpu da se topi, a onaj omot bacim u smeće. Istopio se margarin, meni nešto čudno zamirisa, reko' aj nije ništa, možda je vatra prejaka, smanjim malo. Ono i dalje neki čudan, slatkast miris. Ništa, sipam ja brašno, pa mleko, umutim ja to sve fino, dodam so, biber. Probam malo, a ono nekako slatko. Iskopam ja onaj omot iz kante, a ono piše: margarin SA UKUSOM SLATKE PAVLAKE

Jooooj, bedaka, a napravila divne lovačke šnicle. Ne znam na koju foru, ali bratu se sos svideo, sam je sve na kraju pojeo
Yello is offline   Reply With Quote
Old 21-11-12, 18:15   #60
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Registrovan: Dec 2010
Thanks (Received): 767
Likes (Received): 4269
Lady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čeka

Moja prva torta od piskota u mojoj 14. godini.

Krckao nam je secer medju zubima, bazdilo na rum,
piskote su bile tvrde, a moji baba i deda
su iz sazaljenja govorili da je torta super.

Nakon toga, raspadnute palacinke.

Dok nisam naucila da su najbolje i ne raspadaju se
kad su zute i sa najmanje 3 jaja.

Najmanje!
Reply

Tags
kulinarski, molim, najneuspješniji, neuspjesi, poduhvat, savjet

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules