View Single Post
Old 12-06-18, 20:30   #121
Neko Drugi
MiM team Expert

Registrovan: Jul 2012
Neko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tunelu

Dvadesetsedmogodišnja Nikšićanka Rosa Knežević već sedam godina je na dijalizi. Ona se od prvog dana dijalize nalazi na listi za trasplantaciju, međutim, naznaka da će se pojaviti donor nema. Jedini način da se izliječi i počne da živi bez aparata je transplantacija u inostranstvu, za koju joj je potrebno 60.000 eura plus ostali troškovi.

“Uspjela sam da sakupim oko 28.000 zahvaljujući ljudima dobre volje, opštinama Šavnik, Plužine i Žabljak. Nažalost, tu se stalo. Nadam se da će ljudi koji mogu da mi pomognu razumjeti moju situaciju i izaći mi u susret”, rekla je Rosa.
Situaciju dodatno otežavaju i teški uslovi u kojima živi.

“Svaki drugi dan sam na dijalizi. Teško podnosim. Dijaliza traje po četiri sata. Poslije toga nemam snage ni da pričam. Šta god da se desi i kada bi nešto htjela i smogla snage da promijenim, dijaliza me opomene da ne mogu. Cijeli život mi se svodi na dijalizu. Svaka zamisao svodi se na kraju na dijalizu. Živim zahvaljujući aparatu”, objasnila je Rosa, za Dnevne novine.

Njeni roditelji, zbog lošeg zdravstvenog stanja, ne mogu biti donori, a Rosa sa majkom živi kao podstanar od 200 eura, koliko iznosi tuđa njega i naknada sa Biroa, koju njih dvije primaju.

Svi koji mogu da pomognu da Rosa počne život bez aparata mogu da uplate sredstva na broj žiro računa 535-0100100587887-08, Prva banka, i devizni račun 0130500007940.