MADEinMONTENEGRO.com

MADEinMONTENEGRO.com (http://www.madeinmontenegro.com/vbforum/index.php)
-   Politika (http://www.madeinmontenegro.com/vbforum/forumdisplay.php?f=37)
-   -   Da li ste za ulazak Crne Gore u NATO...? (http://www.madeinmontenegro.com/vbforum/showthread.php?t=5707)

nb-campari 02-01-09 10:31

Da li ste za ulazak Crne Gore u NATO...?

ulazak crne gore u nato, dobro za crnu goru, lose, skupo,obavezno ako zelimo u evropsku zajednicu. misljenja i obrazlozenje.

nb-campari 03-01-09 11:40

niko nece da komentarise, kao da je tabu tema. nato nije zvanicno uslov crnoj gori za clanstvo u eu, ali nezvanicno jeste. po meni je to jeftiniji oblik bezbijednosti od samostalne. cak bih ukinuo svoju vojsku i placao godisnju rentu. da je jugoslavija bila clanica nato saveza, ne bi izginula onolika sirotinja.

remark 03-01-09 12:22

Valjda bi vlast koja propagira ulazak trebalo da nam kaze sto dobijamo a sto gubimo ulaskom u Nato.

nb-campari 03-01-09 14:24

Quote:

Originally Posted by remark (Post 541780)
Valjda bi vlast koja propagira ulazak trebalo da nam kaze sto dobijamo a sto gubimo ulaskom u Nato.

sta ti mislis

remark 03-01-09 14:31

Ja sam trenutno za opciju Ne.

nb-campari 03-01-09 14:41

Quote:

Originally Posted by remark (Post 541807)
Ja sam trenutno za opciju Ne.

zasto?

Homer 03-01-09 15:31

Samo iz jednog razloga sam za ulazak u NATO - kroz NATO ide put u EU.

Nabuko 03-01-09 15:36

Ja sam uzdrzan! Od magle se ne vide prednosti i mane.

anon1 03-01-09 15:38

A ja bih preformulisao pitanje: Da li ste za ulazak NATO-a u CG?

zagorski 03-01-09 15:49

Ja sam za ulazak u NATO. Ne znam detalje šta tačno donosi članstvo u NATO ali vidim da nijedna zemlja članica tog pakta nije propala. Naprotiv. Takođe, bitan orijentir za moje opredjeljenje je politički profil onih koji su protiv ulaska u NATO, a to su u najvećem broju oni koji su se protivili crnogorskoj nezavisnosti. Prije referenduma su tvrdili da če Crnu Goru đa'o ponijeti ako se osamostali, da će biti lak plijen raznih zavojevača...svi se valjda sjećaju tih priča. Sad tvrde da Crna Gora ne treba da bude u NATO jer joj ne prijeti nikakva opasnost!!?? :yeahright: Drugim riječima, ja vazda suprotno od njih...

nb-campari 03-01-09 16:25

Quote:

Originally Posted by anon1 (Post 541824)
A ja bih preformulisao pitanje: Da li ste za ulazak NATO-a u CG?

dobro,
da li si ti za ulazak nato-a u crnu goru.

nb-campari 03-01-09 16:27

Quote:

Originally Posted by Nabuko (Post 541823)
Ja sam uzdrzan! Od magle se ne vide prednosti i mane.

mozes li pretpostaviti mane

Nabuko 03-01-09 16:59

Quote:

Originally Posted by nb-campari (Post 541830)
mozes li pretpostaviti mane

Mogu i jedno i drugo ali ne zelim da pretpostavljam jer je dosadanja rasprava na nivou debila. dajte malo matematike pa da brojimo zajedno.

milovan jankovic 03-01-09 17:32

Dje svi Turci, tu i mali Mujo.

Poshto smo opasani NATOm, bilo bi ludo ici mimo svijeta,
jer mi nijesmo ni ekonomska ni vojna sila.

A NATO ce to naplatit poshteno, kao i drugima, zavisno od BNPa.
Koliko toliko, bice transparentnije nego sadashnji troshkovi za vojsku, svako ce znat koliko i nashto se troshi nash novac, ovako kao shto je sad, samo mozemo da nagadjemo koliko se daje za Crnogorsku Vojsku, nema toga REVIZORA, koji smije zavirit u taj lavirint a da mu ne mrkne svijest, pod uslovom da je posjeduje, jer samo lud njima smije trazit izvjeshtaj, jer je sve to VOJNA TAJNA.

Derek_Trotter 03-01-09 18:08

Mislim da bi privukli vece investitore neophodno da CG bude u NATO paktu. Pogotovo ako pogledamo nasu istoriju. Nije bilo 50 godina a da se ne ratuje. Dovoljno je vidjeti primjer Kipra. Mislim da bi izmedju Grcke i Turske izbio zestok rat oko Kipra ali na srecu se to ne desava jer NATO ne dozvoljava sukob u svojim redovima.

plavi 03-01-09 18:50

Svaki vojni savez ima zajednicki vojni cilj... Koji je to vojni cilj Crne gore da bi ona bila clanica NATOa?

Homer 03-01-09 20:11

Nema NATO veze sa investicijama.
To je samo korak ka integracijama koje počinju sa ulaskom u sistem globalne bezbjdnosti.
Te integracije mogu da imaju veze sa investicijama.
Ulazak CG u NATO ima dosta mana ali one su cijena koju moramo platiti ako mislimo da budemo dio "Demokratskog zapada".

Nabuko 03-01-09 20:19

Jedino ima smisla ovo oko mira a sve ostalo je besmisleno. Ove investicije pa cak i ulazak u EU nemaju previse veze sa investicijama. Grcka je dobar primjer, slicno i Rumunija... Kako vele nema dzabe vecere nidje. Neke se plate odmah a neke se naplate sa kamatom.

sklopljeno u crnoj gori 04-01-09 06:28

ja sam protiv jer mislim da se svi sukobi mogu rješiti ljudski,razgovorom,kompromisom...ne treba nam niko sa strane da nas šklepa i naređuje...no ja sam mlad,ove starije što su preživjeli devedesete u potpunosti razumijem,da sam na njihovom mjestu vjerovatno bih i ja bio za,ipak ne mogu protiv mog naivnog pogleda na svijet...

nestasni_cipiripi 07-01-09 20:13

Ja sam protiv ulaska u NATO.
Obrazlozite mi zasto treba da udjemo...

Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 05:22 sati.