View Full Version : Da li je Crna Gora bezbjedna?

Pages : 1 2 3 4 5 6 [7] 8

u prolazu
12-12-09, 09:57
Dobar je opis u Vijesti, Barovic je sjedio i pusio cigarilos posmatrajuci kako njegovi puleni lese ovu dvojicu i dok su izlazili rekao im je bravo momci pa je advokat poslije izdusio na njega, hahahaha.

Homer
12-12-09, 10:27
Ovo je sramota, zaslužnom građaninu slomili nos!

Bar se hrabro se branio!

:D:D:D

nestasni_cipiripi
12-12-09, 10:58
Stop represiji nad veskobarom i radetom zivkovicem !!!!
Pravda za veska!!!!

Zor_djevojka
12-12-09, 11:06
jesu li klinke dobro..tj.nepovrijeđene?

nestasni_cipiripi
12-12-09, 11:08
jesu li klinke dobro..tj.nepovrijeđene?

Nije bilo klinki

Nabuko
13-12-09, 12:07
E to je jedino što trenutno nije jasno da li je bio u društvu ili nije? Verzije se razlikuju samo oko toga detalja.

Pera Detlic
13-12-09, 16:31
Dobar je opis u Vijesti, Barovic je sjedio i pusio cigarilos posmatrajuci kako njegovi puleni lese ovu dvojicu i dok su izlazili rekao im je bravo momci pa je advokat poslije izdusio na njega, hahahaha.

:D

advokat je zabiberio udarac :ziber:

Homer
13-12-09, 18:45
Barović je Đukanovićev proizvod i on ga štiti
NAKON TUČE U “MAŠI” BIZNISMEN I ADVOKAT NA LIJEČENJU - PREDSJEDNIK DEMOKRATSKOG CENTRA GORAN BATRIĆEVIĆ ZA PREBIJANJE BRATA NEBOJŠE ODGOVORNIM SMATRA PREMIJERA

http://www.vijesti.me/_slike/1260663727.jpg

Podgorica - Jesam, ja sam nakon brutalnih batina, šipki, palica i drške pištolja koje su divljački pljuštale po mom i tijelu prijatelja Časlava Nenezića, ustao i udario biznismena Veska Barovića. To je bilo u afektu, a detalja se ne sjećam - potvrdio je juče “Vijestima” ugledni podgorički advokat, funkcioner i odbornik Demokratskog centra u Skupštini Podgorice Nebojša Batrićević, koji se juče u bolničkoj sobi Odjeljenja neurohirurgije oporavljao od brojnih povreda koje je zadobio u tuči, dok je sa Nenezićem, nakon ročišta u sudu, otišao na ručak u restoran “Maša”.

Iako su mu slike od prethodnog dana pomućene od spreja koji su mu Barovićevi tjelohranitelji prsnuli u oči, advokat je pokušavao da prizove neki detalj, makar nešto kako bi mogao sebi da objasni zašto baš on, zbog čega, zašto su i njega tukli onim već čuvenim palicama, onim za specijalne slučajeve...
- Dan nakon svega potpuno sam siguran da ja ničim, pa ni pogledom nijesam izazvao Barovića da pozove svoje plaćenike da nas tako divljački pretuku u trenutku dok sam pokušao da pojedem prvu kašiku naručene supe. Nikada sa njim nijesam progovorio nijednu riječ - ni građanski, prijateljski, komšijski, poslovno, familijarno, politički niti bilo kako jer on predstavlja neku drugu Crnu Goru, mnogo drugačiju od moje. Tog čovjeka u restoranu čak nijesam ni primijetio sve do trenutka dok sam pomućenog pogleda uočio njegov zadovoljan osmijeh i podignutu ruku, kojom je svojim plaćenicima gestikulirao da je uživao i da su dobro odradili svoj posao - tvrdi Batrićević.

Advokat pretpostavlja da je Baroviću, koji je bio za velikim središnjim stolom restorana sa nekoliko mladih prijateljica, zasmetalo njegovo prisustvo pa je zbog toga naručio momke za specijalne poslove...
- Dvojica su prišla za naš sto, a potom su nam, uz psovke i najgore uvrede, prsnuli sprej u oči, nakon čega su po nama pljuštale šipke, palice, pištolji. Druga dvojica, stari oko 23-24 godine držala su im odstupnicu na stepeništu restorana. Ta dvojica su više od 3-4 minuta držali pištolj uperen u glavu Nenezićevom sinu, koji je na prvom spratu “Maše” jeo kolač. Čajovom sinu koji je gledao kako mu besumučno tuku oca prijetili su: “Nemoj ni da pomisliš da kreneš tamo. Nemoj da misliš da ti neću pucati u glavu”. Dok je po nama pljuštalo, samo sam instiktivno pokušavao da se zaštitim od udaraca. Da sam pokušao da pružim neki otpor, sada vjerovatno ne bih pričao sa vama - prisjećao se juče Batrićević.
- Valjda je drugog dana gore, tek sad osjećam šta mi se dogodilo - žalio se advokat, koji još ne vjeruje da su i za njega, bez povoda, naručene specijalne palice.

Njegov brat Goran Batrićević, ljekar i predsjednik Demokratskog centra, reagovao je juče zbog brutalnog napada, a za prebijanje smatra odgovornim premijera.
- Za sve buduće događaje odgovornim smatram premijera Mila Đukanovića koji je proizveo, izgradio i štiti Veselina Barovića - smatra Goran Batrićević
Pretučeni advokat na liječenju će ostati najmanje do ponedjeljka, a juče oko 18 časova iz bolnice je otpušten Časlav Nenezić.
Na liječenju u KC-u ostao je i Veselin Barović (57), kojem je u tuči u restoranu polomljen nos, a ljekari Odjeljenja otorinolaringologije tokom dana vijećali su da li bi trebalo da izvedu manju hiruršku intervenciju.
Ljekarska evidencija o povredama, podlivima, modricama i lomu najbolji je pokazatelj brutalnosti neravnopravne tuče koja se prekjuče oko 18.45 časova dogodila na spratu restorana “Maša”.

Nekoliko očevidaca “Vijestima” je potvrdilo priču advokata Batrićevića, koji je napadnut dok je sjedio u restoranu.
- Vidio sam da je Batrićević nešto razgovarao sa direktorom Morskog dobra Rajkom Barovićem i arhitektom Batom Radulovićem, koji su sjedjeli do njihovog stola. Nijednog trenutka nijesam primijetio da je nešto pričao sa Veskom Barovićem, koji je sa nekoliko djevojaka bio za velikim stolom. Biznismen je u jednom trenutku ustao i telefonirao, a onda su se ubrzo na vratima restorana stvorili ti mladići. Psovali su, vrijeđali, a onda je krenula tuča. Dalje ne znam, jer sam pokušavao da nađem neki zaklon ako neko slučajno zapuca iz tih pištolja, koje su prije toga repetirali - ispričao je mladić, koji je sa prijateljem u trenutku tuče ručao u restoranu.

On je naveo da je Barović u rukama držao cigarilos, a kada su batinaši istrčali iz restorana, prišao je Neneziću i nešto mu rekao.
- Tada se Batrićević pridigao i silovito krenuo na Barovića, čini mi se da je sa stola uzeo drveni dozer za biber i so, kojim je jako udario biznismena u nos. Udario ga je više puta, bio je sav u krvi - ispričao je očevidac tuče u “Maši”.

Homer
13-12-09, 18:46
Metode miljenika režima
SAOPŠTENJE DEMOKRATSKOG CENTRA
Napad na visokog funkcionera Demokratskog centra i uglednog advokata Nebojšu Batrićevića i njegovog klijenta Časlava Nenezića još jedna je u nizu „demokratskih metoda“ miljenika vladajućeg režima u eliminaciji svojih neistomišljenika.
- Prebijanje i siledžijski nasrtaj od strane „nacionalnih biznismena“ i kumova vladajuće oligarhije i plaćenih egzekutora, na čovjeka koji je jasno iskazao svoj stav protiv pljačkanja Crne Gore i podnio nekoliko krivičnih prijava protiv novokomponovanih otimača crnogorskih resursa, dokaz je da je naša država nedemokratska i zarobljena. U zemlji u kojoj se ubijaju novinari i policijaci, u kojoj se prebijaju radnici i građani, pisci i novinari, u zemlji u kojoj egzistira decenijski kontinuitet vlasti, nije neočekivano da visoki funkcioner opozicione partije bude brutalno pretučen na javnom mjestu. U ovoj zemlji bandi i dalje slijedi prevaspitavanje, tucanje kamena na kamen, tragač i stroj - piše u saopštenju Demokratskog centra.

- Sigurni u sebe i svoju ekipu, sigurni u (ne)moć crnogorske policije i pravosuđa da prikriju, razvodne i zataškaju svaki zločin, obračunali su se sa još jednim neistomišljenikom, antipodom njihovog morala i njihove politike. Gradonačelnikov sin je na javnom mjestu na novinara vadio pištolj koji je poslije nestao, a juče je sinonim finansijske moći crnogorske političke elite pustio svoje pse da metalnim palicama i pištoljima nauče advokata redu i zakonu. To je rezultat godina njihove vlasti, tranzicije, transparentnosti i demokratizacije. To je njihov „rat za mir“ koji još uvijek traje - piše u reagovanju Demokratskog centra.

Oni smatraju da je čovjek koji je naručio batine za Nebojšu Batrićevića i Časlava Nenezića “primjer kancerogenosti crnogorske vlasti”.
- To je sinonim njihovih zločina i krivičnih djela za koje ih gone međunarodni sudovi i primjer kako su oni koristeći našu muku i jad napravili finansijsku imperiju. Pitamo zvanične crnogorske institucije da li zlokobna izjava „biznismena“ Barovića, koga u ovom trenutku čuva zvanično obezbjeđenje premijera Đukanovića da „ne zna od koga je dobio udarac“, u stvari alibi za mogući nedostatak motiva za buduće ponavljanje napada na advokata Batrićevića, nas, naše porodice i sve one koji imaju iole građanske hrabrosti da dignu glas za dobrobit naše države? Građani Crne Gore, ko je sljedeći? - navodi se u saopštenju Demokratskog centra.

Za ćutanje Vesko nudio Neneziću da mu otplati dugove

Pretučeni advokat prisjetio se juče da je biznismen Veselin Barović, nakon što su ih njegovi ljudi bez povoda pretukli, prišao stolu i nudio Neneziću novac.
- Kad se sve završilo, a to mogu potrvditi i ljudi koji su sjedjeli u restoranu, Barović je prišao našem stolu i rekao Neneziću da će riješiti sve njegove finansijske probleme ako bude ćutao o događaju. On je Čaju rekao da će dati koliko god hoće para, da će obezbijediti njegovu porodicu samo ako ne bude pričao o batinama jer ne bi volio da slučaj dođe do novinara - ispričao je advokat Batrićević “Vijestima”.
Tokom snimanja i pregleda u Kliničkom centru, Barović je preko posrednika pokušavao da se izmiri sa Nenezićem i Batrićevićem, želeći da na taj način zataška slučaj.

Živković i Banović još bježe

Barovićevi tjelohranitelji Radisav- Rade Živković i Marinko Banović do sinoć nijesu bilu uhapšeni, zbog sumnje da su pretukli Batrićevića i Nenezića.
Sagovornik “Vijesti” iz policije ispričao je da su inspektori i policajci preksinoć i juče tokom dana više puta odlazili u kuće i stanove osumnjičenog Živkovića i Banovića.
- Do sada nijesmo uspjeli da ih pronađemo i privedemo - rečeno je “Vijestima” u policiji. Tri sata nakon napada, Živković se novinarima javljao na mobilni telefon objašnjavajući da on nema veze sa “događajem u \'Maši\'”.
- Ne znam šta se desilo, ne znam ni o čemu pričate. Čuo sam od drugih ljudi da me policija traži. Ako je tako, sad ću da idem da se prijavim - kazao je Živković preksinoć kasno novinarima. Njemu i Banoviću su i juče tokom dana bili uključeni mobilni telefoni, tako da je nejasno kako policija, makar na osnovu signala, ne može da utvrdi gdje se njih dvojica nalaze.
Osnovni tužilac u Podgorici povrede Batrićevića i Nenezića je za sada okvalifikovao kao lakše, međutim, dokumentacija kod advokata ukazuje na drugačiju dijagnozu. Osim podliva i modrica, advokatu su konstatovali i potres mozga, što se kvalifikuje kao teža povreda. Barović ni juče nije želio da razgovara sa inspektorima. On je odbijao bilo kakvu vrstu saradnje, govoreći da ne zna ko ga je udario...

Siledžijska poruka svakom građaninu

S namjerom da sačuvam čast, dostojanstvo i bezbjednost svoje familije želim da se obratim crnogorskoj javnosti, zvaničnim domaćim i međunarodnim institucijama.
Napad na mojeg brata Nebojšu Batrićevića, iako duboko politički motivisan, predstavlja atak na moju familiju, našu egzistenciju, ali je i siledžijska poruka svakom građaninu koji nije spreman da ustukne pred devijantnim pojavama u prostoru gdje svi zajedno bitišemo.
Kao humanista, doktor medicine i političar, svojim radom i djelovanjem čitav život radim za dobro naroda i ugled svoje porodice, te me je ovaj događaj pogodio i zabrinuo za bezbjednost meni dragih i svih koji ne misle i rade kao oni.
Želim da istaknem da ja, moj brat, niti bilo ko iz moje porodice nikada nije imao bilo kakve drugarske, poslovno-finansijske i političke relacije sa Veselinom Barovićem kao ni sa njegovim mentorima koji ničim ograničeni vladaju Crnom Gorom zadnjih dvadeset godina. Zato je svaki lični motiv napada na mojeg brata potpuno deplasiran.
Moj brat je izbjegao ishod sa tragičnim posljedicama, zahvaljujuci prisebnosti našeg prijatelja Časlava Nenezića, koji je brutalno pretučen od ličnog obezbjeđenja Veselina Barovića. Posebno se obraćam predstavnicima međunarodnih institucija u Crnoj Gori, da zaštite moju porodicu od družbe koja sije strah po Crnoj Gori, pošto pretpostavljam da čelnici policije i pravosuđa ne samo da neće do kraja procesuirati već će se truditi da zataškaju ovaj slučaj. Za sve buduće događaje odgovornim smatram premijera Mila Đukanovića koji je proizveo, izgradio i štiti gospodina Barovića.

Zor_djevojka
13-12-09, 20:25
Nije bilo klinki
Advokat pretpostavlja da je Baroviću, koji je bio za velikim središnjim stolom restorana sa nekoliko mladih prijateljica, zasmetalo njegovo prisustvo pa je zbog toga naručio momke za specijalne poslove...:whistling2::whistling2:

DesertFox
13-12-09, 21:32
To je stvar prestiža.
- Kad može Mugi, e mogu vala i ja! Je l' tako, Gospodare?

Bann'dito
13-12-09, 21:54
Tako je Veskobare.:conie:

Yosemite Sam
13-12-09, 22:05
bogomi ja jednom izbačih Živkovića sa moga sica u avion :wacko: dobro sam proša da on mene nije izbačio kroz prozor

(mada, drža sam supermood naljepnicu na rever, sigurno se prepa da ga ne banujem :D)

Homer
14-12-09, 08:54
DRUŠTVO - POLICIJA - DIREKTOR
Konstantno smanjenje broja krivičnih djela

Podgorica, (MINA) - Crna Gora nije država organizovanog kriminala i korupcije, ponovio je direktor Uprave policije, Veselin Veljović.

On je kazao da poslednjih godina Uprava policije konstantno bilježi smanjenje broja krivičnih djela.

U prvih 11 mjeseci ove godine, u odnosu na isti period prošle godine, bilježi se smanjenje kriminaliteta za 2,7 odsto.

"Procenat rasvijetljenih krivičnih djela sa nepoznatim počiniocem u ovom periodu iznosi preko 65 odsto, što se tretira kao izuzetan rezultat", kazao je Veljović listu Pobjeda.

On je rekao da je u prvih 11 mjeseci ove godine Uprava policije Specijalnom i drugim nadležnim tružiocima prijavila 106 lica zbog osnovane sumnje da su počinila 173 krivična djela sa koruptivnim elementima.

"Na osnovu rezultata policijske istrage sumnja se da je ovim krivičnim djelima pričinjena materijalna šteta od preko milion EUR, a jedan broj koruptivnih krivičnih djela je pokriven i u policijskim akcijama protiv organizovanog kriminala", rekao je Veljović.

Homer
14-12-09, 09:00
Metode miljenika režima
„biznismena“ Barovićau ovom trenutku čuva zvanično obezbjeđenje premijera Đukanovića

A da promjenimo naziv teme u: Crna Gora je bjež bjedna

Nabuko
14-12-09, 09:12
Nema kriminala jeeeeee.....

Baron
14-12-09, 10:04
Sledeći u Bulevaru je Grand, koga će tamo sledećeg da premlate, ajmo opklade.

zoxy
14-12-09, 14:16
Uhapšeni Barovićevi tjelohranitelji, identifikovani pomagači

Tjelohranitelji biznismena Veska Barovića, koji su u podgoričkom restoranu Maša u petak veče pretukli advokata Nebojšu Batrićevića i privrednika Časlava Nenezića, uhapšeni su danas.
Rade Živković i Marinko Banović su uhapšeni u Podgorici, u blizini restorana Maša, javlja televizija Vijesti.
Živković je uhapšen u restoranu Maršal, a Banović u neposrednoj blizini toga objekta.
Direktor Uprave policije Crne Gore Veselin Veljović je izjavio da su identifikovane dvije osobe koje su učestovale u incidentu tako što su obezbjeđivali Živkovića i Banovića, držeći, pri tom, na nišanu sina pretučenog Nenezića.
Veljović je, kako prenosi TV Vijesti, kazao da je policija u stalnoj komunikaciji sa nadležnim tužiocem, tako da on nema "nikakvu profesionalnu sumnju i rezervu kada je ovaj događaj u pitanju, da će se preduzeti sve službene radnje i procesuirati sva lica".
On je rekao da će se Uprava policije o incidentu oglasiti kada ona nađe za shodno.
Advokat Batrićević je jutros otpušten iz bolnice, a kasnije i Barović, kome je Batrićević polomio nos, nakon što su njegovi tjelohranitelji pobjegli iz restorana.
Batrićević i Nenezić su policiji podnijeli krivične prijave protiv Barovićevih tjelohranitelja.

E sad da vidimo tuzilastvo i sudstvo sta i kako rade.

Homer
14-12-09, 14:56
procesuirati sva lica".

E sad da vidimo tuzilastvo i sudstvo sta i kako rade.

Mislim da je ovo ključna rečenica!?:angry2:

NSX
14-12-09, 14:57
Ključno pitanje je..da oni rade kako bi trebalo rade da li bi ovako nešto uopšte moglo da se desi?!

Antena
14-12-09, 16:09
Mislim da ce tuzilastvo casno odraditi svoj dio posla i da ce Batricevic i Nenezic dobiti primjerene kazne....
A Djuro ce im oprostiti sto ih je tukao.....

Superwoman
14-12-09, 17:07
Advokat pretpostavlja da je Baroviću, koji je bio za velikim središnjim stolom restorana sa nekoliko mladih prijateljica, zasmetalo njegovo prisustvo pa je zbog toga naručio momke za specijalne poslove...:whistling2::whistling2:

Uplasio se konkurencije....treba te klinke servisirati...

Homer
14-12-09, 17:41
Zaplijenjeno 18 kilograma skanka

Podgorica, (MINA) – Pripadnici granične policije, u saradnji sa kolegama iz Herceg Novog, zaplijenili su na graničnom prelazu „Sitnica“ 18 kilograma skanka i uhapsili jedno lice koje je tu drogu pokušalo da prokrijumčari.

Policija je uhapsila Ž.K. (26) iz Novog Grada, Bosna i Hercegovina, koji je u automobilu marke „BMW“, novosadskih registracija, pokušao da preko crnogorske granice prenese drogu.

Pripadnici granične policije su, pregledom vozila, iza naslonjača za ruke, na zadnjem sjedištu pronašli kilogram skanka, saopštila je Uprava policije Crne Gore.

Vozilo je potom su predano Područnoj jedinici Herceg Novi, radi vršenja detaljnijeg pretresa.

Službenici ove Ispostave su, sa pripadnicima Filijale za borbu protiv droge i krijumčarenja, uz upotrebu službenog psa, specijalno obučenog za pronalaženje narkotika, u prtljažniku vozila, u posebno prilagođenom rezervoaru za plin, pronašli još 17 kilograma skanka.

Sumnja se da je pronađeni skank bio namijenjen stavljanju u promet u susjednoj državi.

Ž.K. je uhapšen i biće, nakon kriminalističke obrade, uz krivičnu prijavu, predat istražnom sudiji Višeg suda u Podgorici, zbog osnovane sumnje da je počinio krivično djelo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga.

Ovom policijskom akcijom presječen je lanac kojim je, preko teritorije Crne Gore, krijumčaren skank, koji je, kako se sumnja, bio namijenjen daljoj prodaji u Trebinju.

Policija preduzima mjere i radnje na identifikovanju drugih lica koja su eventualno učestvovala u krijumčarenju ove opojne droge.

Službenici Ispostave granične policije Nikšić su prekjuče, u blizini državne granice sa BiH, uhapsili M.N. (41) iz Nikšića, u čijem je vozilu pronađeno i oduzeto oko 70 kilograma skanka.
(kraj) djs

14 December 2009 16:40 pm
DRUŠTVO – BANKA - NAPAD
Opljačkana Filijala CKB u Petrovcu

Podgorica, (MINA) – Dvojica maskiranih lica, naoružana pištoljima, opljačkala su danas Filijalu „Crnogorske komercijalne banke“ u Petrovcu, saopštila je Uprava policije Crne Gore.

Napadači su od službenika banke, uz prijetnje oružjem, zahtijevali da im predaju novac, što su oni i učinili i iz sefa im predali veću količinu novca.

Postupak utvrđivanja tačnog iznosa novca koji je otuđen je u toku, navodi se u saopštenju Uprave policije.

Policija preduzima intenzivne mjere i radnje na identifikovanju i lišenju slobode lica koja su počinila ovo krivično djelo.

Homer
15-12-09, 18:26
15 December 2009 17:11 pm
DRUŠTVO – POLICIJA – SAOPŠTENJE
Zaplijenjeno još deset kilograma skanka

Podgorica, (MINA) – Podgorička policija zaplijenila je deset kilograma skanka i uhapsila jednu osobu, osumnjičenu za krijumčarenje te opojne droge, dok za drugom traga.

Iz policije podsjećaju da je, uključujući tu akciju, u protekla tri dana u Crnoj Gori zaplijenjeno 98 kilograma skanka i da su uhapšene tri osobe zbog sumnje da su počinile krivična djela iz oblasti zloupotrebe narkotika.

Policija je, kako je saopšteno iz Uprave, sprovodeći pojačanu kontrolu saobraćaja, na regionalnom putu Tuzi – Mataguži, u mjestu Dušići, kontrolisala putničko vozilo „Mercedes“, registarskih oznaka SH 2905 E, kojim je upravljao državljanin Albanije, M.D. (46) iz Koplika.

U vozilu se, kako se dodaje, nalazio i njegov bratanić V.D. (19) iz Vrake.

„Kada je primijetio policijske službenike, V.D. je, koristeći mrak i nepristupačnost terena, uspio da pobjegao sa lica mjesta, pokušavajući da odnese jedan veći platneni džak, u čemu nije uspio, pa ga je odbacio“, navodi se u saopštenju.

Nakon pregleda džaka, policija je pronašla deset vakumiranih PVC kesa, u kojima se nalazilo deset kilograma skanka.

„Policijske radnje upućuju na sumnju da su M.D. i V.D. prokrijumčarili skank iz Albanije u Crnu Goru radi prodaje te opojne droge“, saopštili su iz policije.

Osumnjičeni M.D. će, kako je najavljeno, sjutra, uz krivičnu prijavu, biti predat istražnom sudiji Višeg suda u Podgorici, zbog osnovane sumnje da je počinio krivično djelo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga.

Krivična prijava, zbog sumnje da je počinio isti krivično djelo, biće podnijeta i protiv V.D., koji je u bjekstvu i za kojim se intenzivno traga.

Iz policije podsjećaju da je to treća akcija, u kojima su, u protekla tri dana, uhapšene tri osobe zbog sumnje da su počinile krivična djela iz oblasti zloupotrebe narkotika i otkrila i zaplijenila 98 kilograma skanka.

Policija u Herceg Novom u nedjelju je uhapsila Ž.K. (26) iz Novog Grada – Bosna i Hercegovina, u čijem su vozilu pronađeno 18 kilograma skanka.

Dan ranije, nikšićka policija je u vozilu M.N. (41) iz Nikšića oduzela 70 kilograma skanka.

Baron
16-12-09, 14:11
Iz jučerašnjih vijesti, detalji hapšenja Živkovića i Banovića:

"Policijske ekipe su se zaputile ka tom naselju, ali dok su bili na putu, dobili su operativni podatak da su njih dvojica, u blizini fudbalskog stadiona “Crvene stijene” ušli u taksi-vozilo, koje je krenulo ka gradu.
“Patrola, koja je bila najbliža, zaputila se za taksijem. Prateći ga, policijska \\\'zastava\\\' je ostala bez goriva i zaustavila se na proširenju pokraj puta, kod noćnog kluba \\\'Labomba\\\'”, ispričao je izvor blizak istrazi.
Tada se nakratko Živkoviću i Banoviću izgubio trag, ali je policija preko dispečera te taksi-firme uspjela da sazna da je vožnja naručena do dvorišta iza lokala “Alpe bar”.

Ko kaže da je naša policija ozbiljna ustanova taman koliko i neka kladionica??

Djudja
16-12-09, 14:49
Prateći ga, policijska \\\'zastava\\\' je ostala bez goriva i zaustavila se na proširenju pokraj puta, kod noćnog kluba \\\'Labomba\\\'”,
I ja sam se smija :D. Postavlja se pitanje - oće li
a) neka od NVO koja se bavi policijom/bezbjednošću ili
b) državni tužilac ili
c) unutrašnja kontrola policije ili
d) Omer, kao moderator ovoga foruma :D
podnijet prijavu protiv odgovornog lica koje je poslalo patrolu bez goriva na posa? Moglo se desit da je neko krenuo da napane premijera ili, nedajbože, gradonačelnika i da napadači prolaze kroz Tološe i da je ova patrola sa Zastavom bila poslednja linija odbrane civilizovanog svijeta i Crne Gore koju volimo od mraka huliganstva i mračnjaštva... I što - ostane bez goriva? Treba primjerno kaznit cijelu posadu Zastave i njihovoga pretpostavljenoga!

Rakoon
16-12-09, 15:00
ma ja se isto nešto ne sjećam kad sam zadnji put vidio policijsku zastavu (jesam vojne policije, ali u SCG)

u prolazu
16-12-09, 15:02
To su vjerovatno bili policajci u civilu, oni obicno voze neke raspade od kola da budu neprimijećeni ali izgleda da i gorivo ne sipaju da ih ne prepoznaju na pumpu :)

Pera Detlic
16-12-09, 15:03
poslednji put sam vidio policijsku zastavu prije par godina. i to na filmu.
ova je vjerovatno zadnji put korištena u potjeri za ubicama Duška Jovanovića.
evo velja muka ih naćera da je ponovo vade iz muzeja.

Rakoon
16-12-09, 15:06
To su vjerovatno bili policajci u civilu, oni obicno voze neke raspade od kola da budu neprimijećeni ali izgleda da i gorivo ne sipaju da ih ne prepoznaju na pumpu :)

zasad fora decembra:clapping:

Djudja
16-12-09, 15:14

Stvarno me razbi ovo spreadovanje reputacija - ne mogu je nikome dat. Saglasan s Rakijem, ovo je zaisto fora decembra :D:D:D!

laufer
16-12-09, 17:13
bice u novom kusturicinom filmu, ovo i jeste za film. e drzavo i partijo na koje si grane spala!

milovan jankovic
16-12-09, 17:18
Na 5700 pendreka treba montirat nastavak sa lopatom,motikom, chekicem, grebuljom, srpom i kosom i komplet ekipu prebachit kod Gospodina Simovica, da unaprijedimo poljoprivredu i stocharstvo.

Na 1150 vozila montirat plugove i kosachice, da oru i kose.

Oni MOCNICIMA ne smiju udarit,
ove nemocne i mi mozemo savladat za tih stotinak miliona EURA, koje ulozimo u MUPavce, SUPavce, i ANBeovce,
koji chuvaju DRUSHTVENI POREDAK, i nashu imovinu koju su tranzicijom prebachili MOCNICIMA.

Dragon Warrior
16-12-09, 19:13
koji chuvaju DRUSHTVENI POREDAK
Eno "u DANSKU" policija bije one demonstrante pendrecima, bez i sa nastavaka. :)

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/46931000/jpg/_46931935_008433413-1.jpg

Ja sam iumjesto ovioga i svih drugih varijanti (osim one koja mi je izbrisana) za ovake policijske snage:
http://englishrussia.com/images/lady_police/1.jpg

Homer
16-12-09, 21:11
Naređeno je odozgo, ako ne možeš da gledaš - izađi
U OSNOVNOM SUDU POČELO SUĐENJE ZA BATINANJE ALEKSANDRA PEJANOVIĆA, GORAN STANKOVIĆ, JEDAN OD OPTUŽENIH POLICAJACA, PRIZNAO DA JE ŽRTVENO JAGNJE

Podgorica - Jedan od optuženih za batinanje bivšeg boksera Aleksandra Pejanovića, policajac Goran Stanković, ispričao je juče da je gledao kako ga petorica maskiranih brutalno tuku i da je na njima vidio oznake Interventne jedinice.
On je negirao da ima ikakve veze sa tim događajem, koji je navodno naređen “s vrha”, navodeći da je do sada ćutao jer se bojao za svoju bezbjednost.
“Šef smjene Dušan Raičević došao je u pritvornu jedinicu i kazao nam: \\\'Doći će da daju malo ovome Pejanoviću\\\', oponašajući udarce rukom. Nije rekao ko, ali je pokazao prstom na gore i dodao da je to naređenje odozgo”, kazao je juče pred sudom Stanković, jedan od šestorice okrivljenih za mučenje i zlostavljanje Aleksandra Pejanovića u “betonjerci” podgoričke policije, prošle jeseni nakon protestnog mitinga zbog priznanja nezavisnosti Kosova.
Stanković je ispričao da je nakon toga, trčeći otišao uz stepenice, do komandira Ratka Rondovića kojeg je pitao da li zna šta im je Raičević saopštio i upitao ga gdje je tu Ustav, zakoni, i “zašto je on dolje, sem da štiti te ljude”.
“Naređenje je odozgo. Ako ne možeš da gledaš, ti izađi”, prenio je Stanković riječi koje mu je navodno uputio komandir Rondović.
On je ispričao da nakon njegove reakcije u toj smjeni, koja je trajala do 19 časova, tog 31. oktobra prošle godine, niko nije ulazio u pritvornu jedinicu Centra bezbjednosti.
Četrdesetosmogodišnji Stanković, Ivica M. Paunović (39), Milan M. Kljajević (41), Milanko M. Leković (33) , Bojan D. Radunović (23) i Dobrivoje Đ. Đuričić (60), koje je tužilaštvo optužilo kao saizvršioce u mučenju i zlostavljanju Pejanovića, policajci su zaposleni u Područnoj jedinici Podgorice, na obezbjeđenju pritvorenika u CB-u.
Stanković je pred sudom kazao da neće dozvoliti da “radi nečije fotelje i kola, život njegovog djeteta i njegove porodice bude ugrožen”.
“Kada sam došao da primim smjenu 1. novembra, kolega Ivica Paunović koji radi sa mnom, vršio je primopredaju smjene sa kolegom Bojanom Radunovićem. Pri izlasku Radunovića, otišao sam za njim i on mi je tiho kazao da su batinali Pejanovića u smjeni Kljajevoj i Lekovoj i da se nalazi u jedinici, to je ta ozloglašena betonjerka. Ja sam mu šapatom kazao: \'Moj Bojane, i tebe i mene bi batinali samo da se naredi\'”, kazao je Stanković.
On je ispričao da je tada zvao Raičevića i prenio mu da Pejanović traži ljekarsku pomoć, na šta mu je ovaj navodno kazao da “slučajno ne evidentiraju da je Aleksandar tražio pomoć”.
“Oko osam sati zazvonio je telefon. Paunović se javio i neko mu je nešto govorio, a on je ćutao. Kada je spuštio slušalicu, rekao mi je: \'Evo dolaze\'. Otišao sam na tri minuta do toaleta. Dok sam vraćao opasač, čuo sam pad letve koja je držala glavna vrata a čija je brava bila pokvarena. To je značilo da je neko ušao u pritvorsku jedinicu. Kada sam izlazio iz toaleta, svjetlo je nestalo u pritvoru i čuo sam zvuk kao da trči više ljudi. Betonjerku i WC dijeli prostor od jednog koraka. Privuklo me je blecanje lampi u betonjerci. Pod njihovim svjetlom vidio sam Pejanovića kako leži na podu. Oni su imali crne kapuljače na glavi, bez otvora za usta, a tukli su ga nogama, rukama i palicama. Vidio sam ih, jer su petorica sve vrijeme blicali lampama kako ne bi jedne druge dohvatili i kako bi vidjeli gdje leži Pejanović, koji tada nije davao znake života. Sve je to trajalo tri do četiri minuta”, ispričao je Stanković pred sudijom Osnovnog suda Predragom Tabašem.
On je kazao da su ljudi sa maskama zatim, ćutke u koloni, izašli, da nije nikoga prepoznao, “ali da su bili u uniformama kakve nosi Interventa jedinica” i napomenuo da je tada Paunović bio u prostoriji namijenjenoj za policajce, jer je nakon toga otvorio vrata prostorije i izvirio glavom.
Stanković je ispričao da je zatim sa Paunovićem podigao Pejanovića sa poda, odakle su ga odnijeli u trojku, gdje je bio smješten po prijemu. Tada im je odbijeno da, kako je on rekao, pozovu ljekarsku pomoć za Pejanovića, dok je za pritvorenika iz dvojke poslata pomoć. Njemu je, kako je naveo, zabranjeno da evidentira Pejanovićeve povrede i raspoređen je da pomaže kolegi, koji je u hodniku bio sa drugim pritvorenikom.
U međuvremenu je policajac Oliver Bošković popravio bravu na glavnim vratima, koja je jedina imala ključ, dok su se pritvorske sobe zatvarale rezom spolja.
“Poslije dva sata, šef me vratio u pritvorsku jedinicu, a kolega Paunović rekao mi je da je pružana ljekarska pomoć pritvoreniku u dvojci. On je otišao da prošeta, a ja sam posjetio Pejanovića, da vidim da li je živ. Prepao sam se za njegov život jer sam bio svjedok nečije grdne rabote. Glava mu je bila izobličena. Odnio sam ga do WC-a da se umije. Zavrnuo je majicu i spustio trenerku i sve mu je bilo plavo i modro”, kazao je Stanković.
On je na početku svjedočenja kazao da je prilikom prijema Pejanovića u pritvorsku jedinicu jedina povreda koju je imao bila sitna ogrebotina ispod oka, za koju mu je kazao da je dobio od kamenice ispred Skupštine Crne Gore. Stanković ga je navodno tada pregledao i po butinama, gdje nije primijetio nikakve povrede.
Nakon umivanja, odveo ga je do trojke i pokrio “smrdljivim ćebadima”. U sedam sati ujutru, drugog novembra, kada je otišao kući, “Pejanović je još tri puta dozivao pomoć iz svoje ćelije”.
Njegov kolega iz smjene Ivica Paunović, čiji je iskaz pred sudom Stanković nazvao netačnim i lažnim, kazao je da je brava na glavnim željeznim vratima bila u funkciji, kao i da je bez najave došao policajac koji mu je predao Pejanovića. Stanković je tvrdio da je dobio telefonski poziv oko 12.20 časova, da se on javio i da mu je najavljeno da će biti doveden.
Paunović je kazao kako niko u njihovim smjenama, 31. oktobra od 7 ujutru do 19 uveče, te od 19 časova prvog novembra do 7 sati drugog, nije dolazio u pritvorske jedinice.
Stanković je ispričao da su, tokom prijema Pejanovića, Paunović i još dvojica kolega sjedjeli, pušili i igrali karte. Paunović je kazao da je izlazio da donese iz restorana hranu za pritvorenog, što je ovaj odbio prvi put jer posti. Izlazio je, kako je rekao, još jedanput.
“Ja sam ga u noći između prvog i drugog novembra prebacio u ćeliju broj dva, na svoju ruku, jer je tamo bilo ćebadi. Pred zoru, oko šest sati vratio sam ga u trojku. Tokom naših smjena niko nije ulazio u pritvorsko odjeljenje niti kod Pejanovića, a on nije vođen u betonjerku”, kazao je Paunović.
Prema njihovim jučerašnjim izjavama, video nadzor nije radio “još od renoviranja stanice”, a glavna sklopka, “odakle se mogla isključiti struja” nalazi se u prostoriji u kojoj sjede dežurni policajci, zaduženi za obezbjeđenje pritvorenika.
Paunović je kazao da se Pejanović, kada ga je vodio do toaleta, nije žalio i da nije primijetio nove povrede na njemu. Paunović je rekao da je prilikom prijema Pejanovića konstatovao ogrebotinu iznad lijeve sljepoočnice i modricu ispod lijevog oka.
U medicinskoj dokumentaciji, koja je prošlog decembra razmatrana na skupštinskom Odboru za bezbjednost i odbranu, dr Mihailo Kuliš je tada konstatovao 19 krvnih podliva i deset krusta. Direktor Uprave policije Veselin Veljović je tada, prilikom saslušanja pred Odborom, ostao pri izvještaju Unutrašnje kontrole da se prema Pejanoviću postupalo u skladu sa zakonom.
Stanković je više puta ponovio da ranije, kada je saslušavan u svojstvu svjedoka nije dao isti iskaz jer “je bio uplašen, kao što su sada i njegove kolege”, te da je on najmanji na hijerarhijskog ljestvici i da “se plašio za svoju bezbjednost i egzistenciju”.
On je konstatovao pred sudom da je još jedan dokaz da ima čega da se plaši i to što “su poslali inspektore koji šetaju po hodniku suda u civilu”. Sudija Tabaš mu je odgovorio da je on obaviješten “da su oni tu iz drugih razloga, zbog nekog ko nije tu”.
On je dodao i da “im je načelnik Predrag Ašanin našao advokata Nikolu Martinovića, što je on odbio”. Martinović zastupa preostalu petoricu okrivljenih, dok je Stankovićev zastupnik advokat Novica Milošević.
Nakon jučerašnjeg svjedočenja, Paunoviću je pozlilo, zbog čega je napravljena pauza.
Danas bi pred sudom trebalo da budu saslušani ostali okrivljeni, kao i ranije pozvani svjedoci.

Homer
16-12-09, 21:11
Veljović i juče ćutao

Stanković je kazao da je direktoru UP Veselinu Veljoviću poslao tri dopisa u kojima mu je opisao sve šta se desilo sa Pejanovićem u CB-u, kao i o “pritisku koji trpi od tada kako ne bi rekao šta ima”. On je dodao da mu Veljović nije odgovorio, a da ga je tek dan pred suđenje pozvao šef njegovog kabineta Petar Krstajić, koji mu je kazao da će biti u kontaktu i da će mu uputiti dokumentaciju.
Stanković je dodao i da je iste stvari saopštio zamjenici osnovnog državnog tužioca Sanji Jovićević u pismenoj formi, i da ni od nje nije dobio odgovor. Jedino ga je kontaktirao, kako kaže, član Savjeta za građansku kontrolu policije Aleksandar Zeković.
Uprava policije nije željela da se izjašnjava o Stankovićevim tvrdnjama. Portparol Tamara Popović rekla je sinoć “Vijestima” da oni neće komentarisati krivični postupak koji je u toku.

Zeković očekuje da direktor
policije ohrabri Stankovića
Istraživač kršenja ljudskih prava mr Aleksandar-Saša Zeković pozdravio je, kako je kazao, konačno održavanje pretresa, s obzirom na to da se u više navrata ono nije moglo održati, prije svega kako tvrdi Zeković, jer su ga opstruirali pojedini službenici policije. “Pokretanje sudskog postupka ključni je mehanizam borbe protiv policijske torture”, kazao je Zeković sinoć “Vijestima”.
Po njegovim riječima, “istup Gorana Stankovića profesionalan je i korektan i predstavlja primjer kako se u javnosti gradi i snaži kredibilitet i ugled policije”.
“Sudski proces će ići svojim tokom, ali nezavisno od njega pred upravom policije i strukturama kontrole policije je jako puno posla”, rekao je Zeković. On je naglasio da želi da vjeruje da će Veselin Veljović, kojem počinje novi mandat, zbog svoje pozicije i nastavka reforme javno pohvaliti istup policajca Stankovića, pružiti mu punu podršku i zaštitu i tako ohrabriti sve policijske službenike da, bez negativnih posljedica, otvoreno i slobodno pred strukturama kontrole i pravosudnim organima govore o prekoračenju policijskih ovlašćenja, zlostavljanju građanja i drugim profesionalnim propustima i mogućim krivičnim djelima.
T. P.

Tvrdi da su mu
falsifikovali potpis
Pred sudom su juče obojica okrivljenih tvrdila da su primila Pejanovića, konstatovali povrede i popunili formulare.
Paunović je kazao da je dio formulara lično on popunio, kao i da je on napisao napomenu. Na pitanje Pejanovićevog zastupnika, advokata Dalibora Kavarića zašto je popunio i napomenu u formularu, u kojoj se upisuju povrede koje pritvorenik ima prilikom izlaska, te kako je znao kako će Pejanović izgledati za 2-3 dana, Paunović je kazao da im je tako rečeno i da tako rade već godinama.
Stanković, koji je tvrdio da je on sam primio Pejanovića i popunio četiri formulara, kazao je da formulare koji su pred sudijom on nije ispunjavao, te da se na formularima koje mu je sudija Tabaš pokazao nije njegov rukopis niti potpis i da su to falsifikati.

milovan jankovic
17-12-09, 00:17
U DaskU biju u ime novog sviJetskog poretka,
nashi odvaljuju bubrege u ime DRSHTVENOG PORETKA,
udri narodna MILICIJO, pendrek VAM se pozlatio, stvarajte novi narod jer ovaj narod i ovi gradjani, ne zasluzuju bolju MILICIJU, ni bolji tretmam po BETONJERKAMA.

Ovaj Stankovic je u pogreshnom drushtvu,
cheka ga sudbina Slobodana Pejovica, jedinog HEROJA BALKANSKIH RATOVA, koji je prezivio deseti napad od NARODNE MILICIJE; SUPavaca, MUPvaca i ANBovaca.

Dragon Warrior
17-12-09, 00:29
nashi odvaljuju bubrege u ime DRSHTVENOG PORETKA

Mislim da kada dobijes batine nije ti mnogo briga u ime cega si ih dobio ;)
http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/46931000/jpg/_46931935_008433413-1.jpg
A izmedju ova dva navedena razloga ne vidim neku sustinsku razliku :)

milovan jankovic
17-12-09, 00:34
Postoji velika razlika,
jer je u Dansku broj povrijedjenih POLICAJACA,
skoro uvijek veci od broja prebijenih demostranata.

slatkica
17-12-09, 04:29
http://flagcounter.com/count/Nsu/bg=F5F5FF/txt=F5F5FF/border=F5F5FF/columns=1/maxflags=1/viewers=3/labels=1.jpg
nije i nikad neće ni bit!

Yosemite Sam
17-12-09, 04:49
Postoji velika razlika,

znači li to da pošteni danski radnik odvaja od usta za policiju koju svaka rulja može da rašćera?

Dragon Warrior
17-12-09, 09:06
Postoji velika razlika,

Za takvu situaciju, ako je tako nesto i tacno (jer ovdje i na slicnim snimcima tako ne djeluje (http://www.youtube.com/watch?v=TQ_cBxFfrD0)), bi mogla da budu dva uzrocnika: Ili je danska policija slabo obucena, kako je aludirao @simm (a u sta sumnjam) ili su tamo ljudi hrabriji (od nas koji se kunemo u nekakvu hrabrost koja nikako da se pokaze), spremniji na drustveni otpor i svjesniji drustvene odgovornosti.

A jasno je da je represija kod nas i "u DANSKU" nema razlicito moralno ishodiste.

Pera Detlic
17-12-09, 09:16
znači li to da pošteni danski radnik odvaja od usta za policiju koju svaka rulja može da rašćera?

ne.
to znači da treba da odvaja pare za muriju koja će te iste radnike koji je finansiraju da prebije ako počnu da rade nešto što im se ne svidi.

Nabuko
17-12-09, 09:55
nashi odvaljuju bubrege u ime DRSHTVENOG PORETKA,

To je isti poredak samo je nas zapao naš pendrek a njih njihov. Nema velike razlike.

Ovo za "zastavu" je prva liga!

NSX
17-12-09, 10:16
mozda su snimali die hard V

milovan jankovic
17-12-09, 13:13
Ko je gledao borbu za "HUSET" u Kopenhagenu , Jagtvej,
koja je trajala nedjeljama, sa milionskim shtetama opshtini Kopenhagen,
moze svojim ochima da se uvjeri u gradjansku hrabrost OMLADINCA, koji nasilje nikad ne koriste u privatnom zivotu, izuzev za OPSHTU STVAR I PROTIV REPRESIVNE VLASTI.

No to je nepojmljivo za NASH MENTALIT,
dje se brine o svom PUPKU&SHUPKU.

Da budem JASAN,
ne odobravam ni jednu vrstu nasilja.

Ja boravim chetiri decenije u Dansku,
ali 99% mojih sugradjana u DanskU,
mu iz prave kishmale ul.Steva Kraljevica i BrskutA,
boravimo u Dansku.

WALTER
01-01-10, 21:09
Cujem da ce Blackwater da osnuje filijalu u Crnoj Gori, vjerovatno ce da "dokapitalizuju" MUP i Vojsku

Homer
03-01-10, 21:29
Uprava policije je, u toku posljednjeg dana prošle godine i novogodišnje noći (31.12.2009 – 01.01.2010. godine) registrovala 24 krivična djela, od kojih jedno neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga, jednu tešku tjelesnu povredu, jedno nasilničko ponašanje, jedno nasilje u porodici ili u porodičnoj zajednici, dva ugrožavanje sigurnosti, dva nedozvoljeno držanje oružja i eksplozivnih materija, jedno dogovor za izvršenje krivičnog djela, jedno falsifikovanje isprave, jednu nedozvoljenu trgovinu,12 teških krađa od kojih tri u pokušaju i jednu krađu.

Na osnovu člana 234 Zakonika o krivičnom postupku, zadržano je osam lica – tri u Podgorici i po jedno u u Cetinju, Baru, Ulcinju, Pljevljima i Žabljaku.

Registrovano je devet prekršaja javnog reda i mira – pet fizičkih napada, dva ometanja i omalovažavanja ovlašćenog policijskog službenika, jedna prijetnja i jedno pucanje iz startnog pištolja.

Na osnovu člana 27 Zakona o policiji, zbog narušavanja javnog reda i mira zadržano je sedam lica – tri u Bijelom Polju, dva u Podgorici i po jedno u Budvi i Nikšiću.

Dogodile su se 32 saobraćajne nezgode, u kojima su dva lica zadobila teške i jedno lice lake tjelesne povrede.

Shodno članu 27 Zakona o policiji, zbog ugrožavanja bezbjednosti saobraćaja vožnjom pod uticajem alkohola zadržano je 12 lica – četiri u Podgorici, tri u Kolašinu, dva u Baru, dva u Budvi i jedno u Nikšiću.

----------------

Službenici Područne jedinice Pljevlja lišili su slobode i zadržali D.K. (25)iz Pljevalja, kod kojeg su pronašli i oduzeli 550 tableta, koje se nalaze na listi opojnih droga, i oko 6,5 grama marihuane.

Naime, policijski službenici su, 31. decembra 2009. godine, lišili slobode D.K. kod kojeg je, pretresom kuće, pronađeno i oduzeto 480 kapsula „Tramadol“, upakovanih u 24 bočice, 70 tableta „Trodon“, upakovanih u sedam tabli, i dva zamotuljka sa oko 6,5 grama marihuane.

Kriminalistička obrada i druge policijske mjere i radnje upućuju na sumnju da su tablete, kapsule i marihuana, oduzete od D.K, bile namijenjene stavljanju u promet.

Na osnovu kriminalističke obrade, takođe se sumnja da je D.K, dan ranije, nudio na prodaju marihuanu, te da je tog dana jednom licu iz Pljevalja, za iznos od 15 eura, prodao 15 kapsula tramadola. Ovo lice je, sumnja se, konzumiralo 11, dok su policijski službenici kod njega pronašli i oduzeli preostale četiri kapsule.

Osumnjičeni D.K. je danas, uz krivičnu prijavu, predat istražnom sudiji Višeg suda u Bijelom Polju, zbog osnovane sumnje da je počinio krivično djelo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga.

-----------------

I rezime rada UK:

Odjeljenju za unutrašnju kontrolu Uprave policije je, od 01. januara 2009. godine do danas, dostavljeno 137 pritužbi na rad policije.

Ovo Odjeljenje je, od 137 pritužbi građana, 113 ocijenilo kao neosnovane, 23 kao osnovane, dok je postupak po jednoj pritužbi u toku.

Pritužbe građana su se odnosile na neprofesionalno postupanje, prekoračenje i zloupotrebu ovlašenja policijskih službenika.

U odnosu na pritužbe građana koje su ovom Odjeljenju dostavljene 2008. godine (202), broj pritužbi u 2009. godini je manji za 65, odnosno za 32,2%. Od navedenog broja pritužbi u 2008. godini, Odjeljenje za unutrašnju kontrolu je 155 ocijenilo kao neosnovane, a 47 kao osnovane.

Obzirom da je broj osnovanih pritužbi građana, koje je evidentirala Unutrašnja kontrola, u 2009. godini manji za skoro 50% u odnosu na broj osnovanih pritužbi u 2008. godini, konstatujemo da je u ovoj godini postignut veći stepen profesionalnosti u postupanju policijskih službenika, te da su zakonitost u postupanju, reforma policije i aktivnosti na dostizanju savremenih policijskih standarda u edukativno – tehničkom smislu dali dobre rezultate.

Uprava policije je tokom 2009. godine registrovala 300 delikata počinjenih na štetu policijskih službenika, odnosno ovlašćenih službenih lica. Naime, u ovom periodu registrovana su 54 krivična djela napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti i 246 prekršaja ometanje ili omalovažanje policijskih službenika u vršenju službene radnje.

Broj delikata počinjenih na štetu policijskih službenika je u 2009. godini, u odnosu na prošlu godinu, manji za 128 jer je Uprava policije, tokom 2008. godine, registrovala 428 delikta počinjena na štetu ovlašćenih službenika.

Od ovog broja, u 2008. godini registrovano je 115 krivičnih djela napad na službeno lice u vršenju službeno dužnosti, što je za 61 krivično djelo više u odnosu na ovu godinu. U prošloj godini je registrovano 313 prekršaja ometanje ili omalovažavanje policijskih službenika u vršenju službene radnje, što je za za 67 više nego u 2009. godini.

Homer
18-02-10, 19:30
Pali sa 11 kg skanka

Službenici Područne jedinice Nikšić su, u sadejstvu sa službenicima Ispostave granične policije Nikšić, zaplijenili 11 kilograma skanka i, zbog sumnje da su ovu opojnu drogu krijumčarili radi prodaje, lišili slobode četiri lica – P.C. (39) iz Plužina, N.M (47) iz Podgorice, M.V (26) iz Plužina. i A.H. (34) iz Kosova.

Naime, policijski službenici su raspolagali operativnim saznanjima da će se na području Opštine Nikšić izvršiti krijumčarenje opojne droge skank, sa namjerom da se ta droga sa Kosova distribuira prema Podgorici i Nikšiću, a zatim dalje, prema Bosni i Hercegovini.

U toku tih planiranih aktivnosti, policijski službenici su juče, u 20,30 časova, u mjestu Duklo kontrolisali putničko vozilo marke „Mercedes", registarskih oznaka PŽ AA 187, kojim je upravljao P.C.

Pregledom vozila su pronađena i oduzeta dva džaka, u kojima se nalazilo11 pakovanja sa oko 11 kilograma skanka, koji je, kako se sumnja, bio namijenjen prodaji.

Zbog sumnje da su učestvovali u ovoj nezakonitoj aktivnosti, slobode su lišeni i N.M, M.V. i A.H.

Od ovih lica su privremeno oduzeta putnička vozila „Mercedes“, „VW Golf V“ i „VW Golf II“.

Lica i vozila su predata na dalju nadležnost službenicima PJ Nikšić, gdje su lica zadržana, radi sprovođenja kriminalističke obrade.

Osumnjičeni će sjutra, uz krivičnu prijavu, biti predati istražnom sudiji Višeg suda u Podgorici, zbog osnovane sumnje da su počinili krivično djelo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga.

Zaplijenjeni skank je proslijeđen u Forenzički centar, radi detaljnih analiza.

Derek_Trotter
21-02-10, 15:12
Kako javlja HOS (Homerova obavjestajna sluzba) u Baru je izvrsena oruzana pljacka poste
Posted via Mobile Device

bloom
21-02-10, 15:17
Mora bit da je veca suma u pitanju dok im je oruzje trebalo!
U Kotoru prosle sedmice, coek s maskom, lijepo, kulturno, bez oruzja usao i uzeo iljadu eura! Ne znam uvatise li ga. :hammer5425:

Nabuko
23-02-10, 17:10
23 February 2010 15:18 pm
DRUŠTVO – POLICIJA – SAOPŠTENJE
Opljačkana filijala banke u Budvi

Podgorica, (MINA) – Nepoznate osobe danas su, iz Hipo Alpe Adria /Hypo Alpe Adria/ banke u Budvi, uzele manji iznos novca, a policija radi na njihovom identifikovanju i pronalaženju, saopšteno je iz Uprave policije.

Navodi se da su dvije maskirane osobe, sa pištoljem i mačetom, ušli su u prostorije banke, i uz prijetnju radniku obezbijeđenja, otuđili manji, još neutvrđen, iznos novca.

Uprava navodi da u prostoriji banke, kada se desilo krivično djelo razbojništvo, nije bilo još osoba.
(kraj) boj/isf

-----------

Pih koji amateri. Tamo su ljudi ulazili i uzimali 13 miliona evra. Istina ostavljali su neki trag. Jedan je ostavio 3000m2 zemlje.

Homer
23-02-10, 17:21
Vele neka je serija pljačakanja kuća u Baru u poslednjih mjesec dana! Ne libe se čak da upadnu i dok ima nekog u kući!

Nabuko
23-02-10, 17:22
Vele neka je serija pljačakanja kuća u Baru u poslednjih mjesec dana! Ne libe se čak da upadnu i dok ima nekog u kući!

E kako ne upanu kod mene. Mogli bi jedino ženu da iznesu.

Homer
23-02-10, 17:30
E kako ne upanu kod mene. Mogli bi jedino ženu da iznesu.

S'ovom mojom ne bi daleklo stigli ;):D

Pera Detlic
23-02-10, 17:30
start im je bio odlican, maceta je znak da su profi, ali zavrsnica skroz losa (neefikasna). mozda sledeci put bolje to odrade.
Bila je i pljacka Poste u Baru prije 2 dana.

Homer
23-02-10, 17:32
Bila je i pljacka Poste u Baru prije 2 dana.

Kasniš Pero, to je prvi objavio MiM!
(Pogledaj predhodnu stranu!)

Bann'dito
23-02-10, 18:38
HAOS- Homerova Alternativna..
Dje si bio prije 2 dana?:ziber::greedy:
Posted via Mobile Device

Pera Detlic
27-02-10, 09:29
padoše ovi što rade za dobro CG, skembaše ih dušmani:

"Pali" u Hrvatskoj sa 150 kg droge
27. februar 2010.
Zbog pokušaja krijumčarenja 150 kilograma marihuane na graničnom prelazu sa Slovenijom, hrvatska policija podnela krivične prijave protiv dvojice crnogorskih državljana.

Riječ je 36-godišnjem Mišu Lalićeviću i 51-godišnjem Urošu Vukućeviću, obojica iz Nikšića koji su 24. februara ove godine došli na teretni terminal graničnog prelaza sa Slovenijom Bregana kamionom crnogorskih registracionih tablica na kojeg je bila priključena hladnjača.

Kako je saopštila hrvatska policija, u hladnjači su se kao legalno deklarisani teret nalazile pegle i daske za peglanje namijenjene pravnoj osobi u Italiji.

Uz pomoć pasa i rentgenom za pregled vozila u krovu hladnjače pronađeno je 299 plastičnih paketa marihuane, od kojih je svaki bio težak pola kilograma, odnosno sve zajedno 150 kilograma marihuane.

Marihuana je bila namijenjena zapadnoevropskom narko tržištu, navela je policija, ističući da je ukupna vrednost marihuana procijenjena na 4 miliona kuna što je oko 560.000 eura.

Policija je saopštila da je u prikupljanju podataka i realizaciji zaplijene ostvarena intenzivna međunarodna policijska saradnja sa Upravom policije Crne Gore, ali i sa drugim državama.

Navedeno je i da će carinski službenici u skladu sa svojim nadelžnostima podnijeti odgovarajuće prekršajne prijave.

NSX
27-02-10, 11:45
Uz pomoć pasa i rentgenom za pregled vozila u krovu hladnjače pronađeno je 299 plastičnih paketa marihuane,

Bas me zanima kako se pas popeo na krov :)

Homer
27-02-10, 13:08
Razbojnička krađa u Spužu

Sinoć su dvojica maskiranih razbojnika, naoružanih nožem i šipkom, upala u kuću u kojoj se nalazila sama starija žena, inače kućna pomoćnica.
Izgleda da je baba pružila žestok otpor u kojem je zadobila lakše tjelesne povrede (modrice po tijeli i posjekotine po dlanovima i ruci). Uspjela je da skine masku jednom od razbojnika prije nego je pobjegla i zatražila pomoć od komšija, a prema saznanju HAOS-a :D, polica je na tragu počiniocima!
Izgleda da su to neki radnici "sa strane" koji su stanovali u blizini!

Milos111111
27-02-10, 18:28
padoše ovi što rade za dobro CG, skembaše ih dušmani:

"Pali" u Hrvatskoj sa 150 kg droge
27. februar 2010.
Zbog pokušaja krijumčarenja 150 kilograma marihuane na graničnom prelazu sa Slovenijom, hrvatska policija podnela krivične prijave protiv dvojice crnogorskih državljana.

Riječ je 36-godišnjem Mišu Lalićeviću i 51-godišnjem Urošu Vukućeviću, obojica iz Nikšića koji su 24. februara ove godine došli na teretni terminal graničnog prelaza sa Slovenijom Bregana kamionom crnogorskih registracionih tablica na kojeg je bila priključena hladnjača.

Kako je saopštila hrvatska policija, u hladnjači su se kao legalno deklarisani teret nalazile pegle i daske za peglanje namijenjene pravnoj osobi u Italiji.

Uz pomoć pasa i rentgenom za pregled vozila u krovu hladnjače pronađeno je 299 plastičnih paketa marihuane, od kojih je svaki bio težak pola kilograma, odnosno sve zajedno 150 kilograma marihuane.

Marihuana je bila namijenjena zapadnoevropskom narko tržištu, navela je policija, ističući da je ukupna vrednost marihuana procijenjena na 4 miliona kuna što je oko 560.000 eura.

Policija je saopštila da je u prikupljanju podataka i realizaciji zaplijene ostvarena intenzivna međunarodna policijska saradnja sa Upravom policije Crne Gore, ali i sa drugim državama.

Navedeno je i da će carinski službenici u skladu sa svojim nadelžnostima podnijeti odgovarajuće prekršajne prijave.

Nijesu ovo oni organizovali,
ovo im je potureno na putu kroz Republiku Srpsku,
da se skrene paznja sa uspjesne posjete Djukanovica BiH.

Jos jedna u nizu zavjera

zdravkonk
27-02-10, 19:50
kada se postavlja pitanje da li je crna gora bezbjedna valjda se misli na prijetnju silom.o cemu vi pricate gospodo???

u cemu je problem?
mozda je milo nabavio drogu. velike su granice ljudske gluposti zaista...

u koju to drzavu nema droge, kriminala, mita , korupcije ?...

ko mi navede primjer dobija poklon od mene

Homer
27-02-10, 21:54
kada se postavlja pitanje da li je crna gora bezbjedna valjda se misli na prijetnju silom.o cemu vi pricate gospodo???

u cemu je problem?

Pitanje bezbjednosti uključuje sve oblike ugrožavanja ljudskih života, imovine itd.! Koliko se građani Crne Gore i njihova imovina, kao i oni koji nas posjećuju mogu osjećati sigurno, to je tema!

Trenutno je najaktuelniji kriminal, a ne treba preskakati ni prirodne nepogode......... Bogu hvala, prijetnji oružanom silom spolja nema!

NSX
28-02-10, 10:32

u cemu je problem?

Ti si poslao pismo vijestima?

Pera Detlic
28-02-10, 10:38

u cemu je problem?

kako u čemu je problem, ajde ti objasni ovoj dvojici naših rodoljuba da je CG bezbjedna, kada ih skembaše dušmani na granici dok su obavljali ova patriotska djela za državu.

ovo što ti nazivaš državom (700k stanovnika) je jedan osrednji grad u civilizovanoj Jevropi ili Jamerici. E sad ti meni reci koliko droge, korupcije i kriminala ima u tim gradovima, a kojiko ima policajaca i udbaša?

Homer
28-02-10, 21:21
Službenici Područne jedinice Pljevlja zaplijenili su 10 kilograma skanka i lišili slobode lice za koje se sumnja da je krijumčarilo ovu opojnu drogu.

Naime, službenici ove Područne jedinice su, u selu Kosanica – Opština Pljevlja, zaustavili i kontrolisali vozilo „Lada Niva“, bijele boje, registarskih oznaka PV AJ 392, kojim je upravljao državljanin Bosne i Hercegovine, V.G. (41) rođen u Sarajevu, sa prebivalištem na Palama.

Policijski službenici su, kontrolom i pretresom, u gepeku vozila, u putničkoj torbi, pronašli i oduzeli oko 10 kilograma skanka, koji je bio upakovan u 10 PVC pakovanja težine po jedan kilogram.

Kriminalistička obrada upućuje na sumnju da je V.G. skank preuzeo od za sada nepoznatog lica, sa namjerom da ga vozilom, u kojem je droga pronađena, prokrijumčari u Bosnu i Hercegovinu, i to šumskim putem kojim se preko sela Kosanica ulazi u okolinu sela Bobovo, koje se nalazi na teritoriji te države.

Prilikom lišenja slobode, pošto je droga otkrivena, V.G. je policijskim službenicima pružio pasivan otpor, odbijajući da napusti vozilo, ali je njegov otpor savladan upotrebom sredstava prinude – fizičke snage i sredstava za vezivanje – lisica.

On je zadržan u prostorijama PJ Pljevlja i biće uz krivičnu prijavu, predat istražnom sudiji Višeg suda u Bijelom Polju, zbog osnovane sumnje da je počinio krivično djelo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga.

Bann'dito
28-02-10, 21:34
Ajde de, prepadoh se da mi ko u kucu nije provalio, a da si ti to prije sazna' no ja!
Posted via Mobile Device

nestasni_cipiripi
28-02-10, 22:15
Po nalogu bosova crnogorske mafije u Srbiji je ubijeno nekoliko funkcionera. Pavle Bulatović, Branko - Bata Bulatović i Boško Buha likvidirani su kao mete plaćenih ubica, koje su crnogorski mafijaši poslali u Beograd. Po nalogu istog klana plaćene ubice odlazile su i u Hrvatsku, a poslednji obavljeni zadatak bilo je ubistvo vlasnika „Nacionala“ Ive Pukanića.
- Razotkrivanje klana Darka Šarića ugrozilo je bezbednost najviših državnih funkcionera koji vode istragu. Šarić je pod zaštitom najmoćnijeg crnogorskog mafijaškog bosa i zbog toga se preduzimaju sve mere kako udarac srpskih bezbednosno-policijskih službi na pljevaljski klan ne bi doveo do toga da budu ugroženi ljudi koji direktno rukovode istragom - kaže za „Blic“ izvor iz vrha MUP Srbije.
On navodi i da je Darko Šarić, osumnjičen za šverc 2,7 tona kokaina, pod prismotrom naše policije bio sve do 21. januara, kada je Specijalno tužilaštvo objavilo da se protiv njega, kao prvoosumnjičenog u slučaju „Balkanski ratnik“, vodi istraga.
- Godinu dana pre pokretanja postupka tužilaštva trajala je istraga koju je na razotkrivanju kriminalnih aktivnosti ovog klana vodila BIA. Svi Šarićevi specijalni telefoni, koje je koristio on i njegovi najbliži saradnici, razotkriveni su i prisluškivani. Međutim, svi ti telefoni su „isključeni“ od kada je protiv njega pokrenuta istraga - kaže naš izvor.
Darko Šarić

On navodi da je srpska policija u poslednjih mesec dana u kontaktu sa kolegama drugih država proveravala mogućnost da je Šarić iz Crne Gore našao utočište kod njih.
- Šarić je kokain distribuirao po celoj Evropi i u većini zemalja se vode postupci protiv njegovih lokalnih dilera. Sa svim tim državama razmenili smo informacije, za njim je raspisana crvena poternica Interpola i ukoliko se pojavi u bilo kojoj evropskoj zemlji, biće uhapšen. Nema zemlje koja bi narko-bosu ovakvog kalibra pružila utočište - kaže naš izvor.
On navodi da upravo zbog toga naša policija veruje da Darko Šarić nije ni napuštao Crnu Goru i da se i dalje najverovatnije krije na primorju, i to pod zaštitom bosa tamošnje mafije. Ta „zaštita“ upravo je razlog zbog kojeg je dalji nastavak akcije „Balkanski ratnik“ ocenjen kao „rizičan po bezbednost osoba uključenih u istragu“.
- Crnogorska mafija ima svoje plaćene ubice koje su i ranije ubijale po Beogradu. Na njihovoj meti bili su pripadnici suparničkih klanova, ali i državni funkcioneri, čija su ubistva narušavala bezbednost Srbije - kaže naš izvor.

Homer
03-03-10, 17:54
Službenici Ispostave kriminalističke policije Područne jedinice Podgorica lišili su slobode i zadržali V.M. (37) iz Podgorice, zbog sumnje da je, na štetu D.S. iz Valjeva, sa boravištem u Podgorici, počinio krivično djelo silovanje.

Naime, oštećena D.S. je, 07. decembra 2009. godine, došla u PJ Podgorica i prijavila da je V.M. sa njom prethodnog dana imao seksualni odnos protivno njegoj volji.

Ona je policijskim službenicima kazala da je V.M, tog dana, došao u njen stan i da je prisilio da sa njim, njegovim vozilom, pođe do plantaža „Agrokombinata“ u blizni Nikolj crkve, gdje ju je silovao.

Policijski službenici su preduzeli mjere i radnje na rasvjetljavanju događaja.

Forenzičkom centru su dostavljeni garderoba D.S. i uzorci V.M.

DNK analiza, koju je PJ Podgorica dobila od Forenzičkog centra, je, između ostalog, potvrdila da uzorak pripada V.M, odnosno izvještaj o vještačenju je potvrdio osnovanost navoda prijave D.S.

O svemu navedenom je obaviješten zamjenik Višeg državnog tužioca u Podgorici, koji je kvalifikovao krivično djelo.

V.M. je danas na poziv pristupio u PJ Podgorica, gdje mu je doneseno rješenje o zadržavanju.

On će sjutra, uz krivičnu prijavu, biti predat istražnom sudiji Višeg suda u Podgorici, zbog osnovane sumnje da je počinio navedeno krivično djelo.

Službenici Područne jedinice Podgorica lišili su slobode i zadržali D.M. (23) iz Podgorice, zbog sumnje da je počinio krivična djela neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga i omogućavanje uživanja opojnih droga.

Naime, službenici Ekspoziture za borbu protiv droge i krijumčarenja su, postupajući na osnovu operativnih saznanja, u blizini Sportskog centra „Morača“ kontrolisali D.M, koji se nalazio u vozilu „Alfa Romeo“ sa još tri lica.

Na mjestu suvozača, gdje je sjedio D.M, policijski službenici pronašli su i oduzeli zamotuljak od PVC kese sa oko pet grama heroina, dok su pretresom D.M, u džepu od jakne, pronašli i oduzeli još jedno pakovanje u kojem je takođe bilo pet grama heroina.

Sumnja se da je D.M. imao namjeru da pronađeni heroin stavi u promet na području Podgorice.

Kriminalistička obrada upućuje na sumnju da je D.M, u dužem periodu, od za sada nepoznatog lica nabavljao heroin, koji je potom prepakivao i stavljao u promet u Podgorici. Takođe se sumnja da je D.M, neposredno prije kontrole, licima koja su se sa njim nalazila u vozilu omogućio uživanje ove opojne droge.

Osumnjičeni D.M. će sjutra, uz krivičnu prijavu, biti predat istražnom sudiji Višeg suda u Podgorici, zbog osnovane sumnje da je počinio navedena krivična djela.

NSX
03-03-10, 19:06
Službenici Ispostave kriminalističke policije Područne jedinice Podgorica lišili su slobode i zadržali V.M. (37) iz Podgorice, zbog sumnje da je, na štetu D.S. iz Valjeva, sa boravištem u Podgorici, počinio krivično djelo silovanje.

Naime, oštećena D.S. je, 07. decembra 2009. godine, došla u PJ Podgorica i prijavila da je V.M. sa njom prethodnog dana imao seksualni odnos protivno njegoj volji.

Naravno, protivno njenoj volji nije platio koliko je trazeno :D

nestasni_cipiripi
10-03-10, 07:34
Televizija Vijesti javila je da je večeras oko 19 sati u centru Podgorice u ulici Vuka Karadžića opljačkana poslovnica Prve banke.

Kako prenosi ta televizija dvojica pljačkaša, sa šalovima oko glave, odnijela su oko 20 hiljada eura.

Razbojnici su razoružali radnika obezbjeđenja i od šalterskih radnika uzeli novac, a potom su pobjegli kroz obližnji park u pravcu nekadašnjeg Doma vojske.

Podsjećamo da je ovo je četvrta pljačka poslovnica Prve banke u Podgorici u posljednjih pola godine.

Nabuko
10-03-10, 17:25
Auuuu to je ta filijala. Da nije gazda bio kući?

Homer
13-03-10, 17:54
Juče su, u 11,14 časova, dva za sada nepoznata lica počinila krivično djelo razbojništvo u Filijali „Komeracijalne banke AD Budva“ u Podgorici, koja se nalazi u ulici Josipa Broza Tita u naselju Stari aerodrom.

Policijske mjere i radnje upućuju na sumnju da su dva lica, djelimično maskirana, od kojih je jedno držalo pištolj, a drugo najvjerovatnije automatsku pušku, upala u prostorije banke i da je jedno lice radnika obezbjeđenja potom udarilo pištoljem po glavi. Onda su, kako se sumnja, od dvije radnice, uz prijetnje oružjem, otuđili 3.260 eura i udaljili se.

Policija preduzima se intenzivne mjere i radnje na identifikovanju i pronalasku lica koja su počinila krivično djelo.

laufer
13-03-10, 18:22
povratak tradicionalnoj crnogorskoj ekonomiji, sa srecom im bilo!!!!

Nabuko
15-03-10, 10:04
Posljednji update: 15. Mar 2010, 09:17
Jednim metkom tri kladionice
Naoružani maskirani razbojnik je u subotu opljačkao tri kladionice u istoj zgradi u naselju Stari aerodrom u Podgorici, prenose podgorički mediji.

On je ušao u prvu kladionicu, ispalio hitac u vazduh, zatim izašao i prešao u drugu i treću kladionicu, gdje je dobio novac bez otpora.

Razbojnik je iz kladionica Šansa, Meridijan i Olimp odnio ukupno 3.000 eura.

---------------

Koji je ovo profit, metak, nešto amortizacije i čišćenje oružija svijetlog i ćap 3000E.

laufer
17-03-10, 01:08
to je predrevolucionarna faza koja se ogleda u otvorenoj konfrontaciji i napadima na stubove rezima, kladionice, berzanske berzance, kladionicarske prifitere i maragune, berzanske berzaniste i berzanistkinje i slicne trgovce maglom i narodnim parama. sledecu fazu, revoluciju, treba pripremat i kontrolisat sto prije, jer ce sve otic u novih dvaedetak godina mladih i lijepih! vjerujem da se u kosu radi punom parom, kao i u udbi, ozni i ostalim antiprotivnokvazi sluzbama i odjeljenjima, juce su veli iz sedmog odjeljenja isli na duplo strijeljanje i strijeljanu, strijeljica ih fistilja.

wawy
04-07-10, 12:05
što je ovo brate mili...

U Kotoru je preminuo četvrti pacijent koji je prethodno liječen u risanskoj bolnici, a koji je imao stomačne tegobe, pišu Vijesti. Kako navodi list, pacijent je preminuo u kotorskoj bolnici, poslije liječenja u Specijalnoj bolnici “Vaso Ćuković” u Risnu, gdje je na liječenju dobio stomačne tegobe.

Prije njega, između 27. aprila i 21. maja, preminule su tri žene, i to dvije u Kotoru, a treća pošto je prebačena u Klinički centar Crne Gore.

Iz kotorske bolnice kazali su da je pacijent koji je preminuo u subotu imao 80. godina i da je iz Herceg Novog.

“Ne znamo protiv čega se borimo. Naša medicinska ekipa je vrlo savjesna, doktorica koja se brine o tim pacijentima je vrlo detaljna, ali terapija koju inače dajemo u takvim slučajevima ne pomaže”, rekao je direktor Opšte bolnice u Kotoru Nebojša Bjelica, dodajući da se ljekari ne mogu izjasniti o uzroku smrti.

On je rekao da je preminuli imao iste simptome kao pacijentkinje koje su ranije preminule.

Bjelica je kazao da je u stalnoj vezi sa Institutoom za javno zdravlje i Ministarstvom zdravlja i ad je veoma zabrinut zbog smrtnih ishoda.

“Redovno izvještavamo Ministarstvo i Institut koji je i kod nas obavio kontrolu. Kompletne analize šaljemo u Podgoricu. Kada je ovo počelo da se dešava zvao sam i direktora bolnice u Risnu Milića Jaukovića koji mi je kazao da oni smatraju da se radi o posljedicama od jakog antibiotika i da su takvi slučajevi zabilježeni u još nekim bolnicama u Srbiji”, rekao je Bjelica.

Bjelica je kazao i da iz Podgorice još nije stigao rezultat analize na bakteriju “klostridia”, koja je kao posljedica uzimanja antibiotika najčešći uzrok teškog zapaljenja crijeva, koje bi moglo da prouzrokuje smrtni ishod kod starih i slabih pacijenata.

izvor (http://dailynewsmn.wordpress.com/2010/07/04/6-521/)

nestasni_cipiripi
04-07-10, 14:45
Tačno vidim da se snimat kakvi film nalik onome sa Dastin Hofmanom kad ono majmunče love...

andjela pizelli
26-07-10, 01:07
što je ovo brate mili...

[I][B]U Kotoru je preminuo četvrti pacijent koji je prethodno liječen u risanskoj bolnici, .........

a nisu umrli no su se rodili..svaki je imao u prosijeku oko 80 god,secer,upalu pluca ili sl....i kad se na to doda josh bakterija koja je neispitana,ode mast u propast

p.s.mozda treba to radi ranoteze..dosta vise umiru mladi,nek ide po redu...

wawy
26-07-10, 01:12
andjela, nemam pojma o čemu pričaš. Uzrok još nije otkriven.

Montenigger
26-07-10, 01:21
slazem se sa wawy-jem. Svi oni su umrli zbog toga sto u bolnici nesto nije bilo kako treba, da li je to lijek ili bakterija ili nesto trece nije ni bitno. Isto tako je moglo da se desi da je 4 mladih umrlo. Potpuno je nebitno. Slican je slucaj kad kola hitne pomoci voze ranjenog covjeka ka bolnici i desi se sudar i on umre. Sad neko ce reci svakako bi umro, ali jednostavno ne moze da to ostane nekaznjeno. Objasni ti porodici nastradolog da bi on svakako umro... Ja cisto sumnjam da ce ista biti otkriveno i da ce iko biti kaznjen, a to bi bilo dje na zapadu bio skandal...

andjela pizelli
26-07-10, 12:05
andjela, nemam pojma o čemu pričaš. Uzrok još nije otkriven.
to sam ti citala u nekim novinama,da su bili stari i bolesni josh od po necega,pa se josh dodala bakterija...
nisam zeljela diskusiju u pogresnom smjeru niti da koga branim...neke stvari su stavrno cudnovate..
al sve se dogadja kako mora biti..nekom je sudjeno da umre a nekom da pretekne

Nabuko
26-07-10, 12:57
Tacno tako onaj neko nije pobio onolike kmere, burundijce, srbe, japance, amerikance, iračane i ine. To im je neđe zapisano.

Sanuška
20-10-10, 15:15
Ubistvo u Baru
Metak zbog duga od 250 eura?

Bar - Mihailo Španović (72) iz Pakraca, nastanjen u Dobroj Vodi, ubio je Slavišu Janićijevića (36), rodom iz Gnjilana, nastanjenog u barskom naselju Popovići.

Ubistvo se dogodilo u kući M. M. gdje je Janićijević živio kao podstanar.

Španović je u svađi pucao u Janićijevića koji je na mjestu ostao mrtav.

Prema nezvaničnim saznanjima, ubistvu je prethodila svađa zbog duga od 250 eura. Kako je Pobjedi potvrđeno od izvora iz policije, prema prvim nalazima istrage Janićijević je bio podstanar kod Španovića i ostao mu je dužan kiriju, zbog čega je i došlo do svađe.

U trenutku ubistva u kući su bili supruga ubijenog i njihovo dvoje maloljetne djece.

Vlasnik kuće M. M. uspio je da savlada ubicu. Španović je uhapšen i biće predat istražnom sudiji Višeg suda u Podgorici.

nisam pametna ....:confused:

Pera Detlic
05-11-10, 10:12
Razbojnik bježao sa registar kasom

Podgoričanin Ž.T. (27) uhapšen je sinoć kasno zbog sumnje da je oko 20.10 časova počinio nesvakidašnje razbojništvo u mega marketu “Roda” u Podgorici, odakle je pobjegao noseći u rukama tešku registar kasu sa novcem.

Policiji je prijavljeno da je nepoznati razbojnik ušao u market i metalnom šipkom prijetio radnici marketa N.B. koja je bila za pultom registar kase, tražeči od nje novac.

“Kada mu je ona saopštila da nema ključ od kase, Ž.T. je, sumnja se, sam pokušao da je otvori i, pošto nije uspio, uzeo je kasu sa sobom i pobjegao. U kasi je bilo oko 500 eura i vaučeri 068 i 067 mreže”, navodi policija.

Odmah nakon prijave nesvakidašnjeg razbojništva, policija je uhapsila Ž.T. kod kojeg je nađ0eno oko 320 eura, vaučeri za telefonsku dopunu kao i šipka i metalna registar kasa, koju je već bio otvorio.

Ž.T. će sjutra, uz krivičnu prijavu, biti predat istražnom sudiji Osnovnog suda u Podgorici, zbog osnovane sumnje da je počinio krivično djelo “razbojništvo”.

B.E.

:D :D :D

Ovo mora da je Milikina kasa one se teško otvaraju.

NSX
05-11-10, 21:00
vidio sam nisam se mogao zaustavit od smijeha..

Pera Detlic
09-11-10, 15:38
Opljačkana poslovnica Hypo Alpe Adria banke u Podgorici

Poslovnica Hypo Alpe Adria banke u Podgorici, opljčkana je danas oko 13.30 sati, saopšteno je iz Uprave policije.

“Dva lica maskirana fantomkama ušla su u poslovnicu banke i uz prijetnju pištoljem i revolverom od službenika banke su zahtijevali da im predaju novac, što su oni i učinili i predali im oko 5.000 eura koliko se nalazilo u sefu banke”,saopšteno je iz Uprave policije. :D koji blam! za banku mislim! :D

Dva maskirana muškarca su se potom udaljila.

U pljački nije bilo povrijeđenih.

Uviđaj na licu mjesta je u toku, a policija preduzima mjere i radnje na identifikovanju i lišenju slobode lica koja su počinila razbojništvo.

..................................
e nije niko drugi no neki od ovih što su ih odbili u projektu 1000+. :D

Sanuška
11-11-10, 15:09
Pogodio ga u glavu komšijin zalutali metak

PODGORICA - M.Š. (51) iz sela Goričani u Zeti pogodio je u glavu zalutali metak dok je 7. novembra popravljao krov svoje kuće. Srećom, samo je lakše povrijeđen.

Istragom je utvrđeno da je metak stigao iz dvorišta kuće G. R. (51), koji je proslavljao krsnu slavu. Tamo su pronađene čaure projektila, a u bunaru i pištolj „CZ“ kalibra 7,65 milimetara.

Policija je kod S.Č. (43), koji je bio na slavi, našla lovačku pušku „pietro beretta“, lovački karabin 8x57, 142 komada municije kalibra 12 milimetara i 12 komada municije kalibra 8x57.

Osim S. Č, uhapšen je i domaćin G. R. zbog sumnje da je izazvao opštu opasnost. I kod njega je pronađeno oružje bez dozvole. S. Č. se na teret stavlja nedozvoljeno držanje oružja i eksplozivnih materija i pomaganje počiniocu nakon krivičnog djela.

Priveden je i S. U, koji je takođe bio na slavi zato što se sumnja da je i on pomagao G. R. da se riješi pištolja.

Sanuška
11-11-10, 18:08
Otac prijavio nestanak
U ITALIJI NAĐENO TIJELO MLADIĆA IZ CRNE GORE

Podgorica - Tijelo Aleksandra Jovanovića (35) iz Danilovgrada pronađeno je u subotu na padinama planine Palevano, u provinciji Breša u Italiji. Kako je objavljeno na sajtu Brescia.it , leš Jovanovića pronašli su spasioci lokalne gorske službe koji su tražili nestalog mladića od 7. septembsra ove godine, kada je njegov nestanak prijavio otac iz Crne Gore.

Jovanović je, inače, prema pisanju lokalnog lista „Brescia“, bio saučesnik pokušaja pljačke koja se dogodila prije dva mjeseca u mjestu Gombio, koje se nalazi u podnožju planine Palevano. On je zajedno sa jednim albanskim državljaninom bezuspješno pokušao da opljačka lokalnu prodavnicu, ali je policija koja je u tom momentu prolazila pored prodavnice spriječila pljačku. Albanski državljanin je tom prilikom uhapšen, dok je Jovanović, koji je bio ranjen, uspio da pobjegne.

„Od tada mu se gubi svaki trag, tako da je njegov otac iz Crne Gore, kontaktirao Ambasadu Crne Gore u Milanu i prijavio njegov nestanak“, piše list.
Pretpostavlja se da je mladić stradao najviše petnaest dana prije pronalaska leša, a uzrok i tačno vrijeme smrti znaće se tek nakon obdukcionog nalaza.

e, njemac,njemac.....:toobad:

Sanuška
27-11-10, 18:17
Rasvijetljeno podmetanje požara u glavnom gradu
Piroman uhvaćen nakon tri mjeseca

Uhapšen osumnjičeni za podmetanje četiri požara u Podgorici

Piroman uhvaćen nakon tri mjeseca

Nenad Kovač iz Srbije, kako se sumnja, od avgusta do oktobra provalio je u četiri stana u Podgorici da bi, nakon premetačine, bacio garderobu na gomilu i zapalio je. Dva stana su potpuno izgorjela

PODGORICA – Policija je nakon više od tri mjeseca uhapsila lopova -piromana koji je od kraja avgusta do kraja oktobra provalio u četiri stana u Podgorici i zapalio ih.

Kako je Pobjedi potvrđeno u policiji, radi se o Nenadu Kovaču (29) iz Srbije za kojeg se sumnja da je, po gotovo istom scenariju, provaljivao u stanove nadograđene u potkrovlju starih zgrada. Scenario je bio isti: preko krova se dočepa ulaznih vrata, obije ih, preturi stan, a onda podmetne požar tako što izbaci garderobu iz ormara i zapali je.

Priznao

Osumnjičeni je, kako navodi naš izvor iz istrage, priveden na osnovu operativnih podataka, a u policiji je priznao da je podmetnuo sva četiri požara.

Već nakon dva požara policija je posumnjala da iza njih stoji isti počinilac ili više njih. Policija je intenzivno radila na slučaju a u istragu su bili uključeni stručnjaci raznih profila.

Nepoznanica je bio motiv, jer lopov nije odnosio vrijedne stvari, što je moglo da znači da se ne radi o klasičnom kriminalcu, već da policija ima posla sa nekim kome nije na prvom mjestu materijalno.

Dva od četiri stana vatrena stihija potpuno je uništila. Njegova meta bila su čak i dva susjedna stana u Moskovskoj ulici u Podgorici. Tamo je otvorio vatreno kolo u avgustu i napao posljednji put krajem oktobra.

Kako je Pobjeda ranije pisala, prva meta razbojnika-piromana bio je 20. avgusta stan u Moskovskoj ulici 82. U potpunosti je izgorio.

Mjesec kasnije, 24. septembra, u Bulevaru Oktobarske revolucije, na meti se našao stan S. D. Vlasnik je prijavio da je nestalo 300 eura i lična dokumenta. Srećom, požar je na vrijeme ugašen.

Razbojnik-piroman 12. oktobra zapalio je stan S. V. u Ulici Svetozara Markovića 40, iza „Venoma“. Vlasnik stana je bio odsutan svega sat, što je bilo dovoljno da provalnik „završi posao“. Vatrogasci su uspjeli da zaustave stihiju.

On je, kako se sumnja, 25. oktobra upao u stan u Moskovskoj ulici broj 72, u Podgorici, vlasnice B. P. Dakle, u zgradi koja se već našla na njegovom udaru u avgustu, kada je opljačkao pa zapalio susjedni stan.

Sva četiri stana „tipovana“ su u kvartu Preko Morače, a zapaljena su između 19 i 21 sat.

Prije provale osmatrao mete

Ženski veš, fotografije, lična dokumenta, kasica za čuvanje novca, odjevni predmeti i neznatne sume novca bile su stvari koje je lopov-piroman odnio iz četiri stana koja je nakon „posjete“ zapalio. Njegov najveći plijen iznosio je 300 eura.

Policija je pretpostavljala da je osmatrao stanove i upadao kada je bio siguran da ga niko ne može iznenaditi. Tako je provaljivao kada su vlasnici van Podgorice ili su tek izašli.

Sanuška
29-11-10, 15:41
Svaki šesti građanin Crne Gore ima oružje

U Crnoj Gori svaki šesti građanin posjeduje registovan komad oružja, a veliki je broj i onih koji nelagalno imaju pištolje i puške.Time je bezbjednost građana bitno ugrožena.

Kako bi se smanjila i bolje kontolisala upotreba malokalibarskog oružja Ministarstvo unutrašnjih poslova potpisalo je Memorandum o saradnji da OEBS-om i UNDP-em.

Ministar unutrašnjih poslova Ivan Brajović kaže da će Memorandum o saradnji unaprijditi dosadašnje aktivnosti Vlade na smanjnju broja lakog i malokalibarskog naoružanja, jer situacija trenutno nije za pohvalu:

„To nije mali problem u Crnoj Gori. Gotovo 105 hiljada komada vatrenog oružja ima registrovanih u našoj zemlji. Kada ovome dodamo i veliki broj neregistovanih komada, nezakonitog oružja, koje se nalazi u posjedu građana, to je problem.

Nadamo se da ćemo ovi kampanjam omogu'iti da se tu uvede red.“

Šef misije OEBS-a u Crnoj Gori Šarunas Adomavičius ističe da je to što veliki broj građana psjeduje oružje, veliki problem i prijetnja bezbjednosti Države:

„Ne zbaravimo ni problem organizovanog kriminala i terorizma. Stoga da bi se efikasno rješavao ovaj problem potrebnisu sveobuhvatni i koordinisani napori u različitim oblastima.“

emorandum o saradnji koji su potpisali MUP, OEBS i UNDP unaprijediće kapacitete službi za kontrolu i smanjenje lakog i malokalibaskog oružja poručuje Aleksandar Avanesov stalni oredstavnik UNDP u Crnoj Gori. Ključni ciljevu projekata koje obuhvata Memoandum su:

„Prije svega pomoć Vladi Crne Gore u funkcionisanju Komisije za lako i malo klibasko oružje, tehnička asinstenca u impelmentaciji Akcionog plana za lako i malokalibarsko naoružanje, podizanje svijesti registrovanje oružja, pikupljnje nelegalnog oružja i uništavanje. Mi smo sa OEBS-om i Vladom Crne Gore definisali i mobilisali resurse ifonove i nadamo se da to predstavlja dobar početak.“

U narednom periodu biće organizovani okrugli stolovi, javne rasprave, radionice u školama i druge slične aktivnosti koje će za cilj imati podizanje svijesti problemu prevelikog broja malokalibarskog i lakog oružja.

laufer
30-11-10, 05:07
zasto? da se slucajno naoruzani narod nebi digao protiv okupatora i domacih izdajnika? kami nama ako do toga dodje da se u crnoj gori nema sa cim dic ustanaka?

Sanuška
15-12-10, 20:04
Dvostruko ubistvo u podgoričkom naselju Zabjelo
Ubio majku i sestru

Dvostruko ubistvo u podgoričkom naselju Zabjelo, policija traga za Alkesandrom Saveljićem

Ubio majku i sestru

PODGORICA – Aleksandar Saveljić iz Podgorice, kako sumnja policija, ubio je majku Milevu (73) i sestru Ljilju (38) u porodičnom stanu u lamelama u podgoričkom naselju Zabjelo. Tijela dvije žene, kako Pobjeda saznaje, sinoć poslije 21 sat pronašla je policija, nakon što ih je pozvala koleginica Ljilje Saveljić zabrinuta što se danima ne javlja na telefon, a u ponedjeljak se nije pojavila ni na poslu.

Majka i kćer ubijene su nožem, a do zaključenja Pobjede, oko ponoći, još nije bilo precizno utvrđeno kada se dogodio zločin.

Prema onome što su reporteri Pobjede čuli na mjestu događaja od komšija Saveljića, ni oni majku i kćer nijesu vidjeli nekoliko dana, tako da se vjeruje da zločin nije počinjen sinoć.

Saveljić je, sumnja se, psihički bolesnik, potvrđeno je našem listu od izvora iz istrage, a to je Pobjedinim izvještačima kazao i njihov rođak kojeg su zatekli ispred lamela na Zabjelu.

Saveljić je u bjekstvu i za njim se traga.

Pobjeda saznaje, da je Saveljići prije dvije godine pokušao da ubije majku, kada je, takođe, nožem nasrnuo na nju, nanijevši joj povrede po rukama. Tada su je do njega spasile komšije. Sagovornik Pobjede kaže da Saveljić nije bio u kontaktu ni sa kim od rodbine i da je nekoliko puta pokušao samoubistvo.

Sanuška
12-02-11, 10:34
KRIVIČNA PRIJAVA protiv doma starih ZBOG ZLOSTAVLJANJA

Baka me zvala, jer je tamo vezuju i šamaraju

Podnosilac prijave sumnja da su podlivi nastali usljed vezivanja starice za krevet, zbog napada koje je imala.
Još jedan slučaj štićenika doma za stare “Relax” iz Spuža, koji je ranije radio pod imenom “Svjetlost”, završio je u osnovnom podgoričkom tužilaštvu zbog navodnog zlostavljanja devedesetogodišnje starice.

Prije nekoliko dana je tužilaštvu podnijeta krivična prijava protiv tog doma, a povod je bio kratki boravak starice u njemu, u toku kojeg su se na njenim zglobovima pojavili hematomi.

Podnosilac prijave sumnja da su podlivi nastali usljed vezivanja starice za krevet, zbog napada koje je imala.

“Baka me je zvala nakon tri dana da me zamoli da je izvedem van, jer je tamo vezuju i šamaraju. Došla sam po nju i vidjela po rukama i nogama podlive, nakon čega sam je povela u urgentni blok”, ispričala je za “Vijesti” njena bliska rođaka.

Vezivali čaršavom?

Iz Uprave doma, međutim, tvrde da je starica imala napade i da drugačije nijesu mogle da je smire.
Nalaz ljekara, u koji su “Vijesti” imale uvid, pokazao je da je zadobila hematome na objema podlakticama i potkoljenicama, a bez vidljivih traumatskih promjena na glavi, nakon čega su službenici policije, po službenoj dužnosti napravili zabilješku.

“Onda sam odlučila da slučaj zlostavljanja prijavim tužilaštvu i policiji, jer, jasno je da nije naišla na tretman koji smo mi tražili”, kazala je sagovornica “Vijesti” koja je insistirala na anonimnosti.

Bratanić starice, koji je sa “Relaxom” potpisao ugovor, a nakon svega tri dana ga i raskinuo, kazao je da je starica oboljela od demencije.
“Kada bi dobila napade, po četiri čovjeka je trebalo da je drže da ne padne na pod”, kazao je.

On je dodao da su mu u domu objasnili da su staricu tokom napada prekrivali čaršavom, čije su krajeve vezivali za metalne rešetke kreveta, te da su joj otvarali usta kako bi popila ljekove.
Nema inspekcije

Ipak, u “Relaxu” je prvobitno objašnjenje poslovne sekretarice Tanje Nikolić bilo da staricu niko nije vezivao, već da je ona tukla medicinsko osoblje, i da se sama povrijedila udarajući rukama o metalni krevet.

Iz Ministarstva rada i socijalnog staranja ”Vijestima” je saopšteno da u Crnoj Gori rade dva doma za stara lica koja je osnovala Vlada i to u Risnu i Bijelom Polju, ne navodeći koliko ima ustanova tog tipa.

Ministarstvo je saopštilo da Zakon o socijalnoj i dječjoj zaštiti propisuje da domovi tog tipa mogu početi sa radom “kad nadležni organ državne uprave utvrdi da su ispunjeni uslovi u pogledu stručnog kadra, sredstava, opreme i prostora”.

Zakon propisuje da nadzor vrši nadležni državni organ, kazalo je Ministarstvo, ne precizirajući koji.

“Nadzor se vrši putem formiranja odgovarajuće komisije. U oblasti socijalne i dječje zaštite ne postoji inspekcijski nadzor, jer nema zakonskog osnova za formiranje inspekcije”, saopšteno je iz ministarstva.

Najavljeno je da će se tokom ove godine donijeti zakon kojim će se ta oblast unaprijediti.

Niko nam nije rekao koliko je ozbiljno njeno stanje

Direktor doma Danilo Milonjić kazao je “Vijestima” da je problem nastupio jer porodica nije dostavila kompletnu medicinsku dokumentaciju, kada je dovela staricu u dom.

“U konkretnom slučaju, neuropsihijatar nije bio tu, bio je na seminaru. Gospođu je pregledao ljekar opšte prakse, i dobila je određenu količinu sedativa, za koju se ispostavilo da nije dovoljna. Ona je pravila probleme, udarala sve oko sebe... Potpisnik ugovora je odveo, a nama se zahvalio”, ispričao je Milonjić.

Ipak, nedostatak adekvatne njege ta tri dana za podnosioca prijave, vrlo je problematičan.

“Pregled neuropsihijatra bio je neophodan. Da je dobila adekvatnu terapiju, simptomi demencije bi bili ublaženi, pa ne bi bilo potrebe za vezivanjem”, ispričala je rođaka koja ju je smjestila u dom zahtijevajući kompletnu njegu.

zar je moguce da baba od devedeset godina ima toliku snagu da je cetvorica ne mogu savladati.....:conie:

Baron
17-02-11, 10:53
Svaka sličnost je slučajna!
Radnik banke od klijenata uzeo oko pola miliona eura

Službenici Područne jedinice Nikšić podnijeli su krivičnu prijavu protiv M.G. (40) iz Nikšića, zbog osnovane sumnje da je počinio krivično djelo zloupotreba položaja u privrednom poslovanju.

Policijske mjere i radnje upućuju na sumnju da je M.G, kao službenik "Atlas Mont" banke u Nikšiću, raspoređen na radno mjesto blagajnika - likvidatora, u više navrata zloupotrijebio svoj položaj i izvršio prisvajanje novca deponenata banke, čime je stekao protivpravnu imovinsku korist u iznosu od 26.386 eura.

Krivična prijava je procesuirana u redovnom postupku, obzirom da se M.G. nalazi u ZIKS Spuž, zbog istovjetnog krivičnog djela.

"Službenici PJ Nikšić, 19. oktobra 2010. godine, uhapsili su i istražnom sudiji Osnovnog suda, uz krivičnu prijavu, priveli M.G. zbog osnovane sumnje da je počinio krivično djelo zloupotreba položaja u privrednom poslovanju. Osumnjičeni je uhapšen po prijavi oštećenih deponenata „Atlas Mont" banke u Nikšiću", navodi policija.

Sumnja se da je M.G. tada, kao blagajnik - likvidator u navedenoj banci, zloupotrijebio položaj u dužem vremenskom periodu i izvršio prisvajanje novca od osam deponenata banke, odnosno njihovih oročenih sredstava - od 155.971 eura.
M.G. je, kako se sumnja, prisvojio oko 500.000 eura.

Sanuška
17-02-11, 23:05
U podgoričkom naselju Stari aerodrom ubijen Nebojša Nikezić

Podgoričanin Nebojša Nikezić, star oko 45 godina, ubijen je oko 21.40 časova u podgoričkom naselju Stari aerodrom na parkingu između plavo-bijele i crvene zgrade preko puta hotela “Kostas”.

Tijelo se nalazi na parkingu između dvije zgrade, a policija pokušava da uđe u trag počiniocu, koji je i dalje nepoznat.

Prema dosadašnjim podacima iz istrage ubica ja automobilom došao na parking između dvije zgrade gdje je najvjerovatnije čekao da Nikezić izađe iz zgrade gdje je bio u posjeti kod brata od strica.

Kada se uputio ka svom parkiranom crnom "golfu 5" registarskih oznaka PG - DR368 ubica je po svemu sudeći iz automatske puške pucao na Nikezića koji je na mjesto ostao mrtav.

Prema čaurama koje je policija našla tokom uviđaja sumnja se da je Nikezić ubijen sa najmanje 10-ak metaka.

Uviđaj je u toku.

vijesti (http://www.vijesti.me/vijesti/u-podgorickom-naselju-stari-aerodrom-ubijen-nebojsa-nikezic-clanak-7135)

Zor_djevojka
17-02-11, 23:16
ja čuh pucnjavu i bi mi sumnjivo, al' sam mislila da su petarde..a onda se čuše i sirene...

Sanuška
18-02-11, 13:31
TRAŽI SE!
Policija traži Nebojšu Mugošu zbog ubistva Nikezića

Uprava policije objavila je da se traži Nebojša Mugoša, od oca Borislava, rođen 01. decembra 1962. u Podgorici gdje je i nastanjen.

Mugoša se traži u vezi sa ubistvom Nebojše Nikezića (45), u Ulici V proleterske, na Starom aerodromu, u Podgorici.

"Mole se građani koji primijete Mugošu ili imaju saznanja gdje bi se mogao nalaziti da o tome obavijeste Upravu policije na besplatan broj 122, na broj dežurne službe 063 284 840 ili u najbližu policijsku ispostavu", piše u saopštenju.

Pomorac iz Podgorice Nebojša Nikezić ubijen je u četvrtak, oko 21.40 časova dok je išao ka svom automobilu, koji je bio parkiran između dvije nove zgrade preko puta hotela “Kostas”.

Ubica je Nikezića, najvjerovatnije, čekao u sivoj “ford fijesti” na parkingu zgrade u Ulici V proleterske, a onda je po jakoj kiši u njega sasuo rafal iz automatske puške, i potom pobjegao.

Nikezić je na mjestu ostao mrtav, a ubistvo je sa terase stana u zgradi vidjela njegova bratanična, koja je pratila strica koji je prije ubistva bio kod njih u stanu.

vijesti (http://www.vijesti.me/vijesti/policija-trazi-nebojsu-mugosu-zbog-ubistva-nikezica-clanak-7186)

manitov
19-02-11, 01:28
trenutno jedino su egipat libija tunis bahrein i jos par drzava bezbjedniji od cg