View Full Version : Plastična / rekonstruktivna hirurgija

Zor_djevojka
19-02-08, 12:59
i ostali zahvati, korekcije...Vashe mishljenje...shta biste i da li biste neshto korigovali na svom tijelu..?

Pa da ja kazhem dvije...Lichno bih, nosim se mishlju da uradim jednu, samo nikako da skupim hrabrosti za tako neshto..evo vec nekoliko godina , uspjeshno izbjegavam...Podrzhavam ljude koji zhele 'maci' poglede sa sebe, ali ne i one koji zhele da svachije oci budu uprte samo u njih i ono shto bi zahvatom pretjerano istakli ...Znachi, podrzhavam samo u sluchaju da se zaista otkloni, 'sanira', 'ublazhi' neshto shto je ruzhno za vidjeti (mada sam mishljenja ako nas on/a vole, tj ako ga/je volimo nishta njegovo/njeno nam nece smetati ;)..)..Ali ipak svi se mi koliko god (ne) priznali tezhe nosimo sa kompleksima...

Naravno, nikad ne bih pravila sprdachinu tipa Cher i Michael Jackson, ali neki zahvate, tj.korekcije sasvim opravdavam (nos, ushi, grudi)..., suvishno je reci da se prije toga moramo podvrgnuti dugim i iscrpnim testovima, povaditi razne nalaze, biti pod prismotrom ljekara, pod posebnim rezhimom ishrane itd.. da ne idemo kod 'sumnjivih' doktora i zabachenih ordinacija, tj. da zaista provjerimo kome cemo se (ukoliko planiramo) 'dati' na stolu...

Ibretnica
19-02-08, 13:03
Bih, naravno , ako je potrebno...
Sad i nemam nekih ''anomalija'' koje bih ''nozhem'' rijeshavala...sve mi je ''na mjesto'' ..josh uvjek...

Ali za koju godinu...shto da ne...face lifting-mi je privlachan ...shto da ne budem ljespha i mladja i sebi i njemu i ostalima kad napunim nekih 45 godina, i kad mi se izbora lice :p

Podrzavam kompletnu tvoju prichu Rose(iako ne volish da te tako zovem :) )
pogotovo u dijelu, da to ne biih uradila da bih privukla shto vishe pogleda na odredjene djelove... :P
Imamo ih , i to dosta :P

Pogleda, mislim ;)

melic
19-02-08, 13:07
Podrzavam plasticnu hirurgiju dok se njome regulisu neki realni( vidljivi) nedostaci.
Kad predje u preterivanje( sto se jako cesto desava), nije dobro.
Korekcija usana mi je npr.OK

Zor_djevojka
19-02-08, 13:10
Korekcije usana su najvece precerivanje, po meni...dok je dobre shminke i malo spretnosti ruku i smisla za istu, vjeruj mi da ti plastichar ne treba...ama bash nishta...

melic
19-02-08, 13:12
Sta znam , meni se svidja kad je onako umereno.
nekako mi je najprihvatljivije jer je hirurski najmanje komplikovano.

Zor_djevojka
19-02-08, 13:17
Ali za koju godinu...shto da ne...face lifting-mi je privlachan ...shto da ne budem ljespha i mladja i sebi i njemu i ostalima kad napunim nekih 45 godina, i kad mi se izbora lice :p

Podrzavam kompletnu tvoju prichu Rose(iako ne volish da te tako zovem
pogotovo u dijelu, da to ne biih uradila da bih privukla shto vishe pogleda na odredjene djelove... :P
Imamo ih , i to dosta :P

Pogleda, mislim ;)

Nekad ih je i previshe...a ja ne umijem da se nosim s njima...

Ovo za face lifting..pa, znash kako.Voljecu ja svaku svoju i njegovu boru ;)..Umije i to da bude sexy ;).malo mi bolesno da starka od 60 godina izgleda ka' da joj je 30...i to zahvaljujuci injekcijama, i raznoraznim zatezachima, pa josh kad im se glas i govor izdeformishi, to je stvarno..za prenerazit' se...A tek kad chujem da vade rebra da bi 'sinule' i otvorile se u struk....Ostanem bez teksta...Vodi ti uredan zhivot, koriguj ishranu, shto vishe fizichke aktivnosti, i mozhesh jako dobro da izgledash i u poznim godinama...I opet budesh privlachna, a i s ponosom nosish godine koje imash ;)

Ibretnica
19-02-08, 13:27
Nekad ih je i previshe...a ja ne umijem da se nosim s njima...

Ovo za face lifting..pa, znash kako.Voljecu ja svaku svoju i njegovu boru ;)..Umije i to da bude sexy ;).malo mi bolesno da starka od 60 godina izgleda ka' da joj je 30...i to zahvaljujuci injekcijama, i raznoraznim zatezachima, pa josh kad im se glas i govor izdeformishi, to je stvarno..za prenerazit' se...A tek kad chujem da vade rebra da bi 'sinule' i otvorile se u struk....Ostanem bez teksta...Vodi ti uredan zhivot, koriguj ishranu, shto vishe fizichke aktivnosti, i mozhesh jako dobro da izgledash i u poznim godinama...I opet budesh privlachna, a i s ponosom nosish godine koje imash ;)

e neka si ti menE rekla :P

mala_mu
19-02-08, 13:28
Ja bas volim, al bukvalno volim one bore oko ociju, kad se nasmije... I nema mi milijega mjesta da ga poljbuim nego tu, samo da njemu to nije dosadno.

Zor_djevojka
19-02-08, 13:31
Ibretnice, pssst :D...Bolje s tim parama da odete nedje, no da sve vashe uspomene i slike odu u kanalizaciju neke klinike ;)...a znajuci tebe, ma i sebe, vazda cemo u srcu ostati mlade ;)

Ibretnica
19-02-08, 13:34
Ibretnice, pssst :D...Bolje s tim parama da odete nedje, no da sve vashe uspomene i slike odu u kanalizaciju neke klinike ;)...a znajuci tebe, ma i sebe, vazda cemo u srcu ostati mlade ;)

I to shto velish..

Cmok!

Liv
19-02-08, 15:05
Samom cinjenicom da zivimo u svijetu gdje je fizicki izgled bitan, moramo da priznamo da se nije lako nositi sa nekim nedostacima u izgledu. Kad vec danas postoji mogucnost da se nesto ucini po tom pitanju, zasto ne?
Gledala sam neku emisiju Extreme Make Over gdje se ljudi koji su zaista bili ruzni i sa raznim tjelesnim manama podvrgavaju raznim estetskim zahvatima i posle izgledaju mnogo bolje i mnogo su srecniji. Dakle, podrzavam to apsolutno, ako radis takvo nesto da se rijesis necega sto ti stvara kompleks i da Ti budes srecniji. Znaci, NIKAKO da to radis radi nekog drugog.
Ruku na srce, jako je malo ljudi koji su dovoljno jaki da se izdignu iznad svega toga i izgrade potpuno samopouzdanje uprkos tome sto ne izgledaju dobro, narocito kad su zene u pitanju.
E sad, ja licno ne bih ugradjivala nikakve dodatke, silikone i botokse u sebe, prosto jer su to strana tijela i radi estetske hirurgije ne bih toliko rizikovala.
Inace nemam ni zelju da bilo sta povecavam na sebi, samo da smanjujem :D
Sto se tice bora, nikad ne bih savjetovala ljudima da ih ravnaju, meni te bore izazivaju postovanje i divljenje, prirodnost i lijepe su mi, dok njihovo otklanje izaziva da lice djeluje kao kod barbike, glatko, ukoceno i neprirodno.
Jako lijepo je rekao jedan clan grupe Legende na koncertu: "Ako vam neko ukaze na boru na vasem licu, vi mu samo recite da je tu u mladosti bio osmjeh!"

mala_mu
19-02-08, 18:27
Ova posljednja recenica toga lika iz Legendi me je bas odusevila, tacno bi ga pustila da izadje samnom samo da nije star. a inace, bez sale, ako mi se neko dopadne i zavolim ga, apsolutno, ali apsolutno mi je nebitno kako izgleda. Jeli mrsav ili debeo, ima li plocce na stomaku ili nema, mislim... U nekim varijantama mi je, iskreno, jako degutantno govoriti na tu temu...
Imala sam momke koji su bili bLideri, i stvarno steta, jer su bili fini momci. Kazem steta, jer je jednome teterana sluzila za suzbijanje stresa i nervoze, drugome opet za neke druge stvari koje ne ja razumijem. Daleko od toga da ne podrzavam te stvari, jer je izuzetno zdravo, ali jednostavno strana mi je prica, i zelim da mi u zivotu tako ostane, koliko je kome kilaza i ko je koliko digao danas, juce ili prekjuce... Pa vitamini, proteini, premladi sir, jedno jaje samo bjelance i jedna virsla, suvo grozdje, natren u pudingu umjesto secera... Ja ne kazem da treba da se zapustamo i imamo stomake i salo svuda kao ja sad sto imam, al daleko mi bolje izgleda recimo moj djed od 70 godina, koji ide zadnjih 15 na Goricu SVAKI DAN, do gore dzogira i seta nazad, nego momci koje sam opisala.
Ja recimo bih mozda trebala da smrsam. Ali necu, ne mrsa mi se. Lijepo mi je ovako. Ne zadisem se uz stepenice, mozda kad se napijem kisjele tesko mogu da svezem patiku, al onda ubacim pertle unutra i nikome nista.... Ne bih voljela da moj partner uradi bilo sto da bi smrsao, ako misli da to treba da radi zbog mene. Ili jos gore ako mu je neki drug tamo rekao da ima malo stomaka. Mislim.. Komplexi su to... Ja volim opustAne momke, sa kojim mogu da odem na vecericu i vino, da se ispricam i najedem, da ne mora sjutra da ide da to *skida* na traku za trcanje i sl... Mislim da jedino sto ne bih mogla da podnesem je da neko ne vodi racuna o higijeni, a ostalo.. Radi mene 100 kila neka ima, ne smeta mi.
Dakle, nikakwe liposukcije ni matraci ne dolaze u obzir. Ioanako su to bacene pare. Jer mislim da onaj koji ne moze da kontrolise ishranu, sigurno nece umjeti da sacuva tijelo koje dobije liposukcijom, jer se swe to vrati.
Sto se sisah novih tice, tvrde su mi pod rukom, pa mi se ne svidjeju. A usne ko nije probao, neka kupi neki gumicu za brisanje, ne kockastu nego okrugli, i neka stavi malo Labela na nju, i proba da poljubi. Isti je osjecaj.

explosion
19-02-08, 18:33
E svaka ti cast mala!

Zor_djevojka
19-02-08, 18:34
rekoh ja nedje...a i sad ponavljam...Ljubav - to ti je kada nekoga toliko volish da ne zelish da smrsha ni gram, jer bi ga onda imao manje za sebe..

mala_mu
19-02-08, 18:39
E svaka ti cast mala!
I pose toga, mala mu ne valja... Mala mu ne valja
:mf_argue:

anon1
19-02-08, 18:42
NE!!! Plasticna hirurgija je opravdana samo u slucajevima poslije nekih teskih nesrece, ili u slucaju nekih ozbiljnih estetskih anomalija. Ovo "ozbiljnih" je relativan pojam, ali svakako treba izbjeci zloupotrebe za ispravljanje sitnih devijacija.

explosion
19-02-08, 18:56
Anone, pobijedi prehladu pa pishi, vidi sta si sve napisao, dodjavola!:tongue2:

Momci, sta bi uradili da vam djevojka stavi silikonska PRSA? :D

sarita
20-02-08, 13:16
NE!!! Plasticna hirurgija je opravdana samo u slucajevima poslije nekih teskih nesrece, ili u slucaju nekih ozbiljnih estetskih anomalija. Ovo "ozbiljnih" je relativan pojam, ali svakako treba izbjeci zloupotrebe za ispravljanje sitnih devijacija.
Slazem se sa anonom!

A sto se tice fizicke ljepote ipak mislim da ona dolazi iznutra.A sto se samopouzdanja tice mislim da se ono e stice na taj nacin a i ako se stice to je sve kratkotrajno i riskantno. Najprije treba izgraditi sebe kao licnost i zavoljeti svoje tijelo i umjeti da ga "nosimo".
Obratite paznju samo koliko zgodnih djevojaka ima koje uzasno hodaju, nemaju drzanje tijela ili pakone koje i nisu idealno gradjene pa ni lijepe mozda ali prosto zrace..
Zaboravila sam pomenuti jos i rizike tih zahvata a i kad uspiju zamisli kako ta koza izgleda nakon 20 godina...uzas! Svaki dio tijela koji je bio pod nozem ne moze biti vise nikada onakav kakav je bio, prije ili kasnije se to vidi jer a ako zanemarimo oziljke ne mozemo zanemariti to da se rezanjem prekida energetski tok i tu ostaje uvijek taj prekid zato vremenom taj dio tijela vudno slabi cak sedesi da naglo ostari.

Batboy
20-02-08, 22:31
Anone, pobijedi prehladu pa pishi, vidi sta si sve napisao, dodjavola!:tongue2:

Momci, sta bi uradili da vam djevojka stavi silikonska PRSA? :D

Ne bi dozvolio da mi djevojka stavi silokonska prsa.., ipak sam ja muško... (šalim se) :D

Ako je u pitanju povećanje grudi zbog toga da bi izgledala kao žensko i ako bi imala kompleks zbog toga što ih gotovo i nema.., da podržao bih je...

Takođe.., zatezanje lica, korekcija nosa, rekonstrukcija kože i ispravka sl. anomalija su sasvim ok'... Ako će to nekom pomoći da se ne osjeća manje vrijednim.., onda je to u redu...

Anand
21-02-08, 08:40
Hirurgija ne stvara ljepotu... Nož možda može doprinijeti da nešto postane pravilnije, elegantnije, gizdavije... Ali ne i ljepše. Ljepota nije u obliku, ljepota je u duhu. Ljepota bez izraza umara, postaje nezanimljiva. Ima lica koja nas na prvi pogled oduševe, ali koja nam, poslije izvjesnog vremena, postaju prazna, dosadna... A ima lica na kojima je izraz tako fluidan, koja su tako bujna i talasava pod kretanjem, dubinom i bogatstvom misli, da smo jedva u stanju razabrati je li im nos veliki ili mali, glava tolika ili tolika, usta simetrična ili ne... Preovladava trijumf izraza, bogatstvo misli, ljepota duha.
A duhom se ljepota i prepoznaje. Čula „dodiruju“ svijet, ali ne i njegovu suštinu. Slika svijeta koju nude oči nije slika svijeta koju otkriva duh. Ima slučajeva da ne znamo zašto nas baš neki gest, neki smješak, izraz lica (ma koliko nam se u prvom trenutku činio neestetičnim) ushićuju, neka riječ opija, ali je poznat fakat da od nečijeg pogleda, boje glasa, rastu krila na ramenima. Duh progovara duhu, a mi to nazivamo „hemijom“.

Hirurgija može neki fizički nedostatak da koriguje, ne i učini lijepim. Svaka prirodna ljepota – nebesko plavetnilo, planinski potok, zvjezdano nebo, rascvjetana livada, duga – ima u sebi nešto što je opšte, neku kosmičku osobinu koja je izdiže iznad individualiteta i svjedoči o centralnom dobročinstvu koje je duša Prirode. U ovoj ljepoti nalazimo nešto neizmjerno, nešto božansko, nešto što otkriva svoju najdublju vezu sa neprolaznim, vječnošću. A to se, kao narazlučivom dijelu Prirode, nalazi u svakom čovjeku. Neđe, duboko, u najdubljem dijelu srca, nosimo znanje o vječnosti...vječnost prebiva... I sve ono izvana što nas asocira na nju (bila to priroda ili čovjek), što nas približava vječnom, bezvremenom u nama, lijepo nam je. Možda, zbog toga, ljepotu ’vidimo’ srcem!? A nju, takvu ljepotu, božansku i neprolaznu, ne može imati skalpelom ispravljen i uobličen lik.

Ribica
21-02-08, 13:18
kad upalim TV, vidim žene koje su se unakazile sa plastičnom hirurgijom, pa sad izgledaju kao voštane figure:yuk:

Neka mala sitna intervencija mi je ok. Nešto što neće ubiti prirodnost.

Ali, ne bih nikada to učinila, ja volim nesavršenost, i prirodnost. Na primjer, imam rastavljene prednje zube i nikada nisam htjela da ih spojim. Obožavam ih:tongue:.

Amelie
21-02-08, 20:35
ja sam shvatila da je najbitnije kako nosimo ono sto imamo.
kada iz ljudi zraci neka srecna,pozitivna energija i radost za zivotom nema nista ljepse.
to sto smo mi danas pomatufili totalno pa samo gledamo sise u dupad curama kroz grad je prica za sebe.

ja se licno ne bih nikad bacila pod noz,hvala Bogu zdrava sam i prava,i nista mi ne fali.
podrzavam SAMO operacije tipa
-zahvat oko zecije usne
-sklemapve usi
(eventualno prevelik nos)

sve ostalo nema potrebe.nije prirodno stavljati umetke u usne,grudi i dupe.isisavati mast iz butina i tako nesto...sem toga posle face liftinga svaka zena izgleda isto(odprilike kao macka...mislim na zivotinju macku a ne na finu curu)i ima nevjerovatno izrazene jagodice od cega mi je lose

Amelie
21-02-08, 20:39
http://www.lukesocietymoyobamba.org/cleftpalateoperations/

ovaj slucaj gore potpuno razumijem,ali bespotrebno jadima da se nosim i da trpam ovo u sisu http://www4.slikomat.com/08/0221/oik-Image3.jpg (http://www.Slikomat.com/slika/2353904.htm)....ne pada mi napamet :D

Batboy
21-02-08, 21:33
Ali, ne bih nikada to učinila, ja volim nesavršenost, i prirodnost. Na primjer, imam rastavljene prednje zube i nikada nisam htjela da ih spojim. Obožavam ih.

Jao' što bih ja volio imati rastavljene prednje zube..., mogao bih onda pljuckati kroz njih.., onako šmekerski... :cheezy: ;)

ovaj slucaj gore potpuno razumijem,ali bespotrebno jadima da se nosim i da trpam ovo u sisu http://www4.slikomat.com/08/0221/oik-Image3.jpg....ne pada mi napamet

Lako je tebi kad izgledaš ekstra... :)

Pitao bih te ja kad bi izgledala kao mali od palube... :D

Ribica
28-02-08, 13:22
Slike dovoljno govore

http://thumbnails.imajr.com/rugoba5ms1ac-816525.jpg (http://imajr.com/rugoba5ms1ac-816525)

Nekad:
http://thumbnails.imajr.com/seka-aleksic-816527.jpg (http://imajr.com/seka-aleksic-816527)

Sad:
http://thumbnails.imajr.com/seka1920081qf3-816526.jpg (http://imajr.com/seka1920081qf3-816526)

Zor_djevojka
28-02-08, 13:25
ona je usne prepumpala...izdeformisala se sad...sad izgleda, dobro neko reche, ka' zachudjena majmunica s tim usnama...a slatka je bila...

nestasni_cipiripi
28-02-08, 13:27
Ah dobar dan gospodjo

sarita
28-02-08, 21:38
ma nije ovo seka...ova plava..:shocked542:

Ribica
24-04-08, 12:28
Šta je Nina Morić uradila od sebe...

http://imajr.com/th/Nina-Moric487-958948.jpg (http://imajr.com/Nina-Moric487-958948)

girl from venera
24-04-08, 12:40
Meni je Nevena Ciganovića iz duše žao :D

MirIam
24-04-08, 12:43
Meni je Nevena Ciganovića iz duše žao :D

Nemoj tako Venera, ima divne usne! :D :)

Supernova
29-04-08, 23:01
Ljepotica ili zvijer?

Bogata raspuštenica,Jocelyn Wildenstein, ima 62 godine i na plastične operacije je potrošila oko 5 miliona dolara. Na operacije se odlučila u strahu da bi je muž mogao ostaviti,nastojeći da postigne izgled divlje mačke jer ih je njen muž volio. Međutim, svog muža ulovila je u krevetu sa 19-godišnjom ruskom manekenkom, poslije čega se razvela. Proglašena je najstrašnijom slavnom osobom na svijetu.

http://hosting04.imagecross.com/image-hosting-06/6407frank.jpg

seka
29-04-08, 23:22
Ljepotica ili zvijer?

a zar ovo treba uopšte komentarisati!?:thumb_down:

Supernova
29-04-08, 23:37
Zaista, žalosno, šta sve pojedine žene rade da bi se dopale muškarcima i bile predmet muške požude. Ko je toliko vrijedan da se zbog njega legne pod nož?

seka
29-04-08, 23:46
:) naš'o bi se!

nego šalu na stranu da neko ovoliko nagrdi sebe je stvarno van svake pameti!
vidi li ona sebe u ogledalo!?
a ko zna..možda se ona sebi samoj ovakva i dopada!

Supernova
29-04-08, 23:53
Dala brdo love da bi ispala ovakva. A baš je bila slatka u prirodnom izdanju, ali džaba, hoće ona da bude divlja mačka. Takav joj sistem vrednovanja, strašno!

Blade
30-04-08, 00:03
Užas!!! Fino, kad nije imala na nešto pametnije da potroši te pare... Humana je baš...pi..

seka
30-04-08, 00:09
Ja greškom obrisah post, pa sam editovala onaj prvi.

Dala brdo love da bi ispala ovakva. A baš je bila slatka u prirodnom izdanju, ali džaba, hoće ona da bude divlja mačka. Takav joj sistem vrednovanja, strašno!

evo vratila sam ti post..a i moj odgovor!!:)

Milly
30-04-08, 01:00
Da li bih promjenila neshto na sebi ? - Da
Da li bih s ovom pameti poshla pod nozh ,posle x odgledanih snimaka estetskih operacija ( a i bez vidjenih snimaka)- Ne

Konkluzija: nisam toliko nezadovoljna sobom da bih se usudila na tako,da mislim da mi je to jedini spas ...
Mozhda dodje taj dan ...

Interesantno ,da mnoge zhene misle da je mali ,prcasti nosic ideal svakog nosa..Slatko.Ali taj isti nosic ne bi svakom obliku lica pristajao.

Poznajem neke osobe koje bi rado "skresale" grbu na nosu ,kako bi bile ljepshe..Mozhda ce zvuchati smijeshno,ali ,ti nosevi im pristaju,dio su njihove lichnosti..kako volim da ih zovem "karakterni nosevi" :D ..Sharmantnije su mi takve,interesantnije,chak! :D

Pa i te klempave ushi.. Na nekoga su simpatichne :D ( okrugle ,rumene ushese :D:D)
....
Ko ima novaca i nezadovoljan je svojim vozilom dushe -neka ga modifikuje po zhelji..
Pitanje je koga ce i na koliko ti zahvati umiriti..

seka
30-04-08, 01:43
mislim da ljudi premalo cijene svoje zdravlje i uzimaju ga kao činjenicu, nešto što se samo po sebi podrazumijeva i možda bi se trebali malo raspitati koliko je tih operacija završilo smrću ili težim posljedicama uslijed ubacivanja stranog tijela u organizam..čula sam za slučaj u Italiji prije par godina kad je majka dvoje male djece otišla na nepotrebnu operaciju povećavanja grudi i nije se probudila nakon operacije.. nažalost ovo je samo jedan od mnogih primjera .. nego svako naravno ima pravo na svoje mišljenje i sa svojim tijelom da radi šta hoće..

seka
30-04-08, 01:52
http://i245.photobucket.com/albums/gg53/seka-photo/livullmann2.jpg

jedna od rijetkih glumica koja nije uradila ni jednu plastičnu operaciju!
pa zar nije lijepa!?

ljepota jeste ono što ti privuče paznju, ali ljudski duh je ono što ti osvaja srce..
i zato je ljepota ljudskog duha nešto najljepše na svijetu..

Milly
30-04-08, 01:55
Otmeno stari ;)

explosion
30-04-08, 08:34
Gledala sam snimak na youtube djevojke koja je radila operaciju nosa, grudi i usana. Ruzna je bila, istina, ali to sto je sebi uradila je uzas. Sama je trazila da se sve snimi.
Preprezu je ispod grudi, podignu kozu, uguraju silikonsko chudo, sve je to gadno, ali trenutak kad joj stave silikonsku loptu ispog grudnog misica, pa dr stiska i pokazuje sestrama i dr-ima oko sebe (da vide je li sve srazmjerno) a krv curi niz stomak je dovratan!!!
Moracu se potruditi da nadjem taj snimak i da postavim ovdje.

Ne znam, ponekad na trenutak pomislim da zelim promijeniti nesto, ali vec u sl. trenutku me prodje sve to. Znam da je klinika na Zagoricu stalno puna. Djevojke najcesce rade usne i grudi. Cudno mi je to. Kako se osjecaju djevojke koje danas nose dvojku, a posle dva dana cetvorku? Nije ih sramota? I nije im uzasno zastrasujuce saznanje da bez prijeke potrebe imaju nesto strano u tijelu... I nije ih strah da ce se nesto iskomplikovati...
Posebno mi nije jasno "peglanje" bora. Cemu to? Imas svoje vrsnjake smezurane, a ti si kao papir. Smijesno malo :D Uostalom, ja vec imam borice i bas su mi simpaticne. :D
Neko rece: Tu gdje je sada bora nekada je bio osmijeh!

Baron
30-04-08, 09:27
grozim se plastične hirurgije kad se radi od bijesa.
drugo je kad je iz medicinskih razloga, usled povreda ili slično.
primjer su mi jagodice kod Brene, svaka koja radi jagodice meni liči na Brenu...

explosion
30-04-08, 16:38
Evo Ksene plastike :

http://www.youtube.com/watch?v=v2NAfYYhe1U

http://www.youtube.com/watch?v=KD-oC-Nb2fY

wings
18-06-08, 12:10
Zašto ne? :) Ima mnogo ljudi koji su doista nezadovoljni vlastitim izgledom i proporcijama. Zato estetski zahvati mogu pružiti veliko zadovoljstvo i sreću. Estetskim zahvatom se može vratiti izgubljeno samopuzdanje i poboljšati kvalitet života. Naravno da opet ne treba pretjerivati s korekcijama. No, danas estetska kirurgija čini čuda i vjerojatno ću se jednoga dana odlučiti na pomlađivanje lica, a povećavat ili smanjivat nemam što jer me moje mjere ;) u svakom slučaju zadovoljavaju. Btw, neki govore o riziku i mogućim posljedicama, ali treba znati da je svaka operacija sama po sebi rizična pa tako i estetska. :D

Sharp
18-06-08, 13:57
neka svako od sebe cini sta god oce dok god ne smeta drugima. Nemam nista protiv sitnijih korekcija, pa cak i povecanja grudi ili usana, ako neko ima kompleks od toga, ali sam protiv visestrukih operacija koje imaju kontraefekat.

pehar
18-06-08, 15:02
Ima puno ljudi koji redovno rade plasticnu hirurgiju,face-lifting...itd.Moja sestra je umesnija sa tim stvarima,radila je operaciju nosa,zatezala kozicu oko ociju i cela,zaista izgleda tip-top,naravno silikone usana ne ubrajam.Svaka joj cast!Aja se ne bi usudila da mi daju milion eura ni na jedan zahvat.

Daci
18-06-08, 15:18
Ja lično se ne bih nikada podvrgla nekom od tih tretmana, jer čini mi se da ne postoje tako čarobne ruke koje bi napravile nešto bolje od ovoga što mi je Bog podario ..
To ne znači da imam nešto protiv takvih tretmana...
Ja ih llično odobravam sve do one granice normalnog, znači ako riješava neki problem...
npr.zečije usne..
ali taj pojam normalnog sve se više pomjera ka nenormalnom....

hipatija
20-06-08, 21:20
Ako neko to jako zeli i smatra da ce biti sretniji, voljeniji, uspjesniji, onda od volje mu....
Nakon operacije karcinoma dojke hirurzi uvijek preporucuju rekonstrukciju. kazu zene se nakon toga lakše nose s bolešću i gubitkom te imaju kvalitetniji odnos u obitelji, na poslu i u društvu.
Ako imate jak zeludac, prosudite sami....fotke su "teske" , oni osjetljiviji bolje da ne otvaraju....

http://www.zzjzzv.hr/swf/kirurgijadojka.swf

...stari kazu kad je covjek zdrav ima hiljadu zelja, a kad oboli, samo jednu....

okianer
20-06-08, 21:32
u svrhu zdravlja,da, u svrhu hira,ne.

katija
18-08-08, 21:17
Podrzavam samo ako osoba ima ogroman kompleks zbog svog izgleda i ne moze da ga prevazidje! I naravno ako je zdravlje u pitanju ali se plasticna hirurgija obicno koristi u druge svrhe a ljudi kao ljudi a posebno zene skloni su preterivanju a to je izuzetno ruzno!

kvartal
15-12-08, 10:24
Zasto da ne?Ukoliko zena smatra da ce se bolje osjecati, steci vise samopouzdanja, neka to i uradi, ako joj dozvoljavaju finansijske mogucnosti.Uvijek su, mogucnosti drugacije od zelja.Ipak,svaka zena mora voditi racuna o sebi?

nevena7
16-12-08, 18:44
ni slucajno...

Tiga
11-04-09, 22:43
Pre par nedelja, sestra moje drugarice je dobila silikone u grudima na poklon od roditelja. Mala ima neki hormonski poremećaj i grudi joj jako sporo rastu, tj. skoro da ih nije imala uopšte. Da, zaboravila sam da napomenem. Ima 17 godina.
:nonono:

Zor_djevojka
12-04-09, 12:34
17 godina i sise za rodjendan????
fenomenalno...

bubimama
12-04-09, 13:51
Super poklon nema sta :)

Ja bi jedno uvo vratila dje mu je mjesto i znam da to nije komlikovana korekcija ali sam jako neorganizovana. Usput,koga bi preporucili u CG za korekciju usiju?

Sto se tice plasticne hirurgije,ko ima novca i zelje-sto da ne! Treba samo imati kontrolu nad sobom i ne pretjerivati.

Zor_djevojka
12-04-09, 13:56
ako si se vec odluchila na takav zahvat Crnu Goru zaboravi u Bg ima dosta eminentnih struchnjaka ;)

Tiga
12-04-09, 14:37
17 godina i sise za rodjendan????
fenomenalno...

Što je najgore, nije joj rođendan. Njeni roditelji su obrazovani i uspešni ljudi, otac bivši političar, koji je toliko bolećiv na svoju najmlađu ćerku. "Da dete ne bude iskompleksirano zato što nema grudi". Ma užas živi. Moja drugarica ( njena starija sestra) hoće da poludi. ::thumb_down:

Yellow-Dreamer
12-04-09, 15:50
ko voli nek izvoli.
ja nista ne bih mijenjala,takvo je kakvo je. smatram da to treba da se cini u slucaju nuzde, mada ono sto danas neki smatraju nuzdom, meni je hir... ima male grudi pa ih mora povecat, a ne razmislja sto posle moze da se desi... vazda se nadje neko ko voli i te male grudi, kriv nos, tanka usta, ravno dupe... coek treba bit zadovoljan sobom

Tiga
12-04-09, 16:48
Negde sam pročitala da je jako velik procenat samoubistava među ženama koje su radile ovakve opercije, jer su to u najvećem broju slučajeva nesrećne i nezadovoljne osobe, kojima bolji izgled ne pomaže da se osećaju bolje.
Inače, doktor koji je radio toj maloj operciju je rekao da je sad pravi hit u Beogradu što se tiče plastičnih operacija, ni manje ni više - sužavanje vagine. I to među maldim devojkama. Pa vi sad vidite šta se sve radi...:tongue343:

bloom
12-04-09, 18:20
Eeee, čudo će učinjet` sa "suženom" ako nema no po grama mozga, kao što je najčešće slučaj!

Fala ti Bože, što sam prosječno-normalna!

Zor_djevojka
12-04-09, 19:48
kad mogu vodene balone da tiskaju u zheludac, a shto ne bi mogli suzhavat vrsnicu - mikaricu...

mala_mu
12-04-09, 21:47
Evo gledam ova 2 snimka Red Carpet sto ste postavili. Ja cu na ljeto gornju usnu da povecam.

maya
18-05-09, 22:52
Ja bih prvo stavila slikon u usta, pa jagodice, pa u grudi, pa u guzu, pa bih stesala malo sala, pa bih nadogradila kosu malo....jednom recju volim plasticnu hirurgiju vise od svega....jos da izmisle i ovaj silikon za mozak, taj mi je najpotrebniji, njega bih prvo stavila :)

sneguljica
18-05-09, 23:06
Ja sam kliknula na ne, zato sto se bojim. Od straha ne bih uradila nijednu korekciju, a vala bih imala posla samo kad bi me neki dobri hirurg dovatio.
Nemam nista protiv ako neko time rijesi i fizicki i psihicki problem. svako kako voli, sto bi meni to smetalo. ;)

Zor_djevojka
18-05-09, 23:54
' ...Sve mi se nekako chini da je lepota umetnosti u novchaniku posmatracha. Nema sumnje, to je razlog shto je Hana ishla na skidanje sala sa zadnjice i ubacivanje istog u njene usne, jer je 'ljubljenje dupeta' bilo sastavni deo njenog posla...'

jesu li ovo, da 'prostite, sise u guzicu, ili...
http://www.ebaumsworld.com/pictures/view/80494963/

veselinka
01-12-09, 07:30
Hirurgija ne stvara ljepotu... Nož možda može doprinijeti da nešto postane pravilnije, elegantnije, gizdavije... Ali ne i ljepše. Ljepota nije u obliku, ljepota je u duhu. Ljepota bez izraza umara, postaje nezanimljiva. Ima lica koja nas na prvi pogled oduševe, ali koja nam, poslije izvjesnog vremena, postaju prazna, dosadna... A ima lica na kojima je izraz tako fluidan, koja su tako bujna i talasava pod kretanjem, dubinom i bogatstvom misli, da smo jedva u stanju razabrati je li im nos veliki ili mali, glava tolika ili tolika, usta simetrična ili ne... Preovladava trijumf izraza, bogatstvo misli, ljepota duha.
A duhom se ljepota i prepoznaje. Čula „dodiruju“ svijet, ali ne i njegovu suštinu. Slika svijeta koju nude oči nije slika svijeta koju otkriva duh. Ima slučajeva da ne znamo zašto nas baš neki gest, neki smješak, izraz lica (ma koliko nam se u prvom trenutku činio neestetičnim) ushićuju, neka riječ opija, ali je poznat fakat da od nečijeg pogleda, boje glasa, rastu krila na ramenima. Duh progovara duhu, a mi to nazivamo „hemijom“.

Hirurgija može neki fizički nedostatak da koriguje, ne i učini lijepim. Svaka prirodna ljepota – nebesko plavetnilo, planinski potok, zvjezdano nebo, rascvjetana livada, duga – ima u sebi nešto što je opšte, neku kosmičku osobinu koja je izdiže iznad individualiteta i svjedoči o centralnom dobročinstvu koje je duša Prirode. U ovoj ljepoti nalazimo nešto neizmjerno, nešto božansko, nešto što otkriva svoju najdublju vezu sa neprolaznim, vječnošću. A to se, kao narazlučivom dijelu Prirode, nalazi u svakom čovjeku. Neđe, duboko, u najdubljem dijelu srca, nosimo znanje o vječnosti...vječnost prebiva... I sve ono izvana što nas asocira na nju (bila to priroda ili čovjek), što nas približava vječnom, bezvremenom u nama, lijepo nam je. Možda, zbog toga, ljepotu ’vidimo’ srcem!? A nju, takvu ljepotu, božansku i neprolaznu, ne može imati skalpelom ispravljen i uobličen lik.

Ovo jeste lijepo receno, ali se ne bih slozila jer pored te duhovne postoji i fizicka ljepota koja je isto tako bitna. Ja sam za to da neko plasticnom operacijom ispravi neki fizicki nedostatak ako ce to da ga u odredjenom smislu i psihicki rastereti, da mu zivot ucini ljepsim.

Zor_djevojka
15-03-10, 09:55
za one sa plićim džepom..ili suficitom straha od noževa i reckanja..:D
http://tinypic.com/player.php?v=2r75ve0&s=5

Tiga
15-03-10, 10:34
Mogla je selotejpom da ih zalepi :D
Ja bih rado ispravila ovu malu grbu na nosu. Moj otac, na koga najviše ličim i na koga sam i nasledila nos kaže: "Čim budeš imala prilike, operiši ga!" Mama je, kad me je rodila, pomislila: "pa dobro, možda će trebati neka mala plastična operacija..."
Jbm ti lude roditelje koji hoće svom detetu da nabiju komplekse. :D :D :D

Šalu da stranu, ne znam da li bih mogla da radim operacije ovog tipa. Kad razmišljam o tome, osećam se nekako...površno.
U mom kraju živi jedan čovek koji je preživeo neku eksploziju i čitavo lice mu je uništeno. Sa jedne strane lica mu se i naziru crte lica, ali drugi obraz potpuno visi, oko zaklopljeno, užas. On živi tako sa tim. Kad god ga vidim, pomislim na sve nas zdrave i nezahvalne koji nismo zadovoljni svojim izgledom zbog neke male nesimetričnosti i gluposti, a nemamo pojma koliko smo, u stvari, srećni.

Flower Child
20-03-10, 16:32
Vecim dijelom sam ZA plasticnu hirurgiju. Lichno, ne smatram nezahvalnim odraditi neki manji zahvat, koji prije svega nece zdravstveno skoditi i koji ce makar malo uljepsati spoljasnji izgled chovjeka. (jeste da ljepota dolazi iznutra, ali jedna manja, spojlashnja korekcija nikako nece narushiti tu ljepotu, ako je uopshte ima ;) )

Ukoliko govorimo o nekim fatalnim poremecajima kao sto su zecija usna, elektrodaktilija, elefantijaza, i sve ostalo za ''ne daj bozhe'', onda apsolutno podrzavam ovaj vid hirurgije! Nikada ne bih dozvolila da sjutra recimo (opet, NE DAJ BOZE) moje dijete odrasta sa nekom od navedenih i njima slichnim manama, jer bi, prije svega, ono imalo jedan veliki unutrashnji problem sa tim! Jedan doktor je rekao '' "Plastična hirurgija služi psihičkom zdravlju" i to je potpuna istina.

S druge strane, ono sto vecina slavnih licnosti radi od sebe je posebna pricha. -_- To je isto neki psihicki poremecaj, jer je vecina njih pod ogromnim stresom usljed uspjeha, pa onda ne znaju sto ce da cine od sebe, kukavci.

Sto se tiche liposukcije i slichnih tretmana radi vitkijeg izgleda, plasticnu hirurgiju treba primijeniti samo u krajnjem sluchaju, ukoliko fizichka aktivnost i ishrana ne pomognu. (jer, opet mozhe biti da se radi o hormonskom poremecaju i sl.)

Svima preporucujem da prate (ukoliko imaju volje i slobodnog vremena) seriju ''Nip/Tuck'' iliti ''Rezhi me'', na hrvatskom RTL-u. Serija je odlichna i mnogi ce posle nje imati sasvim drugarchiji pogled na plastichnu hirurgiju, ma kakav im bio trenutni stav o tome.

Zhivjeli ! :)

Juptko
22-03-10, 15:08
Da li neko mozda zna ima li gdje u cg da se uradi labioplastika, tj. rekonstrukcija-redukcija tkz labia minora? Da li neka ginekoloska klinika nudi takvu intervenciju?

tinky
22-03-10, 15:33
Da li neko mozda zna ima li gdje u cg da se uradi labioplastika, tj. rekonstrukcija-redukcija tkz labia minora? Da li neka ginekoloska klinika nudi takvu intervenciju?

Ovdje (http://www.cenexmedical.com/cjenovnik-cenex-medical.html)

Juptko
22-03-10, 17:13
Ovdje (http://www.cenexmedical.com/cjenovnik-cenex-medical.html)
hvala ;)

Villa
20-01-11, 14:22
Sada kad razmisljam...Hmmm...Za to sam...Ako je neko nesiguran,ne oseca se prijatno u svojoj kozi pa neka operise sta hoce...Ali naravno nisam za nesto sto izgleda preterano...

nuit Vl
20-01-11, 23:52
sto da ne,ako neko mora ili mu se svidja....

Zor_djevojka
16-12-11, 23:28
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/296089/Afera-otrovnih-silikonskih-grudi-drma-Francusku-cak-30000-zena-zivi-u-strahu

Oko 30.000 žena u Francuskoj koje su se u minulih 10 godina podvrgle estetskoj operaciji uvećanja grudi, i još na hiljade u Španiji, Velikoj Britaniji i drugim evropskim zemljama, dobilo je veštačke grudi punjenje potencijalno otrovnim industrijskim silikonom koji se koristi u proizvodnji računara.

Aleksandra Blašer, predvodnica žena kojima su ugrađene grudi s industrijskim silikonom, na protestu s advokatima ispred francuskog ministarstva zdravlja

Reč je o kompaniji "Poly Implant Prosthesis" (PIP), koja je dugo slovila za svetskog lidera u polju proizvodnje silikonskih grudi, sve do prošle godine kada je ceo skandal izašao na svetlo. Otkriveno je da je kompanija svake godine ušićarila oko milijardu evra (!) tako što je veštačke grudi punila jeftinijim industrijskim silikonom, umesto skupljeg medicinskog. Da stvar bude gora, "pakovanje" za silikonsko punjenje je bilo falično i sklono pucanju i curenju.

Kompanija je zatvorena, a oko 2.000 žena je dosad podnelo tužbu. Pokrenuta je i sudska istraga za krivično delo ubistva iz nehata povodom smrti jedne od žena sa takvim veštačkim grudima koja je umrla od raka.

Žrtve ovog skandala su se okupile u udruženje i od vlade traže da kazni odgovorne, kao i da plati za uklanjanje veštačkih grudi koje mogu ozbiljno da im ugroze zdravlje. Revoltirane žene su prekjuče održale protest ispred zgrade Ministarstva zdravlja, uzvikujući: "Hoćemo pravdu!"

Iako većina ljudi na spomen "silikona" prvo pomisli na estradne zvezde, protest u Parizu je otkrio da je zapravo reč o sasvim običnim ženama. Primer je predsednica udruženja, bivša konobarica iz istočne Francuske Aleksandra Blašer, koja se na operaciju korekcije grudi odlučila nakon tri trudnoće.

- Dešavali su mi se napadi panike zbog otrova kojeg nosim u sebi - kaže Aleksandra Blašer.

Advokat oštećenih u ruci drži implantat od industrijskog silicijuma

Ali, cena koju svaki dan plaćaju mnoge žrtve može da bude i mnogo veća.

- U smrtnom sam strahu da bi moje veštačke grudi mogle da eksplodiraju. Ceo život patim od depresije zdravljem zbog fizičkog izgleda. Zarađujem 1.000 evra mesečno u fabrici i operaciju uvećanja grudi nisam mogla da priuštim sve dok nisam ušla u četrdesete godine. Posle ugradnje novih grudi osećala sam se bolje, prestala sam da pijem antidepresive i bila sam vedrija na poslu. A onda se pokazalo da su moje grudi, zapravo, otrov - kaže 48-godišnja učesnica prekjučerašnjeg protesta iz Normandije, koja nije htela da otkrije svoje ime.

Ona dodaje da se trudi da spava na leđima - ako uopšte uspe da zaspi - a naročito je brine to što se često fizički napreže radeći na fabričkoj traci.

- Osećam se loše kada idem na spavanje, osećam se loše kada se probudim. To je kao da živiš s tempiranom bombom u sebi - kaže žrtva otrovnih silikona.

Demo
29-12-11, 08:22
Još jedan ohrabrujući primjer:
(http://dnevnik.hr/vijesti/zanimljivosti/strasno-pogledajte-kakvu-su-joj-straznjicu-napravili.html)
Nakon što platite 5.500 dolara za implantate u stražnjici sasvim sigurno ne očekujete ovakve rezultate.

http://img15.imageshack.us/img15/5682/60554112.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/15/60554112.jpg/)

Demo
03-02-12, 11:25
Joan Rivers otkrila da je imala 734 plastične operacije (http://www.index.hr/xmag/clanak/video-joan-rivers-otkrila-da-je-imala-734-plasticne-operacije/595786.aspx)

http://img828.imageshack.us/img828/5167/joanriversmelissarivers.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/828/joanriversmelissarivers.jpg/)

KOMIČARKA Joan Rivers u svojoj 79-oj godini ne odustaje od plastičnih operacija, a posljednju u nizu napravila je u svom reality showu "Joan & Melissa: Joan Knows Best". Unatoč zabrinutosti obitelji i kćerke, Rivers je po 735. put otišla pod nož, ovog puta kako bi popravila svoj vrat. Prema pisanju Daily Maila, na prigovore obitelji odgovorila je kako se ne misli zapustiti. "Moje tijelo je hram, a moj hram treba redizajn", rekla je Joan i otkrila pritom šokantnu činjenicu kako je na već 734 puta posjetila plastičnog kirurga.

Zaboga, što li ovu ženu drži da se ne raspadne?

Basta
04-02-12, 07:23
Joan Rivers otkrila da je imala 734 plastične operacije (http://www.index.hr/xmag/clanak/video-joan-rivers-otkrila-da-je-imala-734-plasticne-operacije/595786.aspx)

http://img828.imageshack.us/img828/5167/joanriversmelissarivers.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/828/joanriversmelissarivers.jpg/)

KOMIČARKA Joan Rivers u svojoj 79-oj godini ne odustaje od plastičnih operacija, a posljednju u nizu napravila je u svom reality showu "Joan & Melissa: Joan Knows Best". Unatoč zabrinutosti obitelji i kćerke, Rivers je po 735. put otišla pod nož, ovog puta kako bi popravila svoj vrat. Prema pisanju Daily Maila, na prigovore obitelji odgovorila je kako se ne misli zapustiti. "Moje tijelo je hram, a moj hram treba redizajn", rekla je Joan i otkrila pritom šokantnu činjenicu kako je na već 734 puta posjetila plastičnog kirurga.

Zaboga, što li ovu ženu drži da se ne raspadne?

Kako ti raspadanje, ta će i kad pandrkne ostat ucijelo bar 200-300 godina. :D Koliko ono treba plastici da se razgradi, a koliko silikonu?

Demo
26-03-12, 12:47
Estetska hirurgija za siromašne! (http://dnevnik.hr/vijesti/zanimljivosti/estetski-zahvati-za-siromasne.html)

I siromašni imaju pravo na ljepotu, smatraju u Brazilu. Omogućili su i onima tanjeg džepa da imaju zategnuto lice, pravilan nos i dobre grudi i to o trošku socijalnog osiguranja ili uz poseban popust. S više od 11,5 milijuna operacija godišnje, Brazil je drugi najveći potrošač plastične kirurgije u svijetu, nakon SADa.
Više od 220 klinika širom Brazila pruža tretmane tisućama sluškinja, recepcionara i konobarica.

Ideju da kozmetički tretmani mogu djelovati na isti način kao i psihoanalize, pomažući pacijentima da se oslobode od opasnih neuroza, razvio je tijekom posljednjih desetljeća slavi brazilski plastični kirurg dr. Ivo Pitanguy.
Njegove vještine sa skalpelom donijele su mu međunarodnu slavu, nedvojbeno je druga najpoznatija osoba u Brazilu, nakon nogometne legende Pelea.

'U Brazilu se na plastičnu kirurgiju gleda kao nešto sasvim normalno', rekao je Alexander Edmonds, profesor antropologije na Sveučilištu u Amsterdamu i autor knjige 'Lijepa i moderna', i 'Ljepota, Sex i plastična kirurgija u Brazilu'. Na neki način, kirurgija postaje standard između srednje klase i bogatih žena, pa ne čudi da niže klase ljudi teže za njom, previše.
Interes je ogroman, liste čekanja su duge, tako da do željene operacije prođe i nekoliko godina, ali pacijenti su ipak prezadovoljni.
Od 1997. do sada besplatno je operirano više od 14.000 osoba, a poznati estetski kirurg Nelson Rosas kaže

,Što je nama ispeglati par bora? Ništa. Ali, peglajući bore, mi činimo nešto mnogo važnije. Podižemo samopouzdanje i poboljšavamo duševno stanje neke osobe. Po učinku se može usporediti sa psihoterapijom.'

Brazil je zemlja plaža i karnevala, vlada kult njegovanog tijela, a ljepota se smatra prirodnim ljudskim pravom, koje ne bi trebalo biti uskraćeno ni onima s tankim džepom

Sanuška
04-05-12, 12:45
Da,korigovala bih grudi....malo manje da su ne bi marilo...:biggrin:

Dekster
04-05-12, 12:52

Već vidim Bandita.. :juicy:
:biggrin:

arwen
04-05-12, 13:05

Od viska sisa ne boli glava,samo dok cvrsto i prkosno gledaju naprijed.:smokeing:

Njeguj ih rendanim jabukama i ne brigaj se.:king6525:

Calathea
04-05-12, 13:16
Njeguj ih rendanim jabukama.:king6525:

Već vidim Bandita... :ziber:

Bann'dito
04-05-12, 13:45
Da,korigovala bih grudi....malo manje da su ne bi marilo...:biggrin :

:ziber: :ziber: :ziber:
:juicy: :juicy: :juicy:
:happy: :happy: :happy:

http://blog.usaseopros.com/wp-content/uploads/2009/08/homer-simpson-drooling.jpg

Demo
18-02-13, 09:36
Odstranjuju prste da bi nosile cipele na štiklu (http://www.24sata.rs/specijal/zivot/vest/odstranjuju-prste-da-bi-nosile-cipele-na-stiklu/76591.phtml)

U poslednjih nekoliko godina na Zapadu se sve više žena odlučuje na operaciju stopala kako bi im cipele sa visokom potpeticom bile udobnije. Neke odlaze i korak dalje i potpuno odstranjuju mali prst.

Suzan Deming, jedna od pacijentkinja koja se nedavno podvrgla skraćenju prsta za Foks Njuz je rekla: "Ako niste imali isti problem kao ja, lako pronalazite obuću i ne trpite bolove, onda me nemojte osuđivati. Imala sam žuljeve i brojne druge probleme za levim stopalom. Konačno sam našla rešenje".

Prema Američkoj ortopedskoj medicinskoj asocijaciji, 87 odsto žena ima probleme sa stopalima zbog nošenja neudobne obuće, naročito one sa izrazito visokim potpeticama.
U slučaju Demingove, levo stopalo bilo je za jedan broj veće od desnog, zbog abnormalno dugih prstiju. Zato se podvrgla proceduri kojom joj je odsečen centimetar drugog prsta, što joj je omogućilo da konačno nosi štikle.

Veoma popularne operacije su uklanjanje čukljeva, pa čak i ubrizgavanje kolagena u tabane, kako bi se lakše trpelo dugo stajanje na štiklama. Dr Nejtan Lukas ortoped iz Memfisa kaže: "To je kao da hodaju na jastucima dok nose cipele sa visokim potpeticama".
Ovaj lekar koji je u samo mesec dana operisao 30 pacijentkinja, otkriva da sve više žena traži uklanjanje malog prsta.
Ipak, stručnjaci upozoravaju da ni jedna vrsta tako radikalne operacije samo u kozmetičke svrhe nije preporučljiva.

Mila majko... :noo:

Zor_djevojka
18-02-13, 09:38
e, pročitah to prje neki dan...a za vezanje stopala znam evo 10 godina..mislim, tada sam to prvi put pročitala i zgrozila se
http://www.dayline.info/index.php?option=com_content&task=view&id=14084

glo
20-04-13, 15:12
jedina plastična operacija koju podržavam, kod žena je nos.
i sise.
i jagodice.
i guza.
i usne.
i butine.
i liposukcija.
i guza.
i guza.
i guza

Zor_djevojka
21-04-13, 09:53
http://www.dodaj.rs/f/2f/7y/26xRm9iU/change-1.jpg

laufer
21-04-13, 19:48
ne treba vam to, samo razvijajte zdrav duh u zdravom tijelu i sve ce bit kako treba. pustite ovo glovno sto vas cera u plastifikaciju da bi njemu bilo ljepse, nece on poslije sezdesete da ide na pricvrscivanje sarafa, no vi.

samo prirodno i cisto i zdravo!

seka
01-05-13, 12:23
Nekim zenama je potrebna ''tona'' sminke da bi zasjale…
bile lepe……nekima su potrebne i poneke estetske korekcije…
tipa silikona da bi bile primecene..poput nabudzenog automobila…
mnogo spoljasnjig detalja, da bi se zamaskirala niza cena modela…
ne postoji nadogradnja…ni implanti ,dovoljno dobri da nadomeste dushu…ni kod jednog estetkog hirurga ,sharm se ne dobija…
neke zene se samo nasmeju…i zasene osmehom…otvorenoscu...harizmom…kad takva zena udje u prostoriju…
one sa silikonima…mogu slobodno da idu kuci….

http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-frc1/384486_323045491158381_1073134872_n.jpg