MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Psihologija

Notices

Psihologija Za one koji vole da analiziraju

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 23-06-08, 11:57  
Kroz život sa osmehom
pehar pehar is offline 23-06-08, 11:57
Rejting: (2 votes - 5.00 average)

Ljudi više vole da razgovaraju i posluju sa osobama koje su nasmejane i njima češće poklanjaju svoje poverenje

Kad je reč o poklanjanju poverenja, pouzdanju i novčanim ulaganjima, obično dajemo prednost osobama koje često imaju osmeh na licu, ali ne i onima čiji je osmeh izveštačen. Anketa Zavoda za sociologiju Univerziteta Jagielonski u Krakovu pokazala je da čak 74 odsto ispitanika ne bi volelo da ima posla s potištenim i namrštenim ljudima, a 69 odsto ne bi moglo s njima da se sprijatelji.

Jedan od navedenih razloga je to što mnogi smatraju da potišteni ljudi nešto skrivaju. Javne ličnosti to odavno znaju i zato je jasno zašto tako često možemo da vidimo osmeh na licu političara, biznismena, pop-zvezda, televizijskih voditelja i ljudi koji se bave odnosima s javnošću, marketingom i trgovinom. Da biste izbegli glumatanje koje odbija, u školama za komunikaciju često savetuju: „Važno je da se opustite i da se smejete od srca, u suprotnom vaš osmeh može da deluje izveštačeno."

Istraživači su takođe ustanovili da osmeh povećava dotok krvi u mozak, a to utiče na poboljšanje raspoloženja.

Jedno drugo istraživanje sprovedeno u Velikoj Britaniji pod pokroviteljstvom tamošnje državne pošte otkriva da većina ljudi kod drugih osoba najpre primećuje osmeh. Gotovo polovina ispitanika rekla je da se ne bi upuštala u bilo kakav posao sa osobom koja izgleda namršteno.

Brajan Bejts, koautor knjige i televizijske serije „Ljudsko lice", kaže:

- Ovo istraživanje pokazuje koliko je osmeh važan u međuljudskim odnosima. Kad je reč o poklanjanju poverenja, pouzdanju i novčanim ulaganjima, obično dajemo prednost osobama koje često imaju osmeh na licu - kaže Bejts, i dodaje:

- Osmehivanje podstiče organizam na povećanu proizvodnju endorfina, hormona koji ublažava bolove. Osim toga, ljudi koji se spontano osmehuju imaju više uspeha i u privatnom životu i na poslu - kaže Bejts.

izvor:press

pehar's Avatar
pehar
MiM team King / Queen
Registrovan: Feb 2007
Thanks (Received): 123
Likes (Received): 3212
Pregledi: 6886
Reply With Quote
Old 05-10-09, 17:08   #26
templarlady
MiM team Početnik

templarlady's Avatar

Registrovan: Feb 2009
Thanks (Received): 1
Likes (Received): 7
templarlady nepoznate kvantitete u ovom trenu

Indijci ne priznaju nasledne bolesti- kažu da sve bolesti idu iz glave. Sami sebi svojom psihom aktiviramo predispoziciono-nasledjeno slabe organe, čije bolesti prorade ogromnom količinom dekompenzovane negativne energije u nama samima. Nezadovoljstvo je primarni uzrok- svim i svačim, počev od samog sebe. Zato treba imati neki hobi, nešto što VOLIŠ da radiš i što ti nadoknadjuje energiju koju trošiš na stvari koje MORAŠ da radiš.
Old 05-10-09, 17:11   #27
Blade
Moderator

Blade's Avatar

Registrovan: Nov 2007
Likes (Received): 93
Blade uskoro postaje slavanBlade uskoro postaje slavanBlade uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by templarlady View Post
Indijci ne priznaju nasledne bolesti- kažu da sve bolesti idu iz glave.
I tu su u pravu.
Blade is offline   Reply With Quote
Old 10-10-09, 13:09   #28
Snowflake
MiM team Početnik

Snowflake's Avatar

Registrovan: Sep 2009
Thanks (Received): 0
Likes (Received): 0
Snowflake na dobrome putu

Obozavam nasmijane, vesele, opustene osobe, jer sam i sama takva
Uvjek dobijam komplimente zbog toga, da zracim nekom pozitivnom energijom, i da u mom prisustvu ne mozes biti ozbiljan
Old 11-10-09, 09:17   #29
tinky
ツ ♫ ツ♫ ツ

tinky's Avatar

Registrovan: Nov 2008
Thanks (Received): 32
Likes (Received): 1021
tinky has disabled reputation

Moram priznati da mi osmijeh mnogo pomaže u svakodnevnoj komunikaciji sa ljudima i pridobijanju njihovog povjerenja pri tom. Po prirodi sam vedra i nasmijana osoba i mamim osmijehe . Nikako ne volim glasni smijeh, ono smiješno vrištanje i halabuku. Najviše mi se dopada onaj veseli smiješak pri čemu smijavica dođe do izražaja
Old 13-10-09, 08:14   #30
gromovnik
MiM team King / Queen

gromovnik's Avatar

Registrovan: May 2009
Likes (Received): 17
gromovnik has disabled reputation

I ako sam po prirodi vedra i optimistična osoba u direktnoj komunikaciji trudim se da ne nabacim osmjeh na lice u svakom slučaju, kada za to nema ama baš nikakvog razloga.
Smijem se samo s povodom.
Iskreno rečeno osobe koje se u svakoj prilici smiju nekontrolisano bez smisla i bez valjanog razloga doživljavam kao blaže retarde. Ovo blaže kažem, što je možda smijeh u svakom slučaju bolji od nasilnog ponašanja.
Moram priznati malo me nerviraju ti plastični „profi“ osmjesi koji nisu iz dna duše.
Obožavam vedar spontani i iskreni smješak.
Mada ne mogu podnijete nasmrđene i namrgođene osobe, recimo javne činovnike u javnoj upravi koji do podne mrze cijeli svijet a po podne i cijeli svijet i sebe.
Mislim, da međusobna komunikacija među ljudima treba da bude iskrena,normalna,prirodna i opuštena i treba se dobro razmisliti prije no što se kaže ili napišeš bilo kakva riječ.
Često se pitam da li će se danas, izgubiti osmjeh u međusobnoj komunikaciji jer sva komunikacija danas je svedena na digitalnu dimenziju što podrazumjeva široku upotrebu telefona ili net_a, a kao nus negativni produkt dobili smo kolektivno otuđenje .
Ko zna, kada jače i bolje zaživi video telefon vratit će se i taj zaboravljeni osmjeh.
U cilju prevazilaženja otuđenja volio bih da se vrate korzoi, književne večeri, igranke i još puno puno toga i takvog ambijenta pod čijim su kišobranom naši roditelji izrasli kao karakterne, jake, pozitivne,vedre i misaone osobe sa jakom komponentom romantizma u većini njih.
Dao bih sve da mogu samo jednu minutu zraknuti i osjetiti romantičarsku ekspresivnost onih starih dobrih vremena sa čijom snagom principa su se naši bliži i dalji preci umili.
Možda nekada neko u skoroj budućnosti razvije „Time mashine“ koja će omogućiti ljudima da osjete taj pečat nostalgije i da vide opet djecu sa iskrenim osmjesima na usnama......
Likes pehar Liked
Old 14-10-09, 07:00   #31
daka
MiM team Početnik

Registrovan: Mar 2007
Likes (Received): 1
daka nepoznate kvantitete u ovom trenu

sta se to parama kupit ne more? ;-)
rekose mi sunce i osmijeh
smijte se ljudi, ne kosta a vrijedi
daka is offline   Reply With Quote
Post Thanks / Like - 0 Thanks, 1 Likes, 0 Dislikes
Likes Neko Drugi Liked
Old 05-04-11, 22:52   #32
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

pehar has disabled reputation

Osmehom rusimo sve barikade u zivotu,malo je vremena za kajanje i tugu.Ljudi nasmesite se,neka Vam svako jutro osvane sa prelepim osmehom na licu.
pehar is offline   Reply With Quote
Post Thanks / Like - 0 Thanks, 1 Likes, 0 Dislikes
Likes Neko Drugi Liked
Old 04-11-11, 16:24   #33
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Osmeh je mocna akcija.Ima sposobnost da donese i pruzi snagu nemerljive radosti u zivotu.To moze biti prvi osmeh bebe koji nas ispunjava,ili osmeh starijih lica dok razgovaraju sa nama i secaju se svojih srecnih trenutka njihove mladosti.Uzivamo u osmehe drugih,a oni za uzvrat uzivaju u nase osmehe.Kad imamo osmeh na licu osecamo se lakse,srecnije.Nas duh je uzdignut,razvijamo osecaj blagostanja.Naravno da nalete trenuci kad nam nije do smeha,ali ima bezbrojnih stvari s kojima mozemo kroz zivot sa osmehom.Razmisljajuci o srecnim uspomenama,slusajuci osmehe dece,setnja u prirodi sa prijateljima,slusajuci inspirativnu muziku,su samo konstruktivni nacini kojima mozemo ulepsati dan i priustiti drugima i sebi osmeh na licu.
Old 02-04-12, 13:24   #34
Demo
MiM team Guru

Demo's Avatar

Registrovan: Sep 2010
Thanks (Received): 7
Likes (Received): 2409
Demo has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by pehar View Post
Naravno da nalete trenuci kad nam nije do smeha,ali ima bezbrojnih stvari s kojima mozemo kroz zivot sa osmehom.Razmisljajuci o srecnim uspomenama,slusajuci osmehe dece,setnja u prirodi sa prijateljima,slusajuci inspirativnu muziku,su samo konstruktivni nacini kojima mozemo ulepsati dan i priustiti drugima i sebi osmeh na licu.
Sve ovo zaista pomaže, gotovo uvijek ako se radi samo o neraspoloženju, a ponekad i kada postoje krupniji problemi. Odavno sam primijetila da tuđi osmijeh na mene zarazno djeluje, čak više nego pravi smijeh. I kada sam baš loše, a neko nepoznat mi se u prolazu osmjehne, ili me nekim čudom time iznenadi šalterska radnica, prodavačica, bilo ko, osjetim da potpuno nekontrolisano reagujem na isti način i da je dan postao mrvicu bolji.

Mislim da ljudi uglavnom nisu svjesni važnosti osmjeha i ljubaznosti u kontaktu s ljudima. Neću se ni ja pretjerano keziti da bih ostavila utisak simpatične dobrice, sve što je tako isforsirano me gotovo fizički iscrpljuje, ali jedan neutralan, pristojan stav, uz kratak osmjeh čuda čini. Kao da na neki način štitimo jedni druge od pokazivanja ličnih problema, animoziteta i svega što bi u drugom izazvalo neugodnost. Uz vrlo malo truda, koji vremenom lako postane normalna reakcija, je prijatnije i jednoj i drugoj strani, i u poslovnim i bilo kojim drugim kontaktima.
Demo is offline   Reply With Quote
Post Thanks / Like - 0 Thanks, 2 Likes, 0 Dislikes
Likes Neko Drugi, pehar Liked
Old 02-04-12, 14:30   #35
Alessandra
Amor fati

Alessandra's Avatar

Registrovan: Mar 2011
Likes (Received): 49
Alessandra uskoro postaje slavan

Ja sam uvek ljubazna sa ljudima, sto uklucuje i osmeh dok razgovaramo. Cesto idem ulicom sa osmehom na licu i primecujem da se ljudi i meni osmehuju, retko ko prodje bas namrgodjen. Ali, kada sam neraspolozena ne mogu da se smesim na silu. To bi onda bila grimasa, a to nikome ne stoji lepo. Bas sam gledala na televiziji kako je neka sektasica pricala o sreci u religiji sa nekim grcem na licu koji bi trebao da bude osmeh. Kako to izgleda namesteno i neprirodno! Celo lice joj je iskrivilo, a ona je samo htela da demonstrira nesto sto ne oseca. Kazu, kada se zivotinje osmehuju, to je pokazivanje zuba pred napad. Covek bi ipak trebao da je stepenicu vise i da pokazuje srdacnost u osmehu, ali pre toga, treba da je zaista i oseti u sebi.
Old 02-04-12, 15:08   #36
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Registrovan: Dec 2011
Thanks (Received): 84
Likes (Received): 1066
arwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjem

Civilizovano ponasanje ukljucuje pristojnost,a pristojno je sagovorniku uputiti ljubazan osmjeh i pogled.

Inace,ne hodam ulicom sa osmjehom;takve su mi osobe izvjestacene i daleko gore od mrguda.
Old 02-04-12, 16:05   #37
Alessandra
Amor fati

Alessandra's Avatar

Registrovan: Mar 2011
Likes (Received): 49
Alessandra uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by Demo View Post
Sve ovo zaista pomaže, gotovo uvijek ako se radi samo o neraspoloženju, a ponekad i kada postoje krupniji problemi. Odavno sam primijetila da tuđi osmijeh na mene zarazno djeluje, čak više nego pravi smijeh. I kada sam baš loše, a neko nepoznat mi se u prolazu osmjehne, ili me nekim čudom time iznenadi šalterska radnica, prodavačica, bilo ko, osjetim da potpuno nekontrolisano reagujem na isti način i da je dan postao mrvicu bolji.

Mislim da ljudi uglavnom nisu svjesni važnosti osmjeha i ljubaznosti u kontaktu s ljudima. Neću se ni ja pretjerano keziti da bih ostavila utisak simpatične dobrice, sve što je tako isforsirano me gotovo fizički iscrpljuje, ali jedan neutralan, pristojan stav, uz kratak osmjeh čuda čini. Kao da na neki način štitimo jedni druge od pokazivanja ličnih problema, animoziteta i svega što bi u drugom izazvalo neugodnost. Uz vrlo malo truda, koji vremenom lako postane normalna reakcija, je prijatnije i jednoj i drugoj strani, i u poslovnim i bilo kojim drugim kontaktima.
Slazem se, pogotovo ovo za osmeh koji neocekivano dobijemo. Ali, to osecaju samo istinski ljubazne osobe, njih obraduje kada vide osmeh prodavacice, ili na salteru (sto kazes, cudo jedno.... ). Sa druge strane, negativni ljudi i u osmehu vide nesto negativno. Jedno je kada se osmehom pokusava ubediti neko u nesto, kao ona sektasisa na televiziji ili prodavac osiguranja, a drugo je kada vidimo slucajnog prolaznika kako se osmehuje. Meni je to uvak drago i simpaticno, valjda zato sto je i moj osmeh iskren i iz srca. Jedna izreka za osmeh: "Osmeh je kriva linija koja može mnogo toga da ispravi."

Ili po narodski:

"Osmehujes se kad:
1. Ili još uvek imaš posao
2. Ili je malopre pao seks.
Oboje se svodi dakle samo na redovna primanja."

Ja se osmehujem i kada mislim na NJEGA, onda imam lepa i vesela osecanja i to se vidi na meni.

Last edited by Alessandra; 02-04-12 at 16:33..
Alessandra is offline   Reply With Quote
Old 14-04-12, 14:49   #38
Margarita
MiM team Forumaš

Margarita's Avatar

Registrovan: Apr 2012
Likes (Received): 21
Margarita na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Alessandra View Post
Jedno je kada se osmehom pokusava ubediti neko u nesto, kao ona sektasisa na televiziji ili prodavac osiguranja, a drugo je kada vidimo slucajnog prolaznika kako se osmehuje. Meni je to uvak drago i simpaticno, valjda zato sto je i moj osmeh iskren i iz srca. Jedna izreka za osmeh: "Osmeh je kriva linija koja može mnogo toga da ispravi."

Ili po narodski:

"Osmehujes se kad:
1. Ili još uvek imaš posao
2. Ili je malopre pao seks.
Oboje se svodi dakle samo na redovna primanja."

Ja se osmehujem i kada mislim na NJEGA, onda imam lepa i vesela osecanja i to se vidi na meni.
Potpis na sve. Ali redovna primanja...
Često sam nasmiješena, od srca, i ljudi mi vraćaju na isti način.
Treba probati, ništa ne košta.
Margarita is offline   Reply With Quote
Old 31-05-12, 21:00   #39
Snebivljiva Azdaja
MiM team Guru

Snebivljiva Azdaja's Avatar

Registrovan: Oct 2008
Thanks (Received): 106
Likes (Received): 3283
Snebivljiva Azdaja briljantna budućnost ga čekaSnebivljiva Azdaja briljantna budućnost ga čekaSnebivljiva Azdaja briljantna budućnost ga čekaSnebivljiva Azdaja briljantna budućnost ga čekaSnebivljiva Azdaja briljantna budućnost ga čekaSnebivljiva Azdaja briljantna budućnost ga čekaSnebivljiva Azdaja briljantna budućnost ga čekaSnebivljiva Azdaja briljantna budućnost ga čekaSnebivljiva Azdaja briljantna budućnost ga čekaSnebivljiva Azdaja briljantna budućnost ga čekaSnebivljiva Azdaja briljantna budućnost ga čeka
Smile

Kroz zivot sa osmjehom. Osmjeh mi je na licu i kad mi je tesko. Tesko mi ko moze skinuti osmijeh sa lica
Old 02-08-12, 20:43   #40
Neko Drugi
MiM team Expert

Registrovan: Jul 2012
Thanks (Received): 176
Likes (Received): 4340
Neko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tunelu

samo sa osmijehom i sve je lakse
Neko Drugi is offline   Reply With Quote
Likes FLoRyy, pehar Liked
Old 20-12-12, 22:45   #41
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Quote:
Originally Posted by Demo View Post
Odavno sam primijetila da tuđi osmijeh na mene zarazno djeluje, čak više nego pravi smijeh. I kada sam baš loše, a neko nepoznat mi se u prolazu osmjehne, ili me nekim čudom time iznenadi šalterska radnica, prodavačica, bilo ko, osjetim da potpuno nekontrolisano reagujem na isti način i da je dan postao mrvicu bolji.
Ponekad ljudi osecaju odredjenu osobu optimistom,nasmejanom,i kad takvoj osobi naidju zuti minuti,ljudima je to prosto neobicno,zar ne?Cude se...Odlican recept za povratak osmeha na licu je i pozitivno okruzenje,puno znaci kad ugledamo osmeh na licu nekih prolaznika,dragih nama ljudi,smeh je pozitivna zaraza
Likes Neko Drugi, Demo Liked
Old 25-02-13, 16:20   #42
Paramanand
Moderator

Registrovan: Jan 2008
Thanks (Received): 226
Likes (Received): 2540
Paramanand has disabled reputation

“Što želiš biti kada odrasteš?
- Sretna.
Ne, nisi shvatila pitanje.
- Ne, nego Vi niste shvatili život!”
Old 25-02-13, 16:54   #43
FLoRyy
MiM team Forumaš i po'

FLoRyy's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Likes (Received): 670
FLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Snebivljiva Azdaja View Post
Kroz zivot sa osmjehom. Osmjeh mi je na licu i kad mi je tesko. Tesko mi ko moze skinuti osmijeh sa lica
+1 ))

we are totally identic... hahaah ...

Zdravo. Moje ime je Osmijeh, drago mi je što smo se upoznali. )

FLoRyy is offline   Reply With Quote
Post Thanks / Like - 0 Thanks, 4 Likes, 0 Dislikes
Reply

Tags
kroz, osmehom, život

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules