MADEinMONTENEGRO.com

MADEinMONTENEGRO.com (http://www.madeinmontenegro.com/vbforum/index.php)
-   Zanimljivosti (http://www.madeinmontenegro.com/vbforum/forumdisplay.php?f=176)
-   -   Kako najbezbolnije reći - dvojka si (http://www.madeinmontenegro.com/vbforum/showthread.php?t=2914)

mary 27-11-07 23:14

Kako najbezbolnije reći - dvojka si

Kako najbezbolnije reći - dvojka si

http://img135.imageshack.us/img135/6614/v75949p0bj8.jpg

Smuvali ste se pre nekoliko meseci, na početku je bilo super ali si ti vremenom shvatio da vi i niste baš savršen par.

Kako saopštiti partneru da je kraj?

Najbolje je ne okolišati jer pogodan trenutak ne postoji, kao ni prave reči. Treba biti iskren i direktan.

Predlog da se ne vidjate neko vreme nije dobro rešenje jer to drugoj strani može samo dati lažnu nadu, ili navesti na pomisao da treba više da se trudi.

Loše je i kada se izbegava razgovor na tu temu, kao i vidjanje. Izgovori - bolesna/bolestan sam, radim, putujem... zapravo su laži, a to nije fer.

Naravno da to nećete saopštiti ni sms-om ili mejlom. To nije pristojno, a i prikazalo bi vas kao kukavicu koja ne sme da pogleda u oči kada ima nešto da saopšti.

Kada već shvatiš da je kraj to lepo i reci: "Nismo jedno za drugo, barem se ja ne osećam dobro u ovoj vezi i ne želim da se više vidjamo".

Iskrenim nastupom se izbegavaju nesporazumi, kao i optužbe da ste loša osoba koja vara, zavlači, povredjuje...

(MONDO)

kliko 27-11-07 23:37

Ja bih recimo to rekao bezbolno i diskretno poput:"Da znas da si mi izmedju jedinice i trojke,a ne mislim na zube..." ili tako nesto slicno.

Batboy 28-11-07 00:26

Mislim da postoji slična ili ista teme ''neđe''

Ne postoji bezbolan način...

Ako pokušaš na fin način, odn. da na bilo koji način pokažeš da ti je još uvijek na neki način stalo patiće, a ako joj to ne pokažeš (osjećaje) mrziće...

Ovo je slučaj kod većine djevojaka koje sam poznavao, iako ima izuzetaka. :character38542:

THE COON 28-11-07 00:34

Zaista je najbolje sve reci direktno. Licno to mogu reci iz iskustva, bez obzira ko govori to, ona ili ja (a desavalo se i jedno i drugo).
Mislim da je svako u stanju da shvati kada druga osoba kaze da joj veza ne odgovara, da se ne osjeca lijepo i da ne vidi buducnost. Medjutim, nije to problem. Problem je kako ce to ona druga osoba prihvatiti, pa se zato treba potruditi da se to kaze na jedan lijep (koliko je to moguce) i neuvrjedljiv nacin. Da steta bude sto manja. Ja kad sam to radio, razgovori su bili dugi, da i ona kaze sve sto osjeca, da se ispricamo i dobro razumijemo. Pri tom nikada nisam zelio ispasti licemjer i nekom davati laznu nadu, jer je to najuvrjedljivija stvar. Bar za mene.

P.S. Zasto uvijek na pratecim slikama nekog teksta o ljubavi jesu lijepi ljudi? Jel' to zato sto su ruzni nesposobni za ljubav, ili sto se svijet pretvorio u mjesto marketinske onanije, sto ce uskoro i ljubav postati stvar koja se kupuje, pa zbog reklame? :D:D:D

Janjičar 28-11-07 00:37

Z A J E B A N O.
Šta god reko ili uradio ostaje gorak ukus u ustima.

Zor_djevojka 28-11-07 00:54

Onaj moj (Lesi) ode prije dvije godine skoro...ni traga, ni glasa od njega...nit' ikad saznah zashto...
Opet mi se potvrdjuje ona stara da se ljubav ne sastoji u gledanju jedan u drugog, vec u gledanju u istom pravcu...

Janjičar 28-11-07 00:56

Grešiš sinak silno grešiš.
To se desi kad pomiješamo strast i ljubav.

Dukileus 28-11-07 01:57

Istog trena kad to shvatiš samo tako isto kažeš...

mala_mu 28-11-07 08:23

A sto cju kad mogu bez tebe....

Janjičar 28-11-07 16:14

Quote:

Originally Posted by mala_mu (Post 198560)
A sto cju kad mogu bez tebe....

To možeš reći ovdje na postu. A u stvarnosti zna biti zaguljeno čak i za onoga ko ostavlja.

explosion 28-11-07 17:32

:icecream:Upoznas ga sa novim momkom.::twisted: Posle toga te automatski pocne mrzjeti, i onda ga ne boli :D

Janjičar 28-11-07 17:56

Quote:

Originally Posted by explosion (Post 199100)
:icecream:Upoznas ga sa novim momkom.::twisted: Posle toga te automatski pocne mrzjeti, i onda ga ne boli :D

Ovo ni slučajno ne pokušavati kod kuće i bez obezbjeđenja.

explosion 28-11-07 18:31

hahahahaha to sam zaboravila naglasiti!

Janjičar 28-11-07 20:14

Quote:

Originally Posted by explosion (Post 199124)
hahahahaha to sam zaboravila naglasiti!

Nemoj to zaboravljat. Najbitniji detalj. Bilo sa druge strane muško ili žensko. Pogotovoako ćuti, ustane pogleda te preko ramena :twisted: "Biće ti žao". BBBRRRRR.

Temis 28-11-07 22:25

Njegovo/njeno nezadovoljstvo dok slusa te rijeci na fin ili na neki ne bas pravi nacin je neizbjezno...Sto je duza bila veza ono ce biti vece i obratno...Ta nezadovoljstva bilo iz tog razloga ili nekog sasvim desetog desavaju se cesto u zivotu...Smatram da je ipak mnogo vazno biti covjek pa priznati i reci istinu ma sta da je u pitanju pa i sa svjesnom mislju da toj istoj osobi sve to nece pasti bas tako lako...To daje bar utjehu da ce jednog dana kad to nezadovoljstvo prodje,a proci ce prije ili kasnije,on/ona naci nacin da razumije ono sto se tada nije dalo razumijeti i prihvatiti...I da ce ta ista osoba posle svega ustvari biti zahvalna na tome...

Homer 28-11-07 22:59

Ni danas ne znam šta mi je teže padalo, kada sam pio ili davao korpe.
Popiješ korpu, par dana (ili nedjelja) patiš i opet u akciju. Što ćeš, mora se!?;)
A kad treba da zvekiš nekome korpu? Jednom sam se mjesecima mučio. I nikad nijesam to uradio na dobar način. Možda i nema dobrog načina? Najbolje je to odmah prekratiti, iskreno.

Najgora je ova varijanta što se Rosoneri desila, kad ni danas ne zna zašto!

Janjičar 28-11-07 23:04

Nema druge no muškarci fino se prijavite u Legiju stranaca. Odradite pet godina i ona će otić sama. Ako je nadarena možda i napiše roman o tebi.

Zor_djevojka 28-11-07 23:16

Quote:

Originally Posted by Homer
Najgora je ova varijanta što se Rosoneri desila, kad ni danas ne zna zašto!

E, a ti i dan danas razbijash glavu dje si(pa da tu greshku ne napravish naredni put s' nekim drugim) i jesi li uopshte pogrijeshila…Jedno odvratno i nevaspitano ‘MRSH’ meni bi apsolutno razjasnilo situaciju i zavrhsilo (njegov) posa’ sa mnom…Ada nije mi ga majka rodila da ne mogu bez njega…Shto je najgore, ja izbjegavam mjesta dje on izlazi, da se ne sretnemo (a ‘tresnuce’ me nedje kad ga najmanje budem ochekivala) a i kad bi’ ga srela ja bi bila ta koja bi spushtila glavu…Avetinja na kub..eto to sam ja…I shto je najsmjeshnije..ja i dalje vjerujem u ljubav...i u LJUDE prije svega :cool:

kliko 28-11-07 23:26

Quote:

Originally Posted by rossonera1981 (Post 199271)
I shto je najsmjeshnije..ja i dalje vjerujem u ljubav...i u LJUDE prije svega :cool:

Sad mi je zao sto ne mogu da te pohvalim zelenom kockicom.

Homer 28-11-07 23:44

Nemoj da razbijaš glavu. I ne spuštaj pogled ako ga sreteš, samo se pravi da ga ne vidiš. Dovoljno je.
A razlozi mogu biti razni i vjeruj mi ne mora da bude u opšte do tebe. Jednostavno dođe do nekog zasićenja i pored sveg što ti je osoba jako draga i što misliš sve najbolje o njoj, to više nije to. Jako je teško za objasniti i shvatiti nemkome kome se to nije desilo. Jednostavno, ujutro se probudiš i skontaš da neko koga si sinoć volio svim srcem i koga jako cijeniš i poštuješ i za koga vjeruješ da je jedinstvena i da ti se više nikada neće desiti ni slično nešto kao sa njom, više ti ne znači ništa. Najgora moguća varijanta, n i š t a! Bez razloga. Uh kako je to teško osjećanje.

A sad, nema toga među nama da nije nikad "govno izio". Ne snađu se ljudi u trenutku i to je to.
Kako god okreneš, bio splačina ili žrtva, život ide dalje i treba ga živjeti...

Zajebi patnju!

Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 06:45 sati.