View Full Version : One prodaju svoje telo

Pages : [1] 2

mary
11-09-07, 23:19
http://img57.imageshack.us/img57/6018/v70075p0zb8.jpg (http://imageshack.us)

Prostitucija, ili "najstariji zanat", poslednje je sredstvo očajnih devojaka i žena koje prodajući svoje telo zaradjuju za život.

Ulične prostitutke obično rade na frekventnim mestima u gradu, dok su u javnim kućama prostitutke relativno bolje zaštićene, kako zdravstveno, tako i bezbednosno.

U našoj zemlji javnih kuća najviše ima na Kosovu, pre svega zbog velikog prisustva stranih vojnika.

Prostitutke su najčešće žrtve sekstrafikinga - postaju belo roblje, vlasništvo makroa koji svakodnevno eksploatiše njihovo telo.

Osim toga postoji i "ordinirajuća“ prostitucija, odnosno ona koja se krije iza oglasa za masažu ili poslovnu pratnju na Internetu i u novinama. Devojke koje se bave tim tipom prostitucije najmanje su ugrožene jer same procenjuju klijenta na osnovu telefonskog razgovora i ugovaraju sastanak po principu - kod tebe ili kod mene. Cena masaže, koja uključuje oralni i klasični kontakt, iznosi oko 50 evra za pola sata.
http://img62.imageshack.us/img62/9351/v70075p1hn3.jpg (http://imageshack.us)

Dnevno zarade više nego konobarice za šest meseci

Ana, dvadesettrogodišnja devojka iz Beograda, bavi se prostitucijom već nekoliko godina pod pseudonimom Anabela. Po njenim rečima, postavila je oglas, na nagovor drugarice, i ubrzo su počeli da joj se javljaju muškarci svih generacija. U početku nije radila svakodnevno, jer joj je novac zaradjen u toku jednog dana bio više nego dovoljan.

"Posle pet dana rada imala sam više novca nego za šest meseci rada u kafiću. Nisam puno razmišljala o posledicama, ni sad ne razmišljam, jedino se plašim policije. Mogu da prepoznam da li klijent ima neku polnu bolest ili ne, a uvek koristim kondom. U ovom poslu ima dosta zanimljivih stvari, stičem nova poznanstva, prijatelje koji su na visokom položaju, veze... tako da uvek imam kome da se obratim“, kaže Anabela za časopis "Sofia“.

Anabela priznaje da je nekoliko puta doživela neprijatnosti.

"Sa klincima uvek imam problem jer skoro svi izbegavaju kondom, pa onda sledi polučasovna rasprava dok ne shvate da ne postoji drugi način. Oženjeni su posebna priča, više vole da pričaju nego da rade. Imam stalne mušterije kojima na neki način glumim majku, ženu ili psihoterapeuta. Sa nekima sam putovala i na odmor, s tim što je tarifa tada mnogo veća, iako ih posle toliko vremena gledam kao prijatelje“, kaže Anabela.

O svojoj budućnosti priča sa dozom optimizma. Veruje da će za nekoliko godina uspeti da prikupi dovoljno novca da otputuje daleko i započne nov život. Nimalo se ne stidi zbog toga što radi.

"Ja volim brz život i avanture, a ovako mi se pruža prilika i da zaradim lovu. Nisam kao ostale devojke, volim da menjam muškarce. Nemam radno vreme, radim kada sam raspoložena, i još uvek ne razmišljam o povlačenju“, iskrena je Anabela.
http://img212.imageshack.us/img212/4577/v70075p2hd1.jpg (http://imageshack.us)

Dok ima muškaraca koji plaćaju biće i prostitutki

Nadja je dama srednjih godina. Njen izgled, garderoba i ponašanje ni u jednom trenutku ne odaju njenu profesiju, iako je već sedam godina u poslu. Naprotiv, stajlingom podseća na savremene poslovne žene sa naslovnih strana modnih magazina.

"Posle razvoda ostala sam bez stana i sina, koga je sud dodelio mom bivšem mužu jer nisam imala posao. Čula sam priče o salonima za masažu i javila sam se na jedan oglas. Tako je sve počelo... Prve dve godine sam radila u salonu u centru grada, gde sam dobijala procenat od učinka. Vremenom sam shvatila da vlasnica salona svakodnevno od mene zaradjuje veliku sumu novca, a mene tretira kao roba, pa sam odlučila da probam sama“, priča Nadja.

Ona kaže da je u početku imala strah jer nije bilo nikog da je zaštiti, a imala je i psihičke probleme.

"Nažalost, iako lepo zaradjujem, deo mog morala je polako iščezavao, imala sam samo osećaj za novac. U jednom periodu sam imala mnogo psihičkih problema, ali sam rekla sebi da je to posao kao i svaki drugi. Prodajem svoje telo, ali ne prodajem dušu, kao što drugi prodaju znanje, snagu... Danas, posle toliko godina, svesna sam čime se bavim, ne volim to, ali novac može da nadoknadi mnoge stvari. Da radim u svojoj struci sigurno ne bih imala dovoljno novca za školovanje deteta, lep i luksuzan život i putovanja. Nešto sam morala da žrtvujem, možda ono najbolje, ali se vremenom priviknete“, kaže Nadja i dodaje:

"Ja ne kradem, ne ubijam, samo nudim nešto što mogu da prodam. Svi osudjuju prostitutke, ali shvatite da nismo samo mi krivci. Jer, da nema muškaraca koji nam plaćaju, ni mi ne bismo postojale“.

(MONDO)

explosion
12-09-07, 12:06
ne mogu ovo da osudjujem, suvise je tuzno! u pitanju je poremecena psiha. postoji hiljadu nacina da se zaradi novac, ali njima je potreban luxuz...

Batboy
12-09-07, 12:52
Pusti djevojku, meni izgleda psihički stabilnija od mene.:smokeing:

Donjela je takvu odluku..... veći problem je prinudna prostitucija, a ovo ne mogu da osuđujem. :yeahright:

seka
12-09-07, 13:27

Donjela je takvu odluku..... veći problem je prinudna prostitucija, a ovo ne mogu da osuđujem. :yeahright:

tačno sam znala da ću tebe ovdje naći!:biggrin:

meni se ona čini ok. poštenija je nego mnoge "fine dame" koje znam! :hammer5425:

milenaaaa
12-09-07, 18:56
katastrofa...nikako to ne opravdavam..uzas.....

Dot
12-09-07, 19:57
uhh slazem se sa batboyom

explosion
13-09-07, 09:47
kako ne mozete da osudjujete???? Pa djevojka ne zeli da zivi normalno, vec u luxuzu! znaci da je to dijete ne razlikuje od ostalih prostitutki i njihovih razloga za prostituciju. sve radi zbog sebe, provoda, putovanja, luxuza.ne razumijem sta je tu za postovanje....

petar
13-09-07, 19:07
sve.barem zha za sto eadi uzima pare,a ne kao neke...

Batboy
13-09-07, 20:17
Ima nas svakavih, ako je neko odlučio da hoda gol usred zime ili da se kupa u zaleđenoj rijeci..... OK' to je njegova volja.

Ko smo mi da je osuđujemo.... ja ne mogu biti toliko licemjeren, kad vidim šta se sve dešava oko mene (veoma sam ozbiljan, po ovom pitanju).:nono2:

explosion
14-09-07, 11:15
sta je tu licemjerje izvini? razlike izmedju te dvije kategorije postoje, svakako je iskrenije biti zvanicno prostitutka, nego glumiti postenje a raditi isti posao, ali postovanje???? pf!

Amelie
14-09-07, 14:32
"Ja ne kradem, ne ubijam, samo nudim nešto što mogu da prodam. Svi osudjuju prostitutke, ali shvatite da nismo samo mi krivci. Jer, da nema muškaraca koji nam plaćaju, ni mi ne bismo postojale“.

(MONDO)

jel mogla nesto gluplje da napise tipa"nisam ja htjela nego su me muskarci natjerali"
njihov zivot njihova stvar,ali takve ljude ne mogu da postujem i tu je kraj price.ako joj je zivotni cilj da zaradi dnevno da moze sebi bez problema kupiti bundu,bas fino od nje,problem je na koji nacin to zaradjue.i mozda bi joj bilo bolje da zaradi taj hljeb dok je obucena i trguje svojim znanjem nego svojim tijelom.
o kakvom moralu takva zena moze da prica?

Miki_from_the_block
14-09-07, 16:55
Pa ste cudis,Hanice, svako mora svoja ledja da stiti. Mozda treba to da predstavlja neki moral za sve protistutke, one koje su i depresiji, sta ja znam...

Znas i sama da je prostitucija postala nezakonita stvar. U mnogim zemljama placa se cak i porez na prostotuciju.
Svaka "kuca" mora biti registrovana i svaka prostitutka mora biti prijavljena...

Jbt, na sta sve Evropa nece da zaradi pare...

petar
14-09-07, 18:17
a sto su muskarci koji koriste takve usluge,one su olos,a oni su kul momci u usponu koji imaju para ali ne umiju ovako nista uhvatiti...Zalosniji su oni od njih,one uzmu pare imaju cilj,a oni pokazuju nemoc...

Batboy
14-09-07, 18:30
Ona vjerovatno i ne traži da je neko poštuje ili ne poštuje, jednostavno iznosi činjenice koje našem društvu kao ''visokomoralnom'' teško pada.

Da te je Amelie neko od djetinjstva učio da je sramota da npr. pokazuješ vrat i da ga čitav život skrivaš od tuđih pogleda kao i ostali ljudi oko tebe, vjerujem da bi se osjećala razgolićena kada bi pred nekim skinula maramu koja pokriva taj isti vrat...

Eto npr. nekad je bilo nezamislivo, da se žena skine u kupaći kostim a još gore i sama pomisao na nudizam. Zašto su gole grudi u Africi normalne a kod nas se spuštaju pogledi, to je samo jedan lijepi detalj na ženskom tijelu.

Ajde da se našalim, vjerujem da bi se mnogi muškarci prodavali ženama za džabe ali draže bi im bilo da to rade za pare. Nisam siguran da bi se digla tolika prašina oko toga.

Vratimo se nazad na ovu damu. Postoje i promiskuitetne žene koje ovako zarađuju za život, i društvo ih osuđuje zbog toga (TO NE ZNAČI DA JE BOLESNA), u većini zemalja EU to nije slučaj, svako ima pravo na sopstveno opredjeljenje.

Eto, nekako nisam sklon gej populaciji, ali ih razumijem imaju potrebe koje se razlikuju od potreba većine (Npr. dečka iz HR BB koji je gej ne mogu zamisliti sa ženom), kada su u pitanju lezbejke (LeziBejke) tu sam nekako opušteniji sve je to samo percepcija (pogled kroz staklenu prizmu). Ubijeđen sam da će se moja percepcija promijeniti nakon niza godina u vezi mnogih stvari (hvala bogu dok mogu da se mijenjam).

Sve dok ova djevojka ne krade i ne otima od drugih ona je za mene visokomoralna osoba koja je poštenija od svih političara i većine direktora firmi koji nose lijepe kravate i aktovke. I još više joj sedivim zato što je to priznala u javnosti i iznijela svoj stav o prostituciji.

Zaista sam se naslušao priča o tome kako je djevojka kurva ako promjeni nekoliko muškaraca za mjesec dana, a ON je frajer kad promjeni daleko više djevojaka u istom periodu. :D

Dosta mi je priča starih baka koje po selima drže pridike mladim djevojkama kako nemaju morala, a po njihovim selima su te iste bake nekad davno tvrdile da imaju tumor na stomaku kad bi se saznalo da su vanbračno trudne jer nisu znale za kontracepciju. :xmas143:

Žao mi je neistomišljenici moji,......... u budućnosti će se ovoj djevojci diviti, kao što joj se ja na neki način divim sada.

Lijep pozdrav

seka
14-09-07, 23:12
batboy za ovaj ti post skidam kapu! :clapping:

Batboy
14-09-07, 23:15
Kad sam ozbiljan, onda sam ozbiljan.:puke425:

Hvala Seka....:)

mary
15-09-07, 00:39
batboy za ovaj ti post skidam kapu! :clapping:

isto :clapping:

explosion
15-09-07, 09:16
hahahahha visokomoralna jer ne krade i slicno? a batboy, ocemo li da prestanemo da postujemo sve sto je moralno i normalno zato sto evropa postaje sve tolerantnija?
ne znam cemu ova prica o muskarcima koji su slicni. citala sam sve postove i jos ne vidjeh da je neko rekao da su muskarci super jer se slicno ponasaju. jeste da ih drustvo ne osudjuje, ali zigolo je isto sto i prostituka, pa su isto i tretirani.
niko ovdje je opravda promiskuitetne djevojke, ne znam zasto pricas kako ti je dosta bakinih prica... svima nama je dosta laznog morala, ali kako vrijeme prolazi pocece da nam bude dosta ove tolerancije.
nema srece tamo dje neko kaze svaka cast njoj jer ONA PRIZNAJE. daj batboy, uozbilji se:mwah1:
hej, cura to radi radi luxuza, svaka cast za iskrenost, ali sta ako ja ubijem nekoga i priznam? siluje neko i prizna? hahahaha pa svaka cast tome jer nije silovao pa sakrio ili opravdao sebe kako nema sex odavno. e kuku, u sta se pretvori ponosna crna gora:)

Amelie
15-09-07, 10:45
bat,slazem se sa tim sto kazes.
cist dokaz valjda da na svijetu ima nepravde na svakom cosku.pocevsi od bakica koje su se karale u stali,politicara koji prodaju m*da za bubrege pa shvercuju cigare preko skadarskog,frajera kojima je dozvoljeno da mijenjaju svaku noc po jednu *ebacicu,curama koji postaju k*rve ako imaju vise od 3 sexualna partnera....sve je to nepravda...mada je nepravda i to sto amerika baca zito u more da ga ne bi davali africi,i sto su sami sebi srusili ona dva tornja i napravili onu farsu sa pentagonom da bi posli u irak.i vidis,nepravda je i to sto su isli za vijetnam...
valjda se sa nekim stvarima treba pomiriti u zivotu!
ali kad bi tako gledali onda bi bilo najbolje da batalimo svaki posao i bacimo se u prostituciju.
to su licni izbori.
ja licno ne mogu da se divim takvoj osobi koja prodaje svoje tijelo za pare isto kao sto ne mogu da postujem covjeka koji ostavi zenu i djecu i ide kod nje da se k*rva.
po meni je to iskrivljena slika o moralu i postenju.
kad je vec tako,zasto neku od njih ne uzmes za zenu?

Dot
15-09-07, 14:29
al kad se amelie pogubi to je vec nesto...
ne mogu sad da kuckam , batboy govori i u moje ime!
:)

Cupavi
15-09-07, 14:50
Niko nemoze nikoga, naterati nesto na silu.Zasto kriviti muski svet.A kakve smo onda mi zene.Kucka dok ne mane repom,kucici ne idu za njom.:yumm2:

Batboy
15-09-07, 17:29
Razmisliću Amelie, ipak ova maca ima iskustvo. :D

Na stranu šala, ako se ikad oženim to će biti samo iz jednog razloga, a to je zato što mi je stalo do nje više nego do sebe.

Mnoge stvari je teško prihvatiti, bez ikakvih predrasuda bih ovu djevojku ili ženu imao za dobru prijateljicu ako bi se i ona postavila prema meni kao ja prema njoj.

Ostalo sam rekao....:smokeing:

petar
15-09-07, 18:54
bat,slazem se sa tim sto kazes.
cist dokaz valjda da na svijetu ima nepravde na svakom cosku.pocevsi od bakica koje su se karale u stali,politicara koji prodaju m*da za bubrege pa shvercuju cigare preko skadarskog,frajera kojima je dozvoljeno da mijenjaju svaku noc po jednu *ebacicu,curama koji postaju k*rve ako imaju vise od 3 sexualna partnera....sve je to nepravda...mada je nepravda i to sto amerika baca zito u more da ga ne bi davali africi,i sto su sami sebi srusili ona dva tornja i napravili onu farsu sa pentagonom da bi posli u irak.i vidis,nepravda je i to sto su isli za vijetnam...
valjda se sa nekim stvarima treba pomiriti u zivotu!
ali kad bi tako gledali onda bi bilo najbolje da batalimo svaki posao i bacimo se u prostituciju.
to su licni izbori.
ja licno ne mogu da se divim takvoj osobi koja prodaje svoje tijelo za pare isto kao sto ne mogu da postujem covjeka koji ostavi zenu i djecu i ide kod nje da se k*rva.
po meni je to iskrivljena slika o moralu i postenju.
kad je vec tako,zasto neku od njih ne uzmes za zenu?

a odakle znas da neka tvoja drugarica nije u tim vodama,a mozda ti je extra drugarica i slazete se ,a ovamo se krese sa nekim za pare

Amelie
15-09-07, 23:44
premali je ovo grad da bi bilo tako nesto.

petar
16-09-07, 15:52
nikad ne reci nikad,znam ja vise slucajeva takvih gdje mi se komsinice i cak mogu reci drugarice po jahtama karaju sa budzovanima,jednom je jedna plakala kada me vidjela da sam usao na jahtu jer su se pokvarili bili

mala_mu
16-09-07, 16:50
Tacno tako petre... Ima toga i u Pg, na svakom koraku. Samo je owo takva sredina da te co jos dugo biti javna tajna..

petar
16-09-07, 20:06
znam ja da ima i to dosta

Amelie
16-09-07, 21:33
nikad ne reci nikad,znam ja vise slucajeva takvih gdje mi se komsinice i cak mogu reci drugarice po jahtama karaju sa budzovanima,jednom je jedna plakala kada me vidjela da sam usao na jahtu jer su se pokvarili bili

a nema problema,ja na jednu jahtu drugarica na drugu,dogovorimo se mi na vrijeme :xmas143:

petar
17-09-07, 20:50
a to je obicno zajedno,ne zna se tu ko koga kara,barem sticem takav utisak,ti se sad sprdas al nema veze

Filip
22-09-07, 07:06

koga su pokvarili. jahtu?

petar
25-09-07, 17:21
jahtu.

nestasni_cipiripi
21-04-08, 23:49
Bogami ja pamtim raciju po Bg "nocnim klubovima" i "agencijama za masazu",kad bjeshe dobar dio odiva iz Pg,Ko,HN,BP,Be!

dareP
27-04-08, 12:44
Ma ne treba oszdjivati jadne cure koje na ovaj nacin zaradjuju za zivot,vec ono smece koje zaradjuje na njima.Njih treba razapeti!

pehar
04-06-08, 23:27
Devojku uopste ne osudjujem,to je njen izbor zivota.

Yosemite Sam
04-06-08, 23:45
Da li je prostitucija u necemu drugacija od npr. posla koji radi tjelohranitelj?

Ona koristi svoje tijelo da zaradi koru hljeba, on koristi svoje tijelo da zaradi koru hljeba. Ona se trudi da klijent bude zadovoljan, on se trudi da klijent bude zadovoljan.

Ili, sta je sa taksistom? Koristi svoje tijelo, u koje spada i mozak, da zadovoljnog musteriju odveze na destinaciju.

Isto se ponasa i advokat. Koristi dio svoga tijela da ispuni ocekivanja musterije.

Da li to mi u stvari vicemo "drzite lopova"?

thundercat
03-07-08, 16:23
E, sta bi neke dale da ga mogu dobro prodati ..

milenaaaa
03-07-08, 22:25
Da li je prostitucija u necemu drugacija od npr. posla koji radi tjelohranitelj?

Ona koristi svoje tijelo da zaradi koru hljeba, on koristi svoje tijelo da zaradi koru hljeba. Ona se trudi da klijent bude zadovoljan, on se trudi da klijent bude zadovoljan.

Ili, sta je sa taksistom? Koristi svoje tijelo, u koje spada i mozak, da zadovoljnog musteriju odveze na destinaciju.

Isto se ponasa i advokat. Koristi dio svoga tijela da ispuni ocekivanja musterije.

Da li to mi u stvari vicemo "drzite lopova"?

ZAJEBAVAS SE TI TO POMALO?

nasao si slicnost izmedju prostitutki i advokata??????

ocaj, uzas..svako radi sta oce, ali smatram da ima i drugih nacina da se zaradi....
pix, pregadne su...
i ne shvatam kako enko moze da bude sa takvom djevojkom....

wawy
03-07-08, 22:39

ocaj, uzas..svako radi sta oce, ali smatram da ima i drugih nacina da se zaradi....
pix, pregadne su...

zasto, tolka ogorcenost? znam neke zene koje se bave prostitucijom, a neuporedivo su bolji ljudi od advokata.
a i manje naplacuju... :)

milenaaaa
03-07-08, 22:42
zasto, tolka ogorcenost? znam neke zene koje se bave prostitucijom, a neuporedivo su bolji ljudi od advokata.
a i manje naplacuju... :)

hahahah :)

a ne pricam kakvi su ljudi...
ali molim te kako neko to sebi moze da dozvoli, nije mi jasno stvarno..
ja bih se gadila samoj sebi
danas jedan,sjutra drugi...znaci..pix.....
i ajde da tako imaju zelju, ali one naplacuju...da mi neko plati za sex..nezamislivo stavrno..

a ima ih sto to rade i za vaucer sto se kaze...

wawy
03-07-08, 22:49

i ajde da tako imaju zelju, ali one naplacuju...da mi neko plati za sex..nezamislivo stavrno..

ma, vjeruj mi, moga bi o ovome da pricam danima, al ukratko - jednostavno su prinudjene. najveci dio. nemaju para, nemaju leba da jedu, djeca su im gladna, i, jebi ga, nuzda ih nacera.
ama bas nijedna od njih ne kaze kako voli taj posa. svima je odvratan i dosadan. al moraju sto ce...

Milly
03-07-08, 22:53
samo cu izjaviti da se slazhem sa simmchetom ,wawijem i thundercat-om ..
Burn me :D

neko to radi iz nuzhde (a ,vjerujte ,zhivot bash uvijek ne ostavlja prostora da se bira ),neko iz uzhivanja.
Da je lijep posao-meni se chini bash i nije,ali od nechega se mora zhivjeti:)

Samo mi je gadno ,shto pretjeruju u svemu i vecina ih izgleda (ili jesu) razgubane i prljave.. ( barem ove sa ulica shto sam po filmova vidjela:))

Ne kradu nikome.
Lijepo imaju tarifu i oposle shto imaju ..

Zor_djevojka
03-07-08, 22:57
ja cu vi samo rec zadnji put kad sam prolazila pored 'Oscar-a', kuma mi zhivi u blizini (dvije kuce od tog lijepog i jako posjecenog m'esta), takva cika, vika, dreka se chula, ne daj bozhe da sam nevina bila...shokirala bi se, ne bi dala da mi se neki mushkarac primakne..
Ko ono reche da im se gadi taj posa? Ne gadi, kunem vi se, bar ove te su ojkale...sjutradan ujutro, po 20, 30 komada posteljine na shtrik se bijeli ka' da su se duhova igrali prethodnu noc...idealna reklama za Marijin Bonux deterdzent...

milenaaaa
03-07-08, 22:59
ma, vjeruj mi, moga bi o ovome da pricam danima, al ukratko - jednostavno su prinudjene. najveci dio. nemaju para, nemaju leba da jedu, djeca su im gladna, i, jebi ga, nuzda ih nacera.
ama bas nijedna od njih ne kaze kako voli taj posa. svima je odvratan i dosadan. al moraju sto ce...

e kunem ti se to je najgore "opravdanje"...
nemaju??
najbolje explosion rece, oce luxuz, da se ne muce..
imam drugaricu, i to bas dobru, cini mi se nema sa kim nije spavala,a tek ima 20god, ali djevojka to voli, njoj je lijepo, uziva...
kaze ja iamm potrebu..
ok mi je to..
ali zbog paar..
ma daj, evo moji u ulaz traze cistacicu ne mogu ej naci 4 mjeseca, niko nece takve psolove da radi..
neka rade na pumpu, znas koliko oglaas vidjex, sve ovuda po starom izlijepljeno..neka ciste...ajde nista ima nece biti..
ali ne, one oce laksi nacin.
i najgore mi je kad cuejm.."a nismo imale drugi ancin da dodjemo do novca"...ma daj... za osnovno se moze i postenim, ili ti amnje gadnim putem..ima hiljadu nacina...
pa i opravdala bih da se zadrze na jednog, da navedu nekog ad se zaljubi, parasa nekog...ajde i to...
ali za pare...dno....

Sharp
03-07-08, 23:03
imam drugaricu, i to bas dobru, cini mi se nema sa kim nije spavala,a tek ima 20god, ali djevojka to voli, njoj je lijepo, uziva...
kaze ja iamm potrebu..

Kumo, znam li ja tu tvoju drugaricu? :D:D:D

Milly
03-07-08, 23:03
sad ce te wawy pitat za drugaricu :D:D:D

thundercat
03-07-08, 23:06

Da li bi se gadila samoj sebi ako ne bi mogla na drugi nacin da obezbedis egzistenciju ili zadovoljis svoje prohtjeve? Vjerovatno ne, bas kao sto ni ogromna vecina onih koje se bave tim poslom ne osjeca grizu savjesti.
Posao kao i svaki drugi, nekom se mozda gadi ali nije sigurno najnemoralniji nacin zarade .
I vjeruj mi, za mene je ovaj tip zena mnogo moralniji i normalniji od onih koje isto to rade ali bez naknade ...

Soul
03-07-08, 23:08
sto ja nemam takvu drugaricu, uvijek bi imala kod koga da smiri potrebu.

Sharp
03-07-08, 23:08
I vjeruj mi, za mene je ovaj tip zena mnogo moralniji i normalniji od onih koje isto to rade ali bez naknade ...

Samo jos kad bi ovo objasnio malo...

milenaaaa
03-07-08, 23:12
Kumo, znam li ja tu tvoju drugaricu? :D:D:D

mozda izvidjenja, s fakulteta je, mada sumnjam da je znas :)
ja ne mogu da vjerujem da nema drugih nacina.. Koliko ljudi zivi siromasno, samohrane majke rade dan noc da bi prehranile sebe i dijete..po dva posla..
imaju samo za hleb, ali se ne prostituisu...
to je samo LAKSI nacin da se dodje do para, ali ne i JEDINI...
THUNDERCAT, BAS VECINA OD NJIH OSJECA GRIZU SAVJEST, I SA TIM SE SLAZU CAK I ONI KOJI IH BRANE..
pa mozemo zakljuciti, cim imaju grizu savjesti, ocigledno su i same svjesne da postoje i drugi ancini da se obezbijede osnovni uslovi za zivot....

Soul
03-07-08, 23:16
lakse je noge dizat, no kicmu savijat i rukama dizat, jos samo ulazi :D

Sharp
03-07-08, 23:17
sad ce te wawy pitat za drugaricu :D:D:D

Nece prije mene qnem ti se :D

milenaaaa
03-07-08, 23:19
lakse je noge dizat, no kicmu savijat i rukama dizat, jos samo ulazi :D

e to je poenta :)
lakse kunem ti se :D

wawy
03-07-08, 23:22
e kunem ti se to je najgore "opravdanje"...
nemaju??
najbolje explosion rece, oce luxuz, da se ne muce..
kaze ja iamm potrebu..
ok mi je to..
ali zbog paar..
ma daj, evo moji u ulaz traze cistacicu ne mogu ej naci 4 mjeseca, niko nece takve psolove da radi..
neka rade na pumpu, znas koliko oglaas vidjex, sve ovuda po starom izlijepljeno..neka ciste...ajde nista ima nece biti..
ali ne, one oce laksi nacin.
i najgore mi je kad cuejm.."a nismo imale drugi ancin da dodjemo do novca"...ma daj... za osnovno se moze i postenim, ili ti amnje gadnim putem..ima hiljadu nacina...
pa i opravdala bih da se zadrze na jednog, da navedu nekog ad se zaljubi, parasa nekog...ajde i to...
ali za pare...dno....

hmm, @milenaaa, ocigledno je da neznas nista o tome sto pricas. bez uvrede, al za jasan i precizan stav o kurvama (kako same sebe zovu) tj. prostitutkama, trebas imat odredjeno zivotno iskustvo, a ti, kao sto znas, to nemas.
dakle, minimalno placeni poslovi zaista nisu dovoljni za bilo kakve potrebe. normalno da nece niko da se javi, jer jednostavno s platom cistacice, koje navodis kao primjer, ne mozes ni 5 dana ka cojek zivjet. a dobro placene poslove ne mogu da nadju jer su uglavnom niskokvalifikove, ili nikako. dakle najveci broj njih uopste ne zaradjuje puno, samo kolko je dovoljno da se prezivi. a luksuz otpada na vrlo mali procenat kurvi.

zatim mijesas nimfomaniju(ili obicnu nesto vecu potrebu za sexom, nisam skontao) i prostituisanje. ama bas nikakve veze nema jedno s drugim.

zatim takodje mijesas prostituciju i sponzorstvo... definitivno sm sokiran kako imas razumijevanja za doticne, tj. sponzorushe, a koje su dno dna danasnjeg drustva, i totalno srozavanje svih moralnih vrijednosti, tako da se cak mogu cut ovakve izjave ohrabrivanja ili podrzavanja toga kao nesto potpuno normalno. katastrofa...

Sharp
03-07-08, 23:23
mozda izvidjenja, s fakulteta je, mada sumnjam da je znas :)

Vrlo je moguce da ja nju znam, samo nisam znao da ti je drugarica :D

One prodaju svoje tijelo, to je tacno. Ali sta je sa onima koji kupuju to tijelo? Po meni su mnogo jadniji oni koji spavaju sa prostitutkom nego one same. Da lezim na parama i da mogu da kupim onu najskuplju, radije cu se posluziti rukom nego to.
Ja ne mislim da je prostituisanje nemoralno, samo mislim da djeluje lose po njih, jer cisto sumnjam da je ijedna od njih to uradila sa zadovoljstvom, vec iz nuzde. A kad nesto dozivotno radite iz nuzde to djeluje na psihu i ostavlja trajne posledice. Najgore je sto od tog posla strada glava

milenaaaa
03-07-08, 23:26
ja ne mijesam samo kazem da cu prije opravdati (a to ne znaci da ih podrzavam) i sponzoruse (ali one prave, ne jeftine) i nimfomanke nego prostitutke..
alo ove se ne pretvaraju, dok ove "jadnice" samo traze opravdanja zasto to rade....
jadno....

slobo slazem se.
rekoh ja fino, jos su gadniji ti sto spavaju s njima....

wawy
03-07-08, 23:32
samo kazem da cu prije opravdati (a to ne znaci da ih podrzavam) i sponzoruse (ali one prave, ne jeftine) ...nego prostitutke...

no comment.

milenaaaa
03-07-08, 23:33
no comment.

kad bih ja boldovala tvoje izjave, na ovoj temi naravno, na koje nemam komentar, cijeli bi ti post boldovan bio....

Milly
03-07-08, 23:34
eeee,da postoje kurtizane to bi dobro bilo ...
hrane i dusu i tijelo : )

Yosemite Sam
04-07-08, 00:18

Ne, ni malo.

Mislis da je moralnije kad advokat naplati debelim parama svoj mozak pomocu kojeg vrati na ulicu narko-dilera ili silovatelja ili pedofila? To za tebe nije qurvanje? Mozda nije qurvanje ni kada svaka treca curica pristaje da se poda krezubom vlasniku BMWa i MBa ne trazeci novac nego samo jedan krug na koznim sicevima?

Prostitutke ne rade taj posao iz bijesa u vecini slucajeva, a ovo gore se radi samo od zinute guzice i kratke pameti.

Mozete mi se smijati koliko hocete ali sam jako srecan sto nijeste iskusili koliko zivot umije da bude surov i nepravedan prema pojedinima, a najveci broj prostitutki su te neke pojedine.

Milly
04-07-08, 00:23
Mozete mi se smijati koliko hocete ali sam jako srecan sto nijeste iskusili koliko zivot umije da bude surov i nepravedan prema pojedinima, a najveci broj prostitutki su te neke pojedine.
:yumm2:mudra !:hug432:
slazhem se ,jelte ..

Sharp
04-07-08, 00:36
Ne, ni malo.

Mislis da je moralnije kad advokat naplati debelim parama svoj mozak pomocu kojeg vrati na ulicu narko-dilera ili silovatelja ili pedofila? To za tebe nije qurvanje? Mozda nije qurvanje ni kada svaka treca curica pristaje da se poda krezubom vlasniku BMWa i MBa ne trazeci novac nego samo jedan krug na koznim sicevima?

Potpisujem!

C a r t m a n
04-07-08, 00:42
no comment.

:clapping::clapping::thumb_up::thumb_up:
ma druze moj,uzalud trosis rijeci...ona i dalje ne konta!!!

Yosemite Sam
04-07-08, 00:45
Pita Huso Fatu
- oli da se poyebemo za milion eura?
- ocu.
- a oli za 20 maraka?
- sta velis, mrcio se, nijesam ti ja qurva!
- to smo vec utvrdili, samo jos da se pogodimo.

wawy
04-07-08, 00:49
Pita Huso Fatu
- oli da se poyebemo za milion eura?
- ocu.
- a oli za 20 maraka?
- sta velis, mrcio se, nijesam ti ja qurva!
- to smo vec utvrdili, samo jos da se pogodimo.

hahahha, e stavio si ga na pravo mjesto.... :D

milenaaaa
04-07-08, 01:08
:clapping::clapping::thumb_up::thumb_up:
ma druze moj,uzalud trosis rijeci...ona i dalje ne konta!!!

sta da ti kazem, ne shvatam niti cu ikad kako neko moze da spava sa svim i svakim za pare...

ne KONTAM ja tebe, ni ti mene..tako da smo na istom...:bye1:

Soul
04-07-08, 01:11
One prodaju svoje telo, e da mi ga koja oce dzabe dat :D

Batboy
04-07-08, 03:51
Uhhhh što sam vam se ismijao... :wacko::D

A je l' bi isto gledali na muškarca koji se ''prodaje'' za razliku od ženske osobe...

Sharp
04-07-08, 03:54
Nema neke razlike, ako cemo posteno

Batboy
04-07-08, 04:10
Nema neke razlike, ako cemo posteno

Nema nikakve razlike ako ćemo pošteno... Jedini problem je taj što je društvo licemjerno prema ženama...

I sam imam problem da prihvatim da je to isto.., da nije važno.., da nije bitno je li u pitanju ON ili ONA... A u stvari svejedno je... :o

seka
04-07-08, 04:25

tačno..važno je i napraviti razliku izmedju prostitutki koje su se svojevoljno opredelile za taj posao i onih koje to rade pod prisilom ili ucijenom.. ove druge spadaju u problematiku trgovine ljudima ..
a ove djevojke ne osuđujem..one same su izabrale put kojim idu.. sebi na čelo stavljaju cijenu, pa ko želi neka plati za ono što nude.. njihov izbor je da rade to što rade.. naravno da su mogle da kopaju za nadnicu ili da ribaju wc-e ali su odabrale drugo.. ali to je mogućnost izbora.. nije to nedostatak izbora, već upravo životni izbor.. ja poštujem njihov izbor kao takav.. odlučile su se da prodaju tijelo i umješnost u seksu, neko drugi bi se odlučio da prodaje fizičke ili intelektualne sposobnosti i umijeća no one su izabrale to i zaslužuju da rade svoj posao bez da ih siliju i prebijaju a što im se dešava..po mom mišljenju to su brze pare ali ne i lake..ali ipak je novac i ono što on njima pruža njihova satisfakcija...kad jednom osjete njegovu ''moć'' teško se toga odriču...kad za veče mogu da zarade nečiju platu, budu u društvu ''elite'', okuse ono što možda nisu ni sanjale teško se toga mogu odreći zarad nekog ''običnog'' života.. a opet sa druge strane bojim se da se ne mora neko baviti prostitucijom (tj. onim što se najčešće smatra prostitucijom) da bi imali ovu satisfakciju.. ima i onih koji nemaju zvaničnu tarifu za pojedinačne usluge, ali ne odriču se poklona, zlatnih kartica, bundica zarad nekog "običnog" života.. a ipak, prihvaćene su članice društva i ne nazivaju se prostitutkama.. možda je onda poštenije objaviti tarifu nego skrivati se iza lažnog morala..

Milly
04-07-08, 10:57
1 drug ,pomorac mi reche da su nedje u Japan,Kinu...dje li vec.. (precizniji ce biti Predator) prostitutke po 2$ ..
kako bi se mogli osevapit za 20$ qq... :D:D:D

Yosemite Sam
04-07-08, 11:41
Cijela qurva za 2$?

Sharp
04-07-08, 11:51
cijela, nego. Neces je valjda na kilo uzimat :D U Brazilu mozes uzeti qrvu za 10 dolara, i to cijeli dan je vodis kuci, pere ti ves, pocisti kucu, obrnes je vise puta. I sto je najjace, muz je dovede kolima i kad zavrsi dodje po nju. Jbg, narod siromasan, nemaju izbora, njima tih 10 dolara znaci mnogo...

Milly
04-07-08, 11:52
eee :D

Soul
04-07-08, 11:54
1 drug ,pomorac mi reche da su nedje u Japan,Kinu...dje li vec.. (precizniji ce biti Predator) prostitutke po 2$ ..
kako bi se mogli osevapit za 20$ qq... :D:D:D

neznam, nisam tamo zalazio ali sam cuo a ima tajnih lokala dje recimo oprilike platis 100$ i u taj lokal si go, pijes, jedes i je*es koliko oces :D ko voli nek izvoli

milenaaaa
04-07-08, 13:12
Ima toga naravno..
znam tata mi je pomorac,pa bivsi momak isto, i on mi je bas pricao...to je pregadno..
ali sta ces, svega ima...

wawy
04-07-08, 20:36
u taj lokal si go, pijes, jedes i je*es koliko oces ko voli nek izvoli

...to je pregadno..ali sta ces, svega ima...

uf, jes, pi, pi, daleko bilo ikome... :D

milenaaaa
04-07-08, 21:29
uf, jes, pi, pi, daleko bilo ikome... :D

dobro, svi smo razliciti..
hvala bogu :D

Soul
04-07-08, 21:31
sto vi je ljudi to je kao nudisticki bar, smo kad se digne odma doleti servis girl :D

wawy
04-07-08, 22:14
sto vi je ljudi to je kao nudisticki bar, smo kad se digne odma doleti servis girl :D

@Predator, ne vjerujem ti nista, bachi neke slike... :D :D :D

Soul
04-07-08, 22:32
ti bi to radi mene ili radi bara

wawy
04-07-08, 22:41
ma dobro si, kake slike, idemo nedje skupa na te eskurzije... :D :D :D

lavica
19-09-08, 14:46

pix, pregadne su...

skidam kapu....:notworthy:

milenaaaa
19-09-08, 15:37
skidam kapu....:notworthy:

konacno neko na ovU temU da bude na mojoj strani :)

lady abu bin crazy
19-09-08, 15:49
Zene su zrtve siromastva i bjede, ove koje su zrtve organizovane prostitucije duboko zalim, ove koje su se na to odlucile i rade to na svoju ruku apsolutno ne,njihovo tjelo, njihova psiha, njihov dusevni mir. U analizu te psihe se ne bi mogla nikako zadubiti jer su razlozi idividualni od prodavacice, do prodavacice...

wawy
19-09-08, 16:06
konacno neko na ovU temU da bude na mojoj strani:)
a jaka ti strana... :) sto imate protiv kurvi nije mi jasno. svako radi posao koji mu odgovara ili koji je primoran da radi pa nezna drukcije. tako i one. a sto cemo sa najrazvijenijim zemljama svijeta koje su legalizovle prostituciju? da li mislis i da su te zemlje nemoralne?
naravno, svako ima pravo da mu se svidja neko zanimanje ili ne, al da ga okarakterise kao nemoralno nije korektno, a u isto vrijeme zdusno i to vrlo svjesno podrzava pojave koje su u citavom svijetu prepoznate kao negativne i kao takve sankcionisane zakonom, kao sto su nepotizam, kradja, zlocini, kontrolisani mediji, manjak gradjanskih sloboda, i sve ono sto bi se moglo okarakterisat kao diktatura mafije, dakle mislim da je takav stav u najmanju ruku nemoralan i licemjeran. naravno, govorim o nasem rezimu. i ako neko podrzava sve korake ove vlasti potpuno svjesno(ne pricam o ljudima koji su ubijedjeni da je ova vlast cista kao suza) odobrava sve te poteze, kopirajuci takav oportunisticki stav koji je onda i defakto licna i zivotna prostitucija, onda ni osudu seksualne prostitucije ne mogu da svatim drugacije osim kao maskiranje sopstvene politicke, ekonomske i drustvene.

milenaaaa
31-10-08, 02:00
ove koje su zrtve organizovane prostitucije duboko zalim, ove koje su se na to odlucile i rade to na svoju ruku apsolutno ne

ovim je sve receno..
wawy, nisu to kurve, to su prostitutke..
alo, da ti neko plati za sex....dno........
i jaka mi je strana, zato..pssssssttttttt :*****

Yosemite Sam
31-10-08, 03:18
...onda ni osudu seksualne prostitucije ne mogu da svatim drugacije osim kao maskiranje sopstvene politicke, ekonomske i drustvene.
Ima odje logike, ima. Nije da nema. :)

nihil
31-10-08, 09:49
Svaki posao znači prodaju svoga tijela, svoje snage, svojih emocija, svoje ličnosti... Ni po čemu posao pružanja seksualnih usluga nije manje važan ni vrijedan nego bilo koji drugi posao. Potražnja za seksualnim uslugama iz različitih razloga uvijek je bila velika, a samo nezrelost ljudskog društva i nesposobnost onih koji ga vode nije umjela da sistematično da organizuje tu djelatnost i zbog toga se ona kriminalizovala. Naprosto, ono što je mnogim ljudima potreba ako se ne organizuje i ne uredi, prelazi u kriminal i patologiju. U novije vrijeme neke zemlje su dekriminalizovale ovu djelatnost i donekle popravile položaj onih koji se bave njome. No, pravo rješenje bi bilo da i ta djelatnost dobije svoju kompletnu institucionalnu podršku, što znači da se otvore škole za žigola i prostitutke. Onda se tim poslom ne bi bavili očajnici već oni koji u njemu vide dobru zaradu, karijeru, itd. :cool:

lavica
31-10-08, 10:22
konacno neko na ovU temU da bude na mojoj strani :)

:);)

milenaaaa
31-10-08, 15:31
1.Ni po čemu posao pružanja seksualnih usluga nije manje važan ni vrijedan nego bilo koji drugi posao.
2.No, pravo rješenje bi bilo da i ta djelatnost dobije svoju kompletnu institucionalnu podršku, što znači da se otvore škole za žigola i prostitutke. Onda se tim poslom ne bi bavili očajnici već oni koji u njemu vide dobru zaradu, karijeru, itd. :cool:

hahahhaha, kakav skola...
hahhahahahaah.......a vrx...
sta tu treba da se nauci..
kako noge da rasiris, popnes se na njega, i jos par sitnica..
koliko traje fakultet? ..da nije MALO 4 god da se to nauci? ...
a da...sta je s onima koji oce magistraturu ili doktorat...
Mora biti neka praksa za te koji studiraju, jer za osobe tog profila, skolovanje je preveliki oportunitetni trosak...

znaci......dno.

_qwerta_
31-10-08, 15:40
explosion brao ti ga. ne vidim razliku stvarno.

_qwerta_
31-10-08, 15:43
jaoj ovaj nihil je extra,lol.
prvo, sve i da Milo otvori takvu shkolu sujmam da bi to iko pohadjao lishe ovih studenata iz Spuza :D
drugo, kako cu majki na ochi sa takvim indexom, jesi li normalna?
trece, nema od toga srece

Yello
31-10-08, 17:14
a najbolje mi je kad neka od tih devojaka (žena) kaže kako nema šta drugo da radi, kao mora, nema drugi izbor... ma, brate, one to VOLE da rade...

nihil
31-10-08, 17:15
hahahhaha, kakav skola...
hahhahahahaah.......a vrx...
sta tu treba da se nauci..
kako noge da rasiris, popnes se na njega, i jos par sitnica..
koliko traje fakultet? ..da nije MALO 4 god da se to nauci? ...
a da...sta je s onima koji oce magistraturu ili doktorat...
Mora biti neka praksa za te koji studiraju, jer za osobe tog profila, skolovanje je preveliki oportunitetni trosak...

znaci......dno.Za sve što se radi može da se otvori škola jer ima različitih znanja koja neku djelatnost čini kvalitetnijom. Postoji jako mnogo stvari da se nauči da bi seks bio kvalitetniji. Ako misliš da se seks vodi isključivo širenjem nogu i "penjanjem" na njega ili nju onda time pokazuješ da u stvari mnogo toga ne znaš. Jedan fakultet koji bi se time bavio trebao bi da uključi različite oblasti znanja, od poznavanja specifičnosti muškog i ženskog tijela, preko njege tijela, zdravlja, ishrane, do različitih saznanja iz filozofije i raznih društvenih nauka. Nešto slično kao što su obrazovane i gejše. Naravno, za dalje usavršavanje znanja iz te oblasti potrebno je i univerzitetsko obrazovanje, različita istraživanja kao i u svakoj drugoj oblasti znanja, a to znači da bi se moglo i magistrirati i doktorirati. Pošto se radi o isplativom zanimanju za kim postoji izuzetno velika potražnja kako od muške tako i od ženske populacije vrlo brzo bi se došlo u poziciju da bi se za upis jagmili. :cool:

Sharp
31-10-08, 17:25
Nihile, zamisli da ti dodje cerka kuci i uhvati mustuluk: "Tata, tata, dobila sam desetku iz analnog!!!" Ja se ne bih fino osjecao, ne znam za tebe

Energizer
31-10-08, 17:38
oktaviane...po njegovom nicku dobijas odgovor na razlicite stvari...zato iskuliraj

nihil
31-10-08, 17:53
Nihile, zamisli da ti dodje cerka kuci i uhvati mustuluk: "Tata, tata, dobila sam desetku iz analnog!!!" Ja se ne bih fino osjecao, ne znam za tebeA zamisli ti da živiš u CG prije 150 godina i da ti ćerka kaže hoću u školu, šta bi joj rekao? Ne bi ti bilo drago, jel da. Drugim riječima, naše moralne zablude nisu mjerilo prema kojima trebaš i možeš da riješiš problem. Ovo što pišem ne odnosi se na prošlost ili na sadašnjost već na budućnost. Iskustvo nas uči da se prostitucija ne može iskorijeniti, štaviše da je prisutna u svim vremenima, a takođe i da je često legalizovana. Uz to japanska i indijska tradicija imaju obrazovane prostitutke. Sva ta isksutva treba da upute na moguće načine rješavanja problema. Šablonsko mišljenje i moralizovanje ne pomažu.

milenaaaa
31-10-08, 18:16
Vidji nihil, mozda ja ne znam puno, ali ako bi takva skola bila jedini nacin da tako nesto naucim, i ako bi to "zanimanje" bilo jedino na svijetu... onda neka mi slobodno svaki momak kaze da ne znam nista o sexu, i da mu je uzasno sa mnom, a ja bih sjedjela kuci i vratila se u period od prije 150 godina... Bolje neobrazovana domacica, nego visoko skolovana kurva...upss..prostitutka... (ipak je ovdje kljucna nadoknada koju bix dobijala).

_qwerta_
31-10-08, 18:24
Nihil ne budi nihilsta oca mu jebem cijeli svoj zivot.
ja bi da se zavrsi ova prica oko skole o kuravelama. ima ih dosta i bez skole a zamisli tek da je zavrse hahahaha. 100 ljudi 100 cudi a ova nihil je 101.