MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Roditeljski kutak

Notices

Roditeljski kutak Savjeti za roditelje

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 15-04-12, 08:05   #1
Zdravstveno obrazovanje i vaspitanje
nihil nihil is offline 15-04-12, 08:05

Potaknula me ova vijest iz Hrvatske u kojoj se govori o uvođenju zdravstvenog odgoja u škole. Očigledno je da danas više nisu dovoljna samo deklarativna zalaganja za zdrav život, već se o tome treba sistematski učiti, a ne iz rekla-kazala izvora. Mislim da bi svi, a posebno roditelji trebali da se zalažu za uvođenje zdravstvenog obrazovanja u škole, naročito osnovnu školu. Tu bi trebalo uključiti različite profile predavača a ne samo medicinare, jer je pitanje zdravlja samo jednim dijelom medicinski problem. Ekologija, sport, ishrana, seksualni život, socijalne vještine i odnos prema drugima, samome sebi itd. uključuju različite oblike društvenih saznanja. Šta mislite na koji način bi i na kojim nivoima ovakav predmet trebalo uvesti u prosvjetni sistem?

nihil's Avatar
nihil
MiM team Expert
Registrovan: Sep 2008
Thanks (Received): 27
Likes (Received): 266
Pregledi: 575
Reply With Quote
Old 15-04-12, 08:26   #2
Basta
MiM team Forumaš i po'

Basta's Avatar

Registrovan: Jan 2012
Thanks (Received): 0
Likes (Received): 17
Basta na dobrome putu

Odlična ideja.
Veliki je broj roditelja koji svojoj djeci neće prenijeti ni osnovna znanja o tim pitanjima, neki zato što ne žele, a neki zato što su i sami nedovoljno upućeni. Ovako bi se djetetu u okviru redovnog školovanja prenijele vrlo bitne informacije u pravo doba.
Možda bi bio najbolje krenuti s tim u uzrastu od 11-12 godina.
Basta is offline   Reply With Quote
Old 15-04-12, 15:22   #3
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Registrovan: Dec 2011
Thanks (Received): 67
Likes (Received): 963
arwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjem

I ja sam za to,sto ranije-to bolje.

Jedino se pitam kako jos jedan predmet ugurati u ionako po mojem misljenju pretrpan i lose sastavljen program?!

Da li je zaista neophodno da osnovci uce dva strana jezika,pri cemu iz svog materinskog jezika u srednje skole ponesu jako lose znanje (prema svim istrazivanjima)?

Da li je zaista neophodno da u 6. osnovne,npr. imaju tri casa fizickog vaspitanja sedmicno (pri cemu nemaju obezbjedjenu toplu vodu,sapune i peskire da operu ruke ni fenove da se osuse od znoja),a gradjanskog vaspitanja,poznavanja prirode i muzickog jednom sedmicno ili istorije i geografije 1 i po put sedmicno?

Sva relevantna istrazivanja pokazuju da ova zadnja reforma skolstva nije donijela ocekivane rezultate u ovih 6-7 godina koliko je na snazi i mislim da se pod hitno nesto treba mijenjati.

Ispada da su Luconose koje izadju iz Osnovnih skola: pismeni,nacitani,obrazovani,informaticki pismeni,da odlicno govore dva strana jezika...ali,nazalost,daleko su od toga.
Old 15-04-12, 22:27   #4
Derek_Trotter
Ko reskira profitira!

Derek_Trotter's Avatar

Registrovan: Mar 2006
Thanks (Received): 134
Likes (Received): 1802
Derek_Trotter dragulj među dragim kamenjemDerek_Trotter dragulj među dragim kamenjemDerek_Trotter dragulj među dragim kamenjemDerek_Trotter dragulj među dragim kamenjemDerek_Trotter dragulj među dragim kamenjemDerek_Trotter dragulj među dragim kamenjemDerek_Trotter dragulj među dragim kamenjemDerek_Trotter dragulj među dragim kamenjemDerek_Trotter dragulj među dragim kamenjemDerek_Trotter dragulj među dragim kamenjemDerek_Trotter dragulj među dragim kamenjem

Mislim da bi taj novi predmet bio pun pogodak. Siguran sam da ce djeci znanja koja tu budu stekla pomoci da zive neuporedivo zdravije.
Svaka cast Hrvatima. Nadam se da ce i nasi krenuti njihovim stopama
Kviz u sve 16 | Upisi BESPLATNO osnovne podatke o firmi
Derek_Trotter is offline   Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules