View Full Version : Farbanje kose, farbe i prelivi za kosu

Ribica
01-04-09, 11:34
Posto veze nemam o farbanju, aj nek mi neko nakaci tu boju cokolade da vidim kako izgleda i kako se ona prima na prirodno kestenjastu boju kose?

Usput, da li se farbate i koju boju i farbu koristite? :) Mislim da nema ovakve teme ovdje.

Zor_djevojka
01-04-09, 11:44
farbam se jednom u dva mjeseca, chisto da 'osvjezhim boju i to samo korijen..i da pokrijem sijede (s hidrogenom od 9%)..poduhvat je redovno neuspjeshan, jer mi je kosa svijetlo smedja..ochekujem za jedno 5 godina da dodjem ka' Ravaneli...
evo ti skromna paleta boja od mene ;)..ja sam josh u fazi isprobavanja..Koristila sam i Garnier(najmanje shteti kosi po mom mishljenju), Dixon, Londa, Evolution, Igora royal, Maxiton..Nijesam josh Keneove mutila...i one bugarske..mada sam chula da one najbolje pokrijevaju sijede trake...
Moja boja je neshto izmedju 823 i 701 i prezadovoljna sam bojom ;)
http://img5.imageshack.us/img5/7316/farbe.jpg (http://img5.imageshack.us/my.php?image=farbe.jpg)

girl from venera
01-04-09, 12:06
http://img6.imageshack.us/img6/6587/garnier.th.jpg (http://img6.imageshack.us/my.php?image=garnier.jpg)

Ja koristim ovu dosta dugo i prezadovoljna sam! Složila bih se sa Zorkom da su najmanje štetne, tanka mi je kosa a farbam se svako mjesec i pol do 2 i nije mi se oštetila. Prijateljice mi koriste također od Garniera al tamnije nijanse (smeđa, kestenjasta) i kažu da su super.
Prije sam koristila od Palette i bezveze su mi - uvjek treba uzeti u obzir da će ti boja biti za 2 nijanse tamnija nego na slici.

Zor_djevojka
01-04-09, 12:09
poshto je ovo i kutak zdravlja, imajte na umu chlanak ;)...
a evo josh jedne palete boja ;)
http://img27.imageshack.us/img27/599/paleta.jpg (http://img27.imageshack.us/my.php?image=paleta.jpg)

Žene koje redovno boje kosu imaju veće šanse za obolijevanje od raka, upozoravaju naučnici.

Međunarodni tim naučnika, na čelu sa Yaweiom Zhangom sa američkog univerziteta Yale, otkrio je da ženske osobe koje boje kosu više od devet puta godišnje imaju 60 posto više šansi za obolijevanje od hronične limfocitne leukemije.

Čak je otkriveno da bi žene, koje su redovno koristile razne preparate za bojenje kose prije 1980. godine, mogle biti u još većoj opasnosti, sa 70 posto više šansi za razvoj različitih bolesti krvi. Naime, boje za kosu su ranije sadržavale otrovne sastojke koji su povezani sa pojavom raka, dok tih sastojaka više nema u modernim proizvodima namijenjenim za kosu.

Naučnici su, naime, analizirali četiri studije koje su sprovedene u periodu između 1988. godine do 2003. godine, a od svih pacijenata ispitanika 4.461 osoba je bolovala od folikularnog limfoma, a 5.799 ispitanika nije bolovalo od ove vrste raka. Svi ispitanici su morali detaljno odgovoriti na pitanja o bojama za kosu koje koriste i drugim potencijalno rizičnim faktorima.

Zanimljiv je i zaključak da se rizik od obolijevanja od raka povećava sa upotrebom tamnijih boja za kosu, tačnije žene koje koriste tamne boje za kosu su imale 50 posto više šansi da razviju neagresivne tipove raka krvi (folikularni limfom).

Prema novoj studiji ukoliko žene koriste privremene boje za kosu rizik od raka se povećava do 70 posto, objavio je Daily Mail.

Svakako još uvijek nema dovoljno dokaza da bi se donio konačan zaključak o tome da li upotreba boja za kosu povećava rizik od raka.

Madagaskar
01-04-09, 12:25
Zore, čija je paleta boja (ova iznad)? ....Ja bi nešto između 4G i 6RB - pomiješala bi ih.

Supernova
01-04-09, 12:27
U mene mi je glava bosanska pa me mlogo ne plaše ova upozorenja.

Kada farbam kosu, ja uvijek stavim malo maslinovog ulja, uvijek nanosim farbu na suhu i prljavu kosu.

Treba voditi računa da se farba nakon što se smiješa, što prije nanese na cijelu kosu, jer ona veoma brzo oksidira. Nikada ne treba prekrivati kosu nakon nanošenja farbe, posebno najlonom već je treba pustiti da djeluje u dodiru sa zrakom.

Hladna zona se nalazi na potiljku i tu farba sporije djeluje, tako da se od tog dijela i počinje nanositi, a gornji dio ostaviti za kraj jer tu brže prima boju, tako da se jedino tako može postići ravnomjerna boja, kako bi se izbjegao naglašen intenzitet boje na tjemenu...

Zor_djevojka
01-04-09, 12:31
Zore, čija je paleta boja (ova iznad)? ....Ja bi nešto između 4G i 6RB - pomiješala bi ih.

ne znam, obije sam skinula sa neta..ne pishe chije su..
zapamti brojeve, pa mozhda po njima budehs mogla naci u parfimerijama

Madagaskar
01-04-09, 12:35
Da bi boja bila ujednačena - 15 min. nakon farbanja mlakom vodom nakvasiti kosu.

Okugata
01-04-09, 15:09
Posto veze nemam o farbanju, aj nek mi neko nakaci tu boju cokolade da vidim kako izgleda i kako se ona prima na prirodno kestenjastu boju kose?

Usput, da li se farbate i koju boju i farbu koristite? :) Mislim da nema ovakve teme ovdje.

mozda je najbolje prvo da odes kod proverenog frizera, da ti sve lepo ujednaceno izvuce, a posle nadjes nekog ko ima iskustva u farbanju da te kreci kada izraste :)

Okugata
01-04-09, 15:27
kako se vi farbate kada vam malo izraste? samo taj deo sto je izrastao ili celu kosu?

Vaga_1
01-04-09, 16:41
''Najznačajnija razlika između boje i preliva jeste njihova jačina i intenzitet delovanja. Preliv počinje da bledi već posle šest do osam pranja, dok je boja znatno postojanija. Ako želite znatno da posvetlite kosu, preliv vam neće pomoći jer će rezultat biti svega dve do tri nijanse svetliji od trenutnog stanja. Preliv neće prekriti sede. Imajte na umu da ćete kad znatnije promenite boju, morati redovno da je obnavljate ukoliko ne želite ružan izrastak. A kad se zasitite te boje, moraćete potpuno da prefarbate kosu ili da čekate da vam izraste prirodna"

Ja koristim biopoint i evolution i odlicne su.Mislim da su biopoint najprirodnije,koliko upste farbe mogu bit.

"Biopoint cristalli liquidi linija je kompletan program proizvoda, koji vašoj suvoj ili iskrzaloj kosi daje sjaj i svježinu. Zahvaljujući ekstraktima sjemenki lana i vitaminu F, kosa je zdravija, svilenkasta i lako se rašcešljava. U varijantama šampona, laka, pjene, seruma i maske za kosu"

mislm tj 99% sam sigurna da su biopoint farbe bez amonijaka

Supernova
01-04-09, 16:49
kako se vi farbate kada vam malo izraste? samo taj deo sto je izrastao ili celu kosu?

Ja uvijek cijelu kosu...a tako mi urade i kada se farbam u salonu...prvo izrastak a 10-ak minuta prije pranja namažu i ostatak da se osvježi boja, tako da krajevi kraće drže boju i manje se oštete...

sneguljica
01-04-09, 18:12
Samo izrastak, vec godinama...i volim da mi boja nije ujednacena, da djeluje prirodnije, kao shatirana.
Do prije mjesec dana sam koristila Igora Royal, a kako je sad nema, presla sam isto na Schwarczhopf Palette C 10 i jako sam zadovoljna...potpuno mi je ista boja kao sa 11-1 igora

http://www.schwarzkopfpalette.com/uploads/pics/ICC_C10_10.jpg

plavusa_100
04-04-09, 15:24
blajham se...
jer mi sa bojom uvik žuto/narančasta ispadne...
ali bi više volila koristiti boju pošto mi blanš puno kosu isuši...

Yellow-Dreamer
04-04-09, 15:40
e... u vezi toga... imam tamno braon kosu i zeljela bih plavu ali odmah , a ne poslije 10 farbanja (plus mi je kosa, kad sam je ranije farbala u plavo, uvijek bila ridja) i kapiram da moram da se blajham... e sad, da li kosa djeluje izgoreno poslije blajhanja? ima li ikakvih sansi da bude lijepa i svilenkasta i da se 20cm ne osteti? da li moram posle toga stalno da se blajham ili samo da farbam izrastak i ponekad farbom osvjezim boju? kakav je postupak, da li moram prvo pramenove izvuci?

BlackWoman
04-04-09, 16:14
Juče sam stavila Garnijerovu malo svjetliju nijansu. U suštini Garnijer i nije prava farba, do duše njeguje kosu i ne ispira se tako brzo.

Ribica
07-04-09, 14:00
mozda je najbolje prvo da odes kod proverenog frizera, da ti sve lepo ujednaceno izvuce, a posle nadjes nekog ko ima iskustva u farbanju da te kreci kada izraste :)

Pa to i hocu, ne smijem sama jer imam dosta crvenog pigmenta pa bih ispala narandzasta. Jos se razmisljam. Svidja mi se ta boja cokolade, te neke lijepe tople nijanse smedje, a s druge strane zao mi prirodnu kosu da prefarbam.

Okugata
07-04-09, 14:05
Pa to i hocu, ne smijem sama jer imam dosta crvenog pigmenta pa bih ispala narandzasta. Jos se razmisljam. Svidja mi se ta boja cokolade, te neke lijepe tople nijanse smedje, a s druge strane zao mi prirodnu kosu da prefarbam.

onda prvo kolor sampon, cisto da isprobas kako ti stoji ;)

mirica
12-04-09, 19:53
ako kosa ima crvenkasti sjaj plavu boju je moguce izvesti samo pomocu blansha.

mirica
12-04-09, 19:58
ako koristite garnijerove farbe podjite u par parfimerija i obratite paznju ko proizvodjac i za koje se trziste proizvodi.razlike su velike.a sto se tice farbanja a i kada se radi o blansu uvijek dodajte ampule koje se za to preporucuju.

ljubic bejbic
22-04-09, 20:41
narode ja se sutra farbam u ljubicasto :cheezy::cheezy: ako vas zanima mogu vam preneti utiske hahahahahah..nisam ziva dok ne probam

sneguljica
23-04-09, 03:15
Srecno bilo, pa javi kako je ispalo :)

Zor_djevojka
23-04-09, 09:07
e kad budete kosu prskali sprejom za felge, felne, kako li, javite mi se...kosa mi se bila ushtirkala, nijesma je mogla nashamponirat prvih 4 puta pranja..
ali je zato boja bila zvek!
p.s.kako su me gledali u prodavnicu auto-djelova kad sam im objasnila zashto ce mi 3 boce spreja...

ljubic bejbic
23-04-09, 12:57
izgledam..izgledam kao..kao..kao idiot.:puke425:tamo gde mi je bio izrastak sad sam jarko ljubicasta a u sredini mi se primila lepa nijansa tamnije ljubicaste a na krajevima se nije primila uopste sqamo malo ima neki sjaj kao..uzas..sad sam ko gej zastava..

Madagaskar
23-04-09, 12:59
e kad budete kosu prskali sprejom za felge, felne, kako li, javite mi se...kosa mi se bila ushtirkala, nijesma je mogla nashamponirat prvih 4 puta pranja..
ali je zato boja bila zvek!
p.s.kako su me gledali u prodavnicu auto-djelova kad sam im objasnila zashto ce mi 3 boce spreja...

Lažeš li Lea ti? Sprejom za felne????????????:shocked542::shocked542::shocked5 42:
p.s. probaj malo tutkala stavit drugi put! :D

Zor_djevojka
23-04-09, 13:03
treci i chetvrti Srednje...bila sam zelena, roza (to je bio treci Srednje) i srebrna (kad sam se 'krechila' tim sprejom u chetvrtom)...

Ribica
23-04-09, 13:18
Da, bio je to hit i kod nas. Ja sam imala narandzaste pramenove :smokeing:

ljubic bejbic
23-04-09, 14:43
hahahahahahahahahahah zor ja mislila ti se salis hahahhahaahahhhaahahaahahahhhaha ma ja sam mala maca za vas hahahahahahahahahaahah

Soul
23-04-09, 15:17
Shta meni predlazete, jupol? :D

Madagaskar
24-04-09, 09:51
Shta meni predlazete, jupol? :D

Koliko sam viđela (slike) tebi je dovoljna magična krpa :D

bubimama
26-04-09, 00:01
ljubic bejbic,ja sam imala jarko ljubicaste pramenove u kombinaciji sa bijelo sivim :puke425:

Izgledala sam stravicno! Frizerka mi je trebala stavit neke njezno crvene pramenove+ baby plave ali je "malo" omasila :
Izlgledala sam ko Grand proizvod..strasno.

Poslije toga sam pustila prirodnu boju i muke mucila da mi se kosa povrati od shoka tj. tone blansa i sl.

Ribica
30-04-09, 19:34
Jos se nisam ofarbala... Nikako da nadjem tu boju cokolade koja mi se svidja.

Binanica
01-05-09, 17:02
Ja sam se prije 15-ak dana farabala sa Garnierovom 'Dark brown' koje je gotovo crna i na početku mi je bilo dosta tamno, ali pošto mi je kosa mnogo duga i gusta, a i jaka, to mi se dosta ispralo već nakon 3-4 pranja... Tako da sam na svoju, inače smeđu sa zlatnim sjajem, dobila samo za nijansu tamniju sa još tamnijim pramenčićima...
Sada razmišljam da se farbam u crno ili u neku baš svijetlo smeđu-gotovo plavu...???
Pomozite mi, ne mogu da se odlučim....???
Ten mi je malko problemetičan pod uticajem toplote...

ljubic bejbic
12-06-09, 18:52
ljudi ja sam kosu ofarbala u vatreno crveno:cheezy: boja je diiiiiiivna kosa mi je porasla do pola ledja,pa jos kad se lepo utalasa..jao kako sam srecna..znam da je ruzno hvaliti se ali ja moram..jedna me gospodja zaustavila kad sam se vratila sa ispita i pitala me koju sam farbu koristila i jel sva kosa moja:cheezy::cheezy: ja umrla od smeha...

Ribica
12-06-09, 20:27
Ja sam se prije 15-ak dana farabala sa Garnierovom 'Dark brown' koje je gotovo crna i na početku mi je bilo dosta tamno, ali pošto mi je kosa mnogo duga i gusta, a i jaka, to mi se dosta ispralo već nakon 3-4 pranja... Tako da sam na svoju, inače smeđu sa zlatnim sjajem, dobila samo za nijansu tamniju sa još tamnijim pramenčićima...
Sada razmišljam da se farbam u crno ili u neku baš svijetlo smeđu-gotovo plavu...???
Pomozite mi, ne mogu da se odlučim....???
Ten mi je malko problemetičan pod uticajem toplote...

Pa ako imas problematican ten, ne bih ti preporucila svjetlo - smedju..

Milly
06-10-09, 15:40
ljudi ja sam kosu ofarbala u vatreno crveno:cheezy: boja je diiiiiiivna kosa mi je porasla do pola ledja,pa jos kad se lepo utalasa..jao kako sam srecna..znam da je ruzno hvaliti se ali ja moram..jedna me gospodja zaustavila kad sam se vratila sa ispita i pitala me koju sam farbu koristila i jel sva kosa moja:cheezy::cheezy: ja umrla od smeha...

ooo :cold:
Ne mogu sebi oprostiti što kad sam se prvi put ofarbala ,uzeh neku božule boju,koja je na moju prirodno zlatno-ridju ispala skoro pa ljubičasto-bordo ... nije loše stajala dok se nije isprala ,pa sam bila kao Zorica Brunclik ..:mad:

Nikad mi nije izrasla moja prirodna boja :weeping: ,jer mi je farba ubila :(
Sve nešto ide na smedje ..jedino kad je ljeto,pa je sunce opali ,bude lijepa boja ..
Farbam se jednom u godinu i po i to samo da osvježim prirodne nijanse ..
srećom nadjoh adekvatnu farbu ,Revlon-ovu i prezadovoljna sam..
Čak sa jednim pakovanjem (što je fenomen,mogu čitavu kosu da ofarbam !)

http://www.supersales4less.net/public_html/ebayimages/colorsilk.jpg :throb:

The cheljade
06-10-09, 20:38
Hahahahaha, qq...

Sad me podseti na jedan dogadjaj od pre nekih 5 godina...farbale ja i macehina keva jedna drugu. Ja sam se tad farbala u crveno, ona u plavo. I raspiljarismo mi one farbe tamo, prvo ofarbala ja nju, potom ona mene. Ona prva oprala kosu, susi je fenom i cudi se kako joj se boja slabo primila. A ja perem kosu i vidim ide nesto crveno u pm, bas neobicno...

Na kraju smo skontale da smo hidrogen koji je trebao da ide u njenu farbu sipale u moju i obratno. Tako ja u crvenu farbu sipah hidrogen od 12%, bila mi kosa crvena k'o Zvezdin dres. I svima se svidjalo osim meni (ne znam da l' su me samo tesili ili im se stvarno svidjalo, rekla bih da je u pitanju ovo prvo).

Supernova
06-10-09, 21:51
...pa sam bila kao Zorica Brunclik ..:mad:

Jel' misliš 'vako...:D

http://i31.photobucket.com/albums/c391/Red-Marry72/zoricabrunclikuproslomzivotu.jpg

Tiga
06-10-09, 23:04
http://www.supersales4less.net/public_html/ebayimages/colorsilk.jpg :throb:

Super ti je ova boja...
Ja bih se tako farbala da želim da postanem crvenokosa.
U stvari želela sam, samo nisam imala *uda :D

Dugo se farbam garnierovim farbama i zadovoljna sam. Plave su im sjajne, izgledaju potpuno prirodno.

Sad koristim ovu:
http://img25.imageshack.us/img25/4066/158562911348b84b98e56c7.jpg (http://img25.imageshack.us/i/158562911348b84b98e56c7.jpg/)

Milly
06-10-09, 23:18
hahaha supernova,upravo tako :D:D:D

Tiga,to mi je najpribližnija boja prirodnoj ..ne mogu se zamisliti sa plavom ,smedjom ili daleko bilo crnom kosom ..:)
Ta plava ti baš lijepo stoji :)

Tiga
06-10-09, 23:20
Tiga,to mi je najpribližnija boja prirodnoj ..ne mogu se zamisliti sa plavom ,smedjom ili daleko bilo crnom kosom ..:)

Heh, blago tebi!

Hvala ;)

The cheljade
07-10-09, 01:05
hahaha supernova,upravo tako :D:D:D

Nisi valjda?:shocked542:

Jooooj, znaci bilo je onih koji su prosli grdje nego ja :happy:

Milly
07-10-09, 01:16
šarmantan kolorit ...upadljiv :ziber:

The cheljade
07-10-09, 01:20
Hahahaha, jooooj :D meni je od mog iskustva sa 'vristecom' bojom najnezaboravnija uspomena techin izraz lica kad me je video. Mucenik se dobro trudio da savlada napad smeha, pokusao da bude fin i rekao: "Pa bas si lepu boju izabrala. Mislim, lepo ti ide uz oci...zelena i crvena kontrast...idem da operem ruke" i otrcao u kupatilo i tamo se sit ismejao...cela mi kuca odzvanjala od njegovog smeha.

Madagaskar
20-11-09, 18:16
Pomagajte, itno mi je!!! dje u PG kupiti sprejeve za kosu u bojama ?
p.s. interesiraju me pink, crvena, nebo plava, nebo zelena :D ili srebrna boja

Madagaskar
20-11-09, 19:15
Niko nista :(
Cujete li vi HITNO MI JE!!!!!!!!

Madagaskar
21-11-09, 13:20
Madgy imaš te sprejeve kod čika Džavida / fLizera...3 eura kom. :)

Madagaskar
21-11-09, 13:21
Fala teta Madagaskar :)

Tiga
21-11-09, 13:41
Eto šta ti je život...Sve moraš sam :D

Zor_djevojka
22-11-11, 09:14
http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/zena-u-komi-posle-farbanja-kose-151588.php

Zor_djevojka
02-12-11, 23:06
što je ovo sa ovim farbama, zna li se?
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/190429/Manekenku+zamalo+ubio+kolor-%C5%A1ampon.html

Lady of Rohan
02-12-11, 23:20
Ja mislim da nije problem u toj farbi, vec u alergiji.

Verovatno bi devojka slicno reagovala
i na drugu boju za kosu koja sadrzi sastojak na koji je alergicna.

Mene da ujede bilo koja zujalica, tako bi bilo, ne daj Boze.

Do sad sam imala samo jedan anafilakticki sok, ne povratio se,
jedva sam izvukla zivu glavu.

Lady of Rohan
06-09-12, 13:16
Ja imam prirodno svetlosmedju kosu koja ima plavkasti
pepeljasti odsjaj. Nije plava vec dobrih 10 godina, a ja volim da sam malcice svetlija, kao kad sam bila klinka.

Muke moje da izvucem tu decje plavu boju kose,
vecito sam dolazila od frizera sa kosom boje bakra ili lesnika.

Najzad sam nasla svoju formulu - svetlopepeljastoplava (ona na sivo)
i mora biti najsvetlija moguca, pomesa se sa nekoliko
centimetara plavetnocrne. Strasno se mora biti oprezan da ne ispadnes zelen!

I dobije se najfinija tamna pepeljastoplava kakvu imaju plava deca, fenomenalnoi!

Kad stavite farbu na glavu, skroz je plava ili ljubicasta, imate strah da cete
liciti na strumpfa!

Nikako ne sme da se stavi tamnija plava koja vuce na smedje, jer ona ima u sebi taj bakarni, ridji pigment.

Konacno sam ubila bakarni sjaj...

Ne kupujte preskupe farbe - slobodno napravite mesavinu same
i dodajte AD kapi, malo maslinovog hladno cedjenog ulja, bademovo, ricinusovo. Ulje nista nece smetati farbi, samo cete je lakse naneti i kosa vam bude negovana i glatka.

Posle farbanja - obavezno napravite pakovanje i drzite ga na glavi par sati, tako ce kosa biti zdrava i sjajna.

Ja se ne farbam cesto, tek na 2-3 meseca, jer mi izrastak nije mnogo tamniji, samo malo ozivim kosu prelivom - isto to sa farbom i uljima, samo dodam tople vode i neki blagi sampon u preliv...

U frizersko razumevanje boja za kosu nemam poverenja, a za vrhunske frizere
- nemam novca.

A i volim da se bakcem...

Kosa mi je gusta, do pola ledja, odu skoro dve kutije farbe,
ali se bolje ofarbam nego sto bi me oni farbali.