MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Politika

Notices

Politika Za rasprave bez vrijedjanja

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 06-02-12, 16:03  
Da li MANS radi u korist DPS-a?
Derek_Trotter Derek_Trotter is offline 06-02-12, 16:03

Iznijecu jedno interesantno zapazanje.
U zadnje vrijeme su prisutni razni vidovi protesta protiv aktuelnog rezima medju kojima je najglasniji MANS.
Na pitanje da li ce se baviti politikom lider MANS-a je odricno odgovorila.
Znaci sugerise se svakodnevno da se nesto mijenja i da ovako ne moze dalje ali se ne nudi rjesenje tj ko bi te promjene mogao da iznese.
Da je rjesenje opozicija ona bi davno imala dovoljnu podrsku na izborima ali nije tako.
Razlog je sto je opozicija vecinom nacionalno obojena a onaj dio koji nije se iskompromitovao i na svakim izborima dobija sve manje glasova.

Iz svega ovoga mi je logicno da neko ko je glasao DPS ali bi ga promijeno nekom drugom partijom ce opet glasati DPS.
Zasto?
Prvo, zato sto mu se ne nudi neko novo rjesenje u vidu nove stranke.
Drugo sto mu odgovara da MANS kontrolise vladajucu koaliciju (svojim performansima) kojima je sada neuporedivo teze da rade malverzacije
Treci sto ako dobije opozicija strah ga je da se MANS ne "utali" sa njima(ide zajedno sa opozicijom na proteste), i prestane da bude kao do sada kriticki nastrojen.
Nemam nista protiv MANSa (naprotiv) ali zbog svega sto sam naveo, nesvjesno idu na ruku onima protiv cijih se postupaka bore.
Kviz u sve 16 | Upisi BESPLATNO osnovne podatke o firmi

Derek_Trotter's Avatar
Derek_Trotter
Ko reskira profitira!
Registrovan: Mar 2006
Thanks (Received): 158
Likes (Received): 1926
Pregledi: 10764
Reply With Quote
Old 20-02-12, 09:41   #151
Zoran
Na'vi

Zoran's Avatar

Registrovan: Jul 2006
Thanks (Received): 10
Likes (Received): 177
Zoran has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by jopet View Post
oce , kako nece...pogotovu ako joj medo puni pusku....
pa i ako joj puni pusku, moze se zaje.ati, pa opaliti sebi u nogu.

Prodajem:
LUX KUCU NA LIZING - BESKAMATNO!!!... SVI OGLASI U CG NA JEDNOM MJESTU!!!
Zoran is offline   Reply With Quote
Old 20-02-12, 09:43   #152
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Thanks (Received): 18
Likes (Received): 151
Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

I četnici su pričali da su Partizani saradnici okupatora!

A neka od saradničkih vlada (možda Nedićeva, a možda Kraljeva) zagovarala je mišljenje da treba čekat, da "samo" prođe, tj. da neko drugi dođe i oslobodi zemlju!

Last edited by Homer; 20-02-12 at 09:45..
Homer is offline   Reply With Quote
Old 20-02-12, 11:15   #153
jopet
Banned

Registrovan: Nov 2010
Thanks (Received): 0
Likes (Received): 0
jopet na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Homer View Post
I četnici su pričali da su Partizani saradnici okupatora!

A neka od saradničkih vlada (možda Nedićeva, a možda Kraljeva) zagovarala je mišljenje da treba čekat, da "samo" prođe, tj. da neko drugi dođe i oslobodi zemlju!
kamo srece da je bilo onako kako su cetnici zagovarali....
jopet is offline   Reply With Quote
Old 20-02-12, 11:43   #154
Zoran
Na'vi

Zoran's Avatar

Quote:
kamo srece da je bilo onako kako su cetnici zagovarali....
svi nesto zagovaraju, ali pitanje je da li to ispostuju posle?

Prodajem:
Old 20-02-12, 12:02   #155
jopet
Banned

jopet na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Zoran View Post
svi nesto zagovaraju, ali pitanje je da li to ispostuju posle?
mislis na MANS?..ne vjerujem da ce, pevise su ambiciozni da bi postovali ono sto pricaju...
Old 20-02-12, 12:27   #156
Watchman
MiM team King / Queen

Watchman's Avatar

Registrovan: Jan 2010
Thanks (Received): 76
Likes (Received): 2149
Watchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čeka

http://m.vijesti.me/vijesti/mladi-dp...i-clanak-61403
Watchman is offline   Reply With Quote
Old 20-02-12, 14:29   #157
jopet
Banned

jopet na dobrome putu

hahahhah..... e qq...e moj zoki, umjesto da ste me svojevremeno poslusali i poentirali na istu foru, ovi vam ga zabise......
Old 20-02-12, 16:22   #158
u prolazu
MiM team Forumaš i po'

u prolazu's Avatar

Registrovan: Feb 2009
Likes (Received): 7
u prolazu nepoznate kvantitete u ovom trenu

Što im šćaše ova rabota, čuš mladi dps-a tačno sam se postidio umjesto njih.
Old 20-02-12, 16:43   #159
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

Oštra uma a britka jezika:

"Naši donatori se nalaze na sajtu MANS-a a njihovi donatori se nalaze na sajtu INTERPOL-a...Što se toga tiče ja pretpostavljam da je najmanji problem da se građani sa tim upoznaju ", rekla je Ćalović.
Old 20-02-12, 16:46   #160
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Quote:
Originally Posted by u prolazu View Post
Što im šćaše ova rabota, čuš mladi dps-a tačno sam se postidio umjesto njih.
Dobro je što su se skupili u ovako "velikom" broju!
Old 20-02-12, 18:02   #161
Derek_Trotter
Ko reskira profitira!

Derek_Trotter's Avatar

Registrovan: Mar 2006
Thanks (Received): 158
Likes (Received): 1926
Derek_Trotter dragulj među dragim kamenjemDerek_Trotter dragulj među dragim kamenjemDerek_Trotter dragulj među dragim kamenjemDerek_Trotter dragulj među dragim kamenjemDerek_Trotter dragulj među dragim kamenjemDerek_Trotter dragulj među dragim kamenjemDerek_Trotter dragulj među dragim kamenjemDerek_Trotter dragulj među dragim kamenjemDerek_Trotter dragulj među dragim kamenjemDerek_Trotter dragulj među dragim kamenjemDerek_Trotter dragulj među dragim kamenjem

Bolje da su i jedni i drugi uzeli te lopate i cistili umjesto da pricaju o ciscenju snijega.
Kviz u sve 16 | Upisi BESPLATNO osnovne podatke o firmi
Derek_Trotter is offline   Reply With Quote
Old 20-02-12, 18:28   #162
Zoran
Na'vi

Zoran's Avatar

Evo i DPS poceo da koristi performans u obracanju gradjanima. Sad ce Luksic da objavi na fb, da je DPS prvi poceo sa tim, sto je tipicno za njih, da kradu tudje programe i ideje i prikazuju kao izvorno svoje.

Prodajem:
Old 21-02-12, 15:58   #163
jopet
Banned

jopet na dobrome putu

...e ako necete u politiku , onda ce politika kod vas....sad se Zoki spremite da na svjetlo dana izadje i ono sto o sebi niste znali....

Predsjednik Savjeta mladih DPS-a kritikovao izjave Vanje Ćalović
21. februar 2012.
Share Srđan Miljanić, predsjednik Savjeta mladih DPS-a u glavnom gradu, uputio je otvoreno pismo medijima, u kojem kritikuje antiperformans MANS-a održan ispred njihovih prostorija.

- Vi nijeste građani, vi ste ovce – reče Vanja obraćajući se Viktoriji. Vanja, koja je, kako kažu, studirala deset godina reče to Viktoriji, koja je završila dva fakulteta s prosjekom iznad 9,70, navodi se u pismu dostavljenom Portalu Analitika.

Miljanić kaže da se predsjednica MANS-a, Vanja Ćalović, obraćala "onima koji su čistili ulice, krovove, otišli u druge gradove da pomognu, nosili hranu i ljekove starima".

On dodaje da mladi DPS-a nijesu pravili predstavu, tražili donacije niti zvali kamere da im budu svjedoci.

- Jedno je Vanja u pravu. Niko ne pravi performanse kao što to ona umije. Nije nam ni bio cilj da se na tom polju takmičimo s njom. Željeli smo da ih podsjetimo na to da nije sramota ukloniti snijeg makar sa svog auta ili u svom dvorištu, ili se odazvati pozivu susjeda, dodaje se u pismu.

Miljanić kaže da je jedan od ciljeva postignut: poslije deset dana makar su djelimično očistili ispred svojih prostorija.

- Nas Vanja neće pokolebati. Eto njoj sva medijska pažnja, a mi ćemo nastaviti. Pozivamo sve dobre ljude da nastave da učestvuju u akcijama koje organizuju Crveni krst, Montenegrophototracking, tviteraši, omladina u svim gradovima. Pozivamo sve da doniraju putem donatorskih linija ili uplatom na račun solidarnosti. Jer, naše malo je nekome mnogo, zaključuje Miljanić.
Old 21-02-12, 23:18   #164
Zoran
Na'vi

Zoran's Avatar

DPS mladi, pa to je tako smijesno. Imaju li ta djeca roditelje, ili je i njima DPS davno odradio lobotomiju?

Prodajem:
Old 23-02-12, 20:39   #165
jopet
Banned

jopet na dobrome putu

aiaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ii.......600 000 eura godisnji budzet MANSA....sta rece ti zoki, vanja ovo radi zbog ideala???????
Old 24-02-12, 09:06   #166
Zoran
Na'vi

Zoran's Avatar

Quote:
aiaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ii.......600 000 eura godisnji budzet MANSA....sta rece ti zoki, vanja ovo radi zbog ideala???????
1 eur per capita, sta je to strasno?
Strasno je 600 miliona KAP-ovih sto nam visi o vratu, a ne moze se za praznog stomaka na proteste.

Prodajem:
Old 24-02-12, 09:11   #167
jopet
Banned

jopet na dobrome putu

Quote:
1 eur per capita, sta je to strasno?
Strasno je 600 miliona KAP-ovih sto nam visi o vratu, a ne moze se za praznog stomaka na proteste.
cus sta je strasno????????? tebi i vanji vjerovatno nista, klepate pare a sve se kunete u ideale....nego, kad vec imate toliko para , sto ne platite ovim sa sjevera par autobusa da dodju da vas podrze da jos vise klepate....sramota je da prosjacite....
Old 24-02-12, 09:12   #168
Zoran
Na'vi

Zoran's Avatar

e ne klep'o tako ni dusmanin.

Prodajem:
Old 24-02-12, 09:21   #169
Zoran
Na'vi

Zoran's Avatar

Vanja Ćalović tvrdi:
Promet Bemaksa za godinu 40 miliona, a prijavljeni porez nula
Uvecaj! Konkretno!
Direktorica Mreže za afirmaciju nevladinog sektora(MANS) pozvala je premijera Igora Lukšića da se pozabavi kompanijama i biznismenima koji ne poštuju zakone i ne plaćaju poreze, a ne da se bavi MANS-om.

"Lukšić priča o našem budžetu a ne priča o budžetima pojedinih kontroverznih investitora. Evo jedan primjer. Kompanija Bemaks je u 2009. godini imala prihode od skoro 40 miliona eura, dok je iste godine iznos prijavljene poreske prijave te firme bio nula eura", kazala je Ćalović, pozivajući se na zvanična dokumenta koja su dobili iz Centralnog registra Privrednog suda.

"Mene brine što se Lukšić ne bavi Bemaksom, Elektroprivredom, Telekomom i KAP-om, što ne obezbijedi da ti ljudi poštuju zakone i plaćaju poreze. Nego dezavuiše svu ovu priču o problemima koje svi znamo, baveći se nečim što, ne da ne pije vodu, nego je apsurdno", rekla je Ćalović u intervjuu za TV Vijesti.

Ona je u emisiji “Načisto” sa Petrom Komnenićem istakla da su svi izvještaji MANS-a, godišnji, finansijski, bilansi uspjeha i stanja, i kompletno sve informacije, dostupne na sajtu.

Ćalović je kazala da je prošlogodišnji budžet MANS-a bio oko 600.000 eura, i da imaju preko 30 ljudi stalno zaposlenih, kao i da rade sa još oko petnaestak eksperata iz zemlje i inostranstva.

Prodajem:
Old 24-02-12, 09:31   #170
jopet
Banned

jopet na dobrome putu

Quote:
e ne klep'o tako ni dusmanin.
pusti ti tu pricu....ni marinu abramovic da ste angazovali za ovih par prevaroforMANSa ne bi toliko potrosili......nego dje se vas zavrsni moze naci, ne vidim ga na sajtu...da ga nema u KHOV?...
Old 29-02-12, 09:35   #171
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Thanks (Received): 1
Likes (Received): 12
Bonja the Zmaj na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Derek_Trotter View Post
Iznijecu jedno interesantno zapazanje.
U zadnje vrijeme su prisutni razni vidovi protesta protiv aktuelnog rezima medju kojima je najglasniji MANS.
Na pitanje da li ce se baviti politikom lider MANS-a je odricno odgovorila.
Znaci sugerise se svakodnevno da se nesto mijenja i da ovako ne moze dalje ali se ne nudi rjesenje tj ko bi te promjene mogao da iznese.
Da je rjesenje opozicija ona bi davno imala dovoljnu podrsku na izborima ali nije tako.
Razlog je sto je opozicija vecinom nacionalno obojena a onaj dio koji nije se iskompromitovao i na svakim izborima dobija sve manje glasova.

Iz svega ovoga mi je logicno da neko ko je glasao DPS ali bi ga promijeno nekom drugom partijom ce opet glasati DPS.
Zasto?
Prvo, zato sto mu se ne nudi neko novo rjesenje u vidu nove stranke.
Drugo sto mu odgovara da MANS kontrolise vladajucu koaliciju (svojim performansima) kojima je sada neuporedivo teze da rade malverzacije
Treci sto ako dobije opozicija strah ga je da se MANS ne "utali" sa njima(ide zajedno sa opozicijom na proteste), i prestane da bude kao do sada kriticki nastrojen.
Nemam nista protiv MANSa (naprotiv) ali zbog svega sto sam naveo, nesvjesno idu na ruku onima protiv cijih se postupaka bore.
Cudno pitanje u naslovu teme. Naime, meni je itekako legitiman stav MANSa, jer je, s jedne strane, ne toliko bitno ko ce biti na vlasti, vec kako ce se vladati. S te strane - MANS aktivnosti su veoma jasne.
Politikom se ne bave smao partije, vec svi drustveni cinioci, od NVO, medija pa do udruzenja roditelja - svi rade u smjeru da se poboljsa drustveno-ekonomska praksa i uticu na partije i tri grane drzavne vlasti da rade kvalitetnije.
S tim u vezi - Vanja Calovic je jasno rekla da nece osnivati partiju, a sto se tice bavljenja politikom - to je drugo pitanje i sve ovo sto radi MANS je itekako politicki, jer itekako utice na to kako i partije i vlast funkcionisu.
Bonja the Zmaj is offline   Reply With Quote
Old 29-02-12, 09:36   #172
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Quote:
mislim da treba biti malo konkretniji i pitanje postaviti na sledeci nacin....Da li Vanja Calovic radi za Mila??????.....moj odgovor je jedno veliko DA....
Da li ti imas neke iole razumne argumente za ovu tvrdnju?
Old 29-02-12, 09:43   #173
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Quote:
Originally Posted by Čiko Vido View Post
Meščini da Mans diže graju da bi donatori viđeli da se nešto radi.
Aha. To znaci da je ta graja izmisljena, tj. problema nema, nego oni tako izmisljaju probleme i prave magarce od muva, kako bi se zadovoljili donatori?

Quote:
Originally Posted by Čiko Vido View Post
Isto kao što su oko zakona o pravu na pristup informacijama pravili famu tako što bi institucijama slali po iljadu zahtjeva dnevno, pa kad ovi ne mogu da stignu na sve da odgovore u predviđenom roku - "eto, zakon se ne poštuje, institucije ćute, bla-bla..."
Znam za neke bisere tipa zahtjev za informaciju koliko je kilograma šećera potrošeno u bifeu, razvrstano po mjesecima.
Divan primjer. Zahvaljujuci toj MANS graji, mi danas imamo dostune informacije o mnogim krivicnim djelima i mnogo jasniju sliku o tome kako rade drzavni organi i kako trose nase pare. Stavise, doveli su, direktno MANS, do toga da vecina drzavnih organa postuje taj zakon i veoma lagano dozvoljava pristup vecini informacija o svom radu. Stavise, mnoga ministarstva odgovaraju i na dopise poslate mejlom. I tebi je to nebitno?

Ali je zato bitno sto MANS salje po 'iljadu zahtjeva. Pa sto? Je l' krse zakon? Ne. A salju zahtjeve jer organi te informacije proaktivno ne objavljuju te informacije na svojim sajtovima - cime bi se lagano i smanjio pritisak MANSa.
Ono sto su tebi biseri - meni su mnogo bitne informacije, jer me zanima koliko i kako se trose nase pare, pocevsi od secera do bifea ( a zivo me zanima kojoj su instituciji to trazili) pa do sluzbenih automobila i javnih nabavki.

Jasno je da se na neek organe pravi mozda i prevelik pritisak, ali mislim da je to mala cijena koja se mora platiti kako bi mi bili informisani o tome kako organi rade i kako trose nas novac. Izvini, ali nesto imam manje razumijevanja za organe koji kriju informacije, nego za MANS koji te informacije trazi.

Ja recimo znam za nekoliko drzavnih organa koji su, nakon pritisaka MANSa, poceli itekako da objavljuju maltene sve informacije o svom radu. To se zove gradjanski pritisak na drzavne organe, koji bi bez takvog rpitiska - nastavili da rade po svom. U tajnosti. A kad nema tih informacjia, onda se samo spekulise. A ovako - mozemo prilicno jednostavno da vidimo ko radi dobro, a ko ne
Old 29-02-12, 09:46   #174
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Quote:
Originally Posted by zagorski View Post
jedan čoek je piso kako je potrebno šes mjeseci da se promijeni politički sistem u nekoj zemlji. očas posla... par sastanaka skupštine, nema više socijalizma eve kapitalizma...ajmo ruke gore i gotovo. za promjenu ekonomskog sitema treba šes mjeseci...trte vrte, dogovore se moćnici, masovna privatizacija idimidođimi uglavnom za po godine izio vuk magarca. ali za promjenu svijesti u društvu i izgradnju stabilnog društva i izlazak iz pretpolitičkog doba, veli taj pametni čoek, treba šeset godina...dakle ako uzmemo raspad sfrj za početnu tačku, mi smo tek prešli otprilike trećinu puta. vanja ćalović i njen mans daju značajan doprinos tom procesu sazrijevanja pa imaju moju podršku. tim prije što nijesu ni za ni protiv dps-a nego za to da onaj koji vlada čini to kako valja i trebuje.
Prica ide da treba 6 mjeseci za promjene politickog sistema, 6 godina za promjene ekonomskog i 60 godina za promjene politicke kulture i svijesti gradjana.

Sa ostalim se slazem u potpunosti
Old 29-02-12, 09:49   #175
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Quote:
i ja bi pominjao i cesce da su mi ovo sponzori....

http://www.mans.co.me/o-mans-u/donatori/

soros i rotsild, rokfeler..............nista sporno da neki ne tvrde da je crna gora prodata upravo ovim tipovima.....ko li je to zaboga mogao ucinjeti a da se vanja ne pobuni....
Kao sto rekose iz MANSa: nama su donatori na nasem sajtu. A donatori vlasti - na sajtu interpola. To je ogromna razlika.

Takodje, radi se o medjunarodnim agencijama i fondacijama, i bas lijepo sto je MANS to fino izlozio transparentno na svom sajtu, za razliku od velikog broja i partija i drzavnih organa i NVOa. Takodje, te fondacije i agencije novac dodjeljuju, ne na lijepe oci - vec za veoma precizne projektne aktivnosti i prate kako se taj novac trosi. Uocices da Crna Gora nije prodata tim tipovima, vec sumnjivim of sor privatnim kompanijama.

Opet lupas proizvoljne gluposti, bez zrna tacnosti.
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules