View Single Post
Old 09-06-09, 08:18   #92
nb-campari
MiM team Forumaš i po'

nb-campari's Avatar

Registrovan: Sep 2006
nb-campari na dobrome putu

CP u Srbiji će i dalje tražiti svoja politička prava

Beograd, 8. juna - Danas nije lako biti Crnogorac u Srbiji, posebno ako želite da se tako i deklarišete i ako želite da baštinite vrijednosti svoje kulture, svog naroda i ako želite da zastupate svoja politička prava, saopštio je Nenad Stevović, predsjednik Crnogorske partije u pisanoj izjavi.

Osvrćući se na incident koji se dogodio 6. juna u Lovćencu, kada je pretučen odbornik CP-a Milo Milojko, Stevović ocjenjuje da je taj napad “prevršio mjeru, jer predstavlja direktnu prijetnju cjelokupnoj Crnogorskoj nacionalnoj manjini u Srbiji da ne smije i da ne treba da traži svoja politička prava”.

- Ovo je poruka da smo građani, sve dok ne kažemo da smo etnički Crnogorci i da imamo i svoje sopstvene političke interese, ističe Stevović, i smatra da 6. juna nije pretučen samo odbornik Crnogorske partije, već da je poslana poruka Crnogorcima u Srbiji da ne treba da računaju da su ravnopravni građani i nacionalna manjina u ovoj državi.

Stevović ocjenjuje da Crnogorska partija odbacuje tu poruku, i da će ubuduće “još jače i istrajnije zastupati interese Crnogorske nacionalne manjine u Srbiji”. On navodi da je incident u Lovćencu direktna posljedica svakodnevnih poruka u javnosti kojima se negira “posebni nacionalni identitet Crnogoraca u Srbiji, mi sve te pokušaje, kao i ovaj pokušaj zastrašivanja odbacujemo”.

Stevović u izjavi kaže da se od početka svojih aktivnosti

susretao sa raznim pretnjama, uz opasku da je zastupanje crnogorskih nacionalnih interesa prije desetak godina bilo opasno i u Crnoj Gori.

“Mislim da se svaki patriotski orijentisani građanin i Crne Gore našao u sličnoj situaciji u vremenu koje je prethodilo referendumu. Ja sam to prihvatio kao dio posla kojim se bavim, u stvari zato se i bavim ovim poslom - jer želim da dođu vremena kada će Crnogorci u Srbiji slobodno, bez posljedica, moći reći ko su, čiji su vjernici i kojim jezikom govore”, napisao je Stevović.
nb-campari is offline   Reply With Quote