View Full Version : Jela koja se brzo spremaju

Derek_Trotter
08-08-06, 08:33
Uzmete hobotnicu i od nje napravite salatu :D

Ne znam kako se sprema ali definitivno jedna od najljepsih stvari koje sam probao :P

totti
08-08-06, 22:16
Uzmete hobotnicu i od nje napravite salatu :D

Ne znam kako se sprema ali definitivno jedna od najljepsih stvari koje sam probao :P

Nisi probao poparu. Bolja je od hobotnice sto puta :D

grunf
25-09-06, 14:33
Probao i jedno i drugo!!! Prednost dajem hobi uz crno vino sa Šolte!!!
Evo recepta za jedno egzotično jelo. Potrebno je 1kg jelenskog mesa iz trofejnog odstrela(period rike ,meso puno hormona),300grama junetine sitno seckane,dosta povrća luka crni/beli paprike,paradaiza začini itd..I to se sve lepo skuva i dobije se jelenski gulaš.Kažu da ima afrodizjačka svojstava, konzumira se uz jaka crna vina u dobrom mešovitom društvu+tamburaši najbolje uz prve jesenje kiše. PRIJATNO!! :lol:

Soul
09-10-06, 17:34
Salata od hobotnice
Ima raznih nacina sad tacno neznam kako ide al oprilike mogu opisati pa oni bolji kuvari ce znati kako
Dobro skuvati hobotnicu pa iskidati i ne prosipati vodu u kojoj je kuvana
Krompir oprani sa korom staviti da se kuva do te mjere da se poslje kora lako moze skinuti i krompir iskidati na fete
iskidas sitno crni luk
krompir zalijes vodom u kojoj je hobotnica kuvana al tek toliko da krompir upije i bude socan ne sad da curi iz njega
promjesati krompir hobotnicu i luk, moze se jos dodati nekih priloga sve zavisi ko sto voli- masline, selen, itd
Ja mnogo volim samo sa lukom bez ikakvi extra dodataka
Neko dodaje onu salatu iz konzervi sto se koristi za antipasto

Amelie
09-03-07, 13:14
Nadjevene lignje u umaku od rajčice

Sastojci za 4 do 6 osoba
1 kg liganja
2 žlice Krušnih mrvica Podravka
1 žlica nasjeckanog peršina
2 žlice naribanog parmezana
100 g mozzarelle
2 češnja češnjaka
2 žličice Vegete mediteran
70 ml maslinova ulja
Za umak od rajčice:
3 žlice maslinova ulja
150 g luka
3 češnja češnjaka
2 žlice nasjeckanog peršina
300 ml Pasirane rajčice Podravka
2 žličice Vegete mediteran
papar
100 ml prošeka
150 g malih rajčica

Priprema
Očišćene lignje dobro posušite na upijajućem papiru, a krakove sitno narežite.
Pomiješajte ih s krušnim mrvicama, peršinom, parmezanom, mozzarellom narezanom na kockice, nasjeckanim češnjakom, Vegetom mediteran i 50 ml maslinova ulja.
Pripremljene lignje pecite na preostalom ulju desetak minuta.
Za umak od rajčice, u drugoj tavi na maslinovu ulju kratko popecite luk narezan na ploškice, nasjeckani češnjak i peršin. Umiješajte pasiranu rajčicu, Vegetu mediteran i papar pa kuhajte na laganoj vatri oko 5 minuta.
Nakon toga umiješajte prošek i male rajčice narezane na četvrtine. Nastavite kuhati još 5 minuta.
Posluživanje
Uz nadjevene lignje, umiješane u topli umak ili prelivene njime, poslužite palentu.

Savjet
Lignje stavite u širu tavu na hladno maslinovo ulje i pecite poklopljene, ali ne do kraja.

Amelie
10-03-07, 19:19
Kozice s rokulom

Kozice (meso) 400 g
Rokula 100 g
Maslinovo ulje 0,1 l
Parmesan ribani (ne iz kesice) 70 g
Kvasina ili limun po želji
Sol
Svježe mljeveni papar
Meso repa kozice staviti u kipuću vodu 2 do 3 minute da se ukruti (pripaziti da se meso kozica ne prekuha).
Posudu za serviranje obložiti opranom i očišćenom rokulom, iznad staviti meso ohlađenih kozica, posoliti, popapriti te sve skupa preliti maslinovim uljem.
Po volji staviti kvasinu ili soka od limuna, a obavezno posuti dobrim ribanim parmezanom.
Servirati odmah.

Amelie
10-03-07, 19:19
Tunja na žaru s povrćem

odresci svježe tunje, svaki od 200 g, 4 kom
peršin za garniranje
limun 1 komad
maslinovo ulje 0,1 l
ružmarin, lovor
češnjak po izboru
tikvice 200 g
rajčice tvrđe 200 g
grubo mljeveni papar
sol
Odreske tune stavite u posudu stavite u posudu sa začinskim biljem (ružmarin, lovor) i ostalim sastojcima (češnjak, limun, papar grubo mljeveni) te sve zalijte maslinovim uljem. Ostaviti, ako je moguće, da se mariniraju nekoliko sati na hladnom mjestu uz povremeno okretanje.
Rajčice i tikvice narežite na deblje ploške te ispecite na grillu ili na grill tavi dok ne omekšaju. Pečenu rajčicu i tikvicu solite i paprite po želji te prelijte maslinovim uljem. Odreske pecite na žaru na umjerenoj temperaturi, odprilike 5 do 7 minuta sa svake strane.
Poslužite odreske začinjene s još malo ulja i nekoliko kapi limunova soka, pečenim povrćem i kosanim peršinom.

Amelie
10-03-07, 19:22
Pohani medaljoni od jastoga
Elite food na fast food način. Kolutiće od jastoga uvaljajte u brašno i jaja i jednostavno ispržite u dubokom ulju. Poslužite vruće s obaveznim ploškama limuna i posuto svježim peršinom.

Sastojci za 4 osobe
250 g kuhanog čistog mesa od jastoga
ulje za prženje
Za paniranje:
2 žlice brašna
2 jaja
sol
Za ukrašavanje:
limun
peršin

Priprema
Meso jastoga narežite na tanje kolutove (medaljone), pa ih uvaljajte u brašno i dobro razmućena i posoljena jaja.
Pržite ih oko jednu minutu u umjereno vrućem ulju da poprime zlatnožutu boju.
Posluživanje
Izvadite ih i posložite na ugrijani tanjur, ukrasite ploškama limuna i peršinom.

Savjet
Uz ove medaljone od jastoga možete poslužiti i neki pikantni hladni umak.

Amelie
10-03-07, 19:25
Šufigane lignje
S plodovima mora treba znati. Recept za pirjane lignje tesao se iz generacije u generaciju, sve dok se nije došlo do savršenog omjera sastojaka i načina pripreme kako bi se iz ove pristupačne namirnice izvuklo najbolje

Sastojci za 4 osobe
800 g lignji
4 žlice maslinova ulja
sol
papar
3-4 češnja češnjaka
peršin
Vegeta

Priprema
Lignje očistite, operite i ocijedite.
U široku tavu na hladno ulje složite lignje jednu pored druge. Malo ih posolite, popaprite i pospite nasjeckanim češnjakom, peršinom i s malo Vegete.
Potom tavu poklopite i pirjajte na laganoj temperaturi dok lignje ne omekšaju. Dok pirjate, lignje ne miješajte, već tavu povremeno protresite.
Posluživanje
Pripremljene lignje poslužite vruće s blitvom, krumpirom ili nekom salatom.

Savjet
Lignje nije potrebno dugo pirjati, jer će promijeniti boju i postat će žilave.

Liv
29-05-07, 20:03
Ovaj brzinski recept mi je dala rodica i dobar je kad se ujutru probudite i vidite da nema hljeba a mrsko vam je ici do prodavnice...

RAZLJEVUSA

7 kasika brasna
2 jaja
voda (da bude malo gusce od onog za palacinke)

Izmjesati sastojke.Podmazati tepsiju uljem, nasuti smjesu i peci.

Moze npr. da se jede sa pavlakom.

Miki_from_the_block
29-05-07, 20:40
Evo imam i jedan super recept za studente:

Chicken Kiri ala Mika:D

Potreban materijal:D:

1) Riza

2) Pileca prsa

3) Kiri dodatak

4) 1 litra vode

Pileca prsa isjeckate u sitne kockice. Rizu i meso skuvajte u velikoj kolicini vode i dodajte samo malo kiria da se dobije taj predivan ukus...vodite uvijek racuna da dosipate vode, jako je bitno da puno vode ima u rizi...jelo je za svega 10 min gotovo...ma fantasticno..

mala_mu
30-05-07, 11:23
Pasta sa parmezanom

Kesica rendanog parmezana
pasta - po zelji
pavlaka

Skuvati pastu, iscijediti, i dok je jos vrucja sipati parmezana, vratiti na plotnu i mijesati minut/dva. Skloniti, dodati pavlaku, i vratiti na plotnu, promijesati malo, i posluziti. Ukrasiti pershunom.
Po zelji, dok kuvate pastu mozete dodati sjeckanu slaninu ili sl...

sarita
30-05-07, 16:19
Evo jos jednog finog recepta za "na brzaka"..

Poredjate pilece snicle u pleh i preko njih prelijtete sos.Sve to se stavite u rernu i pece se oko pola sata.
sos:2 pavlake, pola solje mlijeka sjeckani bijeli luk i malo petrusina.

rusian
30-05-07, 22:24
pasta sa tunjevinom.

skuvanu pastu pomijesati sa tunjevinom,
dodati majoneza i kecapa i pavlake i to sve izmijesati.
moze se malo posuti i parmezanom.

koke_st
30-05-07, 23:11
evo još jedan recept za brzu manistru(paštu) sa tunjevinom

za 4 osobe

500gr manistre
300gr(2 konzerve) sitne tunjevine
200gr slatkog kukuruza
3 žlice kapara
1 kapula(crveni luk)
začini po želji

Ocijediti tunjevinu od ulja,iscijediti vodu iz konzerve kukuruza,dobro pomiješati sa kuvanom manistrom.Dodati kapulu isjeckanu na kockice i kapare.Začiniti s maslinovim uljem,malo kvasine(ocat),malo papra(biber)
Poslužiti hladno

Dobar tek

Vendy
23-06-07, 09:16
Sastojci za 3 do 4 osobe
300 g špageta
50 ml maslinova ulja
80 g mladog luka (bijeli dio)
300 g Pelata
1 žličica šećera
3 žličice Vegete pikant
100 g suhih rajčica
3 češnja češnjaka
1 žlica svježe narezanog bosiljka
30 g pinjola

Priprema

Špagete skuhajte (al dente) u malo posoljenoj vodi i ocijedite.
Na ulju kratko popecite mladi luk narezan na kolutiće, dodajte pelate, šećer, 1 žličicu Vegete pikant i pirjajte 5-10 minuta.
Nakon toga umiješajte narezane suhe rajčice, protisnuti češnjak i bosiljak.
Rajčice kratko popecite (1-2 minute), a zatim dodajte špagete i preostalu Vegetu pikant.
Posluživanje
Sve dobro promiješajte, pospite popečenim pinjolima i toplo poslužite posuto naribanim parmezanom.

Savjet
Po potrebi jelo možete podliti s malo vode u kojoj su se kuhali špageti.
http://www.cheesebuerger.de/images/smilie/konfus/n055.gif
Izvor: coolinarika

Liv
26-06-07, 20:40
Palacinke od pavlake

250g pavlake
10 kasika brasna
2 jaja
120g sunke
4 kasike parmezana
ulje
so

Pavlaku pomesajte s brasnom, umucenim jajima i parmezanom. Sunku iseckajte na male kockice i dodajte smesi, posolite i jos jednom promesajte. U tiganju zagrejte ulje i pecite palacinku po palacinku. Servirajte ih sa salatom od mesanog povrca.

koke_st
26-06-07, 21:13
ova smjesa mi se čini nekako malo pre,pre gusta
je li pavlaka isto što i kiselo vrhnje??? :(

Liv
26-06-07, 22:03
Jeste, jeste, isto je, poprilicno davno sam to spremala, ali ispalo je super, nije pregusto jer ipak nema puno brasna a imaju i pavlaka i jaja :)

koke_st
26-06-07, 22:10
Jeste, jeste, isto je, poprilicno davno sam to spremala, ali ispalo je super, nije pregusto jer ipak nema puno brasna a imaju i pavlaka i jaja :)

E sad opet ja...pošto imaju ona vrhnja/pavlake od 12% i od 20% mliječne masti...možda ne bi bilo loše dodat žlicu,dvi mlika u ovu 20%-tnu,jer je ona malo gušća...ajde probaću smutit ovih dana pa ti javim kako je ispalo :hypocrite1:

Liv
26-06-07, 22:50
E pa da, tu si u pravu...Ajde probaj pa da vidimo rezultate ;)

koke_st
06-07-07, 09:31
E pa da, tu si u pravu...Ajde probaj pa da vidimo rezultate ;)

nije bilo loše @liv...;)

koke_st
06-07-07, 09:43
Evo jedan brzi recept,poprilično zdrav,ne previše kaloričan i sklon izmjenama po vlastitom ukusu...i ne znam kako se zove,nisam mu dala ime ;)

Za 4 osobe:
Jednu veću kapulu(crveni luk)isjeckati na kockice,popržiti na maslinovom ulju.Dodati oguljene pome(paradajz)otprilike 6 većih,izrezanih isto na kockice.
4 paprike izrezane na prutiće.Sve to skupa izdinstate otprilike 10 minuta,pa prebacite u škrovadu(tepsija sa teflonskim dnom,malo dublja).E sad,možete u to ako volite,dodati šaku riže,koja će popiti višak tekućine,ako ne volite,nemorate,samo onda zapecite 10 minuta duže.Dakle treba zapeći u pećnici otprilike 35-45 minuta.Pred kraj pečenja,možete zaliti sa tri razmućena jajeta,a i ne morate,opet kako volite.
Eto,može vam bit glavno jelo ili kao prilog uz neki dobar šnicel.
Dobar tek

koke_st
08-07-07, 16:23
Parmigiana s piletinom

Parmigianu, možete raditi s piletinom ili nekim drugim mesom, a izvrsna je u vegetarijanskoj varijanti kad se meso zamijeni patlidžanima (balancanama) ili tikvicama, a možete kombinirati i meso i povrće.

Parmigiana s piletinom jednostavna je za pripremu, a gotova je za svega 30 minuta.

Za četiri osobe potrebno vam je:

- 4 pileća fileta
(- 1 jaje
- pola šalice mlijeka
- 2 šalice brašna
- krušne mrvice)-za pohanje
- maslinovo ulje
- sok od poma(paradajza) ili passata (oko 200 ml)
- sol, papar
- mala glavica kapule(crvenog luka)
- začini po izboru: origano, bosiljak, majčina dušica, peršin
- pola šalice ribanog parmezana ili drugog tvrdog sira
- pakiranje mozzarelle

Priprema:

Prerežite pileća prsa te ih prekrijte prozirnom folijom i lagano istucite batom za meso. Meso zatim panirajte(ispohajte) i ispržite u običnom ulju.

Da biste napravili ukusan umak od poma, na malo ulja zažutite nasjeckanu kapulu(c.luk) i dodajte sok od rajčice ili passattu. U umak dodajte sol i papar te kuhajte 10-ak minuta na laganoj vatri. Pred kraj dodajte začine po izboru.

U vatrostalnu posudu poredajte meso i zalijte ga umakom od rajčica. Pospite to parmezanom i mozzarellom i stavite u prethodno zagrijanu pećnicu. Pecite četiri do pet minuta dok se sir ne otopi.

Parmigianu poslužite toplu, a uz nju možete pripremiti tjesteninu i/ili salatu.

Dobar tek!

koke_st
16-07-07, 10:57
Pikantna tunjevina s njokima

Tunjevina je zdrava, jeftina i svima dostupna namirnica. Upravo zbog toga ste je pripremali na raznorazne načine. Ako više nemate ideja, na pravom ste mjestu

SASTOJCI ZA ČETIRI OSOBE:

- dvije konzerve tuninih fileta u ulju
- 100 g mladog luka
- 100 g svježe rajčice (pome)
- 3 dl soka od rajčice
- 1 kg njoka
- 200 g svježe ljute paprike
- maslinovo ulje
- sol, papar

Stavite vodu za njoke neka zakuha i posolite je.
Narežite mladi luk na sitno i stavite pržiti na vruće maslinovo ulje.

Dodajte svježe rajčice nasjeckane na kockice i lagano promiješajte. Zatim dodajte narezani češnjak i meso tunjevine, zalijte sokom od rajčice, malo posolite zapaprite i ostavite neka krčka.

Za to vrijeme ispecite ljute paprike na otvorenoj vatri. Malo ih ostavite sa strane i kasnije ih prepolovite po dužini i očistite od sjemenki.

Nasjeckajte paprike i dodajte ih u umak. Dodatkom tako pečenih ljutih paprika dobit ćete posebnu aromu jela i neće biti pre ljuto.

Skuhajte njoke u kipućoj vodi i čim se njoki dignu na površinu, gotovi su. Ocijedite njoke i servirajte ih s umakom od tunjevine. Dodajte malo sjeckanog peršina i uživajte!

DOBAR TEK!

grunf
16-07-07, 12:30
@Koke
Možeš li za mene objaviti recept bro(u)deta?! Sve hoću da ga spremim ali želim da baš bude po ,,morskom,, receptu ala KokeST.

koke_st
16-07-07, 21:41
Zašto ne?!...Brudeti su odlična i zdrava spiza(hrana),a uz to i brzo se spremaju ;)

Evo ti jedan recept i neću ga "prevodit" pa nek ti je u slast (pazi na draču,da mi se ne udaviš :) )

Triba ti otprilike:
1 kil ribe (najbolje je uzeti raznoliko): fete pasa, manju škarpinu, ugor (od glave jer ima manje kostiju),neka bude mišanca i druge sitne ribe
2 kapule
1/2 glavice luka ćešnjaka
lovor, ružmarin po želji, petrusimen, maslinovo ulje
sol, papar, slatka i ljuta paprika(po jedna žlica), konšerva(3-4 žlice velike)
3 deci bilog vina

Na maslinovo ulje šufigam narezanu kapulu , a kad postane staklasta dodam nasjeckani luk. Lagano podlivati vodom da se spešta. Zatim dodajem konšervu, može i gotovi sok iz tetrapaka od poma(ali onda triba više od 3 žlice), slatku i malo ljute paprike. Neka se sjedini uz dodavanje vode ,taman da pokrije ribu, ne smi bit ritko. Oćišćenu i opranu ribu složim u toć, podlijem sa 2-3 dl bijelog vina, posolim, popaprim, dodam i nasjeckani petrusimen, list lovora,malo ružmarina...ma svih mediteranskih začina,ne možeš falit. Neka kuha na laganoj vatri bar još deset minuta. Ne miješati žlicom, već samo lagano protresti. Poslužiti uz palentu.
U slast!

Liv
16-07-07, 21:47
He, he, e bas sam retard, tek sad shvatih da ono ST u tvom nicku naci Split :wallbash:

Ja imam neku familiju, zive u Firulama, blizu Bacvica :)

koke_st
16-07-07, 21:49
He, he, e bas sam retard, tek sad shvatih da ono ST u tvom nicku naci Split :wallbash:

Ja imam neku familiju, zive u Firulama, blizu Bacvica :)

hahaha...:thumb_up:
a šta si mislila da ST znači?

Liv
16-07-07, 22:29
Pa povremeno bih se zapitala sta bi moglo biti ST, ali posto mi nista nije padalo na pamet, onda bih odustajala od angazovanja ovog mog grama mozga koji imam..Kontala sam da je nesto samo tebi znano :)

Soul
17-07-07, 09:56
Aooooo

grunf
17-07-07, 10:50
@koke
Hvala lipa moja Koke ! :)
@Liv
Nema veze Liv biće bolje drugi put a kažu da se povećanjem ribe u ishrani malo ,,provijugaju,, moždane vijuge. Pa eto još jednog razloga za mediteransku ishranu!!! :) :)

koke_st
17-07-07, 11:17
Aooooo

zapela kost od brudeta???

Soul
17-07-07, 18:09
zapela kost od brudeta???

Ne, u vezi ST:whistling2:

koke_st
17-07-07, 22:21
OK,idemo mi dalje sa receptima
Ovo je nešto što jako volim

TATARSKI BIFTEK
Napominjem odmah na početku da će vam možda trebati dva-tri pokušaja da ga napravite baš onako po zanatu,ali vrijedi truda.
Postupak pripreme je dosta brz,ali savjetujem da nešto napravite s mesom dan ranije...Meso od bifteka dobro očistit od masnoće i tankih žilica,izrezati ga na fetice debljine 1 cm,namazati senfom,preliti uljem u koje ste dodali žlicu konjaka i pustiti u frižideru da odstoji do sutra....

Za 4 osobe vam treba:

800 g goveđeg bifteka
1 žličica senfa
4 žutanjka limunov sok, masline, worchester umak, kapare, kečap, tabasco, slani fileti inćuna
1 žličica mljevene paprike
1/2 glavice crvenog luka
2 kisela krastavca
1 ljuti feferon
1 režanj češnjaka
1 žličica konjaka
preprženi kruh (tost) i maslac

Meso treba sitno,sitno isjeckati(iskosati).Tako iskosano meso stavite u neku zdjelu u kojoj ćete umiješati i ostale sastojke.Napravite udubljenje u sredini
U posebnoj posudi napravite osnovni umak na način da žumanjak, senf, sol i limunov sok promiješamo, a zatim dodajemo ulje kap po kap i miješamo.(u biti pravite majonezu).Stavite umak u meso Dodajemo usitnjeni češnjak, sitno rezane feferone(odstranite sjemenke) i krastavce, usitnjene slane filete inćuna, sitno kosani crveni luk, kapare, crvenu papriku i počinjemo miješati.Tatarski biftek se miješa na sljedeći način---žlica u lijevu ruku,pinjur(viljuška) u desnu i pritiskati konstantno viljuškom po žlici da se što bolje sjedine sastojci.Više puta kružno promješajte preko cijele posude i onda opet sitnim pokretima žlice i viljuške sjedinjujte sastojke.Nakon toga dodajemo kečap, par kapi tabasca, malo worchester umaka te dobro promiješamo. Sol i papar dodajte na kraju i ponovite postupak miješanja.Možete dodati još malo konjaka,ali obavezno probati prije serviranja i dotjerati po vlastitom ukusu.

Tatarski biftek se servira na tostu premazanim maslacem i uz njega možete poslužiti bilo koje vino,čak i šampanjac...nećete pogriješiti.

Dobar tek

grunf
18-07-07, 07:05
Jeste Koke lipa ma jemaš pravo, taj tatarski biftek ćuda ćini no se od njega gasovi stvaraju pa dosta vitar puše :) malo jači od maestrala a slabiji od bure!!! :) :) :) Na Boforovoj skali ocena šest! :)

mozak
18-07-07, 07:09
Uh lijepo zvuči ovako napisano a mogu mislit kad se proba...al sam gladan alsam gladan mmm njam njam:icecream:

koke_st
18-07-07, 17:36
Jeste Koke lipa ma jemaš pravo, taj tatarski biftek ćuda ćini no se od njega gasovi stvaraju pa dosta vitar puše :) malo jači od maestrala a slabiji od bure!!! Na Boforovoj skali ocena šest! :)

:thumb_yello:
haha,počele su ocjene padat na gastronomiji...samo nisam još dokučila je li to za biftek ili za "plinove" :thumb_yello:

6 Bofora!!!-da nije malo previše za maestral:thumb_up:

grunf
19-07-07, 07:40
:) :) :)
Ma svaka ljubav je bolna pa i ova prema bifteku!!!! :) :) E sad što se ocena tiče imaš 10-ku čistu kao dečija suza za gastronomiju,šarm,mediteranski temperament... da ne nabrajam više oli ćeš se uobraziti Koke lipa!!!!

koke_st
20-07-07, 20:49
idemo mi dalje kuhat...;)

evo nešto brzo i jako,jako ukusno

ŠKAMPI NA BUZARU

POTREBNO:
1,5 kg škampi (manji)
1,5 dec maslinovog ulja
cešnjak(cila glavica)
žlica konšerve(dvostruki koncentrat poma)
3 žlice mrvica
3-4 deci vina
petrusimen
papar
sol

NACIN PRIPREME:
Na maslinovom ulju popržimo sitno isjeckan češnjak (ne smi se zažutit), dodamo konšervu, jedan dio isjeckanog petrusimena, papar i sol. Dodamo oprane skampe,malo ih pomješamo sa tim točom , pospemo sa mrvicama i zalijemo sa vinom.Pokrijemo i kuhamo na slaboj vatri oko 20 minuta. Prebacite na oval za posluživanje, pospite ostatkom isjeckanog petrusimena i uživajte

Dobar tek!

grunf
23-07-07, 07:58
Samo jedna sitna opaska kada Koke kaže dodati konšervu koliko je kapiram misli se dodati rajčicu-paradais-pomidor u konzervi !!! Pošto nas ima različitih da neko slučajno ne ubaci celu limenku(još ne otvorenu), Koke da li grešim ??? :) :) :) :)

grunf
23-07-07, 08:12
Torteline na brzaka!!!
Za dve osobe jedna kesa tortelina iz dućana sa šunkom ili mesom, prokuvaju se u slanoj vodi 10inu minuta ocede i stave sa strane. U sud se ubaci nešto seckane pancete sa malo maslinova ulja i običnog (pola/pola) propži se malo doda se manji grumen fete(sir) razmućen u vodi malo ruzmarina,origana i bosiljka a zatim se torteline vrate u smesu i na tihoj vatri držati jedno 5 minuta lagano mešajući(kuvarica to radi varjačom ne kukovima) :). Servirati sa narendanim parmezanom i sezonskom salatom uz dobro ohladjena i lagana vina a moja preporuka je rose ili opol!!! Prijatno :) :) :)

laura
24-07-07, 09:00
Samo jedna sitna opaska kada Koke kaže dodati konšervu koliko je kapiram misli se dodati rajčicu-paradais-pomidor u konzervi !!! Pošto nas ima različitih da neko slučajno ne ubaci celu limenku(još ne otvorenu), Koke da li grešim ??? :) :) :) :)

@grunf

Konšerva i konzerva su dva različita pojma,a vidim da ti je @koke_st u zagradi to i objasnila

bagi
24-07-07, 23:22
OK,idemo mi dalje sa receptima
Ovo je nešto što jako volim

TATARSKI BIFTEK
Napominjem odmah na početku da će vam možda trebati dva-tri pokušaja da ga napravite baš onako po zanatu,ali vrijedi truda.
Postupak pripreme je dosta brz,ali savjetujem da nešto napravite s mesom dan ranije...Meso od bifteka dobro očistit od masnoće i tankih žilica,izrezati ga na fetice debljine 1 cm,namazati senfom,preliti uljem u koje ste dodali žlicu konjaka i pustiti u frižideru da odstoji do sutra....

Za 4 osobe vam treba:

800 g goveđeg bifteka
1 žličica senfa
4 žutanjka limunov sok, masline, worchester umak, kapare, kečap, tabasco, slani fileti inćuna
1 žličica mljevene paprike
1/2 glavice crvenog luka
2 kisela krastavca
1 ljuti feferon
1 režanj češnjaka
1 žličica konjaka
preprženi kruh (tost) i maslac

Meso treba sitno,sitno isjeckati(iskosati).Tako iskosano meso stavite u neku zdjelu u kojoj ćete umiješati i ostale sastojke.Napravite udubljenje u sredini
U posebnoj posudi napravite osnovni umak na način da žumanjak, senf, sol i limunov sok promiješamo, a zatim dodajemo ulje kap po kap i miješamo.(u biti pravite majonezu).Stavite umak u meso Dodajemo usitnjeni češnjak, sitno rezane feferone(odstranite sjemenke) i krastavce, usitnjene slane filete inćuna, sitno kosani crveni luk, kapare, crvenu papriku i počinjemo miješati.Tatarski biftek se miješa na sljedeći način---žlica u lijevu ruku,pinjur(viljuška) u desnu i pritiskati konstantno viljuškom po žlici da se što bolje sjedine sastojci.Više puta kružno promješajte preko cijele posude i onda opet sitnim pokretima žlice i viljuške sjedinjujte sastojke.Nakon toga dodajemo kečap, par kapi tabasca, malo worchester umaka te dobro promiješamo. Sol i papar dodajte na kraju i ponovite postupak miješanja.Možete dodati još malo konjaka,ali obavezno probati prije serviranja i dotjerati po vlastitom ukusu.

Tatarski biftek se servira na tostu premazanim maslacem i uz njega možete poslužiti bilo koje vino,čak i šampanjac...nećete pogriješiti.

Dobar tek

Samo si koke zaboravila da kazes da ce im otpasti kosa od muke dok budu sjeckali biftek pa zato predlazem da se samelje na masinici za meso jer je brze.Inace jedno od najlepsih jela na svetu

explosion
13-09-07, 09:40
UUUU salata od hobotnice! najbolju sam jela u Kotoru!!! obozajem!

Zor_djevojka
24-10-07, 13:58
ne znam pomenu li ko 'Cezar salatu'..
przhena ili kuvana piletina, isjeckana na komade, a uz nju dodati na kocke isjeckan feta sir, paradajz, krastavac, papriku i zelenu salatu..Vrlo ukusna, zdrava i jednostavna !

pehar
09-05-08, 13:12
Kritske spagete
potrebno je:

500gr.spageta
2.konzerve tunjevine
200gr.kecapa
biber,origano,lute papricice

Skuvati spagete

Sos: Na vrelom tiganju staviti tunjevinu sa uljem iz konzerve,ubaciti kecapa,origano,po zelji ljute papricice,promesati i sos je gotov.
Pomesati sos sa spagetama,rucak je spreman
Prijatno!

wawy
01-07-08, 03:10
Matematička formula za savršen sendvič sa sirom

Britanski naučnici sastavili su matematičku formulu za pravljenje savršenog sendviča sa sirom, gdje je uravnotežen odnos majoneza, salate i čedar sira, saopštili su autori studije urađene na univerzitetu u Bristolu.

Formulu koja uzima u obzir devet promjenljivih veličina, zainteresovani mogu naći na sajtu http://www.cheddarometer.com./

Pomoću nje se pravi sendvič po želji kad se količina omiljenog britanskog sira prilagodi ostalim odabranim sastojcima.

Za matematičare, formula glasi W=[1 + ((bd)/6.5)) - s + ((m-2c)/2) + ((v+p)/7t)] (100 + l/100).

"W" je debljina čedara izražena u milimetrima, "b" je debljina hleba, "d" posebnosti (bijeli sastojci, cerealije), "s" je količina margarina ili putera, a "m" količina majoneza. Ostali parametri uzeti u obzir su količina salate ("l"), povrće u turšiji ("p") i paradajz ("v").

Do formule je došao tim kojim je rukovodio profesor Džef Njut, a u istraživanju su pomogli dobrovoljci koji su probali razne verzije sendviča.

Korišćeni su i složeni mjerni instrumenti kako bi se ispitale stotine vrsta čedara i odredila, u funkciji ukusa i teksture sira, količina drugih sastojaka koji se dodaju.

Batboy
01-07-08, 18:03
Jela koja se brzo spremaju

Ja sam imao djevojku koja se zvala Jela i koja se brzo spremala... U 10-ak min. znala se 3-4 puta spremiti i raspremiti... :)

Inače.., ubijam se od pomfrita.., al' onog domaćeg.., reš pečenog.., hrskavog... I tako to.., što bi reklo Janje... :)

paloma
01-07-08, 19:44
Evo jedan brzi recept,poprilično zdrav,ne previše kaloričan i sklon izmjenama po vlastitom ukusu...i ne znam kako se zove,nisam mu dala ime ;)

Za 4 osobe:
Jednu veću kapulu(crveni luk)isjeckati na kockice,popržiti na maslinovom ulju.Dodati oguljene pome(paradajz)otprilike 6 većih,izrezanih isto na kockice.
4 paprike izrezane na prutiće.Sve to skupa izdinstate otprilike 10 minuta,pa prebacite u škrovadu(tepsija sa teflonskim dnom,malo dublja).E sad,možete u to ako volite,dodati šaku riže,koja će popiti višak tekućine,ako ne volite,nemorate,samo onda zapecite 10 minuta duže.Dakle treba zapeći u pećnici otprilike 35-45 minuta.Pred kraj pečenja,možete zaliti sa tri razmućena jajeta,a i ne morate,opet kako volite.
Eto,može vam bit glavno jelo ili kao prilog uz neki dobar šnicel.
Dobar tek

Ja na ovaj nacin spremam satarash ...znaci,to jelo se kod mene zove satarash:hug432:

koke_st
01-07-08, 21:20
Ja na ovaj nacin spremam satarash ...znaci,to jelo se kod mene zove satarash:hug432:

:D
ja sam ga prozvala đuveć-riža

zar u sataraš ne ide još frigano meso,sićam se kad sam radila u jednom restoranu da je kuharica sa grila meso rezala na fetice i stavljala u pome i paprike...

Batboy
01-07-08, 22:45
:D
ja sam ga prozvala đuveć-riža

zar u sataraš ne ide još frigano meso,sićam se kad sam radila u jednom restoranu da je kuharica sa grila meso rezala na fetice i stavljala u pome i paprike...

A šta je frigano meso.., i šta su fetice i pome... Dobro de.., pome su pomidore.., sad sam pročitao... :)

Aaaa ono je sataraš... :)

wings
01-07-08, 22:57

Pa ovisi kako tko voli :D, al obično ga spremaju bez ičega...dakle, samo povrće (uz dodatak pire krompira, možda riže) :yes513:

Ja osobno dodam i mesa (suhe slanine, kobasice... :D ), tek toliko da mi poboljša okus... :D :D

wawy
01-07-08, 23:02
Pa ovisi kako tko voli , al obično ga spremaju bez ičega...dakle, samo povrće uz dodatak pire krompira, možda riže

uh, moje omiljeno jelo...znam ga spremat na 5 nacina... :) a super mi je recimo i sa sojom pomalo kroz ostalo, prethodno dobro isprzenom na komadice..ma, prste da polizes...

nestasni_cipiripi
01-07-08, 23:10
Topli sendvici-iskidad leb na parcad,poredjat u pleh,stavljat shunku i sir,volja vi sjeckanu volja vi u komad,zbatit 2jaja sa pavlakom,i taj leb prelit.pec u rernu na 3okretaj put vrata(ja to po mom sporetu),na 200stepeni.

koke_st
02-07-08, 18:14
A šta je frigano meso.., i šta su fetice i pome... Dobro de.., pome su pomidore.., sad sam pročitao... :)

Aaaa ono je sataraš... :)

frigano=pečeno,prženo
feta=šnita,kriška
pome=dobro čitaš :D

sataraš=đuveč :cheezy:

Zor_djevojka
02-07-08, 20:36
vala satarash nije isto shto i djuvech , to sigurno...
da ja znam satarash se pravi sa lukom, paradajzom, paprikom, jajima i mesom (ko voli), a meni ga majka pravi bez mesa, mnogo mi je ljepshi...jedem ga bez hljeba uz sir i jogurt...
rizhi tu nikad mjesto nije bilo, niti zapeCHIVANJU u rernu...;)

koke_st
02-07-08, 20:57
vala satarash nije isto shto i djuvech , to sigurno...
da ja znam satarash se pravi sa lukom, paradajzom, paprikom, jajima i mesom (ko voli), a meni ga majka pravi bez mesa, mnogo mi je ljepshi...jedem ga bez hljeba uz sir i jogurt...
rizhi tu nikad mjesto nije bilo, niti zapeCHIVANJU u rernu...;)

znala sam da meso ide u sataraš :D
nisam još ostarila, nisam još senilna :cheezy:

onda Rose, ja smijem onaj svoj recept i dalje zvat đuveć-riža?

prominiše mi recept, još će i biftek punit sa njim :D

Zor_djevojka
02-07-08, 20:59
najbolje da ga nazovesh 'FUKA, PA MUCH!' :D
Bitno je da se pojede, pa shto god da stavish i kako god da ga imenTujesh ;) :D

koke_st
02-07-08, 21:05
najbolje da ga nazovesh 'FUKA, PA MUCH!' :D
[/COLOR]

da nebi bilo FUČ, PA MUKA :D
bolje je MUĆ;MUĆ, PA FUKA, FUKA :D

o jadni moj receptuuuu

andjela pizelli
02-07-08, 21:15
pašta sa 4 vrste sira

skuvati paštu(kakvu volite,moze rezanca,malo širu)

u tiganj zakrčkati kiselo vrhnje,malo pakovanje
dodati sireve koje imate(mozete malo trapista,malo mađarskog,malo zdenka sira i buđavog)

u to uvaliti kuvanu paštu,čiča miča i gotova priča

prijatno!

andjela pizelli
02-07-08, 21:17
ja jako volim jelo koje se sastoji od balancana(patlidžana) i salse(neznam mu naziv)

balancane isjecete na kolutove,posolite i malo ostavite da puste gorčinu,zatim ih uvaljate u brašno i propržite
paradajz krčkate na ulju,u koje predhodno stavite malo crnog luka,moze i bijelog i petrusina(peršuna),jedno pola sata,onako laganice

e tada slazete red balancana(prženih) red salse i na kraju salsa,super stvar,lagana za ljeto!

andjela pizelli
02-07-08, 21:20
jako brzo se spremaju priganice sa kiselim mlijekom

ide ovako recept( za 2 osobe)

čaša jogurta
pola praška za pecivo
jedno jaje
malo secera,soli,ulja(mrvičicu)
brašna toliko da ne spada sa male kašičice dok ga budete vadili da biste ga stavili u ulje(vruce)
kašičicu predhodno stavite u čašu sa vodom da se tijesto ne lijepi za nju

priganice gotove za 15 min(dobro za doručak)

Angelina75
02-07-08, 23:41
ne znam pomenu li ko 'Cezar salatu'..
przhena ili kuvana piletina, isjeckana na komade, a uz nju dodati na kocke isjeckan feta sir, paradajz, krastavac, papriku i zelenu salatu..Vrlo ukusna, zdrava i jednostavna !

moja omiljena....:clapping:

talkitna
03-07-08, 00:03
mmm..i ja volim ovu salaticu..

wawy
03-07-08, 00:04
mmmm, i ja...moja omiljena...

laufer
03-02-09, 19:42
konzerva tune u vodi
dvije kriske razanog hljeba
jaje
sargarepa
celer
krastavac kisjeli
majonez

usitniti dobro jednu sargarepu, celer, krastavac i zumance od dobro kuvanog jajeta i pomijesati sa tunom. dodati majoneza radi solidifikacije i tranparentnosti, kao i rastegljivosti bez pucanja spravljene smjese.
tostirati dvije podobre kriske razanog hljeba i namazati smijesanu kombinaciju tuna salate na hljeb. tankim listovima bjelanceta od dobro kuvanog jajeta prekriti smesu sa jedne strane, poklopiti drugom kriskom tostiranog razanog hljeba. servirati toplo i pojesti s uzivanjem.
vrijeme potrebno za spremanje kompletnog jela oko 10tak minuta.
vrijeme potrebno da se pojede ovako velik sendvic oko 10 tak minuta.
kalorije neogranicene, jeftino i super brzo.
uzivanje zagarantovano, ako vam se svidi i ako zurite, a ako ga ne fuknete na brzinu (sto je poenta svega ovoga) ko zna sta vam moze past na um. :thumb_yello:

laufer
04-02-09, 19:50
omlet pasta na crnogorsdki nacin (to ja djeci kad su kod mene za dorucak pred skolu ili uzinu poslije skole spremim). sprema se za manje od 20 minuta.

lingvine organsku pastu na 3-5 cm ispoloviti i staviti da se kuva u vrelu vodu. (moze i neka druga vrsta organske tyjestenine, ali za mene najbolje pasu lingvini jer je kasnija procedura i mijesanje sa njima jednostavnije.)
4 jaja, 100gr gaude nadimljene i isjeckane na najsitnije crvice, 150 grama isitnjene dobre sunkarice ili pilecih grudi, tri do cetiri sampinjona osrednje velicine isjeckana.
jaja ubutati sa ostalim isjeckanim dodacima dok ruka ne zaboli, posto je muka rasklapat i prat butalicu na baterije.
kad se tjestenina skuva, procijediti je i na dno suda u kojme se kuvala (osusenog, naravno) dodati par kasica (ofrlje) maslinovog ulja i vratiti na sporet. dodati jaja sa dodacima i mijesati na laganoj vatri dok se ne dobije uravnotezeno ismijesana smjesa. poklopiti i staviti na 150 od pet do deset minuta minuta da dno zagori da se ima sta cegrljat na kjraju, a da se jaja i ostalo proprze.
sa soljom jogurta il dobroj\g kislelog mlijeka servirati onima koji su zasluzili.
prijatno!:bye1:

Masa83
26-07-10, 13:44
rizoto i tunjevina :D

Villa
16-01-11, 16:05
Supa iz kesice...To mi se cini ko najbrze...:tongue:

Bronx-PG
03-02-12, 01:14
najbrze supa iz kesice, kuvano jaje, przeno jaje, topli sendvic....

laufer
03-02-12, 01:26
casa kisjelog mlijeka i parce dobrog hljeba/ pogace.

Alessandra
03-02-12, 13:26
Samo kad vidim "supica iz kesice" padne mi mrak na oci. :noo:
Domaca supica od povrca moze jako brzo da se spremi. Postoje dve varijante:

1. Za one vrednije od svezeg povrca
2. Za one, recimo, manje vredne, od zamrznutog povrca

Medjutim, moze i ceo rucak da se skuva veoma brzo, sto je jako zgodno posle posla, da se pojede nesto domace. Lepo se uzme sezonsko povrce, ocisti se, isecka se i stavi se u vodu, ko hoce meso, moze da uzme pilece grudi i da ih isece na vece komade, pilece meso se jako brzo skuva. Dodati suvi zacin (ne vegetu, nego domace suvo zacinsko bilje) i par zrna bibera. Ko zeli, moze sasvim malo da posoli, ali sto je vise povrca, potrebno je manje soli. Oko desetak minuta traje da se povrce skuva, ali ne raskuva. Kada je gotovo, moze da se servira tako kako je (supa sa seckanim povrcem i mesom), ili da se napravi krem supica tako sto ce da se povrce i biber izmiksa u blenderu. Meso izvaditi i posluziti sa sosom od belog luka ili od rena. Ako se kuvao krompir u supici, izvaditi jedan deo pre stavjanja u blender i poredjati ga u pleh, dodati malo putera i posuti krompir sa parmezanom. Kratko ga zapeci u rerni da dobije koricu, unutra je vec mekan. Ne soliti ga, jer je parmezan vec slan. Kome se jede nesto slatko, moze da napravi jedan vocni krem na brzinu tako sto ce da izgnjeci jagode, ili maline, kupine, banane, sta se vec nadje pri ruci i da pomesa sa umucenim slagom. Meni za ovakav rucak treba oko 15 minuta. Po nekad ispecem i jevrejski hleb dok se kuva supica. :mwah1:

bloom
03-02-12, 14:36
15 min

U jednu šerpicu staviti da se kuvaju špagete ili neka druga tjestenina, a u drugoj za to vrijeme propržiti na puteru šampinjone tanko izlistane. Dodati (po ukusu) vegetu, biber, petrusin, bijeli luk(?), pa kad se sve fino ukrčka i tečnost ispari, dodati jednu kiselu pavlaku. U to sručiti kuvane špagete i kratko promješati na tihoj vatri.

Ovo je jedan od mojih najbržih ručkova, probajte, prijatno! :)

Bronx-PG
03-02-12, 22:35
najbrze je:

ozulite krtulu stavite u vodu da se kuva (malo posolite) i gotov rucak dodas malo sira i to je to :)

Lady of Rohan
29-02-12, 13:12
Dopada mi se ovaj recept, samo treba imati sveze zacinske biljke.

Tradicionalno jelo iz Frankfurta

Veoma je jednostavno za pripremu, jako je zdravo i izvrsnog ukusa!
za 2 osobe:
1 jaje
nekoliko grančica sveže ubranih biljaka iz vaše bašte
(borago, krbuljica, peršun, dinjica, kiseljak i vlašac)
1/2 kg krompira
kisela pavlaka (ili kvark sir)
senf
biber
so

Oljuštite krompire i skuvajte ih u posudu sa malo vode. Kada se skuva dodajte malo soli ili bolje biozačina. Stavite jaja da se kuvaju. Dok traje kuvanje u zasebnu posudu sipajte kiselu pavlaku (ili kvark sir). Dodajte sveže naseckane biljke u izobilju, jer su one najvažniji sastojak. Dodajte i malo senfa i na kraju soli i bibera po ukusu. Dobro sve izmešajte.
Isperite tvrdo kuvana jaja hladnom vodom i uklonike ljusku. Iseckajte jaja jednom. Iseckajte ih jos jednom, da biste dobili sitne kockice. Dodajte tako iseckana jaja u pripremljeni sos i izmešajte.

Servirajte na tanjir prvo krompir. Odozgo prelijte zelenim sosom!
Prijatno!!

seka
17-08-12, 12:21
http://www.zenasamja.me/images/receptdana/recept0345.jpg

Sastojci:

- 1 šolja pirinča
- 2 šolje vode
- 1 pakovanje smrznute meksičke mješavine
- ulje
- so
- 2 kašike kisele pavlake
- malo kečapa

Priprema

U šerpu staviti šolju pirinča i 2 šolje vode, posoliti, staviti da prokuva, povremeno miješajući.
Kada prokuva, poklopiti i kuvati 10 minuta, isključiti ringlu i ostaviti.
Na malo ulja pržiti meksičku mješavinu oko 15 minuta. Posoliti, pobiberiti i na kraju kada je gotovo, umiješati pirinač.
Ukrasiti sa 2 kašike pavlake i malo kečapa.

Prijatno! :)

Yosemite Sam
17-08-12, 12:56
Što je meksička mješavina?

pehar
17-08-12, 13:00
Što je meksička mješavina?

to je ona zamrznuta hrana po prodavnicama,ima ruska salata,mesano povrce...ili hm mozda gresim?!

Yosemite Sam
17-08-12, 13:07
A dobro, no što ima u nju, osim čilija, ljutih paprika i feferona?

anon1
17-08-12, 13:18

po ovoj slici bi se reklo da ima i rumetina :cheezy:

pehar
17-08-12, 13:21
sta je to rumetin?

Yosemite Sam
17-08-12, 13:27
To ti je zea mays :D

Falaj guglu, meksička mješavina je nešto nalik filu za burito pitu, samo nema mesa.

anon1
17-08-12, 13:27
sta je to rumetin?

kukuruz

seka
17-08-12, 13:31

frikom meksicka mjesavina, koju ja kupujem, sadrzi skuru fadzolu, kukuruz, mrkvu, zelenu boraniju, crvenu papriku i crni luk.. :D

Yosemite Sam
17-08-12, 13:32
Ništa ljuto? To je onda za neke meksikanske sekaperse :D

pehar
17-08-12, 16:32
ovo je verovatno light mexicana food,ali ako je nekom do ljutko pa nek si doda dzince ili cili sos u recept:) cisto da se malo zaljuti ili da rezni

seka
29-08-12, 12:28
uvijek mi je zao baciti kruv.. pa sem standardnih przenica evo jos jedan recept kako iskoristiti stari.. :)

http://tortekolaci.com/slana-peciva/iskoristite-stari-kruh-2

sneguljica
29-08-12, 12:56
kukuruzkod mene u selu (ne no u selo, odrekli bi me se da čuju da sam rekla u selU) kažu urmetin:yumm2:

Djudja
29-08-12, 13:02
kod mene u selu (ne no u selo, odrekli bi me se da čuju da sam rekla u selU) kažu urmetin:yumm2:

To ti je ka da si rekla "evo me vas u znoju". Može lišto nakaradnije bit? I ja bi te se odreka :shutup:..

sneguljica
29-08-12, 13:13
:tears::tears: neću nikad više :hug432:

p.s. jesi li i dalje nepušač?

Djudja
29-08-12, 14:02
:tears::tears: neću nikad više :hug432:

p.s. jesi li i dalje nepušač?

Jesam, ne zažimam ga đaoljom. A ti?

nisan
17-11-12, 18:25
spremih noćas moju varijanti brusketa

potrebno:
tost hljeb
mocarela sir ili neki koji se lako topi
jedan do dva paradajza
dimljeni losos ili nešto drugo što volite ili vam je pri ruci

između dva parčeta tosta se stavi po list sira pa u rernu ugrijanu na gril program. mora se okrenuti i na drugu stranu da porumeni. sve u svemu po 2-3 minuta za svaku stranu.
prije toga izrežite paradajiz na kockice ali bez sredine, dodajte malo sira na kockice ili rendanog. malo soli, bibera, bijelog luka, začinskih biljčica i maslinovog ulja.

na vruće tostirane sendviče stavite sjeckani paradajiz i prekrite parčetom lososa.

i miris i ukus :yes513:

Bgkid
25-11-12, 12:12
Makarone sa gorgonzolom

makarone se skuvaju i procede...uvek ih isperem hladnom vodom
izdinsta se glavica crvenog luka (nije nuzno da bude crven, ali malo prosara), doda se oko 150 -200 gr gorgonzole da se malo istopi i doda jedna neutralna pavlaka
kad se smesa sjedini, prelije se preko makarona,a zatim se preko njih preliju umucena jaja sa mlekom

stavi se u rernu da se zapece i pred kraj se narenda kacakavalja i vrati u rernu da se istopi.

ja bih testenine mogla da jedem svaki dan, tako da ne moram reci da je ovo super.

Zor_djevojka
21-01-14, 20:48
Upravo zbućkah slane galete
slomih 4 jaja, dodah po margarina, umutih (prvo bjelanca, pa žumanca, pa margarina) , dodah kašiku soli, 200ml tople varenike 600gr brašna sa praškom za pecivo, izrendane šunke 200gr, sira u mrve isto oko 200grama, malo susama, sve fino umiješati, upaliti aparat, i peći na šesticu (na mom aparatu je to maximum) dok se lampica ne ugasi...Služiti uz pivo ili jogurt :)...
Ukusne i mekane!