View Single Post
Old 19-04-12, 06:06   #68
Basta
MiM team Forumaš i po'

Basta's Avatar

Registrovan: Jan 2012
Basta na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by arwen View Post
Nisam primjetila da se iko ovdje zalaze da skola vaspitava djecu.
A nije to bilo upućeno vama diskutantima, nego onako, izraz rezignacije današnjim roditeljima.
Mada, tema odaje takav utisak, možda zbog ovoga

Quote:
Originally Posted by Derek_Trotter View Post
Mislim da drzava ne bi smjela da se previse oslanja na vaspitanje koje dijete stekne u porodici.
Drustvo po meni treba da radi preventivno da se takva djeca necim zainteresuju i da se skrene paznja na prave vrijednosti
Quote:
Originally Posted by Derek_Trotter View Post
Pa zar drustvu nije jeftinije da covjeka kojeg je familija propustila, izvede na pravi put.
Najiskrenije, sumnjam u to, ali to ipak ne znači da ništa ne treba preduzimati, ova vašapriča itekako ima smisla, samo će teško naći primjenu.

Quote:
Eto,ja sam suprotan primjer od tebe.I moja sestra,te razni prijatelji.
Mi smo djeca koja nismo toliko provodila vremena na ulici kao ti i tvoje drustvo.(Jesmo u prirodi,ali na ulici ne).
Pa smo i mi ostali normalni,socijalizovani,neki se bogme odlicno snasli u ovim smutnim vremenima...

Zapravo se sve nosi iz porodice.
Puno je vaznije koliko kvalitetno roditelj provodi vrijeme sa djecom (koliko sa njima razgovara,koliko su bliski i sl.) nego koliko vremenski provede uz dijete.
O tome i pričam. Dijete će se lako oduprijeti lošim uticajima ako su roditelji radili s njim kako treba od početka, ne tek kada primijete neke loše znake.

Quote:
Ja nisam za to da se djeca bez cilja klatare po ulicama,pretjerano besposlicarenje obicno izaziva dosadu i donosi vrlo lose ideje (cigare,alkohol,drogu,tuce...).
Za to sam da se oni napolju igraju.
Sto fali igranju kosarke,fudbala,voznje rola,lastisa,skolice...?

Pa to je to, na to sam i mislio, ne bukvalno na ulicu, mi smo sve to radili na „ulici“, između zgrada, na parkinzima itd., ajde de, nekad i na ulici. Znači, nekakve dječje aktivnosti koje nijesu organizovane od strane odraslih, već nešto što su sami odabrali ili smislili. Djeca se moraju na vrijeme učiti samostalnosti, pretjerano zaštićivanje i držanje u sigurnom okruženju po svaku cijenu im može mnogo štete napraviti.
Basta is offline   Reply With Quote