MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Psihologija

Notices

Psihologija Za one koji vole da analiziraju

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 22-03-12, 06:02   #1
Hronično kašnjenje
Basta Basta is offline 22-03-12, 06:02

Jeste li od onih što kasne ili od onih kojima kasne?
Kasnite li rijetko, često ili stalno?
Kakav je to profil osobe koja to konstantno radi svojim poznanicima, prijateljima i saradnicima?
Kolika je vaša tolerancija u takvim situacijama i kako sprečavate da vam se to ponovi?

Basta's Avatar
Basta
MiM team Forumaš i po'
Registrovan: Jan 2012
Thanks (Received): 0
Likes (Received): 24
Pregledi: 2991
Reply With Quote
Old 22-03-12, 07:06   #2
Calathea
MiM team Expert

Calathea's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Thanks (Received): 65
Likes (Received): 566
Calathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auruCalathea ima famoznu auru

Prezirem kašnjenje, ako kasnim, javim se.

Ne čekam ljude koji kasne, tako da se poslije par puta opamete i stignu na vrijeme.
Old 22-03-12, 08:22   #3
Derek_Trotter
Ko reskira profitira!

Derek_Trotter's Avatar

Registrovan: Mar 2006
Thanks (Received): 252
Likes (Received): 2378
Derek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čeka

Ranije sam puno vise kasnio ali kad sam poslusao savjet da navijam sat unaprijed sve je puno bolje i rasterecenije.
Ovako kad mislis da kasnis imas jos koji minut da stignes na vrijeme
Kviz u sve 16 | BESPLATNO reklamiraj firmu
Derek_Trotter is offline   Reply With Quote
Old 22-03-12, 08:34   #4
bloom
Moderator

bloom's Avatar

Registrovan: Aug 2008
Thanks (Received): 36
Likes (Received): 455
bloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu auru

Ružna osobina, ako je jako izražena, ukazuje na neorganizovanost i sebičluk. Bez obzira na moje ovakvo mišljenje, tolerantna sam u solidnoj mjeri, naročito kad se radi o ljudima do kojih mi je stalo.
Ipak, odzirom na sadašnji tempo života, moj nekadašnji prag tolerancije sad i mene samu čudi. Imala sam drugaricu (više je namam, takoreći) s kojom ako sam se dogovorila da se nadjemo na rivu u 19:00, ja dođem, zovnem je, a ona taman oprala kosu, samo da je prosuši (ura zbog gustine), pa silazi (po ure zbog daljine).
Ja onda odem u obilazak butika ili pijem kafu s nekim na koga nabasam i tako je dočekam.
Kasnije kad sam ja dobila prvo dijete, još smo se gledale jer sam se ja nekako uklapala.
Međutim, kad je ona dobila prvo (i jedino) dijete, naše gledanje je postalo u potpunosti nemoguće.
Eto tako ostah bez drugarice, nema ona vremena za nos da se uvati, a ne sa mnom da popije jednu kafu u godinu.
Old 22-03-12, 10:19   #5
Liv
Carpe Diem

Liv's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Thanks (Received): 8
Likes (Received): 632
Liv has disabled reputation

S obzirom na nepouzdanost prevoza i na to sto su svi uvijek u svadji sa vremenom (kao sto sam i sama), nemam problem da nekoga sacekam 10-15min ako kasni. Nije cak problem ni ako mi na vrijeme javi da ce kasniti mnogo, da se ja mogu izorganzivati za nesto drugo u medjuvremenu. Ali konstantno kasnjenje svaki put, e to vec zna da bude strasno iritirajuce. U tom slucaju to dozivljavam kao bezobrazluk i nepostovanje tudjeg vremena. Time se vodim i kad sam ja u pitanju, pa se trudim da se izorganizujem da stignem na vrijeme.
Old 22-03-12, 10:25   #6
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Thanks (Received): 50
Likes (Received): 1292
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Ma nije problem zakasnit, no što čekanje ubija.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 22-03-12, 11:25   #7
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Registrovan: Dec 2010
Thanks (Received): 766
Likes (Received): 4268
Lady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čeka

Umem da zakasnim, ali sasvim retko (osim na casove, tu imam dogovor
sa decom o 15 minuta gore-dole zbog gradskog prevoza).

Uvek sam ja ta koja ceka.

Mene je izbezumljivala drugarica koju redovno cekas i po vise od pola sata,
i koja uvek dolazi perfekcionisticki, tip-top sredjena. U takvim situacijama, ja vezujem konjski rep, navucem mantil i istrcim napolje, bez sminke, bez icega, samo da ne zakasnim.

Kasnije smo zivele zajedno.

Gledala sam je kad se sprema. Kasnila bi po vise od sat,
ali bi svaku trepavicu sminkala pet minuta.

Jos jedna koju znam - slicna prica.
I kad bih im rekla da kasnimo, pokazivale su krajnju ravnodusnost.

Oni sto kasne boluju od iste bolesti kao hipohondari.

Od egoizma.

Ne postuju tudje vreme.
I obicno su jako agresivni ako jednom u 20 puta dodju na vreme, a ti kasnis 8 minuta.

Last edited by Lady of Rohan; 22-03-12 at 13:30..
Lady of Rohan is offline   Reply With Quote
Old 22-03-12, 12:34   #8
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Registrovan: Dec 2011
Thanks (Received): 158
Likes (Received): 1463
arwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by Basta View Post
Kakav je to profil osobe koja to konstantno radi svojim poznanicima, prijateljima i saradnicima?
Kolika je vaša tolerancija u takvim situacijama i kako sprečavate da vam se to ponovi?
Ja sam tacna i obicno dolazim 2-3 minuta ranije.

Dok su mi djeca bila jako mala,nisam se nikad precizno dogovarala,vec je bilo:"Vidimo se tu i tu izmedju 12-12 i po",recimo.

Kasnjenje smatram velikom nepristojnoscu,a kad je posao u pitanju i neprofesionalnoscu.

Nisam se nikad ni druzila sa onima koji kasne po pola sata i vise.Ja maksimalno nekog cekam 15-ak minuta,toliko mogu tolerisati.
Old 22-03-12, 13:54   #9
tempesta
Moderator

tempesta's Avatar

Registrovan: Mar 2007
Thanks (Received): 45
Likes (Received): 1338
tempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjem

Nisam kriva ja za to što uvjek malo zakasnim, nego ljudi što mi tolerišu to! Da se iko od njih zna naljutit pošteno, počela bi da vodim računa.... Ja mislim

Inače, meni nije problem da sačekam....no nemam priliku. hahahahha

tempesta is offline   Reply With Quote
Old 22-03-12, 15:35   #10
MARINER
MiM team Forumaš

MARINER's Avatar

Registrovan: Mar 2011
Thanks (Received): 88
Likes (Received): 396
MARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auru

U svemu treba dati klasifikacije pa i u ovoj temi, kasnjenje.

1. Nenamjerno objektivno kasnjenje je normalno i moze se tolerisati. Ako zaista neko ima objektivan razlog za kasnjenje,a jasno je da nema sklonost kao naviku da kasni ,to se moze mirne duse trpiti pa makar kasnio i vise od sat vremena.
2. Ucestalo kasnjenje zbog nemarnosti ili neshvatanja ozbiljnosti da osoba koja ceka nalazi se u jako neugodnoj situaciji.
Trapavi ,sponatani,ljeni ljudi koji u biti ne rade to zbog zlobe ili nekih njima poznatih razloga ,jednostavno nemaju potpunu svijest o svojim postupcima, ali ponekad se mogu korigovati ako im se ozbiljno podvuce kritikom to ponasanje. Ovim osobama isto tako ne treba bitno zamjerati na tome, ali pokusavati represivno djelovati stalnim kritikama i opomenama.

3. Tendenciozna kasnjenja zbog potrebe da se drugi stave pod kontrolu i posjedovanje. Ovi znaju i mogu doci na vrijeme ali nece,namjerno doziraju kasnjenja da bi testirali koliko posjeduju onoga koji ceka i koliko se s njim moze manipulisati u svom oblicima. Ja sam neko i nesto i ja odlucujem o svemu !
Posto postoje osobe mazohisti i sadisti( u socijalnom smislu Frommovim opisiu) bespomocni mazohist ce uvijek trpiti kasnjenja iako mu to jako smeta samo da ne bi izgubio odnos sa zakasniocem jer u toj simbiozi svoju bespomocnost i slabost licnosti lijeci i kompenzuje. Sta mu god radio on uvijek nastoji odrzati simbiozu i izbjeci da ostane sam ako bi sta protestovo. Sadist oko sebe skuplja mazohiste i njima sefuje i tako su i on i oni zazovoljni. Taj sadist okruzen oreolom narcizma i egoizma ce raditi sta hoce sa svojom grupom i redovno ce kasniti ako mu to momentalno padne na pamet. Malo ce ko kritikovati to i ako kritikuje to je jako slabo i nema nekog bitnog uticaja na odnos. Osim ako ne dodje do psihickog sazrijevanja jednog od mazohista i vremenom pocinje da pokazuje znake revolta i buntovnistva, tada dolazo do popustanja sadiste i pokusaja da na drugi nacin pridobije tog buntovnika i koristi razne politicka majstorije i prikriveno i dalje glumi sefa ( autoritarni karakter). Medjutim mazohist moze sazreti i doziviti polet i renesansu i tako napustiti simbiozu i uspostaviti ili autonomiju( individuacija, licnost) ili sadizam novoj mazohistickoj grupi i tako postati sadisticki-autoritaran.

Kasnjenje ovog tipa je teski bezobrazluk i nikad mu ne treba omugucavati prostor, tj.pustiti da to sprovodi a da se ne pokaze otpor ili kritika. Zna se to raditi i podmuklo i otvoreno. Podmuklo uvijek koketira sa strpljenjem clanova grupe-mazohista i testira sebe svoju moc i nadmoc nad njima. Otvoreno karakterise jos jaci bezobrazluk tako sto jasno i glasno daje do znanja sebi podredjenima da je on taj koji sefuje i sve mora po njegovom biti inace ce sankcionisati svakoga onoga koji se protivi tome.

Dacu jedan primjer i zivota :
Imali smo oko 20-setak godina kada smo studirali i druzili se.Jedan od mojih drugova me je pozvao svojoj kuci u goste i bilo je ugodno s njim ophoditi o bilo kojim temama, pokazivao je jako izrazenu inteligenciju,duhovitost a i visoko moralno ponasanje. Odjednom tokom zajednickog rucka zaculo se kucno zvono, moj drug j eotisao u drugu sobu i kroz prozor pogledao ko to sad zvoni. Odmah se vratio i nastavio sa jelom. Moje pitanje je bilo, ko je to zvao? On odgovori ta i taj..zove da se izadje vani. ( to je jedan nas zajednicki drug sa kojim svaki dan imamo kontakt). Ja dalje pitam sta si mu odgovorio? On kaze reko sam mu da saceka dole, brzo dolazimo.
Kako prodje pet minuta, ja ponovo pitam, gdje je on sad sto se ne spremas?
Kaze, dole je ceka me.. ali neka jos malo ceka.. ha ha....
sta da ceka ?, malo jacim tonom sam upitao. Kaze,moram ga malo prevaspitavati i pokazati ko je tu glavni, kako je to rekao tako je uzeo daljinski za TV i prilegao malo u fotelju da mu se slegne rucak, a taj nas prijatelj i dalje ceka li ceka. pola sata je kasnio !Tada mi se upalio alarm signal njegove podmuklosti i taktike koja je bila jako vjesto skrivena. Jer poznato je inace da cesto svima kasni a pri tome uvijek daje neka objektivna opravdanja i razloge. Tad sam mu dobro skreso u lice sve iznjeo, kako mozes tako da budes bezobrazan i da manipulises ljudima? Na kraju ostaces sam ! suteci sa blagim podsmjehom me gleda.
I tako je i bilo kako koja godina odmice sve vise mu se osipa drustvo i na kraju ostade sam.
Ja licno poslije prvog uvida u to ponasanje mu kazem, ako smo se dogocvoril u 10h ja odmah napustam mjesto dogovora ako ne dodjes tacno u 10.00 h, Testiro me je sa kasnjenjem i uvidio da nema sale jer sam napustio mjesto dogovora zbog 1 min. kasnjenja. i tako sam ga mjesecima uspijevo oblikovati ali privremeno i jako tesko odrzivo, da se ponasa u skladu sa razumom.
Ovo je skolski primjer autortane licnosti, neurotskog karaktera i slabosti licnosti. Nikad nije postao licnost niti ce ikad biti ''licnost''bez obzira sto ima nad prosjecnu inteligenciju i obrazovanje.
Ja misli da u svakodnovnom zivotu naprosto sve vrvi od ovakvih primjera.

Last edited by MARINER; 22-03-12 at 20:51..
MARINER is offline   Reply With Quote
Old 22-03-12, 15:37   #11
Basta
MiM team Forumaš i po'

Basta's Avatar

Basta na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Calathea View Post
Ne čekam ljude koji kasne, tako da se poslije par puta opamete i stignu na vrijeme.
Ne čekam ni ja previše, kod nekih to i upali, ali ima nemogućih osoba koje uopšte ne reaguju na to, isto će uraditi svaki put. Nevjerovatno.

Quote:
Originally Posted by bloom View Post
Ružna osobina, ako je jako izražena, ukazuje na neorganizovanost i sebičluk. Bez obzira na moje ovakvo mišljenje, tolerantna sam u solidnoj mjeri, naročito kad se radi o ljudima do kojih mi je stalo.
Ipak, odzirom na sadašnji tempo života, moj nekadašnji prag tolerancije sad i mene samu čudi.
Tolerišem svakome malo kašnjenje, desi se i meni da zakasnim, i ne bih da mi se rade drame oko toga, ali jedno je ponekad zakasnit, a drugo svaki put. Najgore je što se još i naljute ako uradiš išta što nije čekanje dok god se ne smiluju da se pojave. Imam druga koji je slika i prilika te tvoje, znači, vidim da se ni malo ne trudi da stigne na vrijeme. Kasni i kad ga čeka čitavo društvo, kasni i kad je uplaćen termin za balon, kasni đevojkama, kasni na posao, to je već nešto što liči na poremećaj.

Last edited by Basta; 22-03-12 at 16:09..
Basta is offline   Reply With Quote
Old 22-03-12, 15:47   #12
Basta
MiM team Forumaš i po'

Basta's Avatar

Basta na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Liv View Post
S obzirom na nepouzdanost prevoza i na to sto su svi uvijek u svadji sa vremenom (kao sto sam i sama), nemam problem da nekoga sacekam 10-15min ako kasni. Nije cak problem ni ako mi na vrijeme javi da ce kasniti mnogo, da se ja mogu izorganzivati za nesto drugo u medjuvremenu.
Normalno, samo nek me ne pravi blesavim, a dogovor se vazda može pomjeriti za 10-15 minuta.

Quote:
Originally Posted by Lady of Rohan View Post
Oni sto kasne boluju od iste bolesti kao hipohondari.

Od egoizma.

Ne postuju tudje vreme.
I obicno su jako agresivni ako jednom u 20 puta dodju na vreme, a ti kasnis 8 minuta.
A jes neka boljka.
Ima tu nečeg, neki problem ili sa vremenom, ili sa organizovanjem, jer nije normalno da neko uvijek i svakom kasni. Da je samo ponekome, moglo bi se shvatit kao nepoštovanje, ali ne može bit da baš nikoga ne poštuje, bar se meni tako čini.
Old 22-03-12, 16:02   #13
Basta
MiM team Forumaš i po'

Basta's Avatar

Basta na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by arwen View Post
Ja sam tacna i obicno dolazim 2-3 minuta ranije.

Dok su mi djeca bila jako mala,nisam se nikad precizno dogovarala,vec je bilo:"Vidimo se tu i tu izmedju 12-12 i po",recimo.
To je već u redu, ne bih ni očekivao tačnost u takvoj situaciji, ali od nekog ko u doba dogovora nema prečeg posla od igrica ili fejsbuka stvarno očekujem. Ali uzalud je svaka taktika, ne pomaže ni ljutnja, ni odlasci, ni dogovor 15 minuta ranije od stvarnog, opet isto. I onda se čovjek upita što da radi u takvoj situaciji, jer nije baš najnormalnije posvađat se krvnički s prijateljem zbog kašnjenja, a opet ne možeš ga ni vječno trpjet, krv ti pije s tim godinama.

Quote:
Originally Posted by tempesta View Post
Nisam kriva ja za to što uvjek malo zakasnim, nego ljudi što mi tolerišu to! Da se iko od njih zna naljutit pošteno, počela bi da vodim računa.... Ja mislim
Evo je!

Očigledno je da ti prolazi jer se izvlačiš na šarm.
Ali jesi li uvijek ista, bi li zakasnila na poslovni sastanak? Igra li ulogu ko te čeka?
Old 22-03-12, 19:47   #14
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

Registrovan: Aug 2010
Thanks (Received): 38
Likes (Received): 1626
vruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Ovo pitanje asocira i na nesto drugo

Quote:
A prvo po naslovu teme pomislih da se ne radi o "hronicnom kaslju"

Quote:
To se zesce pitam.

Quote:
Hmmm - aha

Leo Baskalja
vruc krompir is offline   Reply With Quote
Old 22-03-12, 20:08   #15
Zoran
Na'vi

Zoran's Avatar

Registrovan: Jul 2006
Thanks (Received): 17
Likes (Received): 197
Zoran has disabled reputation

ja ujutru kasnim, zbog ranog ustajanja. Za druge stvari sam prilicno tacan.

Prodajem:
LUX KUCU NA LIZING - BESKAMATNO!!!... SVI OGLASI U CG NA JEDNOM MJESTU!!!
Zoran is offline   Reply With Quote
Old 22-03-12, 21:26   #16
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

arwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjem

Quote:

Tolerišem svakome malo kašnjenje, desi se i meni da zakasnim, i ne bih da mi se rade drame oko toga, ali jedno je ponekad zakasnit, a drugo svaki put. Najgore je što se još i naljute ako uradiš išta što nije čekanje dok god se ne smiluju da se pojave. Imam druga koji je slika i prilika te tvoje, znači, vidim da se ni malo ne trudi da stigne na vrijeme. Kasni i kad ga čeka čitavo društvo, kasni i kad je uplaćen termin za balon, kasni đevojkama, kasni na posao, to je već nešto što liči na poremećaj.
To nije poremecaj,to je bezobrazluk.

Dokle god drugi imaju toliko visok stepen tolerancije,pa do u nedogled cekaju bezobraznika jer je ovaj,eto dobar u dusi,nista se nece promijeniti.

Kasne jer im moze biti.

Ja bih otisla,svaki put nakon 10-ak -15 minuta,pogotovo ako se nas nekoliko u drustvu buni.

Sve po dogovoru,a ova(j) sto kasni nek se poslije misli i snalazi da nas pronadje.
Old 22-03-12, 21:54   #17
Dekster
i tri četvrt

Dekster's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Thanks (Received): 631
Likes (Received): 3517
Dekster has disabled reputation

Quote:

Dokle god drugi imaju toliko visok stepen tolerancije,pa do u nedogled cekaju bezobraznika jer je ovaj,eto dobar u dusi,nista se nece promijeniti.

Kasne jer im moze biti.

Ja bih otisla,svaki put nakon 10-ak -15 minuta,pogotovo ako se nas nekoliko u drustvu buni.

Sve po dogovoru,a ova(j) sto kasni nek se poslije misli i snalazi da nas pronadje.
Ako ćeš mi vjerovat,ne moram ti čitat post,samo vidim temu i znam što pišeš.
A bogomi si u pravu..
Dekster is online now   Reply With Quote
Old 23-03-12, 00:47   #18
tempesta
Moderator

tempesta's Avatar

Thanks (Received): 45
Likes (Received): 1338
tempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Evo je!

Očigledno je da ti prolazi jer se izvlačiš na šarm.
Ali jesi li uvijek ista, bi li zakasnila na poslovni sastanak? Igra li ulogu ko te čeka?
Naravno da nisam, ne mogu uvjek na isti izgovor da se izvlačim....hahhhah
Šalu na stranu, što se poslovnih sastanaka tiče, uglavnom se trudim da ne kasnim i to mi i uspijeva. Na posao znam da zakasnim, tih ( slatkih )5/10 minuta što zakasnim imam osjećaj da mi skrati radni dan za 3 sata... stvarno!

A igra li ulogu ko me čeka... hm.... ne znam. Mada, sjećam se jednom, imala sam noge slomit preko stepenica, trčeći da što prije vidim jednu osobu.... Pa ako ti što pomaže iskoristi podatak za duboku analizu.

tempesta is offline   Reply With Quote
Old 23-03-12, 06:22   #19
Basta
MiM team Forumaš i po'

Basta's Avatar

Basta na dobrome putu

Quote:

Pa nije baš da imaju toliko visok stepen tolerancije, najčešće se s njim ne dogovaramo za fiksne termine, jer se više znamo u dušu i jasno je kako će dogovor završit. Odlasci posle 15 minuta nijesu imali efekta, ni razgovori, ni svađe na kraju krajeva, to je nešto što nikako ne mogu shvatiti. Problem je kad je situacija takva da ga moraš čekat, kad od njegovog dolaska na vrijeme zavisi naredna obaveza, znači upozoriš ga na to i opet zakasni. Ali, pazi, kad se pojavi on ima čitavu listu razloga zbog kojih nije stigao, i kad provjeriš to je stvarno tako, samo što bi normalna osoba sve to ili zanemarila, ili odložila, ili završila ranije. Da želi, mogao bi stići i pored svega toga, ali izgleda ili ne želi, ili ne može.
Nije da im može biti, trpi on stalno posledice svoje mane, ali ne mijenja se.

Quote:
Originally Posted by tempesta View Post
Naravno da nisam, ne mogu uvjek na isti izgovor da se izvlačim....hahhhah
Šalu na stranu, što se poslovnih sastanaka tiče, uglavnom se trudim da ne kasnim i to mi i uspijeva. Na posao znam da zakasnim, tih ( slatkih )5/10 minuta što zakasnim imam osjećaj da mi skrati radni dan za 3 sata... stvarno!
Nijesi ti pravi kasnioc, ču 5-10 minuta? Pa to se i ne broji u kašnjenje.

Quote:
A igra li ulogu ko me čeka... hm.... ne znam. Mada, sjećam se jednom, imala sam noge slomit preko stepenica, trčeći da što prije vidim jednu osobu.... Pa ako ti što pomaže iskoristi podatak za duboku analizu.
Pomaže, vidiš i sama da stigneš na vrijeme kad ti je stalo kakav ćeš utisak ostaviti i kad ti je stalo da nekoga ne naljutiš. Ovi o kojima ja pričam ne prave tu razliku. Zato i ne znam kako reagovati.
Old 23-03-12, 07:25   #20
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Quote:

Pa nije baš da imaju toliko visok stepen tolerancije, najčešće se s njim ne dogovaramo za fiksne termine, jer se više znamo u dušu i jasno je kako će dogovor završit. Odlasci posle 15 minuta nijesu imali efekta, ni razgovori, ni svađe na kraju krajeva, to je nešto što nikako ne mogu shvatiti. Problem je kad je situacija takva da ga moraš čekat, kad od njegovog dolaska na vrijeme zavisi naredna obaveza, znači upozoriš ga na to i opet zakasni. Ali, pazi, kad se pojavi on ima čitavu listu razloga zbog kojih nije stigao, i kad provjeriš to je stvarno tako, samo što bi normalna osoba sve to ili zanemarila, ili odložila, ili završila ranije. Da želi, mogao bi stići i pored svega toga, ali izgleda ili ne želi, ili ne može.

Kakva je to obaveza koja zavisi od osobe koja je toliko neodgovorna?
Kakav se to ozbiljan posao moze zavrsiti sa tako neozbiljnom osobom?

Desi se svakom vanredna situacija u zivotu,pa dugo zakasni i to se naravno moze tolerisati,ali ovdje govorimo o hronicnim kasniocima,ne?

Osobama koje ne postuju tudje vrijeme (a zna se da je vrijeme danas novac i jako dragocjeno,jer nam redovno fali).
Osobama koje ce te 'ladno ostaviti da po pola sata i vise stojis na ulici ili cekas u autu ili nije bitno gdje,dok ona smislja izgovore i u miru bira majicu koju ce iskombinovati.

Da,znam i ja takve.
Samo ih nikad nisam cekala duze od vec spomenutih 10-15 minuta.
I nikad nisam dozvolila da mi ni privatne,a kamoli poslovne obaveze zavise od takvih.

I gle cuda,na neke (zapravo,dvije osobe) sam uspjela uticati.
Svekolikom narodu ce zakasniti,a meni se polome da dodju na vrijeme.
Naprosto su drugacije poslozili prioritete.
Old 23-03-12, 07:34   #21
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Quote:

Pomaže, vidiš i sama da stigneš na vrijeme kad ti je stalo kakav ćeš utisak ostaviti i kad ti je stalo da nekoga ne naljutiš. Ovi o kojima ja pričam ne prave tu razliku. Zato i ne znam kako reagovati.

I ti o kojima pricas sigurno bi znali napraviti razliku.

Problem je u tome sto mu nije stalo kakav ce utisak ostaviti na tebe,Marka,Janka,curu,kogalivec...
Uvijek kod vas prolazi bez sankcija i ozbiljnijih problema,na vasu ljutnju i dignuti nos je odavno navikao.

Ponasa se tako prosto zato jer mu moze biti.
Vi ste mu to dozvolili.
Old 23-03-12, 13:32   #22
Demo
MiM team Guru

Demo's Avatar

Registrovan: Sep 2010
Thanks (Received): 7
Likes (Received): 2418
Demo has disabled reputation

Quote:
Rijetko kasnim, a drugima tolerišem sve sem bezobrazluk. Bitno mi je da se osoba zaista trudi stići na vrijeme, pa ako i ne uspije, nije frka, imam ja strpljenja.

Quote:
Isti je slučaj sa mojom sestrom. Čitavog života kasni i izluđuje sve oko sebe, a otkako ima djecu još je gora, sad valjda u tome nalazi neko opravdanje. Nije neodgovorna kad su druge stvari u pitanju, dobra je i korektna osoba, ali po pitanju kašnjenja totalno nepopravljiva. Imam utisak da je njena percepcija vremana nekako poremećena, da njoj djeluje da može završiti ono što je započela i stići na vrijeme, samo što ta procjena nikada nije tačna.
Za izlaske je odavno već ne čekamo, pođemo bez nje, a ona naknadno dođe sama, ali opet ne valja. Mi sve završimo s večerom dok se ona pojavi i sad bi trebalo ići dalje, ali ne, treba sačekati da naruči, pa da joj stigne jelo, pa da pojede (a jede ubijbože sporo), pa da joj se malo slegne... nikad u dom.
Nekako i to, ali ona je kasnila na prigode gdje nikako ne bi smjela, na krštenje svog djeteta, na rođendanske proslave (pa svekrva dočekuje goste umjesto nje), na zakazane preglede, ma svuda. Bilo posledica ili ne, ona je ista.

Otprilike jedno dvadesetak posto ljudi ima problem s kašnjenjem, ali većina njih taj problem prevaziđe. Oni koji to ne uspiju su ili u ovim grupama što je naveo Mariner:

Quote:
2. Ucestalo kasnjenje zbog nemarnosti ili neshvatanja ozbiljnosti da osoba koja ceka nalazi se u jako neugodnoj situaciji.
Trapavi ,sponatani,ljeni ljudi koji u biti ne rade to zbog zlobe ili nekih njima poznatih razloga ,jednostavno nemaju potpunu svijest o svojim postupcima, ali ponekad se mogu korigovati ako im se ozbiljno podvuce kritikom to ponasanje.
Dakle, slabe organizatorske vještine, nesnalaženje u vremenu i loša usredotočenost na obaveze. Takvima bilo što može skrenuti pažnju i poremetiti plan.

Quote:
3. Tendenciozna kasnjenja zbog potrebe da se drugi stave pod kontrolu i posjedovanje. Ovi znaju i mogu doci na vrijeme ali nece,namjerno doziraju kasnjenja da bi testirali koliko posjeduju onoga koji ceka i koliko se s njim moze manipulisati u svom oblicima. Ja sam neko i nesto i ja odlucujem o svemu !
Ovi su česti, koriste se pasivnom agresijom da dokažu svoju vrijednost i drugima i sebi. Uživaju u osjećaju važnosti, jer, eto, ništa ne može početi bez njih, oni su u centru pažnje.

ili u ovim:

4. nesigurni ljudi, koji kasne jer žele izbjeći rizik da oni nekoga čekaju, to u njima izaziva osjećaj odbačenosti i manje vrijednosti.

5. oni koji moraju stalno biti nečim uposleni, imaju potrebu da iscijede svaki trenutak i uživaju u last-minute frci.
Demo is offline   Reply With Quote
Old 23-03-12, 14:40   #23
MARINER
MiM team Forumaš

MARINER's Avatar

Thanks (Received): 88
Likes (Received): 396
MARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auru

Tako je , bitne su i te 4. i 5.tacke.
Motiva ima raznih..
.
MARINER is offline   Reply With Quote
Old 23-03-12, 18:01   #24
Basta
MiM team Forumaš i po'

Basta's Avatar

Basta na dobrome putu

Quote:
Kakva je to obaveza koja zavisi od osobe koja je toliko neodgovorna?
Kakav se to ozbiljan posao moze zavrsiti sa tako neozbiljnom osobom?
Nema tu nikakvih ozbiljnih poslova, ali ima obaveza druge vrste, mora ih biti kad su nam životi već dugo isprepleteni. Ne radi se o površnim poznanicima, već o osobi za koju bi praktično sve učinio, a i on za mene, što se već mnogo puta pokazalo, znači, sve samo ne ovo.
Onda mi nekako glupo da to pokvarim nekakvim ultimatumima i svađama, ali to ne znači da mi ne dođe da ga stisnem za vrat kad me tako izludi.
Ne znam, svega mi, nadao sam se da ću bar shvatiti razlog tome, možda bi bilo manje tenzije, pošto mislim da se neće promijeniti nikad.

Quote:
Originally Posted by Demo View Post
4. nesigurni ljudi, koji kasne jer žele izbjeći rizik da oni nekoga čekaju, to u njima izaziva osjećaj odbačenosti i manje vrijednosti.
Znao sam jednu takvu, njen je rezon bio da kad već neko nekoga mora čekati, onda je bolje da čekaju nju, no da ona čeka.
Old 24-03-12, 20:27   #25
Alessandra
Amor fati

Alessandra's Avatar

Likes (Received): 49
Alessandra uskoro postaje slavan

Trudim se da ne kasnim i to mi uspeva, osim ako se zaglavim u saobracaju, sto se retko dogadja. Kada neko kasni, cekam deset minuta, onda zovem, gde je, jer mislim, sigurno ima neki razlog zasto kasni. Ako se radilo o decku, nisam cekala duze od pet minuta i odlazila sam. Sa 19 godina sam imala jednog koji je notorno kasnio, a ja budala, uvek sam ga cekala. Dugo mi je trebalo da shvatim da kasni zato sto mu u stvari nije stalo do mene i jednog dana mu kazem da ne bih volela da zakasni danas, jer ga necu cekati. Naravno, zakasnio je i ja sam otisla – za uvek. Nedeljama nije mogao da razume zasto je problem sto kasni, ali nikakvim obecanjima nije mogao da me natera da se predomislim. Posle toga mi se samo jednom desilo da je jedan zakasnio. Ja sam otisla posle pet minuta, a on je pao u fras kako sam mogla to da uradim. Posle mu se to vise nije desilo. Danas postoje mobilni, pa svako moze svakome da se javi, ako se nesto nepredvidjeno desi, ako to ne uradi, smatram da je u pitanju nepostovanje.
Old 14-04-12, 13:55   #26
Margarita
MiM team Forumaš

Margarita's Avatar

Registrovan: Apr 2012
Thanks (Received): 1
Likes (Received): 21
Margarita na dobrome putu

Ponekad kasnim, ponekad meni kasne, ništa tragično.
Ako kasnim više od 5 minuta javim se i objasnim razloge, s tim što se to sve ređe dešava.
Sad sam odlična kakva sam nekada bila, ranije sam baš često kasnila.
Kada je posao ili druge obaveze u pitanju, prilično sam tačna, još niko nije trpio zbog moje neorganizovanosti.
Margarita is offline   Reply With Quote
Old 14-04-12, 23:10   #27
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Thanks (Received): 221
Likes (Received): 5132
Zor_djevojka has disabled reputation

Ja sam jedna od onih koja bi se uvrijedila da mi neko uputi 'nemoj kasniti, budi tačna'...
ne znam za druge, ali ja jednostavno ne mogu da se oslonim na osobu koja ne može da dođe na određeno mjesto u određeno vrijeme.
Čini mi se da ljudi misle da su zanimljiviji i ljepši ako zakasne..
.
Voli te tvoja zver
Zor_djevojka is offline   Reply With Quote
Old 15-04-12, 08:33   #28
Superwoman
MiM team Forumaš i po'

Superwoman's Avatar

Thanks (Received): 3
Likes (Received): 11
Superwoman na dobrome putu

Hronicno kasnjenje je nekulturno...odraz vaspitanja....odnosa prema osobi koja ceka...ja nikad nisam zakasnila...ni sa placanjem racuna a kamoli na drugi nacin...
Old 19-07-12, 00:03   #29
Paramanand
Moderator

Registrovan: Jan 2008
Thanks (Received): 231
Likes (Received): 2609
Paramanand has disabled reputation

Tačnost je mjera kojom se pokazuje koliko se neko poštuje.
Paramanand is offline   Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules