MADEinMONTENEGRO.com

MADEinMONTENEGRO.com (http://www.madeinmontenegro.com/vbforum/index.php)
-   Automobilizam (http://www.madeinmontenegro.com/vbforum/forumdisplay.php?f=145)
-   -   Teror i pljačka pod maskom zakona o saobraćaju (http://www.madeinmontenegro.com/vbforum/showthread.php?t=15791)

zagorski 05-01-13 18:58

Teror i pljačka pod maskom zakona o saobraćaju

Vozačima sa 0,3 promila alkohola kazna od 70-200 eura

Vozač koji nema zimsku opremu (koja je obavezna od 15.novembra do 30.marta) platiće od 60 do 150 eura

Vozač kod koga se analizom krvi utvrdi da ima više od 0,3 promila alkohola smatraće se da je pod dejstvom alkohola i minimalna kazna za taj prekršaj iznosiće 70 eura, predviđeno je novim crnogorskim Zakonom o bezbjednosti saobraćaja na putevima.

Parlament je Zakon usvojio sredinom prošle godine, a primjenjuje se od 6. januara.

“Vozač koji upravlja vozilom u saobraćaju na putu, ukoliko u organizmu ima od 0,3 do 0,5 promila alkohola kazniće se od 70 do 200 eura”, kaže se u Zakonu.

Za vozače koji su pod uticajem opojnih droga, drugih psihoaktivnih supstanci ili alkohola u koncentraciji većoj od 0,5 promila, kazna je od 300 do dvije hiljade eura ili zatvor do 60 dana.

Povećane su i novčane sankcije za saobraćajne prekršaje, pa će minimalna kazna za fizička lica iznositi 20 eura, a maksimalna dvije hiljade. Zakonom su sankcionisani pješaci koji ne poštuju pješačke prelaze i oni će morati da plate od 40 do 100 eura

Vozač koji nema zimsku opremu (koja je obavezna od 15.novembra do 30.marta) platiće od 60 do 150 eura, dok je minimalna kazna za nekorišćenje sigurnosnog pojasa 40 eura.

“U putničkom automobile mora se nalaziti jedan odgovarajući prsluk sa svjetlosno reflektujućim osobinama, a u tretnom vozilu ili autobusu dva prsluka”, kaže se u Zakonu, koji predviđa kazne za ovaj prekršaj od 30 do 80 eura.

Zakonom su sankcionisani pješaci koji ne poštuju pješačke prelaze i oni će morati da plate od 40 do 100 eura.

http://www.vijesti.me/vijesti/vozaci...-clanak-107807

Derek_Trotter 05-01-13 19:34

A kako nije pljacka!
Dobar primjer je i to sto traze zimsku opremu u Podgorici i primorskim gradovima. Pa u Sloveniji koja je planinska zemlja nije svuda obavezna ova oprema.

Dobar naslov teme bi mozda bio: Da li policija kaznjava jer joj fali para u budzetu? (ili zbog nase sigurnosti).

vruc krompir 05-01-13 19:44

Hoce li se sto ovim novijim zakonom iskorijeniti i praksa da se bratu, prijatelju, komsiji, ljubavnici oprastaju saobracajni prekrsaji, tj. da li ce se povecati i obim kontrole(ako je ima i uopste) sluzbenih lica koji kontroliraju sve te vozace i pjesake?

To me isto jednako zabrinjava kao i avetni vozaci koji nece da se brinu za svoju a i tako i za tudju sigurnost.

Dragan Bar 05-01-13 20:02

Nabavi li naša policija zimske gume ?

vruc krompir 05-01-13 20:12

Ako nisu, opet ce od nasih para da ih kupe. ;) Mozda ce se vozaci malo vise sabrati ovijim putem. Mozda bi trebalo i uvesti registar opomena, da se ne udara odmah po maloplateznom gradjanjinu, pa da se vidi da li su pojedini vozaci vec bili nekim slucajem opominjani. Prije svega tu mislim na sitne prekrsaje. Ili slicno nesto tome. Bitno je da samom vozacu proradi savjest, da mu se podigne nivo svijesti. To bi nas na kraju najmanje kostalo.

Soul 05-01-13 20:40

Narod je lud sto im dozvoljava da uvode svakave zakone, a dozvoljava im samim time sto postuju te zakone i placu kazne.
Mislite da bi vlada zadrzala zakon koji vecina gradjana ne postuje i samim time nema dobitak, vec poveci trosak na racun drzave kad bi sav taj narod morala izdrzavat u zatvor a narod time ustedi!

Soul 05-01-13 20:41

Svaki zakon je validan i opstaje zahvaljujuci narodu koji ga postuje!

Bronx-PG 05-01-13 21:15

Izijes 2 kiśele (zelene) jabuke, śedneš za volan, zaustave te duvaš i popiješ kaznu zbog vožnje u alkoholisanom stanju a kaplju alkohola nisi popio.

Sramota!

Derek_Trotter 05-01-13 21:26

Treba provjeriti sa domacicom kada negdje odemo na rucak da nije sipala bijelog vina. Treba izbjegavati i kolace sa rumom i bombonjere sa visnjom kako ne bi imali ta 0.3 procenta alkohola u krvi :D

zagorski 05-01-13 21:27

šta će lupeži raditi no krasti. briga njih za bezbjednost u saobraćaju. ko i vazda će hvatati pošten svijet za sitinije prekršaje a one što divljaju će se praviti da ne vide. inače, kakva nam je policija, zna se

Rakoon 05-01-13 21:38

danas mi prijatelj sve sakama u glavu, veli, treba mu za kombi uz dzak pijeska jos i asov, a nidje ga (asov) ne moze nac. qq todore! a cuo je da ce prvi juris bit bas na kombije:D

Bronx-PG 05-01-13 21:50

Registrujes auto na majku/babu/(nekog ko ne pravi prekrsaje) i nek ti pisu kazne slobodno (ni jednu ne placaj) i ne mogu ti nista :)

Derek_Trotter 05-01-13 21:53

A ne moze vise tako. Uveli su da ne mozes podici saobracajnu kada ti istekne registracija dok ne platis sve kazne.

Bronx-PG 05-01-13 22:04

pa bas iz tog razloga i kazem da se registruje auto na majku koja ne pravi prekrsaje. Ona nema kazni i uplatis sve regularno ona ode podigne ti saobracajnu (koja se vodi na nju) ti i dalje pravis prekrsaje a ne placas kazne :)

Dekster 05-01-13 22:26

Za alkohol i gudru podržavam,ovo ostalo je dranje naživo.

Dragan Bar 05-01-13 22:58

Quote:

Originally Posted by Bronx-PG (Post 1275299)
Izijes 2 kiśele (zelene) jabuke, śedneš za volan, zaustave te duvaš i popiješ kaznu zbog vožnje u alkoholisanom stanju a kaplju alkohola nisi popio.

Sramota!

Gleda sam na Discovery onu emisiju MIT ili STVARNOST ( tako nekako se zove )
ništa ne pokazuje postojanje alokohola . Sve su ljudi
probali , i voće i sokove razne ništa nije pokazalo ...

Derek_Trotter 05-01-13 23:46

Imam prijatelja sa kojim dok te vozi treba zivaca i to ne zbog brze vec zbog spore voznje.
On obicno vozi 50 na sat gdje je dozvoljeno 80km/h a gdje je dozvoljeno 50 vozi obicno 35 osim par puta kada mu se omaklo onih kriticnih 82-83km/h.
Imao je "srece" tih par puta da patrola bude na mjestu (citaj u zbunju ili shumi) i da mu uredno oduzmu vozacku.
On ima simpatican naziv za njih: drumski razbojnici

nihil 06-01-13 11:49

Državna vlast nema para pa pod krinkom zakona pokušava da namakne sredstva za opstanak. Euro na mobilne, euro na digitalnu tv, 3% na plate, drakonske kazne za saobraćajne prekršaje. Izigravanje smisla i države i zakona. Jadno i čemerno.

Bronx-PG 06-01-13 16:52

Dok ima budala da placaju tako i treba.

Ja danas standardno kao i svaki vikend vozim preko ogranicenja (znam dje stoje) pa mi ne mogu nista.

Inace sad neki dan vozio po ovim ogranicenjima (ovo nije mijenjano od kad su zastave krstarile Crnom Gorom) da se ja pitam sva ogranicenja van grada bi podigao za 20~30 km/h dok u grad ne bi dirao nista.

Sad kad su ostre ove kazne svi ce da postuju propise i da iaju opremu pa ce slobodno moc katanac stavit na policiju.

Zoran 06-01-13 17:42

Quote:

Originally Posted by vruc krompir (Post 1275276)
Ako nisu, opet ce od nasih para da ih kupe. ;) Mozda ce se vozaci malo vise sabrati ovijim putem. Mozda bi trebalo i uvesti registar opomena, da se ne udara odmah po maloplateznom gradjanjinu, pa da se vidi da li su pojedini vozaci vec bili nekim slucajem opominjani. Prije svega tu mislim na sitne prekrsaje. Ili slicno nesto tome. Bitno je da samom vozacu proradi savjest, da mu se podigne nivo svijesti. To bi nas na kraju najmanje kostalo.

Ako poznajes nase prilike, trebalo bi da ti je savrseno jasno da ovo nije uvedeno da se podigne nivo svijesti, nego da se opljacka jos ovo malo sto je ostalo. Mislis da je nekoga briga za narod?! Kako da ne! Pa mi traze lance u centru PG, na suncan i lijep dan?!
Kad god su me zaustavljali, to je bilo na prelazu izmedju dva razlicita ogranicenja brzine, sto znaci da im nije bitna bezbjednost u saobracaju, nego kradja para na foru!:boxing542:

Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 17:40 sati.