View Full Version : Danas spremamo

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35

bloom
07-11-10, 19:19
palačinke pojedene, sad ćemo rižot za sjutra i "Mačkin jezik"

Sanuška
11-11-10, 17:36
spremila krofne...bas su...:thumb_yello:

bloom
18-11-10, 22:11
polumjeseci i čorba od mljevenog mesa su spremni

bloom
20-11-10, 23:13
čorbu od mljevenog mesa, piletinu pohovanu i pire

punjene paprike i Vasinu tortu za sjutra

tjesteninu za supu

bloom
26-11-10, 10:50
vikend .... sigurno ću svašta spremati ... večeras planiram kiflice sa domaćim pekmezom od drenjina i mljevenim orasima, razbiću se :)

bloom
28-11-10, 12:07
polumjeseci i čorba od mljevenog mesa su spremni

polumjeseci, opet, .... odoh pravit' :yumm2:

Afrika
28-11-10, 12:24
E da mi oces reci sto su polumjeseci??? :wacko:

Ja nadjoh neki recepat za sufle od pirinca sa spanacem, pa reko' da probam....

seka
30-11-10, 10:44
rece mi maloprije jedna zena da ide kuci da sprema krmenadle u rasolu.. kaze da je to fnomenalno a meni se bas i ne cini :D a ide ovako nekako:

meso se samo pobiberi.. uprzi se luk i stavi se na dno tece..preko toga meso i onda rasol (od kupusa :p) dok ne pokrije meso..i onda sa tim u rernu da krcka.. :D

je li spremao neko? :)

bloom
08-12-10, 22:44
E da mi oces reci sto su polumjeseci??? :wacko:

Ja nadjoh neki recepat za sufle od pirinca sa spanacem, pa reko' da probam....

Polumjeseci su suvi starinski kolači, pa još i posni. Djeca ih obožavaju i ja ih pravim skoro svaki vikend da bi u toku sedmice grickali (umjesto kupovnog keksa). Ja ih obožavam i njihova velika prednost je što ne mogu da se pokvare, tj, mogu da stoje mjesec, dva u staklenoj vatrostalnoj posudi i ostanu isti.
Napisaću recept ako si zainteresovana.

Večeras, a za sjutra, spremali smo toć za špagete od junećeg ribića i nepečenu tortu od banana.

sneguljica
08-12-10, 23:01
Polumjeseci...
Napisaću recept ako si zainteresovana.

ja sam zainteresovana...molim:)

Inače, danas sam dinstala meso (telećinu) na bijelom luku, napravila pire, od bijele brašnjave krtole iz Kraljskih bara, izdinstala graška i šargarepe na maslacu i luku, supa od juče (teleća) i kupus salata, a onda noćas mi nam pade da napravim djeci kroasan kifle...pojeli su kifli od 1 kg brašna! Samo neka su zdravo a bile su stvarno fenomenalne....svježa germa a dobro brašno;)

Calathea
09-12-10, 09:49
Đuveč i roštiljske kobasice.

Prije neki dan sam spremala paprike punjene krompirom, za gosta koji posti, ja ih nisam probala (djelovale su mu sumnjivo još na papiru), ali drugi jesu i kažu da su izvrsne:

Sastojci za 2 osobe
4 kom krompira
1 glavice crnog luka
4 kom paprike
po ukusu soli i začina (biber, majčina dušica, mirodjija, peršun, kim ili origano)
malo ulja

za zapršku:

3 kašike ulja
1 kašika brašna
šolja tople vode ili supe od povrća
1/2 šolje paradajz sosa

Očistite paprike za punjenje. Na ulju propržite sjeckan luk i rendan krompir i začinite ga. Napunite paprike i složite ih u šerpu, pa propržite desetak minuta sa svake strane na malo ulja. Onda zapržite i ostavite da se kuva jedno pola sata.

Mrsna varijanta zaliva se bešamel sosom od maslaca, mlijeka i brašna.

Calathea
09-12-10, 09:53
Sastojci

Za koru
150gr maslaca
150gr šećera
150gr mlevenih oraha
75gr brašna
6 belanaca

Za premaz

6 žumanca
6 kašika šećera
1 kašika brašna

Za fil
200gr mlevenih oraha
3 kašike vrelog mleka
150gr maslaca
6 kašika šećera u prahu

Priprema

Za koru penasto umutiti maslac i šećer, pa dodati mlevene orahe, brašno i čvrsto ulupane belance.Masu sipati u podmazan pleh (prečnika 32cm) i peći u zagrejanoj rerni na 200C oko 10 minuta.Treba da bude polupečeno, tek toliko da je malo tvrdo na dodir, da biste mogli da stavite premaz.

Za premaz umutiti žumanca i šećer, dodati i kašiku brašna, sve promešati i premazati preko polupečene kore.Smanjiti vatru na 180C i dopeći kolač.

Kratko prohladiti, pa premazati filom.

Za fil, popariti orahe sa vrelim mlekom.Posebno umutiti maslac i šećer da se šećer otopi, pa dodati i orahe, sve pomešati i premazati kolač.Najbolje je da kora i premaz budu topli, da bi se fil lakše stavio, ali da ne bude vrelo da se maslac ne bi otopio.

Posuti mlevenim orasima.

Seći polumesece ili štanglice.

Calathea
09-12-10, 09:55
Sastojci:

brašno,
2 dl ulja,
150 g oraha,
120 g prah-šećera,
2 kesice vanilin šećera.

Od ulja, šećera, mlevenih oraha, brašna (po potrebi) i vanilin-šećera zamesiti srednje tvrdo testo.

Vaditi čašom polumesece. Poređati u nauljen pleh. Peći u pećnici na umerenoj temperaturi.

Posuti prah-šćerom.

bloom
14-12-10, 21:36
rižot od liganja je napravljen za sjutra, nego ga već treći put degustiram pa ne znam kolika će količina preteć' do sjutrašnjeg ručka

Milly
14-12-10, 23:13
Znači : tikvice, balancane, mrkvice, krtolice, karfioli, paprike, šampinjoni i sve to jedno preko drugog šinula u pleh i ispekla.. njam njam njam..:D

Tiga
15-12-10, 20:54
Znači : tikvice, balancane, mrkvice, krtolice, karfioli, paprike, šampinjoni i sve to jedno preko drugog šinula u pleh i ispekla.. njam njam njam..:D

Jel si sve sama pojela? :)
Zvuči veoma ukusno :yumm2:

Milly
15-12-10, 22:58
imala sam više nego izdašnu pomoć :D
i stvarno je ukusno i jednostavno !

nisan
15-12-10, 23:01
šta su balancane ?

Milly
15-12-10, 23:04
patlidžani :)

Tiga
16-12-10, 00:21
imala sam više nego izdašnu pomoć :D
i stvarno je ukusno i jednostavno !

Jel dodaješ posle neki sir ili pavlaku? Ili samo povrće?

Milly
19-12-10, 02:48
Jel dodaješ posle neki sir ili pavlaku? Ili samo povrće?

prelih pelatom iz tetrapaka... može što ti je volja...najbolje bi bilo da smo imali mladog sira...:yumm2:

a malo prije spremih čiz kejk, ali sa čokoladom, jer kad sam čula od čega se pravi žele, smuči mi se samo kad pomislim koliko sam žele zeka do sad pojela ...

Zor_djevojka
19-12-10, 09:35
biće ribe do aprila....

seka
19-12-10, 18:07

ovo si trebala postovati na one muske recepte :D :D

beli54nl
19-12-10, 20:00
ovo si trebala postovati na one muske recepte :D :D

kako izgledaju ti muski recepti..:D..a tek zenski..:character38542:

bloom
14-01-11, 09:11
Danas ću spremiti voćnu salatu da malo počinem od mesine i kolača koje već 15 dana konzumiramo od trpeze do trpeze, a od ovog vikenda počinjem ponovo sa spremanjem ručkova koji će se razlikovati od prazničnih trpeza - sir, pršut, kaštradina, kobasica, jagnjeće pečenje, sarme, torte, kolači ... oboljeh od hrane koja se ponavlja, a meni nije baš najomiljenija :D

Zor_djevojka
15-01-11, 13:16
ovako, prvo se pokoljete s tatom ko će ručak da kuva - jer ostatak famelje radi nešto drugo ili zasluženo spava..onda kad pukom srećom (njegovom) se izvuče vaše ime fer izborima, išćerate sve iz kužine, pas smije da ostane al' samo da gleda i da mu usput tepate dok vas posmatra vrteći glavom i oblizujući se.
Povadite šerpe, piletinu, tj. šnicle, koje ste prethodno zaboravili da odmrznete, pa ih nožem raskasapite na kockice veličine onih za jamb, mogu i veće, kako ko voli..
stavite to da se dinsta na malo vode, kad pileĆina porumeni, dodate jednu kokošiju kocku za supu u to, ostavite nekih 2,3 minuta da se prokrčka, a zatim istresete šampinjone, friške ili iz tegle kako ko voli..
kad se to fino 'smeša', dodate red maslaca, i biljne pavlake -one iz tetrapaka, ako vam se čini malo, ka' našoj famelji, možete dodati čašu vEronike i kašiku brašna s malo vAgete..sve to fino izmiješate, sačekate da prokrčka.
Pošaljete oca za makarone, skuvate ih, procijedite, isperete (ovo važi i za šampinjone iz tegle)...
onda fino postavite sofru, $ednete svi čoporativno, al' brzo ustanete, jer ste se $etili da nijeste supu skuvali.. Uz gunđanje, odbijanje napuštanja trpeze i povike 'živjela domaćica neđelje', skuvate supu sa svim mogućim povrćem iz frižidera, kockicom - ukusa radi...i neka vi je prijatno!

Watchman
15-01-11, 14:43
E jesi ga zaslužila,vala...

Gretta
15-01-11, 17:06
ovako, prvo se pokoljete s tatom ko će ručak da kuva - jer ostatak famelje radi nešto drugo ili zasluženo spava..onda kad pukom srećom (njegovom) se izvuče vaše ime fer izborima, išćerate sve iz kužine, pas smije da ostane al' samo da gleda i da mu usput tepate dok vas posmatra vrteći glavom i oblizujući se.
Povadite šerpe, piletinu, tj. šnicle, koje ste prethodno zaboravili da odmrznete, pa ih nožem raskasapite na kockice veličine onih za jamb, mogu i veće, kako ko voli..
stavite to da se dinsta na malo vode, kad pileĆina porumeni, dodate jednu kokošiju kocku za supu u to, ostavite nekih 2,3 minuta da se prokrčka, a zatim istresete šampinjone, friške ili iz tegle kako ko voli..
kad se to fino 'smeša', dodate red maslaca, i biljne pavlake -one iz tetrapaka, ako vam se čini malo, ka' našoj famelji, možete dodati čašu vEronike i kašiku brašna s malo vAgete..sve to fino izmiješate, sačekate da prokrčka.
Pošaljete oca za makarone, skuvate ih, procijedite, isperete (ovo važi i za šampinjone iz tegle)...
onda fino postavite sofru, $ednete svi čoporativno, al' brzo ustanete, jer ste se $etili da nijeste supu skuvali.. Uz gunđanje, odbijanje napuštanja trpeze i povike 'živjela domaćica neđelje', skuvate supu sa svim mogućim povrćem iz frižidera, kockicom - ukusa radi...i neka vi je prijatno!

Nema nista slatko... :nonono: Mogao je otac da donese kolace kada je isao za makarone... :rolleyes:

Afrika
15-01-11, 18:41
Njoke i malo barenog povrca.Sto volim lagana jela poslije kojih nisi kao mrtva ush :D

Djokovic
15-01-11, 18:53
teleca glava u sosu od lazanja

Afrika
15-01-11, 18:55

Dobro ti ucinjelo!

Milly
15-01-11, 22:56
pasMulj... pokušaj prebranca, ali kako nemah drugo meso, ubacih pileće...joooooooj ...

Zor_djevojka
15-01-11, 23:04

vadi glavu iz pinjate, bog s tobom :D

nuit Vl
16-01-11, 00:10
danas sam jeo kod dzoa.....

Sanuška
14-02-11, 20:09
pitu sa krompirom....sad zavrsila....:conie:

beli54nl
14-02-11, 22:09
hocemo li probati tu pitu..

bloom
24-02-11, 12:15
špagete bolonjeze, juneća supa i torta od šumskog voća

Madagaskar
24-02-11, 14:10
Teleće šnicle u saftu, rižu, kupus salatu i ako mognem čekat supu iz kesice

Madagaskar
25-02-11, 11:56
Pržene (teke ulovljene) ukljeve, kuvana krtola, zelena salata sa crnim lukom

Calathea
25-02-11, 12:18
Ništa, idemo van da jedemo, a bila sam spremila supu goveđu i naumila da joj pridružim pljeskavice sa rižotom od povrća. Poslije bih ja zasladila šećerparom i crvenim grejpfrutom.

Gretta
25-02-11, 13:32
Curece snicle, krompir sa ruzmarinom i srpsku salatu, a posle kesten pire...

Okugata
25-02-11, 13:54
Curece snicle, krompir sa ruzmarinom i srpsku salatu, a posle kesten pire...

Jel Titan dolazi na vecericu?

Lady of Rohan
26-02-11, 02:18
Samo cufte u paradajz sosu, sa malo bosiljka.

A sos - dijetalniji se ne moze zamisliti. :(

I malo integralnog pirinca ili krompira, razmislicu...

Ostatak dana - narandze i caj od zobi...

Pa ko prezivi - pricace. :)

P.S.
Obozavam kesten pire , sa rumom i prelivom od cokolade,
i malo slatke pavlake.

Varijanta bez ruma -sa karamelizovanim drobljenim lesnicima...
Al to smem malo sutra. :(

Afrika
26-02-11, 11:18
Povrce - razno.
I malo integralnog pirinca.Ima li sto ljepse?

Gretta
26-02-11, 17:49
podvarak sa mesom

mark
26-02-11, 20:32
podvarak sa mesom

A poslije....

bloom
26-02-11, 20:50
brze krofne, popularno nazvane priganice-krofne, po formi priganice, po sadrzini krofne

dobro su mi se "prodale" :cheezy:

Sanuška
04-03-11, 12:25
punjene paprike.....potrefih iz prve.....:cheezy:

bloom
04-03-11, 12:52
danas ću praviti kolače i picu za večeru

ručak (povrćni) i supa, spremljeni sinoć :p

Afrika
04-03-11, 14:04
Dinstane pecurke, i grasak bareni sa raznoraznim zacinima.

Paramanand
04-03-11, 15:25
Dinstane pecurke, i grasak bareni sa raznoraznim zacinima.

Osta li išta?

Afrika
05-03-11, 14:28
Osta li išta?

Posle mene - tesko :D

Danas njoke u beshamel sosu.Bareno povrce kao prilog.Vino ko hoce... :hik:

Vendy
05-03-11, 14:35
Cripnja (peka) je bila danas za rucak, a ostalo je i za veceru :) krumpir s raznoraznim komadima mesa, krastavci i kruh domaci pecen na vatri.

Vendy
06-03-11, 17:39
Danas pohane palacinke punjene sirom i sunkom.

Paramanand
06-03-11, 18:35
Danas pohane palacinke punjene sirom i sunkom.

Eh, da bjehu bez šunke, svratih... Ovako, prolazim.

Vendy
06-03-11, 18:45
Uglavnom budu bez, ali bilo mi je malo sira pa sam dopunila. :D Salim se, bilo je i bez i s kombinacijom i samo sa sunkom za tebe :D

Paramanand
06-03-11, 18:49
bilo je samo sa sunkom za tebe :D

Eh, znaš ti način da me oćeraš da ne svratim...

Vendy
06-03-11, 18:53
Mozes u srijedu proc, bit ce bakalar i domace pasutice.

Paramanand
06-03-11, 18:57
Mozes u srijedu proc, bit ce bakalar i domace pasutice.

Kako se ne odazvat na tako ljubazan poziv, naravno da ću proći.

Zor_djevojka
06-03-11, 20:35
znate li kakvu sam ledenu kocku napravila..ekstra..svi su oduševljeni, pleh je opuvan u rekordnom roku ( punih 7 minuta)...svi oduševljeni mojim prvijencem (sestrin momak, bratova đevojka, baba, Musa, Nada, moje padruge)..nađoh recept na netu..za po sata je napravih...

bloom
06-03-11, 21:30
pileću supicu i brokule za sjutra

spremanje brokula još jedna moja improvizacija, znači onako kako mi ih čeda pogana jedu :cheezy:

isječem frešku krtolu na kocke i bačim je na malo ulja pod poklopac da se kao dinsta, pospem je su malo vegete, već tada i kap vrele vode, onda sjeckani bjeli luk, pa još malo vrele vode i kad krtola već krene da mekša, ubačim blanširane brokule, promiješam, još kap vode dodam, smanjim na jedinicu, vratim se MIM forumu :w00t531: i potpuno na njiG zaboravim :cheezy:

bloom
06-03-11, 21:32
Čudno kako svi ovđe obavještavaju kako se napravili super kolače, super palačinke, super povrće, ali obavezno se oglase pošto su sve to "opuvali".

E'o kod mene brokule još krčkaju na tihu vatru :icecream:

Milly
06-03-11, 23:00
juče, danas, sutra i preksutra sprema se riža na razne načine.

Calathea
07-03-11, 07:16
znate li kakvu sam ledenu kocku napravila..ekstra..svi su oduševljeni, pleh je opuvan u rekordnom roku ( punih 7 minuta)...svi oduševljeni mojim prvijencem (sestrin momak, bratova đevojka, baba, Musa, Nada, moje padruge)..nađoh recept na netu..za po sata je napravih...

Rukatnice, pa dje je recepat?

Zor_djevojka
07-03-11, 07:20
Rukatnice, pa dje je recepat?

http://tortekolaci.com/kolaci/ledene-kocke
s tim što sa 3 štangle čokolade ne mož' preliti kolač..stavi nešto malo više od 100 gra i stavi kap ulja, zbog sjaja (no to vjerovatno i sama znaš :))
a ako budem u elementu i danas, ima da smandrljim i ovaj..nije težak, al, eto da ne ispadnem iz forme :D

http://tortekolaci.com/kolaci/kokos-kiflice

Madagaskar
07-03-11, 08:51
Ja preksinoć spremah sa "neta" nekakve kocke "Sedmo nebo".....daleko bilo! Ni komšinicin kucko ih neće :(

Za ručak danas sarme

Zor_djevojka
07-03-11, 22:25
a ako budem u elementu i danas, ima da smandrljim i ovaj..nije težak, al, eto da ne ispadnem iz forme :D
http://tortekolaci.com/kolaci/kokos-kiflice
e, pa obzirom da sam doma došla neđe oko 19:30 (od jutros), odlučih da zasučem rukave, pa što bude da bude...jednostavno je, nije skup, brzo se spremaju, ovo je pravi 'keks kolač' za kafu, eventualno čaj uz jednu trač partiju :D
Meni su malo više porumenjeli, sama sam kriva, mislila sam da trk do garaže neće uticat da ih tako vrućka strefi, no dobro, nijesu puno zajapureni...
Tepamo im bumerang keksi..Baš su ukusne, nijesu previše slatke, tijesto je malčice bilo suvo, pa sam na moju ruku stavila šoljicu toplog mlijeka i nastavila da mesim :D...
za prvi put i ko ih je pravio, dobre su..
pa viđite 'oće li ovđe, ili da se selim u neuspješne poduhvate :whistling2: (đa'o mi izio umakanje i smočanje, mora mi štrcnut i kapnut, nijeam živa da ne okrečim sve okolo, samo ne ono što treba)..ovo je prvi tanjir, a ima još ovoliko, pa ih namjerno nijesam slagala jedne na vr' drugih dok se fil ne osuši...
http://img849.imageshack.us/img849/530/17270917796897256281040.th.jpg (http://img849.imageshack.us/i/17270917796897256281040.jpg/)

bloom
07-03-11, 22:32
kod mene spremna pijesak torta za sjutrašnji (mrzni-euforični) praznik , a za ručak špagete s tunjevinom po mom izmišljenom receptu, bez pomidora jer mi ovu ženu te čedeta čuva, 'fata ki$elina od pomidora :cheezy:

Calathea
08-03-11, 08:25
Šolja brašna i pola praška za pecivo
1/2 šolje jogurta
2 kašike majoneza

Zamijesi tijesto i oblikujes ga u lopticu, razvuces u krug oklagijom i krug podijelis na osmine. Na svaki trougao stavis nesto (sir, dzem) zamotas u kiflicu i ispeces.

Meke kao dusa i posto prenoce. Pravila sinoc sa dzemom od smokava.

Vendy
08-03-11, 08:28
Kuhani kupus i kare.

Snebivljiva Azdaja
08-03-11, 08:47
Nesto posno, jos nisam odlucila :yes513:

bloom
08-03-11, 09:51
Šolja brašna i pola praška za pecivo
1/2 šolje jogurta
2 kašike majoneza

Zamijesi tijesto i oblikujes ga u lopticu, razvuces u krug oklagijom i krug podijelis na osmine. Na svaki trougao stavis nesto (sir, dzem) zamotas u kiflicu i ispeces.

Meke kao dusa i posto prenoce. Pravila sinoc sa dzemom od smokava.

Bravo, ovakvi recepti mi trebaju! Isprobaću pa javljam utisak! :secret:
Svidja mi se sto je mala doza i sto je jednostavno i brzo! :superman:

tempesta
08-03-11, 14:30
Zalijećem se da ponovim poduhvat od prije neki dan, a evo i recept:)

KAPRI TORTA

Kora :

8 bjelanaca dobro umutiti pa dodati 400 gr. šećera. Na kraju dodati 1 kašiku sirćeta i 1 kašiku griza.
Četvrtasti pleh obložiti papirom. Peći na 150 st.C 1 sat (ne kraće!). Pečenu koru ostaviti da se hladi 5 min onda pleh okrenuti i skinuti papir. Koru ponovo okrenuti i staviti u pleh gdje će se filovati.

Fil 1 : Ušpinovati 250 gr. šećera i čašu vode (manje od 2 dl ! ), dodati ocjedjene višnje i njih malo prokuvati (dok se ne stvori pjenica, kao kad pravite slatko:)) Ako ima previše vode, umutiti jedan puding od jagode.

Fil 2 : Skuvati kremu od 1l mlijeka, 6 kašika brašna i 4 kašike gustina. Umutiti 1 margarin sa 250 gr. šećera u prahu i to dodati ohladjenoj kremi.

Fil od čokolade : Otopiti 200 gr. čokolade sa malo ulja ( 1 kašika ), skloniti sa vatre, dodati 1 cijelo jaje i mikserom umutiti.

Slagati :
1. Kora
2. Višnje
3. Fil
4. Čokolada
5. Šlag

Milly
08-03-11, 14:33
rižu:noo:

Afrika
08-03-11, 14:48
Nane moje, meces li sto u tu rizu? :D
Probaj da je spremas sa karijem, i par kapljica soja sosa(ako ga volis)...

Kod mene danas najvjerovatnije pasta i najobicniji pomidoro pelat, sa dosta domaceg bosiljka i rendanog parmezana.Rucak gotov za cca 15 minuta. :)

Milly
08-03-11, 14:49
metnucu nocas kad mi daju finansijsku injekciju :D:D:D

tinky
08-03-11, 14:51
Od ove tempestine torte mi pođe voda na usta :). Mogla bih i ja to isprobati danas :)
Sad se krcka pile sa povrcem

tempesta
08-03-11, 14:58
:Probaj obavezno:) Nije komplikovana kako izgleda na prvi pogled... dok se kora ispece filovi su za cas gotovi! :) A stvarno je njamm njamm :D

Ps. a dobro ukusna je i suva riža!:p :hug432: M :D:D

bloom
08-03-11, 15:25
i ja sam za rižu na iljadu i jedan način, vjerovatno ću ponoviti brčkalicu od prije par dana tikvice, brokule, pečurke i riža

tinky
10-03-11, 19:30
Ja napravih ovu KAPRI TORTU :). Sve pohvale za recept, izvrsna je :clapping:

p.s. Samo sam umjesto pudinga od jagoda stavila puding od šumskog voća jer ne nađoh prvi a bi mi muka da idem u drugu prodavnicu :)

Vendy
10-03-11, 19:45
Ja nije da spremam jer je vec pospremljeno u trbuhu :D ali bile su za rucak lignje u komadu pecene u pecnici, maslinovo ulje i bijeli luk. Prilog radic i riza koja je ostala od jucer isto kao prilog. Rizu sam kuhala 12 minuta sa malo soli i vegete i ostavila da se ohladi. U nju sam dodala sitno isjeckane kisele krastavce, kukuruz, majoneza, sir i puno limunovog soka. Brzo se priprema a i dobro se najedemo od takve rize koju cak i cure vole, inace za rizu ne zele ni cut.

beli54nl
10-03-11, 21:22
Kad cujem lignje odmah mi voda na usta udari,omiljeno moje jelo samo bez rize prilog volim leso krompir i blitvu..
i jos tu fali hladne malvazije..ziveli..

Vendy
10-03-11, 21:29
Ne fali kod nas malvazije, ne brini :D ali nekako mi to ne spada u spremanje :D

Za sutra pizza margarita, vec su cure narucile :) da navedem i pivo? :hik:

Zor_djevojka
10-03-11, 21:41
e, ovako nađoh jedan recept za brz kolač s jabukama
izrendate 5,6 većih jabuka, ocijedite, tu dodajte šolju šećera, 2,3 šolje brašna, 2 kašike griza, malo cimeta, sode bikarbone, prašak za pecivo, šolju ulja..ručno zamijesite i sipajte u podmazan pleh i pecite 30 minuta na 200 c..
Izvađen kolač pospite šećerom u prahu, probajte, a onda ga fiknite u kantu za smeće, jer ne valja to đaolje..
Jedino što mi je onaj prirodni sok od jabuka fino pao, ovo ostalo žali bože...

Calathea
11-03-11, 07:23
4 velike jabuke
3 jaja
3 šoljice ulja
2 kašike džema (najbolje pekmez od šljiva ili džem od smokava)
4 šoljice šećera
kesica cimeta
brašno i prašak za pecivo

Jabuke očistiti i izrendati, dodavati redom sastojke i miješati, a brašna sve dok možete da miješate varjačom bez teškoća. Sipati u podmazan pleh i peći. Pečen je kad na viljušci ne ostaje trag, a mora se peći bar 45 minuta.

Šoljica mljevenih oraha ga neće oštetiti... Uzmite veći pleh, idealno je da masa prije pečenja bude debljine oko 4 cm.

seka
11-03-11, 08:50
SLANA TOST TORTA

3 pakovanja tost kruva
400g. majoneza
3 pavlake
300g. sunkarice
7 kuvanih jaja
15 kiselih kukumara
300g. svijezeg sira
200g. izrendanog sira
2-3 v. kasike kecapa

pomijesati majonez sa 2 pavlake i podijelite na 3 dijela:

u 1. izrendati 7 jaja i 5 kiselih kukumara

u 2. sitno nasijeckati sunkaricu i dodati 2 kasike kecapa

u 3. izrendati svjezi sir i 10 kis. kukumara

SLAGATI:
tost - 1. krema -tost - 2.krema - tost - 3. krema - tost

sve premazati sa pavlakom i po vrhu izrendati sir..
moze se i na kratko zapeci tek toliko da se sir otopi..

beli54nl
11-03-11, 11:36
Ne fali kod nas malvazije, ne brini :D ali nekako mi to ne spada u spremanje :D

Za sutra pizza margarita, vec su cure narucile :) da navedem i pivo? :hik:

Serviranje hladne malvazije uz obrok spada u servis ili poslugu,a procitao sam negde u tvom postu da sami pravite domace vino,jeli istina da imas i svoj vinograd,joj kako bih volio gledati kako to ide sa domacim vinom,video sam samo malo preko Tv-a ali to nije isto..:joint:

Vendy
11-03-11, 12:00
Imam tocno 4 m od kuce prvi vinograd, a ostali su razbacani okolo. S vinogradom je previse posla tako da uglavnom imam pomoc starijih i brata oko toga :)

Inace pizze su gotove. Dvije su vec ispecene, a ostale cekaju dok zavrsi skola.

Milly
11-03-11, 14:24
samo da prijavim rižu i za danas :D

Sanuška
11-03-11, 19:19
kolac sa visnjama....

bloom
11-03-11, 20:03
dinstam luk mrkvu i grašak pa ću dodati integralnu rižu, supa i lešo meso su gotovi, pravljenje kolača prebacujem za sjutra

Zor_djevojka
12-03-11, 21:39
samo da prijavim rižu i za danas :D
haj vala i ja, il' smo imali đuveč :(i):..teke ti ga ne znam, u rižu sam ubačila svakojakog povrća i nabačila malo friškoga pilećeg mesa, skuvala supu i reprizirala one kokos kiflice (doma su tražili bis) te sam recept fiknula ovđe...

bloom
18-03-11, 22:12
sok od limuna i keks tortu

Zor_djevojka
18-03-11, 23:09
kokice...

sneguljica
18-03-11, 23:51
danas čorbu od povrća sa domaćim njokama, bijelo meso rolovano slaninom i pečeno sa pavlakom, krompir pečen sa pavlakom i jajima i zelenu salatu...reform torta i košnice nakon ručka (junioru bio rodjos juče) i sas večerah jednu jabuku...pola jedne jabuke da budem preciznija:(

Milly
19-03-11, 10:08
imam neke goste jutos, pa spremih zeLjenu pitu..
mLim da će fino ispasti..
a da spremite ovaj veoma zahtjevan objed, sve što je potrebno je:
malo blitve, malo šampinjona, praziluk, malo feta sira, jaja, malo mlijeka..
sve pomiješati, šinuti u kore,zaviti kore, preliti jos malo mlijekom, zveknuti u šporet .. i tako :D:D:D

bloom
19-03-11, 10:15
opet musaka, svake subote, a ako ne onda nas u neđelju ne može 'mašit .... u vrtiću nema musake pa da nadoknadimo propušteno :D

tinky
19-03-11, 10:34
Ja ću spremati piroške jer me pomamiše ove kuvarice recepAtima :D

sneguljica
19-03-11, 12:55
ja sam metnula suljpa, danas je idealno za suva rebarca i slaninicu, malo krtole...i$ kako će da se puca:D:D:D

ja ću morat malo bureka bez išta, ali to ne pravim, no naručim u Sarajku njamiiiiiiiii

Afrika
19-03-11, 13:40
Pastu sa pecurkama...najlakse mi je. U sos ide kukuruz secerac, i dosta bosiljka.Preko parmezan, i gotovo za 20 minuta.