View Single Post
Old 29-02-12, 10:35   #171
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Bonja the Zmaj na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Derek_Trotter View Post
Iznijecu jedno interesantno zapazanje.
U zadnje vrijeme su prisutni razni vidovi protesta protiv aktuelnog rezima medju kojima je najglasniji MANS.
Na pitanje da li ce se baviti politikom lider MANS-a je odricno odgovorila.
Znaci sugerise se svakodnevno da se nesto mijenja i da ovako ne moze dalje ali se ne nudi rjesenje tj ko bi te promjene mogao da iznese.
Da je rjesenje opozicija ona bi davno imala dovoljnu podrsku na izborima ali nije tako.
Razlog je sto je opozicija vecinom nacionalno obojena a onaj dio koji nije se iskompromitovao i na svakim izborima dobija sve manje glasova.

Iz svega ovoga mi je logicno da neko ko je glasao DPS ali bi ga promijeno nekom drugom partijom ce opet glasati DPS.
Zasto?
Prvo, zato sto mu se ne nudi neko novo rjesenje u vidu nove stranke.
Drugo sto mu odgovara da MANS kontrolise vladajucu koaliciju (svojim performansima) kojima je sada neuporedivo teze da rade malverzacije
Treci sto ako dobije opozicija strah ga je da se MANS ne "utali" sa njima(ide zajedno sa opozicijom na proteste), i prestane da bude kao do sada kriticki nastrojen.
Nemam nista protiv MANSa (naprotiv) ali zbog svega sto sam naveo, nesvjesno idu na ruku onima protiv cijih se postupaka bore.
Cudno pitanje u naslovu teme. Naime, meni je itekako legitiman stav MANSa, jer je, s jedne strane, ne toliko bitno ko ce biti na vlasti, vec kako ce se vladati. S te strane - MANS aktivnosti su veoma jasne.
Politikom se ne bave smao partije, vec svi drustveni cinioci, od NVO, medija pa do udruzenja roditelja - svi rade u smjeru da se poboljsa drustveno-ekonomska praksa i uticu na partije i tri grane drzavne vlasti da rade kvalitetnije.
S tim u vezi - Vanja Calovic je jasno rekla da nece osnivati partiju, a sto se tice bavljenja politikom - to je drugo pitanje i sve ovo sto radi MANS je itekako politicki, jer itekako utice na to kako i partije i vlast funkcionisu.
Bonja the Zmaj is offline   Reply With Quote