MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Politika

Notices

Politika Za rasprave bez vrijedjanja

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 06-02-12, 17:03   #1
Derek_Trotter
Ko reskira profitira!

Derek_Trotter's Avatar

Registrovan: Mar 2006
Derek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čeka
Default Da li MANS radi u korist DPS-a?

Iznijecu jedno interesantno zapazanje.
U zadnje vrijeme su prisutni razni vidovi protesta protiv aktuelnog rezima medju kojima je najglasniji MANS.
Na pitanje da li ce se baviti politikom lider MANS-a je odricno odgovorila.
Znaci sugerise se svakodnevno da se nesto mijenja i da ovako ne moze dalje ali se ne nudi rjesenje tj ko bi te promjene mogao da iznese.
Da je rjesenje opozicija ona bi davno imala dovoljnu podrsku na izborima ali nije tako.
Razlog je sto je opozicija vecinom nacionalno obojena a onaj dio koji nije se iskompromitovao i na svakim izborima dobija sve manje glasova.

Iz svega ovoga mi je logicno da neko ko je glasao DPS ali bi ga promijeno nekom drugom partijom ce opet glasati DPS.
Zasto?
Prvo, zato sto mu se ne nudi neko novo rjesenje u vidu nove stranke.
Drugo sto mu odgovara da MANS kontrolise vladajucu koaliciju (svojim performansima) kojima je sada neuporedivo teze da rade malverzacije
Treci sto ako dobije opozicija strah ga je da se MANS ne "utali" sa njima(ide zajedno sa opozicijom na proteste), i prestane da bude kao do sada kriticki nastrojen.
Nemam nista protiv MANSa (naprotiv) ali zbog svega sto sam naveo, nesvjesno idu na ruku onima protiv cijih se postupaka bore.
Kviz u sve 16 | BESPLATNO reklamiraj firmu
Derek_Trotter is offline  
Reply With Quote
Old 06-02-12, 17:18   #2
Dekster
i tri četvrt

Dekster's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Dekster has disabled reputation

I ja ću iznijeti jedno zapažanje,ali bi možda bilo bolje da se nadogradi na ovo Derekovo.
Naime,Lukša je ispalio nebrojeno mnogo autogolova u zadnja dva mjeseca.Ne može mu se spočitat da je nepametan,pa je pitanje kako sam nije vidio da je sa ovoliko demantija,izgovora i lupinga samo odbio narod od sebe.Dalje,đe su mu savjetnici,što mu rekoše Katnić i Kavarić na put za Maroko.Zar ni oni ne misle?
Hiljadu puta se potvrdilo da ANB dobro radi svoj posao,pa se dolazi do pitanja iz čije je kuhinje sve ovo:Listing,garancije,struja,Maroko itd.
Jedino što pada na pamet je povratak Mila prvog na čelo vlade.

Last edited by Dekster; 06-02-12 at 21:21..
Dekster is offline   Reply With Quote
Old 06-02-12, 17:19   #3
jopet
Banned

Registrovan: Nov 2010
jopet na dobrome putu

mislim da treba biti malo konkretniji i pitanje postaviti na sledeci nacin....Da li Vanja Calovic radi za Mila??????.....moj odgovor je jedno veliko DA....
jopet is offline   Reply With Quote
Old 06-02-12, 21:23   #4
Zoran
Na'vi

Zoran's Avatar

Registrovan: Jul 2006
Zoran has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by jopet View Post
mislim da treba biti malo konkretniji i pitanje postaviti na sledeci nacin....Da li Vanja Calovic radi za Mila??????.....moj odgovor je jedno veliko DA....
E pa super, onda se vi DPS-ovci nemate cega da plasite, nego dodjite slobodno na proteste, jer ste tad u sluzbi vaseg posrnulog Vozda.

Mijenjam:
Poslovno-rekreativni komplex Golden Paradise za 500.000 akcija PREN!!!
Zoran is offline   Reply With Quote
Old 06-02-12, 22:14   #5
FORMICA
MiM team Forumaš i po'

FORMICA uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by Derek_Trotter View Post
Iznijecu jedno interesantno zapazanje.
U zadnje vrijeme su prisutni razni vidovi protesta protiv aktuelnog rezima medju kojima je najglasniji MANS.
Na pitanje da li ce se baviti politikom lider MANS-a je odricno odgovorila.
Znaci sugerise se svakodnevno da se nesto mijenja i da ovako ne moze dalje ali se ne nudi rjesenje tj ko bi te promjene mogao da iznese.
Da je rjesenje opozicija ona bi davno imala dovoljnu podrsku na izborima ali nije tako.
Razlog je sto je opozicija vecinom nacionalno obojena a onaj dio koji nije se iskompromitovao i na svakim izborima dobija sve manje glasova.

Iz svega ovoga mi je logicno da neko ko je glasao DPS ali bi ga promijeno nekom drugom partijom ce opet glasati DPS.
Zasto?
Prvo, zato sto mu se ne nudi neko novo rjesenje u vidu nove stranke.
Drugo sto mu odgovara da MANS kontrolise vladajucu koaliciju (svojim performansima) kojima je sada neuporedivo teze da rade malverzacije
Treci sto ako dobije opozicija strah ga je da se MANS ne "utali" sa njima(ide zajedno sa opozicijom na proteste), i prestane da bude kao do sada kriticki nastrojen.
Nemam nista protiv MANSa (naprotiv) ali zbog svega sto sam naveo, nesvjesno idu na ruku onima protiv cijih se postupaka bore.
Imešči
FORMICA is offline   Reply With Quote
Old 06-02-12, 23:41   #6
jopet
Banned

jopet na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Zoran View Post
E pa super, onda se vi DPS-ovci nemate cega da plasite, nego dodjite slobodno na proteste, jer ste tad u sluzbi vaseg posrnulog Vozda.

ne brini ja tamo necu biti...a koliko vidim, izgleda ni ti.....
Old 07-02-12, 11:42   #7
Zoran
Na'vi

Zoran's Avatar

Quote:
ne brini ja tamo necu biti...a koliko vidim, izgleda ni ti.....
sve li ti znas...

Mijenjam:
Old 07-02-12, 12:33   #8
jopet
Banned

jopet na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Zoran View Post
sve li ti znas...
znam i zasto neces....strasno si razocaran u Vanju......nije dovoljno revolucionarna.....pa ce na sledeci skup da dodje svaki treci...a na onaj sledeci ni svaki treci.....i onda mrak......ne samo da su uspjeli da potpuno uniste opoziciju nego ce ugasiti i bilo kakav oblik narodnog bunta....klasika...a vanja ce nakon toga onako razocarana na usavrsavanje u ameriku...o dzavnom trosku...
Old 08-02-12, 13:22   #9
kliko
Sai Ram

kliko's Avatar

Registrovan: Sep 2006
kliko has disabled reputation

Divna zemlja u divnim vremenima. Nikome covjek ne moze da vjeruje.
Old 08-02-12, 17:02   #10
Paramanand
Moderator

Registrovan: Jan 2008
Paramanand has disabled reputation

Jasno je da je istinska normalna opozicija ovoj vlasti MANS, kao i to da debeovsko-depeesovske kuhinje uveliko rade na terenu pokušavajući MANS predstaviti kao nekoga ko je, u stvari, u "talu" sa vlašću. Kako im nijesu prošle priče o MANSU kao stranim špijunima i plaćenicima, neprijateljima države i sl, ostala je samo ova -isto je to što i depees, samo drugačije upakovano. Razbili su studentske proteste, sad pokušavaju ove jedine preostale. Ako im to pođe za rukom, demagogijom kojom vladaju evo 23 godine, onda ovaj narod zaslužuje da se prepiše onaj član Ustava SFRJ kojim je Tito proglašen za doživotnog predjsednika. Samo što umjesto Tita treba staviti đukanović milo, i dodati član u kom se uvodi porodično nasljeđivanje, pa neka onda i oficijelno bude jasno da se radi o privatnoj državi gospodara i robova.
Old 08-02-12, 17:05   #11
Čiko Vido
MiM team Forumaš i po'

Čiko Vido's Avatar

Registrovan: Nov 2008
Čiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjem

Meščini da Mans diže graju da bi donatori viđeli da se nešto radi.

Isto kao što su oko zakona o pravu na pristup informacijama pravili famu tako što bi institucijama slali po iljadu zahtjeva dnevno, pa kad ovi ne mogu da stignu na sve da odgovore u predviđenom roku - "eto, zakon se ne poštuje, institucije ćute, bla-bla..."
Znam za neke bisere tipa zahtjev za informaciju koliko je kilograma šećera potrošeno u bifeu, razvrstano po mjesecima.
Old 08-02-12, 17:15   #12
Dekster
i tri četvrt

Dekster's Avatar

Dekster has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by kliko View Post
Divna zemlja u divnim vremenima. Nikome covjek ne moze da vjeruje.
To ti je ,Kliko,vazda bilo,manje ili više izraženo.
Kad su talijanci u drugi svjetski uspostavljali vlast u CG, tražili su im iz Italije da prijave koliki im budžet treba da plate pojedince iz naroda da špijaju za njih.Iz CG su dobili odgovor da ne treba ništa,ođe narod sam dolazi i špija.
Dekster is offline   Reply With Quote
Old 08-02-12, 17:17   #13
jopet
Banned

jopet na dobrome putu

isto bi i ja sad za ovaj tvoj post mogao reci da je depeesovsko debeovski pokusaj da se odagnaju sumnje da je MANS u talu sa vlascu...Uvidjeli ste da se Zoki pokolebao pa daj da spasavamo sto se spasti moze...
Old 08-02-12, 17:27   #14
Paramanand
Moderator

Quote:
isto bi i ja sad za ovaj tvoj post mogao reci da je depeesovsko debeovski pokusaj da se odagnaju sumnje da je MANS u talu sa vlascu...Uvidjeli ste da se Zoki pokolebao pa daj da spasavamo sto se spasti moze...
Nemam pojma zašto post vežeš za Zokija, ili bilo koji post posebno, niti našto ciljaš sa tim, iznosim uopšteno svoje mišljenje o djelovanju MANSA.

Mislim da je jedini prava opozicija ovoj vlasti MANS. Kao prilog tome mogu poslužiti mnoge afere koje su zahvaljujući ovoj NVO došle do očiju javnosti, kao i mnoge krivične prijave sa podebelim dosijeima koje čekaju drugove sa vlasti u fijokama korumpiranih sudija, a od kojih drugove džemperaše i te kako glava boli.

Zbog tih i takvih afera i aferica se ni vlast neda tako lako, jer znaju šta ih sa gubitkom položaja koje zauzimaju čeka. Ne piše sveto tek tako opominjuća pisma svom drugu milu.
Old 08-02-12, 17:35   #15
Watchman
MiM team King / Queen

Watchman's Avatar

Registrovan: Jan 2010
Watchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čeka

Ne treba nama niko sami ćemo sebe pobijedit!
Watchman is offline   Reply With Quote
Old 08-02-12, 19:20   #16
jopet
Banned

jopet na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Paramanand View Post
Nemam pojma zašto post vežeš za Zokija, ili bilo koji post posebno, niti našto ciljaš sa tim, iznosim uopšteno svoje mišljenje o djelovanju MANSA.

Mislim da je jedini prava opozicija ovoj vlasti MANS. Kao prilog tome mogu poslužiti mnoge afere koje su zahvaljujući ovoj NVO došle do očiju javnosti, kao i mnoge krivične prijave sa podebelim dosijeima koje čekaju drugove sa vlasti u fijokama korumpiranih sudija, a od kojih drugove džemperaše i te kako glava boli.

Zbog tih i takvih afera i aferica se ni vlast neda tako lako, jer znaju šta ih sa gubitkom položaja koje zauzimaju čeka. Ne piše sveto tek tako opominjuća pisma svom drugu milu.
MANS niti je niti moze biti opozicija sve dok je NVO...kad se i ako se transformise onda moze da pretenduje da bude pozicija ili opozicija...do tad su samo kriticari vlasti i to prilicno neuspjesni, odnosno uspjesni ako se uzme u obzir njihova stvarna uloga koja im je namjenjena odd strane finansijera- uloga sterilnih kriticara vlasti ..
Old 08-02-12, 21:13   #17
Paramanand
Moderator

Quote:
MANS niti je niti moze biti opozicija sve dok je NVO...kad se i ako se transformise onda moze da pretenduje da bude pozicija ili opozicija...do tad su samo kriticari vlasti i to prilicno neuspjesni, odnosno uspjesni ako se uzme u obzir njihova stvarna uloga koja im je namjenjena odd strane finansijera- uloga sterilnih kriticara vlasti ..
Opozicija: odnos između dvaju suprotnih pojmova, sudova ili stavova; suprotnost...

U tom sam smislu koristio riječ opozicija, ne u političkom.

Ne znam ko ih plaća i koliko, ali znam da su jedini pravi kritičari vlasti. Ne vidim neke druge kritičare koji su "jači", ubjedljiviji od njih. A, ponoviću opet, zahvaljujući MANSU mnogo ljude sa vlasti je zaboljela glava. Pa kad već političke partije, koje su na tom opozicionom djelovanju dobile glasove i za to su debelo plaćene, to rade na tako loš način na koji rade (da je potpuno zaživjela ona krilatica: od ove vlasti je samo opozicija gora), onda skidam kapu ljudima iz MANSA koji to, u to sam siguran, rade za mnogo manje novca. Na kraju krajeva, MANS je taj koji je omasovio proteste, zbog MANSA je onaj dan izašao onoliki broj ljudi. A sigurno je da onaj dan niko nije podržavao ovu vlast, kao i to da se i te kako vlast zamislila poslije onog protesta.
Old 08-02-12, 21:57   #18
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by Paramanand View Post
A sigurno je da onaj dan niko nije podržavao ovu vlast
Ne mora da znači. Vlast niko ne podržava evo 20 godina, a ona sve jedna ista.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 08-02-12, 22:01   #19
Zoran
Na'vi

Zoran's Avatar

Quote:
Posle ovog posta, ja mislim da si ipak TI taj depesovsko-debeovski kadar koji je zaduzen da ovdje stvori neku izmisljenu pricu o MANS-u, i sto kaze Paramanand, kakve veze ima njegova prica sa mnom. I odakle tebi pravo da ti izigravas mog drvenog advokata i da ovdje saopstavas da sam se ja pokolebao. Na osnovu cega si to zakljucio? Na osnovu toga sto ne odgovaram na tvoje svakodnevne gluposti koje ovdje plasiras. Imam ja pametnija posla od repliciranja tvojim svakodnevnim izmisljotinama. Je li moguce da me se toliko plasite, a misevi?(Ovo u stilu sefovih rijeci). I treba da se plasite, jer ja nit sam se pokolebao, niti sam odustao, nego se tek zagrijavam.

Mijenjam:
Old 08-02-12, 22:12   #20
Zoran
Na'vi

Zoran's Avatar

Quote:
Iz ovoga se vidi da iz tebe govori DPS poslusnik. Tako im je svojevremeno porucivao Djukanovic, a sad nedavno njegov vodonosa Luksic: Osnujte partiju, pa se vidimo na izborima.
Ali nema vise para ni za jednu glasacku kutiju, a kamoli za cijelu bulumentu spijuna, poltrona, ulicara, i fukara.
Ima jedna tuga vezana za ovaj nesretni narod. Kad ih neko jase 20 godina i kad se pojavi neko ko im otvori oci, odmah se javlja prica kako i oni rade za vlast. Naravno, ima i ovih kao ti sto namjerno inputiraju te lazavine, i pokusavaju izazvati pometnju. Ali sad je kasno. Cak nisu smjeli da uvedu vanredno stanje, jer su se prepali nekog prevrata, sto znaci da OPASNO gori pod nogama.
A ne da prisipaju ulje sebi na vatru i da angazuju nekoga ko im sve ove afere iznosi na vidjelo i rascivijava ih do najsitnijih detalja. Ma 'ajde molim te.

Mijenjam:
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules