MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Gastronomija

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 02-05-12, 12:33   #51
Watchman
MiM team King / Queen

Watchman's Avatar

Registrovan: Jan 2010
Thanks (Received): 76
Likes (Received): 2150
Watchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čeka

Prženje slanine u tiganj sa uljem...
I posle toga da se ne bači ulje, prženje jaja na oko u istome... Izgledalo je kao padobranski miting
Watchman is offline   Reply With Quote
Post Thanks / Like - 0 Thanks, 1 Likes, 0 Dislikes
Old 02-05-12, 13:30   #52
bloom
Moderator

bloom's Avatar

Registrovan: Aug 2008
Thanks (Received): 19
Likes (Received): 402
bloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Basta View Post
Neđe sa 13-14, prvi pokušaj da se, u nedostatku ženske ruke u kući, napravi nešto jestivo - stavljanje gomile krompira i ribe u pleh i guranje u rernu na maksimum.

Nepodmazan pleh.
Neočićene ribe.
mog'o si nešto jednostavnije za početak, no odma riblji specijalitet

meni nikad nijesu uspjeli prženi fileti oslića niti bilo koje druge ribe, sve mi se raspane i u kašu pretvori, odustah od fileta i onako su skuplji no nefiletirana riba
Old 02-05-12, 13:38   #53
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Thanks (Received): 46
Likes (Received): 1278
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Limun po njima prije prženja.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 02-05-12, 17:30   #54
nisan
charlie

nisan's Avatar

Registrovan: Nov 2007
Thanks (Received): 3
Likes (Received): 332
nisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu auru

... I obrisani cistom krpom da budu suvi. A inace im ne treba mnogo vremena da budu gotovi

nisan is offline   Reply With Quote
Old 02-05-12, 18:36   #55
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Thanks (Received): 44
Likes (Received): 774
Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

i pozvat nekog strucnjaka da zavrsi pripremu i zavrsi posa
i da je keks korjen svega
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Likes Yello Liked
Old 05-07-12, 22:04   #56
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Thanks (Received): 123
Likes (Received): 3207
pehar has disabled reputation

Pokusaj dobos torte,korice izgledale debljine kao korica za krem-pitu a posle kao trebalo prosusiti u rerni,izgorele da se pusila kujna.Fil cokoladni izedesmo s merak.A ona na vrh korica od isprzenog secera,dotle ne stigoh,nestao fil tako da od dobosice ispadne jedno veeeeliko ič
pehar is offline   Reply With Quote
Old 06-07-12, 09:40   #57
bloom
Moderator

bloom's Avatar

Thanks (Received): 19
Likes (Received): 402
bloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by pehar View Post
Pokusaj dobos torte,korice izgledale debljine kao korica za krem-pitu a posle kao trebalo prosusiti u rerni,izgorele da se pusila kujna.Fil cokoladni izedesmo s merak.A ona na vrh korica od isprzenog secera,dotle ne stigoh,nestao fil tako da od dobosice ispadne jedno veeeeliko ič
no siki-riki, vrijednost te torte i onako je precijenjenja, najbolje od svega i jes' fil, tako da dobro ste prošli
Stare se domaćice oko mene utrkuju koja će je bolje napravit, a meni je ta torta nešto bzv. ako se uporedi s ostalim klasičnim tortama tipa Vasina, Reforma i sl.
Old 24-07-12, 16:35   #58
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Thanks (Received): 123
Likes (Received): 3207
pehar has disabled reputation
Wink

Quote:
Originally Posted by bloom View Post
no siki-riki, vrijednost te torte i onako je precijenjenja, najbolje od svega i jes' fil, tako da dobro ste prošli
Stare se domaćice oko mene utrkuju koja će je bolje napravit, a meni je ta torta nešto bzv. ako se uporedi s ostalim klasičnim tortama tipa Vasina, Reforma i sl.
Vasina torta je ukusnija,a ova je bas slast kad krcka ona korica od serbeta,krc,krc
pehar is offline   Reply With Quote
Old 21-11-12, 18:52   #59
Yello
Hejter.

Yello's Avatar

Thanks (Received): 59
Likes (Received): 1096
Yello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjem

Pre neki dan rešim da napravim bešamel sos, brata da iznenadim. I, uzmem lepo margarin iz frižidera, ostalo taman pola pakovanja. Lepo otpakujem, stavim onaj margarin u šerpu da se topi, a onaj omot bacim u smeće. Istopio se margarin, meni nešto čudno zamirisa, reko' aj nije ništa, možda je vatra prejaka, smanjim malo. Ono i dalje neki čudan, slatkast miris. Ništa, sipam ja brašno, pa mleko, umutim ja to sve fino, dodam so, biber. Probam malo, a ono nekako slatko. Iskopam ja onaj omot iz kante, a ono piše: margarin SA UKUSOM SLATKE PAVLAKE

Jooooj, bedaka, a napravila divne lovačke šnicle. Ne znam na koju foru, ali bratu se sos svideo, sam je sve na kraju pojeo
Yello is offline   Reply With Quote
Old 21-11-12, 19:15   #60
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Registrovan: Dec 2010
Thanks (Received): 399
Likes (Received): 2995
Lady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čeka

Moja prva torta od piskota u mojoj 14. godini.

Krckao nam je secer medju zubima, bazdilo na rum,
piskote su bile tvrde, a moji baba i deda
su iz sazaljenja govorili da je torta super.

Nakon toga, raspadnute palacinke.

Dok nisam naucila da su najbolje i ne raspadaju se
kad su zute i sa najmanje 3 jaja.

Najmanje!
Old 21-11-12, 19:24   #61
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Lady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by bloom View Post
Dobosica nije precenjena, u rukama pravog majstora ona je remek-delo.

A majstor je moja mama, moja strina i moja sestra od strica, ne ja,
slabo imam zivaca za 12 flis papir kora.

Kore moraju krvnicki dobro da se mute, da bi bile sto tanje i vazdusaste, peku se u kalupu za to. Ako su brasnjave ili tvrde, dzaba sav posao, moraju da se tope u ustima i torta mora biti mekana.

Fila vise nego u prosecnim receptima, umucen dobro na pari,
sa najkvalitetnijom cokoladom i puterom.

Na rodjendanu mojih sestrica deca su lupala viljuskama u taktu i skandirala:
"Dobos, dobos..."

Sve vam je jasno.

Familija lepih i debelih zena.

..........

Bacicu se na taj njihov recept prvom prilikom kad odem iz Bg
u moju veliku kuhinju na jugu...
Old 05-12-12, 00:42   #62
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Thanks (Received): 99
Likes (Received): 4318
Zor_djevojka has disabled reputation

pa, da se udam sa ovakvim palačinkama? plavim?
Voli te tvoja zver
Zor_djevojka is offline   Reply With Quote
Old 05-12-12, 00:57   #63
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Ja bih se plasila da me truju...
Old 05-12-12, 00:57   #64
Tanana
MiM team Početnik

Registrovan: Jan 2012
Thanks (Received): 0
Likes (Received): 143
Tanana ima famoznu auruTanana ima famoznu auruTanana ima famoznu auruTanana ima famoznu auruTanana ima famoznu auruTanana ima famoznu auru

Letos sam pokusavala napraviti bengalske rasgule, al ne mere Odgledah kako ih neka Indijka procedila jednom, umeljala prstima (nadam se da ih je oprala pre toga) i skuvala sve u jednom komadu. E pa meni su se u toku kuvanja raspali, pa sam jos jednom cedila i opet muljala u kugle. Poludela!
Na sve to, nikom se zivom nije ni dopalo. Bes i indijske recepte, zali boze bacenog materijala.
Tanana is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
kulinarski, molim, najneuspješniji, neuspjesi, poduhvat, savjet

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules