MADEinMONTENEGRO.com

MADEinMONTENEGRO.com (http://www.madeinmontenegro.com/vbforum/index.php)
-   Podgorica (http://www.madeinmontenegro.com/vbforum/forumdisplay.php?f=163)
-   -   Prednosti i nedostaci Podgorickih kafica (http://www.madeinmontenegro.com/vbforum/showthread.php?t=14033)

Zoran 01-11-11 15:06

Prednosti i nedostaci Podgorickih kafica

Ovdje treba svi da napisu kakvo iskustvo imaju u pojedinim kaficima u PG, bilo pozitivno bilo negativno, sta im se svidja u tim kaficima, sta bi promijenili, bilo da je u pitanju muzika, konobari, CIJENE. Kad smo kod cijene da navedu koji su kafici skupi, koji su prihvatljivi, koji su bas povoljni, a nisu neke birtije, gdje ima dobra klopa, gdje je slaba porcija i tako redom.:icecream:

laufer 01-11-11 19:21

prednosti su onaj lijepi narod sto povascio dan sjedi ispred ili oko kafica i sluzi sebi i drugima za odmaranje ociju i duha.
mane su sto je u pitanju podgorica i podgoricanke, te sto su cijene previsoke za uslugu i robu, a podgoricanke jos skuplje.
o magarcima neki drugi put.

Derek_Trotter 02-11-11 10:22

Ja do prije par godina bio redovan u Grinicu i Buda baru. Odgovarala mi je atmosfera i ljudi koji tamo izlaze. Bitno je i da nemaju one gorile ispred kafica koji selektuju ko moze unutra a ko ne. Cim su u Grinicu to bili uveli odmah sam ih bio bojkotovao iako nisam imao problema sa ulaskom.

toni 02-11-11 10:47

Meni su cijene jedan od glavnih faktora. Izbjegavam skupe lokale jer ima dosta finih mjesta koje odgovaraju dubini moga džepa

Zoran 02-11-11 10:47

Quote:

Originally Posted by Derek_Trotter (Post 1136628)
Ja do prije par godina bio redovan u Grinicu i Buda baru. Odgovarala mi je atmosfera i ljudi koji tamo izlaze. Bitno je i da nemaju one gorile ispred kafica koji selektuju ko moze unutra a ko ne. Cim su u Grinicu to bili uveli odmah sam ih bio bojkotovao iako nisam imao problema sa ulaskom.

znaci smetaju ti gorile? Meni i ne smetaju toliko, cak sam postao i jaran sa pojedinim. Meni jedino smeta kad te u Velvetu docekaju sa SPISKOM Mada i tamo neke znam, ali mi je taj spisak pomalo smijesan i OUT. I u Velvetu je stvarno bezobrazluk naplacivanje koristenja garderobera.
Meni je jedna jakna ostala prosle godine u Velvetu i ne usudjujem se ni da je trazim, jer ce me, bojim se, docekati jaran sa fakturom od 365 eur :tongue2:

toni 02-11-11 10:49

Đe nađe Velvet. Oni su ti nagrdni sa cijenama jer dobro si rakao da i garderobu naplaćuju.

Derek_Trotter 02-11-11 10:52

Quote:

Originally Posted by Zoran (Post 1136630)
znaci smetaju ti gorile? Meni i ne smetaju toliko, cak sam postao i jaran sa pojedinim. Meni jedino smeta kad te u Velvetu docekaju sa SPISKOM Mada i tamo neke znam, ali mi je taj spisak pomalo smijesan i OUT. I u Velvetu je stvarno bezobrazluk naplacivanje koristenja garderobera.
Meni je jedna jakna ostala prosle godine u Velvetu i ne usudjujem se ni da je trazim, jer ce me, bojim se, docekati jaran sa fakturom od 365 eur :tongue2:

Razlog je sto se osjecam bijedno kad cekam da se neki napismeni celavac smiluje i pusti da udjem. Koliko puta sam se vratio sam vrata PUBa 111 kada se ispred cekao red.

Zoran 02-11-11 11:02

Quote:

Originally Posted by Derek_Trotter (Post 1136633)
Razlog je sto se osjecam bijedno kad cekam da se neki napismeni celavac smiluje i pusti da udjem. Koliko puta sam se vratio sam vrata PUBa 111 kada se ispred cekao red.

Dobro, ponekad je to i korisno, jer oni ne pustaju unutra da se ne pravi velika guzva:band:

drazen 02-11-11 11:02

Ambijent i cijene: Duet, Prag, Lovac, Niagara...

Derek_Trotter 02-11-11 11:04

Quote:

Originally Posted by Zoran (Post 1136634)
Dobro, ponekad je to i korisno, jer oni ne pustaju unutra da se ne pravi velika guzva:band:

Pa vikendom se i ide zbog guzve. Jeste da se izmuci covjek ali je i presrecan kada pronadje mjesto gdje ga niko ne gura:)

Zoran 02-11-11 12:14

Quote:

Originally Posted by Derek_Trotter (Post 1136636)
Pa vikendom se i ide zbog guzve. Jeste da se izmuci covjek ali je i presrecan kada pronadje mjesto gdje ga niko ne gura:)

Naravno da se ide zbog guzve, ali ponekad bi bila i pretjerana, i gorile to regulisu, izmedju ostalog.

Zoran 02-11-11 14:57

Imam veliku zamjerku na Greenwich i Buda bar, jer skoro nikad nemaju hladno pivo, narocito ljeti. A ja mlako pivo ne mogu uopste da pijem, i to mi je bas bzv. kad moram da se raspravljam s konobarima, a oni me ubijedjuju da hladnijeg od toga nema. Mislim da nije profesionalno ne ispostovati svoje stalne musterije i sve musterije uopste. Mlako pivo je kiselo, gorko, bljutavo, i ja to ne mogu da pijem, a dobro ohladjeno je pun pogodak. ;)

Čiko Vido 02-11-11 15:07

Jbt, đe vas dvojica izlazite... Šminkeri :P

Zoran 02-11-11 15:10

Quote:

Originally Posted by Winston Wolfe (Post 1136701)
Jbt, đe vas dvojica izlazite... Šminkeri :P

U Buda bar samo ljeti u bastu, a Greenwich od kako je renoviran je fancy mjesto. Jos samo to pivo da olade :pope:

Čiko Vido 02-11-11 15:16

Ladno pivo (bilo točeno ili flaširano), dobar espreso, dobru hranu, opuštenu atmosferu i sl. uglavnom možeš nać u Bulevaru na Bulevaru... Jedino, meščini, valjalo bi da više žena zalazi tamo, zna ponekad bit ka' četnička kasarna.

Zoran 02-11-11 15:39

Quote:

Originally Posted by Winston Wolfe (Post 1136707)
Ladno pivo (bilo točeno ili flaširano), dobar espreso, dobru hranu, opuštenu atmosferu i sl. uglavnom možeš nać u Bulevaru na Bulevaru... Jedino, meščini, valjalo bi da više žena zalazi tamo, zna ponekad bit ka' četnička kasarna.

Tu redovno jedem Cesar salatu, jer je najbolja u gradu. I toceno pivo im je dobro i hladno i nije skupo, meschini.:king6525:
Ali nije to mjesto za vecernji izlazak.

Afrika 02-11-11 18:00

Ja nemam tih problema :D Ne zalazim na mjesta sto spomenuste, barem ne samoinicijativno.Obicno su to kafane(jos ako su sa pepito stolnjacima...), konobe, volim poc' Pod Volat na dunjevachu i malo Presukaca, Meksicki( mada rijetko u poslednje vrijeme)...i to bi bilo to.Od restorana kineski, kako ovdje tako i u Budvi...vec godinama...i to je jedno od par mjesta gdje mogu jesti.
Greenwich aka popriste crnogorskog dzet seta je ruglo od mjesta.Imao je nekog svog smeka prije pozara, no, izgleda da je s pozarom poslo jos ponesto osim inventara...
U Buda baru dobijam napade panike i tjeskobe...a inace sam prilicno zdravo cheljade.
Sumo sumare...ne fali Podgorici nista :hypocrite1:, ali ipak je najljepse kuci(ili pO kuca) sjedjet'! :D

Zoran 03-11-11 10:19

Quote:

Originally Posted by Afrika (Post 1136777)
Ja nemam tih problema :D Ne zalazim na mjesta sto spomenuste, barem ne samoinicijativno.Obicno su to kafane(jos ako su sa pepito stolnjacima...), konobe, volim poc' Pod Volat na dunjevachu i malo Presukaca, Meksicki( mada rijetko u poslednje vrijeme)...i to bi bilo to.Od restorana kineski, kako ovdje tako i u Budvi...vec godinama...i to je jedno od par mjesta gdje mogu jesti.
Greenwich aka popriste crnogorskog dzet seta je ruglo od mjesta.Imao je nekog svog smeka prije pozara, no, izgleda da je s pozarom poslo jos ponesto osim inventara...
U Buda baru dobijam napade panike i tjeskobe...a inace sam prilicno zdravo cheljade.
Sumo sumare...ne fali Podgorici nista :hypocrite1:, ali ipak je najljepse kuci(ili pO kuca) sjedjet'! :D

Pod Volat su po meni najbolji cevapi, a ostalo meso je dosta zilavo. Ali cevapi VRH. I toceno hladno pivo - EEExtra ;)

Zoran 03-11-11 14:07

Ja nisam neki kafedzija, pa nisam bas kompetentan o tome da pricam, ali dosta ljudi poklanja paznju kvalitetu kafe u nekom kaficu.
Ja uglavnom pijem nes kafu i u Greenwichu je dobra po meni, i jako mi je bitno da se nes kafa sluzi u soljama od bijele kafe, a ne u onim staklenim casama sa slamkom. To mi je nesto bzv. i cini mi se kafa mi je manje ukusna kad je pijem iz staklenki. ;)

Zoran 03-11-11 14:31

I ima onih lokala koji naplacuju kuver, sto je skroz bzv. kao npr. Carine preko Morache.

Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 04:10 sati.