View Full Version : Orgazam i sve o njemu

Pages : [1] 2

mary
28-06-07, 13:08
Dok neki tvrde da bi u svetu bilo manje ratova kad bi bilo više orgazama, mi nećemo ići tako daleko. No, definitivno se slažemo da seks itekako može uticati na poboljšanje raspoloženja. Naučnici pak dodaju da, među ostalim, pozitivno utiče i na zdravlje. Uostalom, jeste li se ikad pitali zašto ljudi nakon seksa sjaje?

Dobrobiti učestale, sigurne fizičke intimnosti više su naučno utemeljene nego što mislimo.

UČINITE TO ZA SVOG ŠEFA

'orgazamOrgazam potiče ispuštanje hormona oksitocina koji relaksira telo i bistri um', objašnjava doktor Jacob Teitelbaum.

Stoga, umesto da čuvate energiju pre nekog velikog sastanka, iskoristite činjenicu da će vam igre pod plahtama pomoći da se bolje usredotočite na materiju.Zaboravite stari savet o zamišljanju razgolićene mase, razgolitite se sa svojim partnerom', zaključuje Teitelbaum.

http://img28.picoodle.com/img/img28/8/6/28/t_orgazam7vm_7f77881.jpg (http://www.picoodle.com/view.php?srv=img28&img=/8/6/28/f_orgazam7vm_7f77881.jpg)

IZBEGNITE BOLESTI

Zaboravili ste se vakcinisati protiv gripa? Upalite sveće i pustite laganu glazbu. 'Seks stimulira imunološki sistem, kaže doktorka Deborah Anapol, autorica 'Sedam prirodnih zakona ljubavi'.

Nedavna istraživanja pokazuju da redovite seksualne aktivnosti smanjuju verovatnoću prehlade i gripa.

Romantične će tipove razveseliti da produženo, strastveno ljubljenje, dugoročno gledano, smanjuje krvni pritisak i nivo holesterola.

Kratkoročno, ljubljenje oslobađa bakteriju koja stimulira proizvodnju antitela koja pomažu u borbi protiv infekcija.Čak i držanje za ruke, nedavno je objavio New York Times, zaljubljene lišava stresa.

ZABAVNO VEŽBANJE?

sex najbolji vid vežbanjaVožnja bicikla i joga su sjajni, no seks također ima svoju ulogu u treningu gipkosti i jačanju srca.

Postoje i kreativniji načini za stjecanje kondicije. Seks poboljšava celokupnu cirkulaciju i pokretljivost, a inovativne poze (kama sutra, na primer) istežu vaše telo do krajnjih granica – zamislite vrhunske učinke joge u udobnosti vlastite spavaće sobe.

Derek Noble, jedan od vodećih američkih fitnes trenera, potvrdio je da se tokom seksualne aktivnosti uistinu izgrađuje mišićna masa.

'Upošljavate karlicu, trbušne mišiće i noge, vežbate celo telo. Ako to činite kontinuirano, pomoći će tonusu i uobličavanju vaše muskulature', zaključio je Noble.

http://img35.picoodle.com/img/img35/8/6/28/t_Orgazamm_8205438.jpg (http://www.picoodle.com/view.php?srv=img35&img=/8/6/28/f_Orgazamm_8205438.jpg)

UŠTEDITE NA KOZMETIČKIM TRETMANIMA

'Tekućine koje se tokom vatrenog seksa izlučuju na površini tela pune su hranjivih ulja za vašu kožu', kaže Candida Royalle, autorica knjige 'Kako reći golom čoveku što da radi'.Onima koji vole odjuriti u kupaonicu Royalle savetuje: 'Bolje je zato ne žuriti pod tuš i dopustiti telu da apsorbira ta prirodna ulja.'

USPORITE STARENJE

Seks potiče ispuštanje hormona rasta koji pomaže pri mršavljenju i ublažava bolove.Dodatne su studije, pak, pokazale da prakticiranje seksa tri puta nedeljno podmlađuje za čak deset godina.

DOBRO DOŠLO, SAMOPOUZDANJE!

Poslednja, ali ništa manje važna je činjenica da učestali seks podiže osećaj samopouzdanja. Prilikom seksa se, naime, oslobađa endorfin, prirodni telesni opijat.

Dobra runda seksualne aktivnosti će tako u nama stvoriti osećaj zadovoljstva i ispunjenosti.

Zapravo, ispunit će nas pozitivnim sećanjima o nama samima, našem partneru i životu uopšte.
(tportal)

mozak
28-06-07, 14:07
Dok neki tvrde da bi u svetu bilo manje ratova kad bi bilo više orgazama, mi nećemo ići tako daleko. No, definitivno se slažemo da seks itekako može uticati na poboljšanje raspoloženja. Naučnici pak dodaju da, među ostalim, pozitivno utiče i na zdravlje. Uostalom, jeste li se ikad pitali zašto ljudi nakon seksa sjaje?

Dobrobiti učestale, sigurne fizičke intimnosti više su naučno utemeljene nego što mislimo.

UČINITE TO ZA SVOG ŠEFA

'orgazamOrgazam potiče ispuštanje hormona oksitocina koji relaksira telo i bistri um', objašnjava doktor Jacob Teitelbaum.

Stoga, umesto da čuvate energiju pre nekog velikog sastanka, iskoristite činjenicu da će vam igre pod plahtama pomoći da se bolje usredotočite na materiju.Zaboravite stari savet o zamišljanju razgolićene mase, razgolitite se sa svojim partnerom', zaključuje Teitelbaum.

http://img28.picoodle.com/img/img28/8/6/28/t_orgazam7vm_7f77881.jpg (http://www.picoodle.com/view.php?srv=img28&img=/8/6/28/f_orgazam7vm_7f77881.jpg)

IZBEGNITE BOLESTI

Zaboravili ste se vakcinisati protiv gripa? Upalite sveće i pustite laganu glazbu. 'Seks stimulira imunološki sistem, kaže doktorka Deborah Anapol, autorica 'Sedam prirodnih zakona ljubavi'.

Nedavna istraživanja pokazuju da redovite seksualne aktivnosti smanjuju verovatnoću prehlade i gripa.

Romantične će tipove razveseliti da produženo, strastveno ljubljenje, dugoročno gledano, smanjuje krvni pritisak i nivo holesterola.

Kratkoročno, ljubljenje oslobađa bakteriju koja stimulira proizvodnju antitela koja pomažu u borbi protiv infekcija.Čak i držanje za ruke, nedavno je objavio New York Times, zaljubljene lišava stresa.

ZABAVNO VEŽBANJE?

sex najbolji vid vežbanjaVožnja bicikla i joga su sjajni, no seks također ima svoju ulogu u treningu gipkosti i jačanju srca.

Postoje i kreativniji načini za stjecanje kondicije. Seks poboljšava celokupnu cirkulaciju i pokretljivost, a inovativne poze (kama sutra, na primer) istežu vaše telo do krajnjih granica – zamislite vrhunske učinke joge u udobnosti vlastite spavaće sobe.

Derek Noble, jedan od vodećih američkih fitnes trenera, potvrdio je da se tokom seksualne aktivnosti uistinu izgrađuje mišićna masa.

'Upošljavate karlicu, trbušne mišiće i noge, vežbate celo telo. Ako to činite kontinuirano, pomoći će tonusu i uobličavanju vaše muskulature', zaključio je Noble.

http://img35.picoodle.com/img/img35/8/6/28/t_Orgazamm_8205438.jpg (http://www.picoodle.com/view.php?srv=img35&img=/8/6/28/f_Orgazamm_8205438.jpg)

UŠTEDITE NA KOZMETIČKIM TRETMANIMA

'Tekućine koje se tokom vatrenog seksa izlučuju na površini tela pune su hranjivih ulja za vašu kožu', kaže Candida Royalle, autorica knjige 'Kako reći golom čoveku što da radi'.Onima koji vole odjuriti u kupaonicu Royalle savetuje: 'Bolje je zato ne žuriti pod tuš i dopustiti telu da apsorbira ta prirodna ulja.'

USPORITE STARENJE

Seks potiče ispuštanje hormona rasta koji pomaže pri mršavljenju i ublažava bolove.Dodatne su studije, pak, pokazale da prakticiranje seksa tri puta nedeljno podmlađuje za čak deset godina.

DOBRO DOŠLO, SAMOPOUZDANJE!

Poslednja, ali ništa manje važna je činjenica da učestali seks podiže osećaj samopouzdanja. Prilikom seksa se, naime, oslobađa endorfin, prirodni telesni opijat.

Dobra runda seksualne aktivnosti će tako u nama stvoriti osećaj zadovoljstva i ispunjenosti.

Zapravo, ispunit će nas pozitivnim sećanjima o nama samima, našem partneru i životu uopšte.
(tportal)

U potpunosti se slazem...i tacno je ...

supercica04
09-07-07, 23:33
Ko su lekari, kako oni izgledaju?

THE COON
11-07-07, 04:23
Vrhunski recept, a ozbiljno mislim da je velika većina stvari tačna...

mozak
11-07-07, 08:32
Ko su lekari, kako oni izgledaju?

Bravo tako treba...vrh jel da...

mary
27-11-07, 23:16
Sve tajne njenog orgazma

http://img69.imageshack.us/img69/3847/v75836p0my5.jpg (http://imageshack.us)

Postoje tri vrste ženskog orgazma: klitoralni, vaginalni i kombinovani. Samo je vaginalni orgazam, tvrde neki stručnjaci, potpuni oblik seksualnog vrhunca žene, dok je klitoralni orgazam rudimentarni oblik seksualnog zadovoljavanja.

Prema tom mišljenju klitoralni orgazam uopšte i nije orgazam u pravom smislu reči, bez obzira na to što donosi manji ili veći stepen prijatnosti, već je pre zaustavljanje orgastičkog procesa na klitorisu,njegovo blokiranje, zbog čega se zaustavlja i ne sprovodi dalje.

Sve se to dešava zbog toga što je klitoris u toku seksualnog razvoja, koji se nije odvijao skladno, zadržao svoj apsolutni primat iz perioda kada mu je pripadao.

Mnoge žene, naime, koje doživljavaju klitoralni orgazam, a ne orgazam u pravom smislu reči, žive u uverenju da je takav orgazam maksimum njihovih mogućnosti.

http://img135.imageshack.us/img135/7241/v75836p1cx5.jpg (http://imageshack.us)

Važno je znati da kod mnogih žena, posebno mladih, postoji mogućnost da se pomoću odgovarajuće tehnike ili adekvatne psihoterapije, doprinese razrešenju blokiranja erogenih impulsa klitorisa i prenošenja tih impulsa na vaginu.

Nasuprot veoma raširenom verovanju da su mnogi slučajevi frigiditeta prouzrokovani hormonalnim smetnjama ili lokalnim oboljenjima polnih organa žene, naučno je utvrdjeno da su ti uzroci retki u slučaju frigiditeta.

Takvo verovanje nije slučajno. Reč je, naime, o jednoj psihološki potpuno razumljivoj težnji ka samoobmani kod mnogih frigidnih žena. Svakako će mnogo manje psihološki opteretiti ženu ako svoj frigiditet pripisuje nekom organskom uzroku za čije nastajanje ne oseća krivicu ni pred sobom, ni pred partnerom, nego da se suoči sa činjenicom da nešto u njenom emocionalnom životu nije u redu.

Medjutim, činjenica je da je ostvarivanje seksualnog nagona funkcija celokupne ličnosti, a ne jednog organskog sistema ili čak jednog organa koji tu funkciju realizuje.

(MONDO/Sofia)

Zor_djevojka
27-11-07, 23:30
Eto vidji..na kraj' cu ispast' nevina...Samo nek' je fino i neka ga ima, pa kakav god da je ;)

capricornica
08-12-07, 08:29
ja zaista ne znam sto da kazem
nikad nisam dozivila orgazam
i jednostavno ne znam kako
mislim da nije do decka
vec do mene :(

kao da imam neku blokadu
imate li kakvih prijedloga

explosion
08-12-07, 08:51
Nije to kao da imas blokadu, vec je imas. Mogla bi posjetiti neko strucno lice, sexologa, psihologa.

capricornica
08-12-07, 10:36
pa zaista ne znam
tako mi je krivo
bas mi je krivo
jel mogu ikako sama
da prebodrim hehe ???

nekako mi se ne ide psihologu ili
seksologu???

explosion
08-12-07, 10:46
Pa mozes sama, a mozes i uz momka ;)
Bez sale, ako nisi uspjela o sad, a ne vjerujem da nisi pokusavala :), ne znam kako bi mogla bez pomoci. treba ti neko da te odblokira. Ili razmisli malo, sta te koci, plasi, imas li kakvih problema, npr. sa samopouzdanjem.

capricornica
08-12-07, 11:04
pa imala sam decka koji je smo o sebi mislio i ono bas je bio egocentrican i kao come on znas da je dobro and i was like .. hmmm pa i ne bas..
i navaljivanje ... sta ja znam
a sad sam s jednim koji je tako patient...
i lagano me dovodi do ^
ali nisam josh tu

Filip
09-12-07, 10:16
pa imala sam decka koji je smo o sebi mislio i ono bas je bio egocentrican i kao come on znas da je dobro and i was like .. hmmm pa i ne bas..
i navaljivanje ... sta ja znam
a sad sam s jednim koji je tako patient...
i lagano me dovodi do ^
ali nisam josh tu

ne kontam. kako te taj pacijent dovodi do ^ ako nisi tu? a dje si? na forum?

dareP
27-04-08, 14:32
Nikako da shvatim te zene koje ne mogu da imaju orgazam,ja da imam bilo kakvu oet mi dodje ono,sta je tim zenama!

djevojka
30-04-08, 15:27
ada muher sto vam je..., sasvim je normalno ne dozivjeti vrhunac svih vrhunaca...i ne mora da se radi ni-okakvoj blokadi....
samo lagano, kad naidjes "na pravog" pa pocente da vjezbate svakodnevno, sve ce doci na svoje mjesto....
a mozes i sebi da pomognes....umjesto da mazis njega....malo popmogni sebi, ako znas na sta mislim

THE COON
30-04-08, 16:39
Sve žele da dođu do one tačke kada se poslije sexa samo sklupčaju, drhte i tiho jecaju... Što ćete đevojke, same kažete da ste vi te koje biraju, a u životu uvijek imate dva izbora. Pravi i pogrešan...;):D:D:D

mala_mu
04-05-08, 00:45
Ako znam Alfe sto si owo sad rekao...

Eto vidji..na kraj' cu ispast' nevina...Samo nek' je fino i neka ga ima, pa kakav god da je ;)

Taman tako. Meni ova migrena mora od necega prolazit, pa koji god.

THE COON
14-06-08, 04:26
Ako znam Alfe sto si owo sad rekao...

Ovo za sklupčavanje, drhtanje i tiho jecanje (eventualno) ili ovo za izbor???

Zor_djevojka
14-06-08, 16:39
zbilja..ja ga nikad nijesam dozhivjela...

nestasni_cipiripi
14-06-08, 17:05
Znam ja neke koje kad dozive orgazam pocnu histericno da se smiju,da te jeza ufati.

nestasni_cipiripi
06-05-09, 09:17
Osamdesetih godina prošlog stoljeća dvojica američkih seksologa došli su do nekih teorija po kojima bi svaka žena mogla doživjeti orgazam koji traje, vjerovali ili ne pola sata. Na žalost, znanstvenici nisu nastavili s istraživanjem. No, na sreću, u 21. stoljeću seksolozi se i dalje bave istraživanjima ove vrste i dolaze do zanimljivih rezultata.

Naime, svaka žena određenim tehnikama može produžiti trajanje tog dragocjenog trenutka. Naravno, to ne može učiniti sama, već joj je potrebna i pomoć partnera. Vi se samo morate prepustiti, a na muškarcu je da stvar uzme u svoje ruke i krene u akciju koja će vas dovesti to vrhunca! Saznajte neke od tehnika koje će vam priuštiti ovo nezaboravno iskustvo i vjerujte nam, potrajati će ipak malo duže!

1. Zagrijavanje
Najvažnije od svega je da o seksu imate pozitivno mišljenje. Ako u bilo kojem trenutku posumnjate u svoje ili partnerove sposobnosti da vas zadovolji, na kraju ćete se razočarati jer ste se u samu akciju upustili s lošim raspoloženjem. Nitko u tome nije bolji od vas. Vas dvoje savršena ste kombinacija jer on jedini poznaje vaše kritične točke i zna što vas najviše uzbuđuje.

Većina ljudi odupire se užitku, umjesto da ga toplo prihvati. Dobra priprema za duže i intenzivnije orgazme su vježbe za stražnjicu. Ove vježbe podrazumijevaju stiskanje, držanje i opuštanje mišića. Cilj je ojačati mišiće, a vježbe se izvode tri puta dnevno po 25 do 30 puta.

2. Akcija
Za vrijeme seksa najvažnije da vaš partner zna što točno treba učiniti. Ako nije siguran koje su vam dodirne točke najkritičnije, ne sramite se prije toga razgovarati i jedno drugome priznati koje pozicije vam najbolje odgovaraju.

Također se nemojte bojati puštati zvukove jer to zaista uzbuđuje, primjerice teški uzdisaji i slično. Mijenjate poze, neka cijeli krevet bude vaš. Recite mu da vam na ovaj način pokaže koliko vas cijeni i koliko mu značite u životu. Seks i osjećaji najbolja su kombinacija za doživljavanje vrhunca.

3. Za bolji osjećaj...
Otkrijte koje dane u mjesecu se osjećate najuspaljenije. Počnite brojati od prvog dana menstruacije i jednostavno stavljajte križiće na dane kad se osjećate posebno seksi. Nakon nekoliko mjeseci praćenja možda ćete primijetiti da se osjećaj uspaljenosti ponavlja iste dane u mjesecu. Tih dana nikako nemojte propustiti isprobati tehniku produženog orgazma. Konzumirajte manje alkohola jer on ograničava tjelesne funkcije i smanjuje šansu da orgazam traje duže.

Mičite bokovima. Što više mičete zdjelicu, to će uzbuđenje biti intenzivnije i trajati duže. Trbušni ples odličan je način za postizanje fleksibilnosti. Pokušajte se koncentrirati i na najsitnije detalje kako bi vaš orgazam bio zaista vrhunski.

nestasni_cipiripi
06-05-09, 09:19
Ženski orgazam u posljednje je vrijeme sve češća tema u medijima. Upravo zbog toga što istraživači svakodnevno dolaze do novih saznanja. Najnovija istraživanja provela je nekolicina američkih ginekologa i genetičara, a rezultati su pokazali da sposobnost svake žene da doživi orgazam u velikoj mjeri ovisi o genetici.
Stručnjaci tvrde da su ovi rezultati za mnoge žene istovremeno dobra i loša vijest. Naime, neke će žaliti jer im je majka priroda uskratila potpuno uživanje u seksu, dok će se istovremeno osloboditi pritiska jer su napokon pronašle odgovor na pitanje zbog čega se to događa baš njima.

Ako ste vi jedna od njih, nemojte tako lako odustati jer se i taj problem može rješiti. Takve žene trebaju malo više raditi na svojoj seksualnosti, vježbati i biti strpljive. Potrebno je puno razgovarati sa svojim partnerom i objasniti mu što vas najviše uzbuđuje jer orgazam ćete doživjeti samo zajedničkim trudom. Ovom istraživanju su se pridružili i znanstvenici iz jedne londonske bolnice. Oni su upitali četiri tisuće žena iz britanskog registra blizanaca koliko često doživljavaju vrhunac za vrijeme seksualnog odnosa.

Svaka treća žena izjavila je da vrlo rijetko ili čak nikada nije doživjela orgazam. Istraživači su ponovno došli do logičnog zaključka, genetika je kriva za sve. Još značajnija povezanost orgazma sa genetskom predodređenošću ustanovljena je kod žena koje ni prilikom masturbacije ne doživljavaju orgazam. Istraživanje je otkrilo da je u 45 posto žena koje imaju takve poteškoće, krivac "genetski sklop". Rezultati su slični istraživanjima koja su prošle godine na blizankinjama proveli australijski seksolozi.

"Dokazano je da sposobnost doživljavanja orgazma ima značajnu genetsku komponentu. Mnoge žene koje sam liječila su mi potvrdile da su prilikom otvorenih razgovora s majkama ili sestrama ustanovile da i one imaju slične probleme", naglasila je seksologinja doktorica Laura Berman i dodala da čak 30 posto žena ima problema s doživljavanjem orgazma, a 70 posto nije nikada ni bilo na dobrom putu da doživi vrhunac.
Doktorica Berman tvrdi da vjerojatno ima žena koje apsolutno nikada to neće osjetiti, no to ne znači da ne znaju uživati u seksu.

Naprotiv, rezultati jednog nedavno provedenog istraživanja pokazali su da su zadovoljne svojim seksualnim životom i da orgazam ne smatraju ključnim elementom koji mora biti zadovoljen. Prosudite sami koliko vam je važno doživite li svaki put svoj vrhunac ili ne, ako vam je to jedna od bitnih stavki u životu poradite na tome. Najprije razgovarajte s partnerom, a ako ni to ne pomogne potražite liječničku pomoć. Možda je i vama, nažalost, majka priroda uskratila taj užitak.

Gretta
09-01-11, 22:49
Naucne cinjenice

- Orgazam kod muskarca traje oko 5 sekundi, a kod zene 15 sekundi.
- Prilikom orgazma, izbacena sperma dostize brzinu do 50 kilometara na sat. :happy:
- Vrednost kiselosti ejakulata odgovara vrednosti sampona za kosu (7,2-8,1 pH)
- Orgazam kod muskarca ili zena stimulira iste delove mozga koji bivaju stimulirani uzimanjem heroina.
- Izmedju 8 i 9 sati ujutru je koncentracija seksualnih hormona najjaca.
- Prilikom orgazma udisemo 40 puta u minuti.
- Kako pokazuju istrazivanja, pet od hiljadu smrtnih infarkta srca, dogadjaju se prilikom seksa.
- Izmedju ulaska penisa u vaginu i orgazma muskarca, moze da prodje najmanje 30 sekundi, a najvise 44 minuta.
- Ejakulat sadrzi oko 5 kilokalorija. Za uporedjenje: tabla cokolade sadrzi 530 kilokalorija.
- Ejakulat je kod seksa 20 puta obilniji, nego prilikom masturbacije.

Sta se dogadja u mozgu prilikom orgazma

Cak se u 30 razlicitih delova mozda manifestuju promene prilikom orgazma. Za to vreme su receptori za osecaj bola iskljuceni, strah i briga potpuno nestaju. Muskarci cesto moraju da kiju prilikom orgazma. To se dogadja zato sto stimulisani centri za uzbudjenje u mozgu, “zaraze” i ostale centre koji onda reaguju. Interesantno je da se ovaj nagon za kijanjem prilikom orgazma kod zena gotovo nikada ne pojavljuje.

Lekovitost orgazma

Osnazuje se srce, poboljsava protok krvi i povisava koncentraciju Serotonina (hormon srece), oslobadja se od migrene, doprinosi optimizmu, zatezanju koze i trosenju kalorija....

Statistike

Neka, navodno, strucna, istrazivanja su pokazala da muskarci koji stanuju sa partnerkom imaju u 99,5% orgazam prilikom seksualnog akta.

Zene koje su u vezi, ali imaju svoj stan, imaju orgazam u 86% slucajeva.

Samo svaka peta zena ima orgazam prilikom one night stand-a, dok se to kod muskaraca u 80% slucajeva dogadja.
Navodno, samo 10% zena ima uvek orgazam prilikom seksa. (ko zna koga su oni to ispitivali... Isto kao sto mi je nerazumljivo mala brojka od 15% zena koje su sposobne da imaju visestruki orgazam.)

Tako prema statistici, u zapadnoj Evropi, 90% zena glumi orgazam... :shocked542:

Medjutim, kod muskaraca je ova “tehnika” takodje zastupljena, pa tako dve trecine muskaraca navodno odglumi orgazam…. (Valjda su ispitivanja vrsili u samostanima ili sa nedovoljno razlicitom vrstom populacije.)

Studija savetuje da se orgazam vezba sa solo-seksom. Ali cak i tom prilikom 5% zena NE dozivi orgazam... :cold:

240 miliona ljudi imaju svakodnevno seks, dakle samo svaki dvadeset peti. Znala sam da sam dvadeset sesta... :noo:

Zajednicki orgazam

U toku seksa, najvaznije ne biti opterecen idejom istovremenog orgazma, sto je i moje iskustvo. Treba ostaviti da se to desi spontano, uz par prakticnih ideja. Kod prvog puta gde se pokusava dostici ovaj cilj, muskarac bi trebao da bude u pozi u kojoj moze da kontroliše ejakulaciju, a zena u pozi u kojoj najbrze dozivljava orgazam. Obicno se zajednicki orgazam dogadja onda kada najmanje na to mislimo. Neki kazu da se to dogadja veoma retko, ali ja to ne mogu da potvrdim. Prijatna muzika, opustenost, prsti, poljupci, sapat, glasno uzivanje... sve su to pomagala za usmeravanje ka zajednickom orgazmu. Vazno je poznavati partnera, ono sto on voli, nacin na koji on to voli, tako se moze produziti ili skratiti vreme do zajednickog dozivljaja. Kada su partneri uigrani, kada mogu da kazu jedan drugome sta vole, sta ih uzbudjuje, to je najbolji put ka zajednickom orgazmu. Previse razmisljanja, planiranja, pokusavanja, sve to vodi u suprotnom smeru... Treba se prepustiti instinktu i uzivanju…

Vrste orgazama

Zene mogu da dozive klitoralni i vaginalni orgazam. Charles Kinsey napisao je da od 2.700 žena u Americi, polovina postize orgazam samo stimulacijom klitorisa, dok neke zene nikada nisu dozivele vaginalni orgazam. Znam da je moguce postici orgazam samo strasnim poljupcima ili samo dodirivanjem bradavica na grudima o cemu Kinsijeva studija ne daje brojke. Naravno, i za ovu vrstu orgazma je potrebna odredjena doza strasti i opustenosti...

Visestruki orgazmi

Dok je muskarcima potrebna izvesna pauza izmedju dva orgazma, zene su sposobne za visestruke orgazme koji se dogadjaju u razmaku od par sekundi ili par minuta u zavisnosti od stimulacije. Ukoliko je muskarac spretan, a zena opustena i u jeku strasti, znam da postizanje visestrukih orgazama zaista nije neka umetnost.

Kurioziteti i zanimljivosti o orgazmu

Kanadski porno glumac Peter North, star 51 godinu (!) ejakulira pred kamerama deset puta u toku jednog orgazma, pri cemu ejakulacija traje izmedju 20 i 30 sekundi.

Klitoris ima na svom vrhu 8.000 nervnih zavrsetaka, dok se na vrhu penisa nalaze samo 4.000 nervnih zavrsetaka.

Britanski i svajcarski naucnici su pronasli da je orgazam prilikom seksa sa partnerom, cetri puta jaci od masturbacije, jer se prilikom seksa izlucuju cetri puta vise hormona.

Nesto za ezoterike: Ranije se smatralo da muskarac koji nosi smaragde ne moze da ima plodan ejakulat.

Jedna vrsta kita ima najvece testise u zivotinjskom carstvu, svaki je tezak po 45 kilograma. Kada ejakulira izbacuje 20 litara sperme. Evo slike tog kita:
http://www.tintswalo.com/Newsletters/Jul10/images/pic02.jpg

Godine 1786. berlinske novine „Berliner Monatszeitschrift“ su objavile konkurs za najbolji sastav na temu: „Kako spreciti ljude da masturbiraju“. Nagradu su podelili jedan katolicki svestenik i jedan stariji gospodin, vlasnik fabrike bombona.

Cesto dozivljavanje orgazma navodno pojacava rast novih celija u mozgu... :unsure:

Istorijat zenskog orgazma

Jos u 4. veku pre nase ere, Hipokrit je verovao da je zacece moguce samo kada je zena seksualno zadovoljena. Njegov protivnik, Aristotel, bio je veliki protivnik zenskog orgazma i tvrdio je da je samo muski ejakulat plodan, i da zena nema nikakvu ulogu u procesu oplodjivanja. Ovakvo misljenje se odrzalo do srednjeg veka kada je crkva zagovarala represiju zenske seksualnosti i promovirala apstinenciju i izolaciju zena. :tongue343: Do 18. veka situacija se nije promenila, ali se bar shvatilo da je zena ima vaznu ulogu u procesu zaceca fetusa. Od zena se jos uvek trazilo da potiskuju svoju seksualnu zelju. U 19. veku, zensko zadovoljstvo je zabranjeno, a muzevi su upozoreni, da nikada ne pokusavaju da probude strast svojih zena. U to vreme je napisano mnogo knjiga za udate zene koje stupaju u svoj prvi seksualni odnos. Prirucnici su opisivali kako zena za vreme seksa mora da lezi potpuno mirno i ne sme ni na koji nacin da se oglasava.

Do danas su napravljene brojne studije o zenskom orgazmu, a koliko je svim studijama za verovati govori i ova cinjenica: Naime, sve do 20. veka, mnogi naucnici su tvrdili da zene uopste ne mogu da imaju orgazam... :tongue2:

Ima li neko svoj komentar o ovome? :conie:

beli54nl
09-01-11, 23:49
Lekovitost orgazma

Osnazuje se srce, poboljsava protok krvi i povisava koncentraciju Serotonina (hormon srece), oslobadja se od migrene, doprinosi optimizmu, zatezanju koze i trosenju kalorija....

Sve je ovu u redu samo me zanima zasto je meni zujalo u usima u pocetku mog prvog orgazma a nisam ni ovo znao da doprinosi optimizmu sto znaci da su pesimisti losi ljubavnici...

Gretta
10-01-11, 00:02
Naravo da su pesimisti losi ljubavnici... Ili mozes da zamislis ljubavni zar kod nekog depresivca? :1002:

vruc krompir
10-01-11, 10:48
sve to stoji, ali da kijem :D

Gretta
10-01-11, 11:03
Meni je to isto bilo smesno, jos nisam nikada dozivela takvo nesto, ali kazu da se dogadja... Zamisli u punom zaru, zajurili se obadvoje i on... cihaaa! Mislim da bih se smejala do sutra.. Upropastila bih sve... http://freesmileys.smiliesuche.de/lachende/lachende-smilies-0007.gif (http://www.smiliesuche.de/rollende/)

zagorski
10-01-11, 11:11
stari grci vele da su se jednom zevs i hera pokačili oko toga ko više uživa u sexu. iako boginja, hera je imala tipične ženske sklonosti da muškarcima prebacuje sve i svašta, i što jeste i što nije, pa je tako svađa nastala i oko sexa. zevs je tvrdio da žene više uživaju u sexu a hera je to tvrdila za muškarce. kako nijesu mogli da se slože, pozvali su tiresiju, čovjeka koji je rođen kao muškarac ali je kao žrtva magije 7 godina proveo kao žena...vrlo slobodnog ponašanja (bio je najčuvenija starogrčka prostitutka dok se nije oslobodio začaranosti :D ) dakle, bio je vrlo kvalifikovan za odgovor koji je glasio: ako ljubavni užitak uporedimo sa brojem 10 od toga tri puta tri pripada ženi a ostalo muškarcu (mnogo li mu je ostalo :D ). kad je to čula, hera ga je u ljutnji oslijepila, zevs mu je zauzvrat dao da razumije ptičiji govor i na taj način je tiresija postao prorok.

naravoučenije: ne sudite o ženskom uživanju u sexu jer vam se može svašta desiti :D

Gretta
10-01-11, 11:19
Hahaha, ovo je super, kako nisam znala za to, a bas poznajem legende... Ali, dobro je pitanje, ko vise uziva, vidis da zenski orgazam traje tri puta duze... Nisam to znala, iako sam primetila da nije iste duzine, ali da je to cinjenica me je bas iznenadilo... Mada, ako uzmes u obzir da 90% zena glumi, sto ne mogu da verujem da je bas toliko puno, onda ispada da samo muskarci uzivaju... Doduse, kazu da zenama nije potreban orgazam da bi uzivale u seksu... To je tacno, ali lepo je meni i kad jedem, pa to nije isto kao orgazam...

zagorski
10-01-11, 11:36
Mada, ako uzmes u obzir da 90% zena glumi, sto ne mogu da verujem da je bas toliko puno,

baš me interesuje ko je utvrdio toliki procenat, na osnovu koje metode i koja je bila ciljna grupa? ili u slobodnom prevodu, te priče o procentima su obična glupost :hammer5425: a to ima i svoju komercijalnu svrhu. evo ova tema samo posle nekoliko postova ima već preko 6000 pregleda :D

Gretta
10-01-11, 11:56
Nije moguce da ima 6.000 pregleda... :shocked542: Mora da nesto nije u redu sa brojacem... :1002:

Nikada ne kazu sa kakvim probandima je napravljena ta studija, da li su zaustavljali ljude na ulici i pitali ih ili je napravljeno neko ozbiljnije istrazivanje, ali u tim stvarima mogu da se oslone samo na ono sto je neko rekao.. Ne verujem da svakome nakace elektrode da bi merili jacinu i duzinu orgazma... Takve studije su retke, ali tu nisam procitala da ima ovako ekstremnih brojki... Ispada da su skoro sve zene frigidne... Niti mogu da imaju orgazam prilikom seksa, niti mogu da imaju visestruki orgazam, i jos im, navodno trebaju sati da dodju do toga, pa zato ne mogu da postignu zajednicki orgazam... To mi se ne cini mogucim, ali ko jos zna kakvi su drugi... mi znamo samo za sebe kako reagujemo...

Southern
10-01-11, 12:17
A ne, ja ne mislim da su zene frigidne

http://www.madeinmontenegro.com/vbforum/showthread.php?t=11792&f=108&title=Frigidne%20zene

A orgazam ko orgazam, hm, svidja mi se onaj dio: ucinite to za svog sefa...a sta ce on uciniti za mene?
(sve je dobro dok ne kazu: ucinite to sa svojim sefom:D).

Gretta
10-01-11, 12:35
Kako ne mislis da su frigidne, sigurno muskarac nije kriv sto 90% zena glumi orgazam?

Southern
10-01-11, 12:43
Kako ne mislis da su frigidne, sigurno muskarac nije kriv sto 90% zena glumi orgazam?

Zene glume da bi mu udovoljile, ali to je greska, ONI su ti koji se trebaju potruditi a ne uzimati zdravo za gotovo, zene grijese samo jer glume;)

Gretta
10-01-11, 12:48
Moze on da radi sta hoce, ako se ona ne opusti... Nema sta zena da udovoljava muskarcu, ako je u stanju da postigne orgazam, ni muskarac ne udovoljava zeni kada ima orgazam, znaci da nesto sa njom nije u redu... Ima mali broj muskaraca koji su losi ljubavnici verovatno, ali to ne moze da bude razlog da 90% zena glumi...

jopet
10-01-11, 12:52
orgazam je stvar mozga a ne tela.... to sto ne dozivljavaju ogazam znaci da su nezadovoljne necim a ne nesposobne da ga dozve ....

Gretta
10-01-11, 13:00
Ne znam... ima to tacnosti sto kazes, glava je najvaznija, jer je tu i opustanje, ali ja nisam bila zadovoljna necim, pa sam ga opet dozivljavala...

Southern
10-01-11, 13:01
orgazam je stvar mozga a ne tela.... to sto ne dozivljavaju ogazam znaci da su nezadovoljne necim a ne nesposobne da ga dozve ....

Upravo tako;)

jopet
10-01-11, 15:39
Ne znam... ima to tacnosti sto kazes, glava je najvaznija, jer je tu i opustanje, ali ja nisam bila zadovoljna necim, pa sam ga opet dozivljavala...

cim si ga dozivljavala to znaci da si bila zadovoljna onim sto ti je u tom trenutku bilo bitno.....:D:D...

Gretta
10-01-11, 15:49
cim si ga dozivljavala to znaci da si bila zadovoljna onim sto ti je u tom trenutku bilo bitno.....:D:D...

Mislim da je pre rec o tome sto mi je u tom trenutku bilo potrebno... Cista mehanika. Zato se i cudim tom zenskom glumljenju... Hej, 90%!!! To znaci da od deset zena njih 9 glumi orgazam! :shocked542: Nije moguce da bas ni jednoj nista ne odgovara... Ne znam da li su muskarci u stanju da to primete, medjutim kvalitet orgzma je vazan... bar za mene... Tu igra ulogu ljubav kod zena za njegovo kvalitetno dozivljavanje... Zato i zelim da budem iz ljubavi sa nekim, onda je seks mnogo lepsi i dozivela bih ga sigurno sasvim drugacije od obicne mehanike... intenzivnije...

Gretta
31-01-11, 15:42
Za one koje glume, napisase i uputstvo kako da prestanu da glume... :noo:

http://www.kontra-punkt.info/modules.php?file=article&name=News&op=modload&sid=1357

nihil
31-01-11, 22:51
Jedan od glavnih razloga zašto žene manje doživljavaju orgazam jeste aktivnost i kondicija. Kada već sa nekim stupe u seksualni odnos to onda čine ili zato što vole partnera ili zato što hoće da zadovolje seksualne potrebe. No, ni u jednom slučaju ne smatraju da su one te koje trebaju da preuzmu inicijativu, pa ni da budu aktivne, već pasivno očekuju da ih partner zadovolji, odnosno dovede do orgazma. Kod manjeg broja žena postoji volja za inicijativom i aktivnošću, ali nedostaje kondicija, tako da ili brzo odustaju od seksualne igre, ili žure da što prije dožive orgazam, ka da će im pobjeći. Veoma je teško naići na ženu koja se u seksu trudi i ima adekvatnu kondiciju. Inače, interesantno je da žene sa viškom kilograma lakše doživljavaju orgazme i to serijske, iako su slabo pokretljive. Mršavije žene su često i bez kondicije i bez osjetljivosti. ...

Gretta
31-01-11, 23:53
Ne slazem se sa tobom, kondicija nema direktnu vezu sa sposobnoscu za dozivljavanje orgazma... Kao sto je rekao Jopet, to je u glavi... zena se cesto ne opusti dovoljno, ne prepusti se partneru da bi mogla da dozivi orgazam. Naravno da ima zena koje od muskarca ocekuju sve, a one se samo nameste, medjutim tu kondicija samo uslovno igra ulogu, ali nije presudna. Takodje nije tacno da zene sa viskom kilograma lakse dozivljavaju orgazme, odakle ti to? Jedino su zene koje su skladnije gradjene i proporcionalnije, vise opustene u seksu, nemaju komplekse i ne razmisljaju kako izgledaju u kom trenutku, nego se prepuste dozivljaju, pa tako i lakse dozivljavaju orgazam, ali to sa konstitucijom nema nikakve veze, nego, opet kazem, sa onime sto je u glavi... Kondicija je potrebna oboma za akrivan, strasan seks, ne vidim da je pravilo da muskarci imaju bolju kondiciju od zena...

nihil
01-02-11, 01:32
Ne slazem se sa tobom, kondicija nema direktnu vezu sa sposobnoscu za dozivljavanje orgazma... Kao sto je rekao Jopet, to je u glavi... zena se cesto ne opusti dovoljno, ne prepusti se partneru da bi mogla da dozivi orgazam. Naravno da ima zena koje od muskarca ocekuju sve, a one se samo nameste, medjutim tu kondicija samo uslovno igra ulogu, ali nije presudna. Takodje nije tacno da zene sa viskom kilograma lakse dozivljavaju orgazme, odakle ti to? Jedino su zene koje su skladnije gradjene i proporcionalnije, vise opustene u seksu, nemaju komplekse i ne razmisljaju kako izgledaju u kom trenutku, nego se prepuste dozivljaju, pa tako i lakse dozivljavaju orgazam, ali to sa konstitucijom nema nikakve veze, nego, opet kazem, sa onime sto je u glavi... Kondicija je potrebna oboma za akrivan, strasan seks, ne vidim da je pravilo da muskarci imaju bolju kondiciju od zena...Kondicija i aktivnost imaju direktnu vezu sa sposobnošću za doživljavanje orgazma ako je glava u granicama normale. Ako u glavi i sa glavom osnovne stvari nisu u redu onda džaba sve. Žena koja se ne može opustiti u seksu treba prvo da riješi stvar sa tim pa tek onda se može govoriti o seksu i orgazmu. I ne treba da se prepusti partneru, već da sa partnerom aktivno gradi ambijent u kojem će se postići željeno uživanje. ...
Otkud znaš da to za punije nije tačno? Iskustvo govori da zbog svoje građe imaju brže i lakše orgazme. Bitno da im je u glavi sve u redu. Skladnost i proporcionalnost nisu garant ni dobrog seksa ni orgazama, bez obzira na glavu, stvar zavisi od osjetljivosti tijela, kondiciji i aktivnosti. ... Nije kondicija potreba za strasan seks, već za elementarno aktivan seks. A muškarci generalno imaju bolju fizičku kondiciju od žena jer se više bave fizičkim aktivnostima, sportom i sl.

Gretta
01-02-11, 01:48
Kondicija i aktivnost imaju direktnu vezu sa sposobnošću za doživljavanje orgazma ako je glava u granicama normale. Ako u glavi i sa glavom osnovne stvari nisu u redu onda džaba sve. Žena koja se ne može opustiti u seksu treba prvo da riješi stvar sa tim pa tek onda se može govoriti o seksu i orgazmu. I ne treba da se prepusti partneru, već da sa partnerom aktivno gradi ambijent u kojem će se postići željeno uživanje. ...
Otkud znaš da to za punije nije tačno? Iskustvo govori da zbog svoje građe imaju brže i lakše orgazme. Bitno da im je u glavi sve u redu. Skladnost i proporcionalnost nisu garant ni dobrog seksa ni orgazama, bez obzira na glavu, stvar zavisi od osjetljivosti tijela, kondiciji i aktivnosti. ... Nije kondicija potreba za strasan seks, već za elementarno aktivan seks. A muškarci generalno imaju bolju fizičku kondiciju od žena jer se više bave fizičkim aktivnostima, sportom i sl.

Ne vidim nikakvu vezu izmedju kondicije i sposobnosti dozivljavanja orgazma. Gde je ti vidis? To, da se sve odvija u glavi, se slazemo i da zena treba da se opusti i prepusti u seksu sam vec rekla. To za punije, njihova gradja nema nikakve veze sa sposobnoscu za dozivljavanje orgazma. Postoje razne studije koje svaka izvodi svoje zakljucke, po jednima punije zene lakse dozivljavaju orgazam, jer nisu opterecene svojim izgledom, po drugima je upravo suprotno. Proporcionalnost gradje tela nije garant orgazma, kako sam naglasila, radi se o tome da je lepse gradjena zena, opustenija u seksu, da manje misli na to kako izgleda, a vise oseca ono sto se dogadja. Ali, i to su neke studije, za koje nije sigurno da li im treba verovati. Kondicija nije potrebna za strasan seks, to nisam nigde napisala, ali podrazumevam zenu koja nije klada u krevetu i koja ima normalnu gladju mozga. Nije tacno da muskarci generalno imaju bolju kondiciju od zena. Postoje slucajevi da se zene aktivno bave sportom, dok im muzevi sede u kancelarijama, kao i obratno, tako da tvoja tvrdnja nema osnove.

nihil
01-02-11, 11:03
Ne vidim nikakvu vezu izmedju kondicije i sposobnosti dozivljavanja orgazma. Gde je ti vidis? To, da se sve odvija u glavi, se slazemo i da zena treba da se opusti i prepusti u seksu sam vec rekla. To za punije, njihova gradja nema nikakve veze sa sposobnoscu za dozivljavanje orgazma. Postoje razne studije koje svaka izvodi svoje zakljucke, po jednima punije zene lakse dozivljavaju orgazam, jer nisu opterecene svojim izgledom, po drugima je upravo suprotno. Proporcionalnost gradje tela nije garant orgazma, kako sam naglasila, radi se o tome da je lepse gradjena zena, opustenija u seksu, da manje misli na to kako izgleda, a vise oseca ono sto se dogadja. Ali, i to su neke studije, za koje nije sigurno da li im treba verovati. Kondicija nije potrebna za strasan seks, to nisam nigde napisala, ali podrazumevam zenu koja nije klada u krevetu i koja ima normalnu gladju mozga. Nije tacno da muskarci generalno imaju bolju kondiciju od zena. Postoje slucajevi da se zene aktivno bave sportom, dok im muzevi sede u kancelarijama, kao i obratno, tako da tvoja tvrdnja nema osnove.Pošto je seks fizička aktivnost neophodno je, kao i za svaku drugu fizičku aktivnost, imati što bolju fizičku kondiciju. To podrazumijeva opštu i posebnu kondiciju, tj. sposobnost tijela da generalno normalno funkcioniše pod psiho-fizičkim opterećenjem, kao i na određene mišićne grupe. Osobe koje u svojoj svakodenvici nemaju fizičkih opterećenja, bilo da se radi o poslu ili sportu imaju mnogo manju fizičku kondiciju i stoga ne mogu dugo da izdrže opterećenje koje seksualna aktivnost zahtijeva. Kada su u pitanju polovi žene generalno imaju manje zahtijevne fizičke poslove i manje se bave sportom, bilo u rekreativnom bilo u takmičarskom smislu. Takođe, sama uloga u seksu kod žena je tradicionalno pasivna i aktivna uloga u seksu, sam razgovor na tu temu i pokretanje inicijative smatra se i dalje nemoralnim i neprimjerenim za ženu. Generalno se smatra da je svaka inicijativa i aktivnost u seksu stvar muškarca a ne žene. Rezultat takvog stanja je mnogo češće odsustvo orgazma kod žena, nego kod muškaraca.
Stvar jeste u shvatanjima i mišljenju, ali uzroci i posljedice nisu samo u glavi, već i u/na tijelu. Nedostatak inicijative i aktivnosti nije samo posljedica shvatanja uloge žene u seksu, već i ženskih sposobnosti da takve aktivnosti sprovedu. Bez inicijative i aktivnosti žene teže dolaze do vrhunca u seksu. Čak i ako se muškarac trudi da do toga dođe rezultati često izostaju jer tijelo nema adekvatne fizičke sposobnosti za seksualne aktivnosti.
Što se tiče punijih žena, pri tom ne mislim na predebele, već one koje idu od razlike visina-težina 0-20, zavisno od konstitucije, kod njih iako najčešće nema kondicije, kao ni kod onih koje su mršavije, postoji drugačija reakcija tijela na seksualne aktivnosti. Zbog težine mišićne kontrakcije su opuštenije, manje grčevite, prirodna vlažnost je veća, pa u slučajevima kada je glava normalna, tj. kada ne dominiraju kompleksi, frustracije i sl., orgazam se lakše i češće doživljava i u pasivnim položajima nego kod mršavijih žena. Nezadovoljstvo izgledom može biti blokada za opuštanje u seksu, ali zadovoljstvo izgledom ne pruža sam po sebi opuštenost u seksu, a pogotovo ne fizičku kondiciju, inicijativu i aktivnost. Žene koje izgledaju lijepo, skladno, seksi, nisu u seksualnim aktivnostima ništa bolje i atraktivnije od onih koje tako ne izgledaju, dapače, češći je obrnut slučaj.
Napisala si da je kondicija potrebna oboma "za aktivan, strasan seks", pogledaj zadnju rečenicu u tvom prethodnom postu. Ja kažem da ovdje nije riječ o strasnom seksu, već o elementarnim aktivnostima u seksu. Strasan seks podrazumijeva obično mnogo veći tempo, eksplozivnost i snagu, nego elementaran seks, koji podrazumijeva mnogo blaži tempo i manju snagu. Opuštenost u seksu nije ležanje poput klade koja čeka da joj se nešto desi, već u psihičkom i fizičkom smislu neopterećena seksualna aktivnost. Praktikovanje različitih pokreta i položaja, svojevrsna usklađenost i dopunjavanje. Potreban je dobar osjećaj za partnera i njegove pokrete i reakcije, a to se bez fizičke kondicije ne može postići. Muškarci su tu u prednosti, jer tradicionalno svoje životne aktivnosti vezuju više za poslove koje zahtijevaju više fizičke kondicije i snage, a i samo bavljenje sportom je u svakom smislu češće kod muškaraca nego kod žena u svakom životnom dobu. To ne znači da se neće naći poneka žena koja je u smislu fizičke kondicije i aktivnosti spremnija od nekih muškaraca, već da je to situacija u značajnom prosjeku, otprilike 1:100. Od 100 muškaraca i 100 žena iste dobi, 99% muškaraca će biti u prosjeku imati bolju kondiciju za seksualne i uopšte fizičke aktivnosti od žena.

Paramanand
01-02-11, 18:14
Izvinite, pričate li vi o....o onome....muškarac i žena...znate već na što mislim... Ala ga zakomplikovaste. Zar se to danas tako (ne)radi? Eh, u moje vrijeme to je bilo vrlo jednostavno i mnogo lijepo ...nije tu bilo ni naučnih studija, ni referata, ni psihoanaliza... Samo smo se voljeli, onako od srca, i ništa više... Samo to. A danas, tako mi izgleda, da bi se volio sa nekom moraš da znaš i psihologiju, i medicinu, i da pratiš najnovije studije, i da ideš u teretanu... E, đavo odnio i takvo zadovoljstvo... Ljepše je, brate, ćutati i ne dirati ništa...biti o svom poslu

Gretta
01-02-11, 18:17
@ Nihil:

Za seks fizicka kondicija nije neophodna, ali je sigurno dobro ako je covek ima. Nije tacno da zene imaju manje zahtevne fizicke poslove, ne sede sve u kancelariji i manikiraju nokte, ima ih i koje su cistacice, sudopere, sportistkinje, koje puno stoje na svom poslu, i tako dalje… Ako ciljas na to da zene ne nose sanduke u luci ili ne rade na gradjevini, postotak muskaraca koji to rade je zanemarljiv, da bi mogao da se uzme kao generalna orijentacija. Ja polazim od toga da su i muskarci i zene slicne kondicije. Tredicionalna uloga zene nije da je ona u seksu pasivna, osim ako mislis na prosli vek, kada je zenama bilo zabranjivano da se pokrecu. Ako govorimo o normalnom seksu, za kvalitetan seks, potrebno je pokretanje kako muskarca, tako i zene, mozes da mi verujes na rec… Pokretanje inicijative za seks je drugo pitanje, da li se radi o seksu u vezi/braku ili o seksu sa nepoznatom osobom. U vezi/braku, smatram da su i muskarac i zena punopravni u cinu pokretanja inicijative, jer bi sve drugo znacilo dezinteres onoga koji nikada ne pokaze inicijativu. Dok je kod nepoznatih osoba to vec drugacije, ali o tome ovde nije rec i sigurno nema veze sa odsustvom orgazma kod zene. Niti ce inicijativa, niti aktivnost, zeni da donese orgazam… pa pogledaj porno filmove, tamo su ti zene bas inicijatori i aktivne su… da li ti imas utisak da je i jedna sa onom facom prepunom dosade, dozivela orgazam? I dalje tvrdim da ni previse, ni premalo kila nemaju veze sa sposobnoscu za dozivljavanje orgazma. Vecina zena jednostavno nije dovoljno uzbudjena i opustena, pa zato ne dozivljavaju orgazam, a to nema veze sa broje kilograma. Vaginalni misici ne mogu da se porede sa misicima ruku ili nogu kod gojaznih zena, tu pravis veliku gresku, osim toga, svaka zena zna kako da trenira vaginalne misice, pa tako broj kilograma u tom slucaju takodje nema nikakve veze. Prirodna vlaznost kod gojaznih zena nije veca, niti je manja dok tankih zena… Ona zavisi od mnogobrojnih faktora, gde je fizicka tezina na poslednjem mestu…

Ti delis aktivan i strasan seks… meni je ta podela nepoznata… ja poznajem samo strasan seks, to je aktivnost za mene, kakav ti je onaj drugi seks koji nije strasan? Dvoje zevaju i razmisljaju o placanju racuna dok su jedan na drugom? Mozda za snimanje filmova, ali ne u privatnom zivotu, ja takvo nesto nisam dozivela. Osecaj za partnere i njegove reakcije nije uslovljen kondicijom, nego kompatibilnoscu koja postoji ili ne postoji… Moze on da se raspada od truda, ako ga ja ne osecam kompatibilnim, ne vredi nikome od nas nasa kondicija… sto opet ne znaci da i tu do orgazma ne moze da dodje… I sama sam dozivela da je to moguce i sa nekompatibilnim partnerom, ako zna covek kako da se iskljuci... jedino sto je kvalitet slabiji od onoga sa kompatibilnim…

Izvinite, pričate li vi o....o onome....muškarac i žena...znate već na što mislim... Ala ga zakomplikovaste. Zar se to danas tako (ne)radi? Eh, u moje vrijeme to je bilo vrlo jednostavno i mnogo lijepo ...nije tu bilo ni naučnih studija, ni referata, ni psihoanaliza... Samo smo se voljeli, onako od srca, i ništa više... Samo to. A danas, tako mi izgleda, da bi se volio sa nekom moraš da znaš i psihologiju, i medicinu, i da pratiš najnovije studije, i da ideš u teretanu... E, đavo odnio i takvo zadovoljstvo... Ljepše je, brate, ćutati i ne dirati ništa...biti o svom poslu

Rec je o tome da ipak nije sve tako lepo i krasno kako su nasi stari mislili da jeste... Ispostavilo se da mnoge zene uopste i ne dozivljavaju orgazam, a cak i kod muskaraca se to dogadja... Ne mogu se zatvarati oci pred cinjenicama koliko god one ukazivale na nesto sto nam se ne dopada...

Paramanand
01-02-11, 18:29
Rec je o tome da ipak nije sve tako lepo i krasno kako su nasi stari mislili da jeste... Ispostavilo se da mnoge zene uopste i ne dozivljavaju orgazam, a cak i kod muskaraca se to dogadja... Ne mogu se zatvarati oci pred cinjenicama koliko god one ukazivale na nesto sto nam se ne dopada...

Priznajem, to da li su moje bake i prabake doživljavale orgazam, i kakav je bio njihov seksualni život, ne znam. Činjenica je i to da one nijesu imale internet i druga glasila da o svom ljubavnom životu naširoko raspredaju, pa tako ni da nam ostave pisane podatke o tome. Ali znam da je nerazrušivi temelj svakog muško-ženskog odnosa, kako prije 300 godina tako i danas, samo jedan - ljubav! Kad ona zaista postoji, sve drugo se mnogo lakše i jednostavnije rješava. Tada nije potrebna ni teretana, ni dijetetika, ni psihoanaliza... jer postoji sve što je potrebno - ljubav!

coravakoka
01-02-11, 18:59
Ljubav i nemanje stida. Po mojoj proceni kolko se stidis tolko dozivljavas orgazam, u obrnutoj proporciji naravno...

Gretta
01-02-11, 20:09
Priznajem, to da li su moje bake i prabake doživljavale orgazam, i kakav je bio njihov seksualni život, ne znam. Činjenica je i to da one nijesu imale internet i druga glasila da o svom ljubavnom životu naširoko raspredaju, pa tako ni da nam ostave pisane podatke o tome. Ali znam da je nerazrušivi temelj svakog muško-ženskog odnosa, kako prije 300 godina tako i danas, samo jedan - ljubav! Kad ona zaista postoji, sve drugo se mnogo lakše i jednostavnije rješava. Tada nije potrebna ni teretana, ni dijetetika, ni psihoanaliza... jer postoji sve što je potrebno - ljubav!

Tu se slazem sa tobom, pa opet, vidis i sam procente da zene uprkos tome ne dozivljavaju orgazam... Ne mozemo valjda da mislimo da 90% zena zive u vezi bez ljubavi, pa da zato ne dozivljavaju orgazam, kada ima podataka da ni prilikom masturbacije nisu u stanju da ga dozive... Poredjenje tadasnjeg i sadasnjeg vremena nije adekvatno, jer je onda sve bilo drugacije, ljudska obavestenost, razmisljanje, otvorenost, ciljevi, individualnost... sve to u celini utice i na sposobnost dozivljavanja orgazma. Do pre nekog vremena visestruki orgazam kod zena nije bio ni teoretski pojam, a danas se na veliko razglaba o tome, jer je za neke to jos uvek nepoznanica, a za druge nesto sasvim normalno i prirodno...

nihil
01-02-11, 20:24
Za seks fizicka kondicija nije neophodna, ali je sigurno dobro ako je covek ima.Nigdje ni ne piše da je neohodna, već da je nedostatak fizičke kondcije jedan od uzroka lošijeg uživanja u seksu i doživljavanja orgazma.
Nije tacno da zene imaju manje zahtevne fizicke poslove, ne sede sve u kancelariji i manikiraju nokte, ima ih i koje su cistacice, sudopere, sportistkinje, koje puno stoje na svom poslu, i tako dalje… Ako ciljas na to da zene ne nose sanduke u luci ili ne rade na gradjevini, postotak muskaraca koji to rade je zanemarljiv, da bi mogao da se uzme kao generalna orijentacija. Ja polazim od toga da su i muskarci i zene slicne kondicije. Ma hajde, desetine i stotine hiljada muškaraca radi na građevini, u poljoprivredi, šumarstvu, elektroprivredi, rudarstvu, cestogradnji, vodovodu i kanalizaciji i sl. Tu žena praktično nema, a poslovi su izrazito fizički. Gdje god je zahtijevniji fizički posao zaposlen je prije muškarac nego žena. ...
Što se tiče fizičke kondicije, ne postoji sport u kojem muškarci ne postižu bolje rezultate od žena. To je biloška predispozicija polova. No, bez obzira na te predispozicije, postoji generalno, praktično u kulturi utemeljeno žensko zanemarivanje fizičke kondicije. Dok, s jedne strane, užasno mnogo polažu na izgled, u smislu odijevanja i kozmetike, s druge strane postoji isto takvo zanemarivanje bavljenja fizičkim aktivnostima, vježbanjem, sporotom i sl. Kako neko ko se osim povremenom šetnjom korzom ne bavi nikakvim težim i zahtjevnijim fizičkim aktivnostima može imati kondiciju za seks duži od 15 minuta, a da mu to ne bude smor i napor? Veoma teško.
Tredicionalna uloga zene nije da je ona u seksu pasivna, osim ako mislis na prosli vek, kada je zenama bilo zabranjivano da se pokrecu. Ako govorimo o normalnom seksu, za kvalitetan seks, potrebno je pokretanje kako muskarca, tako i zene, mozes da mi verujes na rec… Biti pasivan ne znači isto što i ne pokretati se, već ne određivati pravila igre. Nepokretnost nije isto što i pasivnost. Onaj ko je pasivan ne dominira, ne vodi igru, nije aktivan, na njemu se vrši radnja i on se pokreće prema tome kako odlučuje onaj ko dominira. Misionarski položaj je primjer pasivne uloge žene, dok bi obrtanje situacije stavljalo ženu u aktivan položaj. Kvalitetan seks podrazumijeva kreativno mijenjanje aktivnih uloga muškarca i žene.
Pokretanje inicijative za seks je drugo pitanje, da li se radi o seksu u vezi/braku ili o seksu sa nepoznatom osobom. U vezi/braku, smatram da su i muskarac i zena punopravni u cinu pokretanja inicijative, jer bi sve drugo znacilo dezinteres onoga koji nikada ne pokaze inicijativu. Dok je kod nepoznatih osoba to vec drugacije, ali o tome ovde nije rec i sigurno nema veze sa odsustvom orgazma kod zene. Niti ce inicijativa, niti aktivnost, zeni da donese orgazam… pa pogledaj porno filmove, tamo su ti zene bas inicijatori i aktivne su… da li ti imas utisak da je i jedna sa onom facom prepunom dosade, dozivela orgazam?Vrlo je bitno za aktivan odnos prema seksu i pokretanje inicijative, svejedno o kakvom je obliku veze riječ, bračnoj, vanbračnoj, nekoj za jednu noć itd. Onaj ko pokreće inicijativu trebalo bi da nastavi i aktivno da djeluje. Žene obično provociraju muškarce, flertuju, ali od muškarca očekuju da pokrene konkretnu incijativu i akciju. Žene bi sigurno imale mnogo više mogućnosti da dožive orgazam kada bi same preuzele inicijativu i akciju u tom pogledu, jer na taj način mogu da izaberu i položaj i tempo i ritam koji ih najviše uzbuđuju i dovode do orgazma. ... U porno filmovima žene glume uživanje u seksu, glume incijativu i aktivnost, glume orgazam. One koje to loše rade ne umiju da slože odgovarajuću facu, tako da su loše. Pošto biti porno glumica nije nešto popularno kvalitetnih porno glumica ima malo. ...
I dalje tvrdim da ni previse, ni premalo kila nemaju veze sa sposobnoscu za dozivljavanje orgazma. Vecina zena jednostavno nije dovoljno uzbudjena i opustena, pa zato ne dozivljavaju orgazam, a to nema veze sa broje kilograma. Vaginalni misici ne mogu da se porede sa misicima ruku ili nogu kod gojaznih zena, tu pravis veliku gresku, osim toga, svaka zena zna kako da trenira vaginalne misice, pa tako broj kilograma u tom slucaju takodje nema nikakve veze. Prirodna vlaznost kod gojaznih zena nije veca, niti je manja dok tankih zena… Ona zavisi od mnogobrojnih faktora, gde je fizicka tezina na poslednjem mestu…Kakve su to žene koje ulaze u seks, a nisu dovoljno uzbuđene i opuštene? Što su pristale na seks ako nisu dovoljno uzbuđene i opuštene? Valjda bi trebale da se upuštaju u seksualne aktivnosti ako su uzbuđene i opuštene, da im seks bude zadovoljstvo, a ne napor i muka?! ... Ja govorim o normalnim situacijama u kojima žene u seks ulaze opušteno i uzbuđeno, žele da uživaju u seksu, a ne neke ambivalentne situacije u kojima ispadne da su prisiljene na seks. Na mišićno tkivo utiče ukupna fizička konstitucija, a isto važi i za tjelesne tečnosti. Postoje različiti faktori, a fizička konstitucija je jedan od važnih faktora, jer je povezana sa načinom ishrane.
Ti delis aktivan i strasan seks… meni je ta podela nepoznata… ja poznajem samo strasan seks, to je aktivnost za mene, kakav ti je onaj drugi seks koji nije strasan? Dvoje zevaju i razmisljaju o placanju racuna dok su jedan na drugom? Mozda za snimanje filmova, ali ne u privatnom zivotu, ja takvo nesto nisam dozivela. Osecaj za partnere i njegove reakcije nije uslovljen kondicijom, nego kompatibilnoscu koja postoji ili ne postoji… Moze on da se raspada od truda, ako ga ja ne osecam kompatibilnim, ne vredi nikome od nas nasa kondicija… sto opet ne znaci da i tu do orgazma ne moze da dodje… I sama sam dozivela da je to moguce i sa nekompatibilnim partnerom, ako zna covek kako da se iskljuci... jedino sto je kvalitet slabiji od onoga sa kompatibilnim…Pod strasnim seksom podrazumijevam onaj koji predstavlja izliv strasti, ekstremno dinamičan, snažan i kratkotrajan. U strasnom seksu jedna strana može biti pasivna, a druga aktivna, tj. jedna u podređenom a druga u dominantnom položaju. Atkivan seks podrazumijeva da su oba partnera aktivna, bez obzira da li se radi o strasnom seksu ili o seksu radi uživanja, zadovoljstva ili recimo tantričnom seksu. ... Da bi seks bio kvalitetan nije ključna strast već dobro poznavanje partnera, iskustvo, kondicija, dobrovoljnost, želja i sl. Kompatibilnost ne mora biti odlučujuća.

Lady of Rohan
02-02-11, 01:08
Vrlo je bitno za aktivan odnos prema seksu i pokretanje inicijative, svejedno o kakvom je obliku veze riječ, bračnoj, vanbračnoj, nekoj za jednu noć itd. Onaj ko pokreće inicijativu trebalo bi da nastavi i aktivno da djeluje. Žene obično provociraju muškarce, flertuju, ali od muškarca očekuju da pokrene konkretnu incijativu i akciju. Žene bi sigurno imale mnogo više mogućnosti da dožive orgazam kada bi same preuzele inicijativu i akciju u tom pogledu, jer na taj način mogu da izaberu i položaj i tempo i ritam koji ih najviše uzbuđuju i dovode do orgazma. ...

Ima jedna prica Anais Nin, a mislim da se ona razumela u sex. :)
Zena ima dobrog ljubavnika, mladog, lepog pisca kog je otela ispred nosa gomili obozavateljki. Provode tri godine zajedno, on je nezan ljubavnik, ali...uvek je inicijativa njena.

Spoznaje sta je pravi sex tek sa cudnim, naoko grubim covekom koji zivi sa Ciganima...

I sta je poenta?
Mnoge zene ce pre dovesti do orgazma inicijativa muskarca, nego njihova aktivnost.

Ja volim kad me muskarac iznenada zagrli, zgrabi ( i u sexu i ovako),
i ako to ne ume, zaista vremenom i sama postanem smorena
i tuzna kao junakinja ove price.

Ne verujem mnogo u zensku inicijativu, nije mi dovoljno zenstveno.

Lady of Rohan
02-02-11, 01:10
Da bi seks bio kvalitetan nije ključna strast već dobro poznavanje partnera, iskustvo, kondicija, dobrovoljnost, želja i sl. Kompatibilnost ne mora biti odlučujuća.

Kompatibilnost, ljubav i strast, broj 1.

Iskustvo - nula.
Sex nema veze sa iskustvom, to je predrasuda, i to potpuno netacna.
Dobrovoljnost i zelja se valjda podrazumevaju.
Kondicija...zanima me sta to znaci.

Afrika
02-02-11, 01:51
Kondicija...zanima me sta to znaci.

Velja poshast u zena(nedostatak kondicije) jer izvorno ne izbivaju iz autaG i salona za pedikuru i manikuru.Takav ni je genetski kod.
Recimo, kad mlada zena od tri'es ljeta i dvoje maloljetne djece za kojima jurca 24/7, dize tegice minimum tri puta nedjeljno jer je, tobos, bez kondicije ,i ne moze se s chojekom dofatit' da valja.
;)

Kompatibilnost, ljubav i strast, broj 1.Iskustvo - nula.
S ovim cu se u potpunosti sloziti...

Gretta
02-02-11, 02:56
Pošto je seks fizička aktivnost neophodno je, kao i za svaku drugu fizičku aktivnost, imati što bolju fizičku kondiciju.

Nigdje ni ne piše da je neohodna, već da je nedostatak fizičke kondcije jedan od uzroka lošijeg uživanja u seksu i doživljavanja orgazma.

Resi se, jeli potrebna ili nije.

Što se tiče fizičke kondicije, ne postoji sport u kojem muškarci ne postižu bolje rezultate od žena. To je biloška predispozicija polova. No, bez obzira na te predispozicije, postoji generalno, praktično u kulturi utemeljeno žensko zanemarivanje fizičke kondicije.

Zaboravio si jednu sitnicu… muskarci i zene nisu isto, pa tako ne mozes ni da poredis njihova dostignuca u sportu, kao sto ne mozes da poredis cinjenicu da zene imaju sposobnost radjanja, a muskarci ne. Da zene zanemaruju svoju kondiciju je tvoje misljenje koje je pogresno. Da li bolju kondiciju ima muskarac koji ceo dan sedi u kancelariji ili zena koja ceo dan sprema po kuci i vija se sa decom? Ti povezujes babe i zabe. Kakve veze ima fizicka kondicija sa orgazmom, to nisi uspeo da objasnis. Po tvojoj logici lenjivci nikada ne bi imali orgazam, jer bi bili previse lenji za to.

Kako neko ko se osim povremenom šetnjom korzom ne bavi nikakvim težim i zahtjevnijim fizičkim aktivnostima može imati kondiciju za seks duži od 15 minuta, a da mu to ne bude smor i napor? Veoma teško.

Kakve veze to ima sa sposobnoscu za dozivljavanje orgazma?

Misionarski položaj je primjer pasivne uloge žene,

Uh, ovde veoma gresis… Kad bi znao sta sve zena moze da radi u tom polozaju…

Žene bi sigurno imale mnogo više mogućnosti da dožive orgazam kada bi same preuzele inicijativu i akciju u tom pogledu, jer na taj način mogu da izaberu i položaj i tempo i ritam koji ih najviše uzbuđuju i dovode do orgazma. ...

Jel ti mislis da muskarac baci zenu na krevet, legne na nju i to je seks?

Kakve su to žene koje ulaze u seks, a nisu dovoljno uzbuđene i opuštene? Što su pristale na seks ako nisu dovoljno uzbuđene i opuštene? Valjda bi trebale da se upuštaju u seksualne aktivnosti ako su uzbuđene i opuštene, da im seks bude zadovoljstvo, a ne napor i muka?!

A, pitaj ih kakve su, frigidne, proracunate…

Na mišićno tkivo utiče ukupna fizička konstitucija, a isto važi i za tjelesne tečnosti. Postoje različiti faktori, a fizička konstitucija je jedan od važnih faktora, jer je povezana sa načinom ishrane.

Na vaginalno misicno tkivo ne utice fizicka konstitucija, kao ni na telesne tecnosti. Volela bih da mi to detaljno objasnis odakle ti ideja da je to tako kako kazes? Sta se to dogadja kod debele ili tanke zene sto je zbog fizicke konstitucije sprecava da dozivi orgazam? Kakvu ishranu to ona mora da ima da bi to uticalo na vlaznost polnih organa? Da cujem detalje sa primerima.

Pod strasnim seksom podrazumijevam onaj koji predstavlja izliv strasti, ekstremno dinamičan, snažan i kratkotrajan.

Kratkotrajan? Mozda za starce i decake. Tu si pogresno informisan.

Da bi seks bio kvalitetan nije ključna strast već dobro poznavanje partnera, iskustvo, kondicija, dobrovoljnost, želja i sl. Kompatibilnost ne mora biti odlučujuća.

I ovo je greska sto pises. Naravno da to sto je nabrojano ima uticaja, ali presudna je kompatibilnost i osecanja. Dobar seks nije samo pitanje mehanike, nego pre svega, nacina dozivljavanja partnera.

Primer 1: Ja dobro poznajem partnera, imamo kondiciju, dobrovoljnost, zelju i slicno, medjutim, ja nemam ljubavne emocije za njega i bas me briga da li smo kompatibilni, vazno mi je samo da obavimo mehanicki deo.

Primer 2: Ne poznajem dobro partnera, skoro smo se upoznali, nemamo bas ni neku kondiciju, jer sedimo ispred kompjutera stalno, dobrovoljnost i zelju imamo. Imamo i snazne emocije jedan za drugoga. Upravo iz tih emocija se radja nasa kompatibilnost u seksu.

Sa kojim partnerom ce seks biti kvalitetniji, bez obzira na to sto cu doziveti orgazam sa obojcom?

nihil
02-02-11, 03:03
I sta je poenta?
Mnoge zene ce pre dovesti do orgazma inicijativa muskarca, nego njihova aktivnost.

Ja volim kad me muskarac iznenada zagrli, zgrabi ( i u sexu i ovako),
i ako to ne ume, zaista vremenom i sama postanem smorena
i tuzna kao junakinja ove price.

Ne verujem mnogo u zensku inicijativu, nije mi dovoljno zenstveno.Poneta je u tome da žene čekaju da ih muškarac zadovolji, a ako u tome ne uspijeva onda ili izbjegavaju seks ili glume orgazam da bi muškarca kontrolisale seksom. ... Zasigurno tebi odgovara da ti muškarac posvećuje posebnu pažnju, da ti po mogućnosti čita misli i osjećanja, da bude tu kad hoćeš, a da ga nema kad nećeš, da ti ispunjava hirove i slično. To je jedna specifična ženska sebičnost koja sebe naziva ženstvenošću, a u biti je prenemaganje koje od muškarca stalno nešto traži.
Kompatibilnost, ljubav i strast, broj 1.

Iskustvo - nula.
Kondicija...zanima me sta to znaci.Kompatibilnost se postiže ljubavlju, a za ljubav treba puno iskustva, dobre volje, iskrenosti, otvorenosti, dobronamjernosti, poštovanja i sl. Strast je korisna kada se transforimiše u uzbuđenje i uživanje, inače je prolazna i slijepa.
Iskustvo je ključna stvar za seks, jer omogućava da se stekne neophodna sigurnost u fizičkim aktivostima. Kondicija podrazumijeva sposobnost da se dovoljno dugo obavlja neka fizička radnja. Za žene to obično ne znači ništa jer fizičke aktivnosti svugdje pa i u seksu prepuštaju muškarcima. No, bez vlastitog učešća u fizičkim aktivnostima koje zahtijeva kvalitetan seks, a to podrazumijeva iskustvo i kondiciju, orgazam je više slučajnost nego pravilnost. ... Žena koja ne želi ravnopravno zalaganje u seksu, ne želi ni ravnopravnost u vezi.

mark
02-02-11, 03:20
Da li postoji veza, izmedju kompatibilnosti velicine polnih organa muskarca i zene sa mogucnoscu dozivljavanja i brzine orgazma.

Gretta
02-02-11, 03:27
Naravno da postoji, kako ce zena da dozivi orgazam sa partnerom koji fizicki ne odgovara njenoj gradji? Te price o "tehnicarima" su za one koji moraju da se izvlace, jer su slabije fizicki nadareni.

mark
02-02-11, 03:51
Zasto je od pamtivjeka bitna samo velicina muskog polnog organa(pa se oni tehnikom izvlace).U sexu ucestvuje i zenski polni organ sa svojom velicinom.
Muskarac je uvijek obdaren ili ne.
Zamislimo situaciju muskarac izvanredno obdaren ali zenski organ mnogo veci.

Gretta
02-02-11, 04:03
To je onda peh muskarca... i zene, ako je velika da ne moze da ga oseti... Naravno da se i takvi snalaze... Nije dobra ni prevelika, ni premala obdarenost... Kada biste vi znale, na sta mi sve gledamo, imali biste jos vece komlekse nego sada... :D Zadivljujuce je da retko koja zena ima komplekse zbog svoje sirine ili uskosti...

mark
02-02-11, 04:13
Zene uopste ne znaju da velicina zenskog polnog organa -postoji.Neka sto to zene ne znaju (ili ne zele da znaju)nego to ni mnogi muskarci ne znaju.Cesto puta sam od muskaraca cuo da je to kod svake pripadnice zenskog pola isto.
Moje iskustvo govori da nema dvije iste (sem ako su prevelike razumije se za mene).

Lady of Rohan
02-02-11, 04:16
Poneta je u tome da žene čekaju da ih muškarac zadovolji, a ako u tome ne uspijeva onda ili izbjegavaju seks ili glume orgazam da bi muškarca kontrolisale seksom. ... Zasigurno tebi odgovara da ti muškarac posvećuje posebnu pažnju, da ti po mogućnosti čita misli i osjećanja, da bude tu kad hoćeš, a da ga nema kad nećeš, da ti ispunjava hirove i slično. To je jedna specifična ženska sebičnost koja sebe naziva ženstvenošću, a u biti je prenemaganje koje od muškarca stalno nešto traži.

Kako da ne...

Niko ne prica o potpunoj pasivnosti i zenskoj hladnoci, nego o tome da muskarac - bude musko.
Pa necu ja valjda nekog svlaciti, i pokazivati inicijativu (moze posle), da sam muskarac, ja bih od takve zene pobegla u panici...

Tacno , hocu sve to, ali sam spremna isto to i da dajem - i paznju, i citanje misli i sve sto treba.
A orgazam neke zene moze da zadesi i dok voze bicikl, ali sta sa tim...
Dosadi i to, kad je rutina.
Ima orgazama i orgazama.

Ne mozes zameniti prirodne stvari nekakvom pricom o ravnopravnosti.
Prirodno je da muskarac pokazuje inicijativu i u ljubavi i u vodjenju ljubavi,
tako je priroda udesila od pamtiveka, i mozemo mi sada da izmisljamo sta hocemo.

Evo sta jedna francuska macka kaze o tome, ja mislim da o sexu ne vredi razglabati teoretski, a net nije mesto gde bih rekla ista o svojim licnim iskustvima po tom pitanju . :)

Sve ste sveli na tehniku i kondiciju, ne samo bez emocije, nego i bez stila i suptilnosti... bez magije i zavodljivosti.
I bez prirodnosti -ciji je izraz cist nagon, strast.
Zbog takvog shvatanja sexa i ja bih se povukla u sumu da skupljam granje i da gledam svoja posla...

Deshabillez-moi
http://www.youtube.com/watch?v=XQV5TyfnseY

Gretta
02-02-11, 04:21
Zene uopste ne znaju da velicina zenskog polnog organa -postoji.Neka sto to zene ne znaju (ili ne zele da znaju)nego to ni mnogi muskarci ne znaju.Cesto puta sam od muskaraca cuo da je to kod svake pripadnice zenskog pola isto.
Moje iskustvo govori da nema dvije iste (sem ako su prevelike razumije se za mene).

Da, i ja mislim da muskarci to retko kada znaju... ali, pouceni losim iskustvom sada cesce pitaju, nego ranije... Mislim da to u raznim studijama uopste ne uzimaju u obzir, ali opet, nije svejedno da li je zena radjala, koliko puta ili nikada nije radjala, osim sto protok takodje utice na sirinu zene, uz druge faktore...

Lady of Rohan
02-02-11, 04:23
I da zakljucim : sex nije orgazam, nego kompletan dozivljaj.
I pre i posle. :)

Lady of Rohan
02-02-11, 04:29
Mene zanima jos ovo, pa necu vise.
Da li je neko imao fantastican prvi sex sa nekim?
Ja sam sumnjicava prema tome, iako smo svi to vidjali po ljubavnim filmovima.
Ja mislim da je najcesce potrebno par meseci za uskladjivanje, i da tek onda postane bas super.

mark
02-02-11, 04:29
Zbog necega se uvijek voli okriviti duzina muskog polnog organa.Cak se ne uzima u obzir da je taj organ trodimenzionalan i da mu je sirina znacajnija dimenzija.
Ovo valjda ide sa godinama-polako se prelazi u teoreticare.

mark
02-02-11, 04:31
Ja mislim da je najcesce potrebno par meseci za uskladjivanje, i da tek onda postane bas super.

Par puta je dovoljno za uskladjivanje.

Gretta
02-02-11, 04:33
Ja sam silom prilika teoreticar... Duzina je vazna, bar meni zbog dozivljaja ulazenja i izlazenja, on je duzi kada je polni organ duzi, zenama je to cesto svejedno i ne obracaju paznju na taj segment, ali on je izuzetno napaljujuci i kada se radi o kratkom organu, taj dozivljaj izostaje, zato je to tako vazno. Debljina opet zavisi od zene sta joj je potrebno...

Lady of Rohan
02-02-11, 04:35
Par puta je dovoljno za uskladjivanje.

Hvala, deluje optimisticno.
Moram da pitam iskusnije. :)

mark
02-02-11, 04:55
[QUOTE=Gretta;1030263]Ja sam silom prilika teoreticar... Duzina je vazna, bar meni zbog dozivljaja ulazenja i izlazenja, on je duzi kada je polni organ duzi, zenama je to cesto svejedno i ne obracaju paznju na taj segment, ali on je izuzetno napaljujuci i kada se radi o kratkom organu, taj dozivljaj izostaje, zato je to tako vazno. Debljina opet zavisi od zene sta joj je potrebno...[/QUOTE

I teoretskim razmatranjem se uci.

Gretta
02-02-11, 04:57
Da, ali ja hocu praksu... izludeh vec ceo forum...

nihil
02-02-11, 10:58
Da zene zanemaruju svoju kondiciju je tvoje misljenje koje je pogresno. Da li bolju kondiciju ima muskarac koji ceo dan sedi u kancelariji ili zena koja ceo dan sprema po kuci i vija se sa decom? Ti povezujes babe i zabe. Kakve veze ima fizicka kondicija sa orgazmom, to nisi uspeo da objasnis. Po tvojoj logici lenjivci nikada ne bi imali orgazam, jer bi bili previse lenji za to.To da žene u prosjeku mnogo manje vode računa o kondiciji od muškaraca je očiglednost koju ne treba dokazivati, naprosto je svuda vidljiva. Pogledaj koliko žena trči kroz park, koliko ih je u teretani, na aerobiku i sl., koliko ih igra košarku, fudbal, rukomet, odbojku, koliko ih skija, pliva, vozi biciklo itd. U kom uzrastu, itd. Kada to pogledaš vidjećeš da je procenat muškaraca koji su u tom pogledu aktivniji mnogo veći nego žena. ... Kućni poslovi zamaraju, ali ne stvaraju kondiciju, kao ni "vijanje sa djecom". Treba da razlikuješ zamaranje od kondicije. Zamara se i onaj koji cijeli dan sjedi u fotelji, a time ne stvara kondiciju. ... Fizička kondicija je uvijek potrebna da bi se fizičke aktivnost obavile efikasnije i lakše. Žene koje u seksu nisu aktivne, već čekaju da im se orgazam desi, imaju mnogo manje šanse da ga dožive, kao što imaju manje razloga da uživaju u seksu. ... A kako misliš da lijeni ljudi, kojima je smor da se naprežu mogu da imaju seks bez ulaganja truda? Teško da će i poželjeti seks kada se sjete da moraju biti fizički aktivni. A da li će doživjeti orgazam kada nađu nekoga ko će u seksu biti aktivan za njih to je pitanje. Činjenica je da žene mnogo rjeđe doživljavaju imaju orgazam od muškaraca, mnogo su manje aktivne u seksu i mnogo manje pokreću inicijativu za seks. Ove činjenice su međusobno očigledno povezane, pa tako kao rezultat imamo veliku vjerovatnoću da će nedostatak incijative i aktivnosti u seksu rezultirati nedostatkom uživanja i orgazma.
Uh, ovde veoma gresis… Kad bi znao sta sve zena moze da radi u tom polozaju…
...

Na vaginalno misicno tkivo ne utice fizicka konstitucija, kao ni na telesne tecnosti. Volela bih da mi to detaljno objasnis odakle ti ideja da je to tako kako kazes? Sta se to dogadja kod debele ili tanke zene sto je zbog fizicke konstitucije sprecava da dozivi orgazam? Kakvu ishranu to ona mora da ima da bi to uticalo na vlaznost polnih organa? Da cujem detalje sa primerima.
...

Kratkotrajan? Mozda za starce i decake. Tu si pogresno informisan.Teoretski može, ali praktično ne može jer nema kondicije. Osim toga, da bi se u tom položaju moglo nešto činiti mora biti još bolja kondicija nego u obrnutom. Zato u misionarskom položaju žene praktično čine ništa osim što eventualno pokušavaju da se namjeste.
...
E ču, nema, vaginalni mišići rastu na Veneri i nemaju veze sa ostatkom ženskog tijela, pa ni sa ishranom. Detaljnija objašnjenja mogu da ti daju ljudi koji se time detaljnije bave. ... Ima mnogo tekstova o uticaju ishrane i fizičkih aktivnosti na seksualni život i organe, pa potraži i čitaj. A evo dva linka na koja naiđoh kratko guglajući 1 (http://www.femintima.hr/ako-ste-se-pitali/index.php?naslov=Kakvog%20je%20okusa%20zensko%20sp olovilo?), 2 (http://www.healthnewsdigest.com/news/Women_s_Health_260/Weight_Does_Not_Affect_Women_s_Sexual_Behavior.sht ml).

Strasan seks je isto kao i sprint u atletici. Ni najbolji printeri ne mogu da sprintaju duže od pola minuta. Dakle, ili ne znaš šta je strasan seks ili se foliraš, ili je za tebe 30 sekundi dovoljno dugo.
I ovo je greska sto pises. Naravno da to sto je nabrojano ima uticaja, ali presudna je kompatibilnost i osecanja. Dobar seks nije samo pitanje mehanike, nego pre svega, nacina dozivljavanja partnera.
Naravno da nije mehanika ključna, a biologija se ni ne može svesti na mehaniku, tako da babožabiš. Inače, šta je kompatibilnost nego mehanika? Osjećanja nisu sporna, igraju značajnu ulogu, ali ne mogu od slabe kondicije i neiskustva napraviti kvalitet. Tripovanje ne predstavlja zdrava osjećanja, tako da na njih ne računam. Način doživljavanja treba da bude u skaldu sa stvarnošću, jer može neko da sanja da je imao vrhunski seks sa partnerom i da doživi orgazam, ali to stvarno nije bio seks. Ili ti misliš da je bitno šta utripuju ljudi, a da stvarnost nije bitna?

nihil
02-02-11, 11:10
Niko ne prica o potpunoj pasivnosti i zenskoj hladnoci, nego o tome da muskarac - bude musko.
Pa necu ja valjda nekog svlaciti, i pokazivati inicijativu (moze posle), da sam muskarac, ja bih od takve zene pobegla u panici...Da muškarac budem muško?! To se pokazuje tako što će muškarac da svlači ženu, a nikako obratno?! Što bi pobjegla od žene koja ne samo pogledom skida muškarca, već i stvarno? Ili misliš da je takva žena nenormalna, a muškaraca nije muško ako to dozvoljava?
Tacno , hocu sve to, ali sam spremna isto to i da dajem - i paznju, i citanje misli i sve sto treba.
Ima orgazama i orgazama.Ti daj ako hoćeš i neka ti daju ako hoće, ali ako to tražiš onda se radi o sebičnosti i posesivnosti, a ne o ravnopravnom i zdravom odnosu. Seks treba da bude oslobađajuća aktivnost, a ne bilo kakva traženja, očekivanja, psihološka dramljenja, tripovanja i sl. ...
Ovdje govorimo o orgazmu u seksualnom odnosu. Dosadno može postati sve ako je rutina, to nije sporno. Kreativnost zahtijeva trud. Rutina se ne mijenja tripovanjem. Maštu treba ostvarivati, a za to treba i volje i snage, i duh i tijelo. ... Tačno je da su orgazmi različiti i da čak ponekad je bolje da ga nema, štaviše sama seksualna aktivnost pruža mnogo više zadovoljstva nego vrhunac.

Ja mislim da je najcesce potrebno par meseci za uskladjivanje, i da tek onda postane bas super.A kažeš da iskustvo nije bitno? :shutup: Ako su oboje neiskusni seks će biti ok ako se nisu povrijedili i razočarali. Ako je jedno iskusno onda drugome može i treba pomoći da prvo iskustvo prođe što ljepše. Ako su oboje iskusni onda znaju da je potrebno usklađivanje, ali period usklađivanja traje kraće nego kod neiskusnih.

Gretta
02-02-11, 16:48
Kako da ne...

Pa necu ja valjda nekog svlaciti, i pokazivati inicijativu (moze posle), da sam muskarac, ja bih od takve zene pobegla u panici...

A kada ces ti to "posle" da pokazes inicijativu? Posle seksa? Posle njegove smrti? Ne pravis razliku izmedju napadnih zena i onih koje pokazuju inicijativu. Tu je razlika kao nebo i zemlja. Mislis da muskarac ne voli zensku inicijativu? Kada je ztena u vezi, ona po tebi ne sme da preuzme inicijativu, ali zato moze da zvoda: "zasto nemamo seks"? Zena ne sme da izivi svoju strast i da pokaze svom partneru koliko ga zeli? E, viidis od takvih friguidusa i manipulatorki muskarci beze u panici...

Ima orgazama i orgazama.

Pricas napamet. Kako moze orgazam nekome da dosadi? To nema veze sw vezom sto pricas. Orgazam ne pada s neba, da bi zadesio zenu, tako to ne funkcionise. Nemas ti pojma o tome i nisi ocito dozivela jos ni jedan. A da bi zena dozivela orgazam na biciklu, nije dovoljno da sedne na njega, nego mora nesto i da uradi.

Ne mozes zameniti prirodne stvari nekakvom pricom o ravnopravnosti.
Prirodno je da muskarac pokazuje inicijativu i u ljubavi i u vodjenju ljubavi,
tako je priroda udesila od pamtiveka, i mozemo mi sada da izmisljamo sta hocemo.

Tako nisu ni nase babe zivele. Pricas o necemu o cemu si samo citala, a nesto konkretno nisi ni videla, a kamoli osetila... :rolleyes:

Evo sta jedna francuska macka kaze o tome, ja mislim da o sexu ne vredi razglabati teoretski, a net nije mesto gde bih rekla ista o svojim licnim iskustvima po tom pitanju . :)

Zasto? Ne mora niko da govori o detaljima, ali moze da se diskutuje. Hallloooo, nismo vise u srednjem veku! Samostani su na drugom mestu. :pope:

Sve ste sveli na tehniku i kondiciju, ne samo bez emocije, nego i bez stila i suptilnosti... bez magije i zavodljivosti.
I bez prirodnosti -ciji je izraz cist nagon, strast.
Zbog takvog shvatanja sexa i ja bih se povukla u sumu da skupljam granje i da gledam svoja posla...

Od kada macke govore? :confused: Ili se ovde koristi neki ulicni recnik gde zena za zenu kaze da je macka? :toobad:

Toj sto je to izjavila bi bi bilo bolje da skuplja granje u sumi... ima sasvim pravo, jer za nesto drugo i nije sa takvim razmisljanjem... :(i):

Lady of Rohan
02-02-11, 18:31
Odoh po granje. :yes513:

Gretta
02-02-11, 18:41
Pazi da se ne izgubis...

To da žene u prosjeku mnogo manje vode računa o kondiciji od muškaraca je očiglednost koju ne treba dokazivati, naprosto je svuda vidljiva. Pogledaj koliko žena trči kroz park, koliko ih je u teretani, na aerobiku i sl., koliko ih igra košarku, fudbal, rukomet, odbojku, koliko ih skija, pliva, vozi biciklo itd. U kom uzrastu, itd. Kada to pogledaš vidjećeš da je procenat muškaraca koji su u tom pogledu aktivniji mnogo veći nego žena. ... Kućni poslovi zamaraju, ali ne stvaraju kondiciju, kao ni "vijanje sa djecom". Treba da razlikuješ zamaranje od kondicije. Zamara se i onaj koji cijeli dan sjedi u fotelji, a time ne stvara kondiciju. ... Fizička kondicija je uvijek potrebna da bi se fizičke aktivnost obavile efikasnije i lakše. Žene koje u seksu nisu aktivne, već čekaju da im se orgazam desi, imaju mnogo manje šanse da ga dožive, kao što imaju manje razloga da uživaju u seksu. ... A kako misliš da lijeni ljudi, kojima je smor da se naprežu mogu da imaju seks bez ulaganja truda? Teško da će i poželjeti seks kada se sjete da moraju biti fizički aktivni. A da li će doživjeti orgazam kada nađu nekoga ko će u seksu biti aktivan za njih to je pitanje. Činjenica je da žene mnogo rjeđe doživljavaju imaju orgazam od muškaraca, mnogo su manje aktivne u seksu i mnogo manje pokreću inicijativu za seks. Ove činjenice su međusobno očigledno povezane, pa tako kao rezultat imamo veliku vjerovatnoću da će nedostatak incijative i aktivnosti u seksu rezultirati nedostatkom uživanja i orgazma.

Ove cinjenice su samo za tebe povezane i cine neku celinu, ja ne vidim nikakvu medjusobnu reakciju, kao ni tacnost ovih tvrdnji.

Teoretski može, ali praktično ne može jer nema kondicije. Osim toga, da bi se u tom položaju moglo nešto činiti mora biti još bolja kondicija nego u obrnutom. Zato u misionarskom položaju žene praktično čine ništa osim što eventualno pokušavaju da se namjeste.

Nije tacno, u misionarskom polozaju zene samo imaju priliku da leze kao klade, sto mnoge i rade, one strasnije, jos kako imaju sta da rade i u tom polozaju, pusti malo masti na volju, pa ces videti da imam pravo...

E ču, nema, vaginalni mišići rastu na Veneri i nemaju veze sa ostatkom ženskog tijela, pa ni sa ishranom. Detaljnija objašnjenja mogu da ti daju ljudi koji se time detaljnije bave. ... Ima mnogo tekstova o uticaju ishrane i fizičkih aktivnosti na seksualni život i organe, pa potraži i čitaj. A evo dva linka na koja naiđoh kratko guglajući 1 (http://www.femintima.hr/ako-ste-se-pitali/index.php?naslov=Kakvog%20je%20okusa%20zensko%20sp olovilo?), 2 (http://www.healthnewsdigest.com/news/Women_s_Health_260/Weight_Does_Not_Affect_Women_s_Sexual_Behavior.sht ml).

Te studije mozes da vezes macki o rep. To su samo izmisljotine koje se pisu u korist onoga ko ih je platio. Pazi logiku, pojescu tri jagode, pa cu da imam bolje orgazme, nego kada pojedem sniclu.. ma daj molim te...

Strasan seks je isto kao i sprint u atletici. Ni najbolji printeri ne mogu da sprintaju duže od pola minuta. Dakle, ili ne znaš šta je strasan seks ili se foliraš, ili je za tebe 30 sekundi dovoljno dugo.
Naravno da nije mehanika ključna, a biologija se ni ne može svesti na mehaniku, tako da babožabiš. Inače, šta je kompatibilnost nego mehanika? Osjećanja nisu sporna, igraju značajnu ulogu, ali ne mogu od slabe kondicije i neiskustva napraviti kvalitet. Tripovanje ne predstavlja zdrava osjećanja, tako da na njih ne računam. Način doživljavanja treba da bude u skaldu sa stvarnošću, jer može neko da sanja da je imao vrhunski seks sa partnerom i da doživi orgazam, ali to stvarno nije bio seks. Ili ti misliš da je bitno šta utripuju ljudi, a da stvarnost nije bitna?

Ne, 30 sekundi mi nije dovoljno dugo, treba mi tri minuta kada je strasan seks u pitanju. Tu nema foliranja, niti ima ikakve veze sa sprintom, jer se ne radi o brzini, nego o nacinu... Kod kompatibilnosti nisam mislila na odgovarajuce velicine polnih organa, nego na odgovarajuci nacin vodjenja ljubavi koji je za oboje ono pravo sto im donosi nesto. Ostavimo neiskustvo van diskusije, neosporno je da neiskusne osobe imaju seks drugacijeg kvaliteta od iskusnih. Oni nisu toliko relevantni, kao dve iskusne osobe koje znaju sta hoce i kako to da postignu. A, vidis, ko ce znati sta je stvarnost, a sta trip, ako neko oseti da je to ono pravo za njega, pravi strasan seks, ono sto mu treba... ko ce znati da li je on to utripovao ili stvarno doziveo? Vazno je da je za njega samog to sto misli ili jeste doziveo realno. Stvarnost je u tim slucajevima relativna, jer je svako dozivljava na svoj nacin. To nije matematicka jednacina za koju postoji svima poznato resenje... to je jednacina sa puno nepoznatih varijabli koja se resava u hodu...

nihil
02-02-11, 20:04
Te studije mozes da vezes macki o rep. To su samo izmisljotine koje se pisu u korist onoga ko ih je platio. Pazi logiku, pojescu tri jagode, pa cu da imam bolje orgazme, nego kada pojedem sniclu.. ma daj molim te...Pa jel misliš da je svejedno da li je neko pojeo 500g jagoda sa šlagom (može i oraha sa medom) ili kilo teletine (ili čevapa sa lukom)? Misliš li da će taj imati isti okus, miris, istu sluzokožu, količinu energije i sl. Da nije i hrana koja se koristi kao afrodizijak izmišljotina?
Ne, 30 sekundi mi nije dovoljno dugo, treba mi tri minuta kada je strasan seks u pitanju. Tu nema foliranja, niti ima ikakve veze sa sprintom, jer se ne radi o brzini, nego o nacinu... Kod kompatibilnosti nisam mislila na odgovarajuce velicine polnih organa, nego na odgovarajuci nacin vodjenja ljubavi koji je za oboje ono pravo sto im donosi nesto. Ostavimo neiskustvo van diskusije, neosporno je da neiskusne osobe imaju seks drugacijeg kvaliteta od iskusnih. Oni nisu toliko relevantni, kao dve iskusne osobe koje znaju sta hoce i kako to da postignu. A, vidis, ko ce znati sta je stvarnost, a sta trip, ako neko oseti da je to ono pravo za njega, pravi strasan seks, ono sto mu treba... ko ce znati da li je on to utripovao ili stvarno doziveo? Vazno je da je za njega samog to sto misli ili jeste doziveo realno. Stvarnost je u tim slucajevima relativna, jer je svako dozivljava na svoj nacin. To nije matematicka jednacina za koju postoji svima poznato resenje... to je jednacina sa puno nepoznatih varijabli koja se resava u hodu...Tri minuta strasnog seksa?! Možda u snu. Strasni seks je eksplozivan i intenzivan seks. ...
Kompatibilnost može da se shvati kao usklađenost u praksi. No za to je potrebno prije svega zajedničko iskustvo, tj. upoznavanje u seksualnoj praksi.
E pa moraš znati šta je stvarnost a šta san. U snu je sve moguće, na javi nije. Ako pričaš s obzirom na svoje tripovanje onda tu nema šta da se raspravlja. Međutim, ako pričamo o stvarnosti onda ima. ...

Gretta
02-02-11, 21:44
Pa jel misliš da je svejedno da li je neko pojeo 500g jagoda sa šlagom (može i oraha sa medom) ili kilo teletine (ili čevapa sa lukom)? Misliš li da će taj imati isti okus, miris, istu sluzokožu, količinu energije i sl. Da nije i hrana koja se koristi kao afrodizijak izmišljotina?
Tri minuta strasnog seksa?! Možda u snu. Strasni seks je eksplozivan i intenzivan seks. ...
Kompatibilnost može da se shvati kao usklađenost u praksi. No za to je potrebno prije svega zajedničko iskustvo, tj. upoznavanje u seksualnoj praksi.
E pa moraš znati šta je stvarnost a šta san. U snu je sve moguće, na javi nije. Ako pričaš s obzirom na svoje tripovanje onda tu nema šta da se raspravlja. Međutim, ako pričamo o stvarnosti onda ima. ...

Mislim da sta god neko jeo, to nema veze sa sposobnoscu da se dozivi orgazam.

Nisi razumeo, meni je manje od tri minuta premalo, o tome se radi, jer si ti pominjao 30 sekundi... Ja ne pricam o svojim snovima, strasan seks je realnost, ne razumem tvoju pricu o mom tripovanju?

nihil
05-02-11, 17:55
Mislim da sta god neko jeo, to nema veze sa sposobnoscu da se dozivi orgazam.Kako nema? Ako afrodizijaciji pojačavaju seksualnu želju i sposobnost, onda i orgazam postaje izvjesniji.
Evo što kažu:

Hrana za seks iz snova: 9 moćnih afrodizijaka (http://zena.blic.rs/Ljubav_i_seks/2213/Hrana_za_seks_iz_snova_9_mocnih_afrodizijaka)

Nisi razumeo, meni je manje od tri minuta premalo, o tome se radi, jer si ti pominjao 30 sekundi... Ja ne pricam o svojim snovima, strasan seks je realnost, ne razumem tvoju pricu o mom tripovanju?Za šta ti je premalo? Za strasan seks, koji podrazumijeva puni tempo, tj. maksimum fizičkih sposobnosti onih koji ga upražnjavaju sve duže od 30 sekundi je SF. Strasan seks je ekvivalentan sprinterskim disciplinama u atletici. Maratonski seks podrazumijeva mnogo blaži ritam, ali isto tako dobru kondiciju. To da možeš punim tempom da budeš aktivna u seksu je tripovanje. Ako nemaš kondicije onda može neka laganica, neki sentiš 3-4 minuta, ili ako imaš iskustva i 10, a sa kondicijom može i više od pola sata sentiša. Za kreativne u punoj kondiciji može i kombinovanje različitih plesnih ritmova. ... Odgovarajuća ishrana i kondicija, neophodni su za postizanje maksimuma. ... U zdravom tijelu zdrav duh, a kako je moguće imati zdravo tijelo bez primjerne ishrane i dobre kondicije?

Gretta
06-02-11, 00:34
[COLOR="Green"][SIZE="3"][FONT="Comic Sans MS"]Kako nema? Ako afrodizijaciji pojačavaju seksualnu želju i sposobnost, onda i orgazam postaje izvjesniji.
Evo što kažu:

Hrana za seks iz snova: 9 moćnih afrodizijaka (http://zena.blic.rs/Ljubav_i_seks/2213/Hrana_za_seks_iz_snova_9_mocnih_afrodizijaka)

Stimulacija libida, ne znaci povecanje sposobnosti dozivljavanja orgazma. To je samo veca napaljenost koja moze da se zavrsi orgazmom, ali i ne mora, tu skoljke i cokolada nemaju nikakvog udela...

Za šta ti je premalo? Za strasan seks, koji podrazumijeva puni tempo, tj. maksimum fizičkih sposobnosti onih koji ga upražnjavaju sve duže od 30 sekundi je SF. Strasan seks je ekvivalentan sprinterskim disciplinama u atletici.

Ne slazem se sa tobom... Strasan seks traje sigurno duze od 30 sekundi... Ne znam kakve to zecije tehnike imas u vidu kada govoris o 30 sekundi?

Maratonski seks podrazumijeva mnogo blaži ritam, ali isto tako dobru kondiciju.
Mrzim maratonski seks, strasan seks mi mnogo vise donosi... ali to ne znaci zeciji seks... strast i maraton ne mogu da se porede... nekome odgovara da se tegli satima, a neko i ne zna drugacije, nego u roku od 30 sekundi mora sve da obavi. Obe tehnike su neinteresantne za mene i nisu vredne dalje rasprave. Dobro znamo sta je to vodjenje ljubavi kod odraslih osoba i dolazak do orgazma za koji nekome trebaju i do dvadeset minuta, a nekima tri do pet minuta.

To da možeš punim tempom da budeš aktivna u seksu je tripovanje. Ako nemaš kondicije onda može neka laganica, neki sentiš 3-4 minuta, ili ako imaš iskustva i 10, a sa kondicijom može i više od pola sata sentiša. Za kreativne u punoj kondiciji može i kombinovanje različitih plesnih ritmova. ...

Zasto ne bih mogla da budem aktivna sve vreme u seksu? Sa kakvim lenjivicama si ti to bio do sada? Valjda zato i mislis da zene nemaju dovoljnu kondiciju za seks...

Odgovarajuća ishrana i kondicija, neophodni su za postizanje maksimuma. ... U zdravom tijelu zdrav duh, a kako je moguće imati zdravo tijelo bez primjerne ishrane i dobre kondicije?

Sve to stoji, ali nije uslov za dozivljavanje orgazma.

nihil
07-02-11, 15:50
Stimulacija libida, ne znaci povecanje sposobnosti dozivljavanja orgazma. To je samo veca napaljenost koja moze da se zavrsi orgazmom, ali i ne mora, tu skoljke i cokolada nemaju nikakvog udela...Znači, jer bez toga nema ni želje za seksom. Bez želje za seksom, nema ni seksa, pa tako ni orgazma.
Ne slazem se sa tobom... Strasan seks traje sigurno duze od 30 sekundi... Ne znam kakve to zecije tehnike imas u vidu kada govoris o 30 sekundi?Strast u glavi, emocijama, je jedno, a strasni seks je drugo. U glavi možeš da doživiš strasan seks sanjajući cijelu noć, ali fizički se stvari ne odvijaju tako u stvarnosti. Strast ne podrazumijeva tehnike, već potpunu spontanost, tako da opet babožabiš.
Mrzim maratonski seks, strasan seks mi mnogo vise donosi... ali to ne znaci zeciji seks... strast i maraton ne mogu da se porede... nekome odgovara da se tegli satima, a neko i ne zna drugacije, nego u roku od 30 sekundi mora sve da obavi. Obe tehnike su neinteresantne za mene i nisu vredne dalje rasprave. Dobro znamo sta je to vodjenje ljubavi kod odraslih osoba i dolazak do orgazma za koji nekome trebaju i do dvadeset minuta, a nekima tri do pet minuta.Možeš da ga mrziš samo zato što nemaš kondicije, a zečiji seks jeste strasan seks. ... Cilj seksa nije orgazam, već uživanje. Ko hoće da uživa u seksu on neće žuriti da doživljava orgazme, već će ih odgađati. Da bi se uživalo u seksu treba pored prirodnih osobina imati iskustvo, vještine, biti kreativan i sl. Orgazam sam po sebi nije cilj. U strasnom seksu orgazam je pražnjenje nagonskih energija i u tim slučajevima obično je muškarac taj koji doživi orgazam, a žena vrlo rijetko ili nikako. U strasnom seksu se ne vodi računa o orgazmu partnera već samo o vlastitom.
Zasto ne bih mogla da budem aktivna sve vreme u seksu? Sa kakvim lenjivicama si ti to bio do sada? Valjda zato i mislis da zene nemaju dovoljnu kondiciju za seks...Zato što nemaš kondicije. Nije to stvar lijenosti već nedostatka treninga. Nije dovoljna dobra volja i želja, ili strast. Za kratko vrijeme izdušiš, ka balon.

Gretta
11-02-11, 16:52
Strast u glavi, emocijama, je jedno, a strasni seks je drugo. U glavi možeš da doživiš strasan seks sanjajući cijelu noć, ali fizički se stvari ne odvijaju tako u stvarnosti. Strast ne podrazumijeva tehnike, već potpunu spontanost, tako da opet babožabiš.

Ne, nego ti ne znas o cemu govoris... Kakav strasan seks od 30 sekundi? Pa i neiskusni mladici imaju duze seks?

Možeš da ga mrziš samo zato što nemaš kondicije, a zečiji seks jeste strasan seks. ... Cilj seksa nije orgazam, već uživanje. Ko hoće da uživa u seksu on neće žuriti da doživljava orgazme, već će ih odgađati. Da bi se uživalo u seksu treba pored prirodnih osobina imati iskustvo, vještine, biti kreativan i sl. Orgazam sam po sebi nije cilj. U strasnom seksu orgazam je pražnjenje nagonskih energija i u tim slučajevima obično je muškarac taj koji doživi orgazam, a žena vrlo rijetko ili nikako. U strasnom seksu se ne vodi računa o orgazmu partnera već samo o vlastitom.

Ja mislim da ti pricas o teoriji, a ne o praksi, jer praksa izgleda sasvim drugacije... Kako je meni vazno da partner dozivi orgazam, tako je uvek i mom partneru bilo vazno da ga ja dozivim, zasto mislis da u strasnom seksu to nije moguce, kada su oboje napaljeni do besvesti???

Zato što nemaš kondicije. Nije to stvar lijenosti već nedostatka treninga. Nije dovoljna dobra volja i želja, ili strast. Za kratko vrijeme izdušiš, ka balon.

Mozda ti, ja sa time nikada nisam imala problem... Niko u seksu ne juri za sportskim rekordima kako ti to opisujes, nego se partneri prilagodjavaju jedan drugome...

Zor_djevojka
11-02-11, 23:55
ja ga u posljednje vrijeme čujem samo kad isključim skype..pa isti pušti oni uzdah 'uaaaahhhh'...

nihil
12-02-11, 01:36
Ne, nego ti ne znas o cemu govoris... Kakav strasan seks od 30 sekundi? Pa i neiskusni mladici imaju duze seks?Nije svaki seks strasan seks, to ti očigledno ne kapiraš. Strasan seks od svakog drugog seksa se razlikuje po intenzitetu i dinamici. Već sam ti uporedio strasan seks sa sprintom, da bi ukapirala razliku, ali očigledno da nije problem u kapiranju, već u nečemu drugom. Dužina strasnog seksa je vremenski kratka, kao što se krakto u tračnju može sprintati. Nema veze koliko je neko iskusan, jer strasan seks ne zavisi od iskustva. Za maratonski seks je potrebno iskustvo, kao i za uzbudljiv i kreativan seks, što ne znači da su svi iskusni sposobni za to.
Ja mislim da ti pricas o teoriji, a ne o praksi, jer praksa izgleda sasvim drugacije... Kako je meni vazno da partner dozivi orgazam, tako je uvek i mom partneru bilo vazno da ga ja dozivim, zasto mislis da u strasnom seksu to nije moguce, kada su oboje napaljeni do besvesti???E pa ti onda ne pričaš ni na osnovu jednog ni na osnovu drugog, već na osnovu vlastitih snova i maštanja. U strasnom seksu nema vremena za razmišljanje ni o čemu, pa tako ni o orgazmu partnera. Stanje strasti podrazumijeva da se strast ispuni što prije i što snažnije. Strast je tempirana bomba, koja eksplodira i kraj. U strasnom seksu obično eksplodira prvi onaj ko je aktivniji, a to je najčešće muškarac. Rijetko se dešava obrnuto, a vrlo rijetko istovremeno. ...
Mozda ti, ja sa time nikada nisam imala problem... Niko u seksu ne juri za sportskim rekordima kako ti to opisujes, nego se partneri prilagodjavaju jedan drugome...Rekla si da mrziš maratonski seks, a to možeš da kažeš jedino ako nemaš kondicije. Ne jure se tu nikakvi rekordi, već se produžava zadovoljstvo, uzbuđenost i uživanje. Sigurno da je potrebno prilagođavanje, ali teško ga može biti između sprintera i maratonca, između onoga ko bi što prije da zadovolji svoju strast i onoga koji bi da održi uzbuđenje i uživanje što duže-

sizif
25-06-11, 20:30
strasan seks je kad te neko u mraku u ulazu zgrade opali neocekivano ...i onda strhujes od side ,sifilisa i slicnih bolestina ....
umetnost u vodjenju seksa je vec drugo pitanje i duzina trajanja cina zavisi od partnera ...neki vole sprint od 30 sek (mada je to duze ) a neki vole maraton (tu necu o vremetrajanju maratona )....

zagorski
20-09-11, 08:59
e neka je reko ženama... :D

http://www.youtube.com/watch?v=ARB4KBpD-FY&feature=player_embedded

sanjamo
09-10-11, 23:50
Nismo svi isti pa tako i seks i orgazam dozivljamo drugacije.Vazno je da uzivamo i da nam je lepo.Mada uvek mislimo da moze biti i bolje.Zato treba sa partnerom pricati i neke stvari se mogu i popraviti.

Lady of Rohan
26-10-11, 01:55
Mozemo mi i stvarno i ovako...
Kako sa kim.

Uostalom, Tiresija je rekao da uzivamo sedam puta vise,
a on je bio najmudriji covek u Grckoj (u mitu, naravno).
Ponekad tih sedam puta bude sasvim bukvalno...

Meg Ryan's fake orgasm from "When Harry Met Sally"

http://youtu.be/b0OeM6UUAoI

Zor_djevojka
22-02-12, 22:04
je l ovo stvarno 'vako?
http://www.tarzanija.com/tarzanija-tajmlajn-muske-i-zenske-misli-tokom-seksa/

laufer
22-02-12, 23:06
ako zasluzite i pet i davamje dosta! cu deset minuta, nijesmo dangube!

Dekster
23-02-12, 00:29
je l ovo stvarno 'vako?
http://www.tarzanija.com/tarzanija-tajmlajn-muske-i-zenske-misli-tokom-seksa/

A đe iskopa ovo,legoh od smijeha...:hahaha:

Zor_djevojka
23-02-12, 00:33
ŽENAMA DAJE ČASOVE ORGAZMA
(11) Ponedeljak, 6. Februar, 2012.| Autor: E.P.K.
Profesor Šenon Bel pred svojim učenicama demonstrira kako da istovremeno ejakuliraju i dožive praza dođu do orgazma

Amerikanka Šenon Bel ženama širom sveta drži časove kako da dođu najlakše do orgazma. Ovim poslom "učiteljice" počela da se bavi sredinom osamdesetih.

Kao mlada devojka naučila je kako da ejakulira. Ideja joj je pala na pamet boraveći u lezbijskom udruženju u San Francisku. Snimila je tada i obrazovni film "Dobre devojke to ne rade"

Sem što priča o moći ejakulacija i orgazma, profesor Šenon se skida pred svojim učenicama i demonstrira kako se najlakše i najbolje dolazi do istovremene ejakulacije i orgazma. Uz pomoć vibratora i drugih seksualnih pomagala ona doživljava orgazam pred ženama i kroz praksu ih uči kako da se oslobode i same dožive vrhunac.

Njene časove podjednako posećuju i muškarci, koji žele da svoje partnerke učine zadovoljnim ženama.

ima i link kako to ona radi...
ja gledam evo četvrti put...
jebem me zaostalu..
http://www.kurir-info.rs/sex/zenama-daje-casove-orgazma-179256.php

Dekster
23-02-12, 00:34
Mora da pršti na sve strane.

Zor_djevojka
23-02-12, 00:35
pa, pršti, jes vidio na kraju...
neke su stvarno nafačnice...

Dekster
23-02-12, 00:41
Misliš li da joj je orgazam bolji,ako poprska okolo?

Zor_djevojka
23-02-12, 00:44
ne znam, ali je l da da je nama ljepČe ovđe, no onima na krštenje đeteta :D?

Dekster
23-02-12, 00:47
A normalno,čim se onoj raboti radi.I sad im još upade Arwenka,rašćeraće ih.

Zor_djevojka
23-02-12, 00:49
doće oni sami, ne $ekiraj im se...
uf, ne mogu leć dok mašina ne završi...

Dekster
23-02-12, 00:50
A sve se na kraj na onu rabotu svede.