View Single Post
Old 27-02-13, 14:38   #24
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Registrovan: Dec 2011
arwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjem

Nema potrebe da se svi slazemo;pa,zivot (i forum) bi nam bio smrtno dosadan.

Sto rece seka: dobro je dok se raspravljamo u granicama pristojnosti.

Potpuno se slazem da je nas odnos prema kulturnom naslijedju i kulturi zivljenja skoro pa katastrofalan.Mislim da se u tome svi slazemo.

seko,zaista ne znam sto je bilo sa starim hotelom "Evropa".Ne znam da li je stradao u 2.sv. ratu ili su ga kasnije srusili.Steta je sto ga vise nema.Zalosno je da je jako malo predratnih zgrada i kuca u Pg ostalo,ali i one nemarom i nebrigom propadaju.
Nekadasnje kino "Kultura" je posebna prica;to je rak-rana mnogih generacija Podgoricana.Prezivjelo je 70 i kusur bombardovanja,ali nije Miomira Mugosu i njegovu gradsku vladavinu.

Hotel "Crna Gora" mozda izgleda obicno i nelijepo,ali je tipicni primjerak tadasnje socijalisticke arhitekture,skupa sa zgradama Poste,danasnje Centralne banke i onih ostalih u nizu do Blazova mosta.

Ja sam sigurna da imamo dovoljno mladih i kreativnih arhitekata koji bi,da im je pruzena prilika,hotel spolja restaurirali i osvjezili tako da se ne dira u njegovu autenticnost,ali druga je igra u pitanju.

Sto rece cika Vido: nema nas gradjana Podgorice da se suprostavimo.