View Full Version : Javorov sirup

Zor_djevojka
02-05-09, 13:08
da ne davim, poshto ove moje dijete ochigledno vishe nijesu efikasne kao prije, treba mi novi 'shok' - tj.ja to blazhe zovem stimulans za organizam, pa u prodavnici zdrave hrane naidjoh na ovaj napitak
Kupi se Javorov sirup u nekoj radnji za zdravu hranu i pije se tako shto na dvije kashike javorovog sirupa se doda otprilike pola limuna - tj.kashika i po i na vrh nozha mljevenog djumbira...im putem treba unijeti minimum 2 litre tecnosti dnevno...I to je sve...Ne smije se ama bash nishta drugo od hrane da unositi u organizam....Kazhu da je jako efikasna, ali ne smije duzhe od 10 dana da se sprovodi. Nakon 10 dana prelazi se na bistre supe (3,4 dana) a onda se lagano unose variva od povrca!
Kazhu da je najbolje da se ova dijeta drzhi bash kada su prelazna godishnja doba...Sada ce ljeto, pa eto - idealno ;)....Savrsheno se vrshi detoksikacija organizma, a krvna slika uopshte ne slabi...A shto se tiche straha od toga da li cu izdrzati 10 dana bez hrane...Probacu, pa cu vidjeti...
No, ono shto mene zanima..jeste li imali iskustva sa ovim..vi ili neko vash?
Ja sam sve kupila, samo josh da neko opali pishtoljem za pochetak ;):conie:

rebeka
02-05-09, 20:23
zorka ovo sam procitala na nekom sajtu, a da ti razmislis ipak o svemu tome, mozda postoje neke druge manje skodljivije dijete

''Oblinasta i seksepilna Beyonce Knowles obožava svoje obline, no često je na dijeti. Njezina je tajna dijeta javorovim sirupom koja znači da Beyonce, kada je na dijeti, ne jede ništa, a pije isključivo mješavinu javorovog sirupa, soka od limuna i bibera.

Postoji i određen dan za 'veliko čišćenje', a tada pije samo čaj koji ima laksativni učinak i slanu vodu. Prije turneje također pazi na prehranu, pa jede isključivo žitarice. No, s obvezama završavaju i dijete, pa se Beyonce brzo vraća palačinkama, cheesburgerima, sladoledima i prženim krumpirićima…

Riječ stručnjaka: To nije dobro! Prvo se izgladnjuje, a onda nastavlja s obilnom prehranom, pa joj se kilogrami brzo vraćaju. Dijeta s javorovim sirupom definitivno nije dobro rješenje. Pjevačica se doslovce izgladnjuje, a to je loše po zdravlje. Vrlo loše!''

Zor_djevojka
02-05-09, 21:35
ja cu da probam, pa taman kad bih crkla!
kakva ironija..shteti javorov sirup sa djumbirom i limunom (a uz to se potpuno chisti organizam), a shlaufovi na vr' mene ne shtete...

Okugata
02-05-09, 21:38
je l' si probala kod nutricioniste?

Zor_djevojka
02-05-09, 21:38
nema shta nijesam probala..ostala mi je ova dijeta ili logor...

Okugata
02-05-09, 21:43
drzim fige, ali nemoj da padas u nesvest ili da ti opadne imuntet ;)

Calathea
02-05-09, 22:08
nema shta nijesam probala..ostala mi je ova dijeta ili logor...

A zasto, sestro mila? Je li ti stvarno imas toliko kilograma viska da ti je ugrozeno zdravlje?

Ako hoces da smrsas - nemoj da jedes. Ako ti je tesko da ne jedes, smanjuj postepeno kolicinu i pomiri se sa svojim tijelom. Ako ti je ugrozeno zdravlje, kontrolisi kolicine zacinjene i masne hrane. I ne zamisljaj da ces da smrsas preko noci ili za deset dana.

Zor_djevojka
02-05-09, 22:12
ja sam samo rekla da mi treba 'shok' za organizam, a i prechishcavanje - dezinfekovanje..naravno da mi ne pada na pamet 11-ti dan da se prezhderem ka' shegach...
Nikad nijesam priznavala dijete tipa 'griz torte jednom u deset dana, srk soka, 4 i po treshnje i kashicicu pirea...dati nijesam bolesna..josh uvijek...
nishta bez 'vojnichke' strogoce i odricanja, vjeruj mi ;)

rebeka
03-05-09, 00:38
da sumiramo, probusena kasika i obavezno neki vid sportske aktivnosti, druge nema:yes513:

Daci
03-05-09, 09:51
Ma nemoj ići na nikakve dijete.... Kad te kile prestanu opterećivati i kad postaneš zadovoljna svojim odrazom u ogledalu kile će polako padati! Naravno malo pripaziti na prehranu, piti puno vode i kretati se..... učinkovitost zagarantovana, a zdravlje i živci sačuvani! Ukratko: jedi voće do podne. Ručaj salatu. Ne jedi hljeb. Ne jedi ništa mliječno, eventualno jogurt tu i tamo i svježi kravlji sir. Ako jedeš voće, 20 min nakon toga ne jedi ništa drugo. Poslije mesnog obroka ne jedi voće 4 sata. Neka ti 70 posto obroka bude voće i povrće. Ostalo pazi kako kombinuješ - ne jedi ugljikohidrate i proteine u isto vrijeme.

Naravno, vježbaj. :)

u prolazu
03-05-09, 10:51
Da dam i ja svoje vidjenje situacije.
Ako tvoja debljina nije uzrokovana nekim poremecajem vec time sto jedes vise nego sto treba onda se to "lako" rjesava.
Promjeni rezim ishrane i nikakve dijete samo jedi manje nego do sad i vidjeces rezultate ali ne brzo.
Bolje da ti ne kazem koliko je meni trebalo da te ne ubijem u pojam.

Zor_djevojka
03-05-09, 12:31
nemam ama bash nikakvih zdravstvenih problema, niti hormonalnih poremecaja, da kucnem i to je razlog vishe da se besomuchno izgladnjujem (da malo muchim tj.'kalim' sebe), a i dobijem po prknu shto je tako zinulo i prouzrokovalo svashta...

zagorski
03-05-09, 18:36
Leontinina priča (http://www.alo.rs/ljudi/14570/Moja_borba_sa_kilogramima)
zanimljivo je ovo sa testom. ima li toga u cg fala bože?

Okugata
03-05-09, 19:14
Sad bas procitah mami mojoj ovu dijetu sa javorovim sokom, a ona ce: 'Ih, pa sta cu jesti 10 dana??' :D:D

zagorski
03-05-09, 22:49
Evo nađoh o testu intolerancije na hranu
o testu (http://www.analiza.co.yu/srpski/htmls/netolerancija.html)

još kad bi bilo u CG...

laufer
04-05-09, 23:25
zaljubi se sto prije, pa da vidis miline bez dijete, kakvo crno izgladnjivanje i bakraci, znas li sta je bilo kad je s'ata trenirao mula da ne jede deset dana?
:mf_argue:

Zor_djevojka
04-05-09, 23:28
da mi je neko pricha da u sred Podgorice mljeveni djumbir ne mogu nac'...
bogme da mi vutre treba odma bi se nashlo...

Airbender
04-05-09, 23:57
Kupiš korjen đumbira i samelješ.

Arkhetren
05-05-09, 07:25
A da pogledaš malo po ovim knjigama prije nego te neke savjete s koca i konopca probaš na sebi:

http://www.prometej-beograd.rs/Autori/GPMalahov.html

Uvjerio sam se lično korištenjem nekih njegovih savjeta a u vezi čišćenja organizma.
Potom savjetovao prijatelje, a na kraju smo otputovali kod čovjeka i od tada mi je djevojka posvećeni vegetarijanac, tako da znate šta može da vas snadje, premda je ovaj Genije, toliko predan tome što govori, pa to i radi a tek kako izgledaju ljudi koji su oko njega. Poštujem.

veka
07-05-09, 13:29
Javorova dijeta sa limunom je odlican izbor...znam iz iskustva..
Ja sam prije par mjeseci koristila tu dijetu...do duše, nisam svih deset dana, nego samo pet...ali...nije bilo do mene, jer je nestalo javorovog sirupa..:thumb_down:
Sutra počinjem sa ona tri pripremna dana, a od ponedeljka samo javorov sirup...sigurna sam da ce uspjeti, jer nije uopšte teško, zbog toga što napitak zasiti, pa ti i nije do jela...
I da....ovaj put sam se obezbijedila sirupom...:thumb_yello::thumb_yello:

A Zor djevojka...samo naprijed...i jedan savjet...
Prije početka dijete moraš imati tri pripremna dana, ali to vjerovatno već znaš, samo želim da ti kažem da su ta tri dana jako bitna..
Nemoj jesti ništa teško, meso nikako....samo kuhano povrće i voće, i naravno pij puno vode. Obaveyno je piti i čaj za čišćenje, ali meni je moja doktorica preporučila čaj od peršuna...jer je puno zdraviji..
ŽELIM TI OD SVEG SRCA DA USPIJEŠ, i ako ti nije problem da ostaviš poruku, barem ovdje, da čujem jesi li uspjela, a ja ti naravno, javim svoj rezultat...

:yes513::bye1:

Zor_djevojka
07-05-09, 13:31
Dan D pochinje sjutra :)..Hvala na podrshci :)..Javicu, naravno :)

Djudja
07-05-09, 22:22

Srećno :thumb_yello:

rebeka
07-05-09, 22:50

ja mislila da je dan J:lighten:
aj pa srecno, javi sta je ispalo na kraju:secret:

Paramanand
07-05-09, 23:40
@Zor djevojka
@Veka

Zašto dijeta javorovim sirupom može da traje samo 10 dana? Zašto ne duže? U klasičnom postu (post u kom se ne uzima nikakva hrana, samo tečnost - cijeđeni sokovi, biljni čajevi i voda od povrća, ili, u rigidnijim slučajevima, samo prokuvana voda), ograničenje je na 40 dana, a ima slučajeva da je neuzimanje hrane trajalo i duže. Naravno, sve to pod kontrolom ljekara (ako je post zbog postizanja zdravlja) ili duhovnog učitelja (ako je duhovni post). Ali, u svakoj varijanti, poslije trećeg dana je obavezno svakodnevno klistiranje. Obavezno! Poslije trećeg dana počinje čišćenje organizma, otrovi počinju da se skupljaju oko crijeva i ako se klistiranjem ne izbace van može da dođe do samotrovanja.

Evo šta o tome kaže Paavo Airola u knjizi “Gladovanje uz sokove”: “Za vrijeme gladovanja prirodni podražaj defekcijskog refleksa nedostaje i stoga će se sve nečistoće, otpaci i toksini zadržati u tijelu te mogu prouzročiti autotoksemiju ili samotrovanje. Glavni cilj gladovanja je da se pomogne tijelu kako bi se pročistilo od taloženih toksičnih otpadaka. Procesom autolize velike količine štetne tvari i bolesnih tkiva izgaraju i toksični otpaci, koji se godinama talože i uzrokuju bolesti, prerano starenje, se oslobađaju i izbacuju iz organizma. Alimentarni kanal, probavni i eliminativni sistem je glavni put kojim se toksini odstranjuju iz organizma. Budući da prilikom gladovanja ne dolazi do prirodnog kretanja crijeva , toksični otpaci neće imati put da napuste sistem, već je to jedino moguće putem klistira. To je razlog zbog čega svi biološki liječnici u Evropi primjenjuju klistir za sve pacijente koji gladuju – jednom ili dvaput dnevno... Za vrijeme gladovanja obilne se količine toksina oslobađaju iz tkiva i izbacuju u krvotok za eliminaciju. Ukoliko toksini ne mogu izaći kroz alimentarni kanal tijelo će ih pokušati izbaciti kroz druge alimentarne organe, posebno bubrege, te će se oni često preopteretiti i čak oštetiti”.

seka
08-05-09, 07:56

aj' sa srećom.. :hug432:

veka
08-05-09, 10:05
@Zor djevojka
@Veka

Zašto dijeta javorovim sirupom može da traje samo 10 dana? Zašto ne duže? U klasičnom postu (post u kom se ne uzima nikakva hrana, samo tečnost - cijeđeni sokovi, biljni čajevi i voda od povrća, ili, u rigidnijim slučajevima, samo prokuvana voda), ograničenje je na 40 dana, a ima slučajeva da je neuzimanje hrane trajalo i duže. Naravno, sve to pod kontrolom ljekara (ako je post zbog postizanja zdravlja) ili duhovnog učitelja (ako je duhovni post). Ali, u svakoj varijanti, poslije trećeg dana je obavezno svakodnevno klistiranje. Obavezno! Poslije trećeg dana počinje čišćenje organizma, otrovi počinju da se skupljaju oko crijeva i ako se klistiranjem ne izbace van može da dođe do samotrovanja.

Evo šta o tome kaže Paavo Airola u knjizi “Gladovanje uz sokove”: “Za vrijeme gladovanja prirodni podražaj defekcijskog refleksa nedostaje i stoga će se sve nečistoće, otpaci i toksini zadržati u tijelu te mogu prouzročiti autotoksemiju ili samotrovanje. Glavni cilj gladovanja je da se pomogne tijelu kako bi se pročistilo od taloženih toksičnih otpadaka. Procesom autolize velike količine štetne tvari i bolesnih tkiva izgaraju i toksični otpaci, koji se godinama talože i uzrokuju bolesti, prerano starenje, se oslobađaju i izbacuju iz organizma. Alimentarni kanal, probavni i eliminativni sistem je glavni put kojim se toksini odstranjuju iz organizma. Budući da prilikom gladovanja ne dolazi do prirodnog kretanja crijeva , toksični otpaci neće imati put da napuste sistem, već je to jedino moguće putem klistira. To je razlog zbog čega svi biološki liječnici u Evropi primjenjuju klistir za sve pacijente koji gladuju – jednom ili dvaput dnevno... Za vrijeme gladovanja obilne se količine toksina oslobađaju iz tkiva i izbacuju u krvotok za eliminaciju. Ukoliko toksini ne mogu izaći kroz alimentarni kanal tijelo će ih pokušati izbaciti kroz druge alimentarne organe, posebno bubrege, te će se oni često preopteretiti i čak oštetiti”.

Da ne bude zabune, i ova dijeta moze da traje duze, ali samo uz lijecnicki nadzor a ne "na svoju ruku".
Moja tetka je na ovoj dijeti bila 40 dana, jer joj je doktor to preporucio poslije hemoterapije. Organizam je u potpunosti ocistila od toksina, a krvna slika nije narusena.

Madagaskar
15-05-09, 08:52

Javorkaaaaa! Oli se oglašavati? :yeahright:

Zor_djevojka
15-05-09, 09:01
e qq...fino sam ti rekla smrshala sam litar...tj 3 kila i izdrzhala nedelju dana...ja mislim e sam sva kafena...i sve mi se ulijepilo od sirupa...i jutros izjedoh pomorandzu..eto mi faca i reakcije ka' da sam ricinus popila...

Madagaskar
15-05-09, 09:08
e qq...fino sam ti rekla smrshala sam litar...tj 3 kila i izdrzhala nedelju dana...ja mislim e sam sva kafena...i sve mi se ulijepilo od sirupa...i jutros izjedoh pomorandzu..eto mi faca i reakcije ka' da sam ricinus popila...

ahahahahahaahahahah......E ne viđela se! Rekoh ti ja da ćeš "zasmolat"!

ginger
17-01-10, 20:10
Zorka probaj na sljedeći način:

svako jutro prije nego bilo šta pojedeš popiješ.. popij 2-3 čaše vode
voda može bit lagano mlaka, tek toliko da ne šokiraš organizam ujutro sa hladnom vodom..cca tjelesne temperature

nakon toga ništa pola sata da ti voda proradi u tijelu i pročisti organizam od štetnih tvari

onda nastavljaš jest uobičajeno

drugo: izbaci bilo kakvu vrstu svinjetine, masne hrane, čipsevi, čokoladice i sl..
bomboni
ništa to
vrijeme blagdana..isto ništa ..pozdravi se sa takvom vrstom prehrane

od slatko samo ono prirodnog podrijetla kao npr med, voće, ...

i tako bi trebala jedno godinu dvije i rezultat će bit vidljiv definitivno

ako ti je tolika želja skinut kg nema ničeg šta bi te trebalo zaustavit

bilo koje druge vrste dijete ..neznam..sve je to nekako nasilno i naglo

promijeni način ishrane za sva vremena
;)
(ovo je samo moj prijedlog)

Arabea
01-06-10, 20:38
Ja krećem od sutra sa ovom vrstom detoksikacije organizma. Nadam se da ću uspjeti!