MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Gastronomija

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 06-03-11, 17:36   #41
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Thanks (Received): 34
Likes (Received): 408
sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

daklem...od kako sam počela da domaćičim pravim gibanicu!
Mogu se pohvaliti da je to jedno od prvih jela koje sam naučila da spremam (govorim o srbijanskoj gužvari) i to tako dobro da su naši prijatelji uživali u prelijepoj gibanici.
Dok se peče, ljudi, znala je da naraste bukvalno do gornjeg grijača rerne, tako da je postojala realna opasnost da mi kakvi kurcšlus napravi!!!

NE FALIM SE SVEGA MI!

nećemo o godinama pa vi neću reć koliko decenija (pardon, godina) pravim gibanicu, ali poslednjih godinu dana nema šanse da mi poraste JEDNOGA JEDINOGA CENTIMETRA!!!

Sve je isto, na isti način je pravim, izuzev što imam novi šporet, ali ovaj bi trebao bolji da bude, nije valjda da može do šporeta bit????

Ovako je pravim- dosta kajmaka, mladoga srbijanskoga (vazda ofrlje) kašićica soli, 5 jaja na kg kora, jogurta pola litra, malo varenike (2 dcl) ili ki$ele kako sam kad raspoložena...eto to je to!
Uvijek isto, samo sad nete da se digne!!! Ostarala sam izgleda!
čak sam i prašak za pecivo metala, naučili me...ma džaba mi je!!!

POMAŽITE, ako boga znate!
Old 06-03-11, 19:30   #42
Calathea
MiM team Expert

Calathea's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Thanks (Received): 71
Likes (Received): 585
Calathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auru

Mislim da je problem u jajima, kako koke nosilje vise ne kljucaju vani, jaja su mnogo goreg kvaliteta. Vjerovatno se sjecas da su ranije jaja gotovo i bez praska za pecivo mogla da podignu tijesto. Probaj da nadjes domaca jaja i povratis guzvarsku cast.
Old 06-03-11, 19:36   #43
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Thanks (Received): 1606
Likes (Received): 5391
Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

I ja mislim da je do jaja.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 06-03-11, 20:04   #44
nico
Moderator

nico's Avatar

Registrovan: Apr 2010
Thanks (Received): 86
Likes (Received): 933
nico dragulj među dragim kamenjemnico dragulj među dragim kamenjemnico dragulj među dragim kamenjemnico dragulj među dragim kamenjemnico dragulj među dragim kamenjemnico dragulj među dragim kamenjemnico dragulj među dragim kamenjemnico dragulj među dragim kamenjemnico dragulj među dragim kamenjemnico dragulj među dragim kamenjemnico dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Wenn ein Architekt einen Fehler macht, lässt er Efeu darüber wachsen. Wenn ein Arzt einen Fehler macht, lässt er Erde darüber schütten. Und wenn ein Koch einen Fehler macht, gießt er ein wenig Sauce darüber und sagt, dies ist ein neues Rezept.
ovo procitah nedavno u jednoj pizzerii na ulazu...

kad arhitekt napravi gresku, pusti da brsljan izraste preko... kad doktor napravi gresku, pusti da se zemljom prekrije... ali kad kuhar napravi gresku, doda malo sosa preko i kaze, ovo vam je novi recept...

tako i gibanicu...
Old 06-03-11, 20:53   #45
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Thanks (Received): 229
Likes (Received): 5166
Zor_djevojka has disabled reputation

ja u posljednje vrijeme gledam recepte po netu, imam volju da naučim nešto, al' izludim kad ne napišu za koliki je pleh dovoljna porcija koja se sprema, no moram ja onako od oka da ocijenim...i redovno se zajebucnem...
Voli te tvoja zver
Zor_djevojka is offline   Reply With Quote
Old 06-03-11, 21:22   #46
bloom
Moderator

bloom's Avatar

Registrovan: Aug 2008
Thanks (Received): 38
Likes (Received): 466
bloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu auru

... JA sam skroz zadovoljna Coolinarkinim receptima i objašnjenjima pa ih svima toplo preporučujem .... mada ja kao zaljubljenica u kuvanje dosta često improvizujem, to je prosto nešto za šta imam dara ....
Old 30-04-12, 22:09   #47
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Registrovan: Dec 2011
Thanks (Received): 161
Likes (Received): 1476
arwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjem

Kolaci 'Padobranci'.

Totalno su ispali nejestivi.Da sam ih kome ponudila,proglasili bi me za trovacicu,garant.
Old 30-04-12, 23:36   #48
Tanana
MiM team Početnik

Registrovan: Jan 2012
Thanks (Received): 0
Likes (Received): 143
Tanana ima famoznu auruTanana ima famoznu auruTanana ima famoznu auruTanana ima famoznu auruTanana ima famoznu auruTanana ima famoznu auru

Skoro sam potpuno ugljenisala ribu u mirkotalasnoj. Stavih na najjace na 10min i odem. Dolazim nakon 7min, cela kuhinja se dimi, smrdiiiiiii da povratis. Par puta sam morala izadji da se nadisem vazduha. 3 dana sam prala komplet elemente, da bi izasao taj smrad. Na sve to stigli i gosti, koji su se iz pristojnosti pravili da je sve ok. A mene sramota, do neba i nazad.
Nista gore, nego kad sprzis ribu.
Desavalo mi se da sam toliko rasejana i zamisljena, da sipam brazno u kafu umesto secera.
Moj prijatelj je skuvao zito sa sve kesom i posluzio. Ispalo je koljivo sa ukusom plastike. Ali on to nije doziveo nesto previse tragicno i nastavio bi da jede, da mu nismo rekli da ce se otrovati i on i mi svi zajedno sa njim.

Last edited by Tanana; 30-04-12 at 23:40..
Tanana is offline   Reply With Quote
Old 01-05-12, 23:49   #49
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Registrovan: Dec 2010
Thanks (Received): 771
Likes (Received): 4287
Lady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čeka

Secam se nekih krofni koje su bile toliko tvrde,
da mi je na njima mogla pozavideti Kalamiti Dzejn...

Seca li se neko njenih vanilica kojima je izlomila zube celom Divljem zapadu?

Palacinke koje se cepaju ili lepe, torta od ruma u kojoj krcka pod zubima kristal secer (tad sam bas bila klinka), majonez koji se nije povezao, svasta se desavalo dok se ucilo...

Mnogo puta mi nesto zagori jer radim sto stvari u isto vreme...to najvise mrzim.

U principu, sa zacinima retko gresim.
Imam preciznu vagu u ocima i prstima.

Last edited by Lady of Rohan; 01-05-12 at 23:50..
Lady of Rohan is offline   Reply With Quote
Old 02-05-12, 08:30   #50
Basta
MiM team Forumaš i po'

Basta's Avatar

Registrovan: Jan 2012
Thanks (Received): 0
Likes (Received): 24
Basta na dobrome putu

Neđe sa 13-14, prvi pokušaj da se, u nedostatku ženske ruke u kući, napravi nešto jestivo - stavljanje gomile krompira i ribe u pleh i guranje u rernu na maksimum.

Nepodmazan pleh.
Neočićene ribe.
Basta is offline   Reply With Quote
Old 02-05-12, 11:33   #51
Watchman
MiM team King / Queen

Watchman's Avatar

Registrovan: Jan 2010
Thanks (Received): 76
Likes (Received): 2154
Watchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čeka

Prženje slanine u tiganj sa uljem...
I posle toga da se ne bači ulje, prženje jaja na oko u istome... Izgledalo je kao padobranski miting
Watchman is offline   Reply With Quote
Post Thanks / Like - 0 Thanks, 1 Likes, 0 Dislikes
Old 02-05-12, 12:30   #52
bloom
Moderator

bloom's Avatar

bloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Basta View Post
Neđe sa 13-14, prvi pokušaj da se, u nedostatku ženske ruke u kući, napravi nešto jestivo - stavljanje gomile krompira i ribe u pleh i guranje u rernu na maksimum.

Nepodmazan pleh.
Neočićene ribe.
mog'o si nešto jednostavnije za početak, no odma riblji specijalitet

meni nikad nijesu uspjeli prženi fileti oslića niti bilo koje druge ribe, sve mi se raspane i u kašu pretvori, odustah od fileta i onako su skuplji no nefiletirana riba
Old 02-05-12, 12:38   #53
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Thanks (Received): 50
Likes (Received): 1292
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Limun po njima prije prženja.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 02-05-12, 16:30   #54
nisan
charlie

nisan's Avatar

Registrovan: Nov 2007
Thanks (Received): 4
Likes (Received): 339
nisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu auru

... I obrisani cistom krpom da budu suvi. A inace im ne treba mnogo vremena da budu gotovi

nisan is offline   Reply With Quote
Old 02-05-12, 17:36   #55
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Thanks (Received): 52
Likes (Received): 797
Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

i pozvat nekog strucnjaka da zavrsi pripremu i zavrsi posa
i da je keks korjen svega
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Likes Yello Liked
Old 05-07-12, 21:04   #56
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Thanks (Received): 126
Likes (Received): 3254
pehar has disabled reputation

Pokusaj dobos torte,korice izgledale debljine kao korica za krem-pitu a posle kao trebalo prosusiti u rerni,izgorele da se pusila kujna.Fil cokoladni izedesmo s merak.A ona na vrh korica od isprzenog secera,dotle ne stigoh,nestao fil tako da od dobosice ispadne jedno veeeeliko ič
pehar is offline   Reply With Quote
Old 06-07-12, 08:40   #57
bloom
Moderator

bloom's Avatar

Quote:
Originally Posted by pehar View Post
Pokusaj dobos torte,korice izgledale debljine kao korica za krem-pitu a posle kao trebalo prosusiti u rerni,izgorele da se pusila kujna.Fil cokoladni izedesmo s merak.A ona na vrh korica od isprzenog secera,dotle ne stigoh,nestao fil tako da od dobosice ispadne jedno veeeeliko ič
no siki-riki, vrijednost te torte i onako je precijenjenja, najbolje od svega i jes' fil, tako da dobro ste prošli
Stare se domaćice oko mene utrkuju koja će je bolje napravit, a meni je ta torta nešto bzv. ako se uporedi s ostalim klasičnim tortama tipa Vasina, Reforma i sl.
Old 24-07-12, 15:35   #58
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Thanks (Received): 126
Likes (Received): 3254
pehar has disabled reputation
Wink

Quote:
Originally Posted by bloom View Post
no siki-riki, vrijednost te torte i onako je precijenjenja, najbolje od svega i jes' fil, tako da dobro ste prošli
Stare se domaćice oko mene utrkuju koja će je bolje napravit, a meni je ta torta nešto bzv. ako se uporedi s ostalim klasičnim tortama tipa Vasina, Reforma i sl.
Vasina torta je ukusnija,a ova je bas slast kad krcka ona korica od serbeta,krc,krc
pehar is offline   Reply With Quote
Old 21-11-12, 17:52   #59
Yello
Hejter.

Yello's Avatar

Thanks (Received): 71
Likes (Received): 1163
Yello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjem

Pre neki dan rešim da napravim bešamel sos, brata da iznenadim. I, uzmem lepo margarin iz frižidera, ostalo taman pola pakovanja. Lepo otpakujem, stavim onaj margarin u šerpu da se topi, a onaj omot bacim u smeće. Istopio se margarin, meni nešto čudno zamirisa, reko' aj nije ništa, možda je vatra prejaka, smanjim malo. Ono i dalje neki čudan, slatkast miris. Ništa, sipam ja brašno, pa mleko, umutim ja to sve fino, dodam so, biber. Probam malo, a ono nekako slatko. Iskopam ja onaj omot iz kante, a ono piše: margarin SA UKUSOM SLATKE PAVLAKE

Jooooj, bedaka, a napravila divne lovačke šnicle. Ne znam na koju foru, ali bratu se sos svideo, sam je sve na kraju pojeo
Yello is offline   Reply With Quote
Old 21-11-12, 18:15   #60
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Registrovan: Dec 2010
Thanks (Received): 771
Likes (Received): 4287
Lady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čeka

Moja prva torta od piskota u mojoj 14. godini.

Krckao nam je secer medju zubima, bazdilo na rum,
piskote su bile tvrde, a moji baba i deda
su iz sazaljenja govorili da je torta super.

Nakon toga, raspadnute palacinke.

Dok nisam naucila da su najbolje i ne raspadaju se
kad su zute i sa najmanje 3 jaja.

Najmanje!
Reply

Tags
kulinarski, molim, najneuspješniji, neuspjesi, poduhvat, savjet

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules