View Full Version : Solarni horoskop

Pages : 1 [2] 3

medijum
19-03-10, 19:08
Na pravom si putu, MO u osmoj kuci znaci ako je u 150° na neku nesigurnost u vezi nekretnina, pretpostavljam nekog nasledstva, od roditelja, neke nadoknade od osiguravajuceg drustva ili sl.

Cuvaj se prevara na tom planu, vise opreznosti u vezi svega!

ahaa....da ima to smisla skroz...u pitanju je poklon od roditelja,uh,sad prevare u vezi papirologije pravnih stvari...MO je 90 JU i NE...hm..nisam o tome razmisljala ..tnx LAdy...

dragana
19-03-10, 19:14
ne mogu da dočekam da mi se završi ova solarna godina ( još nekih 1,5 mesec) pa sam morala da je uradim. Šta znači solarni AC na IC-u ?
http://img121.imageshack.us/img121/974/solat2010.gif (http://img121.imageshack.us/i/solat2010.gif/)

Snow_Lady
19-03-10, 19:35
ahaa....da ima to smisla skroz...u pitanju je poklon od roditelja,uh,sad prevare u vezi papirologije pravnih stvari...MO je 90 JU i NE...hm..nisam o tome razmisljala ..tnx LAdy...

Pogotovu u tom slucaju, MO90°NE, prevare po pitanju imobilija, nasledja. Neizostavno angazovati advokata, koji ce se staviti u akciju, MO90°JU, zato pod obavezno uzmi advokata, jer se bez njega ne moze zavrsiti kako treba...

Nema na cemu, srecno!:thumb_yello:

Supernova
19-03-10, 19:37
ne mogu da dočekam da mi se završi ova solarna godina ( još nekih 1,5 mesec) pa sam morala da je uradim. Šta znači solarni AC na IC-u ?

Asc u vagi uvijek donosi u pravi plan pitanja partnerstva ili braka...Solarno sunce egzaltirano u 7. kući to dodatno potvrdjuje...Medjutim, s obzirom da je venera, kao vladar godišnjeg horoskopa u svom znaku ali u 8. kući, moze donijeti podjelu bračne imovine ili nasljedstvo, s obzirom da asc pada na IC...

dragana
19-03-10, 22:12
Asc u vagi uvijek donosi u pravi plan pitanja partnerstva ili braka...Solarno sunce egzaltirano u 7. kući to dodatno potvrdjuje...Medjutim, s obzirom da je venera, kao vladar godišnjeg horoskopa u svom znaku ali u 8. kući, moze donijeti podjelu bračne imovine ili nasljedstvo, s obzirom da asc pada na IC...

i juuuuuuu pa nije valjda došlo do toga da moram da se udam????

Snow_Lady
19-03-10, 22:47
http://img121.imageshack.us/img121/974/solat2010.gif (http://img121.imageshack.us/i/solat2010.gif/)

Rjesavanje problema pravne prirode, ne iskljucujem prevare na tom planu. Problemi u familiji, kriza identiteta, ne znas kome bi se okrenula, gdje bi nasla skroviste. Ne iskljucujem promjenu mjesta stanovanja.

Neke krupne promjene u familiji!

BabyBlue
20-03-10, 16:56
Za malo manje od mjesec dana i meni pocinje nova solarna godina. Vidim da mi je solarni ASC u lavu, u kojem pocinje 5. kuca u natalnoj karti. Dali to znaci, da ce u toj godini naglasak biti na ljubavnim događajima? Mada ce vjerovatno biti puno problema na tom podrucju s obzirom da se pluton nalazi u 5. solarnoj kuci ... Sto mislite?

Evo karte: http://img101.imageshack.us/img101/5998/solary.gif

makki
23-03-10, 16:52
a sta bi mogla donositi venera u skorpiji u 8 polju solara,natalno pada u 1polje u konj.sa nat.plutonom orbis 5st....malo me to plasi....jel moze neko nesto da mi kaze...

ostavljam solarhttp://img338.imageshack.us/img338/2087/astro31gw03m20105860569.gif

rebeka
06-04-10, 23:05
ove godine mi solarni asc pada na samo sunce (bik) a solarna venera je na 28,43 bika u I kuci
ima li algol uticaja na ovo veneru?

Angelina75
07-04-10, 08:08
ove godine mi solarni asc pada na samo sunce (bik) a solarna venera je na 28,43 bika u I kuci
ima li algol uticaja na ovo veneru?

posto je venera brza planeta znaci ona odlazi...nema uticaja na algol...venera ti je na plejadama....;)

rebeka
07-04-10, 11:53
posto je venera brza planeta znaci ona odlazi...nema uticaja na algol...venera ti je na plejadama....;)

negde sam procitala da algol deluje u orbisu od 2 stepena:unsure:

odoh sa iscitam o plejadama, mada ni one nisu nesto srecno mesto...

dijana819
22-07-10, 22:28
posto je vise vas reklo da u solaru treba da budu aspekti koji vec postoje u natalu, da li se misli na to da solarne planete prave aspekt sa natalnom planetom koji vec postoji u natalu ili solarne planete izmedju sebe?
izvinjavam se, ipak sam pocetnik u ovoj oblasti.
hvala :-)

sarita-rain
23-07-10, 09:54
posto je vise vas reklo da u solaru treba da budu aspekti koji vec postoje u natalu, da li se misli na to da solarne planete prave aspekt sa natalnom planetom koji vec postoji u natalu ili solarne planete izmedju sebe?
izvinjavam se, ipak sam pocetnik u ovoj oblasti.
hvala :-)

Tranzitna planeta treba da napravi kontakt sa natalnom, ne mora biti isti aspekt dovoljno je da ostvare kontakt, da li ce biti trigon a u natalu je kvadrat je irelevantno za pokretanje desavanja, naravno da ce se stvari brze izdesavati ako se aspekt poklapa sa aspektnom iz natalne, ali ovako apstraktno pricam, nije presudno za razvoj desavanja... poenta je da neka tranzitna planeta aktivira natalnu planetu, tj. pravi aspekt sa njom, a da iste planete prave aspekt i u natalu...

Naxy
12-08-10, 12:09
Solar nece doneti nista sto nije podrzano natalnim aspektima + mora da postoji podrska preko progresija, direkcija...
Interesuje me vase misljenje: da li solar "pocinje da radi" na dan rodjendana ili tek kada SO predje preko sol. ASC?
Takodje naidjoh na podatak da ce se aspekti u solaru aktivirati suncevim prelaskom preko njih:unsure:

beskrajnost
22-08-10, 17:12
Meni solar podje radit dva mjeseca il mjesec poslije mog rodjendana

hipatija
23-08-10, 15:16
Solar Return 10/11
VI kuca pocinje u Strijelcu, zavrsava u Jarcu; prepuna planeta /Sunce, Mjesec, Mars,MČ-Stijelac, Merkur, Pluton –Jarac/
Mars 90 Jupiter X kuca
Pluton 90 Uran X kuca

Da li je ovo problematican raspored planeta?

deep dark river
23-08-10, 15:41
Nešto razmišljam... pa ne mora da znači... možda nagoveštava neku oštru poslovnu promenu... rad za neku drugu firmu npr. ili bi možda moglo da znači da postoje nepovoljne predispozicije za napredovanje na aktuelnom poslu zbog podređenih; ta postavka ne mora onemogućavati ali možda pre- otežavati napredovanje.

I Pluton i Uran donose velike promene, još su u aspektu marsovske prirode-kvadrat što bi trebalo dovesti do neke eskalacije prema spolja (jer kvadrat konfliktno deluje na spolja dok opozicija na unutra) koja će voditi u nešto novo, završavajući staro.

The cheljade
23-08-10, 16:20
Solar nece doneti nista sto nije podrzano natalnim aspektima + mora da postoji podrska preko progresija, direkcija...
Interesuje me vase misljenje: da li solar "pocinje da radi" na dan rodjendana ili tek kada SO predje preko sol. ASC?
Takodje naidjoh na podatak da ce se aspekti u solaru aktivirati suncevim prelaskom preko njih:unsure:

Pocne da ti radi za rodjendan...nedelju dana pre ili posle, nema nikakve veze sa solarnim ascedentom

hipatija
23-08-10, 20:01
Ovaj Mjesec me plasi...ako se vrti oko posla to je standardno, uvijek isti problemi...ali zdravlje...taj Mjesec bi mozda mogao nositi operacije, tumore,...solar mi se aktivira oko mjesec dana prije rodjendana...

cancer
24-08-10, 10:36
Je li bi trebalo da me brinu ove planete u dvanaestoj u solaru?
Sunce kao vladar prve u dvanaestoj narocito...

Jedino mi se venerica u prvoj svidja, pada na natalnu i u trigonu je sa plutonom solarnim(vladar pete) i sekstilu sa plutonom natalnim...
To bi trebalo da bude zaljubljivanje neko je li?
Vladar pete i sedme solarne kuce u konjukciji...Sta bi to moglo biti?

natal+solar http://i27.tinypic.com/9jej9u.gif

Jagodica Bobica
04-12-10, 19:59
Po mom skromonom astro znanju sledece godine bi trebalo da nesto konkretno uradim sa poslediplomskim stufdijama.

Ima li neko komentar?

solar 2011:http://i183.photobucket.com/albums/x261/lizab72/solar2011.gif

natal: http://i183.photobucket.com/albums/x261/lizab72/astro_w2gw_03_72_hp-1-1.gif

The cheljade
04-12-10, 21:23
Ima li neko komentar?

Imam ja
http://www.madeinmontenegro.com/vbforum/showthread.php?t=10222&f=19&title=Pravilnik%20astrolo%9Akog%20podforuma

Jagodica Bobica
05-12-10, 08:19
OK. Shvatila sam da se to ne odnosi na sinastriju.

The cheljade
05-12-10, 17:02
Odnosi se na sve, jer da bi se uradila bilo koja karta mora se prvo pogledati natalna, a to iziskuje nečije vreme i trud. Valjda je razumljivo zašto postoji ovaj uslov

Jagodica Bobica
05-12-10, 21:47
Ok.

Jagodica Bobica
05-12-10, 21:48
Postavicu opet pitanje kada sakupim preko 50 postova. :(

What_U_see_is_what_U_get
05-12-10, 21:53
pa sqpila si! good luck! i ja cekam za natalnu, nego su neshto male shanse shmrc..

ljubicica19
09-12-10, 23:21
takodje :) Imam preko 100 postova a clan sam vrlo kratko... :)
Ee, valjda se nadje dobrovoljac da nam kaze par recenica :)
Jeste da to nije lako, ali onaj ko se razumije dace nam odgovor za kratko vrijeme, a mi bi ga trazili danima, bezuspjesno ... Kad nemamo pojma :D

BabyBlue
25-12-10, 21:20
Dali netko poznaje ili koristi metodu 'usmjerenog solarnog povratka' (precessed solar return) ? Šta mislite o njoj? Ja sam tek nedavno cula za nju ali nemam dovoljno astrološkog znanja da bih ocjenila korisnost te metode.

Evo nešto o tome na engleskom :

''One can achieve the desired effects with Return charts by either (1) using the Tropical Zodiac and correcting for precession or (2) using the precession-free Sidereal Zodiac. If neither of these methods is used, a Solar Return will be six hours in error by age 18, twelve hours in error by age 36, and an entire day off by the time a person attains the age of 72.” -Jim Eshelman, Interpreting Solar Returns.

Jagodica Bobica
01-01-11, 12:16
Ja ovdje vidim dobre aspekte za ljubav, mozda cak i brak zbog povoljnih aspekata venera i marsa u sledecoj godini kao i povoljno za putovanja i neke strucna usavrsavanja.
Ima li neko komentar?

solar: http://i183.photobucket.com/albums/x261/lizab72/solar2011.gif
natal:http://i183.photobucket.com/albums/x261/lizab72/astro_w2gw_03_72_hp.gif

Jagodica Bobica
12-01-11, 15:20
Zanima me ako neko ima tumacenje moje venere u skorpiji u solaru. Imam neke zdravstvene tegobe i mogucnost hirusrske interevencije, koju bih ako ikako mogu izbjegla.

solar/natal 2011:http://i183.photobucket.com/albums/x261/lizab72/solarnatal2011kuce.gif

medijum
13-01-11, 19:08
moze li mi neko reci sta bi mogao da znaci ovaj osakaceni mesec na zenitu? rekla bih da ce nekako porodica da dodje na udar ili neka desavanja vezano za dom....brine me i ova skoro egzaktna konjukcija u SO i MA u 8. solarnoj,a 12. natalnoj....

http://img11.imageshack.us/i/solar2011.gif/

Supernova
15-01-11, 09:59
moze li mi neko reci sta bi mogao da znaci ovaj osakaceni mesec na zenitu? rekla bih da ce nekako porodica da dodje na udar ili neka desavanja vezano za dom....brine me i ova skoro egzaktna konjukcija u SO i MA u 8. solarnoj,a 12. natalnoj....

http://img11.imageshack.us/i/solar2011.gif/

Kako MO vlada 5. natalnom kucom i solarnim asc, i zajedno sa JU pada u konjukciju na VE, pa kvadrat natalni NE i solarni PL, pa naglašena 8. solarna, pa 5. solarna u 8. natalnoj kući, moraš se čuvati (nezeljene) trudnoće, mogući problemi sa reproduktivnim organima.

medijum
15-01-11, 18:08
Kako MO vlada 5. natalnom kucom i solarnim asc, i zajedno sa JU pada u konjukciju na VE, pa kvadrat natalni NE i solarni PL, pa naglašena 8. solarna, pa 5. solarna u 8. natalnoj kući, moraš se čuvati (nezeljene) trudnoće, mogući problemi sa reproduktivnim organima.

ohhhh,i pomislila sam da ova konjukcija SO i MA u 8.moze da donese neke hiruske intervencije....a ta nezeljena trudnoca moze da pokrene niz drugih dogadjaja dir. vladar 7. na asc,solarni asc za narednu godinu u 7. , dir.ASC ulazi u konjukciju od 1 st sa natalnom VE....hehhehhe....mozda se i udam kako mi je i vladar 5. u natalnoj 7(brak zbog trudnoce ) :tooth:.....sali m se malo, pu pu daleko bilo.... samo da nisu neke operacije i cuda,to mi je prvo palo na pamet,kad sam videla SO0MA ,a ovaj mesec solarni je zgazen skroz a stoji na zenitu....ne mi se dopada ovaj solar ni malkice....:)

]Bubica
06-08-11, 00:56
Sem konjukcija da li su i koliko su vazne opozicije,kvadrati,trigoni i ostali aspekti u solarnom horoskopu,vidim da ste naveli konjukcije,da li su one najvaznije?

Afrika
18-08-11, 08:16
Egzaktna konjukcija solarnog sunca i mjeseca sa natalnim suncem.U Vodoliji, na samom pocetku 12. kuce? :unsure:

Supernova
18-08-11, 10:40
Egzaktna konjukcija solarnog sunca i mjeseca sa natalnim suncem.U Vodoliji, na samom pocetku 12. kuce? :unsure:

Kazu da ovo nosi neki vazan dogadjaj u simbolici znaka i kuce gdje se nalazi, neki kazu da su se razveli u godini kada su imali ovu konjukciju u solaru...medjutim, s obzirom da svjetlost mjeseca poslije ove konjukcije raste moze se ocekivati neka povoljnost u vezi sa onim cime vlada mjesec, recimo ako je to 5. kuca, onda se to moze odnositi na ljubav ili trudnocu, ali s obzirom da konjukcija pada u natalnu 12. i znak vodolije onda tu mora biti prisutna neka tajnost ili faktor iznenadjenja...

cancer
18-08-11, 12:58
Sta bi mogla da znaci venera kao vladar asc natalnog i solarnog na MC-u?
[/url]

Supernova
18-08-11, 13:28
Sta bi mogla da znaci venera kao vladar asc natalnog i solarnog na MC-u?
[/url]

Istaknuta VE na najvišoj tačci neba naglašava sve venerijanske kvalitete kod osobe, prije svega ljepotu, profinjenost, potrebu za postizanjem sklada i harmonije kroz odnose, pa i sam ulazak u jedan važan odnos, ukoliko asc pada u znak vage.

Kod tebe je VE otišla uznak raka što podrazumijeva potrebu za porodicom i pažnjom, ali prima kvadrat od SA sa asc što može pojačati potrebu za sigurnošću, pa nije isključeno da ćeš pod ovim aspektima ući u jedan ozbiljan odnos.

Afrika
18-08-11, 14:37
Kazu da ovo nosi neki vazan dogadjaj u simbolici znaka i kuce gdje se nalazi, neki kazu da su se razveli u godini kada su imali ovu konjukciju u solaru...medjutim, s obzirom da svjetlost mjeseca poslije ove konjukcije raste moze se ocekivati neka povoljnost u vezi sa onim cime vlada mjesec, recimo ako je to 5. kuca, onda se to moze odnositi na ljubav ili trudnocu, ali s obzirom da konjukcija pada u natalnu 12. i znak vodolije onda tu mora biti prisutna neka tajnost ili faktor iznenadjenja...

Mjesec vlada sedmom kucom?
Mo u znaku Vage, Venera u 12...u ribama...

Supernova
18-08-11, 15:23
Mjesec vlada sedmom kucom?
Mo u znaku Vage, Venera u 12...u ribama...

Onda neki značajan dogadjaj u pogledu partnerstva, spajanje, ali pošto je u pitanju znak vodolije i 12. kuća, prije bih rekla neki slobodan, "nelegalan" oblik zajedničkog života, ne brak u klasičnom smislu...

cancer
18-08-11, 15:55
Istaknuta VE na najvišoj tačci neba naglašava sve venerijanske kvalitete kod osobe, prije svega ljepotu, profinjenost, potrebu za postizanjem sklada i harmonije kroz odnose, pa i sam ulazak u jedan važan odnos, ukoliko asc pada u znak vage.

Kod tebe je VE otišla uznak raka što podrazumijeva potrebu za porodicom i pažnjom, ali prima kvadrat od SA sa asc što može pojačati potrebu za sigurnošću, pa nije isključeno da ćeš pod ovim aspektima ući u jedan ozbiljan odnos.

Hvala najlepse supernova :)
Da, mozda me kvadrat natera na akciju... :P

Supernova
21-08-11, 12:13
Hvala najlepse supernova :)
Da, mozda me kvadrat natera na akciju... :P

Trebalo bi, posebno jer SA vlada 4. i 5. kućom, a nosi u sebi vladara 7., pa iz perioda izolacije izlazi na asc...

cancer
21-08-11, 15:24
Trebalo bi, posebno jer SA vlada 4. i 5. kućom, a nosi u sebi vladara 7., pa iz perioda izolacije izlazi na asc...

Period dok je Sa bio u dvanaestoj je zaista bio izolacija u svakom smislu, jos je bio retro pa predje asc pa se vrati i tako par puta. Gusenje i mucenje:1002: Svakako bi trebalo kad jos malo odmakne u vagi da napravi kvadrat sa Ma iz jarca pa i pogura pricu iz solara.

annna
22-11-11, 09:07
Ako hoce meni neko da pogleda solar za sledecu godinu.L;jubav i posao?i zanima me solarni mc na natalni ic i obrnuto,sta znaci?ja bih rekla nesto dobro sto se tice posla,jer je natalni jupiter na solarni mc.pozzzhttp://imageshack.us/photo/my-images/683/solar20121.png/

Tratincica84
13-12-11, 22:07
Evo da i ja prilozim malo teksta o solarnom asc...
solarni ascendendt

oblasti vezane za kucu u koju pada solarni asc uvek su povezane sa najvažnijim dogadjajem te godine. Te oblasti ce dominirati vašim interesovanjima a kuca ce takodje pokazati opštu atmosferu kojace preovladavati tokom godine.
ukoliko solarni asc padne na natalni asc (uz orbis od 1 stepen), ukazuje na godinu koja je od izuzetne važnosti u vašem životu.

interpretacije solarnog asc u natalnim kucama

solarni asc u I natalnoj kuci
ovaj položaj vam daje puno slobode delovanja i posedujete potencijal da ispunite mnogo toga što postoji u vašoj natalnoj karti . Ukoliko ništa ne preduzmete , nemojte ništa ni ocekivati . Posedujete slobodnu volju da sami odlucite . Solarni povratak ukazuje na aktivnosti koje se mogu uspesno izvršiti a koje postoje u natalnoj karti. Na vama je da ostvarite sopsvenu sudbinu.

solarni asc u II natalnoj kuci
najvažnija dogadjanja ove godine bice vezana za prihode i finansije i za vasa licna uverenja. Ukoliko je horoskop solarnog povratka u celini pozitivan, ova pozicija može ukazati na važna poslovna i finansijska dostignuca. Ukoliko je horoskop malefican, bice briga i problema oko finansija.

solarni asc u III natalnoj kuci
osoba ce se najviše baviti svojim bratom ili sestrom, putovanjima, mentalnim radom, studijama, govorom, predavanjima, komunikacijom ili pisanjem. Bice puno poseta i kratkih putovanja.

solarni asc u IV natalnoj kuci
ovaj položajcesto pokazuje da ce doci do promene mesta stanovanja u toku godine ili da cete privesti kraju neki projekat koji je u toku. Isto tako,moguce je da ce se završiti neki važan poduhvat ili da ce se odigrati neki važan dogadjaj vezan za vaše roditelje ili za kucu i nekretnine ili u vezi vašeg porekla ili ranog detinjstva.

solarni asc u V natalnoj kuci
glavni dogadjaji bice ove godine vezani za decu, ljubav, veze, poducavanje, kockanje, špekulacije, zadovoljstva, kreativnost, zabavu, pozorište. Obicno se stvari dešavaju u okviru vaših intimnih i bliskih odnosa. Ukoliko trenutno nemate nikoga, možda vas neko ceka tu iza ugla. Ponekad može doneti veridbu, rođenje dece ili zainteresovanost za špekulacije.

solarni asc u VI natalnoj kuci
ovo je loš položaj za zdravlje i obicno donosi porodicne probleme. Ukoliko je ostatak horoskopa dobar, to ce biti samo obicne prehlade ili grip, ali dolazi do pogoršanja opšteg stanja organizma, do nedostatka energije, do cestog osecanja iscrpljenosti. Radna sredina i ljudi sa kojima radite mogu da budu uzrok bolesti.

solarni asc u VII natalnoj kuci
ukoliko su vrh kuce, planete i aspekti pozitivni, ovaj položaj može ukazati na brak ili partnerstva druge vrste. Ukoliko su aflikovani, dolazi do sudjenja ili do problema koje donose supružnik ili partner. Vaš društveni život može da trpi.

solarni asc u VIII natalnoj kuci
ovaj položaj cesto se javlja u godinama koje donose smrt, bilo u okviru porodice, bilo u krugu prijatelja i poznanika. Ukoliko je solarni horoskop aflikovan i tranziti i progresije pokazuju smrtnu opasnost,vlasnik horoskopa je ugrožen. U ostalim slucajevima, dolazi do opšteg slabljenja i opadanja snage volje, nevoljnog obavljanja poslova i obaveza, briga zbog zdravlja . . .

solarni asc u IX natalnoj kuci
glavni dogadjaji ove godine bice vezani za neko putovanje, najcešce daleko. Planete u ove dve kuce, a narocito u devetoj, pokazace da li ce se to putovanje ostvariti. Ovo je dobra godina za studije posto proširuje vidike i donosi intelektualni razvoj. Ukoliko je deveta kuca aflikovana, ovaj položaj može dovesti do fanatizma ili do pogrešnih shvatanja vezanih za filozofiju ili religiju.

solarni asc u X natalnoj kuci
najistaknutiji su karijera ili javni položaj. Ukoliko je kuća povoljna, donosi promene u karijeri, mogućnosti, dugo ocekivani uspeh, ali morate nešto uraditi da biste ga postigli kao sto i opšta priroda solarnog povratka mora ovo da podržava.

solarni asc u XI natalnoj kuci
ove godine cete se najviše baviti prijateljima, kao i ostvarivanjem svojih. Želja i nada. Ukoliko je kuca povoljno postavljena, sticete nove prijatelje, dobijate pomoc od prijatelja, planovi vam se ostvaruju zahvaljujuci prijateljima. Isto tako, možda vam se ostvare nade i želje koje su izvan vaše kontrole.

solarni asc u XII natalnoj kuci
ovo je godina iskušenja, pojave hronicnih bolesti ili pogoršanja trenutnog stanja. Problemi sa tajnim neprijateljima, ljudi koji vam rade iza ledja, ogovaranja. Ceste su tužbe kada imate ovaj položaj. Postoji mogucnost hapšenja, lažnih optužbi , psihološkog kolapsa, brige, uznemirenosti.

Tratincica84
13-12-11, 22:13
Položaj solarnog Mc-a u natalnim kućama

Ukoliko se, uz dozvoljeni orbis od 5 stepeni, solarni Mc nadje blizu kraja neke natalne kuce, morate uzeti u obzir obe kuce i dobro ih prouciti. Solarni Mc je drugi najvažniji faktor pri razmatranju solarnog povratka jer pokazuje osnovni ton odredjene godine.

Solarni Mc u natalnoj I kuci
Ovo je uglavnom povoljan položaj i daje vam slobodu da svoj život usmeravate onako kako želite, a to ce vam pomoci u budućnosti. Cesto se javlja u godinama kada covek bira svoju profesiju ili zapocinje neki važan projekt koji njegov život vodi u nekom novom pravcu.

Solarni Mc u natalnoj II kuci
Ove godine bicete dobro ili loše placeni, zavisno od planeta u solarnim i natalnim kucama i od aspekata prema tim planetama. Veoma ce vam biti važne finansije i treba detaljno prouciti sve naznake vezane za novac u solarnom horoskopu.

Solarni Mc u natalnoj III kuci
Društveni život iziskivace dosta putovanja - na kratka ili srednja rastojanja poslom ili zbog zadovoljstva.Ukoliko je solarni horoskop u celini povoljan, može se popraviti vaš položaj u društvu zahvaljujući nekom kratkom poslovnom putovanju ili važnoj ponudi koju cete dobiti putem pisma.

Solarni Mc u natalnoj IV kuci
Ove godine bavicete se pitanjima nekretnina, zemlje, roditelja ili kuce. Obicno ove godine završavate projekat kome ste bili posvećeni vec dugo. Cesto je ovo godina kada covek odlazi u penziju.

Solarni Mc u natalnoj V kuci
Ovo je obicno dobar znak koji cesto govori da cete biti povezani sa umetnošcu, zabavom, sportom, ulaganjima, kockanjem ili nekom kreativnom oblasti. Glavna preokupacija ove godine mogu vam biti deca i cesto ce vam doneti uspeh ili ce vaša deca biti uspešna tokom ove godine...

Solarni Mc u natalnoj VI kuci
Ovo govori da cete tokom godine biti u podredjenom ili servilnom položaju.Ukoliko solarni povratak ukazuje na bolest, ovaj položaj pokazuje kakve ce posledice loše zdravlje ostaviti na vašu karijeru.

Solarni Mc u natalnoj VII kuci
Ukoliko su solarni povratak, X kuca i natalna VII kuca dobro postavljene, sa dobrim planetama, aspektima i vladarima ova godina može doneti unapredjenje ili poboljšanje statusa u društvu kroz brak, partnerstvo ili poslovni ugovor.

Solarni Mc u natalnoj VIII kuci
Ukoliko se u ovoj kuci nalaze dobre planete ili je dobro aspektovana, možete imati materijalne dobiti od partnera ili, ponekad, nasledstvo ili dobitak kada svedete sve racune. Sa ovim položajem, dugovi su uvek naglašeni, bilo u povoljnom ili nepovoljnom smislu.

Solarni Mc u natalnoj IX kuci
Putovacete zbog karijere, obicno negde daleko sem ukoliko su Blizanci naglašeni u jednoj od ove dve kuce, što onda znaci da put može biti kraci, srednji ili duži.Takodje se može desiti da putovanja uticu na vašu karijeru.

Solarni Mc u natalnoj X kuci
Ovo je dobar položaj za profesiju, reputaciju i srecu tokom citave godine. Obicno je ovo jedna važna godina u vašem životu. Iako ce loše planete i loši aspekti vršiti svoj uticaj, ovaj položaj vas štiti u domenu društvenog statusa i profesije.

Solarni Mc u natalnoj XI kuci
Ovaj položaj govori da vaša karijera donekle zavisi od prijatelja ili od veza koje uspostavaljate. Obicno je dobar znak i pokazuje da cete ostvariti svoje planove i ciljeve za tu godinu pod uslovom da oni imaju realnu osnovu.

Solarni Mc u natalnoj XII kuci
Ovo je obicno godina teških iskušenja u profesiji kojom se bavite. Postoji opasnost od optužbi, kleveta i teškoca, bilo da tražite posao ili se trudite da zadržite postojeci.Ukoliko su u ove dve kuce loše planete ili se formiraju loši aspekti prema njihovim vrhovima, stvari ce biti jos gore.

Tratincica84
13-12-11, 22:14
Pokazatelji braka

- Ako su vam aktivirane III, VII, IX i XI kuća,izlaze na Ascedent ili imaju u sebi Sunce ili vladara Ascedenta.
- Ako su ugaoni Venera, Mars, Pluton ili Saturn (natalni ili Solarni).

Ali, zapamtiite da od mogućih osam uvek treba dea bude najmanje tri pokazatelja.

Pokazatelji trudnoće ili rođenja deteta

- Ako su vam aktivirane IV, V i XI kuća.
- Lunarni čvorovi (natalni ili solarnog povratka) preko ose 5.-11., ili u padajućim kućama.
- Mesec ili Ascedent i Zenit ugaoni, ili u V ili XI kući.
- Neptun (solarni ili natalni) u IV kući.

Pokazatelji promene zanimanja ili posla

- Ako su aktivirane II, VI i X kuća.
- Uran u VI ili X kući ( u VI ukazuje na promenu unutar radne organizacije, dok u X može biti promena pravca u karijeri). Takođe i Mesec i Mars imaju slično značenje.

Razvod

- Aktivirane III, VII, VIII i IX kuća.
* III kuća zbog raskidanja ugovora;
* VII kuća - raskid sa partnerom;
* VIII kuća pokazuje nam finansijsko stanje, a i promene u sekslualnom životu:
* IX kuća ukazuje na neka pravna pitanja;
- Uran, Pluton i Mars su obično ugaoni.

Zdravlje

- Za zdravlje se gledaju I, VI i XII kuća;
- Za operacije se gledaju XII i VIII (hospitalizacija);
- Afliktovani vladari kuća zdravlja i Ascedenta iz natala.

Tratincica84
13-12-11, 22:15
Iz knjige "Tumačenje solarnog i lunarnog povratka "
Autori: Bebs Kirbi i Dzeni Stabs

Mesec u Solarnom povratku
Položaj Meseca u znaku pokazuje kakav nam je tip emocionalnog kontakta potreban da bismo se osetili ispunjenima, i na koji način ćemo to dobiti, a po položaju u kući, oblast života u okviru koje imamo emocionalne potrebe i želimo da se osećamo sigurno, gde želimo da se osećamo prihvaćenim i kao kod kuće.
Svrha Meseca u horoskopu solarnog povratka sastoji se u tome da opiše i ostvari emocionalne potrebe koje, za uzvrat, podržavaju solarni princip. Na primer, kada se nalazi u četvrtoj kući, Mesec ukazuje na potrebu za tim da izgradite čvrste unutarnje temelje da biste bili ono što jeste, odnosno da biste ispoljili svoju pravu ličnost, koju će Sunce opisati. Mesec u četvrtoj kući opisuje čemu bi trebalo da posvetite pažnju ove godine kako biste se usudili da krenete u svet i izrazili solarni princip. Što ste sigurniji u sebe, to ste sposobniji da se izrazite.
Ono što sledi predstavlja neke sugestije o tome kako možete da osetite uticaje Meseca dok se on kreće kroz znake i kuće. Njihova svrha se sastoji u tome da vas podstaknu na to da o tim uticajima i sami malo dublje razmislite, imajući na umu da Mesec unutar solarnog povratka povremeno igra podržavajuću ulogu u odnosu na Sunce.

Mesec kroz znake Solarnog povratka

Mesec u Ovnu Ovo je godina u kojoj prema ljudima i u situacijama reagujete otvoreno i iskreno. Ali, svakako ne i godina koju će obeležiti takt i diplomatija ili hladnokrvnost i promišljenost, jer ćete reagovati brze i spontanije nego obično. Ponekad ćete možda priželjkivati i žaliti sto u nekim situacijama iz prošlosti niste prvo izbrojali do deset, pa tek onda rekli šta osećate, ali ovo je definitivno period kada ste skloni tome da se izbrbljate. Glavna dobit od toga će se sastojati u čistim i poštenim odnosima između vas i drugih, u koje zaista možete imati poverenja i u koje se možete pouzdati. Drugi vas mogu opisivati kao "pravo osveženje".
Preporučljivo je da u ovom periodu preuzmete inicijativu u odnosima i uspostavite nove kontakte sa drugima. Spremnije ćete ulaziti u rizike na emotivnom planu, jer hrabrije i smelije ispoljavate i delite sadržaje vašeg unutarnjeg sveta; možete zaista snažno uticati na druge. Vaša intuicija je na visokom nivou, tako da je ovo pravi period kada bi trebalo da verujete svojim predosećajima.

Mesec u Biku Sa Mesecom u Biku trebalo bi da očekujete godinu u kojoj ćete potrebu za stabilnošću i sigurnošću osećati jače nego inače. Potrebni su vam smirenost i emocionalna stabilnost.
Vaša želja da uživate svim čulima u ovom periodu kulminira, i ako vas nešto u tome bude sprečilo, možete razviti sklonost da jedete previše masnu hranu, što može dovesti do gojaznosti. Ili u isti mah pored te sklonosti, možete osetiti potrebu da se hranite jednostavno i zdravo. U svakom slučaju, to je period kada obraćate pažnju na svoje telo. Ako ste ikada planirali da redovno idete na masažu, ili posećujete turska kupatila, sada ćete u tome posebno uživati i imati koristi od toga.
To može biti period kada vam baštovanstvo, uzgajanje i boravak na selu i u prirodi pričinjavaju posebno zadovoljstvo.

Mesec u BlizancimaUticaje Meseca u znaku Blizanaca osećate u vidu pojačane potrebe za komuniciranjem, razumevanjem i druženjem koje vam pruža priliku da razmenjujete ideje. Ovo je vreme kada možete da razvijate raznovrsna interesovanja, jer postajete beskrajno radoznali. Osećate da ste na svom terenu u svetu ideja i misli. Možda ćete morati da se, na neki način, izborite sa neprijatnim osećanjima u pogledu vaše mentalne sposobnosti. A sa tim se možete suočiti dok budete pokušavali da se bavite nekom oblašću koja pomera granice vašeg uobičajenog načina razmišljanja i širi vaše vidike.
Sa Mesecom u Biizancima, vi ste promenljivog raspoloženja i skloni tome da se dosađujete, potreban vam je snažan podsticaj. U ovom periodu ste nestalni, osećate potrebu za tim da budete stalno u pokretu, kako mentalno tako i fizički. Dobra ideja bi bila da ustanovite planove, koji su u tolikoj rneri fleksibilni koliko to vaš život bude dozvolio.
Možete poželeti da govorite o vašim osećanjima, da ih analizirate i detaljno preispitate kako biste bolje razumeii vaš unutarnji svet.

Mesec u Raku
Godina sa Mesecom u Raku će intenzivirati vašu potrebu za tim da se osećate bliski sa drugima; potrebu za pripadanjem, kako na intimnom, tako i na opštem nivou. Potrebno vam je da osećate da ste deo celine, gde i kako se u nju uklapate, da osećate vašu povezanost sa drugima i sa životom uopšte. Ovo može biti vreme preispirivanja i ponovnog prilagodavanja u pogledu vašeg mesta unutar vaše porodice i uslova u kojima ste odrastali.
Osećate potrebu za tim da se brinete o drugima i da oni brinu o vama. Ove godine u prvi plan izbijaju svi vaši lični odnosi i, zavisno od toga koliko su zadovoljavajući, ovo može biti vreme promene i priiagodavanja, u toku kojeg pokušavate da popravite stvari. Dubije ste povezani sa sopstvenim potrebama za bliskošću i srodnošću, a posledica toga je da se možete osećati povredljivije.
Na isti način, stupate u najdublji kontakt sa vašim iskonskim i instinktivnim znanjima o životu. U vašem odnosu prema svetu bićete skloniji instinktivnim postupcima i reakcijama, pri čemu ćete imati nepogrešiv predosećaj u pogledu toga kako se drugi osećaju. Intuicija vas odlično služi.

Mesec u Lavu
Te godine kada je Mesec u Lavu u prvi plan izbija vaša sposobnost samoizražavanja. Posebno će se vaše emocionalne reakcije i reagovanja naći u centru pažnje i osnažiti vaš osećaj autentičnosti i važnosti. Ovo je godina kada ćete želeti puno pažnje i priznanja, ali i godina kada ćete se ne samo osetiti posebno značajnom ličnošću, već i zaista naći u žiži svih zbivanja. Vreme je da učinite nešto što će opravdati pažnju koju priželjkujete i što će vam pružiti razlog da se ponosite sobom.
Bićete inspirisani da ispoljite veću kreativnost u životu, ali to ne mora da se odnosi na umetničko stvaralaštvo, osim u slučaju ako ste inače umetnik, već na to da taj stvaralački duh unesete više u svakodnevne stvari.

Mesec u Devici
Ovo će biti godina u kojoj ćete analizirati pojedine okolnosti i delove nekih životnih situacija, kao i vašeg života, da biste stekli uvid u celokupan obrazac. Biće vam potrebno da osmislite odgovore na mnoga pitanja "kako i zašto" vaše svakodnevne egzistencije. Zelite da unesete duh prave organizacije u vaš svakodnevni život. U većoj meri ćete se baviti svojim zdravljem, dijetom, navikama spavanja i bavljenja fitnesom, težeći pri tome da reorganizujete vaš život tako da bude zdraviji i celovitiji. Ovo je vreme za samoistraživanje i samoanalizu - vreme da shvatite kako da stvari organizujete tako da rade u vašu korist, da usvojite nov raspored svakodnevnih aktivnosti, koji je u skladu sa vašim ličnim obrascima ponašanja i odražava prirodu vaše ličnosti

Mesec u Vagi Osećate potrebu za partnerstvom i odnosom jedan-prema-jedan, pre svega, lične prirode, ali može biti i profesionalne. Verovatno ćete želeti da uspostavljate odnose putem kojih ćete razmenjivati ideje. To je period u kojem ste otvoreni i prijateljski nastrojeni prema drugima, kada ste posebno taktični, diplomatski, šarmanmi i graciozni. Budući da ste u ovom periodu skloniji tome da budete romantični, tu atmosferu u daleko većoj meri unosite u postojeće veze.
Možda ćete se više doterivati ili ćete uređivati svoj dom. Što se tiče vas lićno, ovo može biti period u kojem ćete biti daleko zainteresovaniji za novu odeću i nove stilove, kao i za šminkanje ili ukrašavanje nakitom. Sto se tiče unutrašnjeg uredenja vašeg doma, na sličan način biste mogli poželeti da menjate dekoraciju ili nameštaj da biste uneli više harmonije i lepote u svoje životno okruženje.
Iako ćete osetiti potrebu za mirom i harmonijom unutar vašeg doma, dok budete nastojali da to postignete, može doći do prilično velikog neslaganja i razmimoilaženja. To vas može potresti i povrediti, tako da vam može biti potrebno dosta vremena i energije da to razrešite.
Uopšteno govoreći, vaš osećaj za lepotu je izoštren, tako da vas može privući i ispuniti bilo kakav vid učešća u umetnostima - u ovom periodu, jednom rečju, želite da proširite i razvijete vaša umetnička, muzička i literama interesovanja.

Mesec u Škorpiji Kada je Mesec u Škorpiji javlja se potreba za intenzivnim doživljajima i smislom. Želite da uspostavite sa nekim duboku osećajnu povezanost, koja će vas potpuno prožeti i preobraziti. Izuzetno ozbiljno ćete shvatati svoja osećanja i nastojati da u potpunosti razumete sebe. To je period kada su vaša osećanja u isti mah i duboka i kompleksna, pri čemu vaša raspoloženja mogu da idu iz jedne u drugu krajnost, jer ste skloni tome da osećanja zadržavate i držite duboko u sebi.
Možete ući u finansijsko partnerstvo, koje može i ne mora biti korisno, ali koje u vama neizbežno budi snažna osećanja u pogledu celokupnog sporazuma.
Ono što je najpotrebnije ove godine jeste to da doprete do najdubljih slojeva vaših emocija, što će se najverovatnije odigrati kroz strastveno angažovanje u svemu čega se budete latili.

Mesec u Strelcu
Ovo je godina kada ćete osetiti potrebu za slobodom i avanturom. Postajete izuzetno radoznali i željni novih saznanja o životu, dok je vaša žed za životom neutoljiva. Jednom račju, osećate neodoljivu potrebu da otkrivate i istražujete nove horizonte. Ona se na spoljnom planu može manifestovati u vidu putovanja, hodočašća u daleke krajeve sveta. U tom slučaju, reč je o doslovnom proširivanju vaših vidika. Ili se može ispoljiti na više unutarnjem i psihološkom nivou, i učiniti vas zainteresovanijim za "najdublja, univerzalna životna pitanja", kao što su filozofija, religija i smisao života.
Bez obzira na to da li putujete ili ne, možete uspostaviti kontakte ili veze sa strancima, ili sa onim ljudima koji vam pomažu da se otvorite i život počnete da sagledavate iz novog ugla. Otvoreni ste i konkretni, i ponašate se kao pravi predstavnik ekstrovertnog tipa ličnosti.
U ovom periodu možete da osetite potrebu za tim da boravite na selu, na otvorenom prostoru, gde će vas posebno ispunjavati vreme koje budete provodili tumarajući predelima netaknute prirodne lepote. Verni ste svojim idealima i puni optimizma u svojoj veri u suštinsku dobrotu sveta.

Mesec u Jarcu Za vreme uticaja Meseca u Jarcu, osećate potrebu za tim da unesete organizaciju i red u vaš život. Skloni ste tome da budete emocionalno distancirani i sami sebi dovoljni, prilično oprezni i realni u odnosima prema drugima. A povremeno se može ispostaviti da je važnije i neophodnije da počnete da razmišljate na praktičan način nego da se posvetite vašim emocionalnim potrebama. Pronicljivi ste i precizni u proceni drugih, lakše prihvatate životne činjenice i mirite se sa surovim životnim istinama.
U ovom periodu tačno znate šta je to što želite da ostvarite, koje ciljeve i ambicije težite da ostvarite. Možda ćete osetiti da niste stekli onaj položaj i status koji ste želeli. Isto tako, možete postati svesni toga da kroz vezu nastojite da pronadete svoje mesto u životu i društvu, i to posebno ako ste žena, zbog čega je neophodno da ponovo razmotrite da li vam to zaista pruža ono što želite. Moraćete da uskladite poslovne ciljeve i potrebe koje su više lične prirode, jer je ove godine vaša želja za samoostvarenjem na poslovnom planu najsnažniji pokretač svih vaših aktivnosti i postupaka.

Mesec u Vodoliji Ako je Mesec u Vodoliji, postojaće potreba za nezavisnošću i autonomijom. Želećete da svoje poslove obavljate na sopstveni način. Verovatno ćete poželeti da eksperimentišete sa vašim životnim stilom. Temeljno ćete preispitati situaciju u vašoj kući i uvesti nova pravila ponašanja, pri čemu ćete se rukovoditi ravnopravnom podelom kućnih poslova. Ovo je period u kojem postajete svesniji svojih uverenja i ideala. Ona će uticati na vaš svakodnevni život, i mogu vas dovesti u situaciju da promenite vaš životni stil.
Ove godine grupne aktivnosti izbijaju u prvi plan, jer osećate potrebu da pronadete svoje mesto unutar grupa. Tu se možete osećati kao kod kuće, ili ćete pak naći grupu kojoj osećate da pripadate. Ovo će verovatno biti vreme kada ste uopšte društveniji, kada se upoznajete i uspostavljate odnose sa najraznovrsnijim ljudima.

Mesec u Ribama Ovo će biti godina u kojoj postajete daleko osetljiviji i osećajniji. Bićete puni razumevanja i saosećanja u svim vašim vezama. Čeznućete za sjedinjavanjem i stapanjem, koji mogu voditi brisanju granica izmedu vas i drugih. Na najvišem nivou, tragaćete za mističnim, duhovnim jedinstvom, ali tako možete dospeti u konfuznu situaciju koja nikuda ne vodi, u okviru koje više ne znate gde počinju granice vaše ličnosti, a gde se završavaju granice ličnosti drugih ljudi. Možete se prepustiti beskrajnim sanjarenjima i fantaziji, smatrajući materijalne i svetovne stvari ispraznim. Ovo je odličan period za meditaciju, jer ćete sponatno ulaziti u kontemplativna stanja. Čeznete za nekakvom čarolijom, tako da sa lakoćom u vaš svakodnevni život možete uneti atmosferu drugih svetova i stvarnosti.
To je vreme kada će vaš umetnički i kreativni talenat doći do izražaja. Bolje ćete razumeti svoju želju za kreativnim izražavanjem, tako da ćete pronalaziti zadovoljstvo ili u sopstvenoj kreativnosti ili u poštovanju kreativnih napora drugih ljudi. __________________
Nadam se da ce vam se svideti tekstovi :D

dansy
14-12-11, 17:55
hvala Tratincice..super je tekst :)

Setih se nesto..da li ima neko znacenje kad je mesec u solaru u praznom hodu?

Tratincica84
15-12-11, 14:37

Nema na cemu :D
Pa u kom je znaku mesec i u kojoj kuci, mozda ces u simbolici toga imati neke stagnacije ili kocenja..probleme u izrazavanju onoga sto predstavljaju znak i kuca u kojoj je mesec

dansy
15-12-11, 14:53
moguce...videcemo :mwah1:
U ribama je,u drugoj kuci... :).Nista,kaze u tekstu da meditiram...taman da se pripremam za 2012tu,valjda nije kasno :D

Supernova
15-12-11, 19:25

Prazan hod mjeseca ukazuje da period nije povoljan za započinjanje novih stvari, postoji veća mogućnost pravljenja grešaka i sl., pa to može u solaru ukazati na potreban oprez i neke smetnje kod donošenja važnih odluka ali i znak da se neka bitna pitanja mogu biti odložena ili nedovršena...S obzirom da je MO svjetlo od vitalnog značaja, ovo vjerovatno ukazuje da će tvoje unutrašnje psihološko stanje biti na takvom nivou i prouzrokovati odredjene smetnje...možda u suštini MO traži povezivanje sa svojim osjećanjima i potrebu za cjelovitošću...

cancer
15-12-11, 23:33
Ja nisam bas skontala prazan hod Meseca pa ako neko moze neka mi kaze je li moj Mesec u ovom solaru u praznom hodu...
Solar je u potpisu.
Hvala! :)

dansy
16-12-11, 12:46
Prazan hod mjeseca ukazuje da period nije povoljan za započinjanje novih stvari, postoji veća mogućnost pravljenja grešaka i sl., pa to može u solaru ukazati na potreban oprez i neke smetnje kod donošenja važnih odluka ali i znak da se neka bitna pitanja mogu biti odložena ili nedovršena...S obzirom da je MO svjetlo od vitalnog značaja, ovo vjerovatno ukazuje da će tvoje unutrašnje psihološko stanje biti na takvom nivou i prouzrokovati odredjene smetnje...možda u suštini MO traži povezivanje sa svojim osjećanjima i potrebu za cjelovitošću...
Hvala puno :)...zanimljivo...i retro merkur u strelcu je tu da podrzi tu pricu o pogresnim odlukama izgleda...sve upucuje na okretanje sebi na nekin nacin :)

:hug432:
Ja nisam bas skontala prazan hod Meseca pa ako neko moze neka mi kaze je li moj Mesec u ovom solaru u praznom hodu...
Solar je u potpisu.
mislim da je i tebi ako dobro vidim...de si sestro :D
To je kad mesec ne pravi ni jedan aplikacioni aspekt do kraja znaka u kom boravi...a kod tebe je na 28 stepeni strelca,vec na izlazu iz znaka :)

Tratincica84
17-12-11, 00:34
EVO JOS MALO TEKSTOVA O SOLARNOM POVRATKU
PAMTITE SLEDEĆE STVARI:
1. Kuću u kojoj se nalazi natalni vladalac Asc solarnog povratka.
2. Kuću u kojoj se nalazi vladalac solarnog povratka Asc solarnog povratka
3. Vrh kuće (natalni) koji je najbliži Asc solarnog povratka
4. Kuća u kojoj se nalazi Sunce u horoskopu solarnog povratka

I
Možda ćete osetiti jaku želju za samoizražavanjem, zatim da stvari uradite na svoj način, a ne uz pomoć drugih, da učinite da se dogadjaji dese tako što ćete ih inicirati.Može biti mogućnosti za samorazvoj, rast i iskazivanje. To je vreme da se deluje, radi, bude i postane.
II
Naglasak je na vrednostima, finansijskim teškoćama i prilikama koje vam se pružaju.Moto bi trebalo da bude : plati i uzmi. Pojačane su vam sposobnosti za zaradu, kao i posedi i lične zasluge.U zavisnosti od aspekata sa planetama koje su uključene, ovo može biti dobra godina da se investira u ili kupi pravi imetak.
III
Naglasak je na izražavanju ideja, razumevanju sopstvene ličnosti i stanju vašeg duha.Mogu se pojačati sposobnost percepcije, moguće su promene okoline, može biti poslova sa rodjacima ili susedima. Naglašena je komunikacija.Može biti puno kratkih putovanja.Budite pažljivi sa ugovorima. Možda ćete biti raspoloženi da studirate, predajete ili pišete u onoj meri u kojoj su te sposobnosti date u vašem natalnom horoskopu.

IV
Dom, porodica, imovina ili roditelji su u centru pažnje. Ovo je dobro vreme da se potraži emocionalna ili utvrdi finansijska sigurnost. Probajte da radite na svom imidžu i da ga izmenite ; sledite svoja osećanja. Period IV kuće je dobra prilika da se vratite svojim korenima, da saznate ko ste ustvari. Pošto je IV kuća kuća završetaka kada izađe na Asc, neki dogadjaji ili poslovi će možda morati da se zvrše. Ovo je dobro vreme da se ono što je labavo učvrsti. Položaj vladalac pokazaće vam u kojo oblasti.
V
Vasa osecajna priroda bice stimulisana ili cete naci nove nacine da se izrazite, kao sto su nova ljubav ili novo dete.Ovo moze biti odlicna godina da se poboljsaju odnosi sa decom. Budite duhovno i psihicki kreativni kako biste olaksali mogucu emocionalnu napetost. U zavisnosti od aspekata oba vladaoca horoskopa kao i od vladalaca natalne V i solarne V ovo moze biti dobro ili lose vreme da se investira ili okusa u drugim oblastima. Zabavljajte se i igrajte se, ali nemojte preterivati. Moguca je trudnoca (ako ima prilike za to) posebno ako su Mesec ili lunarni cvorovi smesteni ovde.Ako to nije vasa zelja preduzmite mere predostroznosti.
VI
Treba mudro postupati sa stvarima koje se tiču rada i zdravlja. Držite na oku ljude koji rade za vas ili sa vama. Takođe, poboljšajte sve usluge koje nudite, ili naučite nove tehnike. Možda ćete morati da prilagodite svoj svakodnevni rspored. Budite odmereni. Ovo nije dobro vreme da naprežete svoje telo iznad njegovih mogućnosti, osim ako vladaoci Asc i Asc sam nemaju izuzetno dobar položaj. Ako su vladaoci horoskopa stvarno aktivni, i u smislu izazovnih i u smislu lakših aspekata, ovo može biti dobro vreme da započnete novi posao.
VII.
Pravne, bracne i stvari koje se ticu partnerstva zahtevace vasu paznju. Postupajte mudro i izbegavajte svadje. Ako niste u braku, ovo lako moze biti godina kada cete stati na ludi kamen. Budite diplomata i takticni i pokusajte da razumete gledista drugih ljudi cak i ako se osecate sasvim suprotno. Vaznu ulogu odigrace u vasem zivotu drugi ljudi. Moze biti jakih seksualnih stimulacijama koje bi vam omogucile da se osecate slobodnijim u ispoljavanju emocija.Izmenice se okolnosti koje su ucinile da se osecate sputanim. Naglaseni su rodjenje, smrt i transformacija kao i podrska i pomoc od strane drugih ljudi. Mozda cete pozajmljivati novac, uloziti svoju imovinu ili imati neka druga posla sa dugovima i potrazivanjem drugih ljudi.
VIII
Moguci su sporazumi u stvarima partnerstva kao i u pravnim i bracnim stvarima. Moze biti jakih seksualnih stimulacija koje bi vam omogucile da se osecate slobodnijim u iskazivanju svojih osecanja.Izmenice se okolnosti koje su ucinile da se osecate sputanim,naglaseni su rodjenje, smrt i regeneracija kao i pomoc i podrska od drugih ljudi. Mozda cete pozajmljivati novac, uloziti svoju imovinu ili na neki drugi nacin imati posla sa potrazivanjem i dugovanjima.
IX – Ove godine ce mozda biti izrazena potreba za studiranjem i ucenjem novih stvari.Imate potrebu da prosirite svoje horizonte, bilo bukvalno, dugim putovanjima, bilo figurativno, putovanjem iz fotelje.Publicitet, izdavastvo i uvoz/izvoz mogu biti neke od prilika koje vam se pruzaju. Moguc je duhovni razvoj na taj nacin sto cete razumeti odnose. Mozda cete ove godine sresti ucitelja, gurua ili prijatelja koji ce vas duh otvoriti za nove ideje i ideale. Ova godina moze doneti interakcije sa onima koji su u vezi sa zakonom, ili sa crkvom, ili sa obrazovnim ustanovama, kao sto su fakulteti. Ovo cesto ukazuje na godinu kada ce vas zaintrigirati astrologija ili metafizika.
X.
U sredistu paznje bice stvari koje se ticu karijere i poslova, uz teze aspekte sa vladaocem horoskopa ovo moze biti vreme profesionalnog napredovanja ili promene polozaja. Odnosi sa autoritetima mogu imati vaznu ulogu. Odnosi sa roditeljima bice naglaseni. Cesto cete morati da resavate neke ozbiljne probleme koji se ticu ovih oblasti. Od znacaja moze biti priznanje javnosti. Dobro je vreme da istaknete svoju objektivnu stranu i poboljsate utisak koji ostavljate na spoljni svet. Mudro postupajte sa izazovima u profesiji i karijeri.
XI
Naglašena mogu biti nova ili stara prijateljstva.Vaše ponašanje može biti diktirano spoljašnjim okolnostima. Možda ćete dobiti novac-iz nekog poslovnog poduhvata, na poslu ili od šefa ( u vidu nagrade verovatno)- ili, ako su aspekti izazovni nećete dobiti. Društvena aktivnost ili uključenost u velike organizacije će verovatno biti izražene.Realizacija ciljeva ili prihvatanje neobičnih načina da se do njih stigne mogu biti u centru vaše aktivnosti tokom ovogo perioda. Od pomoći mogu biti prijateljstva sklopljena u javnosti ili na poslu.
XII
Poverljive stvari treba razmotriti i pažljivo ispitati u svetlu vaših krajnjih ciljeva i onoga što stvarno smatrate vrednim. Izbegavajte svako ponašanje koje može biti shvaćeno kao skandalozno. Možda ćete biti prilično ranjivi i mogu se otkriti neke vaše tajne stvari. Ovo je vreme za tihi samorazvoj ili za duhovna traženja. Zapravo, možda ćete osetiti potrebu za privatnošću ili izolovanošću, dobrovoljno ili na neki drugi način. Svakog dana odvojite malo vremena za punjenje svojih psihičkih i fizičkih baterija. Ovo je dobro vreme za rad na razvijanju unutrašnjih snaga, kao i za pomoć drugima.

Tratincica84
17-12-11, 00:35
PLANETE U USPONU

Kao što je već pomenuto ranije, drugi važan faktor u čitanju horoskopa solarnog povratka jesu PLANETE U USPONU. Planetom u usponu se smatra svaka planeta koja se nalazi neposredno iza ascedenta ili u prvom kvadrantu horoskopa solarnog povratka. Ipak, što je planeta bliža Asc solarnog povratka, to će njene osobine biti uticajnije. Mi smo otkrile da natalna planeta u usponu ima više uticaja nego planeta solarnog povratka, ali obe su značajne tako da ih obe treba imati u vidu. Ako ima nekoliko planeta u I kući, ili u XII u konjukciji sa Asc (unutar ne više od 5*) razmatrajte ih sve. Ako u prvoj kući nema planeta, potražite najbližu planetu u usponu, čak i ako je u III kući. Ono što ta planeta zastupa okupiraće datu osobu, samo nešto malo kasnije u toku godine.

SUNCE. Ovo je vreme dostignuća u oblastima u kojima vaša osobenost može biti korisna vama ili onima koje volite. Tokom ovog perioda verovatno ćete se ispoljavati iskreno, odlučno, dramatično i otvoreno – naravno, u zavisnosti od toga u kojoj meri je ovo moguće što se tiče vašeg Sunčevog znaka. Očigledno je da osoba u znaku Riba ove osobine neće ispoljavati isto kao Strelac. Osećaćete da imate kontrolu; dobro bi bilo da uložite dodatni napor kako biste najbolje ostvarili vaše natalne Sunčeve mogućnosti. Na primer, ako imate natalno Sunce u XII kući, odjednom ćete osetiti da vam je lako da pustite svoje Sunce da stvarno sija. Efekat akcije Sunca u usponu može se videti u kući na čijem vrhu je Lav. Ovo je kuća u kojoj ćete osetiti svoj najveći rast ove godine, u kojoj se možete poistovetiti sa sobom i postići najveće uspehe. U horoskopu solarnog povratka sa Vodolijom u usponu i Suncem u I kući, prirodno, Lav će biti u vrhu VII kuće. Možda ćete preduzeti nešto jedinstveno ili neočekivano, najverovatnije zajedno sa partnerom (VII kuća), što će vam doneti korist ili priznanje, ili oba.
MESEC. Vaša emocionalna i kućevna strana iznosi na površinu i pojačava osobine i iskustva na koja ukazuje Mesec u vašem natalnom horoskopu. Gradite odnose sa onima koje volite. Ovo je osetljiv period, u kome ćete se verovatno iskazivati na najintimniji način; neka vam emocije budu povezane sa razumom, naročito ako i najmanje težite suviše jakom iskazivanju osećanja. Ovo je nemirno vreme, možda ćete poželeti da putujete ili da napravite neku pravu i trajnu promenu. Bolje je ne seliti se sasvim i trajno, ako je jedini razlog to što vam se to sviđa. Kuća koja na vrhu ima Raka, pokazaće u kojoj oblasti će se najdublje osetiti potreba za promenom. Rak u vrhu VI kuće često ukazuje na želju da se promeni posao, ali i ovde treba razmotriti i druge faktore pre nego što vam se pruži prilika da to ostvarite.
MERKUR. Ovo je vreme da razumno poradite na problemima ili događajima na koje vam ukazuje Merkur u vašem natalnom horoskopu. Pitanja komunikacije, trgovine i rada su naglašena. Mogu se javiti izvesni zdravstveni problemi, pošto vam živci mogu biti prenapeti. Ovo je dobro vreme za putovanja i pisanje, ali opet uz oprez, kako bezbrižnost ne bi donela nevolje. Proverite koji vrhovi kuća imaju u sebi Blizance i Devicu, da biste videli na koji način ćete komunicirati i kako ćete se približiti drugima. Na primer, ako su Blizanci u vrhu IX kuće, pružiće vam se prilika da razmenite mišljenja sa nekim ko dolazi iz druge kulture ili sredine. Ako je u vrhu IX kuće Devica, možda ćete potražiti posao u stranoj zemlji ili ćete možda objaviti članak ili knjigu o zdravlju, ishrani ili higijeni.
VENERA. Ovo je izvrsno vreme da negujete lepotu u svim oblastima života, da potražite harmoniju, posebno u odnosima sa partnerom. Možda će vaše sklonosti biti mnogo izraenije nego obično, ali pazite da ne tražite priznavanje i ispunjavanje želja po cenu važnih odnosa. Ovo je vreme za saradnju sa onima kojimaje zaista stalo do vas. Romanse, društvena pitanja i zabava su naglašeni. Vrhovi kuća u kojima su Bik i Vaga pokazuju koje oblasti traže pažnju i aktivnosti. Sa Venerom u usponu, koja vlada vrhom VIII kuće, možda ćete osetiti potrebu za nekim kozmetičkim operativnim zahvatom. Ako Venera vlada XI kućom, promenite svoj društveni život.
MARS. Ovo bi mogla da bude aktivna godina u konstruktivnim smerovima, prethodno isplaniranim, kako bi se izbeglo besciljno rasipanje. Računajte na teškoće i na neophodnost da ponovite neke korake. Prisutno je samopouzdanje, ali pazite da ga ne izgubite i potrudite se ga nametnete drugima. Uskladite želje sa razumom. Kuće kojima je u vrhu Ovan (primarno) i Škorpija ( sekundarno) ukazaće na oblasti koje zahtevaju da im se posveti dodatna energija ili, možda, da im se nešto oduzme. Ovan na vrhu V kuće može da znači prekid neke romanse, ili u vrhu VII kuće –kraj nekog odnosa sa partnerom ili potrebu za više nezavisnosti i samopouzdanja u odnosima. Naravno i drugi faktori bi trebalo da potkrepe ove zaključke.
JUPITER - Rast i širenje na koje ukazuje položaj vašeg natalnog Jupitera sada su mogući. Dugoročni ili trajniji planovi možda će se ove godine uobličiti. Važno je da nastojite da razumete situaciju u kojoj se nalazite vi i oni oko vas, kao i situaciju u svetu. Izbegavajte preterano poveravanje koje može ići do granica estravagancije.Nadjite način da se proširite mentalno, duhovno i materijalno u oblasti koja je označena kućom kojoj se vrh nalazi u Strelacu. Oblasti vezane za IX i X realizovane u III kući.
SATURN - Ovo je period provere sopstvenih vrednosti. Položaj Saturna u vašem natalnom horoskopu može oslikavati oblast u kojoj se osećate nesigurno,možete stavljati svoje talente na probu.Život kakav ste do sad vodili pokazaće se na vašem zdravlju.Pošto negativna upotreba Saturna može da podriti vašu fizičku snagu trebalo bi da se ove godine zadrži razuman režim. Savet da odete zubaru trebalo bi da poslušate. Usled ovog položaja tendencija je da se preuzima dodatna odgovornost lične prirode sa ili bez nagrade, i to najčešće u oblasti koja se tiče kuce u čijem je vrhu Jarac.Ovo je vreme kada se žanje posejano.Takodje je pogodno vreme da uradite neke ili sve stvari koje zahtevaju koncentraciju.
URAN. Probajte da napravite inventar prošlosti i da tokom ove godine odbacite sve ono što više nije aktuelno. Gledajte unapred i pravite planove za promene koje mogu biti korisne velikom broju ljudi u vašem životu. Ovo može biti period koji će u prednji plan izbaciti neočekivane događaje. Fleksibilno ponašanje će se pokazati kao korisno. Možda ćete previše naginjati subjektivnosti u stavovima, mada je neophodno da mislite svojom glavom, posebno u oblastima kojom vlada kuća u čijem je vrhu Vodolija. Moguće su prilike za jedinstvena dostignuća, ishod će zavisiti od aspekata sa Uranovim položajima i od kuće kojom on vlada u horoskopu solarnog povratka.
NEPTUN. Nadjite vreme za mirno preispitivanje svoje unutrašnje prirode, vreme da razmišljate o ili razvijate interes za neki vid umetnosti koji vas privlači. Ako vaš natalni horoskop naznačava glumačke sposobnosti, ovo je period u kome će kameleonska priroda Neptuna biti od velike koristi. Ovo bi mogao da bude inspirativan period, ali dobro proverite, kako biste izbegli sve što je sumnjivo ili lažno. Izbegavajte šeme, posebno ako Neptun ima izazovne aspekte. Sa Neptunom u usponu koji vlada VIII kućom u horoskopu solarnog povratka, jedan naš klijent se strasno kladio na konjskim trkama i izgubio veliki deo svog teško stečenog novca. Vaša kreativnost će se najbolje iskazati u domenu kuće u čijem vrhu su Ribe.
PLUTON - Ovo je period u kome se utvrdjuje ono što je bilo do sad i u kom se privodi kraju jedna era. To može da se poklopi sa nečim "po prvi put" u vašem zivotu.Ali može biti tendencija da se izbegnu obaveze i pokušaja da se olako provuče, posebno ako Pluton nema neke izazovne aspekte od strane planeta u tranzitu. Pluton u usponu često izaziva potrebu za kontrolom, za menjanjem drugih kako bi se izbeglo menjanje sebe. To ukazuje na pojačano izražavanje ličnosti i, često, na priliku za rast i razvoj. Kuća koja u vrhu ima Škorpiona pokazuje gde bi trebalo da napravite neke dublje promene a gde da podstaknete rast i razvoj.

Supernova
17-12-11, 08:51
Solar je u potpisu.

Jeste...jer ne pravi nijedan aspekt prije ulaska u naredni znak, kada se povezuje sa JU u biku u 7. solarnoj kući pa bi to moglo biti očekivano polje djelovanja, odnosno JU će prvi "preuzeti" njegovu svjetlost, s obzirom da JU vlada 3. natalnom i 3. solarnom kućom, a da je MO takodje u tom polju, to će se odnositi na komunikaciju sa drugima ili sa partnerom...

milisun
17-12-11, 12:07
a sta moze da znaci sledece: moj solarni za 2012/13 je skoro identican natalnoj karti((((.asc u raku, ve u ribama opozicija mars, mjesec u biku, sunce konjukcija merkur u vodoliji, mjesec kvadrat sunce itd.))) jedne vrlo bitne osobe, muske naravno, u koju sam zaljubljena nesrecno :)

Supernova
17-12-11, 13:02
a sta moze da znaci sledece: moj solarni za 2012/13 je skoro identican natalnoj karti((((.asc u raku, ve u ribama opozicija mars, mjesec u biku, sunce konjukcija merkur u vodoliji, mjesec kvadrat sunce itd.))) jedne vrlo bitne osobe, muske naravno, u koju sam zaljubljena nesrecno :)

To znači da ti predstoji važna godina u kojoj će se ispoljiti natalni aspekti koji se ponavljaju kroz solar.

milisun
17-12-11, 16:55
To znači da ti predstoji važna godina u kojoj će se ispoljiti natalni aspekti koji se ponavljaju kroz solar.

Nisam shvatila..moji aspekti u solarnoj su vecim dijelom kao natalni aspekti druge osobe...da li to moze znaciti neku vezu sa tom osobom, neku promjenu na bolje npr.? Hvala na odgovoru.

Supernova
17-12-11, 17:05
Nisam shvatila..moji aspekti u solarnoj su vecim dijelom kao natalni aspekti druge osobe...da li to moze znaciti neku vezu sa tom osobom, neku promjenu na bolje npr.? Hvala na odgovoru.

Nisam ja shvatila da je riječ o drugoj osobi, mislila sam da je u pitanju tvoj solar...Ne znači to ništa, ako tvoj solar ne govori u prilog tome da je na pomolu ljubavna veza ili obnova stare veze...kao na primjer aspekt Saturna ili retro JU prema VE, MO, vladaru 5. kuće i sl...

milisun
17-12-11, 17:19
Nisam ja shvatila da je riječ o drugoj osobi, mislila sam da je u pitanju tvoj solar...Ne znači to ništa, ako tvoj solar ne govori u prilog tome da je na pomolu ljubavna veza ili obnova stare veze...kao na primjer aspekt Saturna ili retro JU prema VE, MO, vladaru 5. kuće i sl...

Nema onda stare...samo:Ve0Ur, Ve opoz Mars, Ve sekstil mjesec kvadriran od Neptuna. :cheezy: valjda bolje nego sto je bilo. Hvala Supernova!

cancer
17-12-11, 19:57
mislim da je i tebi ako dobro vidim...de si sestro :D
To je kad mesec ne pravi ni jedan aplikacioni aspekt do kraja znaka u kom boravi...a kod tebe je na 28 stepeni strelca,vec na izlazu iz znaka :)
A ja se obradovala sto je Mo u Strelcu, moralo je nesto da ga okrnji :hammer5425:
Hvala :)

Jeste...jer ne pravi nijedan aspekt prije ulaska u naredni znak, kada se povezuje sa JU u biku u 7. solarnoj kući pa bi to moglo biti očekivano polje djelovanja, odnosno JU će prvi "preuzeti" njegovu svjetlost, s obzirom da JU vlada 3. natalnom i 3. solarnom kućom, a da je MO takodje u tom polju, to će se odnositi na komunikaciju sa drugima ili sa partnerom...
Koliko sam razumela ''preuzimanje'' svetlosti se desava u toku solara je l' da? A taj Ju pravi malo siri trigon sa natalnom Ve... Kakvo to znacenje ima sa sve Mo u praznom hodu koji prenosi svetlost na Ju?

Supernova
18-12-11, 07:21
Koliko sam razumela ''preuzimanje'' svetlosti se desava u toku solara je l' da? A taj Ju pravi malo siri trigon sa natalnom Ve... Kakvo to znacenje ima sa sve Mo u praznom hodu koji prenosi svetlost na Ju?

To su pravila horarne astrologije koja se mogu primijeniti i u natalnoj...Naime, prvi aspekt koji pravi MO prilikom ulaska u naredni znak jeste trigon prema JU, a istovremeno i opozicija prema VE koja ima separacioni aspekt sa JU, dakle MO je prenosnik svjetlosti i on na neki način osigurava povezivanje ove dvije planete, ali MO ulazi u izgon i ide u opoziciju prema VE, što je aspekt koji spaja da bi razdvojio...U suštini, ovdje je više potrebno povezivanje i suočavanje sa vlastitim emocijama, onim što misliš i načinom na koji to iznosiš...Meni ovo takodje liči na bračnu ponudu ili ulazak u "ozbiljnu" vezu, u kojoj će se preispitivati tvoji unutrašnji resursi i emotivna zrelost...

Recimo, kod tebe solarni asc pada u znak vage...Ovo je znak koji objedinjava dvije suprotnosti, tu se tvoje "ja" stapa sa svojom suprotnošću...ovdje se učimo da prihvatimo druge, jer smo već trebali biti dovoljno formirani unutar samog sebe i sada je vrijeme da se taj smisao za zajedništvo izrazi prema vani...Ali, sada stupa na scenu sav tvoj unutrašnji potencijal i suprotnosti unutar tebe jer ti je VE, kao vladar natalnog i solarnog asc u znaku raka, što je znak koji je okrenut prema unutra, koji treba zaštitu, a nasuprot nje ide taj MO koji je emotivno "prazan" i treba da se napuni, ali on ulazi u znak svog izgona gdje će se teško emotivno napuniti, prije će se zablokirati i ostati u nekom "skamenjenom" stanju, a to je ustvari taj antagonizam, emotivni konflikt, nesigurnost unutar tebe same...

I da se vratim na prazan hod mjeseca...ako on označava situaciju "neispunjenja" i odlaganja, vrijeme koje nije povoljno za započinjanje nečega novog, onda je pitanje koliko je dobro uopšte ulaziti u neku vrstu partnerstva ili brak ako unutar tebe vlada ta suprotnost i ako se ti nisi povezala sa vlastitim emocijama i onim što je u tebi samoj...

cancer
18-12-11, 20:46
To su pravila horarne astrologije koja se mogu primijeniti i u natalnoj...Naime, prvi aspekt koji pravi MO prilikom ulaska u naredni znak jeste trigon prema JU, a istovremeno i opozicija prema VE koja ima separacioni aspekt sa JU, dakle MO je prenosnik svjetlosti i on na neki način osigurava povezivanje ove dvije planete, ali MO ulazi u izgon i ide u opoziciju prema VE, što je aspekt koji spaja da bi razdvojio...U suštini, ovdje je više potrebno povezivanje i suočavanje sa vlastitim emocijama, onim što misliš i načinom na koji to iznosiš...Meni ovo takodje liči na bračnu ponudu ili ulazak u "ozbiljnu" vezu, u kojoj će se preispitivati tvoji unutrašnji resursi i emotivna zrelost...

Recimo, kod tebe solarni asc pada u znak vage...Ovo je znak koji objedinjava dvije suprotnosti, tu se tvoje "ja" stapa sa svojom suprotnošću...ovdje se učimo da prihvatimo druge, jer smo već trebali biti dovoljno formirani unutar samog sebe i sada je vrijeme da se taj smisao za zajedništvo izrazi prema vani...Ali, sada stupa na scenu sav tvoj unutrašnji potencijal i suprotnosti unutar tebe jer ti je VE, kao vladar natalnog i solarnog asc u znaku raka, što je znak koji je okrenut prema unutra, koji treba zaštitu, a nasuprot nje ide taj MO koji je emotivno "prazan" i treba da se napuni, ali on ulazi u znak svog izgona gdje će se teško emotivno napuniti, prije će se zablokirati i ostati u nekom "skamenjenom" stanju, a to je ustvari taj antagonizam, emotivni konflikt, nesigurnost unutar tebe same...

I da se vratim na prazan hod mjeseca...ako on označava situaciju "neispunjenja" i odlaganja, vrijeme koje nije povoljno za započinjanje nečega novog, onda je pitanje koliko je dobro uopšte ulaziti u neku vrstu partnerstva ili brak ako unutar tebe vlada ta suprotnost i ako se ti nisi povezala sa vlastitim emocijama i onim što je u tebi samoj...
Hvala puuuuno! :)
Saturn na asc me tako prizemio i ogolio da sada zaista trazim malo, proslo me ono ''odmah i sad'', rasprsio je sve neptunovsko kao i trigon Ne i Ve. Zelela bih da se zaljubim jer mi fali polet, celodnevni osmeh na licu... dugo vec ljubavi nema. A vezu ako uspem da odrzim i sacuvam...ma fantasticno. A i pored ljubavi sve druge sfere zivota je Sa ogolio i naterao na minimalizam...

Pegaz22
27-01-12, 23:02
Solarni Asc u strelcu
Godina licnog razvoja, širenja interesovanja i sklonosti, novih ideja i projekata ili širenja poslova zbog cega cete se osecati slobodnim i nezavisnim. Pouzdana naznaka dugih putovanja. Godina donosi srecu i optimizam.Što je prethodni solarni povratak bio teži, ovaj ce biti bolji , ukoliko Jupiter nije teško aflikovan u solarnom horoskopu.

A ako pada u 6 natalnu kuću?:)koja je uklještena;)

cancer
13-05-12, 14:49
U sl.solaru imam konjukciju solarnog Ma i natalnog Mo na relaciji deveta-dvanaesta kuca...http://i48.tinypic.com/1qop42.gif
Meni ne deluje dobro na prvi pogled:toobad: sta mislite?

Plavi Cuperak
07-07-12, 19:01
Solarna karta od ovog rodj.:
Peta solatrna kuca u prvoj natalnoj pocinje u biku- plodan znak, i lunarni cvorovi na osi 5. - 11., nasla sam da to znaci trudnocu?
11. solarna mi pada u 7. natalnu - to je kao prica o braku...
Solarni asc pada u 8. natalnu, e sad me brine posto mi i 8. solarna pada u 4. natalnu da to sve mozda nije ujedno i pobacaj pored te trudnoce?? Ili ja samo fantaziram i vidim slona umjesto muve??
Da li neko zna mozda ?

cancer
26-08-12, 13:15
U ovom solaru 2012/2013 imam konjukciju Ma i Mo...Meni to uvek sluti na neki hiruski zahvat ili povredu...ali je ovde na osi 9/12 pa ne znam sta bi u tom slucaju doneo...Sta bi mogla da predstvalja ova konjukcija?

Supernova
30-08-12, 20:19
9 i 12. kuća nisu "materijalne" i više može da se odnosi na "povređivanje" duhovnog aspekta tvoje ličnosti u smislu rušenja snova i podrivanja nesvjesnih dijelova tebe, strahova i emocija sa kojima bi trebala da se suočiš.... MA jeste agresivan, ali vaga više upućuje na partnerstvo, pa bi to moglo biti polje njegovog djelovanja...

cancer
30-08-12, 21:21
9 i 12. kuća nisu "materijalne" i više može da se odnosi na "povređivanje" duhovnog aspekta tvoje ličnosti u smislu rušenja snova i podrivanja nesvjesnih dijelova tebe, strahova i emocija sa kojima bi trebala da se suočiš.... MA jeste agresivan, ali vaga više upućuje na partnerstvo, pa bi to moglo biti polje njegovog djelovanja...

Hvala Supernova :) Jedino sto je ovaj Ma slab pa mi je to kao mala olaksica...Dispozitor je Ve pored Ju pa mozda na kraju to malo izvuce stvar...

Supernova
30-08-12, 21:40
Hvala Supernova :) Jedino sto je ovaj Ma slab pa mi je to kao mala olaksica...Dispozitor je Ve pored Ju pa mozda na kraju to malo izvuce stvar...

Da, u svakom slučaju obrati pažnju na svoje snove...kroz njih možeš dobiti mnoge odgovore na neke svoje dileme...vidiš kako je VE otišla u 9. natalnu kuću...Prvo će taj MA da te bocka i navodi da se pokreneš u nekom duhovnom smislu...

cancer
01-09-12, 15:31
Da, u svakom slučaju obrati pažnju na svoje snove...kroz njih možeš dobiti mnoge odgovore na neke svoje dileme...vidiš kako je VE otišla u 9. natalnu kuću...Prvo će taj MA da te bocka i navodi da se pokreneš u nekom duhovnom smislu...

Ovo zaista moze biti tacno. Naime u poslednjih mesec, dva sanjam redje ali kad sanjam snovi su jasni i upecatljivi i kada pogledam znacenje ili pitam nekoga bas tako i bude...
A tu je i sekstil sa Sa iz druge(svest o sebi, samopouzdanje) pa mozda to bude pozitivno delovalo.
hvala :mwah1:

dansy
28-11-12, 11:57
MARS U KONJUNKCIJI SA PLUTONOM

Izlozenost brutalnosti, fizickoj agresiji, operacijama, silovanju. Extremna agresivnost, pokusaj atentata (u 03, 01, 08, 12.polju).
Jel imao neko ovu konjukciju u solaru u 8moj kuci? :)

cancer
22-12-12, 22:36
Sta moze doneti Mo u 8. solarnoj kući? Ja primetih da jedem puno :biggrin: i to jaku i tesku hranu, hedonizam na nivou(inace nisam takva, jedem šta ima u frižideru kad sam gladna, ne izvoljevam).
Da li ima još neka manifestacija?
Sta bi bio Mo u 8. a vladar solarne sedme i nat.desete?

FLoRyy
01-03-13, 19:00
VI
Treba mudro postupati sa stvarima koje se tiču rada i zdravlja. Držite na oku ljude koji rade za vas ili sa vama. Takođe, poboljšajte sve usluge koje nudite, ili naučite nove tehnike. Možda ćete morati da prilagodite svoj svakodnevni rspored. Budite odmereni. Ovo nije dobro vreme da naprežete svoje telo iznad njegovih mogućnosti, osim ako vladaoci Asc i Asc sam nemaju izuzetno dobar položaj. Ako su vladaoci horoskopa stvarno aktivni, i u smislu izazovnih i u smislu lakših aspekata, ovo može biti dobro vreme da započnete novi posao.

JUPITER - Rast i širenje na koje ukazuje položaj vašeg natalnog Jupitera sada su mogući. Dugoročni ili trajniji planovi možda će se ove godine uobličiti. Važno je da nastojite da razumete situaciju u kojoj se nalazite vi i oni oko vas, kao i situaciju u svetu. Izbegavajte preterano poveravanje koje može ići do granica estravagancije.Nadjite način da se proširite mentalno, duhovno i materijalno u oblasti koja je označena kućom kojoj se vrh nalazi u Strelcu. Oblasti vezane za IX i X realizovane u III kući.

I još imam solarni asc. u Biku... koji mi pada na 6. natalnu kuću, uhhhh. :D Tu je i So 0 sa (blagoš :D) i fanatični, da ne kažem fatalno fantastični aspekt Ve 0 Pl... Nadrljala sam ga u ljubavi. :hahaha:

FLoRyy
01-03-13, 19:00
VI

JUPITER - Rast i širenje na koje ukazuje položaj vašeg natalnog Jupitera sada su mogući. Dugoročni ili trajniji planovi možda će se ove godine uobličiti. Važno je da nastojite da razumete situaciju u kojoj se nalazite vi i oni oko vas, kao i situaciju u svetu. Izbegavajte preterano poveravanje koje može ići do granica estravagancije.Nadjite način da se proširite mentalno, duhovno i materijalno u oblasti koja je označena kućom kojoj se vrh nalazi u Strelcu. Oblasti vezane za IX i X realizovane u III kući.

I još imam solarni asc. u Biku... koji mi pada na 6. natalnu kuću, uhhhh. :D Tu je i So 0 Sa (blagoš :D) i fanatični, da ne kažem fatalno fantastični aspekt Ve 0 Pl... Nadrljala sam ga u ljubavi. :hahaha:

cancer
15-07-13, 08:54
Je l ima neko ideju sta bi mogao predstavljati kvadrat Ju i Mo u ovoj solarnoj karti?
http://tinypic.com/view.php?pic=abjxow&s=5
Naime, lepo mi deluje vl.asc u 5.i to Ve u Lavu i sl. ali ne znam koliko bi trebalo da me brine ovaj kvadrat. Ju vladar osme i 12. solarne u kvadartu sa Mo. Je li nesto zdravstveno ili sta bi moglo biti? Hvala unapred...

beskrajnost
15-07-13, 12:37
Svaki kvadrat sa Ju nije strasan, naime Ju je pozitivan pa moze samo da recimo da ti da prevelika velikodusnost.

The cheljade
15-07-13, 12:50
Cancer, daj link do natalne teme da prebacim ovaj solar tamo, preglednije je kad se tako gleda... kad uhvatim vremena baciću pogled :cool: a mogu i drugi

cancer
15-07-13, 13:26
Hvala The cheljade :)
Sad cu da napravim temu sa natalnom pa cu staviti tamo....

Fenixxx
28-09-13, 10:26
Kako se gleda preseljenje u solarnom? Trebala bi si hitno nešto pogledati...

minila
24-10-13, 17:48
Jao, molim nekoga da pogleda moju kartu natalnu sa solarnom, jako me zabrinjava asc koji je u solarnoj karti u 8 kući sa marsom i solarni asc u jarcu sa plutonom, ako netko može malo pojasniti da li je predstojeća godina donosi nešto loše i čega bi se trebala čuvati. Stvarno me uzrujalo, nadam se bez razloga. Hvala lijepa.

http://imageshack.us/f/36/9pr.gif/

cancer
25-10-13, 07:03
Jao, molim nekoga da pogleda moju kartu natalnu sa solarnom, jako me zabrinjava asc koji je u solarnoj karti u 8 kući sa marsom i solarni asc u jarcu sa plutonom, ako netko može malo pojasniti da li je predstojeća godina donosi nešto loše i čega bi se trebala čuvati. Stvarno me uzrujalo, nadam se bez razloga. Hvala lijepa.

http://imageshack.us/f/36/9pr.gif/

Minila, ja ne bih rekla da je Ma primaran u ovoj karti...Naime, ti si u profekcijskom periodu Jupitera i firdarskom Mo/Sa periodu. Dakle gledas najpre ove planete i vladara asc a to je Sa koji je i subvladar firdarije.
Vladar asc je Sa u 10.kuci u konjukciji sa natalnim Ju koji je vladar pete pa ako nisi u vezi mogla bi uci u neku ozbiljniju vezu. O tome govori i asc koji pada na petu kucu. Postoji potencijal i za trudnocu kako je poceo firdarski period Meseca i sam Mesec lepo postavljen u solaru, na uglu i u trigonu sa natalnim So.
Sto se tice Ma u 8., ja ne vidim razlog za preveliku brigu, vladar je trece i desete solarne pa ako imas posao mogao bi se tu odraziti na preveliku nervozu, probleme sa papirologijom, ugovorima i sl.
Ne znam tvoj trenutni poslovni i emotivni status pa ne mogu da idem dalje, ali po mom misljenju, bice bitnijih ljubavnih desavanja.

Pozdrav i srecan rodjendan sa mali zakasnjenjem :bye1:

minila
26-10-13, 19:09
Minila, ja ne bih rekla da je Ma primaran u ovoj karti...Naime, ti si u profekcijskom periodu Jupitera i firdarskom Mo/Sa periodu. Dakle gledas najpre ove planete i vladara asc a to je Sa koji je i subvladar firdarije.
Vladar asc je Sa u 10.kuci u konjukciji sa natalnim Ju koji je vladar pete pa ako nisi u vezi mogla bi uci u neku ozbiljniju vezu. O tome govori i asc koji pada na petu kucu. Postoji potencijal i za trudnocu kako je poceo firdarski period Meseca i sam Mesec lepo postavljen u solaru, na uglu i u trigonu sa natalnim So.
Sto se tice Ma u 8., ja ne vidim razlog za preveliku brigu, vladar je trece i desete solarne pa ako imas posao mogao bi se tu odraziti na preveliku nervozu, probleme sa papirologijom, ugovorima i sl.
Ne znam tvoj trenutni poslovni i emotivni status pa ne mogu da idem dalje, ali po mom misljenju, bice bitnijih ljubavnih desavanja.

Pozdrav i srecan rodjendan sa mali zakasnjenjem :bye1:

Hvala na postu i čestitkama. U vezi sam već tri godine i dosta je ozbiljno no planiramo zajednički život i trudnoću pa bi se to moglo odnositi na to. Posao nemam ali je na vidiku jedan, nadam se da će uspjeti. Pitanje koje sam postavila, da li je nešto kritično je iz razloga što sam čitala ako solarni asc padne u osmu kuću da je kritično razdoblje, e sad, pošto ne znam uključiti cjelokupnu sliku i ostale stvari u karti po kojima se sve gleda malo sam se uznemirila. Inače MO u natalnoj i ne radi neke lijepe aspekte, ne znam koliko to ima veze ali sam sklona paranojama i neracionalnim strahovima pa svaki takav pogled koji ne znam protumačiti izaziva strahove. Hvala još jednom i lijep pozdrav.

cancer
31-10-13, 08:15
Hvala na postu i čestitkama. U vezi sam već tri godine i dosta je ozbiljno no planiramo zajednički život i trudnoću pa bi se to moglo odnositi na to. Posao nemam ali je na vidiku jedan, nadam se da će uspjeti. Pitanje koje sam postavila, da li je nešto kritično je iz razloga što sam čitala ako solarni asc padne u osmu kuću da je kritično razdoblje, e sad, pošto ne znam uključiti cjelokupnu sliku i ostale stvari u karti po kojima se sve gleda malo sam se uznemirila. Inače MO u natalnoj i ne radi neke lijepe aspekte, ne znam koliko to ima veze ali sam sklona paranojama i neracionalnim strahovima pa svaki takav pogled koji ne znam protumačiti izaziva strahove. Hvala još jednom i lijep pozdrav.

Onda lako moze biti trudnoca, cesto 8./1., 1./8., 5./8., 8./5. donose trudnocu ili porođaj u tom solaru.
Što se tiče posla, ne stoji sjajno situacija, vl.MC-a je Ma u Devici i pravi 90 sa Ur. Takođe postoji 60 sa So pa bi eventualno neko od ukućana mogao da pomogne sa poslom ali bi to pre bili honorarni poslići nego stalan posao. Nadam se da grešim. Jeste tu i Sa i Me0Ju ali je Me retro pa možda nešto što si pre radila eventualno. Sa u 10 kao sub-vladar firdarije i sa Ju u 7. i Mo na dsc120So bi pre doneo brak i bebu nego posao.

Pozdrav i piši šta se dešava.:yes513:

PipiDugaCarapa
12-11-13, 20:16
Pozdrav Svima :)

Ja sam ovdje nova i ovo mi je prvi post iako vec dugo sa uzitkom citam vase razgovore o astrologiji, i dosta sam od vas naucila. Hvala :)
Imam jedno pitanje sto se tice mog solara za ovu 2014. godinu...Naime, solar mi je gotovo pa identican sa natalom s tim da u X. kuci imam konjukciju Sunca i Mjeseca, Saturn na DC, i konjukciju vladara 1. i 7. kuce (Venera i Pluton) u 8. kuci. Kako bih to trebala interpretirati ?
Otac mi je naime tesko bolestan pa se sve bojim da to ne upucuje ne ono najgore :(
Svaki komentar / misljenje je dobro dosao...Hvala!

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_31gw_14_anonymous_2014212_hc.72919.2997. gif&res=100&va=&cid=pgnfileBuIi1K-u1170094181

Supernova
13-11-13, 13:03
Nema karte...moraš je uploadovati preko nekog servisa za upload slika...pa onda postavi link za kartu...

PipiDugaCarapa
13-11-13, 15:18
Hvala Supernova!

Evo linka https://imageshack.com/i/0ym0lg

Da li se sad vidi?

medijum
20-11-13, 11:00
Kako bi odradio solarni mesec na natalnom smč opozicija sa iz 8....konjukcija je u 3 natalnoj a 2 solarnoj....

cancer
21-11-13, 06:01
Kako bi odradio solarni mesec na natalnom smč opozicija sa iz 8....konjukcija je u 3 natalnoj a 2 solarnoj....

Bolje da stavis sliku solara, meni je tesko da skapiram i gedam odvojeno samo tu poziciju...

medijum
21-11-13, 08:17
http://imageshack.com/i/mhbd8zp

Valjd sam uspela, preko moba sam ako nije dobar link postavicu nov.... Hvala ti

Jagodica Bobica
27-11-13, 20:15
Ako moze neko da pogleda

solar/natal po kucama 2014:http://www.astro.com/tmpd/cv3vfileMTQcXP-u1385582102/astro_31gw_01_lizab_2014103.71765.28646.gif

Hoce li mi biti malo bolja sledeca godina?
Interesuje me hocu li imati neko poslediplomsko usavrsavanje?

Supernova
28-11-13, 09:24
Ako moze neko da pogleda

solar/natal po kucama 2014:http://www.astro.com/tmpd/cv3vfileMTQcXP-u1385582102/astro_31gw_01_lizab_2014103.71765.28646.gif

Hoce li mi biti malo bolja sledeca godina?
Interesuje me hocu li imati neko poslediplomsko usavrsavanje?

Nema karte.

Jagodica Bobica
28-11-13, 10:41
Nadam se da ce sada da se vidi karta.

solar/natal po kucama 2014 :http://i183.photobucket.com/albums/x261/lizab72/solarnatalkuce2014_zps38358eb0.gif

cancer
28-11-13, 11:14

Ovaj Mo je dobro postavljen, egzaltiran je i u bikovskoj kuci. Opozicija sa Sa + Sa povratak ove godine ce te najvise muciti na psihickom planu, razne dileme, nedoumice, kolebanja, presabiranja i to zbog ljubavi jer je Mo vladar i solarne i natalne pete. Koliko vidim Mo je i profekcijski vladar pa ce bas obezeziti solar. ne znam kakav ti je ljubavni status, ali ocekuj da ces tu morati neke stvari da postavis na svoje mesto i da to nece ici glatko.

medijum
28-11-13, 12:50
Ovaj Mo je dobro postavljen, egzaltiran je i u bikovskoj kuci. Opozicija sa Sa + Sa povratak ove godine ce te najvise muciti na psihickom planu, razne dileme, nedoumice, kolebanja, presabiranja i to zbog ljubavi jer je Mo vladar i solarne i natalne pete. Koliko vidim Mo je i profekcijski vladar pa ce bas obezeziti solar. ne znam kakav ti je ljubavni status, ali ocekuj da ces tu morati neke stvari da postavis na svoje mesto i da to nece ici glatko.
Oo, cancer, bas ti hvala... Ja sam mislila da nece na porodicu nesto, konkr. Majku.... Sto se ljubavi tice, tu i ocekujem i po direkcijama i po solaru... Dir. Pl radi 120 na nat. Ve0ma,a dir. Ve0ma 180na nat pl.... Plus po solaru pl0ve u 10...Samo eto nisam gledala na mesec kao na vladara 5.,moja greska.... Sad je vec posloženo.. . Hvala još jednom.. .

minila
03-12-13, 22:15
Pozdrav, da li mi netko može pogledati u solaru što se tiče ljubavi za nadolazeće razdoblje, u vezi sam već tri godine, zanima me da li se vide neke promjene na bolje tipa zajednički život ili trudnoća ili situacija još uvijek stagnira?

http://imageshack.com/a/img23/461/u66h.gif

beskrajnost
18-01-14, 17:13
Kako se gleda preseljenje u solarnom? Trebala bi si hitno nešto pogledati...

Mislim da se gleda 4 kuca, kombinacija Mo.